SDP

User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69926 Re: SDP

Post by Leverage »

Pandakonda wrote: 23/11/2022 09:15
Leverage wrote: 23/11/2022 00:14
Pa da si obratio, onda bi vidio i zašto to Nikšić ne može uraditi.

Nikšić nema nikakvu moć nad Mijatovićem jer je ovaj sam napravio to što je napravio u RS-u i kontroliše ta dva zastupnika.

Jedino čime mu može zaprijetiti Nikšić je izbacivanje iz SDP-a, ali to je naravno ništa.
Mislim da bi i sam Niksic tu oklijevao ako bude trebalo izbaciti Vojina jer mu je on jedina karta sa kojom moze igrati da SDP postoji u RS iako je covjek beskoristan. I ovo sto su sada dobili, dobili su radi zajednicke liste i dobrog posla prema dijaspori koja je da se ne lazemo vise naginjala toj listi radi SDA. A mislim da bi Vojina mogla ugroziti prijetnja izbacivanjem iz stranke jer u sustini on bi tada mogao samo proglasiti kraj svoje karijere. Svojom retorikom moze privuci samo bosnjake dok ga srbi ne bendaju ni 1% sto samim time znaci da ga niti jedna srpska stranka ne bi primila kod sebe. I obzirom da niko ne spominje drugog SDPovog zastupnika, je li se to vec racuna da je on siguran da nece podrzati dodika ?
Očigledno da se ne računa jer vidiš kako se Mijatović ipak povlači u zadnja dva medijska istupa i prebacuje lopticu Nikšiću.

On je već ranije govorio kako je vrijeme da neki nebošnjak bude predsjednik SDP-a. Ne vjerujem da je mislio na Stojanovića. Niti bilo koga drugog osim na sebe naravno.

Iskreno se nadam da mu to nije obećano tj. da ga se može nagovoriti na neki drugi način.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#69927 Re: SDP

Post by Roccohljup »

men se čini nikad više klanova i suprotstavljenih struja unutar SDPa :?
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69928 Re: SDP

Post by Leverage »

shbc wrote: 23/11/2022 06:52
Leverage wrote: 22/11/2022 23:21
Svako zna koliki je uticaj Sabine u NjS, a koliki Vojina u SDP-u. Nećemo se pravit budale.

Ne, pazi, ja bih danas bio najsretniji da SDP ode sa Bakirom i da sve propadne jer ova bagra ništa bolje nije ni zaslužila. Uložio sam i svoje vrijeme i živce da mjesecima ubjeđujem ljude da je Trojka odlična i stabilna, da je osmorka super, itd. I onda te iz te iste trojke pljuju.

To tvoje "idite više" je najbolji dokaz koliko ste iskreni u svemu ovome.

I da se nadovežem.


Dino je osoba koja razumije značaj SDP-a u cijeloj priči, nije ograničen ko pojedini glasači kako NjS tako i njegove stranke.
Ko "mi"? Ja nisam "mi" ni sa jednom strankom. Imam svoje preferencije kao gradjanin i glasac i to je to.

Obzirom kako se ponasas, tebi je to zelja odavno, samo si trazio izgovor. Jako je indikativno kako si brzo prisvojio narativ "Njihova Stranka" i poceo sa uvredama prema Sarajevu. I prije nego je Sabina izasla u medije. Do tad je iz NS-a jedino se oglasio Uk koji je spustao lopticu.
Jest, meni je to želja, zato sam proveo pet mjeseci ubjeđujući ljude u suprotno, trošeći pri tome i svoje vrijeme i živce.

Naravno da sam to konstatovao prije nego što je Sabina izašla u medije, jer je Sabina prvo pustila svoje botove što sam na odma skonto.

Bježi mi ba s očiju i ti i tvoja preferencija Sabina Ćudić.

