SDP

Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62051 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 19/10/2020 15:36 Hajde nek su i tebi dali slobodan dan. Glasaj za SDA i uvijek ćeš imat svoj slobodan dan mjesečno.
Ti si zaslužio, najmanje, od Imamovića penthosue u tuzlanskom Skadru na Jali - Cristalcu. Ako se ikad izgradi...
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62052 Re: SDP

Post by Leverage »

Škobo Habu wrote: 19/10/2020 18:55
Leverage wrote: 19/10/2020 15:36 Hajde nek su i tebi dali slobodan dan. Glasaj za SDA i uvijek ćeš imat svoj slobodan dan mjesečno.
Ti si zaslužio, najmanje, od Imamovića penthosue u tuzlanskom Skadru na Jali - Cristalcu. Ako se ikad izgradi...
Interesantno. Prije dvije godine su mi isto tako govorili da zaslužujem ko zna šta od Bijedića.

Vidjet ćemo ko će mi dat ključeve penthousea za dvije godine.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62053 Re: SDP

Post by Leverage »

Point. wrote: 19/10/2020 17:05 Jao narativa članova propale stranke zvana SDP. Ako ne glasaš za SDP onda si glasač SDA. Nema treće.
Dokle god takvi ko ti pišu po ovoj temi to je znak da SDP nije propao.

U tom smislu, samo nastavi :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#62054 Re: SDP

Post by drug_profi »

Škobo Habu wrote: 19/10/2020 10:34
:pisnuo:

Koji seljakluk, pobogu!
Pa svi znamo da je Bracu Grim napisao Tolstoj :mrgreen:
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#62055 Re: SDP

Post by escobar__ »

Point. wrote: 19/10/2020 17:05 Jao narativa članova propale stranke zvana SDP. Ako ne glasaš za SDP onda si glasač SDA. Nema treće.
Teško je to razumjeti ako si uhljebljen stranačkom linijom, a što pretpostavljam da ovaj Leverage jeste.

Kao Tuzlak mogu potpisat kompletan komentar kojeg je ostavio @costacurta. Mi najbolje znamo kako funkcioniše socijaldemokratija ovdje, a za one koji je nisu imali iskusiti na vlastitoj koži samo da kažem da je slika i prilika demokratije koju sprovodi SDA na drugim nivoima vlasti - potpuno isti modus operandi samo pod drugom bojom.

Kolika je zapravo moć tuzlanskog SDP-a govori podatak da su na posljednjim lokalnim izborima 2016. godine npr. za Gradsko vijeće osvojili tek 12,87% glasova, a izlaznost je bila ispod 50%.
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62056 Re: SDP

Post by Point. »

Leverage wrote: 19/10/2020 19:52
Point. wrote: 19/10/2020 17:05 Jao narativa članova propale stranke zvana SDP. Ako ne glasaš za SDP onda si glasač SDA. Nema treće.
Dokle god takvi ko ti pišu po ovoj temi to je znak da SDP nije propao.

U tom smislu, samo nastavi :D
Ma ti si obični partijski uhljeb koji piše po šablonu bez imao sopstvene misli. Ljudi te šamaraju na sve strane. SDP propala ko kauč Lepuzan. To svi vide.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62057 Re: SDP

Post by Leverage »

Point. wrote: 19/10/2020 21:30
Leverage wrote: 19/10/2020 19:52
Point. wrote: 19/10/2020 17:05 Jao narativa članova propale stranke zvana SDP. Ako ne glasaš za SDP onda si glasač SDA. Nema treće.
Dokle god takvi ko ti pišu po ovoj temi to je znak da SDP nije propao.

