SDP

Post Reply
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#14326 Re: SDP

Post by valterbranisarajevo »

CT-aš se definitivno vratio kući - u Beograd... :lol:
http://pescanik.net/2012/04/oda-gadosti/
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#14327 Re: SDP

Post by kamen spoticanja »

valterbranisarajevo wrote:CT-aš se definitivno vratio kući - u Beograd... :lol:
http://pescanik.net/2012/04/oda-gadosti/
a pakasi ga vodali po sarajevu ko polarnog medjeda,pokazivao bh licnu kartu ko zadnji licemjer,uzeo to para sto je uzeo i otisao da pomogne srbijanski fiskalni sistem...
jedva cekam da ga avdo avdic stavi u specijal...s slikama pijanke narodnog heroja komsica...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14328 Re: SDP

Post by -LIBERO- »

Komšić: Strahujem da SDP ne propusti svoju historijsku šansu


Član Predsjedništva BiH Željko Komšić u intervjuu za Al Jazeeru Balkans govorio je, između ostalog, o svojoj ostavci na sve funkcije u SDP-u BiH, te njenom povlačenju nakon dva dana.


Komšić je obrazložio da, posmatrajući ono što se dešavalo nakon izbora, osjeća dio odgovornosti za ono što se SDP-u može fakturisati kao jedna vrsta slabosti u obavljanju vlasti.

"Želio sam da se stvari pokrenu, jer nisam htio da loše stvari poput korupcije postanu naš standard. Htio sam da naši, SDP-ovi ljudi u nadzornim i upravnim odborima preduzeća i ustanova kažu šta to ne valja tamo, jer nemoguće je da je sve uredu. Ako ništa, tu večer počeli su čistiti grad, a kasnije su pokrenute i aktivnosti u vezi sa oduzimanjem nelegalno stečene imovine i revizijom privatizacije. To je za mene pitanje svih pitanja, i ako treba da se koalicija ili platforma raspadnu na tom pitanju, neka bude tako. Ako nećemo uraditi ono što smo obećali ljudima, a to smo im obećali, bolje je onda časno otići u opoziciju", rekao je Komšić, a onda i dodao zašto je promijenio odluku o ostavci:

"Tu je bilo raznih i potpuno iracionalnih optužbi na moj račun, od toga da ja, u političkom smislu, pucam u neke ljude, pucam u SDP, ili bježim od političke borbe, do toga da sam dio neke međunarodne zavjere protiv Lagumdžije i SDP-a i čak za stvaranje novog, hrvatskog SDP-a. Tada sam ja rekao da niti pucam u SDP, niti bježim od političke borbe, već ostajem da se borim do kraja".

Komšić je odgovorio i na pitanje o tome je li razlog za ostavku bila podrška kandidaturi Vuka Jeremića u UN, budući da se Lagumdžija pozitivno o tome izjasnio nakon Komšićevog odlučnog ne. "Tu nije bilo nikakvog sukoba, jer je jasno da odluku o tom pitanju donosi Predsjedništvo BiH, a moj stav se zna, budući da bi bilo nepravedno prema ljudima u našoj zemlji dati podršku Jeremiću koji u isto vrijeme radi na rehabilitaciji Draže Mihailovića, a znamo koliko je ta ideologija nanijela zla i ljudima u našoj zemlji", odgovorio je Komšić.

On je također istakao da političari u našoj zemlji moraju sarađivati sa vladama u susjednim zemljama, Srbiji, Hrvatskoj i Crnoj Gori, uređivati odnose i rješavati neriješena pitanja koja imamo sa njima. Također, naglasio je kako je prioritet Predsjedništva BiH članstvo naše zemlje u NATO-u i Evropskoj uniji, pri čemu je naveo da nije dobro igrati se referendumima u našoj zemlji, jer se nikad ne zna gdje to može odvesti. "Kad se u BiH govori o referendumu, uvijek neko može pomisliti da je on uperen protiv njega. Stoga mislim da nije dobro da se razmišlja o referendumu u RS u vezi s pristupanjem NATO-u, jer to nije pitanje koje se tiče samo RS-a, već cijele BiH. A, ako bismo raspisivali referendum i u FBiH, to bi onda zakompliciralo situaciju. Ja vam mogu reći da sva tri člana Predsjedništva predano rade na našem putu ka NATO-u", dodao je Komšić.