P.S. A što se tiče narativa "NjS" to nisam ja to ništa sad usvojio nego sam istu i ranije koristio kad se ova stranka ponašala na način kako to ne dolikuje koalicionom partneru.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#69929 Re: SDP

Post by Vaya »

Styling wrote: 23/11/2022 11:43
last mohicans wrote: 23/11/2022 11:41 Ne potvrduje DN vijeće ministara koliko ja znam. Predsjednistvo predlaze predsjedavajućeg koji predlaze vladu a parlament potvrđuje istu.
DN ne potvrdjuje nijednu vladu. Mandatara imenuje Predsjednistvo a vladu potvrdjuje Parlament BiH.
Pa zasto se onda ovdje prica da 4 delegat jedan od kljucni stvar za sastavljanje VM?
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69930 Re: SDP

Post by Leverage »

Škobo Habu wrote: 23/11/2022 07:55
Leverage wrote: 22/11/2022 23:26
Hoće da izgura SDP iz trojke ili da ga podredi NjS. Na njenu žalost, rezultati u KS su takvi da je sad NjS junior partner, zbog čega je ona vidno nervozna.

Ona u budućnosti vidi NjS kako sama ima 18+ ruku i sama vlada u KS, a jedini način da se toga domogne je da uništi SDP i preuzme njegove glasove.

Forto ne misli ovako, ali je u manjini, pogotovo ako se u obzir uzme kompletno članstvo.
Ako jedna Sabina ima takav kapacitat destrukcije onda joj ja skidam kapu. Realno, nema. Riječ je o tvojim i paranojama sličnih u SDP-u, kojima je draži i DF i SDA, i od NS-a, a i od Dine Konakovića. Da se ne lažemo.

Ovakvom SDP-u su puno bliži Bakir i Željko od Osmorke.
"Da se ne lažemo", a onda počne lagat ko Minhauzen :lol:

Nema ona taj kapacitet nego ima te ambicije, jednako kao i njeni bot... pardon, fanovi poput tebe koji misle da su superiorni a onda im izbori pokažu da bez SDP-a ne mogu voditi ni mjesnu zajednicu.

U stroj i da budete fini.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69931 Re: SDP

Post by Leverage »

Vaya wrote: 23/11/2022 11:55
Styling wrote: 23/11/2022 11:43

DN ne potvrdjuje nijednu vladu. Mandatara imenuje Predsjednistvo a vladu potvrdjuje Parlament BiH.
Pa zasto se onda ovdje prica da 4 delegat jedan od kljucni stvar za sastavljanje VM?
Zato što bi na takav način izabrano VM imalo nula usvojenih zakona za četiri godine.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#69932 Re: SDP

Post by Vaya »

Leverage wrote: 23/11/2022 11:57
Vaya wrote: 23/11/2022 11:55

Pa zasto se onda ovdje prica da 4 delegat jedan od kljucni stvar za sastavljanje VM?
Zato što bi na takav način izabrano VM imalo nula usvojenih zakona za četiri godine.
A kada budemo imali Dodika u VM, a u DN 3 Dodika, a 2 SDS, paradigma ce se promjeniti, jer ce ova 2 SDS samo kontra Dodika ici ili?
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69933 Re: SDP

Post by Leverage »

Vaya wrote: 23/11/2022 11:59
Leverage wrote: 23/11/2022 11:57
Zato što bi na takav način izabrano VM imalo nula usvojenih zakona za četiri godine.
A kada budemo imali Dodika u VM, a u DN 3 Dodika, a 2 SDS, paradigma ce se promjeniti, jer ce ova 2 SDS samo kontra Dodika ici ili?
Recimo mogao bi proći zakon o ukidanju akciza, ili skeneri u izbornom zakonu, naravno, ako HDZ podrži. Isto tako neki zakoni na EU putu.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#69934 Re: SDP

Post by Hakiz »

Tita mi, očite su dvije stvari:

1. SDP ima veliki strah od NS.

2. SDP BiH ide sigurno putem sudbine SDP Hrvatske.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#69935 Re: SDP

Post by Login77777 »

Stojanovic par koraka ispred sviju… :thumbup:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/stojano ... /221123033
Kritiku Sabine Ćudić smatra bespotrebnom zbog toga to "stranačka prepucavanja neće građanima donijeti ništa dobro".
"Proces još nije završen, tek treba da se uđe u odabir delegata. Mislim da treba sačekati cijeli taj proces. Ali njihovu reakciju je vjerovatno isprovocirala izjava Vojina Mijatovića gdje je rekao da u suštini niko iz Naše stranke ne treba biti premijer u KS. Smatram to bespotrebnim u ovom delikatnom trenutku kada bi se možda stvari mogle probuditi na političkoj sceni u RS-u, kada možemo ostvariti da SNSD nema kao u prošlom mandatu četvrtog delegata u Domu naroda", rekao je.
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#69936 Re: SDP

