SDP

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#67051 Re: SDP

Post by Kikibombona »

bunk wrote: 06/05/2021 21:24 @Leveru
Lik vam sjeba direktoricu i preko pda imenova sebi skolski odbor sastavljen od poltrona da bi mogao radit sta zeli.
Sam sebi lik postavi u skolski odbor zenu od domara kojeg je on primio prije par godina na neodredjeno, jednog nastavnika koheg je takodje preko " konkursne procedure primio" i naravno pedagogicu sa kojom je " blizak" i koja je na hitnoj zavrsila kad je taj ljigavac smijenjen prosle godine.
To je ta socijaldemokratija..
Pisaj po akademskima a promovisi priucene hodze..
Men' se cini da je neko tvoj zaplatio radi promjene vlasti, osjecam gorcinu :D

Sreca vasa pa je SDP defektna stranka, samo radi toga ostajete na vlasti. Inace bi bili gotovi jos prije 20 godina.
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#67052 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 21:07
Hakiz wrote: 06/05/2021 20:46 Onda neka biraju. Hoće li da za njih glasaju oni što nemaju ni za Orbit ili oni koji će ih odbaciti ako posumnjaju da šuruju sa SDA. Očito obje grupe ne mogu dobiti.

I da, odavno nije bilo: A promjena političke paradigme?

Izgleda kapitulirala pred umjetnosti mogućeg i realnosti.

Davno onaj Bora pjevao "Za ideale ginu budale"...
Već sam objasnio šta je izbor. To je tamo gdje je više glasova uz nadu da se ovamo neće izgubiti previše.

Da li bi progresivnih hiljadu maraka ili patriotskih 10 hiljada?
Ne mogu biti i vuci siti i ovce na broju.

10.000? Tako me malo cijeniš?

Daj milion i ko god da si, primi me.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#67053 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/05/2021 22:56 Ne mogu biti i vuci siti i ovce na broju
Ni ne trebaju biti, treba bit' taman onoliko da se makne SDA, a to je moguće ako se igra djelimično na oba fronta. Ovamo će se više dobit' nego što će se tamo izgubit' i to je to.
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#67054 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 22:59
Hakiz wrote: 06/05/2021 22:56 Ne mogu biti i vuci siti i ovce na broju
Ni ne trebaju biti, treba bit' taman onoliko da se makne SDA, a to je moguće ako se igra djelimično na oba fronta. Ovamo će se više dobit' nego što će se tamo izgubit' i to je to.
Ko sjedi na dvije stolice uglavnom propadne između.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#67055 Re: SDP

Post by Leverage »

Politika nije narodna doskočica.
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#67056 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 23:03 Politika nije narodna doskočica.
Narodne doskočice su nastale iskustvom.

Nego šta treba, vjerovati SDP-u na riječ. U 25 godina su imali dvije prilike i nisu se proslavili. Ne rezultatima, malo je bilo vremena za rezultate, nego ponašanjem. Afere i tako to, nisu se puno razlikovali od SDA. Reket, Damir Hadžić i taj rad.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#67057 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/05/2021 23:13
Leverage wrote: 06/05/2021 23:03 Politika nije narodna doskočica.
Narodne doskočice su nastale iskustvom.

Nego šta treba, vjerovati SDP-u na riječ. U 25 godina su imali dvije prilike i nisu se proslavili. Ne rezultatima, malo je bilo vremena za rezultate, nego ponašanjem. Afere i tako to, nisu se puno razlikovali od SDA. Reket, Damir Hadžić i taj rad.
Ti nemaš nikakve potrebe vjerovati bilo kome na riječ.

Imaš mogućnost da podržiš trojku i nadaš se da neće izdat' ili da digneš ruke od svega.

To što ti misliš da tvoj (moj ili bilo čiji) glas vrijedi i bobu više od toga - varaš se.
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#67058 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 23:17
Hakiz wrote: 06/05/2021 23:13
Leverage wrote: 06/05/2021 23:03 Politika nije narodna doskočica.
Narodne doskočice su nastale iskustvom.

Nego šta treba, vjerovati SDP-u na riječ. U 25 godina su imali dvije prilike i nisu se proslavili. Ne rezultatima, malo je bilo vremena za rezultate, nego ponašanjem. Afere i tako to, nisu se puno razlikovali od SDA. Reket, Damir Hadžić i taj rad.
Ti nemaš nikakve potrebe vjerovati bilo kome na riječ.

