SDP

drug_profi

#57776 Re: SDP

Post by drug_profi » 18/09/2019 15:39

Trebaju im lideri, ponavljam to ko papagaj. Možda neko i shvati.
Treba im bar jedan karizmatičan, brzog procesora, dobre logike, i bogatog riječnika... da se pojavljuje na televiziji i mitinzima. Bar jedan da digne raju i da kratko i jasno ukazuje na sve ono sto SDA radi i sto je uradila. Kao sto je to Lagumdzija bio u stanju. Steta onakvog talenta...procerdanog.

tutku

#57777 Re: SDP

Post by tutku » 18/09/2019 15:40

Banksy wrote:
drug_profi wrote:
Po mom misljenju SDP je ojacao podrsku ovim razlazima. Ja sam vagao da li da ikad glasam opet za SDP radi toga sto se uopste pocela prica o koaliciji sa SDA iako je predizborna kampanja garantovala da to nece uraditi. Znaci kontao sam evo opet prevare.
E sad sam sigurniji da te price vise nece biti.
Tako nekako. Dovoljno dobro za novi početak, a da li i dovoljno za nove glasove, vidjećemo. Puno ozbiljnog posla je pred njima.
Ne treba sve posmatrati iz lične perspektive. Većina ljudi ne prati detaljnije ove stranačke odnose i to je razumljivo, a u takvoj situaciji opći dojam je da je SDP malobrojniji i kadrovski slabiji, što bi se trebalo odraziti i na broju glasova.

putokaz1

#57778 Re: SDP

Post by putokaz1 » 18/09/2019 15:41

drug_profi wrote:Trebaju im lideri, ponavljam to ko papagaj. Možda neko i shvati.
Treba im bar jedan karizmatičan, brzog procesora, dobre logike, i bogatog riječnika... da se pojavljuje na televiziji i mitinzima. Bar jedan da digne raju i da kratko i jasno ukazuje na sve ono sto SDA radi i sto je uradila. Kao sto je to Lagumdzija bio u stanju. Steta onakvog talenta...procerdanog.
Da ali ti lideri će preko noći otić u SDA poput našeg Manipulatora e takvi SDP-u netrebaju

tutku

#57779 Re: SDP

Post by tutku » 18/09/2019 15:41

drug_profi wrote:Trebaju im lideri, ponavljam to ko papagaj. Možda neko i shvati.
Slažem se, ali tamo naprosto nema ko biti lider. Denis Bećirević je imao svoju priliku i on je iole ozbiljniji kandidat koji bi mogao predvoditi tu politiku, međutim ne može on doći do izražaja pored čengića, nikšića, mašića, magazinovića - zajedno pročitali 50 knjiga u životu

putokaz1

#57780 Re: SDP

Post by putokaz1 » 18/09/2019 15:48

Sve kritike protiv SDP stoje ali u sredinama gdje vladaju SDA PDA SBB SBIH jedina alternativa je SDP
DF i SD =SDA a NS ako preleti prag ...AKO.. :arrow: :idea:

ultima_palabra

#57781 Re: SDP

Post by ultima_palabra » 18/09/2019 16:49

tutku wrote:
Slažem se, ali tamo naprosto nema ko biti lider. Denis Bećirević je imao svoju priliku i on je iole ozbiljniji kandidat koji bi mogao predvoditi tu politiku, međutim ne može on doći do izražaja pored čengića, nikšića, mašića, magazinovića - zajedno pročitali 50 knjiga u životu
Becirevic nema nista osim populizma, ne poznaje zivotne teme, realni sektor... a sampioni populizma su u SDA, DF, SBB.

putokaz1

#57782 Re: SDP

Post by putokaz1 » 18/09/2019 16:54

Becirevic nema nista osim populizma, ne poznaje zivotne teme, realni sektor... a sampioni populizma su u SDA, DF, SBB.[/quote]
Zna sastav Brazila iz 1970 :lol:

tutku

#57783 Re: SDP

Post by tutku » 18/09/2019 17:58

ultima_palabra wrote:Becirevic nema nista osim populizma, ne poznaje zivotne teme, realni sektor... a sampioni populizma su u SDA, DF, SBB.
Moguce, ne poznajem ga licno, ali evo ti reci ko to ima iz vrha SDP da je ozbiljan kandidat? Ne volim ga, unistio je tu stranku, ali niko nije ni do koljena Lagumdziji u toj stranci danas. Tuzno, ali cinjenica.