Post by saabsa »

Leverage wrote: 22/11/2022 20:46
tovarish wrote: 22/11/2022 20:23

Ovo će ti prije svih prvo SDA fakturisati SDP-u, a već su počeli:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kolegij ... /221122141

https://ba.n1info.com/vijesti/ramic-sda ... -sta-zeli/

I to će se SDP-u obiti o glavu, a samim tim i ostalim partnerima.
Naravno da će SDA to fakturisati SDP-u i to nikoga ne treba da pretjerano brine jer se zna zašto se to radi.

To se, naravno, neće obiti SDP-u o glavu.

Moj problem je naravno što glasači ove dvije sećijske sarajevske stranke NiP i NS to fakturišu SDP-u, a bez SDP-a bi bilo niko i ništa. Ako nam to fakturišete onda je najbolje da idemo sa Bakirom, smanjimo ponder na 1, pa nek Dino i Forto provode mjere u sarajevskom rezervatu.

Nezahvalni ste prema SDP-u i to bi vam se moglo obiti o glavu. Mora da budete fini.
Klasičan primjerak onih kojima se Damir Nikšić obraćao na njegovom zadnjem SDP sastanku...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#69937 Re: SDP

Post by tramvajtrojka »

Leverage wrote: 23/11/2022 11:52
shbc wrote: 23/11/2022 06:52

Ko "mi"? Ja nisam "mi" ni sa jednom strankom. Imam svoje preferencije kao gradjanin i glasac i to je to.

Obzirom kako se ponasas, tebi je to zelja odavno, samo si trazio izgovor. Jako je indikativno kako si brzo prisvojio narativ "Njihova Stranka" i poceo sa uvredama prema Sarajevu. I prije nego je Sabina izasla u medije. Do tad je iz NS-a jedino se oglasio Uk koji je spustao lopticu.
Jest, meni je to želja, zato sam proveo pet mjeseci ubjeđujući ljude u suprotno, trošeći pri tome i svoje vrijeme i živce.

Naravno da sam to konstatovao prije nego što je Sabina izašla u medije, jer je Sabina prvo pustila svoje botove što sam na odma skonto.

Bježi mi ba s očiju i ti i tvoja preferencija Sabina Ćudić.

P.S. A što se tiče narativa "NjS" to nisam ja to ništa sad usvojio nego sam istu i ranije koristio kad se ova stranka ponašala na način kako to ne dolikuje koalicionom partneru.
al dal se se SDP ponasa kao stranka koja je odana trojci il stalno saraju sa izjavama i sastancima sa sda i dfom, bukvalno kaze se da se nece sa SDA nikako ici i onda ode Nikšić na sastanak s njima i daje pomirujuce tonove

SDP su sekunde dijelile od katastrofe 2018 godine da ode sa sda , tako da se s SDP-om nikad ne zna na cemu su :run:
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#69938 Re: SDP

Post by Oznaka Tablica »

Da Dodik nije dobio 4 DN u ovom sazivu, mi bismo vec imali ukinutu akcizu na gorivo, imali bi jeftinije osnovne namirnice.
Za to su se svi borili umjesto SNSD, i ovde neko hoce da kaze da je isto bio dodik ili opozicija rs-a.

Ja ne volim nijedne, ali bih birao manje zlo u vidu opozicije a ne dokazano zlo u vidu dodika
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#69939 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 23/11/2022 11:56
"Da se ne lažemo", a onda počne lagat ko Minhauzen :lol:

Nema ona taj kapacitet nego ima te ambicije, jednako kao i njeni bot... pardon, fanovi poput tebe koji misle da su superiorni a onda im izbori pokažu da bez SDP-a ne mogu voditi ni mjesnu zajednicu.

U stroj i da budete fini.
Ako iko laže na ovoj temi, i to godinama, to si ti. I ko te pratio duže vrijeme zna da si vjerodostojan koliko Kurir ili Srpski Telegraf.

Recimo ovo glede Sabine su tvoje izmišljotine i laži. Čist fetiš.

