SDP

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#58301 Re: SDP

Post by bunk »

:lol: :lol: "sve za dio vlasti" vas " BH blok" a ako treba moze i sdp sam :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58302 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Imas kriminalnu organitaciju, razgranatu mrezu po cijeloj drzavi, izgradjen sistem gdje je cilj stotine miliona ne gune vrijeme na kradji hiljadu KM, a sa druge strane imas sitnog kriminalca, koji djeluje lokalno, nema puno utjecaja, nema izgradjen sistem, das mu mrvice on zadovoljan a imas ga uz sebe.

Eh u tome je razlika izmedju ovih koje ti izjednacavas[/quote]
El Kuko nije baš sitni kriminalac imo 22 zastupnika TK do skora
Zato je trebalo kriminalnu SDA organizaciju smaknuti 2018 ali nismo znali
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58303 Re: SDP

Post by malakh »

što se događa sa zornićem? već dvadeset dana od kada su iz sdpa obećali da će ga smijeniti i ništa...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2827
Joined: 14/01/2019 04:56

#58304 Re: SDP

Post by Porodice Foht »

Ali samo 700 SDP clanova u Banja Luci! I to sve unazad godinu-dvije. :?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#58305 Re: SDP

Post by Roccohljup »

malakh wrote:što se događa sa zornićem? već dvadeset dana od kada su iz sdpa obećali da će ga smijeniti i ništa...
Jos bolke pitanje sta je sa mashicem kazanovom? Prlicka i vojin su trazili da podnese ostavku.....i nikom nista :skoljka:
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#58306 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Porodice Foht wrote:Ali samo 700 SDP clanova u Banja Luci! I to sve unazad godinu-dvije. :?
Nisu to članovi SDP-a, to su pojedinci koje učlanjuje Vojin Mijatović, nema tu ideje, to će se sutra sve raspasti ako on Vojina ne podmire. Priča raja po gradu da ga plaćaju kroz rentanje zgrade u B Luci koju plaćaju 2000 KM, kao od toga dobar dio ide njemu!
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2827
Joined: 14/01/2019 04:56

#58307 Re: SDP

Post by Porodice Foht »

zbiljovski wrote:
Porodice Foht wrote:Ali samo 700 SDP clanova u Banja Luci! I to sve unazad godinu-dvije. :?
Nisu to članovi SDP-a, to su pojedinci koje učlanjuje Vojin Mijatović, nema tu ideje, to će se sutra sve raspasti ako on Vojina ne podmire. Priča raja po gradu da ga plaćaju kroz rentanje zgrade u B Luci koju plaćaju 2000 KM, kao od toga dobar dio ide njemu!
Zar SDP ima tamo imovine kojom raspolaze? Nisam znao.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#58308 Re: SDP

Post by zbiljovski »

zbiljovski wrote:
Porodice Foht wrote:Ali samo 700 SDP clanova u Banja Luci! I to sve unazad godinu-dvije. :?
Nisu to članovi SDP-a, to su pojedinci koje učlanjuje Vojin Mijatović, nema tu ideje, to će se sutra sve raspasti ako on Vojina ne podmire. Priča raja po gradu da ga plaćaju kroz rentanje zgrade u B Luci koju plaćaju 2000 KM, kao od toga dobar dio ide njemu!
Plaća valjda centrala stranke prostor 2000 km mjesečno u B Luci. . .
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58309 Re: SDP

Post by malakh »

nitko nista ne zna, a svi sve znaju. "valjda", "cuo sam", "prica se"... :lol: :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#58310 Re: SDP

Post by Control panel »

malakh wrote:što se događa sa zornićem? već dvadeset dana od kada su iz sdpa obećali da će ga smijeniti i ništa...

Sto se tice politike, Zornic je izbacen iz SDP-a. Sto se tice izvrsne vladti i mjesta direktira vlada ks je nalozila NO preduzeca da ga smijeni. To nece ici lako jer je pravo na njegovoj strani. On ce iskoristiti sve pravne mogucnosti da ostane.

Kad sljedeci put budes postavljao maliciozna pitanja prvo se malo informisi, pregledaj postove o ovome na forumu, a ako opet budes postavljao ovo pitanje, vrati se pa procitaj sta sam napisao.
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58311 Re: SDP

Post by malakh »

Control panel wrote:
malakh wrote:što se događa sa zornićem? već dvadeset dana od kada su iz sdpa obećali da će ga smijeniti i ništa...