Imaš mogućnost da podržiš trojku i nadaš se da neće izdat' ili da digneš ruke od svega.

To što ti misliš da tvoj (moj ili bilo čiji) glas vrijedi i bobu više od toga - varaš se.
Stvar je u tome da recimo sa NS ne znamo kako će biti nismo mogli vidjeti kakvi su bili prije. Sa SDP imamo neko iskustvo, i to ne dobro. To ne možeš zanemariti. I taman pomisliš da im opet daš šansu, čuješ da bi mogli u tal sa SDA. Nije to pametno, ali kako god hoće.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#67059 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/05/2021 23:21 Stvar je u tome da recimo sa NS ne znamo kako će biti nismo mogli vidjeti kakvi su bili prije. Sa SDP imamo neko iskustvo, i to ne dobro. To ne možeš zanemariti. A onda čuješ da bi mogli u tal sa SDA. Nije to pametno, ali kako god hoće.
Pa onda glasaj za NS, šta je problem?

Poenta je da ova trojka dobije što je moguće više glasova, a ko će među njima dobiti više ili manje stvar je ukusa.

Jer ako bilo ko od njih izda gotovo je, obzirom da će sve tri opcije imati nezanemariv broj glasova.

Matematika je jasna, do izbora ćemo palamudit' i onda ćemo se složit da ovo što sam napisao stoji.
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#67060 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 06/05/2021 23:24
Hakiz wrote: 06/05/2021 23:21 Stvar je u tome da recimo sa NS ne znamo kako će biti nismo mogli vidjeti kakvi su bili prije. Sa SDP imamo neko iskustvo, i to ne dobro. To ne možeš zanemariti. A onda čuješ da bi mogli u tal sa SDA. Nije to pametno, ali kako god hoće.
Pa onda glasaj za NS, šta je problem?

Poenta je da ova trojka dobije što je moguće više glasova, a ko će među njima dobiti više ili manje stvar je ukusa.

Jer ako bilo ko od njih izda gotovo je, obzirom da će sve tri opcije imati nezanemariv broj glasova.

Matematika je jasna, do izbora ćemo palamudit' i onda ćemo se složit da ovo što sam napisao stoji.
Kako će neko glasati za NS kada je u vezi s SDP koji će u tal sa SDA? Korpa puna jabuka i trule jabuke, da se vratim doskočicama.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#67061 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/05/2021 23:26 Kako će neko glasati za NS kada je u vezi s SDP koji će u tal sa SDA? Korpa puna jabuka i trule jabuke, da se vratim doskočicama.
Ništa, onda preostaje opcija skidanja gaća i učvršćivanje vladavine SDA na duži vremenski period.

Eh sad, ako ti vjeruješ u bajke da postoji nekakva idealna opcija koja će tako da izroni iz ničega i pošalje u opoziciju i SDA i trojku to je druga priča, ali takva opcija ne postoji.

Kao što sam ranije naglasio, na izborima 2022. u Bosni i Hercegovini moguće su slijedeće opcije:

1. SDA i sateliti
2. Trojka

Birati opciju 2 i nadati se da neće niko izdati je jedino moguće rješenje. Dakle nema garancija da neće izdati, imaš samo nadu.

Ako ti se to ne sviđa onda si automatski dobio opciju 1 - SDA i sateliti.

Kome ovo nije jasno džaba mu sve diplome i pamet.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#67062 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Leverage wrote: 06/05/2021 23:24
Hakiz wrote: 06/05/2021 23:21 Stvar je u tome da recimo sa NS ne znamo kako će biti nismo mogli vidjeti kakvi su bili prije. Sa SDP imamo neko iskustvo, i to ne dobro. To ne možeš zanemariti. A onda čuješ da bi mogli u tal sa SDA. Nije to pametno, ali kako god hoće.
Pa onda glasaj za NS, šta je problem?

Poenta je da ova trojka dobije što je moguće više glasova, a ko će među njima dobiti više ili manje stvar je ukusa.

Jer ako bilo ko od njih izda gotovo je, obzirom da će sve tri opcije imati nezanemariv broj glasova.

Matematika je jasna, do izbora ćemo palamudit' i onda ćemo se složit da ovo što sam napisao stoji.
Apsolutno se slažem, poenta je samo u tome što trojka ide odvojeno sa listama na izbore i što će rasipanjem glasova na 3 liste smanjiti broj mandata.