U tom smislu, samo nastavi :D
Ma ti si obični partijski uhljeb koji piše po šablonu bez imao sopstvene misli. Ljudi te šamaraju na sve strane. SDP propala ko kauč Lepuzan. To svi vide.
Image

Što je babi milo, to joj se i snilo.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62058 Re: SDP

Post by Leverage »

escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10
Teško je to razumjeti ako si uhljebljen stranačkom linijom, a što pretpostavljam da ovaj Leverage jeste.
Loše pretpostavljaš. Leverage nema stalno zaposlenje. Svako svoje zaposlenje zaradio je prijavom na konkurs na određeno.
escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10 Kao Tuzlak mogu potpisat kompletan komentar kojeg je ostavio @costacurta. Mi najbolje znamo kako funkcioniše socijaldemokratija ovdje, a za one koji je nisu imali iskusiti na vlastitoj koži samo da kažem da je slika i prilika demokratije koju sprovodi SDA na drugim nivoima vlasti - potpuno isti modus operandi samo pod drugom bojom.
Čovjek bi rekao da ste vas dvojica jedini Tuzlaci pa vi kao najbolje znate. Tuzlaci se uglavnom ne slažu s vama, što pokazuju i rezultati izbora u zadnjih mnogo ciklusa.

S tim u vezi:
escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10 Kolika je zapravo moć tuzlanskog SDP-a govori podatak da su na posljednjim lokalnim izborima 2016. godine npr. za Gradsko vijeće osvojili tek 12,87% glasova, a izlaznost je bila ispod 50%.
Image

Nevjerovatno je da se neko usudi ovako slagat' za informaciju koju je moguće pronaći u 2-3 klika.
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#62059 Re: SDP

Post by costacurta »

Leverage wrote: 19/10/2020 22:23
escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10
Teško je to razumjeti ako si uhljebljen stranačkom linijom, a što pretpostavljam da ovaj Leverage jeste.
Loše pretpostavljaš. Leverage nema stalno zaposlenje. Svako svoje zaposlenje zaradio je prijavom na konkurs na određeno.
escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10 Kao Tuzlak mogu potpisat kompletan komentar kojeg je ostavio @costacurta. Mi najbolje znamo kako funkcioniše socijaldemokratija ovdje, a za one koji je nisu imali iskusiti na vlastitoj koži samo da kažem da je slika i prilika demokratije koju sprovodi SDA na drugim nivoima vlasti - potpuno isti modus operandi samo pod drugom bojom.
Čovjek bi rekao da ste vas dvojica jedini Tuzlaci pa vi kao najbolje znate. Tuzlaci se uglavnom ne slažu s vama, što pokazuju i rezultati izbora u zadnjih mnogo ciklusa.

S tim u vezi:
escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10 Kolika je zapravo moć tuzlanskog SDP-a govori podatak da su na posljednjim lokalnim izborima 2016. godine npr. za Gradsko vijeće osvojili tek 12,87% glasova, a izlaznost je bila ispod 50%.
Image

Nevjerovatno je da se neko usudi ovako slagat' za informaciju koju je moguće pronaći u 2-3 klika.
I koliko bi po tebi bilo glasova u procentima 14610od ukupno 113518?
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#62060 Re: SDP

Post by Osmi Socrates »

Ne mogu se racunati ljudi koji nisu izasli na izbore samo da bi postotak izgledao prihvatljiviji za bilo ciji argument.
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62061 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

escobar__ wrote: 19/10/2020 21:10

Teško je to razumjeti ako si uhljebljen stranačkom linijom, a što pretpostavljam da ovaj Leverage jeste.

Kao Tuzlak mogu potpisat kompletan komentar kojeg je ostavio @costacurta. Mi najbolje znamo kako funkcioniše socijaldemokratija ovdje, a za one koji je nisu imali iskusiti na vlastitoj koži samo da kažem da je slika i prilika demokratije koju sprovodi SDA na drugim nivoima vlasti - potpuno isti modus operandi samo pod drugom bojom.

Kolika je zapravo moć tuzlanskog SDP-a govori podatak da su na posljednjim lokalnim izborima 2016. godine npr. za Gradsko vijeće osvojili tek 12,87% glasova, a izlaznost je bila ispod 50%.
Problem sa osobama tipa Laveragea jeste u tome što su ideološki sluđeni nikšićevskim papazjanijama o socijal-demokratiji koja to nije.

