SDP

mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#67626 Re: SDP

Post by mzungu »

ljudi, nece baketa ni niksic ni kona, ni zvizdic uzeti, pusa ovo. fokusirati se da se uzmu izbori.
predsjednistvo pisi propalo, a ko da i nesto vrijedi.
zali boze sto ce komso kajmak pokupiti ni kriv ni duzan
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#67627 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 13/10/2021 20:38
Leverage wrote: 13/10/2021 20:33
Objasnio sam u prethodnom postu. Ukratko, zato što ćeš kao rezultat takvog razmišljanja imati SDA.

Eh sad, ako ti misliš da su SDA i SDP isto ili da je SDA bolja to je ok, ali onda je pošteno to otvoreno reći.
Znači ako mislim da podvaljujete šupak kandidata, onda sam za SDA?
Ti možda privatno nisi za SDA, ali bi u tom slučaju praktično bio za SDA. Eh sad, ja znam da se tebi diže kosa na glavi, al jebiga, takva je politika, ono što važi u butiku ne važi u politici, s tim se mora raščistit.

I pobogu, zašto je Nikšić "šupak kandidat"?
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#67628 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 13/10/2021 20:54 Ma šta se ja raspravljam sa otuđenim od realnosti.
Lične sujete će ovu zemlju sjebat do kraja.

Super, nek se kandiduje.
Ti si otuđen od realnosti jer misliš da ćeš takvim glasanjem postići bilo šta osim Bakirove pobjede.

A onda će naravno biti krive "lične sujete", "loši kandidati", "mlaka opozicija", baš svi samo ne oni koji su zapravo glasali.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#67629 Re: SDP

Post by drug_profi »

Zato što ima karizmu lika iz Šijanovih filmova.
Zato što ni svi glasači SDP-a neće glasati za njega, a kamoli NiPovci.
Zato što bi njegova kandidatura bila direktna sabotaža da se Bakir makne iz predsjedništva, dakle svojom kandidaturom bi direktno pomogao Bakiru.
I nemojte mi/nam postavljati ucjene tipa ili cete glasati za ovog, ili cete dobiti SDA.
Necemo samo mi dobiti SDA, dobicete je i vi, ali ne zbog nas vec zbog vas.
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#67630 Re: SDP

Post by Maliodmene »

SDP ima pravo na kandidata za predsjednistvo kao najveca opozociona stranka pa bio to Niksic ili neko pedeseti. I tako ce i bit.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#67631 Re: SDP

Post by drug_profi »

Jedva sam dao glas Bećireviću, samo radi toga da se pokuša spriječiti zombi Džafer da čuva stolicu Baketu.
A Bećirević sigurno ima veću podršku sa raznih strana politickog spektra nego je ima Nikšić.

Ali bujrum. Uradite li tako, biće potpuno jasno da je NN trojanac u trojci jer ne moze biti da mu nije jasno da ne moze dobiti te izbore.
Dapače mislim da i čak i Lagumdžija bolje prošao. Makar ima zajebane nastupe pred publikom.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67632 Re: SDP

Post by General War »

Leverage wrote: 13/10/2021 20:58
drug_profi wrote: 13/10/2021 20:54 Ma šta se ja raspravljam sa otuđenim od realnosti.
Lične sujete će ovu zemlju sjebat do kraja.

Super, nek se kandiduje.
Ti si otuđen od realnosti jer misliš da ćeš takvim glasanjem postići bilo šta osim Bakirove pobjede.

A onda će naravno biti krive "lične sujete", "loši kandidati", "mlaka opozicija", baš svi samo ne oni koji su zapravo glasali.
Ovako si ti pricao i za Envera Bijedica, pa sta bi?
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#67633 Re: SDP

Post by Maliodmene »

A ko je rekao da ce biti Niksic? Clanovi ce odabrat ko ce bit kao i za prosle izbore. I da, i prosli put je Denis odustao od izbora za predsjednistvo dok nije provedena anketa u samoj stranci.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#67634 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ne znam zašto mislite da je problem naći nestranačku ličnost koja bi imala podršku ljudi.
Pitajte prof.Filandru npr. da li bi htio, ili Zlatka Dizdarevića, štajaznam...evo na prvu. Ima ljudi koji imaju poštovanje naroda i za kojie bi lako bilo praviti kampanju.
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#67635 Re: SDP

Post by Leverage »

General War wrote: 13/10/2021 21:14
Leverage wrote: 13/10/2021 20:58
Ti si otuđen od realnosti jer misliš da ćeš takvim glasanjem postići bilo šta osim Bakirove pobjede.

