SDP

sith
Posts: 202
Joined: 14/08/2012 15:31

#32451 Re: SDP

Post by sith »

al_akhisari wrote:
VjecitiStudent wrote:Jel' ovaj tunel Suhodol izlazi u Hrvatsku, Crnu Goru ili Italiju, pa ministar spoljnih poslova BiH treba prisustvovati otvaranju?
Jesam li ja nešto fulio u ovoj geografiji?

Image
...bez obzira na to o kojem se stranačkom lideru i MVP radilo, odgovor je jasan, pokušaj skupljanja jeftinih političkih poena :(
Evo na isti nacin pokusaj prikupljanja poena http://sdp.ba/novost/21201/2013.-godina ... oizvodnja-

Nazalost, milijarda maraka prihoda nema veze sa dobiti, koja je 35 miliona KM. Pored toga, ko kaze da je to rezultat SDP-a? Isto bi se desilo da je SBIH / SDA / bilo koja druga stranka radila... ionako elektroprivredu kontrolise SDA (jednako kao telekom). Ko mi ne vjeruje nek provjeri koje godine je Grabovica bio nosilac liste za SDA!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#32452 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:Jel' ovaj tunel Suhodol izlazi u Hrvatsku, Crnu Goru ili Italiju, pa ministar spoljnih poslova BiH treba prisustvovati otvaranju?
Jesam li ja nešto fulio u ovoj geografiji?

Image
ne on izlazi u nekakvu 2020 koju ovaj već najavljuje a možda je to i vremenska mašina :D
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#32453 Re: SDP

Post by sinergija »

VjecitiStudent wrote:Jel' ovaj tunel Suhodol izlazi u Hrvatsku, Crnu Goru ili Italiju, pa ministar spoljnih poslova BiH treba prisustvovati otvaranju?
Jesam li ja nešto fulio u ovoj geografiji?

Image
uspjeh se tesko oprasta. SDP probi dva tunela za godinu dana, a sta je SDA uradila za 20 godina. napravila 20 km autoputa.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#32454 Re: SDP

Post by sinergija »

al_akhisari wrote:
VjecitiStudent wrote:Jel' ovaj tunel Suhodol izlazi u Hrvatsku, Crnu Goru ili Italiju, pa ministar spoljnih poslova BiH treba prisustvovati otvaranju?
Jesam li ja nešto fulio u ovoj geografiji?

Image
...bez obzira na to o kojem se stranačkom lideru i MVP radilo, odgovor je jasan, pokušaj skupljanja jeftinih političkih poena :(
siguran sam da vi ne znate ni rupu u zidu da probusite. ocito ne znate kakvi su gradjevinski zahvati busenje tunela.
User avatar
NewCity
Posts: 15
Joined: 10/01/2014 20:19

#32455 Re: SDP

Post by NewCity »

Ono sto se mora priznati jeste da se puno intenzivnije radi na izgradnji koridora Vc nego sto je to bio slucaj za protekla dva mandata.
Autocestama FBiH treba cestitati na organizovanosti, ali nije se smio desiti propust da vjestak procijeni manju debljinu asfalta od one projektovane. Ova informacija ce baciti u sjenu sve kilometre koje su izgradili i oba tunela koja su probili, i vijadukte koje ce izgraditi do kraja mandata.
Symantec
Posts: 164
Joined: 10/01/2014 20:55

#32456 Re: SDP

Post by Symantec »

I ovdje je "slučajni prolaznik" naišao da se kezi kroz ona frljava usta zajedno sa dementnim karićem i rasejanim premijerom. SDP na čelu sa "slučajnim prolaznikom" nanio je ovoj zemlji više zla nego sve četničke horde koje su ikada protutnjale ovim krajevima.
Islamofobi i mrzitelji svega na što Islam upućuje.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#32457 Re: SDP

Post by sinergija »

Symantec wrote:I ovdje je "slučajni prolaznik" naišao da se kezi kroz ona frljava usta zajedno sa dementnim karićem i rasejanim premijerom. SDP na čelu sa "slučajnim prolaznikom" nanio je ovoj zemlji više zla nego sve četničke horde koje su ikada protutnjale ovim krajevima.
Islamofobi i mrzitelji svega na što Islam upućuje.
bogami nije ni tebi lako, nisi se trebao registrovati. :-)
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#32458 Re: SDP

