SDP

Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#69901 Re: SDP

Post by Spit_fire »

Jel nasa stranka ucestvovala na izborima u RS sa PzD? Nije

Jel ucestvovala van sarajeva? Jes u HNK al kako je ucestvovala bolje da nije

I znaci nece da promole nos nigdje a u sve se mijesaju, lakse im otic na mars nego u RS al oni bi pametovali

Ajde ba Sabina ufatite se te parade i da vas ne cujem

Cisto da ne bude da podrzavam davanje 4 dodiku, protiv sam toga iako ne vjeurjujem da ce ista bolje bit i sa opozicjom

Al ne mogu licemjerja pogotovo od ovakvih ublehasa..samo jos nek Arnaut doda koju
User avatar
malakh
Posts: 7112
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#69902 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote: 23/11/2022 00:03
malakh wrote: 23/11/2022 00:01

otkud znaš da se ne slaže? ovakve stvari se ne govore u javnosti, a ti ako misliš da mogu bez dine i da ovo nije istina, neka pokušaju, pa ćemo vidjeti za dvije godine na lokalnim izborima kako će proći.

evo ti sebe predstavljaš realnom, je li bolje iz rsa imati omjer 3:2 za dodika, ili 4:1 za istog tog dodika.

da te napomenem, kada je 3:2 u domu naroda može sve bez snsda.
Znam da se ne slaže zato što znam i šta misli u tajnosti.

Naravno da mislim da je bolje 3-2, to bi i vidio da si pročitao sve moje postove, a ne samo zakačio se za ovaj.

Vojin je cirkusant, ali Sabina Ćudić koristi Vojina da se obračuna sa cijelim SDP-om, a tako i njeni vjerni fanovi na ovoj temi.

A to može biti jako loše za Trojku.
pa cirkusanta treba dresirati nikšić, a ne sabina čudić, jer taj cirkusant unosi smutnju prvenstveno u sdp, pa tek onda u trojku.

u pravu si, nisam obratio pažnju na tvoje ranije postove...
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#69903 Re: SDP

Post by teskeredzic_22 »

Chmoljo wrote: 22/11/2022 23:57
Hakiz wrote: 22/11/2022 22:27

Da je SDP bio SDP kako treba, NS vjerovatno ne bi ni postojao.

Glasači NS su bivši glasači SDP-a koje je SDP razočarao kriminalom, odustajanjem od radništva i koaliranjem sa SDA. A nastavlja slično i danas.

Prvo sebe pogledati, ona kritikovati druge.
Kakve veze liberqlna stranka poput NS ima sa radništvom hljeba ti? Pa makar i deklarativne ko SDP?
Hakiz pokušava potpuno ocrniti NS ali je dijelom ipak u pravu.

Ko su naši liberali , ako se sjetiš Kadića i Ibre Spahića sve je to neslavno završilo ?
O stanovništvu da ne pričamo , dobar dio porijeklom teških konzervativaca i desnice ili iz komunističkih porodica nestalih u tranziciji (pogotovo srednje i niže klase) , liberalnih ljudi kod nas je do 2010-2012 bilo vrlo , vrlo malo , uglavnom smo suštinski izuzetno netolerantni prema drugom i drugačijem (u svrhu turizma može sve koji dan) a tržišno i humano smo ipak navikli da nas država štiti ma kakva da je.

Hard core glasača NS su razočarani SDP -ovci ili ljudi tog profila koji do pojave Naše stranke nisu nikako ili rijetko i glasali ali ih je animirao Danis Tanović te nekorumpiranost i pristojnost ljudi koji predstavljaju NS.
I liberali naravno kojih je s ovim mlađim generacijama ipak sve više.
Last edited by teskeredzic_22 on 23/11/2022 00:14, edited 2 times in total.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#69904 Re: SDP

Post by teskeredzic_22 »

Spit_fire wrote: 23/11/2022 00:04 Jel nasa stranka ucestvovala na izborima u RS sa PzD? Nije

Jel ucestvovala van sarajeva? Jes u HNK al kako je ucestvovala bolje da nije

I znaci nece da promole nos nigdje a u sve se mijesaju, lakse im otic na mars nego u RS al oni bi pametovali

Ajde ba Sabina ufatite se te parade i da vas ne cujem

Cisto da ne bude da podrzavam davanje 4 dodiku, protiv sam toga iako ne vjeurjujem da ce ista bolje bit i sa opozicjom

Al ne mogu licemjerja pogotovo od ovakvih ublehasa..samo jos nek Arnaut doda koju
Za Vandredni kongres ti nama javni kad bude :mrgreen:
Doći ćemo makar kao gosti ili posmatrači :mrgreen:
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69905 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote: 23/11/2022 00:10
Leverage wrote: 23/11/2022 00:03
Znam da se ne slaže zato što znam i šta misli u tajnosti.