A onda će naravno biti krive "lične sujete", "loši kandidati", "mlaka opozicija", baš svi samo ne oni koji su zapravo glasali.
Ovako si ti pricao i za Envera Bijedica, pa sta bi?
Spinuješ.

Za Bijedića sam rekao da činjenica da je nosilac liste nije razlog da se ne glasa za SDP. I nije, jer nije jedini koji je prošao sa liste, štaviše upravo je Nikšić dobio kompenzacioni mandat zbog ukupnog broja glasova SDP-a na toj listi.
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#67636 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 13/10/2021 21:02 Zato što ima karizmu lika iz Šijanovih filmova.
Zato što ni svi glasači SDP-a neće glasati za njega, a kamoli NiPovci.
Zato što bi njegova kandidatura bila direktna sabotaža da se Bakir makne iz predsjedništva, dakle svojom kandidaturom bi direktno pomogao Bakiru.
I nemojte mi/nam postavljati ucjene tipa ili cete glasati za ovog, ili cete dobiti SDA.
Necemo samo mi dobiti SDA, dobicete je i vi, ali ne zbog nas vec zbog vas.
Ako je do karizme onda da zovemo Đuru, čini se baš karizmatičnan lik.

Jebla vas karizma, kao da glasate za zvezdu granda ili da ostane Memo na farmi. A onda se pitate zašto nam je politika kao estrada. Pa zato što glasate za estradne likove.

Niko tebi ne postavlja uslove, motorna je činjenica da je glas protiv Nikšića (ako bude kandidat) isto što i glas za Bakira. To što se tebi ta činjenica ne sviđa, e pa to ćeš morati sam sa sobom da raščistiš.
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#67637 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 13/10/2021 21:29 Ne znam zašto mislite da je problem naći nestranačku ličnost koja bi imala podršku ljudi.
Pitajte prof.Filandru npr. da li bi htio, ili Zlatka Dizdarevića, štajaznam...evo na prvu. Ima ljudi koji imaju poštovanje naroda i za kojie bi lako bilo praviti kampanju.
Zašto bi Filandra ili Dizdarević bolje obavljali funkciju u Predsjedništvu od Nikšića?

A da, to su nestranačke ličnosti, imaju bolji sex appeal, pardon harizmu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#67638 Re: SDP

Post by drug_profi »

Vi niste normalni. Ukratko.
Uspjecete sto ni malakh nije uspio.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#67639 Re: SDP

Post by VladaFBiH »

ako pitaš zašto ne Nikšić valjda će ti ovo biti dovoljno - ne zaboravljamo tako lako svi... i da ne vidim razliku između njega i SDA.

Naime, Mirsad Nikšić je imenovan za jednog od izvršnih direktora i to za oblast upravljanja i održavanja u JP Autoceste FBiH na sjednici Vlade FBiH koja je održana 27. jula 2011. godine. Prvi čovjek te Vlade je bio Mirsadov rođeni brat Nermin Nikšić, kojem je trebalo samo četiri mjeseca prije nego što je "uhljebio brata". Naime, Nikšić je funkciju premijera FBiH od rahmetli Mustafe Mujezinovića preuzeo 18. marta te 2011. godine.

Najsmješnije ili najtužnije u cijeloj priči je bilo zapravo Nerminovo opravdanje, kada su ga novinari pitali zašto je samo četiri mjeseca od preuzimanja mandata "uhljebio" brata. Tada je premijer Nikšić odgovorio kako se on lično nije ni izjašnjavao o ovom imenovanju, jer je tada otišao u toalet.


---

Po izravnom nalogu premijera Nikšića, selektivno je promijenjen Statut Javnog preduzeća Autoceste Federacije BiH, i to u njegovom najosjetljivijem dijelu u kojem su propisane stručne propozicije za izbor direktora u ovom preduzeću.

