SDP

costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#70501 Re: SDP

Post by costacurta »

Leverage wrote: 31/01/2023 13:27
Mogu se složiti da ovi što nude SDA-u koaliciju ne baštine tu ideju. A to sigurno nisam ja nudio. Moja spika ostaje ista, ja sam opozicija ovim koji bi išli sa SDA. Svi na ovom forumu znaju da je to moj vječiti stav.

Tako da prijatelju, nađi nekog drugog za ovu priču.
Jašta si. Bitna stavka.
Jeste li se negdje vi iz "opzicije" zvanično ogradili od ovog nauma, osim ovdje na forumu?
U Tz, bastionu socijalizma, evo cijeli dan iščekujem neko saopštenje u smislu neslaganja sa vrhom stranke. I ništa, što će reći šta? Da i oni podržavaju koheziju sa SDFA kako oni vole nazivati koaliciju SDA-DF.
Dotada to što ti pišeš da ti ne podržavaš je prdimahovina, pogotovo što si na ovom forumu bio najžešći protivnik bilo kakvog povezivanja ovih stranaka, a naročito nakon izbora 2018. kad sam ja ovdje govorio da bi to bilo poželjno jer bi SDP tako mogao kontrolisati i uslovljavati SDA a ti mi se smijao i slao me Hodži u Živinice.
5 godina kasnije može.
5 godina izgubili u šta?
5 godina gledali kako zeleni kradu nemilice a crveni KAO u nevjerici, saopštenja, optužbe, kletve, prijetnje......
Kad ono NU!! NU avetinjo!!
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#70502 Re: SDP

Post by dale cooper »

costacurta wrote: 31/01/2023 15:14
Leverage wrote: 31/01/2023 13:27
Mogu se složiti da ovi što nude SDA-u koaliciju ne baštine tu ideju. A to sigurno nisam ja nudio. Moja spika ostaje ista, ja sam opozicija ovim koji bi išli sa SDA. Svi na ovom forumu znaju da je to moj vječiti stav.

Tako da prijatelju, nađi nekog drugog za ovu priču.
Jašta si. Bitna stavka.
Jeste li se negdje vi iz "opzicije" zvanično ogradili od ovog nauma, osim ovdje na forumu?
U Tz, bastionu socijalizma, evo cijeli dan iščekujem neko saopštenje u smislu neslaganja sa vrhom stranke. I ništa, što će reći šta? Da i oni podržavaju koheziju sa SDFA kako oni vole nazivati koaliciju SDA-DF.
Dotada to što ti pišeš da ti ne podržavaš je prdimahovina, pogotovo što si na ovom forumu bio najžešći protivnik bilo kakvog povezivanja ovih stranaka, a naročito nakon izbora 2018. kad sam ja ovdje govorio da bi to bilo poželjno jer bi SDP tako mogao kontrolisati i uslovljavati SDA a ti mi se smijao i slao me Hodži u Živinice.
5 godina kasnije može.
5 godina izgubili u šta?
5 godina gledali kako zeleni kradu nemilice a crveni KAO u nevjerici, saopštenja, optužbe, kletve, prijetnje......
Kad ono NU!! NU avetinjo!!
Iluzija je da kad jednom uđeš u isto blato sa njima možeš bilo šta uslovljavati. Prvi put se to pokazalo. Od 5 politika se ispunilo...šta tačno?
Ništa...apsolutno ništa.
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#70503 Re: SDP

Post by saabsa »

Davno ja napisah da su Damiru Nikšiću trebali spomenik podići ispred centrale što ih je prošli put spasio gašenja i govna nazvao pravim imenom, ali sad više nema nikog da ih vadi.
Nerko skonto da mu završava mandat i odlučio je ako treba da ugasi stranku samo da se on i ahbabi rastale a ko zna, možda i ElBake baci još šta na kafu.

Jedini ko me razočarao je Irfan Čengić, posebno kada se u emisiji ponašao kao štitonoša onog vepra Zahiragića,a u Nerku, Vojina trojanca i onako nisam nikakve nade polagao.
Fuj sram vas bilo...
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#70504 Re: SDP

Post by palermo »

dale cooper wrote: 31/01/2023 15:05
palermo wrote: 31/01/2023 15:02

2010 si ih prekrižio ? Nakon historijskog rezultata na izborima, ti ih prekrižiš :D

eleneis, sad smo svakako u 2023
Zamisli, čovjek kritikuje stranku za koju je glasao i prekrižio ih zbog gaženja principa. Nepojmljivo za "nisam za SDA, ali..." mentalni sklop. :D
Pa niko nije kritikovao SDP zato sto je 2010 usao u koaliciju sa SDA. Tako bilo.....sad sto bi ljudi da nije bilo tako...jbg....
sumirprimus
Posts: 81425
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70505 Re: SDP