Na kraju, hrvatski član Predsjedništva BiH, odgovarajući na pitanje da mu se spočitava da on nije legalni predstavnik hrvatskog naroda, kazao je kako on nastoji biti predstavnik sva tri naroda u BiH, baš kao i onih ljudi koji su svim srcem za našu zemlju. "Ja ne znam šta sam to loše uradio za hrvatski narod u BiH, a mogu vam nabrajati šta sam to dobro uradio za Hrvate u ovoj zemlji. No, ja nastojim biti predstavnik svih naroda i građana u BiH i radim tako da ne izdam njihove interese, a sigurno neću izdati BiH", zaključio je Komšić, koji je tokom razgovora kazao i kako ga je strah da SDP ne propusti svoju historijsku šansu da popravlja stvari u BiH, jer se boji da bi poslije na političku scenu mogli doći kartografi koji bi omeđavali šta je čije u BiH.
klix.ba
User avatar
odesveuhonduras
Posts: 3457
Joined: 06/10/2011 20:34
Location: Ne interesuje me vaše mišljenje o deklinaciji Edinovog prezimena. FaLa :)

#14329 Re: SDP

Post by odesveuhonduras »

Komšić je veći diletant nego što sam mislio.

Frajer predsjednik države i spominje čišćenje grada kao jedan od uspjeha njegove prijetnje ostavkom u SDP-u.

nevjerovatno...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#14330 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Samo da se na foru pribiljezim da je vrijeme da napravim presijek djelovanja SDP-a, ali i novinara koji pisu o istom, jer ih znam licno (ili pak u nekim slucajevima imamo dovoljno zajednickih poznanika), od spominjanih politicara, preko tri Senada, do novinara ovog portala. Mislim da je,nakon 500+ stranica vrijeme da se kaze ko sta misli, zasto ljudi rade to sta rade, za koga pisu i iza kojih nikova se kriju ovdje. Ufatih par minuta za ovo, sto ostaje kao podsjetnik za kompletnu analizu nekada slijedece sedmice...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#14331 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

valterbranisarajevo wrote:CT-aš se definitivno vratio kući - u Beograd... :lol:
http://pescanik.net/2012/04/oda-gadosti/
Dobar članak.
Sapienti
Posts: 54
Joined: 20/03/2012 15:24

#14332 Re: SDP

Post by Sapienti »

Malo stara vijesti, ali čini se da je promakla svima:



Na 0:45, veliki lider, 2012. godine uvodi natrag pojam "županije". Zna li da je ta terminologija proglašena neustavnom?
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#14333 Re: SDP

Post by popajic »

Komšić, koji je tokom razgovora kazao i kako ga je strah da SDP ne propusti svoju historijsku šansu da popravlja stvari u BiH, jer se boji da bi poslije na političku scenu mogli doći kartografi koji bi omeđavali šta je čije u BiH.
+1
( s tim da mislim da se dobar dio te sanse vec propustio )
User avatar
Skijaš
Posts: 12611
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#14334 Re: SDP

Post by Skijaš »

popajic wrote:
Komšić, koji je tokom razgovora kazao i kako ga je strah da SDP ne propusti svoju historijsku šansu da popravlja stvari u BiH, jer se boji da bi poslije na političku scenu mogli doći kartografi koji bi omeđavali šta je čije u BiH.
+1
( s tim da mislim da se dobar dio te sanse vec propustio )
Nije kasno. Komšić spominje ono na što i ja upozoravam, ako SDP potone, na scenu dolazi Radončić kojem ZAVNOBiH i multietničko društvo ne znače ništa. Svaka čast ljudima koji su doselili u BiH, ali ne može se budućnost države staviti u ruke nekom ko nije ovdje rođen. A SDP radi na tom, svojski se trude da ogade socijaldemokratiju prosječnom čovjeku kojeg bukvalno tjeraju da glasa za operativca albanske mafije, Fahrudina Radončića.