Ti imaš problem sa NS mnogo duže od Sabine i Trojke.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69940 Re: SDP

Post by Leverage »

tramvajtrojka wrote: 23/11/2022 12:16
Leverage wrote: 23/11/2022 11:52
Jest, meni je to želja, zato sam proveo pet mjeseci ubjeđujući ljude u suprotno, trošeći pri tome i svoje vrijeme i živce.

Naravno da sam to konstatovao prije nego što je Sabina izašla u medije, jer je Sabina prvo pustila svoje botove što sam na odma skonto.

Bježi mi ba s očiju i ti i tvoja preferencija Sabina Ćudić.

P.S. A što se tiče narativa "NjS" to nisam ja to ništa sad usvojio nego sam istu i ranije koristio kad se ova stranka ponašala na način kako to ne dolikuje koalicionom partneru.
al dal se se SDP ponasa kao stranka koja je odana trojci il stalno saraju sa izjavama i sastancima sa sda i dfom, bukvalno kaze se da se nece sa SDA nikako ici i onda ode Nikšić na sastanak s njima i daje pomirujuce tonove

SDP su sekunde dijelile od katastrofe 2018 godine da ode sa sda , tako da se s SDP-om nikad ne zna na cemu su :run:
Nikšić je sjedio sa Bakirom i Komšićem na temu kako nagovoriti Salkića i Duratovića da glasaju za PDP-ovu listu i tako ne dozvole Dodiku trećeg delegata, bez obzira što će SDA u opoziciju. Nikšić je tu pokazao koliko mu je važna i država i osmorka, otišao je bukvalno da moli ovu dvojicu pošto im zauzvrat ništa neće dati.

I šta je dobio time? Dobio je da ga neupućeni fanovi Sabine Ćudić, dakle takvi poput tebe, prozivaju za izdaju.

Sabina Ćudić sjedi na minderu i s visoka bi da komanduje ko šta treba da radi, a izborni legitimitet joj završava na Kobiljoj Glavi. Nek ona osvoji nešto u RS-u pa će onda Nikšić u Kibetu s njom razgovarati na tu temu.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#69941 Re: SDP

Post by Better Man »

Leverage wrote: 23/11/2022 13:06
tramvajtrojka wrote: 23/11/2022 12:16

al dal se se SDP ponasa kao stranka koja je odana trojci il stalno saraju sa izjavama i sastancima sa sda i dfom, bukvalno kaze se da se nece sa SDA nikako ici i onda ode Nikšić na sastanak s njima i daje pomirujuce tonove

SDP su sekunde dijelile od katastrofe 2018 godine da ode sa sda , tako da se s SDP-om nikad ne zna na cemu su :run:
Nikšić je sjedio sa Bakirom i Komšićem na temu kako nagovoriti Salkića i Duratovića da glasaju za PDP-ovu listu i tako ne dozvole Dodiku trećeg delegata, bez obzira što će SDA u opoziciju. Nikšić je tu pokazao koliko mu je važna i država i osmorka, otišao je bukvalno da moli ovu dvojicu pošto im zauzvrat ništa neće dati.

I šta je dobio time? Dobio je da ga neupućeni fanovi Sabine Ćudić, dakle takvi poput tebe, prozivaju za izdaju.

Sabina Ćudić sjedi na minderu i s visoka bi da komanduje ko šta treba da radi, a izborni legitimitet joj završava na Kobiljoj Glavi. Nek ona osvoji nešto u RS-u pa će onda Nikšić u Kibetu s njom razgovarati na tu temu.
Majstore, ja ti kao SDP-ovac kažem da u SDP-u ima jako puno truleži koja se mora odstraniti, a prvi koji treba da ode je Nermin Nikšić, jer njegovo je prošlo. Lik nije uspio ni mandat da osvoji za razliku od Sabine. Imao je priliku da bude premijer i ako neko misli da bi trebao opet da bude na toj poziciji taj je lud. Savjetnici koje je imenovao tada su bile čiste ublehe, koje pojma nisu imale o životu. Sad ćemo vidjeti kad se budu birali izaslanici za Dom naroda iz RS-a. Vidjet ćemo ko je za promjene, a ko da nam Dodik ima većinu i da može opet blokirati šta želi. Znači da SDP-u treba žestoka reforma i da se zna šta kako, a ne da se ovakve gluposti dešavaju.
User avatar
shbc
Posts: 3320
Joined: 20/07/2012 12:13

#69942 Re: SDP

Post by shbc »

Leverage wrote: 23/11/2022 11:52
shbc wrote: 23/11/2022 06:52

Ko "mi"? Ja nisam "mi" ni sa jednom strankom. Imam svoje preferencije kao gradjanin i glasac i to je to.