Sto se tice politike, Zornic je izbacen iz SDP-a. Sto se tice izvrsne vladti i mjesta direktira vlada ks je nalozila NO preduzeca da ga smijeni. To nece ici lako jer je pravo na njegovoj strani. On ce iskoristiti sve pravne mogucnosti da ostane.

Kad sljedeci put budes postavljao maliciozna pitanja prvo se malo informisi, pregledaj postove o ovome na forumu, a ako opet budes postavljao ovo pitanje, vrati se pa procitaj sta sam napisao.
tko cini nadzorni odbor? koja stranka ima vecinu u svim upravnim strukturama toplana?

odgovor je sdp. dakle mora ga smijeniti sdp. vlada ks je nalozila no toplana da ga smijene, po vazecim zakonima, a po istima zornic ima zakonsku prednost. to iz vlade znaju i naredili su da ga smijene i oni ga moraju smijeniti, a to jos nije ucinjeno.

a ti prije nego li pocnes nekoga za nesto optuzivati i pisati gluposti, vrati se unazad dvadeset dana i procitaj izjave svih politickih aktera i nosioca izvrsnih i zakonodavnih vlasti, o slucaju zornic i hitnosti njegove smjene. ako ti ni tada nesto ne bude jasno, vrati se i ja cu ti sve objasniti. ili samo procitaj drugi pasus mog posta.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58312 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Eh da vam je Kuko bio bi smijenjen ekspresno nema na TK..Sud ga vratio to ovdje ne postoji,ovdje vlada pada za sat,i jedan lik ima 22 zastupnika odjednom,a predmet ode u Sud i samo nestane,negdje u Ormaru,Sudija poslušnik vladajućoj stranci
Mani te se Zakona u BH :razz:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#58313 Re: SDP

Post by Control panel »

malakh wrote:tko cini nadzorni odbor? koja stranka ima vecinu u svim upravnim strukturama toplana?

odgovor je sdp. dakle mora ga smijeniti sdp. vlada ks je nalozila no toplana da ga smijene, po vazecim zakonima, a po istima zornic ima zakonsku prednost. to iz vlade znaju i naredili su da ga smijene i oni ga moraju smijeniti, a to jos nije ucinjeno.

a ti prije nego li pocnes nekoga za nesto optuzivati i pisati gluposti, vrati se unazad dvadeset dana i procitaj izjave svih politickih aktera i nosioca izvrsnih i zakonodavnih vlasti, o slucaju zornic i hitnosti njegove smjene. ako ti ni tada nesto ne bude jasno, vrati se i ja cu ti sve objasniti. ili samo procitaj drugi pasus mog posta.
Jos jednom procitaj sta sam napisao. Politicki SDP koliko je mogao uradio je. Izbacio je govno iz SDP-a. Tacno je da ga je SDP predlozio i delegirao. Usrao je i stanicu i prugu.
E sad ono sto ti ocito neces da razumijes je da kad je to krenulo u pravnu proceduru tuvise nema ni SDP, ni vlada ni skupstina mogucnost da uradi bilo sta.
Znaci da ti napravim rekapitulaciju. Sdp ga izbacio, sdp ministri trazili da vlada uputi NO nalog da ga se smijeni, vlada hitno uputila, NO (kojeg je imenovala skupstina KS, citaj i SDP) ce ga pokusati smijeniti i nece moci. Zasto? Zato sto je pravo na njegovoj strani. Kad ga smijene on ce ih tuzoti, sud ce izdati sudsku zabranu do okoncanja sudskog spora. On ce biti direktor jos dugoooo. Nema te naredbe vlade, partije, NO, koji ga mimo procedure moze smijeniti.

