SDP

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#65076 Re: SDP

Post by Chmoljo »

kluz franjo wrote: 20/01/2021 12:50
bunk wrote: 20/01/2021 12:40
bunk wrote: 20/01/2021 12:37 Cisto da se zna da se ne slazu svi sa trenutnim stanjem.
Ako cemo pravo trenutni sdp je definicija jednoumlja.
Nekada je bilo: "Do podne i od podne...", a sada u samo tri minute.

Image
:lol:

Sda ovac i dosljednost...

Ali hajde de, bunk meni skreće pažnju na nešto o čemu sam ja odavno pričao. Samo što to on upakuje u hinjsku igru Konakovića i Kojovića. A stvar je da SDP nije imao koga ponuditi. Za sve te probleme uzrok je jasan i čelendžer otkriva toplu vodu sad kad je potvrdio vijeće.

Voljeli ga ili ne, Čengić je upozoravao na te stvari na vrijeme i kad nije bilo popularno. Stisno muda pa reko. Sad kao svima jasno da nešto ne štima, a u stvari love dobru poziciju pred kantonalno preslaganje pozicija u stranci.

Sam čelendžer bi bio loše rješenje za bilo šta dalje od ovoga gdje jeste.

SDPu treba svježa krv. Šteta, Garibija i Filipović su pokazali da ima kapaciteta za obnavljanjem kadra. Ideja i ideologija su tu. Nema potrebe za građenjem kulta ličnosti i ovisnosti od njega. Tako da uz malo dobrog kadroviranja, SDP može ići prema gore.

Onda će i status u četvorci biti bolji.
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#65077 Re: SDP

Post by sumirprimus »

bunk wrote: 20/01/2021 12:45 Naravno da se slazem.
U cijeloj BiH.
Sve sto nije po zakonima civilizovanog svijeta mijenjaj.
Mene da se pita sve ulice bi zvao po imenima nasih boraca Armije BiH.
Sve do jedne.
osim desete brdske if ju nou vat aj min :)
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#65078 Re: SDP

Post by kluz franjo »

bunk wrote: 20/01/2021 12:51 Franjo ja znam da ti Chalengerov istup vidis kao poremecaj u sili..
Stoga nemoj mi folova.
Ma baš me briga za unutarstranačka dopisivanja.
A posebno ona koja brže osvanu na klix-u, nego u inbox-u onoga kome je namjenjeno.

Čudim se tebi u zadnjih 2 mjeseca. "Čuj otvoreno i javno neslaganje u jednoumlju" To neka SDA logika?
Redovno sam sebe argumentacijski "zvizneš po zubima".
Mislim, OK. I prije si. Ali ovo ubrzanje je baš primjetno.
Baš kao da u nekom strahu, panici štancaš upise. Ne valja ti to.
Nego evo ga jedan... :mrgreen:
Zaslužio si.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#65079 Re: SDP

Post by Leverage »

kluz franjo wrote: 20/01/2021 13:02
bunk wrote: 20/01/2021 12:51 Franjo ja znam da ti Chalengerov istup vidis kao poremecaj u sili..
Stoga nemoj mi folova.
Ma baš me briga za unutarstranačka dopisivanja.
A posebno ona koja brže osvanu na klix-u, nego u inbox-u onoga kome je namjenjeno.

Čudim se tebi u zadnjih 2 mjeseca. "Čuj otvoreno i javno neslaganje u jednoumlju" To neka SDA logika?
Redovno sam sebe argumentacijski "zvizneš po zubima".
Mislim, OK. I prije si. Ali ovo ubrzanje je baš primjetno.
Baš kao da u nekom strahu, panici štancaš upise. Ne valja ti to.
Nego evo ga jedan... :mrgreen:
Zaslužio si.
:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50518
Joined: 16/07/2012 16:00

#65080 Re: SDP

Post by drug_profi »

Chmoljo wrote: 20/01/2021 13:01 Onda će i status u četvorci biti bolji.
Bravo. Ovi su sad samo zainteresovani za plijen, a nisu kadri ni za to se izboriti koliko ne znaju. Srna bi bila lice koje bi moglo biti plus.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#65081 Re: SDP

Post by bunk »

kluz franjo wrote: 20/01/2021 13:02
bunk wrote: 20/01/2021 12:51 Franjo ja znam da ti Chalengerov istup vidis kao poremecaj u sili..
Stoga nemoj mi folova.
Ma baš me briga za unutarstranačka dopisivanja.
A posebno ona koja brže osvanu na klix-u, nego u inbox-u onoga kome je namjenjeno.