Građani razmišljaju logikom da bi SDP trebao kao najjači politički subjekt ( trojke ) u BiH da najviše povuče mandata, ali se ujedno i plaše izdaje od strane SDP-a, ne mislim konkretno na ove zadnje izjave o saradnji u RS-u, nego uopšteno, koliko Bijedića još ima u SDP-u?

Što se tiče RS-a i povratnika kao i probosanske politike, to definitivno treba prepustiti isključivo građanima - povratnicima u RS-u i nikako ne miješati sa politikom u FBiH.

Ako je ovo cilj SDP-a, mislim da će dobiti jedan dobar dio birača kojo donose prevagu, ali pod uvjetom da se čvrsto izađe sa planom nastupa i djelovanja bez SDA i SNSD pa i HDZ-a na izborima 2022.
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67063 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

meridiyan wrote: 06/05/2021 21:36 Boze sacuvaj za kakve stranke glasamo.
Mijatović pita je li Bećirović već u Banjoj Luci i hapsi Dodika, "svidjela" mu se i baklava Benjamine Karić

- Ja sam mislio da je Denis već u Banjoj Luci da hapsi Milorada Dodika. Najavio je to prije dvije sedmice, ali ne vidjeh ga tamo. Čudi me malo. Hajte da prestanemo braniti Bosnu iz Sarajeva. Molim ga to javno, kao partijskog druga - rekao je Mijatović.

U ovom se kontekstu osvrnuo i na izjavu gradonačelnice Sarajeva Benjamine Karić.

- Super je i što je Benjamina podržala tako nešto. I meni je drago, jer ona baklava koju je napravila je sjajna, ali hajde da se vratimo na život. Može da se ljuti na mene ko god hoće – dodao je Mijatović.
Konkretan primjer da SDP ne vodi konzistentnu stranačku politiku.

Očigledno da su po partijskoj dužnosti zadužili atare u kojima svako svoju politiku vodi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55627
Joined: 15/12/2008 16:53

#67064 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Opaska za Becirovica je potpuno u redu, i onda to unisti sa hiper-mizoginim komentarom, ko biva Benjamina je zensko i sve sto moze reci o njoj je da zna dobro praviti baklavu.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#67065 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Ma bezveze je ovako javno jedni druge da prozivaju. Mijatović je dobrim djelom za Bećirovića u pravu, ali mu ovaj komentar za Benjaminu nije trebao.

Inače, SDP-ov "projekat" za RS što su predstavili- podržavam, ovaj Denisom ne podržavam.

Činjenica je također da u SDPu ima dosta (starijeg) kadara koji se još pita i koji još nema ništa protiv koaliranja sa SDA. Mislim da potajno "sanjaju" takvu koaliciju, dok su ovi mlađi sigurno antiSDA nastrojeni. Pitanje je koji će odlučivati o koalicijama nakon izbora 2022 godine.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67066 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Leverage wrote: 06/05/2021 23:35
Hakiz wrote: 06/05/2021 23:26 Kako će neko glasati za NS kada je u vezi s SDP koji će u tal sa SDA? Korpa puna jabuka i trule jabuke, da se vratim doskočicama.
Ništa, onda preostaje opcija skidanja gaća i učvršćivanje vladavine SDA na duži vremenski period.

Eh sad, ako ti vjeruješ u bajke da postoji nekakva idealna opcija koja će tako da izroni iz ničega i pošalje u opoziciju i SDA i trojku to je druga priča, ali takva opcija ne postoji.

Kao što sam ranije naglasio, na izborima 2022. u Bosni i Hercegovini moguće su slijedeće opcije:

1. SDA i sateliti
2. Trojka

Birati opciju 2 i nadati se da neće niko izdati je jedino moguće rješenje. Dakle nema garancija da neće izdati, imaš samo nadu.

Ako ti se to ne sviđa onda si automatski dobio opciju 1 - SDA i sateliti.