Post by Danguba »

NewCity wrote:Ono sto se mora priznati jeste da se puno intenzivnije radi na izgradnji koridora Vc nego sto je to bio slucaj za protekla dva mandata.
Autocestama FBiH treba cestitati na organizovanosti, ali nije se smio desiti propust da vjestak procijeni manju debljinu asfalta od one projektovane. Ova informacija ce baciti u sjenu sve kilometre koje su izgradili i oba tunela koja su probili, i vijadukte koje ce izgraditi do kraja mandata.
nije vjestak procijenio, on je samo konstatovao stvarno izvedeno stanje.
po tebi kriv vjestak sto se na debljini asfalta krade. rusi su milijarde ukrali tako sto su suzili zaobilaznicu oko moskve za par centimetara.

koridor bi se radio i sa i bez sdp-a. sdp je dosao kada su pripreme(projekti, ekspoprijacija, tenderi...) zavrsene.

ovakva halabuka oko jednog tunela moze biti samo kod nas. normalne zemlje godisnje zavrse deset puta vise objekata pa nikoga od politicara nema na otvaranju. bolje bi bilo zlatku da je otputovao negdje vani pa da i mi mozemo reci da imamo mvp.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#32459 Re: SDP

Post by McMoy »

Image

Lijepo im stoji ova narandžasta boja. :mrgreen:
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#32460 Re: SDP

Post by sinergija »

Danguba wrote:
NewCity wrote:Ono sto se mora priznati jeste da se puno intenzivnije radi na izgradnji koridora Vc nego sto je to bio slucaj za protekla dva mandata.
Autocestama FBiH treba cestitati na organizovanosti, ali nije se smio desiti propust da vjestak procijeni manju debljinu asfalta od one projektovane. Ova informacija ce baciti u sjenu sve kilometre koje su izgradili i oba tunela koja su probili, i vijadukte koje ce izgraditi do kraja mandata.
nije vjestak procijenio, on je samo konstatovao stvarno izvedeno stanje.
po tebi kriv vjestak sto se na debljini asfalta krade. rusi su milijarde ukrali tako sto su suzili zaobilaznicu oko moskve za par centimetara.

koridor bi se radio i sa i bez sdp-a. sdp je dosao kada su pripreme(projekti, ekspoprijacija, tenderi...) zavrsene.

ovakva halabuka oko jednog tunela moze biti samo kod nas. normalne zemlje godisnje zavrse deset puta vise objekata pa nikoga od politicara nema na otvaranju. bolje bi bilo zlatku da je otputovao negdje vani pa da i mi mozemo reci da imamo mvp.
radio se i radio bi se ali kojom brzinom? to smo vidjeli vec. 20 km za 8 godina.
sith
Posts: 202
Joined: 14/08/2012 15:31

#32461 Re: SDP

Post by sith »

Ne mozes vjerovati da se kreteni hvale jos da su izgradili za 3 godine i kusur 100KM autoputa, probili tunel itd. Evo primjera sta se radilo prije rata, isti ljudi ko svi mi, posebno prva radna akcija koja je bila poslje II. Svjetskog Rata i trajala je manje od godinu dana http://bs.wikipedia.org/wiki/Pruga_%C5%A0amac-Sarajevo

Nek prde sta god hoce, ali ovo nije za pohvalu nikakvu, da ne govorimo o silnim milionima koje ce nasa pra-pra-pra unucad otplacivati. Fuj
User avatar
NewCity
Posts: 15
Joined: 10/01/2014 20:19

#32462 Re: SDP

Post by NewCity »