Čudim se tebi u zadnjih 2 mjeseca. "Čuj otvoreno i javno neslaganje u jednoumlju" To neka SDA logika?
Redovno sam sebe argumentacijski "zvizneš po zubima".
Mislim, OK. I prije si. Ali ovo ubrzanje je baš primjetno.
Baš kao da u nekom strahu, panici štancaš upise. Ne valja ti to.
Nego evo ga jedan... :mrgreen:
Zaslužio si.
Jednoumlje se ogleda u tome sto se misljenje Chalengera tretira kao njegovo "pozicioniranje" u ovim izborima u kantonu Sarajevo pa shodno tome se ocekuje da "zacepi" ako bude dobio poziciju na koju cilja..nemoj me ba razvlacit ko zvaku kad obojica znamo istinu.
Evo i tebi :mrgreen:
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#65082 Re: SDP

Post by Leverage »

bunk wrote: 20/01/2021 14:36
kluz franjo wrote: 20/01/2021 13:02
bunk wrote: 20/01/2021 12:51 Franjo ja znam da ti Chalengerov istup vidis kao poremecaj u sili..
Stoga nemoj mi folova.
Ma baš me briga za unutarstranačka dopisivanja.
A posebno ona koja brže osvanu na klix-u, nego u inbox-u onoga kome je namjenjeno.

Čudim se tebi u zadnjih 2 mjeseca. "Čuj otvoreno i javno neslaganje u jednoumlju" To neka SDA logika?
Redovno sam sebe argumentacijski "zvizneš po zubima".
Mislim, OK. I prije si. Ali ovo ubrzanje je baš primjetno.
Baš kao da u nekom strahu, panici štancaš upise. Ne valja ti to.
Nego evo ga jedan... :mrgreen:
Zaslužio si.
Jednoumlje se ogleda u tome sto se misljenje Chalengera tretira kao njegovo "pozicioniranje" u ovim izborima u kantonu Sarajevo pa shodno tome se ocekuje da "zacepi" ako bude dobio poziciju na koju cilja..nemoj me ba razvlacit ko zvaku kad obojica znamo istinu.
Evo i tebi :mrgreen:
Nije ba, nisi skonto :lol:

Nek on samo melje al' za neku bolju poziciju morat će ponuditi nešto bolje od toga.

Iskreno ne znam na šta cilja ali moje mišljenje je da ne zaslužuje više od ovoga što ima. Al nije bitno moje mišljenje, njegov problem je taj što većina onih koji odlučuju o tome također ne misle da zaslužuje da napreduje. I tu se ništa neće promijeniti mljeo on ili ne, samo što on misli da će bolje proći ako bude više mljeo :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50518
Joined: 16/07/2012 16:00

#65083 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa lik se namjenjao stranki i sad je predsjednik OO. Ni to mu ne bih dao, ali i to je slika danasnjeg SDP-a
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#65084 Re: SDP

Post by putokaz1 »

sumirprimus wrote: 20/01/2021 09:49 crveni da crveniji ne mogu bit.
Ako je Šiljo Crveni
Nek nam je Bog na pomoći
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#65085 Re: SDP

Post by Chmoljo »

drug_profi wrote: 20/01/2021 13:21
Chmoljo wrote: 20/01/2021 13:01 Onda će i status u četvorci biti bolji.
Bravo. Ovi su sad samo zainteresovani za plijen, a nisu kadri ni za to se izboriti koliko ne znaju. Srna bi bila lice koje bi moglo biti plus.
Ne dijelim tvoje mišljenje glede Segmedine.

Iz više razloga. Na ovom mjestu je idealna, a mislim da je i njoj ok.
User avatar
drug_profi
Posts: 50518
Joined: 16/07/2012 16:00

#65086 Re: SDP

Post by drug_profi »

Chmoljo wrote: 20/01/2021 23:31
drug_profi wrote: 20/01/2021 13:21
Chmoljo wrote: 20/01/2021 13:01 Onda će i status u četvorci biti bolji.
Bravo. Ovi su sad samo zainteresovani za plijen, a nisu kadri ni za to se izboriti koliko ne znaju. Srna bi bila lice koje bi moglo biti plus.
Ne dijelim tvoje mišljenje glede Segmedine.

Iz više razloga. Na ovom mjestu je idealna, a mislim da je i njoj ok.
Ne poznajem nikog u SDP, niti sam kad bio član. Govorim samo kao simpatizer. Bilo bi mi privlačno da je goodlooking smart woman na čelu organizacije.
A vjerujem tebi na procjenu, ako bolje poznaješ ljude.
User avatar
malakh
Posts: 7161
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#65087 Re: SDP

Post by malakh »

@Chmoljo i šta ima još kod irfana čengića?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#65088 Re: SDP

Post by Chmoljo »

EDIT: mah, neću.

izmjenio sam prostački komentar na ovu vidjelicu pokvarenih trolejbusa koji napisah vodeći se onom: sa krkanom krkanski.