Naravno da mislim da je bolje 3-2, to bi i vidio da si pročitao sve moje postove, a ne samo zakačio se za ovaj.

Vojin je cirkusant, ali Sabina Ćudić koristi Vojina da se obračuna sa cijelim SDP-om, a tako i njeni vjerni fanovi na ovoj temi.

A to može biti jako loše za Trojku.
pa cirkusanta treba dresirati nikšić, a ne sabina čudić, jer taj cirkusant unosi smutnju prvenstveno u sdp, pa tek onda u trojku.

u pravu si, nisam obratio pažnju na tvoje ranije postove...
Pa da si obratio, onda bi vidio i zašto to Nikšić ne može uraditi.

Nikšić nema nikakvu moć nad Mijatovićem jer je ovaj sam napravio to što je napravio u RS-u i kontroliše ta dva zastupnika.

Jedino čime mu može zaprijetiti Nikšić je izbacivanje iz SDP-a, ali to je naravno ništa.
User avatar
malakh
Posts: 7112
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#69906 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote: 23/11/2022 00:14
malakh wrote: 23/11/2022 00:10

pa cirkusanta treba dresirati nikšić, a ne sabina čudić, jer taj cirkusant unosi smutnju prvenstveno u sdp, pa tek onda u trojku.

u pravu si, nisam obratio pažnju na tvoje ranije postove...
Pa da si obratio, onda bi vidio i zašto to Nikšić ne može uraditi.

Nikšić nema nikakvu moć nad Mijatovićem jer je ovaj sam napravio to što je napravio u RS-u i kontroliše ta dva zastupnika.

Jedino čime mu može zaprijetiti Nikšić je izbacivanje iz SDP-a, ali to je naravno ništa.
pa šta radi u sdpu ako sdp nema utjecaja na njega?

mislim dobro je što ne netko i priznao to, ali takvi ljudi će dugoročno više štete napraviti, nego koristi.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#69907 Re: SDP

Post by Spit_fire »

malakh wrote: 23/11/2022 00:30
Leverage wrote: 23/11/2022 00:14
Pa da si obratio, onda bi vidio i zašto to Nikšić ne može uraditi.

Nikšić nema nikakvu moć nad Mijatovićem jer je ovaj sam napravio to što je napravio u RS-u i kontroliše ta dva zastupnika.

Jedino čime mu može zaprijetiti Nikšić je izbacivanje iz SDP-a, ali to je naravno ništa.
pa šta radi u sdpu ako sdp nema utjecaja na njega?

mislim dobro je što ne netko i priznao to, ali takvi ljudi će dugoročno više štete napraviti, nego koristi.
Nijedna proBiH stranka nebitno koje orjentacije nema nikakve sanse gdje Bosnjaci nisu vecina ili bar polovina..jbg, al eto likovi poput Vojina su tu da prave privid

Sjecam se kad je bila prica osnazio SDP u BL 500 clanova ha hu..ljudi mu na kraju glasase za dodika na predsjednickim izborima

Il ovaj jedan sto sam ga upozno za vrijeme kampanje 2014. ...kolko znam sad je u HDZu

Al eto SDP makar pokusava i u mjestima gdje nisu Bosnjaci
Last edited by Spit_fire on 23/11/2022 00:35, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69908 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote: 23/11/2022 00:30
Leverage wrote: 23/11/2022 00:14
Pa da si obratio, onda bi vidio i zašto to Nikšić ne može uraditi.

Nikšić nema nikakvu moć nad Mijatovićem jer je ovaj sam napravio to što je napravio u RS-u i kontroliše ta dva zastupnika.

Jedino čime mu može zaprijetiti Nikšić je izbacivanje iz SDP-a, ali to je naravno ništa.
pa šta radi u sdpu ako sdp nema utjecaja na njega?

mislim dobro je što ne netko i priznao to, ali takvi ljudi će dugoročno više štete napraviti, nego koristi.
Pa mislilo se očito da će od njegovog rada u RS-u koristi imati i sam SDP. Ali, ako njegovi ljudi ne glasaju za PDP-ovu listu, SDP neće imati nikakve koristi od toga, nego samo on lično.