Kad vjestak uzme uzorak, a to je bio slucaj u ovom primjeru, vrsi obradu uzorka i na kraju daje nalaz, da li zadovoljava sve fizicko-mehanicke osobine koje su navedene u projektnoj dokumentaciji i da li zadovoljava dimenzije.
Nisam dao komentar da je vjestak kriv, vec da autoceste FBiH nisu sebi smjele dozvoliti tako nesto. Mi nismo rusija, mi smo BiH koja tek pocinje gradnju koridora, 23 godina poslije nezavisnosti i nije dobro ako nam nestaju novci na milimetrima autoceste, jos pogotovu ne ako se zna da je na tenderu za tu dionicu prosla turska firma, kojoj su podizvođaci nase firme.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#32463 Re: SDP

Post by Danguba »

Jedini krivac je onaj ko je ove firme prihvatio na tenderu, potpisao ugovor i uveo u posao. Vjerovatno (a ne znam ko) da je to uradio svjesno tako da bi i on trebao biti predmet Tuzilastva.
Već tri dana, po nalogu Tužilaštva BiH, sudski vještaci uz asistenciju SIPA-e provjeravaju debljinu asfalta. Sumnja se da je smanjenjem debljine asfalta budžet Federacije oštećen za najmanje 300.000 maraka, piše Federalna.ba.

Preliminarni nalaz vještaka može biti dokazan i laičkim metodama. Na početku asfalta debljina 10 centimetara, 500 metara dalje asfalta ima samo 7 centimetara. Tri su centimetra, dakle, ukradena.

Glavni izvođač radova na toj dionici Sarajevske zaobilaznice bila je hrvatska firma Osijek Koteks, koja je pod istragom USKOK-a u aferi Remorker. Asfalt je postavljalo preduzeće Strabag koje je, također, pod istragom hrvatskog USKOK-a. A radove je nadzirala je, prema riječima Filipa Vujeva, direktora JP Ceste FBiH, firma IGH.

IGH-a je, također, hrvatska kompanija čiji je direktor bio Jure Radić, bivši hrvatski ministar obnove. Kada je i kako ova kompanija uvedena na bh. ceste - zasad je nepoznato.
User avatar
NewCity
Posts: 15
Joined: 10/01/2014 20:19

#32464 Re: SDP

Post by NewCity »

Danguba wrote:Jedini krivac je onaj ko je ove firme prihvatio na tenderu, potpisao ugovor i uveo u posao. Vjerovatno (a ne znam ko) da je to uradio svjesno tako da bi i on trebao biti predmet Tuzilastva.
Već tri dana, po nalogu Tužilaštva BiH, sudski vještaci uz asistenciju SIPA-e provjeravaju debljinu asfalta. Sumnja se da je smanjenjem debljine asfalta budžet Federacije oštećen za najmanje 300.000 maraka, piše Federalna.ba.

Preliminarni nalaz vještaka može biti dokazan i laičkim metodama. Na početku asfalta debljina 10 centimetara, 500 metara dalje asfalta ima samo 7 centimetara. Tri su centimetra, dakle, ukradena.

Glavni izvođač radova na toj dionici Sarajevske zaobilaznice bila je hrvatska firma Osijek Koteks, koja je pod istragom USKOK-a u aferi Remorker. Asfalt je postavljalo preduzeće Strabag koje je, također, pod istragom hrvatskog USKOK-a. A radove je nadzirala je, prema riječima Filipa Vujeva, direktora JP Ceste FBiH, firma IGH.

IGH-a je, također, hrvatska kompanija čiji je direktor bio Jure Radić, bivši hrvatski ministar obnove. Kada je i kako ova kompanija uvedena na bh. ceste - zasad je nepoznato.
Potisujem...SIPA i Tuzilastvo trebaju provesti istragu i procesuirati odgovorne ljude, ma ko oni bili, a ne da se predmet zagubi, ili nema dovoljno dokaza...kao sto je bio slucaj u nekoliko desetina predmeta...
Last edited by NewCity on 10/01/2014 22:04, edited 1 time in total.
Symantec
Posts: 164
Joined: 10/01/2014 20:55