Obzirom kako se ponasas, tebi je to zelja odavno, samo si trazio izgovor. Jako je indikativno kako si brzo prisvojio narativ "Njihova Stranka" i poceo sa uvredama prema Sarajevu. I prije nego je Sabina izasla u medije. Do tad je iz NS-a jedino se oglasio Uk koji je spustao lopticu.
Jest, meni je to želja, zato sam proveo pet mjeseci ubjeđujući ljude u suprotno, trošeći pri tome i svoje vrijeme i živce.

Naravno da sam to konstatovao prije nego što je Sabina izašla u medije, jer je Sabina prvo pustila svoje botove što sam na odma skonto.

Bježi mi ba s očiju i ti i tvoja preferencija Sabina Ćudić.

P.S. A što se tiče narativa "NjS" to nisam ja to ništa sad usvojio nego sam istu i ranije koristio kad se ova stranka ponašala na način kako to ne dolikuje koalicionom partneru.
Jesi jesi. Dok slucajno neko ne kaze nedto sto ne ide po narativu SDP-a. Onda pokazes pravo lice

I koji crni botovi... Doslovno jedan forumas (koji je glasac trojke) napisao nesto protiv SDP-a i ti krenuo sa ovim. Ne pravi se lud. Sve ima crno na bijelo
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#69943 Re: SDP

Post by Str0nz »

Malo o svemu, veliki razgovor, vecinom supljiranje, kao sto bi od njega i ocekivao, ima i nesto detaljnije o glasanju za delegata u gt.
Nermin Nikšić u intervjuu za Raport razotkriva sve dileme: Zašto je neko iz opozicije u RS bolji od našeg Vojina Mijatovića?
https://klix.ba/nermin-niksic-u-inter ... ijatovica/

Klix zamjeniti sa raport u linku.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69944 Re: SDP

Post by drug_profi »

Nije niko bolji, ali Mijatović neće biti izabran već Dodikov delegat. A tebi je u koancnici svejedno jel Mijatović ili Šarović taj delegat jer za neku korist je potrebno dvoje.
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#69945 Re: SDP

Post by vee-jay »

Better Man wrote: 23/11/2022 13:29
Leverage wrote: 23/11/2022 13:06
Nikšić je sjedio sa Bakirom i Komšićem na temu kako nagovoriti Salkića i Duratovića da glasaju za PDP-ovu listu i tako ne dozvole Dodiku trećeg delegata, bez obzira što će SDA u opoziciju. Nikšić je tu pokazao koliko mu je važna i država i osmorka, otišao je bukvalno da moli ovu dvojicu pošto im zauzvrat ništa neće dati.

I šta je dobio time? Dobio je da ga neupućeni fanovi Sabine Ćudić, dakle takvi poput tebe, prozivaju za izdaju.

Sabina Ćudić sjedi na minderu i s visoka bi da komanduje ko šta treba da radi, a izborni legitimitet joj završava na Kobiljoj Glavi. Nek ona osvoji nešto u RS-u pa će onda Nikšić u Kibetu s njom razgovarati na tu temu.
Majstore, ja ti kao SDP-ovac kažem da u SDP-u ima jako puno truleži koja se mora odstraniti, a prvi koji treba da ode je Nermin Nikšić, jer njegovo je prošlo. Lik nije uspio ni mandat da osvoji za razliku od Sabine. Imao je priliku da bude premijer i ako neko misli da bi trebao opet da bude na toj poziciji taj je lud. Savjetnici koje je imenovao tada su bile čiste ublehe, koje pojma nisu imale o životu. Sad ćemo vidjeti kad se budu birali izaslanici za Dom naroda iz RS-a. Vidjet ćemo ko je za promjene, a ko da nam Dodik ima većinu i da može opet blokirati šta želi. Znači da SDP-u treba žestoka reforma i da se zna šta kako, a ne da se ovakve gluposti dešavaju.
Niksic je trenutno mozda najozbiljniji i "najdemokratskiji" politicar u BiH.
Zasto svi hoce da prave koaliciju sa SDP?
Zato sto je Niksic od te stranke napravio iskrenog partnera, zato sto ljudi iz njegove stranke rade i zato sto od Lagumdzije u SDPu nije bilo afere.
Napravio je Trojku, napravio je Osmorku i pokusava da gradi SDP na BiH prici.
I to sve na ruinama napravljenim od Lagumdzije i Komsica.
Nisam cuo ni jednu rijec da su Ivo Komsic ili Miro Lazovic rekli protiv Niksica a SDP ih izbacila iz stranke.
Isto tako nisam cuo ni Zeljku a ni Bakira da su nesto pricali protiv Niksica ... niti jednog "analiticara".

