SDP

User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67001 Re: SDP

Post by Leverage »

tovarish wrote: 06/05/2021 16:52
Leverage wrote: 06/05/2021 16:46
Ukoliko SDA dobije ovu političku bitku gotovo je, nemojte se džaba nadati bilo čemu u budućnosti. A ako "naši" dođu na vlast i upropaste stvar, proći će daleko gore nego njihovi prethodnici na protestima 2014.
To si 100% upravu, zato smo svi osjetljivi na potencijalne izdaje. Na sve strane trubimo da su sbih, sbb i ovi što se ujedinjuju iz zelene ljevice izdajnici i da će sa sda, a potencijalne izdajnike možda imamo i u svojim redovima, u sve tri stranke trojke.
I šta ćemo sad. Ako su čak i ovi iz trojke spremni da izdaju onda to bukvalno znači da smo narod koji će prodati bilo šta radi ličnog interesa, znači da ne postoji ni teoretska mogućnost da bude izabran neko ko će raditi u opštem interesu.

Onda i zaslužujemo SDA vlast ili selidbu. Vrlo jednostavno.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#67002 Re: SDP

Post by tovarish »

Leverage wrote: 06/05/2021 16:56
tovarish wrote: 06/05/2021 16:52
Leverage wrote: 06/05/2021 16:46
Ukoliko SDA dobije ovu političku bitku gotovo je, nemojte se džaba nadati bilo čemu u budućnosti. A ako "naši" dođu na vlast i upropaste stvar, proći će daleko gore nego njihovi prethodnici na protestima 2014.
To si 100% upravu, zato smo svi osjetljivi na potencijalne izdaje. Na sve strane trubimo da su sbih, sbb i ovi što se ujedinjuju iz zelene ljevice izdajnici i da će sa sda, a potencijalne izdajnike možda imamo i u svojim redovima, u sve tri stranke trojke.
I šta ćemo sad. Ako su čak i ovi iz trojke spremni da izdaju onda to bukvalno znači da smo narod koji će prodati bilo šta radi ličnog interesa, znači da ne postoji ni teoretska mogućnost da bude izabran neko ko će raditi u opštem interesu.

Onda i zaslužujemo SDA vlast ili selidbu. Vrlo jednostavno.
Nismo kolektivno svi takvi, ali većina jeste. Zato nam je ovako kako jeste. A hoće li biti i dalje, opet je do nas.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67003 Re: SDP

Post by Leverage »

tovarish wrote: 06/05/2021 17:01 Nismo kolektivno svi takvi, ali većina jeste. Zato nam je ovako kako jeste. A hoće li biti i dalje, opet je do nas.
Ja individualno mislim da sam pravo super, a i ljudi kojima sam okružen isto su tako još više super.

Ali to u političkom smislu ne znači ama baš ništa. Bitno je šta misli većina, kako većina odluči tako će nam i biti.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#67004 Re: SDP

Post by tovarish »

Leverage wrote: 06/05/2021 17:03
tovarish wrote: 06/05/2021 17:01 Nismo kolektivno svi takvi, ali većina jeste. Zato nam je ovako kako jeste. A hoće li biti i dalje, opet je do nas.
Ja individualno mislim da sam pravo super, a i ljudi kojima sam okružen isto su tako još više super.

Ali to u političkom smislu ne znači ama baš ništa. Bitno je šta misli većina, kako većina odluči tako će nam i biti.
To je i poenta demokratije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55671
Joined: 15/12/2008 16:53

#67005 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Izbori se dobivaju radom i rezultatima tamo gdje imas vlast, a ne supljiranjem.

Recimo 2018. sam bio raspolozen da dam glas kandidatu SDP za clana Predsjednistva, ali za Becirovica nisam htio. Kolicina pare i magle koja izlazi iz njega mi je bila previse. I ne bih rekao da sam usamljen.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67006 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 16:56
tovarish wrote: 06/05/2021 16:52
Leverage wrote: 06/05/2021 16:46
Ukoliko SDA dobije ovu političku bitku gotovo je, nemojte se džaba nadati bilo čemu u budućnosti. A ako "naši" dođu na vlast i upropaste stvar, proći će daleko gore nego njihovi prethodnici na protestima 2014.
To si 100% upravu, zato smo svi osjetljivi na potencijalne izdaje. Na sve strane trubimo da su sbih, sbb i ovi što se ujedinjuju iz zelene ljevice izdajnici i da će sa sda, a potencijalne izdajnike možda imamo i u svojim redovima, u sve tri stranke trojke.
I šta ćemo sad. Ako su čak i ovi iz trojke spremni da izdaju onda to bukvalno znači da smo narod koji će prodati bilo šta radi ličnog interesa, znači da ne postoji ni teoretska mogućnost da bude izabran neko ko će raditi u opštem interesu.