Od njih počinje sva ona priča - mi antifašisti, mi partizani, mi socijalno najosjetljiviji, mi zaštitnici radničkih prava, koja je potpuno deplasirana i izlizana kao kakva stranačka fotelja. Jednostavno, takve osobe nisu u stanju da pojme kako politika koju zastupaju ima toliko manjkavosti i rupa u logici da je to uočljivo sa najbližeg Zemljinog satelita.

SDP je data šansa - prokockao je, baš kao što je i Imamovića u Tuzli vrijeme pregazilo, pa je započeo prodavati predizborne klišee o megalomanskim projektima u magli i "visećim mostovima" za koje tek treba obezbjediti sredstva. Ti ljudi nikako da se pomire sa činjenicom da njihova matična stranka treba radikalan zaokret na svakom polju kako bi se vratila na staze "stare slave".

Činjenica je da je SDP kadrovski najlošiji još od doba rata, da im stranačka infrastruktura - posebno na opštinskim nivoima - katastrofalna, da im je kadar za ove izbore skupljen s' brda, s' dola, te da se sva stranka svodi na probranu raju, a to su Nikšić, Čengić, Bećirović, Magazinović itd.

U suštini, svaka stranka je jaka onoliko koliko im je djelovanje od opštinskog do državnog nivoa jako. Njih drži u životu najviše biračko tijelo koje im je ideološki blisko, odnosno koje pamti još uvijek bivšu Jugoslaviju. Bazirali su se na njega, prodaju mu mitove, dok na scenu nastupaju generacije kojima ta Jugoslavija i Tito više ništa ne predstavljaju, osim onoga što im njihovi roditelji kažu o tome.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62062 Re: SDP

Post by Leverage »

costacurta wrote: 20/10/2020 05:43 I koliko bi po tebi bilo glasova u procentima 14610od ukupno 113518?
Fino piše 12,87% glasova. Glasova dakle.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62063 Re: SDP

Post by Leverage »

Nikšićeve ideološke papazjanije :lol:

Kao da je Nikšić postavljao ideološke temelje SDP-a.

Znam ja šta je tvoj problem, ti ideološki pripadaš jednoj sasvim drugoj opciji, a ideološku opciju koja pripada SDP-u pokušavaš diskreditovati pominjući neke SDP-ove kadrove i njihove gafove, nespretne izjave i tako to.

Ideja koju SDP baštini starija je i od samog SDP-a. I ta ideja nikad neće nestat, na tvoju veliku žalost. A ni ja, na tvoju veliku žalost, neću s ovog foruma nikud :D
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#62064 Re: SDP

Post by joint union »

Gledam SDP po opstinama u Sarajevu sta je ponudio, tuga.
Na listama za opstinska vijeca ljudi koji imaju samo osnovnu skolu zavrsenu, i ono bi nekom mudrovalo i nesto gradilo, predlagalo.
Ko god da im vodi kadrovsku politiku, barem u Sarajevu i ovo sto znam i vidim, trebao bi se pod hitno zamisliti sta to radi i cemu to vodi.
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62065 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 20/10/2020 09:04 Nikšićeve ideološke papazjanije :lol:
Da.
Kao da je Nikšić postavljao ideološke temelje SDP-a.
Nije udario fundamente, ali ih prezentuje.
Znam ja šta je tvoj problem, ti ideološki pripadaš jednoj sasvim drugoj opciji, a ideološku opciju koja pripada SDP-u pokušavaš diskreditovati pominjući neke SDP-ove kadrove i njihove gafove, nespretne izjave i tako to.
Naravno da pripadam sasvim drugačijoj ideološkoj matrici - onoj istinskoj koja razumije pojam socijalne pravde i radničkih prava.

Politički manekeni tipa Čengića, Bećirovića i sličnih nemaju pojma o tome, niti im je blizak korpus o kom pričamo.
Oni su se davno distancirali od problematike koja tišti običnog čovjeka.
Ideja koju SDP baštini starija je i od samog SDP-a. I ta ideja nikad neće nestat, na tvoju veliku žalost. A ni ja, na tvoju veliku žalost, neću s ovog foruma nikud :D
SDP je ideološki produžetak Saveza Komunista. U mnogo čemu su oni passe. SDP je u mnogo čemu sličan DF-u. Pozivaju se na nekakav anti-fašizam i ljudska prava, a još nisu raskinuli sa tipičnim tradicionalnim vrijednostima koje vuku još od socijalizma.