putokaz1

#57784 Re: SDP

Post by putokaz1 » 18/09/2019 18:12

Moguce, ne poznajem ga licno, ali evo ti reci ko to ima iz vrha SDP da je ozbiljan kandidat? Ne volim ga, unistio je tu stranku, ali niko nije ni do koljena Lagumdziji u toj stranci danas. Tuzno, ali cinjenica.[/quote]
Ma Zlatko je u SPD sad nema veze s SDPom

rahmanjin

#57785 Re: SDP

Post by rahmanjin » 18/09/2019 21:16

Imaju Anera Žuljevića.Još uvijek mlad, obrazovan, spreman za tačke dnevnog reda Doma naroda FBiH. Imao dobre inicjative i prijedloge, zna i pričati. E sad koliko može da ispliva na površinu to je pitanje.

invincible1921

#57786 Re: SDP

Post by invincible1921 » 19/09/2019 01:31

SDPu treba bilo kakav kadar kvalitetniji, pa tek onda mozemo o vodji...pogledaj samo ko je na listama i ko je u vrhu stranke.

Ljudi koji u cv imaju recimo 15 godina staza al u parlametnu i nista mimo toga, ljudi koji nemaju nikako staza a ministri, ljudi koji nemaju nikakve skole a kolo vode, itd itd....po mom misljenju takva stranka nema sta prigovarat bilo kome drugome.

Control panel

#57787 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 08:05

putokaz1 wrote:
Da ali ti lideri će preko noći otić u SDA poput našeg Manipulatora e takvi SDP-u netrebaju
SDP prije svega trebaju lojalni clanovi koji nece ni po cijenu zivota izdati, a ne ovi kojima SDA malo zasuska parama ili poslovima i odmah napuste partiju.

Control panel

#57788 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 08:24

invincible1921 wrote:
SDPu treba bilo kakav kadar kvalitetniji, pa tek onda mozemo o vodji...pogledaj samo ko je na listama i ko je u vrhu stranke.

Ljudi koji u cv imaju recimo 15 godina staza al u parlametnu i nista mimo toga, ljudi koji nemaju nikako staza a ministri, ljudi koji nemaju nikakve skole a kolo vode, itd itd....po mom misljenju takva stranka nema sta prigovarat bilo kome drugome.

Ti koji nisu imali nikakve skole su sve koji su je imali otjerali iz SDP-a. Evo da ne idemo dalje. Kantonalni ministri 2011-2012
Zlatko vukovic doktor, cijeli zivot posvetio medicini i bolesnicima, bio predsjednik sindikata medicinara ili zdravstvenih radnik na KCUS ili kako se vec zove... zna sve probleme u dusu u zdravstvu, cijenjeno i uvazeno ime i gdje je sad. Nigdje ga nema. Nikad u sdp nije palo na pamet da tog covjeka stavi na listu, da ga stavi u neki savjet SDP-a, kantonalni, glavni odbor. Nista.
Haris Lulic, prof na masinskom fakultetu, strucnjak iz svoje oblasti, mlad takodje ga nigdje nema. Preko noci su ga sutnuli. Pokojni dubravko lovrenovic, akademik, cini mi se da je izasao iz SDP -a iz revolta kad su onog junosu nez skole izabrali za sekretara, rusmir sendic, prof na ekonomskom fakultetu, radio i realnom sektoru. Svima valja jedino SDP nevalja, budimlic, (ne sjevam se imena) takodje prof na fakultetu kriminalistika, ubili su ga orkestrirani napadi SDA komesara i sindikata policije. Ima jos imena od struke, zvanja, bez afera, cijenjeni u svojoj struci, koji su neznalicama u SDP-u prijetnja pa su eliminisani.
Eto neko je spomenuo lagumdziju. Pa njega su eliminisale iz sdp-a te iste neznalice. Ne branim ga. Njega je trebalo izbaciti zato sto je unistio sdp upravo davajuci sansu tim neznalicama. On ih je i napravio, on se njima hvalio, oni ga smaknuse i to samo zato sto im je kasnije sve u lice rekao ko su i sta su. Pa mu nasli razlog nestatutarno djelovanje. Drago mi je sto nije vise u SDP-u ali mi je zao jer je bas sad trebao da ih sve tamo rastjera i da, nakon, nadam se uvidjenih sopstvenih gresaka, da sansu pravim ljudima.
Al jbg. Zlatko zahebo si sve, sebe, partiju, drzavu. Takav mozak, a pocetnicke greske.