Kome ovo nije jasno džaba mu sve diplome i pamet.
Birati Trojku a dobiti SDA Mirsada Kukića neka Hvala
NE
Izdali su 2010,izdali su 2018,izdat će opet ako ne Zajedno kao Trojka,izdat će jedna stranka,ili 2 Pojedinca poput Vujovića i Tokića ili na KS Enisa nekad NS...S SDA i Satelitima znamo bar načemu smo:100 000 Radnih mjesta al u Njemačkoj,100 000 Sadaka Vakcina,Novalića borca protiv Antifašizma na poziciji Premijera :lol: :razz: :-D
Naravno Nisam SDA ali nema Druge opcije osim možda u KS,ovi iz KS se hvale ko da žive u Zapadnoj Njemačkoj,kao da su u nekim iluzijama
Dobro rečeno Nema Garancije ali nema ni Nade više Izdaja je bilo i Previše
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#67067 Re: SDP

Post by Maliodmene »

Bezveze ste se upalili, ovo je bio jedan veliki samar Niksica upucen Becirovicu jucer. :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67068 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Maliodmene wrote: 07/05/2021 10:48 Bezveze ste se upalili, ovo je bio jedan veliki samar Niksica upucen Becirovicu jucer. :mrgreen:
Bećirević uz pomoć SDPa ,neutralnih,i ASDA Cazin dobije blizu 200 000 glasova,a Nikšić je tek PETI u Konjicu :lol: :lol:
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#67069 Re: SDP

Post by Maliodmene »

putokaz1 wrote: 07/05/2021 10:50
Maliodmene wrote: 07/05/2021 10:48 Bezveze ste se upalili, ovo je bio jedan veliki samar Niksica upucen Becirovicu jucer. :mrgreen:
Bećirević uz pomoć SDPa ,neutralnih,i ASDA Cazin dobije blizu 200 000 glasova,a Nikšić je tek PETI u Konjicu :lol: :lol:
A ti nisi shvatio poruku ocigledno, jos jednom procitaj prijedlog Becirovica i prijedlog sa pressa, pa ces vidjet da su dva razlicita pojma.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67070 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Da razumjem
Nastaje nova stranka
A SDP 1990 Dr Denis Bećirević :bih:
Hakiz
Posts: 40404
Joined: 30/07/2015 20:01

#67071 Re: SDP

Post by Hakiz »

ultima_palabra wrote: 07/05/2021 07:16 Opaska za Becirovica je potpuno u redu, i onda to unisti sa hiper-mizoginim komentarom, ko biva Benjamina je zensko i sve sto moze reci o njoj je da zna dobro praviti baklavu.
Pa, i nije. Više je komentar u stilu fini su ti marketinški potezi, ali da se vratimo poslu.

Da je gospođa za kamere izmiješala kolica cementa, komentar bi bio isti.

A to što je odlučila napraviti baklavu a ne cement, to je već do nje. Sama se stereotipno stavila u kuhinju umjesto na građevinu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#67072 Re: SDP

Post by Billy The Pljuc »

I šta kažeš @Leverage, nije soliranje, samo strategija SDP-a za osvajanje dodatnih glasova:

"Kad se oglasi Vojin Mijatović obično se ustalasa politička žabokrečina. “Evo, izvinjavam se Benjamini Karić, nek se SDP izvini Sebiji Izetbegović”.

Vojin Mijatović se ponovo oglasio, a kada se to desi obično se zatalasa politička žabokrečina.

“Jučerašnja konferencija za medije koja je održana u press centru SDP BiH, je očigledno iznela na površinu sve ono od čega bolujemo kao društvo a to je licimerje! Ko je slušao što sam rekao, tačnije moj odgovor na pitanje novinara mogao je vrlo jasno čuti sve , a ko to nije želeo mogao je doneti zaključke i pre iste konferencije!

Ali referisaću se na ono što je u režimskim medijima izazvalo neverovatnu pažnju, a to je navodna “uvreda prema Benjamini Karić”. Čak i da je moja rečenica u bilo kom kontekstu imala primisao vređanja prema pomenutoj, a sa ovo zdrave pameti tvrdim da nije, ja zaista nemam problem da se javno izvinem.

Ja tvrdim da nije, a ukoliko Benjamina smatra da jeste, evo ja se izvinjavam.

A pošto sam ja spreman da se izvinem javno, pozivam sve one iz SDP-a koji se zgražavaju i osuđuju mene, da se odmah bez odlaganja izvinu na prvom mestu Sebiji Izetbegović ukoliko imaju obraza, za salve uvreda, antifeminističkih izjava, vređanja, omalovažavanja koja traju godinama.

Sebija Izetbegović možda vodi pogrešnu politiku, možda je involvirana u kriminalne radnje, ali i ona je žena.

Takođe pozivam da se isti javno izvinu Dušanki Majkić, Željki Cvijanović, Sanji Vulić, Borjani Krišto, Bibiji Kerli, Jelki Miličević… jer i one su žene, a one i njihove porodice na dnevnoj bazi godinama slušaju uvrede i antifeminističke izjave prema njima!

