SDP

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45478
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60326 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Matzan wrote: 07/05/2020 19:20 Trajno ukinuti finansiranje političkih partija.
Neka žive od članarina.
A ako im se ne sviđa, mogu na biro ili u realni sektor.
I neka institucije rade svoj posao.


I neka me evo grom sad odmah pogodi ako sam ukro na tenderu.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#60327 Re: SDP

Post by Leverage »

I donir'o 20% stranKi pravovjernih.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#60328 Re: SDP

Post by malakh »

cadburry wrote: 07/05/2020 17:54 Ja se isto naibretio ovom idiotluku ovog DF-ovca iz Toplana.

Kaze hladno lik "posto vas ne mozemo legalno smijeniti, haj vi sami podnesite ostavke, da mi zasjednemo na vasa mjesta. Ako to uradite, mi vam obecavamo da cemo sakriti sve sto ste ukrali, ako ste sta ukrali". :run:
gdje je to rekao?
meskogn
Posts: 178
Joined: 19/09/2007 21:24
Location: gnojnica lukavac
Contact:

#60329 Re: SDP

Post by meskogn »

:D :D :D :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#60330 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

malakh wrote: 07/05/2020 23:44
cadburry wrote: 07/05/2020 17:54 Ja se isto naibretio ovom idiotluku ovog DF-ovca iz Toplana.

Kaze hladno lik "posto vas ne mozemo legalno smijeniti, haj vi sami podnesite ostavke, da mi zasjednemo na vasa mjesta. Ako to uradite, mi vam obecavamo da cemo sakriti sve sto ste ukrali, ako ste sta ukrali". :run:
gdje je to rekao?
:izet: :izet:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#60331 Re: SDP

Post by malakh »

kako izmisle u sekundi. :lol: ubacise covjeku kriminal u usta, a ni rijeci nije rekao.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60332 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Novoimenovani opunomoćenik Vlade Kantona Sarajevo u skupštini Toplana Sarajevo Ermin Veličanin (DF) je, nakon održane prve konstituirajuće sjednice Skupštine Toplana, uputio Matiću pismo u kojem navodi da su, preuzimajući dužnost, članovi Skupštine dobili određene informacije o kršenju propisa i internih akata koje je izvršio Nadzorni odbor KJKP Toplane.

"Naravno, s obzirom na to da sam pravnik po struci ne želim prejudicirati ničiju odgovornost dok se adekvatno, u skladu s propisima ne utvrde činjenice. Međutim, utvrđivanje činjenica bi nam svima potrošilo mnogo energije, a opet je upitno da li bi Skupština nakon toga i dalje imala povjerenja u Nadzorni odbor. U vezi s ovim vas molim da razmislite da li bi bilo adekvatno da Nadzorni odbor u ovom sastavu podnese ostavke kako bi nas sve poštedjeli nepotrebnog istraživanja, utvrđivanja činjenica, disciplinskih postupaka, međusobnih prijava i tužbi, a vjerovatno i medijskog eksponiranja, što nam nikome, pretpostavljam, nije potrebno", kazao je Veličanin.
Evo boldovao sam da pomognem tumacenju.

Kaze predsjednik skupstine preduzeca, idite da ne bi bespotrebno istrazivali ima li krsenja propisa a na osnovu informacija koje su, navodno, dobili.

Petparacka suptilnost, DF je stvarno turbofolk stranka, Memo Haljevac politicke scene.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#60333 Re: SDP

Post by malakh »

i gdje piše da će ih poštedjeti krivične prijave, ako uoce neke nepravilnosti u njihovom radu?

a pogotovo nigdje ne piše da tvrdi da ih ne može nelegalno smijeniti?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60334 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Mozda da nam ti das autenticno tumacenje ovog srcedrapateljnog vapaja iz DF-a? :mrgreen: Moze ti pomoci i uvijek dobro obavjestena mahala koja uvijek prica stvari i cita izmedju redova. :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#60335 Re: SDP

Post by JThomas »

kako može istraživanje i utvrđivanje činjenica biti "nepotrebno" ako sumnjaju na nepravilnosti?
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#60336 Re: SDP

Post by malakh »

Prpa.ba wrote: 08/05/2020 11:49 Mozda da nam ti das autenticno tumacenje ovog srcedrapateljnog vapaja iz DF-a? :mrgreen: Moze ti pomoci i uvijek dobro obavjestena mahala koja uvijek prica stvari i cita izmedju redova. :mrgreen:
nemam autentično tumačenje. ima samo ono što piše. a nigdje ne piše da će ih poštedjeti eventualnih krivičnih prijava, a pogotovo nigdje nije rekao da ih ne može legalno smijeniti.


a @cadburry tvrdi da je "lik to hladno rekao".

velika je suštinska razlika između izrečenog i parafraziranog.
Kaze hladno lik "posto vas ne mozemo legalno smijeniti, haj vi sami podnesite ostavke, da mi zasjednemo na vasa mjesta. Ako to uradite, mi vam obecavamo da cemo sakriti sve sto ste ukrali, ako ste sta ukrali"
objektivno, ovo se ne moze izvući iz onoga što si boldirao.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60337 Re: SDP

Post by palermo »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-naj ... /200508064

ovi kao i obično lete pred rudu.....