elem, ne znam, pitaj ga. aktivan je po FB, moguće da će ti odgovoriti. ima i Saša, Mektić, Arnaut... ako ćeš šta pitati Damira Nikšića, tu malo po jajima hodaj. odjebaje za sitnicu.
User avatar
Styling
Posts: 12582
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#65089 Re: SDP

Post by Styling »

drug_profi wrote: 20/01/2021 23:57
Chmoljo wrote: 20/01/2021 23:31
drug_profi wrote: 20/01/2021 13:21

Bravo. Ovi su sad samo zainteresovani za plijen, a nisu kadri ni za to se izboriti koliko ne znaju. Srna bi bila lice koje bi moglo biti plus.
Ne dijelim tvoje mišljenje glede Segmedine.

Iz više razloga. Na ovom mjestu je idealna, a mislim da je i njoj ok.
Ne poznajem nikog u SDP, niti sam kad bio član. Govorim samo kao simpatizer. Bilo bi mi privlačno da je goodlooking smart woman na čelu organizacije.
A vjerujem tebi na procjenu, ako bolje poznaješ ljude.
Nije Segmedina kapacitet za to. I ovo sto je stalno na kantonalnoj listi je zahvaljujuci simpatijama pojedinaca u stranci. Kao osoba ne predstavlja dovoljno snaznu licnost da bi se za nesto izborila, moraju je drugi gurati.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#65090 Re: SDP

Post by bunk »

E vala tu se ne slazem.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#65091 Re: SDP

Post by Login7777 »

Segmedina treba da bude kandidat SDP za člana predsjedništva.
Lijepa, elokventna.
Krene priču ...vrijeme je za prvu predsjednicu ovo ono.
Onda spoji priču kao Dinokio tipa i Alija i Bogić.
Ona malo žešće krene i Tito i partija i Alija i Armija.
Mediji joj ne mogu naudit jer nema skandala nikakvih.
Ima dosta naroda koji voli Broza, a nacionalista je.
Pa ta vučićizam priča i Rusija i EU može i kod nas proći.
Može kleptokirBa da pobijedi na slijedećim izborima hladno.
Škobo Habu
Posts: 8989
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#65092 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 20/01/2021 11:00

On je jednostavno linearno programiran, za njega su svi koji su ikad išta imali sa SDA isti kao i SDA, pa kad SDP koalira sa takvim onda je i SDP isto što i SDA.

I samo vrti tu istu priču godinama.
Onako kolektivno, partijski drugovi, vi ste smješni po pitanju elementarne logike.

SDP, evo konkretnog primjera u TK, išla je istom onom logikom kojom bi sutra išla i SDA, kada je u pitanju pozicioniranje i vlast. Suštinski, nema tu razlike između Bjedića ili Imamovića, oni jedne druge najbolje poznaju, ili Kukića i SDA-ovaca.
Ta podjela na "zelene" i "crvene" unutra kvazi-ljevičarskih stranaka je smješna. To je, u suštini, samo propagandno djelovanje kako je Bijedić Azrail, a Imamović anđeo Gabrijel.

Naravno, saće neko spomenuti Konakovića, što bi trebalo da bude volej, no da ga preduhitrim - Konakoviću, odnosno NiP, ne vuće za sobom u vlast tipove poput Kukića. To je ogrovna razlika između današnjeg SDP i NiP.

Hajd' sad' neka me neko kvota i stavi onu sliku iz Titove sa prevrnutom prikolicom na kojoj je reklamni pano SDA.

Ima od mene ćevape i a cappela "Konjuh planinom".
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#65093 Re: SDP

Post by Control panel »

SDP je odavno otjerao, neke s pravom a neke ne, kadrove koji su imali kakav takav autoritet u i van SDP-a.
Sad nemaju vise nikakvih kadrova. Ako je sdp spao na masica, irfana, stojanovica, stetu, segmedinu, filipovica, chelengera, koji se maltene ni u svojoj kuci nista ne pitaju, a van sdp-a ih za ozbiljno niko ne uzima, e onda ima je svijetla buducnost.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#65094 Re: SDP

Post by bunk »

Sdp na Tk :lol: :lol: samo cekam da po aminu njihovog ministra a koji ce opet morati "nekoga" poslusati vrate na poziciju svinju od direktora skole(laznog vjeroucitelja koji se prodao mnogima koji ne znaju pravo lice ) koja je javno izjavljivala da zene ne mogu biti direktori OS zato jer je to prezahtjevno za njih.
Koliko sam se radovao kada ga je zamijenila zena,kolegica koja evo vec 6 mjeseci radi fenomenalan posao.
Ali drugovi iz sdp su sad na potezu..
Nisam vise u tom kolektivu aktivan ali i odavdje iz Tz znam sve.
last mohicans
Posts: 11938
Joined: 09/08/2012 23:19

