SDP

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#57551 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Trebalo bi prijaviti forumsku elitu policiji misli ili bar Krugu 99...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57552 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Ali da je usao u koaliciju sa ezdea bio bi odgovorna drzavnicka partija. Nismo ba svi na forumu od juce :wink:
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#57553 Re: SDP

Post by palermo »

ultima_palabra wrote:Trebalo bi prijaviti forumsku elitu policiji misli ili bar Krugu 99...
šta sebi dozvoljavaš moj drug......

odoh gledati tekme, a vi nastavite u istom stilu
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#57554 Re: SDP

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote:Ali da je usao u koaliciju sa ezdea bio bi odgovorna drzavnicka partija. Nismo ba svi na forumu od juce :wink:
:thumbup: without any doubt
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#57555 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Neznam šta je vama
SD kao nova SDA će imati više načelnika od DF,možda i od SBB....ali te tri stranke su ISTO
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#57556 Re: SDP

Post by criticos »

Na sjednici Predsjedništva SDP je razmatrana i informacija o istupanju dijela Kluba SDP-a u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH. Navedeni su pozvani da vrate svoje mandate, a ukoliko to ne urade, bit će pokrenute procedure za zaštitu SDP-a, aktivirajući ugovore koje su potpisali svi partijski zastupnici.
Da li netko zna nešto više o kakvim je ugovorima riječ?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#57557 Re: SDP

Post by Capsicum »

Kako stvari stoje, sljedeći kongres SDP može održati u kafani Irfana Čengića, prigodno nazvanoj Mućke. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#57558 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Opet stane vise nego u kombi.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#57559 Re: SDP

Post by malakh »

tko god voli bosnu i hercegovinu, tko ju je branio od agresora, ne smije se radovati propasti sdpa i željeti propast sdpa.

sdp kao ideja, kao sinonim za alternativu današnjem ustavu i nacionalnim podjelama, mora živjeti i opstati, ali ljudi koji su podvalama i spletkama kidnapirali sve to, moraju otići, ne iz partije, već sa političke scene, zajedno sa svima koji su urnisali i urnišu alternativu neonacionalnog trojca.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#57560 Re: SDP

Post by Leverage »

A da se vrate Lagumdžija i Bijedić.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#57561 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote:A da se vrate Lagumdžija i Bijedić.
...moraju otići, ne iz partije, već sa političke scene, zajedno sa svima koji su urnisali i urnišu alternativu...
pod ovim podrazumijevam i njih. i iskreno, mišljenja sam da taj njihov pokret, neće opstati dugo. maksimalno jedan izborni ciklus. ali su nanijeli dovoljnu štetu sdpu, da će im trebati baš taj jedan izborni ciklus da se povrate i obezbijedili da sda i hdz još 8 godina nemaju valjane opozicije.

druga stvar, ne razumije mozak kao što je tvoj. braniš ljude koji su limitirani, nesposobni i nedorasli ideji kakvu gaji sdp. za to doista moraš biti posebno nadaren.
Last edited by malakh on 27/08/2019 23:01, edited 3 times in total.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#57562 Re: SDP

Post by Capsicum »

Chmoljo wrote:Opet stane vise nego u kombi.
Vidjet ćemo. Ne bih se kladio :D
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#57563 Re: SDP

Post by kluz franjo »

criticos wrote:
Na sjednici Predsjedništva SDP je razmatrana i informacija o istupanju dijela Kluba SDP-a u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH. Navedeni su pozvani da vrate svoje mandate, a ukoliko to ne urade, bit će pokrenute procedure za zaštitu SDP-a, aktivirajući ugovore koje su potpisali svi partijski zastupnici.
Da li netko zna nešto više o kakvim je ugovorima riječ?
Prastara SDP praksa. Mislim da je to Lagumdžija uveo.
Kandidati se ugovorno "vezuju" nekim "troškovima izborne kampanje". Ako "prelete" moraju stranci vratiti cifru xy troškova za izbornu kampanju.

Neefikasni idiotizam bio tada, a i sada.

Još je puno posla pred SDP-om. Ali na dobrom su putu.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#57564 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

criticos wrote:
Na sjednici Predsjedništva SDP je razmatrana i informacija o istupanju dijela Kluba SDP-a u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH. Navedeni su pozvani da vrate svoje mandate, a ukoliko to ne urade, bit će pokrenute procedure za zaštitu SDP-a, aktivirajući ugovore koje su potpisali svi partijski zastupnici.
Da li netko zna nešto više o kakvim je ugovorima riječ?
Otrpilike, radi se o ugovorima kojima se odredilo da će svaki izabrani zvaničnik sa liste SDP-a isplatiti određenu sumu novca ukoliko napusti ili bude isključen iz partije, a ne vrati mandat SDP-u. Mislim da se čak i mjenica potpisuje na određeni iznos. Znam da je na lokalnim izborima taj iznos bio 90 hiljada za vijećnike, za načelnike 150 hiljada. Za opšte izbore nisam čuo o kojim iznosima se radi.