Control panel

#57789 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 08:34

Nemojte me odmah napadati ali to sto se tice lidera i dok je SDP bio zajedno dok ga zeljko nije napustio poslije zlatka sam vidio kao jedinog moguceg nasljednika da vodi stranku, da moze, da poznaje stranku, da je vec iskusan pokiticar, namazan svim bojama je Damir Hadzic. Bez obzira na hipoteku koju ima.
Mislim da je to on mogao. Medjutim stranacka previranja dosle nove, mlade snage i njega pometose. Ni njega nema vec 5-6 godina u SDP-u. Cujem u nekoj firmi radi za neku dobru lovu, bez stresa, bez novinara, bez SDP-a, bez napada, podmetanja... mogu misliti sad uziva i govori koja sam ja budala bio i smije se na sta je SDP kadrovski spao.
Nemojte mi sad govoriti damir ovo, damir ono. Ja samo govorim ko bi bio dobar da je naslijedio lagumdziju. Nije lako biti predsjednik stranke. Tu treba zaista neko ko je namazan, bezobrazan, rauber.... zeljko komsic to nije. Njega ljudi vole ali nista ne zna uraditi. Ni svoju szranku ne zna voditi. Sve sto je postogao je postigao na ublehasku pricu koju raja voli cuti, ono pn ce nekome po nosu, po prstima, hrvat, zlatni ljiljan... prosjecni bosnjo svrsava.

Damir je mogao sve ambiciozne neznalice staviti na svoje mjesto ili najuriti iz SDP-a, ovako su neznalice i njega pomele.
Last edited by Control panel on 19/09/2019 08:40, edited 1 time in total.

Control panel

#57790 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 08:35

Eto ja se raspisao, a sad u realu:
Niksic, cengic, masic, magazinovic... izlaze na megdan
Dodiku, covicu, bakiru

Koji je rezultat sta mislite.

drug_profi

#57791 Re: SDP

Post by drug_profi » 19/09/2019 08:38

Ma Bakir nije uopste ta liga.
A Covic je najzajebaniji od svih.

Control panel

#57792 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 08:45

drug_profi wrote:Ma Bakir nije uopste ta liga.
A Covic je najzajebaniji od svih.
Iz bakira Sebija govori. :)

Ovi u SDP su za njih bebe. A hoce velike politicare da glume, da daju neke strasne izjave, da su vazni... vidim dobar dio njih ponavljaju istu pricu, pa i recenice od zlatka. Zakav su kapacitet da ne mogu svoju recenicu smisliti.
Cak ga oponasaju i pokretima. Original je samo jedan. Kopija je kopija bez obzira koliko dobra bila.
Odoh da malo prosurfam ima li sta uzdanica SDP-a Lana novo za reci.

drug_profi

#57793 Re: SDP

Post by drug_profi » 19/09/2019 08:54

Ima jedna stvar a to je da ovo sto rade ova trojica nacionalnih prvaka utice na nase zivote samo negativno. Dakle sav njihov politicki angazman je vezan za ublehe koje ometaju normalan zivot ljudi u BiH.
Sa njima uopste ne treba igrati tu igru. Izgubices da si zlatkov Zlatko.
Ono sto treba jeste raditi na nizim nivoima da ljudima bude život lakši. To će se prepoznati kad tad ako si dovoljno kvalitetno to radio.
Ali da bi dobio i tu šansu na lokalnom ili regionalnom nivou, moraš imati lidera koji ce ubjediti glasace da ti daju sansu i clanstvo da se mora raditi za visi cilj, a ne za licni probitak.
Znaci hajmo ovu trojicu u stranu, sa njima ne treba igrati igru koju su oni kreirali. To ti je isto kao da misliš pobjediti šibicara u njegovoj igri.