I on nakon toga izvjesno neće biti u SDP-u.

Da SDP ima infrastrukturu u RS-u onda bi tvoje pitanje imalo nekog smisla, ovako je dobio odriješene ruke pa ako šta uradi - uradi.

SDP u RS-u nakon 2014. a prije Vojina praktično nije ni postojao ili je postojao u tragovima, miljama daleko od izbornog praga.
neon-x
Posts: 595
Joined: 18/07/2012 19:13

#69909 Re: SDP

Post by neon-x »

Desilo se sto se desilo, SDP ce popiti poparu kako god zbog ovoga ako se preda SNSD-u cetvrti. Bilo koga da izaberu kao partnera u vlasti. Sami su surovali sa SDA u RS dok su ih svi drugi odvracali od toga i sad se i SDA iskusno izmakla. Ako misle da budu lideri nekih promjena, umjesto rasipanja energije na bavljenje drugim strankama, trenutno trebaju vidjeti prvo sta mogu ponuditi tim svojima u RS da ipak ne isporuce Dodiku cetvrtog. Ako ne uspiju onda nek sve svale na Vojina i ucine ga "kurban" kako je i sam najavio da ce i nek jednom raskrste s tim ublehasem za sva vremena. Ako odluce zadrzati Osmorku nek se pozabave Sabinom and co. poslije koliko zele.

Mozda nece ni taj cetvrti na kraju biti bitan toliko iz nekih drugih razloga ali nema tu selameta nikakvog ako ce formirmiranje vlasti i drzava ovisiti od surovanja s Dodikom i zataskavanja svega.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#69910 Re: SDP

Post by Lakat Jebić »

Prpa.ba wrote: 22/11/2022 23:03 Uigrana ekipa nema sta. Ne znaju ni izmedju sebe sta hoce, a islo bi na megdan HDZ-u i SNSD-u. :lol:

Zavirimo u program, tu se sigurno krije odgovor sta i kako ciniti.. :mrgreen:
moram priznat, kad smo ono pisali prije mjesec da se ne ide s 8 stranaka da je to nestabilno samo po sebi a kamoli s dodikom i covicem, ocekivao sam sranja na relacijama s npr NESom il SBIHom... ali nikad ne treba podcijenit "ljevicu" da ce implodirat

P.s. leverage veceras ko clint eastwood u najboljim danima, sam na 30 :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#69911 Re: SDP

Post by Login77777 »

Prpa.ba wrote: 22/11/2022 23:03 Uigrana ekipa nema sta. Ne znaju ni izmedju sebe sta hoce, a islo bi na megdan HDZ-u i SNSD-u. :lol:

Zavirimo u program, tu se sigurno krije odgovor sta i kako ciniti.. :mrgreen:
A vidi preletacica trazi slamku kako svoje zelene ugurati u vlast. A volio bi vidjeti novu vlast sa SDA i DF po Smitovom zakonu. Da ono jos jednom pokazes svoj obraz.

Senade… :lol:
User avatar
shbc
Posts: 3320
Joined: 20/07/2012 12:13

#69912 Re: SDP

Post by shbc »

Leverage wrote: 22/11/2022 23:21
shbc wrote: 22/11/2022 23:18

Mnogo si osjetljiv. A vidim i objektivan. Kada potpredsjednik tvoje stranke laje na koalicionog partnera, onda je to cin pojedinca. Kada ta druga stranka uzvrati onda je to cin rusenja koalicije, sarajevski secijasi, minder politika itd.

A koliko ti je bitno vidim po tome kako bi odmah poletio Bakiru. Sta vise prizivas. Vidi se da ti je to zelja odavno. A nije vala ni neka tajna da je mnogima u SDPu.

Ne znam samo sta cekate ovoliko dugo. Idite brate. Da se vise zavrsi i ta prica. Ionako je ta stranka go k otkako nema rahmetli Nijaza. Ponekad bljesne koji pojedinac i to je to. Bude zatrpan u hrpi g u vidu raznih Vojina, Niksica, Bijedica, Hadzica, Komsica, Lagumdzija i ostalih
Svako zna koliki je uticaj Sabine u NjS, a koliki Vojina u SDP-u. Nećemo se pravit budale.