Evo ja ću se i njima izviniti ukoliko sam na bilo koji način uvredio neku od njih na bilo kojoj osnovi, a to odmah očekujem od ovih “zabrinutih” zbog moje izjave iz SDP-a.

Naravno i ja i vi “zabrinuti” znamo da nije problem moja rečenica upućena Benjamini, niti ima uvrede u istoj, niti je to vas potreslo, i vi i ja znamo da ste dobili nalog da ovo uradite, ali o tome ćemo muški, oči u oči na organima SDP BiH i sa vama i nalogadavcem ove smešne šarade.

Još jednom, iako ne smatram da sam na bilo koji način uvredio bilo koga od žena u BiH politici moje izvinjenje!

Poruka “zabrinutima” u SDP-u, koga su branili režimski SDA mediji taj je uvek bio daleko od SDP-a i države BiH, a boja SDP BiH je crvena, a ne zelena stalno vam se to meša“, poručio je potpredsjednik SDP-a Vojin Mijatović."
Last edited by Billy The Pljuc on 07/05/2021 11:20, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10973
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#67073 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Poznati stratezi u SDP-u, uvijek pet koraka ispred dusmana. :lol:
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#67074 Re: SDP

Post by hamos »

Prpa.ba wrote: 07/05/2021 11:13 Poznati stratezi u SDP-u, uvijek pet koraka ispred dusmana. :lol:
Image
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#67075 Re: SDP

Post by Leverage »

zbiljovski wrote: 07/05/2021 06:29
Leverage wrote: 06/05/2021 23:24
Hakiz wrote: 06/05/2021 23:21 Stvar je u tome da recimo sa NS ne znamo kako će biti nismo mogli vidjeti kakvi su bili prije. Sa SDP imamo neko iskustvo, i to ne dobro. To ne možeš zanemariti. A onda čuješ da bi mogli u tal sa SDA. Nije to pametno, ali kako god hoće.
Pa onda glasaj za NS, šta je problem?

Poenta je da ova trojka dobije što je moguće više glasova, a ko će među njima dobiti više ili manje stvar je ukusa.

Jer ako bilo ko od njih izda gotovo je, obzirom da će sve tri opcije imati nezanemariv broj glasova.

Matematika je jasna, do izbora ćemo palamudit' i onda ćemo se složit da ovo što sam napisao stoji.
Apsolutno se slažem, poenta je samo u tome što trojka ide odvojeno sa listama na izbore i što će rasipanjem glasova na 3 liste smanjiti broj mandata.

Građani razmišljaju logikom da bi SDP trebao kao najjači politički subjekt ( trojke ) u BiH da najviše povuče mandata, ali se ujedno i plaše izdaje od strane SDP-a, ne mislim konkretno na ove zadnje izjave o saradnji u RS-u, nego uopšteno, koliko Bijedića još ima u SDP-u?

Što se tiče RS-a i povratnika kao i probosanske politike, to definitivno treba prepustiti isključivo građanima - povratnicima u RS-u i nikako ne miješati sa politikom u FBiH.

Ako je ovo cilj SDP-a, mislim da će dobiti jedan dobar dio birača kojo donose prevagu, ali pod uvjetom da se čvrsto izađe sa planom nastupa i djelovanja bez SDA i SNSD pa i HDZ-a na izborima 2022.
Nije tako. D'Hondtov metod, pogotov ovaj naš gdje se dijeli sa 3,5,7... favorizuje više listi u odnosu na jednu zajedničku listu. Ako u jednoj izbornoj jednici imaš tri liste po 10 hiljada glasova dobit ćeš više mandata nego kad imaš 30 hiljada glasova na jednoj listi.

Naravno, ovdje postoji problem percepcije ljudi, gdje oni ne vide zajedništvo i to ih možda ne povuče da glasaju za tu listu. Počnu se pitati da li je ova konkretna stranka možda sumnjiva da će izdati i slično. Ali potpuno je isto i sa zajedničkom listom, prvi na listi pripada jednoj stranci, drugi drugoj, treći trećoj, pa četvrti opet prvoj, itd. I ako neka stranka izda odoše prvi, četvrti, sedmi, itd. Da ne pričamo da svaki pojedinac također može izdat'. Nema garancija. Niko ne zna koliko još Bijedića ima ne samo u SDP-u nego u svakoj stranci, možemo se samo nadati - ne previše.
Post Reply