Onda i zaslužujemo SDA vlast ili selidbu. Vrlo jednostavno.
Da nismo takvi, ne bi sada ovo pričali.

Ali, eto, da pokušamo još jednom.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67007 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/05/2021 17:30 Da nismo takvi, ne bi sada ovo pričali.

Ali, eto, da pokušamo još jednom.
O tome i pričam. Mi moramo dat šansu trojki, nemamo drugog izbora, kakvi god da su. Bukvalno nemamo šta izgubiti.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67008 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 17:32
Hakiz wrote: 06/05/2021 17:30 Da nismo takvi, ne bi sada ovo pričali.

Ali, eto, da pokušamo još jednom.
O tome i pričam. Mi moramo dat šansu trojki, nemamo drugog izbora, kakvi god da su. Bukvalno nemamo šta izgubiti.
Otprilike.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67009 Re: SDP

Post by Hakiz »

Ovakve stvari će ih ukopati:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/policij ... /210506108

Dok je policijski bio u Federaciji od 21, Forto je govorio da Kanton ne može ništa jer je to federalna odluka. Sada je pokazao da laže, ako je federalna, onda nema kanton tu šta odlučivati.

Lažovi.

Hajd im vjeruj i oko drugih stvari kada slažu na "sitnici".
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55671
Joined: 15/12/2008 16:53

#67010 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Hakiz wrote: 06/05/2021 17:37 Ovakve stvari će ih ukopati:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/policij ... /210506108

Dok je policijski bio u Federaciji od 21, Forto je govorio da Kanton ne može ništa jer je to federalna odluka. Sada je pokazao da laže, ako je federalna, onda nema kanton tu šta odlučivati.

Lažovi.

Hajd im vjeruj i oko drugih stvari kada slažu na "sitnici".
Sto puta je ponovljeno da kanton moze imati strozije mjere od Federacije, blaze ne.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67011 Re: SDP

Post by Hakiz »

ultima_palabra wrote: 06/05/2021 17:41
Hakiz wrote: 06/05/2021 17:37 Ovakve stvari će ih ukopati:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/policij ... /210506108

Dok je policijski bio u Federaciji od 21, Forto je govorio da Kanton ne može ništa jer je to federalna odluka. Sada je pokazao da laže, ako je federalna, onda nema kanton tu šta odlučivati.

Lažovi.

Hajd im vjeruj i oko drugih stvari kada slažu na "sitnici".
Sto puta je ponovljeno da kanton moze imati strozije mjere od Federacije, blaze ne.
Ali, u tom slučaju se ne spominje federacija u kontekstu "mi ne bi, ali federacija tako naredila".

Znači da je sva ta priča o policijskom zbog federacije u stvari jeftino politikanstvo u stilu SDA. Kao, mi ne bi od 21, mi bi od 23, ali SDA i HDZ vas maltretiraju narode. Kad ono, no međutim...

Da, isti su. Lažovi.

Ako sutra odluče da bude od 23, svejedno je, štetu su već napravili.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66189
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#67012 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Bas ce ih to ukopat.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67013 Re: SDP

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 06/05/2021 17:47 Bas ce ih to ukopat.
Dinar po dinar...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#67014 Re: SDP

Post by jefff »

Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67015 Re: SDP

Post by Anquilla »

Leverage wrote: 06/05/2021 15:32 Stvarno je nevjerovatno kako vi doživljavate politiku, rekao bih da na politiku gledate neinteligentno ali će me opet banovat, zato neću reć ništa.

Naravno da saradnje sa SDA neće biti, smiješno je i pomisliti da bi SDA pristala da bude bilo šta osim ugaoni kamen oko kojeg se okupljaju svi u RS-u.

Pošto će SDA, prije ili kasnije, odbiti takvu vrstu saradnje, SDP će naravno profitirati na onome na čemu je SDA profitirala ranije. Sad će SDP da optuži SDA da ruši probosanski blok radi vlastitih interesa, isto ono što je SDA uspješno podmetala SDP-u godinama unazad.

A ako je ovakvo političarenje previše za vaš želudac, ono naručite sebi laganu Cezar salatu i prestanite pratiti politiku.
Pratili politiku ili ne, ljudi glasaju.