Post by sumirprimus »

ko god udje s njima u koaliciju kraj price. nema dalje nema kompromisa nema dogovra nema glasa.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#70506 Re: SDP

Post by costacurta »

dale cooper wrote: 31/01/2023 15:18
costacurta wrote: 31/01/2023 15:14

Jašta si. Bitna stavka.
Jeste li se negdje vi iz "opzicije" zvanično ogradili od ovog nauma, osim ovdje na forumu?
U Tz, bastionu socijalizma, evo cijeli dan iščekujem neko saopštenje u smislu neslaganja sa vrhom stranke. I ništa, što će reći šta? Da i oni podržavaju koheziju sa SDFA kako oni vole nazivati koaliciju SDA-DF.
Dotada to što ti pišeš da ti ne podržavaš je prdimahovina, pogotovo što si na ovom forumu bio najžešći protivnik bilo kakvog povezivanja ovih stranaka, a naročito nakon izbora 2018. kad sam ja ovdje govorio da bi to bilo poželjno jer bi SDP tako mogao kontrolisati i uslovljavati SDA a ti mi se smijao i slao me Hodži u Živinice.
5 godina kasnije može.
5 godina izgubili u šta?
5 godina gledali kako zeleni kradu nemilice a crveni KAO u nevjerici, saopštenja, optužbe, kletve, prijetnje......
Kad ono NU!! NU avetinjo!!
Iluzija je da kad jednom uđeš u isto blato sa njima možeš bilo šta uslovljavati. Prvi put se to pokazalo. Od 5 politika se ispunilo...šta tačno?
Ništa...apsolutno ništa.
100% si upravu. Ali ako imaš izborni rezultat na kantonu 37% gladova SDA 34% glasova SDP i kad je neriješeno, a oni u mat poziciji i ti imaš priluku da im zaćeraš upravo na iskustvu iz 2014., da iskoristiš to protiv njih, upotrijebiš svoje redurse da ih slomiš, ili da ih pustiš i odeš u opoziciju a oni da nastave sa DFom da ebu sve redom ti se odlučiš za ovo drugo. Ok. Poštujem. Naklon do poda, ali šta se desilo 5 god poslije?! Sta se promijenilo u narativu?! Osim što su skupili još par desetina afera a SDP na TK izgubio 15000 glasova?
sumirprimus
Posts: 81425
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70507 Re: SDP

Post by sumirprimus »

s ovim ce pokopoat sdp u tuzli, zivi bili pa vidjeli.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#70508 Re: SDP

Post by costacurta »

sumirprimus wrote: 31/01/2023 15:29 s ovim ce pokopoat sdp u tuzli, zivi bili pa vidjeli.
Hajd da ne preijudiciramo, sačekajmo poslijepodnevno obraćanje Nerke trenerke i evenutalno (ne)oglašavanje tuzlanskog SDPa ovim povodom.
sumirprimus
Posts: 81425
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70509 Re: SDP

Post by sumirprimus »

ma jbm ja njih sa ovim saltanjem ,zavrsili smo, meni je to izdaja sama prica o tome. kraj price.
hocu nekog ko nece sa sda nikad i ni za kakve pare i glasove.
sumirprimus
Posts: 81425
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70510 Re: SDP

Post by sumirprimus »

prvi otpor odmah od lokalnih izbora. nema price
Last edited by sumirprimus on 31/01/2023 15:34, edited 1 time in total.
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#70511 Re: SDP

Post by Nebozemlja »

sumirprimus wrote: 31/01/2023 15:32 ma jbm ja njih sa ovim saltanjem ,zavrsili smo, meni je to izdaja sama prica o tome. kraj price.
hocu nekog ko nece sa sda nikad i ni za kakve pare i glasove.
Onda si trebao glasati za NS.
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#70512 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ma nema se tu sta prejudicirati. Stvar je svrsena. O tom se nije smjelo ni govoriti.

A da su 2018 isto uradili, sad bi bili sa glasovima kao Bijedicevi SD.

Kao sto ce ba sljedecim grohnut max u cijeloj drzavi.
DF ce biti veci od njih.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#70513 Re: SDP

Post by costacurta »

sumirprimus wrote: 31/01/2023 15:33 prvi otpor odmah od lokalnih izbora. nema price i zajebancije.
Est Nerko ebo Lugavića ovim al da valja. 5 dana uoči gradskih izbora. :izet: toliko ga zaboli za partiju.