Control panel

#57794 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 08:59

drug_profi wrote:Ima jedna stvar a to je da ovo sto rade ova trojica nacionalnih prvaka utice na nase zivote samo negativno. Dakle sav njihov politicki angazman je vezan za ublehe koje ometaju normalan zivot ljudi u BiH.
Sa njima uopste ne treba igrati tu igru. Izgubices da si zlatkov Zlatko.
Ono sto treba jeste raditi na nizim nivoima da ljudima bude život lakši. To će se prepoznati kad tad ako si dovoljno kvalitetno to radio.
Ali da bi dobio i tu šansu na lokalnom ili regionalnom nivou, moraš imati lidera koji ce ubjediti glasace da ti daju sansu i clanstvo da se mora raditi za visi cilj, a ne za licni probitak.
Znaci hajmo ovu trojicu u stranu, sa njima ne treba igrati igru koju su oni kreirali. To ti je isto kao da misliš pobjediti šibicara u njegovoj igri.

Sve je to u redu. Samo ima jedan mali problem. SDP nema lidera. Ove u pokusaju ne brojim da ce od njih biti ikad ista. Dozivotni bezodejni uhljebi. To je nihov maksimum.

drug_profi

#57795 Re: SDP

Post by drug_profi » 19/09/2019 09:21

Tu se vraćamo na
Znam da ga nemaju. Dakle, mora se pronaći negdje.

putokaz1

#57796 Re: SDP

Post by putokaz1 » 19/09/2019 09:26

kako god SDP je najbolja moguća opcija u sredinama poput Lukavca
SDA i SDA sateliti(SD+DF+SBB+SBIH+PDA+LDS...) ne dolaze u obzir
NS nikad još prag nije prošla
Vi u KS imate NS i eventualno NIP i NBL a mi ovdje nema ništa osim Kriminalne SDA i Opozicione SDP
Ovdje uzmi ili Ostavi
Ili si S Nacionalistima ili Opozicija SDP
Mada i Lukavački SDP je dugo služio SDA-u,pomogao im krao glasove,imao svoje ljude kao ''Savjetnike'' načelniku ITD
Valjda su se opametili
I Takav SDP ,''Traljav'' ili ''Smotan'' je bolji od SDA i Satelita
Zato Živio SDP

Control panel

#57797 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 09:34

putokaz1 wrote:kako god SDP je najbolja moguća opcija u sredinama poput Lukavca
SDA i SDA sateliti(SD+DF+SBB+SBIH+PDA+LDS...) ne dolaze u obzir
NS nikad još prag nije prošla
Vi u KS imate NS i eventualno NIP i NBL a mi ovdje nema ništa osim Kriminalne SDA i Opozicione SDP
Ovdje uzmi ili Ostavi
Ili si S Nacionalistima ili Opozicija SDP
Mada i Lukavački SDP je dugo služio SDA-u,pomogao im krao glasove,imao svoje ljude kao ''Savjetnike'' načelniku ITD
Valjda su se opametili
I Takav SDP ,''Traljav'' ili ''Smotan'' je bolji od SDA i Satelita
Zato Živio SDP
Ma kakve NS, nip, vep i bakraci. Da je SDP najgori ja bih opet za njih glasao. I ovako raspadnuti sa neznalicama cengicima, masicima, prlickama... su svemirski brod za pomenute stranke. Bez obzira sto glasam za SDP kritiku cu uvijek uputiti. Kad nesto zahebu, ne treba sutiti nego otvoreno krotikovati da se to ne ponovi.

Jbg ja izdati ne znam.

drug_profi

#57798 Re: SDP

Post by drug_profi » 19/09/2019 09:40

Ja sam davno odbacio navijacke boje.
Naklonjen sam građanskoj furki, socijalnoj pravdi, ljudskim slobodama.
Trazim jeftinu drzavu da bi privreda i socijalne kategorije mogle dobiti vise.

Ko to nudi dobija moju podrsku.

Control panel

#57799 Re: SDP

Post by Control panel » 19/09/2019 09:47

drug_profi wrote:Ja sam davno odbacio navijacke boje

Sto se onda cudis preletacima iz stranke u stranku, kopovini papaka, padanju vlada...
Znaci i ti imas svoju cijenu. papka zastupnika kupe za pare, posao... a tebe neka nova stranka slatkim obecanjem.

putokaz1

#57800 Re: SDP

Post by putokaz1 » 19/09/2019 10:26

drug_profi wrote:Ja sam davno odbacio navijacke boje.
Naklonjen sam građanskoj furki, socijalnoj pravdi, ljudskim slobodama.
Trazim jeftinu drzavu da bi privreda i socijalne kategorije mogle dobiti vise.

Ko to nudi dobija moju podrsku.
to niko ne nudi osim Angele Merkel

Post Reply