A on kad uzme Zlatkove "flomastere", svi smo najebali. Zato je neophodan vanredni kongres SDP-a, potreban je novi lider te stranke i nova energija koju bi se dobilo tom rokadom. Ovako se srlja u propast i SDP će snositi odgovornost za to.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#14335 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Skijaš wrote:
popajic wrote:
Komšić, koji je tokom razgovora kazao i kako ga je strah da SDP ne propusti svoju historijsku šansu da popravlja stvari u BiH, jer se boji da bi poslije na političku scenu mogli doći kartografi koji bi omeđavali šta je čije u BiH.
+1
( s tim da mislim da se dobar dio te sanse vec propustio )
Nije kasno. Komšić spominje ono na što i ja upozoravam, ako SDP potone, na scenu dolazi Radončić kojem ZAVNOBiH i multietničko društvo ne znače ništa. Svaka čast ljudima koji su doselili u BiH, ali ne može se budućnost države staviti u ruke nekom ko nije ovdje rođen. A SDP radi na tom, svojski se trude da ogade socijaldemokratiju prosječnom čovjeku kojeg bukvalno tjeraju da glasa za operativca albanske mafije, Fahrudina Radončića.

A on kad uzme Zlatkove "flomastere", svi smo najebali. Zato je neophodan vanredni kongres SDP-a, potreban je novi lider te stranke i nova energija koju bi se dobilo tom rokadom. Ovako se srlja u propast i SDP će snositi odgovornost za to.
Ne znam šta ima veze gdje je ko rođen... Fahro nije opasnost zato što je rođen u Sandžaku, nego zato što je beskrupulozni ljigavac koji se udruživao i sa Gašijem, Keljmendijem, Turkovićem, Šajom kad mu je to donosilo interes.

A druga stvar, bojim se i da dobrom broju ljudi u vrhu SDP-a ZAVNOBiH ne znači ništa... ili im predstavlja samo oblandu za sakrivanje pravih interesa.
User avatar
Skijaš
Posts: 12611
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#14336 Re: SDP

Post by Skijaš »

ultima_palabra wrote:
Skijaš wrote:
popajic wrote: +1
( s tim da mislim da se dobar dio te sanse vec propustio )
Nije kasno. Komšić spominje ono na što i ja upozoravam, ako SDP potone, na scenu dolazi Radončić kojem ZAVNOBiH i multietničko društvo ne znače ništa. Svaka čast ljudima koji su doselili u BiH, ali ne može se budućnost države staviti u ruke nekom ko nije ovdje rođen. A SDP radi na tom, svojski se trude da ogade socijaldemokratiju prosječnom čovjeku kojeg bukvalno tjeraju da glasa za operativca albanske mafije, Fahrudina Radončića.

A on kad uzme Zlatkove "flomastere", svi smo najebali. Zato je neophodan vanredni kongres SDP-a, potreban je novi lider te stranke i nova energija koju bi se dobilo tom rokadom. Ovako se srlja u propast i SDP će snositi odgovornost za to.
Ne znam šta ima veze gdje je ko rođen... Fahro nije opasnost zato što je rođen u Sandžaku, nego zato što je beskrupulozni ljigavac koji se udruživao i sa Gašijem, Keljmendijem, Turkovićem, Šajom kad mu je to donosilo interes.

A druga stvar, bojim se i da dobrom broju ljudi u vrhu SDP-a ZAVNOBiH ne znači ništa... ili im predstavlja samo oblandu za sakrivanje pravih interesa.
Pa Amerikanci ne dozvoljavaju da predsjednik bude neko ko nije tamo rođen, a to nije bez razloga, lojalnost je slojevita, poput crvenog luka i dosta faktora na to ima utjecaj. Radončić ovdje ne samo da nije rođen, nego ovdje nije ni odgojen, kao KOSovac je u Sarajevo došao pred rat i probio se u Izetbegovićev krug ljudi. Meni je prosto nevjerovatno da SDP radi sve što je u njihovoj moći kako bi narod na sljedećim opštim izborima sudbinu države povjerio čovjeku koji je ovdje došao prije 20 godina. Ali kad sam vidio Jeremićevu spremnost da se svojski potrudi oprati Lagumdžiju od sebe, noktima i zubima braneći Zlatka od podlih insinuacija, ovo što Lagumdžija radi počinje imati smisla. I časni SDP-ovci tu nemaju puno prostora, mogu samo dići bunu i insistirati na vanrednom kongresu. Popuštanjem Zlatku ništa neće postići.
Sapienti
Posts: 54
Joined: 20/03/2012 15:24

#14337 Re: SDP

Post by Sapienti »

Po mom mišljenju, najveći problem SDP-a jeste postojanje Kantona.