Ne, pazi, ja bih danas bio najsretniji da SDP ode sa Bakirom i da sve propadne jer ova bagra ništa bolje nije ni zaslužila. Uložio sam i svoje vrijeme i živce da mjesecima ubjeđujem ljude da je Trojka odlična i stabilna, da je osmorka super, itd. I onda te iz te iste trojke pljuju.

To tvoje "idite više" je najbolji dokaz koliko ste iskreni u svemu ovome.

I da se nadovežem.
giannibelif wrote: 22/11/2022 23:16 Hajde makar Dinu ovdje ne optužuju, a na kraju će ispasti i da je kriv za ove SDP-ove kurvaluke.
Dino je osoba koja razumije značaj SDP-a u cijeloj priči, nije ograničen ko pojedini glasači kako NjS tako i njegove stranke.
Ko "mi"? Ja nisam "mi" ni sa jednom strankom. Imam svoje preferencije kao gradjanin i glasac i to je to.

Obzirom kako se ponasas, tebi je to zelja odavno, samo si trazio izgovor. Jako je indikativno kako si brzo prisvojio narativ "Njihova Stranka" i poceo sa uvredama prema Sarajevu. I prije nego je Sabina izasla u medije. Do tad je iz NS-a jedino se oglasio Uk koji je spustao lopticu.
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#69913 Re: SDP

Post by Cregan »

Ovo je sva poenta SDP-ove politike:


Oni kojima to nije jasno ili su glupi ili nemaju informacije ili su vojnici stranke koji pokušavaju to zamazati.
U svakom resoru sa SDP-ovim kadrom samo su preuzeli SDA-ove dogovore sa firma(npr. Euroasfalt).
SDP-ova politika se svodi na to, da se SDA kadrovi zamjene SDP-ovim.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#69914 Re: SDP

Post by Dr. Kuca »

malakh wrote: 23/11/2022 00:01
Leverage wrote: 22/11/2022 23:57
Super pričica.

Šteta što se s tobom ne slaže Dino Konaković lično.

Onda bi možda neko i povjerovao u ovo.
otkud znaš da se ne slaže? ovakve stvari se ne govore u javnosti, a ti ako misliš da mogu bez dine i da ovo nije istina, neka pokušaju, pa ćemo vidjeti za dvije godine na lokalnim izborima kako će proći.

evo ti sebe predstavljaš realnom, je li bolje iz rsa imati omjer 3:2 za dodika, ili 4:1 za istog tog dodika.

da te napomenem, kada je 3:2 u domu naroda može sve bez snsda.

Kakvo idolpoklonstvo :skoljka: u kakvom ti mraku zivis moj pasice?

Svemoguci dino, superhik! :lol:
giannibelif
Posts: 1891
Joined: 28/01/2017 22:11

#69915 Re: SDP

Post by giannibelif »

I ovakav kakav je bi opet da bude premijer Federacije?Koliko je ovo drugačije od sadašnjeg stanja?
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#69916 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 22/11/2022 23:26
Hoće da izgura SDP iz trojke ili da ga podredi NjS. Na njenu žalost, rezultati u KS su takvi da je sad NjS junior partner, zbog čega je ona vidno nervozna.

Ona u budućnosti vidi NjS kako sama ima 18+ ruku i sama vlada u KS, a jedini način da se toga domogne je da uništi SDP i preuzme njegove glasove.

Forto ne misli ovako, ali je u manjini, pogotovo ako se u obzir uzme kompletno članstvo.
Ako jedna Sabina ima takav kapacitat destrukcije onda joj ja skidam kapu. Realno, nema. Riječ je o tvojim i paranojama sličnih u SDP-u, kojima je draži i DF i SDA, i od NS-a, a i od Dine Konakovića. Da se ne lažemo.

Ovakvom SDP-u su puno bliži Bakir i Željko od Osmorke.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#69917 Re: SDP

Post by Vaya »

malakh wrote: 23/11/2022 00:01
Leverage wrote: 22/11/2022 23:57
Super pričica.

Šteta što se s tobom ne slaže Dino Konaković lično.