Ali jesam ovdje na forumu puno toga procitao protiv Niksica - ipak znajuci da ovaj forum nema veze sa realnoscu u BiH.
Kao ni argumenti tipa "lik nije uspio ni mandat da osvoji".

Vjerujem da ce Becirovic preuzeti Niksicevu stolicu i nadam se da ce biti barem isto tako dobar.
A siguran sam da ce se na ovom forumu o njemu isto pisati kao o Niksicu -- od istih ljudi, na isti nacin.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69946 Re: SDP

Post by Leverage »

Jedini problem Nikšića je očito to što nije iz Sarajeva.

Ne vidim zašto Bećirović, ako bude predsjednik SDP-a, ne bi imao isti problem.

Šifra za "nije iz Sarajeva" je "šuruje sa SDA".
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69947 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ni jedan ni drugi nikakve karizme nemaju.
Denis je prosao jer je bio to sto jeste. Protukandidat bakiru nominovan od 11 stranaka.

Šef stranke bi trebao biti lik koji kad progovori svi drugi sami ušute i slušaju.
Nermin je mozda korektan operativac i mogao bi biti gensek ili nesto tako.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69948 Re: SDP

Post by Leverage »

Ovi iz provincije su dobri da nose vodu, a neko iz Sarajeva da zagalami i da se svi ušute i slušaju.
giannibelif
Posts: 1891
Joined: 28/01/2017 22:11

#69949 Re: SDP

Post by giannibelif »

Nikšić je idiot kojeg je i ljigavi Radončić kurbanio do zadnjeg dana do kada nije sahranjen na izborima, a i dan-danas se gura u prve redove odlučivanja uslijed Nikšićevog insistiranja, a stranka mu je u takvom stanju da i Hrvatski nacionalni pomak iz Duvna ima više poslanika ukupno u državi.
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#69950 Re: SDP

Post by vee-jay »

drug_profi wrote: 23/11/2022 22:33 Ni jedan ni drugi nikakve karizme nemaju.
Denis je prosao jer je bio to sto jeste. Protukandidat bakiru nominovan od 11 stranaka.

Šef stranke bi trebao biti lik koji kad progovori svi drugi sami ušute i slušaju.
Nermin je mozda korektan operativac i mogao bi biti gensek ili nesto tako.
Ne Ne Ne Ne Ne.
Demokratije nije autokratija.
Nijedna stranka nije vaznija od demokratije.
I upravo zato treba vise Niksica, Forti, Kojovica.
Da li je taj put tezi i da li to znaci da ce se i povjerenje davati ljudima koji ce to povjerenje izdati?
Da, naravno.
Ali samo na taj nacin se gradi demokratsko drustvo koje je puno vaznije od neke stranke.

---

I prije nego se uzme za argument, da se tako ne dobivaju izbori, vazna je cinjenica o kojoj se na zalost uopste ne govori.
Prije nekoliko sedmica sam - mislim na nekoj od BHRT emisija - cuo da je 25% stanovnista na budzetu.
Trazeci na internetu sam nasao ovo:
Polovina građana BiH na državnom budžetu
https://balkans.aljazeera.net/interacti ... om-budzetu
Neka je 25% - to je 25% ljudi koji kada idu na izbore glasa za svoje radno mjesto.
Dakle, NE - ljudi ne glasaju vecinom za Dodika zato sto je on -- kao sto si ti naveo:
Šef stranke bi trebao biti lik koji kad progovori svi drugi sami ušute i slušaju.
Post Reply