#32465 Re: SDP

Post by Symantec »

sinergija wrote:
Symantec wrote:I ovdje je "slučajni prolaznik" naišao da se kezi kroz ona frljava usta zajedno sa dementnim karićem i rasejanim premijerom. SDP na čelu sa "slučajnim prolaznikom" nanio je ovoj zemlji više zla nego sve četničke horde koje su ikada protutnjale ovim krajevima.
Islamofobi i mrzitelji svega na što Islam upućuje.
bogami nije ni tebi lako, nisi se trebao registrovati. :-)

Gde bre lako matori....
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#32466 Re: SDP

Post by weredsf »

NewCity wrote:Ono sto se mora priznati jeste da se puno intenzivnije radi na izgradnji koridora Vc nego sto je to bio slucaj za protekla dva mandata.
Autocestama FBiH treba cestitati na organizovanosti, ali nije se smio desiti propust da vjestak procijeni manju debljinu asfalta od one projektovane. Ova informacija ce baciti u sjenu sve kilometre koje su izgradili i oba tunela koja su probili, i vijadukte koje ce izgraditi do kraja mandata.
Nemas pojma, sve sto rade je vec bilo pripremljeno prije njih, osim tendera
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32467 Re: SDP

Post by Control panel »

Danguba wrote:
NewCity wrote:Ono sto se mora priznati jeste da se puno intenzivnije radi na izgradnji koridora Vc nego sto je to bio slucaj za protekla dva mandata.
Autocestama FBiH treba cestitati na organizovanosti, ali nije se smio desiti propust da vjestak procijeni manju debljinu asfalta od one projektovane. Ova informacija ce baciti u sjenu sve kilometre koje su izgradili i oba tunela koja su probili, i vijadukte koje ce izgraditi do kraja mandata.
nije vjestak procijenio, on je samo konstatovao stvarno izvedeno stanje.
po tebi kriv vjestak sto se na debljini asfalta krade. rusi su milijarde ukrali tako sto su suzili zaobilaznicu oko moskve za par centimetara.

koridor bi se radio i sa i bez sdp-a. sdp je dosao kada su pripreme(projekti, ekspoprijacija, tenderi...) zavrsene.

ovakva halabuka oko jednog tunela moze biti samo kod nas. normalne zemlje godisnje zavrse deset puta vise objekata pa nikoga od politicara nema na otvaranju. bolje bi bilo zlatku da je otputovao negdje vani pa da i mi mozemo reci da imamo mvp.
niste ni jedan ni drugi u pravu.
to sa debljinom oko centimetara su Ceste Fedearcije, a ne Auto ceste federacije. to su dvije razlicite firme.

http://www.jpautoceste.ba/

http://www.jpcfbih.ba/ba/
Ukotchenko
Posts: 39
Joined: 10/01/2014 19:50

#32468 Re: SDP

Post by Ukotchenko »

Ko vam je PR i ko je zaduzan za spinovanje ove godine (onaj frajer sto je bio PR laburista u UK?). Prije nego sto me napadnete pogledajte sta sam napisao uopsteno o politickoj situaciji u BiH... SDA su male mace za vas, oni javno i ofirno kradu, vi to radite vrhunskim spinovanjem. Pozdrav
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#32469 Re: SDP

Post by al_akhisari »

sinergija wrote:
al_akhisari wrote:
VjecitiStudent wrote:Jel' ovaj tunel Suhodol izlazi u Hrvatsku, Crnu Goru ili Italiju, pa ministar spoljnih poslova BiH treba prisustvovati otvaranju?
Jesam li ja nešto fulio u ovoj geografiji?

Image
...bez obzira na to o kojem se stranačkom lideru i MVP radilo, odgovor je jasan, pokušaj skupljanja jeftinih političkih poena :(
siguran sam da vi ne znate ni rupu u zidu da probusite. ocito ne znate kakvi su gradjevinski zahvati busenje tunela.
...kolega forumaš @sinergija, očigledno je lično shvatio opaske izrečene u komentaru slike; u čemu je problem u iznošenju ličnog stava u odnosu na javnu ličnost, koja obnaša javnu funkciju; pri tome je izrečena opaska (s moje strane) na općem nivou i odnosi se i odnosila bi se na bilo koga na ovom mjestu; o tome šta i kako mi "bušimo", u ovom trenutku nije stvar o kojoj se polemiše, iako možemo i o tome :D pri tom je nemoguće ne primjetiti intenciju da se svakoga, ko se usudi izreći stav, koji je na bilo koji način drugačiji od onoga koji preovladava kod pripadnika određene političke grupacije (u ovom slučaju sdp), proglasi pripadnikom ili sljedbenikom lopovske sda; a, što je najtužnije, sve gluposti, propuste, bedastoće, idiotarije,...koje čine predstavnici sdp-a, pravdaju se istim takvim glupostima, propustima, bedastoćama, idiotarijama, koje su činili sda-ovci; tužna je spoznaja načina i metoda koje se koriste u takvoj, nazovi diskusiji :sad:
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#32470 Re: SDP