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /200508063

ovaj kao i obično samo da nešto kaže, nema veze ima li to smisla ikakva.....

Ja zaista ne vidim kakav je problem sa održavanjem mise za ubijene na Blaiburgu....i višestruke ubice imaju pravo da se neko zauzme kod boga za njih...

Ono što se ne treba dozvoliti je promocja NDH dakle, sva obilježja koja pripadaju NDH i svi oni koji dođu sa obilježjima NDH trebaju biti uklonjeni i to se treba već sada saopštiti organizatorima......sve ostalo je samo puko politikanstvo
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#60339 Re: SDP

Post by Leverage »

Samo idiot ne vidi da je održavanje ovakvih misa čista politika.

Misa "nedužno ubijenim" je zapravo reklama za NDH i politička podrška za nastavak desničarenja sa prizvukom fašizma koje je u nekim europskim zemljama već uveliko uzelo maha. Neko je osjetio da je dobar momenat za fašističku ofanzivu.
User avatar
Nike af1 white
Posts: 813
Joined: 27/03/2018 11:33

#60340 Re: SDP

Post by Nike af1 white »

palermo wrote: 08/05/2020 12:30 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-naj ... /200508064

ovi kao i obično lete pred rudu.....

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /200508063

ovaj kao i obično samo da nešto kaže, nema veze ima li to smisla ikakva.....

Ja zaista ne vidim kakav je problem sa održavanjem mise za ubijene na Blaiburgu....i višestruke ubice imaju pravo da se neko zauzme kod boga za njih...

Ono što se ne treba dozvoliti je promocja NDH dakle, sva obilježja koja pripadaju NDH i svi oni koji dođu sa obilježjima NDH trebaju biti uklonjeni i to se treba već sada saopštiti organizatorima......sve ostalo je samo puko politikanstvo
ne vidis problem u održavanju misa za pale ustase zbog ove slike bi se trebao zapitati je li sve uredu sa tvojom logikom ili ides onom ali i oni su zrtve
Image
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#60341 Re: SDP

Post by geralt »

palermo wrote: 08/05/2020 12:30 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-naj ... /200508064

ovi kao i obično lete pred rudu.....

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /200508063

ovaj kao i obično samo da nešto kaže, nema veze ima li to smisla ikakva.....

Ja zaista ne vidim kakav je problem sa održavanjem mise za ubijene na Blaiburgu....i višestruke ubice imaju pravo da se neko zauzme kod boga za njih...

Ono što se ne treba dozvoliti je promocja NDH dakle, sva obilježja koja pripadaju NDH i svi oni koji dođu sa obilježjima NDH trebaju biti uklonjeni i to se treba već sada saopštiti organizatorima......sve ostalo je samo puko politikanstvo
Zato sto to nije vjersko vec politicko desavanje, i zato sto crkva ima pravo odbiti sluziti misu. Npr. katolicka crkva u Austriji je odbila sluziti istu ovu misu.

Nego vidim da si i ti izletio pred rudu, eno i iz tvoje stranke stizu osude.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#60342 Re: SDP

Post by madner »

Ma gdje ce biti problem odrzati misu za pocinioce najgorih mogucih zlocina u WW2 i ljude koji su direktno odgovorni za smrt circa 10 000 Sarajlija.

Katolicka crkva sa manervrom spasiti Hrvate od priblizavanja Srba i Bosnjaka.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#60343 Re: SDP

Post by madner »

malakh wrote: 08/05/2020 11:44 i gdje piše da će ih poštedjeti krivične prijave, ako uoce neke nepravilnosti u njihovom radu?

a pogotovo nigdje ne piše da tvrdi da ih ne može nelegalno smijeniti?
Prpa.ba wrote: 08/05/2020 11:42
Novoimenovani opunomoćenik Vlade Kantona Sarajevo u skupštini Toplana Sarajevo Ermin Veličanin (DF) je, nakon održane prve konstituirajuće sjednice Skupštine Toplana, uputio Matiću pismo u kojem navodi da su, preuzimajući dužnost, članovi Skupštine dobili određene informacije o kršenju propisa i internih akata koje je izvršio Nadzorni odbor KJKP Toplane.