Statutom ovoj javnog preduzeća (član 25. stav 2) izričito je propisano da za direktora ovog javnog preduzeća može biti imenovano lice koje pored općih, zakonom propsanih uvjeta, ispunjava i dodatna dva uvjeta - da je diplomirani inžinjer građevine i da ima najmanje osam godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima, od čega najmanje pet godina na rukovodnim poslovima.

Budući da Mirsad Nikšić ne ispunjava ni prvi ni drugi preduvjet, njegov moćni brat, federalni premijer Nermin Nikšić, problem je riješio na vrlo jednostavan način: dao je nalog da se Statut preduzeća promijeni i prilagodi uvjetima koje ispunjava njegov brat Mirsad!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#67640 Re: SDP

Post by bingov buraz »

Crveni SDA svakom odlukom sve bliži sudbini Stranke za BiH.

Nikoga vi niste u mogućnosti da ucjenjujete.
Jasno je da bi Nerko volio biti Bakiru što je Dačić Vučiću al neće moći.

Samo nestranačka ličnost može pobijediti armiju budžetskih termita.
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#67641 Re: SDP

Post by Maliodmene »

Pa ja sam za to da bude nestranacka licnost al ako ga SDP kandiduje. Zvizdica nikad podrzat necu.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#67642 Re: SDP

Post by bingov buraz »

Zvizdić je gore rješenje od Nikšića,Kifa bi morao znati da ako je njegova ekipa izašla iz SDA većina njegovih glasača nije.Nije nikad ni bila tamo.Isto tako ta ista masa smatra to što već imaju jednog bivšeg SDA-ovca je sasvim dovoljno i nužno zlo.
Ako nemaju boljeg kandidata od ispranog ex SDA aparatčika nek se roknu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#67643 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Zvizdic je budalestina zesca, Lagumdzija jos veca... to ne bi trebalo da bude u opticaju uopste.

Niksic realno nije kandidat koji ce privuci glasace, prije da ce neke i odbiti. Jbg, na kraju ispade Dino jedini iole dobar kandidat, iako mislim da bi korisniji bio kao federalni premijer recimo, Predsjednistvo je generalno nizakurac funkcija.

Odnosno, funkcija sama po sebi nije bitna, ali se u narodu dozivljava tako. Stoga bi bilo dobro postaviti nekoga ko moze animirati ljude i obezbjediti strankama vise glasova na drugim nivoima. U suprotnom, ako je kandidat neko ko ce ubiti volju ljudima da izadju, onda je bolje nemati ga nikako.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#67644 Re: SDP

Post by VladaFBiH »

na žalost u SDP-a ja ne vidim niti jednu osobu koja bi mogla da "povuče"... Denis je isto fleka - nit' smrdi nit' miriše a od iskustva samo partijska knjižica... a ovakva je većina koju mogu ponuditi - obični stranački uhljebi
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67645 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote: 13/10/2021 20:31 Koliko put sam ti rekao da ja ovdje iznosim lične a ne partijske stavove. Mene uopšte ne obavezuje to šta je Magazinović pričao kod Senada.

Tačno je da Nikšića ne mirišu šire narodne mase, ali ako bi on bio kandidat prva stvar koju bi se svi zapitali jeste "A dobro, zašto ja ne simpatišem Nermina Nikšića?". I većina bi zaključila da ne postoji ama baš nikakav poseban razlog da ga se ne simpatiše osim što je eto dugo u politici pa su ga se ljudi zasitili. Do sad nije izlazio na ozbiljnu političku arenu i možda i zbog toga nije pozitivno percipiran.
naravno da postoji. nedugo nakon što je postao premijer, svog brata je imenovao za jednog od direktora u autocestama. i kada su ga novinari počeli rešetati zbog toga, njegovo opravdanje je bilo da je napustio kancelariju kada se o tome glasalo, ma gdje da se glasalo.

bakir ženu, nikšić brata. kakva je razlika? nedugo nakon toga sam i osobno napustio sdp, jer je to prvoklasni nepotizam pojedinca, koji se fakturiše stranci.