Ako uzmete u obzir RS, tamo postoji 4-5 stranaka da im se zna ime + par stranaka iz FBiH koje tamo satelitski djeluju, skoro kao da su podružnice osnovali. Razlog tome je što sva ostala "buranija" ne prođe cenzus, i onda odluče da im se politika samostalno ne isplati te se priklone većim "ajkulama".

Kod nas čak i totalni autsajderi dobiju mogućnost da budu u vlasti tako što se uhljebe u vlast kantona. I onda tu sjede i ne rade ništa, uvijek pod izgovorom "premalo nas je da bilo šta napravimo". Umjesto što imamo Našu stranku, SDU, LDS, koji se kao eto bune protiv SDP-a a ustvari mu čine najveću štetu odvodeći kvalitetan izrevoltiran kadar, mi bi imali liberale, nacionaliste, socijaldemokrate i tačka. Nema zareza. Ovako imamo 3 socijaldemokratske stranke, "prave", "poštene" i "moderne" i ko zna kakve još - odatle i nedostatak kritične mase u SDP-u.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#14338 Re: SDP

Post by novi.dan.nova.nafaka »

odesveuhonduras wrote:Komšić je veći diletant nego što sam mislio.
Frajer predsjednik države i spominje čišćenje grada kao jedan od uspjeha njegove prijetnje ostavkom u SDP-u.
nevjerovatno...
7:55 - ne mogu da vjerujem: "tu istu noć su počeli da peru grad..." :lol: :lol: :lol:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14339 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
odesveuhonduras wrote:Komšić je veći diletant nego što sam mislio.
Frajer predsjednik države i spominje čišćenje grada kao jedan od uspjeha njegove prijetnje ostavkom u SDP-u.
nevjerovatno...
7:55 - ne mogu da vjerujem: "tu istu noć su počeli da peru grad..." :lol: :lol: :lol:
Svak se trudi u okviru svojih mogućnosti i svog svijetonazora. A predsjednikov svijet se prostire od Kozje Ćuprije do Rimskog Mosta. Sve preko toga bi mu bilo na zor.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#14340 Re: SDP

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Još nešto mi para uši u intervjuu - Željko tvrdi da nema problema sa Zlajom, a ipak će se kandidovati za predsjednika SDP-a. Hmm, nekako mi tu nešto ne štima. Daješ ostavku, da bi nakon ostavke rekao da ćeš se kandidovati. A Zlaja mu navodno nudio da odmah preuzme tu funkciju predsjednika SDP-a (tajnim glasanjem ustanovljen jedan glas ZA, dakle Zlajin, koja požrtvovanost Velikog, dragog i lijepog vođe :-D). Ono, nešta ne štima, nećeš odmah funkciju predsjednika, ali imaš namjeru preuzeti za 2-3 godine. "Ko ba tu koga", da izvinete...
User avatar
Skijaš
Posts: 12611
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#14341 Re: SDP

Post by Skijaš »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Još nešto mi para uši u intervjuu - Željko tvrdi da nema problema sa Zlajom, a ipak će se kandidovati za predsjednika SDP-a. Hmm, nekako mi tu nešto ne štima. Daješ ostavku, da bi nakon ostavke rekao da ćeš se kandidovati. A Zlaja mu navodno nudio da odmah preuzme tu funkciju predsjednika SDP-a (tajnim glasanjem ustanovljen jedan glas ZA, dakle Zlajin, koja požrtvovanost Velikog, dragog i lijepog vođe :-D). Ono, nešta ne štima, nećeš odmah funkciju predsjednika, ali imaš namjeru preuzeti za 2-3 godine. "Ko ba tu koga", da izvinete...
Da je Komšić to prihvatio, ispalo bi da se kofrčio zbog fotelje. Kako bi ga se tek tada gnjavilo po forumu. Postupio je ispravno, sada nakon što izostane reakcija, a izostaće, mora isposlovati vanredni kongres.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14342 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Još nešto mi para uši u intervjuu - Željko tvrdi da nema problema sa Zlajom, a ipak će se kandidovati za predsjednika SDP-a. Hmm, nekako mi tu nešto ne štima. Daješ ostavku, da bi nakon ostavke rekao da ćeš se kandidovati. A Zlaja mu navodno nudio da odmah preuzme tu funkciju predsjednika SDP-a (tajnim glasanjem ustanovljen jedan glas ZA, dakle Zlajin, koja požrtvovanost Velikog, dragog i lijepog vođe :-D). Ono, nešta ne štima, nećeš odmah funkciju predsjednika, ali imaš namjeru preuzeti za 2-3 godine. "Ko ba tu koga", da izvinete...
U izjavi za Al- Jazeeru Komšić se boji da će SDP propustit svoju istorijsku šansu, ali odbija da preuzme funkciju koja mu je ponuđena, (valjda da mu se ne bi rugala raja na forumu, vrag će ga znati?)i lično se izbori da ta historijska šansa ne ode u povijest. Gdje prestaje pamet počinje logika našeg predsjednika.
Last edited by Corto Maltese on 05/04/2012 12:47, edited 1 time in total.
vandams
Posts: 32
Joined: 01/09/2011 22:08