Onda bi možda neko i povjerovao u ovo.
otkud znaš da se ne slaže? ovakve stvari se ne govore u javnosti, a ti ako misliš da mogu bez dine i da ovo nije istina, neka pokušaju, pa ćemo vidjeti za dvije godine na lokalnim izborima kako će proći.

evo ti sebe predstavljaš realnom, je li bolje iz rsa imati omjer 3:2 za dodika, ili 4:1 za istog tog dodika.

da te napomenem, kada je 3:2 u domu naroda može sve bez snsda.
Moze pod uslovom da svaki put sva 4 HDZ delegata i potencijalna 2 iz opozicije RS glasaju kako bude glasalo 5 Bosnjaka, a to ce se desiti kad na kurcu nikne nokat...

Mene interesuje sto se ovdje nabacio narativ, da ako bude 2 iz opozicije da ce sve biti i super i da ce onda biti opozicija iz RS biti u vlasti umjesto Dodika? To nema veze sa zdravim razumom? Dodik ce biti u vlasti na drzavnom nivou, imao on 4, 3 ili 2 delegata u Domu naroda i ljudi ako ovdje misle da ce sutra potencijalna 2 iz SDS sutra dizati ruku za sve sto predlozi pro-BiH strana u Vijecu ministara, taj il je strasno glup ili strasno bezobrazan...a i kada bi se vodili time i da dizu ruku za sve, to ce sutra SNSD i HDZ obarati kvalifikovanom vecinom u klubovima Srba i Hrvata....

Sabina dzaba lajes na SDP...Iako ste rekli da neces sa nacionalistima, progutala si jednu gorku pilulu - HDZ, morat ces i drugu - SNSD...A za to ti nije kriv ni SDP, ni Vojin...
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#69918 Re: SDP

Post by Oznaka Tablica »

Niksic par sati prije sjedio sa Izetbegovicem i ovaj Bakir mu vrati par sati kasnije sa saopstenjem da ce SDP biti krivac i izdajnik ako se snsd-u da cetvti clan DN :lol: :lol: :lol:

A majku vam naivnu, pa kad cete shvatiti da su Bakir i sda najvece zlo u ovoj drzavi?

Ako smo se svi udruzili da bi skinuli sda sa vlasti, zasto onda se ne udruzimo pa skinemo i Dodika sa vlasti, jer imaju sansu da to urade?

Biras manje zlo, al to manje zlo je u mandatu 2014-2018 bilo jako korektno u VM i radili su. Sarovic i Mektic su odradili sasvim solidan posao. Naravno da ce biti opstrukcija, ali ne moze dati Dodiku 4 mandat i glumiti patriota pa da si mi BABO.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#69919 Re: SDP

Post by Vaya »

Oznaka Tablica wrote: 23/11/2022 08:27 Niksic par sati prije sjedio sa Izetbegovicem i ovaj Bakir mu vrati par sati kasnije sa saopstenjem da ce SDP biti krivac i izdajnik ako se snsd-u da cetvti clan DN :lol: :lol: :lol:

A majku vam naivnu, pa kad cete shvatiti da su Bakir i sda najvece zlo u ovoj drzavi?

Ako smo se svi udruzili da bi skinuli sda sa vlasti, zasto onda se ne udruzimo pa skinemo i Dodika sa vlasti, jer imaju sansu da to urade?

Biras manje zlo, al to manje zlo je u mandatu 2014-2018 bilo jako korektno u VM i radili su. Sarovic i Mektic su odradili sasvim solidan posao. Naravno da ce biti opstrukcija, ali ne moze dati Dodiku 4 mandat i glumiti patriota pa da si mi BABO.
Evo tebe cu pitati, to hoce li Dodik imati 4 ili 3 delegata u DN BiH, kakve veze ima sa tim ko ce biti u Vijecu ministara ispred Republike Srpske?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#69920 Re: SDP

Post by Pandakonda »

Leverage wrote: 23/11/2022 00:14
malakh wrote: 23/11/2022 00:10

pa cirkusanta treba dresirati nikšić, a ne sabina čudić, jer taj cirkusant unosi smutnju prvenstveno u sdp, pa tek onda u trojku.

u pravu si, nisam obratio pažnju na tvoje ranije postove...
Pa da si obratio, onda bi vidio i zašto to Nikšić ne može uraditi.

Nikšić nema nikakvu moć nad Mijatovićem jer je ovaj sam napravio to što je napravio u RS-u i kontroliše ta dva zastupnika.