Evo prilike sad u nedjelju. Mirnes RULES :lol:
sumirprimus
Posts: 81425
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70514 Re: SDP

Post by sumirprimus »

ma i mirnes nije nista bolji ista je to fela.
sumirprimus
Posts: 81425
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#70515 Re: SDP

Post by sumirprimus »

sad se izvinjvam svakm kome sam prigovaro zbog neizlaska na izbore. tacno ko ih jbe
ccccc kakve budale nevjerovatno :-)
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#70516 Re: SDP

Post by Dupli_skalp »

sdp tj. njihovo rukovodstvo je stoka od stranke.

daj u vlast pa makar i sa sda. nikšić i vojin će ih dokusuriti!
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#70517 Re: SDP

Post by dale cooper »

costacurta wrote: 31/01/2023 15:27
dale cooper wrote: 31/01/2023 15:18

Iluzija je da kad jednom uđeš u isto blato sa njima možeš bilo šta uslovljavati. Prvi put se to pokazalo. Od 5 politika se ispunilo...šta tačno?
Ništa...apsolutno ništa.
100% si upravu. Ali ako imaš izborni rezultat na kantonu 37% gladova SDA 34% glasova SDP i kad je neriješeno, a oni u mat poziciji i ti imaš priluku da im zaćeraš upravo na iskustvu iz 2014., da iskoristiš to protiv njih, upotrijebiš svoje redurse da ih slomiš, ili da ih pustiš i odeš u opoziciju a oni da nastave sa DFom da ebu sve redom ti se odlučiš za ovo drugo. Ok. Poštujem. Naklon do poda, ali šta se desilo 5 god poslije?! Sta se promijenilo u narativu?! Osim što su skupili još par desetina afera a SDP na TK izgubio 15000 glasova?
Ponovo, mislim da to nije izgledno. Pa na ovoj priči sa osmorkom se pokazalo čiji su resursi veći. Bukvalno se stvorila atmosfera i retorika straha
da će osmorka prodati i izdati državu prije i nego što je uopšte formirana vlast. I o tome pišu gotovo svi bitniji mediji u federaciji. Misliš da je to slučajno? To je čitava jebena mašinerija koja se gradila više od 30 godina da bi jedne te iste ljude držala na vlasti i bogatila se. Resursi koje
imaju na raspolaganju za održavanje na vlasti su ogromni. I neće ih tako lako ispustiti. Biti korektiv SDA? To je smijurija.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19409
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#70518 Re: SDP

Post by teskeredzic_22 »

dale cooper wrote: 31/01/2023 15:39

Ponovo, mislim da to nije izgledno. Pa na ovoj priči sa osmorkom se pokazalo čiji su resursi veći. Bukvalno se stvorila atmosfera i retorika straha
da će osmorka prodati i izdati državu prije i nego što je uopšte formirana vlast. I o tome pišu gotovo svi bitniji mediji u federaciji. Misliš da je to slučajno? To je čitava jebena mašinerija koja se gradila više od 30 godina da bi jedne te iste ljude držala na vlasti i bogatila se. Resursi koje
imaju na raspolaganju za održavanje na vlasti su ogromni. I neće ih tako lako ispustiti. Biti korektiv SDA? To je smijurija.
Upravo tako ali samo još jedan čovjek s petljom uz Ademovića i Konakovića bi ih slomio i sjebao.

Nije sve izgubljeno , potrebno je samo malo hrabrosti i odlučnosti.

Kongres je na vidiku.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#70519 Re: SDP

Post by costacurta »

sumirprimus wrote: 31/01/2023 15:35 ma i mirnes nije nista bolji ista je to fela.
Ublehaš teški. Al hajd budi pametan. Kome dati glas? Lugavić mi djeluje smušeno, kopija Jasminova so jedt elokventniji ali ideje tipa "Pametna klupa.... Sto za presvući bebe..... kante za razrvrstavanje otpada itd" su na nivou ekološke sekcije osnovne škole. Nema hajra od njega. Berbić mi nije loš ali aka Stanivuk, dajte meni i onda ćemo vidjeti kako ćemo, tipa "alternativa GSPU" pa jbte to isto vijeće je prodalo GSP Junuzu jer je neprofitabilno a sad hoće alternativu tom istom što su ugasili :izet: .
Mene sport interesuje, načini financiranje, polaganje računa, Aidove transakcije u OKK i ko to kontroliše, šta je sa dugovima OKK i FK, šta je sa šipovima na istoku jesul se omladili.....mm vidim to niko ni ne spominje, sto će reći ebi Hin sve ijednog :)
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#70520 Re: SDP

Post by carobnjak_N »