#14343 Re: SDP

Post by vandams »

Sve selamet
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#14344 Re: SDP

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Skijaš wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:Još nešto mi para uši u intervjuu - Željko tvrdi da nema problema sa Zlajom, a ipak će se kandidovati za predsjednika SDP-a. Hmm, nekako mi tu nešto ne štima. Daješ ostavku, da bi nakon ostavke rekao da ćeš se kandidovati. A Zlaja mu navodno nudio da odmah preuzme tu funkciju predsjednika SDP-a (tajnim glasanjem ustanovljen jedan glas ZA, dakle Zlajin, koja požrtvovanost Velikog, dragog i lijepog vođe :-D). Ono, nešta ne štima, nećeš odmah funkciju predsjednika, ali imaš namjeru preuzeti za 2-3 godine. "Ko ba tu koga", da izvinete...
Da je Komšić to prihvatio, ispalo bi da se kofrčio zbog fotelje. Kako bi ga se tek tada gnjavilo po forumu. Postupio je ispravno, sada nakon što izostane reakcija, a izostaće, mora isposlovati vanredni kongres.
Pa šta i da se kofrčio radi fotelje - svi mi grajimo na sva usta kako su u politici danas nesposobni, korumpirani i tome slično. Zašto - pa zato što se sposobni i pošteni neće da bave istom. U čemu je onda razlika između Željka, poštenog i sposobnog i koji ima priliku nešta uraditi, i nas koji se nigdje nismo uključili (osim par dežurnih glasnogovornika ovdje na forumu 8-) ). Ja mu ni najmanje ne bih zamjerio da skine Zlaju, vjerujem ni većina vas. Ako si sposoban jarane onda moraš biti drzak i preuzeti funkciju. Pusti finoću ako ćemo svi ispaštati. Ako si sposoban, a nisi dovoljno drzak/samouvjeren ili šta već, pa nemoj se onda baviti politikom brate dragi, nije za tebe - jal' nikad nećeš uzeti nikakvu odgovornu funkciju, jal' ćeš biti u prilici da kad-tad očistiš šljam iz bliže okoline, a to nećeš uraditi. To te onda dovodi na nivo blizak korumpiranima, nesposobnima - tj., iz ugla običnog građanina, koja je razlika između poštenog i sposobnog političara, ali ne dovoljno hrabrog da preuzme odgovornost i lopova i nesposobnjakovića, koji godinama čami na odgovornim funkcijama. Ja je iskreno baš jasno i ne vidim. ;-)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14345 Re: SDP

Post by plain vanilla »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
odesveuhonduras wrote:Komšić je veći diletant nego što sam mislio.
Frajer predsjednik države i spominje čišćenje grada kao jedan od uspjeha njegove prijetnje ostavkom u SDP-u.
nevjerovatno...
7:55 - ne mogu da vjerujem: "tu istu noć su počeli da peru grad..." :lol: :lol: :lol:
joj, to i mene nasmijalo..covjek morao dati ostavku da bi prali ulice

naravno da nece sad preuzeti SDP, jer bi to znacilo da preuzima grijehe na sebe, a ljudi oko njega ostaju Zlajini igraci
mozda on i nije tako naivan
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14346 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