"Naravno, s obzirom na to da sam pravnik po struci ne želim prejudicirati ničiju odgovornost dok se adekvatno, u skladu s propisima ne utvrde činjenice. Međutim, utvrđivanje činjenica bi nam svima potrošilo mnogo energije, a opet je upitno da li bi Skupština nakon toga i dalje imala povjerenja u Nadzorni odbor. U vezi s ovim vas molim da razmislite da li bi bilo adekvatno da Nadzorni odbor u ovom sastavu podnese ostavke kako bi nas sve poštedjeli nepotrebnog istraživanja, utvrđivanja činjenica, disciplinskih postupaka, međusobnih prijava i tužbi, a vjerovatno i medijskog eksponiranja, što nam nikome, pretpostavljam, nije potrebno", kazao je Veličanin.
Evo boldovao sam da pomognem tumacenju.

Kaze predsjednik skupstine preduzeca, idite da ne bi bespotrebno istrazivali ima li krsenja propisa a na osnovu informacija koje su, navodno, dobili.

Petparacka suptilnost, DF je stvarno turbofolk stranka, Memo Haljevac politicke scene.
Pise ovdje jer ako kaze poštedjeli nepotrebnog istraživanja to znaci NECEMO AKO DATE OSTAVKE ISTRAZIVATI.

Tacno je da nije nigdje rekao da ih ne moze nelegalno smjeniti, samo je implicirao da ih mora svih sredstvima smjeniti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#60344 Re: SDP

Post by Banksy »

Kad se projekat Komšić potroši, a potrošio se zauvijek, valja izmisliti nove momente koji će s jedne strane homogenizirati, a s druge unijeti novu zlu krv.

Biće teško isproducirati takve količine mržnje kakve su kuljale u Komšićevo doba, ali za početak, Bleiburg je odlična prilika.

I bravo SDP, vidimo se pred Katedralom.
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#60345 Re: SDP

Post by Sociolog »

Banksy wrote: 08/05/2020 15:18 Kad se projekat Komšić potroši, a potrošio se zauvijek, valja izmisliti nove momente koji će s jedne strane homogenizirati, a s druge unijeti novu zlu krv.

Biće teško isproducirati takve količine mržnje kakve su kuljale u Komšićevo doba, ali za početak, Bleiburg je odlična prilika.

I bravo SDP, vidimo se pred Katedralom.
Ja tipujem na Maria Nenadica..podoban i nagodan SDA..naredna 2 mandata..siguran sam 98%..
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#60346 Re: SDP

Post by RunnerX »

Sociolog wrote: 08/05/2020 15:29Ja tipujem na Maria Nenadica..podoban i nagodan SDA..
I pošten Senade.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#60347 Re: SDP

Post by doremifa »

nemojmo zaboraviti da on nije samo hrvat, on je autohtoni sarajevski hrvat
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#60348 Re: SDP

Post by Sociolog »

RunnerX wrote: 08/05/2020 15:44
Sociolog wrote: 08/05/2020 15:29Ja tipujem na Maria Nenadica..podoban i nagodan SDA..
I pošten Senade.
Mladji sam od Senada jedno 27 godina :D
Hvala na komplimentu
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60349 Re: SDP

Post by palermo »

geralt wrote: 08/05/2020 14:22
palermo wrote: 08/05/2020 12:30 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-naj ... /200508064

ovi kao i obično lete pred rudu.....

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /200508063

ovaj kao i obično samo da nešto kaže, nema veze ima li to smisla ikakva.....

Ja zaista ne vidim kakav je problem sa održavanjem mise za ubijene na Blaiburgu....i višestruke ubice imaju pravo da se neko zauzme kod boga za njih...

Ono što se ne treba dozvoliti je promocja NDH dakle, sva obilježja koja pripadaju NDH i svi oni koji dođu sa obilježjima NDH trebaju biti uklonjeni i to se treba već sada saopštiti organizatorima......sve ostalo je samo puko politikanstvo
Zato sto to nije vjersko vec politicko desavanje, i zato sto crkva ima pravo odbiti sluziti misu. Npr. katolicka crkva u Austriji je odbila sluziti istu ovu misu.

Nego vidim da si i ti izletio pred rudu, eno i iz tvoje stranke stizu osude.
Boss se oglasio ? Nisam vidio.

Nego predmijevam, misliš na SDA i njihovo saopštenje. Pa to ti samo govori o sličnosti između tzv.različitih političkih blokova unutar (u ovom slučaju) bošnjačkog miljea. A čiji je osnovni (zajednički) moto, populizmom do glasova.

S tim što je i ovaj put SDA pametnija pa kaže, ne možemo mi uredovati ono što se dešava u crkvi. A SDP bi protestovao ispred crkve. De bolan.....
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#60350 Re: SDP

Post by RunnerX »

Sociolog wrote: 08/05/2020 15:48
RunnerX wrote: 08/05/2020 15:44
Sociolog wrote: 08/05/2020 15:29Ja tipujem na Maria Nenadica..podoban i nagodan SDA..
I pošten Senade.
Mladji sam od Senada jedno 27 godina :D
Hvala na komplimentu
Ma aludiram na to kako je Komšo kao papagaj ponavljao Senadu da je Nenadić pošten. :D
Post Reply