Današnji anti-fašizam znači i otvoreno stati na stranu rodnih manjina i LGBT pokreta. Nemate vi tih muda.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#62066 Re: SDP

Post by escobar__ »

Leverage wrote: 20/10/2020 08:54
costacurta wrote: 20/10/2020 05:43 I koliko bi po tebi bilo glasova u procentima 14610od ukupno 113518?
Fino piše 12,87% glasova. Glasova dakle.
Dakle na biračkom tijelu od preko 100 hiljada ljudi vi ste dobili 13 posto glasova i to slavite kao spektakularan uspjeh? 😂
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62067 Re: SDP

Post by Leverage »

escobar__ wrote: 20/10/2020 09:50
Leverage wrote: 20/10/2020 08:54
costacurta wrote: 20/10/2020 05:43 I koliko bi po tebi bilo glasova u procentima 14610od ukupno 113518?
Fino piše 12,87% glasova. Glasova dakle.
Dakle na biračkom tijelu od preko 100 hiljada ljudi vi ste dobili 13 posto glasova i to slavite kao spektakularan uspjeh? 😂
Niko ništa ne slavi kao spektakularan uspjeh, to ti se nešto pričinjava. No, činjenica je da je SDP sa 33 posto glasova (a ne 13%) ponovo bio u stanju da bude vlast u Tuzli. Tih 13% od ukupnog broja osoba sa biračkog spiska je irelevantan broj jer ne možemo tvrditi da su svi oni koji nisu izašli protiv bilo koga pa tako i SDP-a.

A vidjet ćemo koliko će to biti ovaj put, samo malo strpljenja :D
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#62068 Re: SDP

Post by Leverage »

Škobo Habu wrote: 20/10/2020 09:47
Leverage wrote: 20/10/2020 09:04 Nikšićeve ideološke papazjanije :lol:
Da.
Kao da je Nikšić postavljao ideološke temelje SDP-a.
Nije udario fundamente, ali ih prezentuje.
Znam ja šta je tvoj problem, ti ideološki pripadaš jednoj sasvim drugoj opciji, a ideološku opciju koja pripada SDP-u pokušavaš diskreditovati pominjući neke SDP-ove kadrove i njihove gafove, nespretne izjave i tako to.
Naravno da pripadam sasvim drugačijoj ideološkoj matrici - onoj istinskoj koja razumije pojam socijalne pravde i radničkih prava.

Politički manekeni tipa Čengića, Bećirovića i sličnih nemaju pojma o tome, niti im je blizak korpus o kom pričamo.
Oni su se davno distancirali od problematike koja tišti običnog čovjeka.
Ideja koju SDP baštini starija je i od samog SDP-a. I ta ideja nikad neće nestat, na tvoju veliku žalost. A ni ja, na tvoju veliku žalost, neću s ovog foruma nikud :D
SDP je ideološki produžetak Saveza Komunista. U mnogo čemu su oni passe. SDP je u mnogo čemu sličan DF-u. Pozivaju se na nekakav anti-fašizam i ljudska prava, a još nisu raskinuli sa tipičnim tradicionalnim vrijednostima koje vuku još od socijalizma.

Današnji anti-fašizam znači i otvoreno stati na stranu rodnih manjina i LGBT pokreta. Nemate vi tih muda.
Ne sjećam se da si ti bio na paradi ponosa u Sarajevu, a znam neke članove SDP-a koji jesu.

Samo verglaš iste gluposti i frustriran si što ti se ta priča ne prima ovdje.
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62069 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 20/10/2020 11:27
Ne sjećam se da si ti bio na paradi ponosa u Sarajevu, a znam neke članove SDP-a koji jesu.
Fascinantno. Ti svaku raspravu svodiš na lični nivo. :roll:

To da jesam ili nisam bio - niti je relevantno za raspravu, niti si ti neko bitan pa da ti se najavi.
Na koncu, ni ne znaš me, a lupaš k'o Maksim po diviziji.