plain vanilla wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:
odesveuhonduras wrote:Komšić je veći diletant nego što sam mislio.
Frajer predsjednik države i spominje čišćenje grada kao jedan od uspjeha njegove prijetnje ostavkom u SDP-u.
nevjerovatno...
7:55 - ne mogu da vjerujem: "tu istu noć su počeli da peru grad..." :lol: :lol: :lol:
joj, to i mene nasmijalo..covjek morao dati ostavku da bi prali ulice

naravno da nece sad preuzeti SDP, jer bi to znacilo da preuzima grijehe na sebe, a ljudi oko njega ostaju Zlajini igraci
mozda on i nije tako naivan
A možda se samo prep'o?
User avatar
Skijaš
Posts: 12611
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#14347 Re: SDP

Post by Skijaš »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Ja mu ni najmanje ne bih zamjerio da skine Zlaju, vjerujem ni većina vas.
Zlaju se skinulo, Zlaja svakako odlazi, cilj bi trebao biti ubrzanje tog odlaska te obezbjeđivanje da nasljednik ne bude njemu slična ljiga. Komšićev potez je otvorio put ka vanrednom kongresu i očekujem da isti bude zakazan odmah nakon lokalnih izbora. Dakle Željko je napravio iskorak, rekao kako stvar ne funkcioniše kako treba i svi su obećali biti "bolji, brži, jači". Kada to ne postanu, a neće, to ti je i razlog za vanredni kongres, a ne Komšić. Ne treba zlajistima dati materijala da ovo sve predstave kao Komšićevu ambicioznost.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#14348 Re: SDP

Post by popajic »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
odesveuhonduras wrote:Komšić je veći diletant nego što sam mislio.
Frajer predsjednik države i spominje čišćenje grada kao jedan od uspjeha njegove prijetnje ostavkom u SDP-u.
nevjerovatno...
7:55 - ne mogu da vjerujem: "tu istu noć su počeli da peru grad..." :lol: :lol: :lol:
Kad iz citavog konteksta zlurado izvuces jednu , jedinu recenicu , a zanemaris sve ostalo receno...ne znam bas da je smijesno . Ima to svoje ime 8)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14349 Re: SDP

Post by plain vanilla »

Corto Maltese wrote:
plain vanilla wrote:
joj, to i mene nasmijalo..covjek morao dati ostavku da bi prali ulice

naravno da nece sad preuzeti SDP, jer bi to znacilo da preuzima grijehe na sebe, a ljudi oko njega ostaju Zlajini igraci
mozda on i nije tako naivan
A možda se samo prep'o?
to nije sigurno..Komsic je svasta nesto, ali kukavica nije
ono sto je dobro je da je povukao ostavku, predaja bez borbe nije bas herojska

ali vrijeme ce pokazati sto ce dalje biti
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14350 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

plain vanilla wrote:
Corto Maltese wrote:
plain vanilla wrote:
joj, to i mene nasmijalo..covjek morao dati ostavku da bi prali ulice

naravno da nece sad preuzeti SDP, jer bi to znacilo da preuzima grijehe na sebe, a ljudi oko njega ostaju Zlajini igraci
mozda on i nije tako naivan
A možda se samo prep'o?
to nije sigurno..Komsic je svasta nesto, ali kukavica nije
ono sto je dobro je da je povukao ostavku, predaja bez borbe nije bas herojska

ali vrijeme ce pokazati sto ce dalje biti
Ta priča sa Zlatnim Ljiljanom je zamorna, a nije ni tačna. Imam jarana koji je u ratu (bukvalno) skočio na transporter, a sad se boji svoje sjene. Isto tako znam frajera koji se tukao sa petoricom, ali ga nismo mogli natjerati na liniju ni pod prijetnjom smrću. Izazovi rata i mira nisu jednaki, i nije ista vrsta hrabrosti u pitanju. Sve što je Komšić rekao i uradio u zadnje vrijeme, svi njegovi krici očajnika, ukazuje na to da iz njega progovara strah. Od "Hakija mi rekao da sam pobjegulja!" pa na dalje. Strah za obraz, strah da se ne provali, ili nešto treće... ali dati ostavku pa je povući, hrabrost nije.
Last edited by Corto Maltese on 05/04/2012 18:08, edited 2 times in total.
Post Reply