Ako se izbor svede na Nikšića i Bakira, onda će iole racionalnoj osobi biti potpuno jasno kome treba dati glas. Svi razmišljaju o tome koliko glasova može privući Bakir, niko ne komentariše koliko glasova može akumulirati protiv sebe. Važno je samo da se ne nasjedne na nekog novog Hadžikadića koji je kao "svježi dašak u politici", "najkvalitetniji kandidat" i slične politički infantilne budalaštine. Politika nije butik gdje odeš, izabereš najljepšu majicu, doneseš tu majicu na kasu i poneseš sa sobom kući. U politici kad izabereš najljepšu majicu na kasi te čeka poderana krpa isprljana jupolom.
ako se izbor svede na nikšića i bakira, onda će građani glasati za komšića. ubijeđen sam u to, a problem se pojavljuje što nikšić nema harizmu da te glasove nadoknadi kod drugih glasača.
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#67646 Re: SDP

Post by Leverage »

Evo imam ja harizmu, prosipam super folove u društvu i plijenim žensku pažnju dok mi muškarci zavide na besprijekornim oratorskim sposobnostima i domišljatosti. Hoš glasat za mene?

Jebla vas harizma. Sutra treba sjest u stolicu šefa države i šta misliš da li će se tu bolje snaći Nermin Nikšić ili Šaćir Filandra, Esad Bajtal i ko se već pominjao kao harizmatični kandidat.

Eno, tako je i onaj Tomašević govorio Moremo! pa jebiga izgleda da nemere. Politika je kompleksnija nego kvantna fizika, ali je problem u tome što ne koristi matematiku kao jezik pa je dostupna baš svakoj šuši za bavljenje.

Nikšić je zasro sa bratom i to vađenje je isto loše. Ali pobogu jel to sve loše što se ima o njemu reć nakon toliko godina u politici i premijerskog mandata? Još si tu situaciju uporedio sa Bakirom i Sebijom iako je potpuno jasno da to nije uporedivo. Gledaj šta radi sadašnji premijer.

Ko hoće da makne Bakira neće glasati za Komšića.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#67647 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Leverage wrote: 14/10/2021 10:59 Evo imam ja harizmu, prosipam super folove u društvu i plijenim žensku pažnju dok mi muškarci zavide na besprijekornim oratorskim sposobnostima i domišljatosti. Hoš glasat za mene?

Jebla vas harizma. Sutra treba sjest u stolicu šefa države i šta misliš da li će se tu bolje snaći Nermin Nikšić ili Šaćir Filandra, Esad Bajtal i ko se već pominjao kao harizmatični kandidat.

Eno, tako je i onaj Tomašević govorio Moremo! pa jebiga izgleda da nemere. Politika je kompleksnija nego kvantna fizika, ali je problem u tome što ne koristi matematiku kao jezik pa je dostupna baš svakoj šuši za bavljenje.

Nikšić je zasro sa bratom i to vađenje je isto loše. Ali pobogu jel to sve loše što se ima o njemu reć nakon toliko godina u politici i premijerskog mandata? Još si tu situaciju uporedio sa Bakirom i Sebijom iako je potpuno jasno da to nije uporedivo. Gledaj šta radi sadašnji premijer.

Ko hoće da makne Bakira neće glasati za Komšića.
Ispravak.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67648 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Šta se ima loše reći o njemu nakon toliko godina u politici i premijerskog mandata?

Ovako banalno pitanje možeš samo ti postaviti, a banalna retorika te krasi, pa onda možemo samo zamisliti tip žena koje padaju na tvoju elokvenciju.

Nikšić je neko ko je u vrijeme svog mandata obećao, skupa sa Lagumdžijom, Zapadnu Njemačku od Federacije. Naravno, bila su to prazna obećanja. U suštini je bio jedan od najgorih premijera koji je mandat proveo uhljebljavajući podobne.
Jedina pozitivna stvar koja se desila u njegovo vrijeme jeste izgradnja AC-a. Sve ostalo je dodatno stagniralo u odnosu na predhodnu vlast.

Ništa se Nikšić nije pokazao boljim od Brankovića.

I on se, po tvom rezonu, može komotno kandidovati.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#67649 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Nikšić može zadržat biračko tijelo SDP da ostanu Druga Bošnjačka stranka
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#67650 Re: SDP

Post by DonieBrasco »

Zbog sujete i licnih interesa ljudi ce sve da upropaste !
Post Reply