Pa dobro, izgleda da će praviti koaliciju sa Sda u nekim kantonima, da zauzvrat ovi podrže novu vladu federacije, bez da učestvuju u izvršnoj vlasti.
Ako Sdp misli da ga to neće koštati glasova, ok.
Svakako i glasam za Našu stranku, a mislim da bi to ubuduće trebali i razočarani glasači Sdp.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#70521 Re: SDP

Post by Mishelinke »

carobnjak_N wrote: 31/01/2023 15:48 Pa dobro, izgleda da će praviti koaliciju sa Sda u nekim kantonima, da zauzvrat ovi podrže novu vladu federacije, bez da učestvuju u izvršnoj vlasti.
Ako Sdp misli da ga to neće koštati glasova, ok.
Svakako i glasam za Našu stranku, a mislim da bi to ubuduće trebali i razočarani glasači Sdp.
Ne zanima SDA niti i jedan kanton, samo federalni nivo, a znamo i zbog čega (zbog koga). Nema te kantonalne vlasti zbog koje bi SDA prepustila nekome drugom federalni nivo.

Ovdje će biti koalicija SDA - SDP + još ko im se priključi i to je to.

Volio bih da griješim, ali sve su prilike da će tako i biti.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19409
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#70522 Re: SDP

Post by teskeredzic_22 »

carobnjak_N wrote: 31/01/2023 15:48 Pa dobro, izgleda da će praviti koaliciju sa Sda u nekim kantonima, da zauzvrat ovi podrže novu vladu federacije, bez da učestvuju u izvršnoj vlasti.
Ako Sdp misli da ga to neće koštati glasova, ok.
Svakako i glasam za Našu stranku, a mislim da bi to ubuduće trebali i razočarani glasači Sdp.
SDA da podrži vladu bez ministarstava ?
Ma nema šanse.
Da SDA nekom bude podrška bez tala i interesa - ma daj molim te.

Ako SDP ne vidi da ima dovoljno kapaciteta da lupi šakom od sto i održi osmorku pod svojim pravilima onda jebi ga.
I da potencijalno pravi ustupke jedino Konakoviću jer je on jedini funkcionalno sjebao SDA prvi put u historiji uz sav respekt prema glasovima i kapacitetu SDP-a.

Ovo ostalo ili-ili uz bacanje plijena na nižim nivoima.

Imamo šansu da ih sjebemo , ko ne vidi 100.000 razlike Bećirovića neka opet razmisli.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#70523 Re: SDP

Post by carobnjak_N »

Vidjet ćemo hoće li Sda pristati na tu trampu.
To je samo zadovoljenje apetita jednog manjeg dijela Sdfa, a
KS već 4 godine im je nedostupan sa svojim resursima, a oni su
se voljeli hvaliti kako je budžet Ks jači od budžeta republike srpske.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#70524 Re: SDP

Post by costacurta »

Nakon sjednice Kolegija stranke, održana je i sjednica Kantonalnog odbora SDP-a u Tuzli, gdje je reaktiviran pregovarački tim. Nakon toga upućen je poziv za pregovore SDA-u. Za sada je ostalo da će SDA na ovaj poziv odgovoriti u srijedu, dok i oni razmotre ovaj prijeedlog˝, rekli su izvori.

“Ja sam evo siguran da ćemo formiranjem evo državne, a u narednih mjesec dana i Federalne vlade imati situaciju da će se neke stvari mijenjati i na području Tuzlanskog kantona”, izjavio je predsjednik KO SDP TK Dževad Hadžić.
JURIIIIIIIIŠ!!! :lol:
Đevdo brat moj lijepi, brazza, bruda, čoek zvani "kompenzaciona lista" najavljuje tektonske promjene na TK. Sad kad nas krenu autoputevi, brze ceste .......dobro, nije sad odmah, tek za jedan mjesec :mrgreen:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#70525 Re: SDP

Post by carobnjak_N »

U svakom slučaju, odgovor minder sećijaša, koji vjerovatno sad vračaju kako da se postave prema ovom prijedlogu, biće interesantan.
Ponovo se od novoformirane vlasti Islamskoj zajednici nude razgovori oko onog ugovora, a koje su u prvi mah bili uvrijeđeno odbili. Haman što nisu rekli, da samo Sda može uzeti zasluge za potpisivanje ugovora.
Sad su malo ko mekši i pristaju pričati ali sve je to koordinirano sa vrhom Sda. Ako neko misli da će maknuti Sda bez stavljanja pod punu kontrolu muslimanskih mantijaša, grdno se vara.
Ti ljudi su nezreli, da ne kažem zaostali u razvoju i treba im ozbiljan tutor da im objasni koja im je uloga u društvu.
Post Reply