Ne pisem gluposti, niti koga branim. Cak i kritikujem katastrofalan potez SDP, ne zato sto su postavili ovo govno za direktora, nego kako su uopste primili ono govno u SDP. A ti jesi maliciozan. Jer pitas stvari koje svi znaju. Vjetovatno sad pokusavaju da nadju drugu pravnu mogucnost za smjenu. Ali je nece biti, nazalost
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58314 Re: SDP

Post by putokaz1 »

To je Zakon ali BH Zakon se primjenjuje samo po Politici kad ''JAČEM '' treba :D
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58315 Re: SDP

Post by malakh »

Control panel wrote:
malakh wrote:tko cini nadzorni odbor? koja stranka ima vecinu u svim upravnim strukturama toplana?

odgovor je sdp. dakle mora ga smijeniti sdp. vlada ks je nalozila no toplana da ga smijene, po vazecim zakonima, a po istima zornic ima zakonsku prednost. to iz vlade znaju i naredili su da ga smijene i oni ga moraju smijeniti, a to jos nije ucinjeno.

a ti prije nego li pocnes nekoga za nesto optuzivati i pisati gluposti, vrati se unazad dvadeset dana i procitaj izjave svih politickih aktera i nosioca izvrsnih i zakonodavnih vlasti, o slucaju zornic i hitnosti njegove smjene. ako ti ni tada nesto ne bude jasno, vrati se i ja cu ti sve objasniti. ili samo procitaj drugi pasus mog posta.
Jos jednom procitaj sta sam napisao. Politicki SDP koliko je mogao uradio je. Izbacio je govno iz SDP-a. Tacno je da ga je SDP predlozio i delegirao. Usrao je i stanicu i prugu.
E sad ono sto ti ocito neces da razumijes je da kad je to krenulo u pravnu proceduru tuvise nema ni SDP, ni vlada ni skupstina mogucnost da uradi bilo sta.
Znaci da ti napravim rekapitulaciju. Sdp ga izbacio, sdp ministri trazili da vlada uputi NO nalog da ga se smijeni, vlada hitno uputila, NO (kojeg je imenovala skupstina KS, citaj i SDP) ce ga pokusati smijeniti i nece moci. Zasto? Zato sto je pravo na njegovoj strani. Kad ga smijene on ce ih tuzoti, sud ce izdati sudsku zabranu do okoncanja sudskog spora. On ce biti direktor jos dugoooo. Nema te naredbe vlade, partije, NO, koji ga mimo procedure moze smijeniti.

Ne pisem gluposti, niti koga branim. Cak i kritikujem katastrofalan potez SDP, ne zato sto su postavili ovo govno za direktora, nego kako su uopste primili ono govno u SDP. A ti jesi maliciozan. Jer pitas stvari koje svi znaju. Vjetovatno sad pokusavaju da nadju drugu pravnu mogucnost za smjenu. Ali je nece biti, nazalost
apsolutno si u pravu i sve to ja znam što si naveo. sem da sam maliciozan. :lol: :lol: mada u ovakvim situacijama, kada pojedinac bukvalno zavali sve građane, onda i prema tom pojedincu treba biti đubre. u ovom slučaju, to je damir mašić, a ni trunke odgovornosti, moralnosti i obraza nije pokazao. još uvijek je na poziciji iako se javno i kroz organe stranke tražila njegova smjena.

zbog neodgovornosti tog pojedinca, građani kantona sarajevo, uključujući i mene, a možda i tebe (jer ne znam odakle si) će plaćati zornićevu odštetu, jer će svaka uprava gubitke namirivati kroz poskupljenje usluga. o tome nitko ne priča.

sa druge strane, u nadzornom odboru toplana sjedi izvjesni žan matić, koji je tu na prijedlog envera zornića. njegov mandat je također četiri godine i misliš da će taj posegnuti za smjenom zornića?

i sada se šuti i misle da ćemo zaboraviti. e nećemo zaboraviti i svako malo treba podsjećati da je enver zornić još uvijek direktor toplana, a tu je došao na prijedlog sdpa. a ti nastavi braniti sdp i govoriti da su oni sada nedužni zato što su otjerali zornića, dok se na sastancima šestorke mašić i rukama i nogama bori za istog.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#58316 Re: SDP

Post by Control panel »

malakh wrote:
Control panel wrote:
malakh wrote:tko cini nadzorni odbor? koja stranka ima vecinu u svim upravnim strukturama toplana?

odgovor je sdp. dakle mora ga smijeniti sdp. vlada ks je nalozila no toplana da ga smijene, po vazecim zakonima, a po istima zornic ima zakonsku prednost. to iz vlade znaju i naredili su da ga smijene i oni ga moraju smijeniti, a to jos nije ucinjeno.