Istina, određeni članovi jesu bili, Magazinović i Prlić. Glavešina SDP nije bio nazočan, niti ga parada puno interesuje.
Samo verglaš iste gluposti i frustriran si što ti se ta priča ne prima ovdje.
Ako se ičija priča ovdje ne prima - to je tvoja. Čisto stranačko politikanstvo bez ikakvog pokrića.
northwestern
Posts: 29
Joined: 19/10/2020 18:44

#62070 Re: SDP

Post by northwestern »

Kamo srece da se moze na bilboard stavit.
Da se procita koga to Niksic misli da dovede na vlast u Tk.
Stranka za koju su ljudi u vremenima izbora 2000- te i tih godina znali dobiti batine zbog postavljanja plakete na zid danas je filijala toga.
Stranku je doveo maltene do dna.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#62071 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Ovi iz Starog Grada se potrudili



Dobar video.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66220
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62072 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: 21/10/2020 15:04 Ovi iz Starog Grada se potrudili



Dobar video.
Ekstra video. Garibija je na mene ostavio ponajbolji utisak uz Mandica i Kovacevica.

Cetvorka :thumbup: :bih:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#62073 Re: SDP

Post by invincible1921 »

Škobo Habu wrote: 20/10/2020 09:47
Leverage wrote: 20/10/2020 09:04 Nikšićeve ideološke papazjanije :lol:
Da.
Kao da je Nikšić postavljao ideološke temelje SDP-a.
Nije udario fundamente, ali ih prezentuje.
Znam ja šta je tvoj problem, ti ideološki pripadaš jednoj sasvim drugoj opciji, a ideološku opciju koja pripada SDP-u pokušavaš diskreditovati pominjući neke SDP-ove kadrove i njihove gafove, nespretne izjave i tako to.
Naravno da pripadam sasvim drugačijoj ideološkoj matrici - onoj istinskoj koja razumije pojam socijalne pravde i radničkih prava.

Politički manekeni tipa Čengića, Bećirovića i sličnih nemaju pojma o tome, niti im je blizak korpus o kom pričamo.
Oni su se davno distancirali od problematike koja tišti običnog čovjeka.
Ideja koju SDP baštini starija je i od samog SDP-a. I ta ideja nikad neće nestat, na tvoju veliku žalost. A ni ja, na tvoju veliku žalost, neću s ovog foruma nikud :D
SDP je ideološki produžetak Saveza Komunista. U mnogo čemu su oni passe. SDP je u mnogo čemu sličan DF-u. Pozivaju se na nekakav anti-fašizam i ljudska prava, a još nisu raskinuli sa tipičnim tradicionalnim vrijednostima koje vuku još od socijalizma.

Današnji anti-fašizam znači i otvoreno stati na stranu rodnih manjina i LGBT pokreta. Nemate vi tih muda.
Vodeci ljudi SDP, bar ovi iz KS nikad u zivotu skoro marke nisu zaradili mimo politike, a toliko sj strucni da su imali opcije kanal ili politika...i sad neko ko 10/20godina prima nekoliko hiljada mjesecno jer je politicar bi trebao da se bori za prava radnika? On nema pojma ni sta znaci biti radnik a kamo li sta drugo...hajte braco neki ce od vas da poginu a neki od nas ce i da se vrate
Maliodmene
Posts: 2198
Joined: 10/01/2020 13:36

#62074 Re: SDP

Post by Maliodmene »

Hocemol i dalje pljuvat po SDP BL, ili smo skontali napokon da ljudi rade fenomenalan poso?
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62075 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Maliodmene wrote: 22/10/2020 11:11 Hocemol i dalje pljuvat po SDP BL, ili smo skontali napokon da ljudi rade fenomenalan poso?
Ozbiljnije rade i stoje od federalnog dijela. SDP je u Banja Luci vidljiviji od kompletnog kantona Sarajevo.
Post Reply