Ovakva politika, uz ono u vezi izbora gradonačelnika Mostara, smanjuje broj glasača SDP-a.

U vezi argumenta da ovo rade da preduprijede napade SDA, kod koje tačno grupe glasača će SDP profitirati?
Onih koji glasaju za SDA, za NS, NiP...?
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#67016 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ne znam, ali meni prvo Mostar, pa patriotsko verglanje oko RS, pa nedolazak na sastanak sa opozicijom sve vise lici na pehlivanjenje...

Ako dam glas SDP-u a on opet ode SDA-u, ne mogu garantovat da necu obuc partizansku uniformu i nekom jebat majku.....
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67017 Re: SDP

Post by Anquilla »

drug_profi wrote: 06/05/2021 19:51 Ne znam, ali meni prvo Mostar, pa patriotsko verglanje oko RS, pa nedolazak na sastanak sa opozicijom sve vise lici na pehlivanjenje...

Ako dam glas SDP-u a on opet ode SDA-u, ne mogu garantovat da necu obuc partizansku uniformu i nekom jebat majku.....
Mah, običan glasač hoće pravdu, tužilaštvo, sudstvo, zdravstvo kako treba.

Ova visoka politika me podsjeti na vrijeme kad je Bakir non stop pričao o apelacijama i slično.

Nikako da shvate da narod hoće promjene na terenu, opipljive, a ne ovo mi to da nam SDA ne može reći da smo ovakvi-onakvi.
Ispade da dijele glasačko tijelo :)

Došli bi oni na onaj sastanak danas sa NS, NiP i strankama iz RS-a, ali nisu htjeli municiju za napad davati SDA :)
Dalekovidni neki ljudi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#67018 Re: SDP

Post by drug_profi »

Samo nek pehlivane.
I onako su na uslovnoj jos od izbora 2018.
Tad ih Damir spasio, jer bi danas bili nalik Fahrinoj stranki.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67019 Re: SDP

Post by Hakiz »

Sve stameno stoji na pijedestalu svojih principa...
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#67020 Re: SDP

Post by Leverage »

Anquilla wrote: 06/05/2021 19:37
Leverage wrote: 06/05/2021 15:32 Stvarno je nevjerovatno kako vi doživljavate politiku, rekao bih da na politiku gledate neinteligentno ali će me opet banovat, zato neću reć ništa.

Naravno da saradnje sa SDA neće biti, smiješno je i pomisliti da bi SDA pristala da bude bilo šta osim ugaoni kamen oko kojeg se okupljaju svi u RS-u.

Pošto će SDA, prije ili kasnije, odbiti takvu vrstu saradnje, SDP će naravno profitirati na onome na čemu je SDA profitirala ranije. Sad će SDP da optuži SDA da ruši probosanski blok radi vlastitih interesa, isto ono što je SDA uspješno podmetala SDP-u godinama unazad.

A ako je ovakvo političarenje previše za vaš želudac, ono naručite sebi laganu Cezar salatu i prestanite pratiti politiku.
Pratili politiku ili ne, ljudi glasaju.

Ovakva politika, uz ono u vezi izbora gradonačelnika Mostara, smanjuje broj glasača SDP-a.

U vezi argumenta da ovo rade da preduprijede napade SDA, kod koje tačno grupe glasača će SDP profitirati?
Onih koji glasaju za SDA, za NS, NiP...?
Kod glasača DF-a, SD-a, SBB-a, GS-a, PzP-a, onih koji su glasali za SDP 2010. pa više ne glasaju za SDP.

A takvih je puno više nego vas kojima Bog ne može ugodit'. Ima vas malo al ste zato velika zakerala.

A glas je glas, isti i tvoj i ovih nabrojanih.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67021 Re: SDP

Post by Anquilla »

Puno je bivših glasača SDP-a koji se plaše da li će alternative SDP-u ikad biti dovoljno jake, bar upola kao SDP.

Zato je potreban SDP, ali bez ovih vratolomija.
Ako im je ciljna grupa neki natprosječno sa političkom scenom upoznati glasač, ne trebaju im ovakve avanture da taj glasa za njih, logično :)

Ali zato odbiše ove koji prosječno ili ispodprosječno prate politiku.
Trebam sutra glasati za njih, oni nešto sa SDA šuruju (neka visoka politika), a meni ja i dalje kod Sebije da u bolnicu idem ako se razbolim :-)

Jah, ipak ću pametnije svoj glas iskoristiti :)
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67022 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Anquilla wrote: 06/05/2021 19:37

Pratili politiku ili ne, ljudi glasaju.