a ti prije nego li pocnes nekoga za nesto optuzivati i pisati gluposti, vrati se unazad dvadeset dana i procitaj izjave svih politickih aktera i nosioca izvrsnih i zakonodavnih vlasti, o slucaju zornic i hitnosti njegove smjene. ako ti ni tada nesto ne bude jasno, vrati se i ja cu ti sve objasniti. ili samo procitaj drugi pasus mog posta.
Jos jednom procitaj sta sam napisao. Politicki SDP koliko je mogao uradio je. Izbacio je govno iz SDP-a. Tacno je da ga je SDP predlozio i delegirao. Usrao je i stanicu i prugu.
E sad ono sto ti ocito neces da razumijes je da kad je to krenulo u pravnu proceduru tuvise nema ni SDP, ni vlada ni skupstina mogucnost da uradi bilo sta.
Znaci da ti napravim rekapitulaciju. Sdp ga izbacio, sdp ministri trazili da vlada uputi NO nalog da ga se smijeni, vlada hitno uputila, NO (kojeg je imenovala skupstina KS, citaj i SDP) ce ga pokusati smijeniti i nece moci. Zasto? Zato sto je pravo na njegovoj strani. Kad ga smijene on ce ih tuzoti, sud ce izdati sudsku zabranu do okoncanja sudskog spora. On ce biti direktor jos dugoooo. Nema te naredbe vlade, partije, NO, koji ga mimo procedure moze smijeniti.

Ne pisem gluposti, niti koga branim. Cak i kritikujem katastrofalan potez SDP, ne zato sto su postavili ovo govno za direktora, nego kako su uopste primili ono govno u SDP. A ti jesi maliciozan. Jer pitas stvari koje svi znaju. Vjetovatno sad pokusavaju da nadju drugu pravnu mogucnost za smjenu. Ali je nece biti, nazalost
apsolutno si u pravu i sve to ja znam što si naveo. sem da sam maliciozan. :lol: :lol: mada u ovakvim situacijama, kada pojedinac bukvalno zavali sve građane, onda i prema tom pojedincu treba biti đubre. u ovom slučaju, to je damir mašić, a ni trunke odgovornosti, moralnosti i obraza nije pokazao. još uvijek je na poziciji iako se javno i kroz organe stranke tražila njegova smjena.

zbog neodgovornosti tog pojedinca, građani kantona sarajevo, uključujući i mene, a možda i tebe (jer ne znam odakle si) će plaćati zornićevu odštetu, jer će svaka uprava gubitke namirivati kroz poskupljenje usluga. o tome nitko ne priča.

sa druge strane, u nadzornom odboru toplana sjedi izvjesni žan matić, koji je tu na prijedlog envera zornića. njegov mandat je također četiri godine i misliš da će taj posegnuti za smjenom zornića?

i sada se šuti i misle da ćemo zaboraviti. e nećemo zaboraviti i svako malo treba podsjećati da je enver zornić još uvijek direktor toplana, a tu je došao na prijedlog sdpa. a ti nastavi braniti sdp i govoriti da su oni sada nedužni zato što su otjerali zornića, dok se na sastancima šestorke mašić i rukama i nogama bori za istog.
O masicu, irfanu, prlicki, mahazinovicu... i ostalim jebivjetrima u sdpu sam dosta komentarisao pa ne bih da opet kvarim ugodjaj.

Tvoje pitanje je bilo iz SDP-a obecali da ce ga smijeniti...
Pogresno si se izrazio.
SDP, partija, stranka nikog ne smjenjuje u izvrsnoj vlasti. Bar formalno. Kao sto sam rekao svi koraci su uradjeni. I sad je na NO da nadju (ako ga ima, a bojim se da ga nema) nacin da otjeraju ono govno.
Ako ne nadju, svima je jasno da ce zornic dobijati platu sa nase grbace i zapisljavati ljude, svoje ljude, a mozda i uzimati pare za zaposljavanje i niko mu nista nece moci.
Sve dok prvi put ne dodje njegov izvjestaj na skupstinu KS, ako bude vlada do tada trajala. Prvi njegov izvjestaj ce biti za 2020, koji ce se usvajati tek nekad u 2021.

Jbg ali je tako. Ko je kriv i o tome sam pisao.