#65095 Re: SDP

Post by last mohicans »

malakh wrote: 21/01/2021 01:19 @Chmoljo i šta ima još kod irfana čengića?
Nece na dobro, čim ti hvališ Čengića.
sa druge strane, npr. irfan čengić, kakav god bio, 100 puta je sposobniji i hrabriji od pomenute dvojice i on je već treće ime, pored segmedina i dr stevanovica, koje sam pomenuo za tu poziciju.

jebaji ga, federalni parlament je daleko od fokusa javnosti i sve interesira samo sarajevo, ali irfan se na lokalnim izborima u starom gradu odlično pokazao, a posebno u mostaru, a u parlamentu odlično radi
Ispostavilo se sve tačnim sto je govorio, ali Nerko trenerka ne vidi dalje od nosa.
User avatar
malakh
Posts: 7161
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#65096 Re: SDP

Post by malakh »

last mohicans wrote: 21/01/2021 11:39
malakh wrote: 21/01/2021 01:19 @Chmoljo i šta ima još kod irfana čengića?
Nece na dobro, čim ti hvališ Čengića.
sa druge strane, npr. irfan čengić, kakav god bio, 100 puta je sposobniji i hrabriji od pomenute dvojice i on je već treće ime, pored segmedina i dr stevanovica, koje sam pomenuo za tu poziciju.

jebaji ga, federalni parlament je daleko od fokusa javnosti i sve interesira samo sarajevo, ali irfan se na lokalnim izborima u starom gradu odlično pokazao, a posebno u mostaru, a u parlamentu odlično radi
Ispostavilo se sve tačnim sto je govorio, ali Nerko trenerka ne vidi dalje od nosa.
nisam ja hvalio cengica, vec sam iznio fakte i sve je lako provjerljivo.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#65097 Re: SDP

Post by Leverage »

Škobo Habu wrote: 21/01/2021 08:02
Leverage wrote: 20/01/2021 11:00

On je jednostavno linearno programiran, za njega su svi koji su ikad išta imali sa SDA isti kao i SDA, pa kad SDP koalira sa takvim onda je i SDP isto što i SDA.

I samo vrti tu istu priču godinama.
Onako kolektivno, partijski drugovi, vi ste smješni po pitanju elementarne logike.

SDP, evo konkretnog primjera u TK, išla je istom onom logikom kojom bi sutra išla i SDA, kada je u pitanju pozicioniranje i vlast. Suštinski, nema tu razlike između Bjedića ili Imamovića, oni jedne druge najbolje poznaju, ili Kukića i SDA-ovaca.
Ta podjela na "zelene" i "crvene" unutra kvazi-ljevičarskih stranaka je smješna. To je, u suštini, samo propagandno djelovanje kako je Bijedić Azrail, a Imamović anđeo Gabrijel.

Naravno, saće neko spomenuti Konakovića, što bi trebalo da bude volej, no da ga preduhitrim - Konakoviću, odnosno NiP, ne vuće za sobom u vlast tipove poput Kukića. To je ogrovna razlika između današnjeg SDP i NiP.

Hajd' sad' neka me neko kvota i stavi onu sliku iz Titove sa prevrnutom prikolicom na kojoj je reklamni pano SDA.

Ima od mene ćevape i a cappela "Konjuh planinom".
A i ti ko i on, samo jedno te isto klepećeš.

Strpi se pa ćemo uporediti konkretan rad obje kantonalne vlade u oba kantona, to na koji način je nastala vlada ne govori ništa o tome kako će se raditi.

Znači konkretno, bez laprdancije.
Škobo Habu
Posts: 8989
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#65098 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 21/01/2021 14:29
A i ti ko i on, samo jedno te isto klepećeš.

Strpi se pa ćemo uporediti konkretan rad obje kantonalne vlade u oba kantona, to na koji način je nastala vlada ne govori ništa o tome kako će se raditi.

Znači konkretno, bez laprdancije.
Ho'š konkretno, je l'?

Pa, evo, sarajevska kantonalna vlast je već konkretno ušla u projekat nabavke trolejbusa i tramvaja, nije mi poznato gdje je tu stala predhodna vlast, ali je sadašnja odlučila da napokon nešto uradi na modernizaciji javnog prevoza.
Započeli su i sa jačim angažmanom na izgradnji planiranih transverzala.

Ja iz izlaganja novog premijera TK još nisam čuo šta mu je u prvom planu i kakav mu je uopšte plan za mandata.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#65099 Re: SDP

Post by Leverage »

Nađi ekspoze pa ćeš čuti.

Ne spominju se ni tramvaji niti trolejbusi.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#65100 Re: SDP

Post by Login7777 »

Realno, smeće od stranke koju spašava Konaković.
Post Reply