Ovakva politika, uz ono u vezi izbora gradonačelnika Mostara, smanjuje broj glasača SDP-a.

U vezi argumenta da ovo rade da preduprijede napade SDA, kod koje tačno grupe glasača će SDP profitirati?
Onih koji glasaju za SDA, za NS, NiP...?
Politika SDP je duboko palanačka, mada, eto, ima i stranačkih ideologa tog istog SDP-a, koji godinama na ovome forumu prodaju istu takvu demagogiju o tome kako, je l', prost puk ne konta dubinu jedne takve politike.

Takva vrsta propagandista se baš uživila u uloge eksperata za ovu ili onu oblast, a, u suštini, nikakva pokrića za priču nemaju.

Stvarno kakva je logika da u RS pozivaš SDA u probosanski politički blok, dok u FBiH ne želiš da čuješ za njih?

SDP-ov arogantni megafon je u pravu u jednoj stvari - SDP se želi profilirati kao vodeća bošnjačka stranka u RS, sa obzirom da SDA u takav blok teško će da uđe, ne zbog što ne želi, već što ni jedni, ni drugi nisu u stanju prevazići ideološke i druge antagonizma koje stoje između njih, recimo za dobrobit povratnika.

Uglavnom, da rezimiramo Nikšićeva šuplju - ono što je u slučaju Mostara bio izbor manjeg zla, u RS je pitanje opstojnosti države.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#67023 Re: SDP

Post by Hakiz »

Anquilla wrote: 06/05/2021 20:12
Trebam sutra glasati za njih, oni nešto sa SDA šuruju (neka visoka politika), a meni ja i dalje kod Sebije da u bolnicu idem ako se razbolim :-)

Jah, ipak ću pametnije svoj glas iskoristiti :)
:thumbup:
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#67024 Re: SDP

Post by Anquilla »

Leverage wrote: 06/05/2021 20:09
Anquilla wrote: 06/05/2021 19:37
Leverage wrote: 06/05/2021 15:32 Stvarno je nevjerovatno kako vi doživljavate politiku, rekao bih da na politiku gledate neinteligentno ali će me opet banovat, zato neću reć ništa.

Naravno da saradnje sa SDA neće biti, smiješno je i pomisliti da bi SDA pristala da bude bilo šta osim ugaoni kamen oko kojeg se okupljaju svi u RS-u.

Pošto će SDA, prije ili kasnije, odbiti takvu vrstu saradnje, SDP će naravno profitirati na onome na čemu je SDA profitirala ranije. Sad će SDP da optuži SDA da ruši probosanski blok radi vlastitih interesa, isto ono što je SDA uspješno podmetala SDP-u godinama unazad.

A ako je ovakvo političarenje previše za vaš želudac, ono naručite sebi laganu Cezar salatu i prestanite pratiti politiku.
Pratili politiku ili ne, ljudi glasaju.

Ovakva politika, uz ono u vezi izbora gradonačelnika Mostara, smanjuje broj glasača SDP-a.

U vezi argumenta da ovo rade da preduprijede napade SDA, kod koje tačno grupe glasača će SDP profitirati?
Onih koji glasaju za SDA, za NS, NiP...?
Kod glasača DF-a, SD-a, SBB-a, GS-a, PzP-a, onih koji su glasali za SDP 2010. pa više ne glasaju za SDP.

A takvih je puno više nego vas kojima Bog ne može ugodit'. Ima vas malo al ste zato velika zakerala.

A glas je glas, isti i tvoj i ovih nabrojanih.
Ismijah se za bold :lol:

Mislim da niko od onih, ko je je na prethodnim izborima glasao za DF, SBB ili GS, neće glas SDP-u dati.
Jednostavno, DF-u i GS su ostali samo glasači kojima ne smeta koalicija sa SDA, a takvi su i glasači SBB-a.
Ti glasači će prije glasati za PzP.

Nadam se da ova visoka politika neće uticati na obračune sa lopovlukom na terenu :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#67025 Re: SDP

Post by drug_profi »

Tacno ce ovim potezima povecati broj apstinenata.
Evo moja supruga kaze da nece glasati ni za koga vise.
Ja ne mogu tako. Glasacu za nekog. A sad mi vala i svejedno za koga.
Od svake stranke sada imam strah.
NS prepun SDA spavaca, NiP apsolutno izvan mojih svjetonazora, SDP pehlivani i ako bude doslo do toga da SDA treba njihove ruke, bojim se da bi mogle otici "radi odbrane drzave" koju niko ni ne napada zapravo.
Post Reply