Nagradno pitanje za milion dolara. Ko ima pod kontrolom sudstvo, tuzilastvo, policiju?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58317 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Zornić je neosudjivan a vi se ponašate ko da je Karadzic :D
User avatar
Adriatic
Posts: 3392
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#58318 Re: SDP

Post by Adriatic »

Čestitke SDP-u na još jednom pojačanju.
Bijedić otišao kod multietniĆara. :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58319 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Narod:Predsjedniče Komšiću ko je kriv za ovako stanje u BH
Ž.K.....Pa SDA...
Narod:Ko je podržao SDA
ŽK:Pa kriv je SDP oni su postavili zornića :D
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58320 Re: SDP

Post by malakh »

Control panel wrote: Jos jednom procitaj sta sam napisao. Politicki SDP koliko je mogao uradio je. Izbacio je govno iz SDP-a. Tacno je da ga je SDP predlozio i delegirao. Usrao je i stanicu i prugu.
E sad ono sto ti ocito neces da razumijes je da kad je to krenulo u pravnu proceduru tuvise nema ni SDP, ni vlada ni skupstina mogucnost da uradi bilo sta.
da, izbacili su govno i misle rijesili problem i sada se usutili kao da nista nije bilo, a iza kulisa blokiraju smjenu zornica i masic sa istim dogovara koga ce zaposliti i sto ce se tamo raditi. tko ce biti izvrsni direktor i tko ce biti rukovodeci, jer sdp jos uvijek ima clanove skupstine preduzeca, clanove uo i no.

u nadzornom odboru sjedi zan matic, koji je u sdp usao zajedno sa zornicem.

upravo se damir niksic i bunio protiv svega na posljednjoj sjednici sestorke, na kojoj je bilo jako puno rasprave. naravno, ne kao sto su slobodna bosna i faktor prenijeli.
Znaci da ti napravim rekapitulaciju. Sdp ga izbacio, sdp ministri trazili da vlada uputi NO nalog da ga se smijeni, vlada hitno uputila, NO (kojeg je imenovala skupstina KS, citaj i SDP) ce ga pokusati smijeniti i nece moci. Zasto? Zato sto je pravo na njegovoj strani. Kad ga smijene on ce ih tuzoti, sud ce izdati sudsku zabranu do okoncanja sudskog spora. On ce biti direktor jos dugoooo. Nema te naredbe vlade, partije, NO, koji ga mimo procedure moze smijeniti.

Ne pisem gluposti, niti koga branim. Cak i kritikujem katastrofalan potez SDP, ne zato sto su postavili ovo govno za direktora, nego kako su uopste primili ono govno u SDP. A ti jesi maliciozan. Jer pitas stvari koje svi znaju. Vjetovatno sad pokusavaju da nadju drugu pravnu mogucnost za smjenu. Ali je nece biti, nazalost
i zbog svega, nitko u sdpu nije podnio ostavku. pogotovo ne damir masic, iako nam je svima servirao potencijalnu opasnost, vec suti i spletkari. i normalno da u tim situacijama treba biti maliciozan, jer su i oni puno vise zlobniji i bezobrazniji.

i sada kompletna sestorka mora brnuti kako smijeniti zornica (jer no ce samo vratiti lopticu na vladu), zbog greske jednog politickog mazluma, koji je zelio da preko zornica i ekipe ima potpunu kontrolu u toplana, da namjesta tendere i zaposljava podanike.

sada to isto pokusavaju uraditi i sa sarajevo gasom, iako su isti obecali damiru niksicu, jos prije mjesec, a iza njegovih ledja su pokusali postaviti svoje ljude. spletkarosi i zbog njih ce se sve raspasti, a tko ne zeli u to da vjeruje, i ne mora.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#58321 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Ja razumijem običnu raju koja je kivna na Komšića ista ta raja će opet glasati za Komšići, ali nikako mi nije jasno kako SDP-ovci puše taj fazon godinama i nemaju kontrastrategije? :lol:

Glasao sam za SDP i za Denisa, brdo mojih prijatelja za Komšića, iz ove perspektive i ja bih glasao za Sejdu, Meni je baš cool kako čovjek pravi show u kojem brani BiH i 200 000 ljudi glasa za njega. Mi smo narod od viceva i zato Sejdo ima moj glas. Što se tiće DF-a, nisam niti ću ikad njima dati glas, ma koliko se na bilbordima rukovali sa Zlatnim Ljiljanom :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58322 Re: SDP

Post by malakh »

zbiljovski wrote:Ja razumijem običnu raju koja je kivna na Komšića ista ta raja će opet glasati za Komšići, ali nikako mi nije jasno kako SDP-ovci puše taj fazon godinama i nemaju kontrastrategije? :lol:

Glasao sam za SDP i za Denisa, brdo mojih prijatelja za Komšića, iz ove perspektive i ja bih glasao za Sejdu, Meni je baš cool kako čovjek pravi show u kojem brani BiH i 200 000 ljudi glasa za njega. Mi smo narod od viceva i zato Sejdo ima moj glas. Što se tiće DF-a, nisam niti ću ikad njima dati glas, ma koliko se na bilbordima rukovali sa Zlatnim Ljiljanom :lol:
priznao si da si glasovao za sdp, komšića nazivaš sejdom i pitaš se kako sdp nema kontrastrategiju?

valjda je odgovor u tome što se po pitanju komšića, sdp i oni koji bez presedana glasuju za njega, se poistovjećuju sa hdzom i draganom čovićem i što je de facto sdp batina kojom čović pokušava šamarati komšića.

naravno da građani to prepoznaju, a što se reflektira i što će se ponovo reflektirati kroz izbore.

edit: i dok se na čovićevski način pokušavaju obračunati sa komšićem, istovremeno lažu i varaju ljude koji su istinske socijaldemokrate i pobornici ljevice.
Damir Nikšić:

Morate znati da sam u četvrtak na sastanku Šestorke jasno i otvoreno rekao prisutnima da ne želim izgledati kao neko ko se nameće i ko po svaku cijenu želi nešto od njih. Rekao sam da zapravo sve što želim jeste da ni trenutka više ne provedem u zamajavanju na koje sam izgubio protekla četiri mjeseca.

Držali su me predugo na stand-by i prihvatam svu krivicu i odgovornost za to jer sam iz najboljih namjera i sentimentalnih razloga prema ljevici, kao i zbog nekog drugarstva i povjerenja koje je preostalo nakon mog izbacivanja iz SDP-a, dozvolio da mi putem raznih spletki, političkih igara gluhih telefona, neizvjesnosti, netransparentnosti, potroše energiju i vrijeme. Imam osjećaj da su me namjerno držali u zabludi da sam dio koalicije (na čije sastanke sam morao početi sam sebe pozivati).

Lijepo sam zamolio da ne troše više ni dana moga vremena jer natezanje sa SDP-om je osnovni razlog zašto do sada nisam formirao političku organizaciju na koju neki od vas možda čekaju. Jednostavno su me iscrpili pritisci, petljanja, prevare i vješti driblinzi na male golove u kojima su, zaista moram priznati, veliki eksperti.

Razlog verbalnog sukoba koji sam imao sa šefom Kluba zastupnika SDP-a u Skupštini Kantona Sarajevo je taj što sam njemu i ponovo izabranom predsjedavajućem sarajevskog kantonalnog odbora SDP-a pokušao slikovito objasniti i predočiti da su veoma toksična partija koja je u potpunosti izgubila moje poverenje i koja je nekim potezima i odlukama kompromitovala ne samo sebe i Vladu kantona, već i BH blok.

Ja znam da je SDP "firma" koja se nalazi u velikim finansijskim poteškoćama, ali ne mogu prihvatiti da izlazak iz te krize vodi preko leđa građana Kantona i javnih preduzeća koja pripadaju svima nama.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58323 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Komšić je nula na lokalnim što će se i pokazati
i 2016 ali i 2020 im je samo cilj da sruše SDP načelnike
Međutim jačanjem NS ,df će isklipit iz općinskih vijeća
Željko je najači kadar SDA 2018 i ranije ali 2020 im on neće pomoć
Ipak SDP je institucija za sve ostale stranke
Bez obzira na greške,ogromne,oni opstaju
Idemo do 10 NAČELNIKA
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#58324 Re: SDP

Post by malakh »

jeste, institucija, pa svako malo neki interni dokument, akt ili odluka sdpa dođu do faktora. ono sasvim slučajno faktor objavi neku odluku nermina nikšića, a da je ostali članovi predsjedništva nisu stigli niti skinuti sa svog e-maila.

https://faktor.ba/vijest/sdp-potvrdio-p ... elez/55001
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#58325 Re: SDP

Post by putokaz1 »

pa ko još čita šta piše faktor ili Slobodna Bosna
Avaz je sad IN dok je koalicija u KS,dok je SBB u 6 orki AVAZ je IN :D
Post Reply