Jedino čime mu može zaprijetiti Nikšić je izbacivanje iz SDP-a, ali to je naravno ništa.
Mislim da bi i sam Niksic tu oklijevao ako bude trebalo izbaciti Vojina jer mu je on jedina karta sa kojom moze igrati da SDP postoji u RS iako je covjek beskoristan. I ovo sto su sada dobili, dobili su radi zajednicke liste i dobrog posla prema dijaspori koja je da se ne lazemo vise naginjala toj listi radi SDA. A mislim da bi Vojina mogla ugroziti prijetnja izbacivanjem iz stranke jer u sustini on bi tada mogao samo proglasiti kraj svoje karijere. Svojom retorikom moze privuci samo bosnjake dok ga srbi ne bendaju ni 1% sto samim time znaci da ga niti jedna srpska stranka ne bi primila kod sebe. I obzirom da niko ne spominje drugog SDPovog zastupnika, je li se to vec racuna da je on siguran da nece podrzati dodika ?
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#69921 Re: SDP

Post by Oznaka Tablica »

Vaya wrote: 23/11/2022 08:58
Oznaka Tablica wrote: 23/11/2022 08:27 Niksic par sati prije sjedio sa Izetbegovicem i ovaj Bakir mu vrati par sati kasnije sa saopstenjem da ce SDP biti krivac i izdajnik ako se snsd-u da cetvti clan DN :lol: :lol: :lol:

A majku vam naivnu, pa kad cete shvatiti da su Bakir i sda najvece zlo u ovoj drzavi?

Ako smo se svi udruzili da bi skinuli sda sa vlasti, zasto onda se ne udruzimo pa skinemo i Dodika sa vlasti, jer imaju sansu da to urade?

Biras manje zlo, al to manje zlo je u mandatu 2014-2018 bilo jako korektno u VM i radili su. Sarovic i Mektic su odradili sasvim solidan posao. Naravno da ce biti opstrukcija, ali ne moze dati Dodiku 4 mandat i glumiti patriota pa da si mi BABO.
Evo tebe cu pitati, to hoce li Dodik imati 4 ili 3 delegata u DN BiH, kakve veze ima sa tim ko ce biti u Vijecu ministara ispred Republike Srpske?
4 delegat iz SNSD i imaju potpunu kontrolu i mogu izabrati svoje VM. Ako ne budu imali 4 delegata, onda ne mogu da blokiraju izbor novog saziva VM gdje mogu biti opozicija u Federaciji i opozicija iz RS zajedno sa HDZom vlast na drzavnom nivou.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#69922 Re: SDP

Post by Vaya »

Oznaka Tablica wrote: 23/11/2022 09:16
Vaya wrote: 23/11/2022 08:58

Evo tebe cu pitati, to hoce li Dodik imati 4 ili 3 delegata u DN BiH, kakve veze ima sa tim ko ce biti u Vijecu ministara ispred Republike Srpske?
4 delegat iz SNSD i imaju potpunu kontrolu i mogu izabrati svoje VM. Ako ne budu imali 4 delegata, onda ne mogu da blokiraju izbor novog saziva VM gdje mogu biti opozicija u Federaciji i opozicija iz RS zajedno sa HDZom vlast na drzavnom nivou.
1. Ovo prvo cu da provjerim, nisam siguran i mislim da grijesis, mislim da u tom dijelu DN ne igraju nikakvu ulogu.

2. I da jeste tako, ti mislis da ce u ovim okolnostima Covic uzeti Vukana za partnera, pored Dodika? Nemoj mi samo i ti reci, da ce ga stranci natjerati, zato sto su mu dali izborni zakon...
Anquilla
Posts: 2389
Joined: 25/04/2016 19:31

#69923 Re: SDP

Post by Anquilla »

last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#69924 Re: SDP

Post by last mohicans »

Ne potvrduje DN vijeće ministara koliko ja znam. Predsjednistvo predlaze predsjedavajućeg koji predlaze vladu a parlament potvrđuje istu.
User avatar
Styling
Posts: 12488
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#69925 Re: SDP

Post by Styling »

last mohicans wrote: 23/11/2022 11:41 Ne potvrduje DN vijeće ministara koliko ja znam. Predsjednistvo predlaze predsjedavajućeg koji predlaze vladu a parlament potvrđuje istu.
DN ne potvrdjuje nijednu vladu. Mandatara imenuje Predsjednistvo a vladu potvrdjuje Parlament BiH.
Post Reply