Koliko sve ovo pije vode na sudovima, to ne mogu reći.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#57565 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Bosanski_kralj wrote:
criticos wrote:
Na sjednici Predsjedništva SDP je razmatrana i informacija o istupanju dijela Kluba SDP-a u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH. Navedeni su pozvani da vrate svoje mandate, a ukoliko to ne urade, bit će pokrenute procedure za zaštitu SDP-a, aktivirajući ugovore koje su potpisali svi partijski zastupnici.
Da li netko zna nešto više o kakvim je ugovorima riječ?
Otrpilike, radi se o ugovorima kojima se odredilo da će svaki izabrani zvaničnik sa liste SDP-a isplatiti određenu sumu novca ukoliko napusti ili bude isključen iz partije, a ne vrati mandat SDP-u. Mislim da se čak i mjenica potpisuje na određeni iznos. Znam da je na lokalnim izborima taj iznos bio 90 hiljada za vijećnike, za načelnike 150 hiljada. Za opšte izbore nisam čuo o kojim iznosima se radi.

Koliko sve ovo pije vode na sudovima, to ne mogu reći.
Ako i dođe do suda.
Te iznose Budnjo plaća umjesto računa za vodu.
Plati jednom stoju i dobar četiri godine barem tri stoje.
Tržišna ekonomija brale.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#57566 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

kluz franjo wrote: Ako i dođe do suda.
Te iznose Budnjo plaća umjesto računa za vodu.
Plati jednom stoju i dobar četiri godine barem tri stoje.
Tržišna ekonomija brale.
Kvaka je u tome što ne znamo o kojima se iznosima radi kada su u pitanju prošli opšti izbori.

Realno govoreći dati 100 hiljada i dobiti jednog zastupnika u Skupštini KS je mizeran iznos za stranku tipa SDA.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#57567 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote:
Leverage wrote:A da se vrate Lagumdžija i Bijedić.
...moraju otići, ne iz partije, već sa političke scene, zajedno sa svima koji su urnisali i urnišu alternativu...
pod ovim podrazumijevam i njih. i iskreno, mišljenja sam da taj njihov pokret, neće opstati dugo. maksimalno jedan izborni ciklus. ali su nanijeli dovoljnu štetu sdpu, da će im trebati baš taj jedan izborni ciklus da se povrate i obezbijedili da sda i hdz još 8 godina nemaju valjane opozicije.

druga stvar, ne razumije mozak kao što je tvoj. braniš ljude koji su limitirani, nesposobni i nedorasli ideji kakvu gaji sdp. za to doista moraš biti posebno nadaren.
Ti si nešto pomiješao kao i obično. Ne branim ja ljude nego ideju, ako isti ovi ljudi sutra napuste ideju u mojim očima biće potpuno isti kao i oni koji su izdali ideju i otišli da "preuzmu odgovornost" i "brane državu".

Moj mozak naravno razumije i mnogo kompleksnije stvari od ovoga, ali to je za tebe nedostižna dimenzija razmišljanja.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#57568 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Bosanski_kralj wrote:
kluz franjo wrote: Ako i dođe do suda.
Te iznose Budnjo plaća umjesto računa za vodu.
Plati jednom stoju i dobar četiri godine barem tri stoje.
Tržišna ekonomija brale.
Kvaka je u tome što ne znamo o kojima se iznosima radi kada su u pitanju prošli opšti izbori.

Realno govoreći dati 100 hiljada i dobiti jednog zastupnika u Skupštini KS je mizeran iznos za stranku tipa SDA.
Kažem. Idiotizam.
Imao sam prije 7-8 godina u ruci taj jedan Zlajin "ugovor". Državni parlament. 2006.
Mislim da je cifra tada bila 50K.
Što je najgore, osoba koja je morala potpisati taj ugovor, nije i ne bi izdala svoje i SDP-ove principe ni za milione.
Ali isti ugovor i ista cifra i za takve ljude i za razne "atlagiće".
Kao što rekoh, još je dug put ispred SDP-a.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#57569 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

malakh wrote:tko god voli bosnu i hercegovinu, tko ju je branio od agresora, ne smije se radovati propasti sdpa i željeti propast sdpa.

sdp kao ideja, kao sinonim za alternativu današnjem ustavu i nacionalnim podjelama, mora živjeti i opstati, ali ljudi koji su podvalama i spletkama kidnapirali sve to, moraju otići, ne iz partije, već sa političke scene, zajedno sa svima koji su urnisali i urnišu alternativu neonacionalnog trojca.
Pa valjda je alternativa biti drugaciji od neke opcije koja postoji. A prvi korak da budes drugaciji je da ne budes u drustvu takvih.