Post by wolf07 »

ministar VANJSKIH poslova i probijanje nekog tunela, nenadjebivo! Dajte ljudi neka mu neko procita "prava i duznosti" za njegovo radno mjesto koje je skupo placeno i neka vec jednom pocne da radi za sta je placen ili nek se nosi u 3p.m., jebo ga tunel.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#32471 Re: SDP

Post by jon_jovi »

Ma oni se sa vama svi skupa samo poigravaju
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#32472 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Danguba wrote:Jedini krivac je onaj ko je ove firme prihvatio na tenderu, potpisao ugovor i uveo u posao. Vjerovatno (a ne znam ko) da je to uradio svjesno tako da bi i on trebao biti predmet Tuzilastva.
Već tri dana, po nalogu Tužilaštva BiH, sudski vještaci uz asistenciju SIPA-e provjeravaju debljinu asfalta. Sumnja se da je smanjenjem debljine asfalta budžet Federacije oštećen za najmanje 300.000 maraka, piše Federalna.ba.

Preliminarni nalaz vještaka može biti dokazan i laičkim metodama. Na početku asfalta debljina 10 centimetara, 500 metara dalje asfalta ima samo 7 centimetara. Tri su centimetra, dakle, ukradena.

Glavni izvođač radova na toj dionici Sarajevske zaobilaznice bila je hrvatska firma Osijek Koteks, koja je pod istragom USKOK-a u aferi Remorker. Asfalt je postavljalo preduzeće Strabag koje je, također, pod istragom hrvatskog USKOK-a. A radove je nadzirala je, prema riječima Filipa Vujeva, direktora JP Ceste FBiH, firma IGH.

IGH-a je, također, hrvatska kompanija čiji je direktor bio Jure Radić, bivši hrvatski ministar obnove. Kada je i kako ova kompanija uvedena na bh. ceste - zasad je nepoznato.
Ovo nije tacno sto si napisao. Kriv je nadzorni organ, jer njegova je uloga da svi radovi budu urađeni po projektovanoj dokumentaciji. Ako ima odstupanja od projektne dokumentacije, onda se mora kontakitrati i investitor i onaj ko je napravio projektnu dokumentaciju i oni moraju da odobre izmjene koje su se desile. Dakle, prvi koji je morao da reaguje je nadzorni organ pa onda ostali.
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#32473 Re: SDP

Post by mikasa »

Ako nemate veze sa poslom o kojem se prica ( gradjevina, autoceste...) onda prije nego sto nekoga okrivite, molim Vas, procitate nalaz sudskog vjestaka ... :?:
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#32474 Re: SDP

Post by rahmanjin »

mikasa wrote:Ako nemate veze sa poslom o kojem se prica ( gradjevina, autoceste...) onda prije nego sto nekoga okrivite, molim Vas, procitate nalaz sudskog vjestaka ... :?:
pa daj taj nalaz ako ga imas
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32475 Re: SDP

Post by Control panel »

koliko god vam je Lagumdzija odvratan i SDP oni bar nesto rade. bar nesto.

evo nabrojte mi sta su uradili do sada stranke ili lideri:

Tihic, Bakir - SDA
Covic - HDZ
Raguz, Ljubic - HDZ 1990
SNSD - Dodik
SDS - Bosic
SBIH - Jerlagic


Radoncica izdvajam i on je nesto uradio.
Post Reply