Tako da je sigurno da ovaj SDP daje neku alternativu, za razliku od ranijeg. Da li je ona dobra ili ne, o tome se vec moze raspravljati. Mada bi bilo dobro sacekati jos neko vrijeme.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#57570 Re: SDP

Post by kluz franjo »

ultima_palabra wrote: Pa valjda je alternativa biti drugaciji od neke opcije koja postoji. A prvi korak da budes drugaciji je da ne budes u drustvu takvih.

Tako da je sigurno da ovaj SDP daje neku alternativu, za razliku od ranijeg. Da li je ona dobra ili ne, o tome se vec moze raspravljati. Mada bi bilo dobro sacekati jos neko vrijeme.
:thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#57571 Re: SDP

Post by Maraschino »

kluz franjo wrote:
ultima_palabra wrote: Pa valjda je alternativa biti drugaciji od neke opcije koja postoji. A prvi korak da budes drugaciji je da ne budes u drustvu takvih.

Tako da je sigurno da ovaj SDP daje neku alternativu, za razliku od ranijeg. Da li je ona dobra ili ne, o tome se vec moze raspravljati. Mada bi bilo dobro sacekati jos neko vrijeme.
:thumbup:
...a kapaciteti drugovi?
Svaka alternativa je bolja od postojeceg stanja ali me brinu kapaciteti za neke promjene.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#57572 Re: SDP

Post by putokaz1 »

...a kapaciteti drugovi?
Svaka alternativa je bolja od postojeceg stanja ali me brinu kapaciteti za neke promjene.[/quote]
Trenutno samo Angela Merkel ima kapaciteet za promjene tj Za promjenu Države
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#57573 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Maraschino wrote:
kluz franjo wrote:
ultima_palabra wrote: Pa valjda je alternativa biti drugaciji od neke opcije koja postoji. A prvi korak da budes drugaciji je da ne budes u drustvu takvih.

Tako da je sigurno da ovaj SDP daje neku alternativu, za razliku od ranijeg. Da li je ona dobra ili ne, o tome se vec moze raspravljati. Mada bi bilo dobro sacekati jos neko vrijeme.
:thumbup:
...a kapaciteti drugovi?
Svaka alternativa je bolja od postojeceg stanja ali me brinu kapaciteti za neke promjene.
Kapaciteti su nikakvi i svakim danom sve lošiji.
Ima tu svačije odgovornosti. Ponajprije onih koji godinama trube da je sve u pet deka i da se ne isplati glasati.
I pored toga se slažem u konstataciji.
Svaka alternativa je bolja od postojeceg stanja
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#57574 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ne svaka alternativa
Tako smo rekli i za SDS,svi su bolji i dodje Do THE Dick
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#57575 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote:
malakh wrote:
...moraju otići, ne iz partije, već sa političke scene, zajedno sa svima koji su urnisali i urnišu alternativu...
pod ovim podrazumijevam i njih. i iskreno, mišljenja sam da taj njihov pokret, neće opstati dugo. maksimalno jedan izborni ciklus. ali su nanijeli dovoljnu štetu sdpu, da će im trebati baš taj jedan izborni ciklus da se povrate i obezbijedili da sda i hdz još 8 godina nemaju valjane opozicije.

druga stvar, ne razumije mozak kao što je tvoj. braniš ljude koji su limitirani, nesposobni i nedorasli ideji kakvu gaji sdp. za to doista moraš biti posebno nadaren.
Ti si nešto pomiješao kao i obično. Ne branim ja ljude nego ideju, ako isti ovi ljudi sutra napuste ideju u mojim očima biće potpuno isti kao i oni koji su izdali ideju i otišli da "preuzmu odgovornost" i "brane državu".

Moj mozak naravno razumije i mnogo kompleksnije stvari od ovoga, ali to je za tebe nedostižna dimenzija razmišljanja.
eto vidiš koliko si u krivu. nekoliko puta su napadali nikšića, čengića, mašića i ti si ulazio u žestoke rasprave sa tim ljudima. i sa mnom lično. vrijeđao, nema što nisi pisao. dakle kritirzirani su ljude u stranci, a ti si branio te iste ljude. po običaju, naravno da ćeš reći da je to laž, izmišljotina, ali mene mozak i pamćenje dovoljno dobro služe da se mogu sjetiti pročitanih postova i nemam namjeru iste tražiti.

i ti si forumaš koji najviše vrijeđa i koji u obrani sdpa koristi samo i isključivo vrijeđanja. bez argumentacije ili objašnjenja. svaki post ti je maksimlano pet rečenica, a od toga dvije ili tri su uvrijedljivog sadržaja. mene ne možeš iznervirati, to ti je valjda jasno, niti si nadmoćniji da me ušutiš i svaka rasprava sa tobom je vrijeđanje, a moderacija, naravno nikada nije reagirala.
Post Reply