SDP

palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56226 Re: SDP

Post by palermo »

Moenx wrote:
Ali zamolio bih Vas da razmislite o ovom gore momentu i da shvatite to
Nisu to antagonizmi koji vladaju izmedj ne znam SDP i SDA Sarajevo
Jedan Kukic ce biti u SDA bice i u PDA i vjerovatno ce biti u SDP samo da mu rudnik radi
Tako se razmislja na TK
Morate imati razumjevanja za to
Dakle zaista SDP i SDA nikad ili gotovo nikad nisu sebe iskljucivali na TK
To je sada postalo sablon u Sarajevu kao ljevicari lafo digli nos nece da vide ove SDA
A vjeruj da je politicka realnost takova da ce uvijek biti i ovih i onih
Mozda cak nece ni biti jedne strane ali ce se uvijek postavljati ljevicarska i desnicarska pitanja u drustvu
Valja cuvat obraz u ovim momentima a ne letit da bi te neko uslikao ja sam kul ja sam ljevicar ja sam dijete cvijeca ja sam svjetsko gradsko dijete svi ostali su budale
Bogami si ti to lijepo opisao. Ja bih dodao da se ne razmišlja tako samo u Tuzli nego i u svim ostalim (barem velikoj većini) gradovima BiH.......al eto, valjda su brda zaklonila pogled pa se to ne vidi iz Sarajeva
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#56227 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

Šta ovaj opet napriča ? :lol: Dobra zezancija

Najjace kad reče da moramo imati razumjevanja za njihov političko-kriminalni oportunizam :lol:
Bjeri bolan, sljedeci puta kad ti ovako nesto nadođe pisi na PreCjednikovu temu i bit će ok :bih:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56228 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Pa evo, palermo ga je razumio.

:lol:
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#56229 Re: SDP

Post by Moenx »

MarshalDodik wrote:Šta ovaj opet napriča ? :lol: Dobra zezancija

Najjace kad reče da moramo imati razumjevanja za njihov političko-kriminalni oportunizam :lol:
Bjeri bolan, sljedeci puta kad ti ovako nesto nadođe pisi na PreCjednikovu temu i bit će ok :bih:
Ne tu se ne slazemo
Nije to razumijevanje za politick kriminalni oportunizam nego jednostavno nemojte silovati Tuzlu Zenicu Srebrenicu Mostar i tako dalje
Kko god da se okrene neke su stvari usporenije u manjim sredinama a neke su mozda i brze
I jednostavno TK je takav kanton u kojem se cijene poduzetnici u jednoj manje urbanoj sredini puno se cijeni neko ko otvori novi pogon otvori rudnicki kop napravi novu turist senzaciju otvori aerodrom i tako dalje
U jednom nacickanom Sarajevu nekako niti ima ne znam nekih velikih projekata da bi se otvarali nego imate industrijsku zonu koja je fino podmazana to sto imate plus imate najveca izdavanja na nivou FBIH za Sarajevo i to je to
Znate ne bih se ja bunio protiv ovog centralno sdp ovskog hira da je to nesto razumno normalno
Ne to je tako licemjerno bahato zivotinjski gotovo samo da se nahrane neki teski unutarnji kompleksi
Nemojte tako
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56230 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Pa jebemti :lol:
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56231 Re: SDP

Post by palermo »

Chmoljo wrote:Pa evo, palermo ga je razumio.

:lol:
čisto sumnjam da ga je palermo jedini razumio......nego, eto, palermu se još da bakćati (mada sve manje i manje) većina je odustala od pisanja na ove teme
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56232 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Kako ne kontate.
SDP je kriv, ako SDA ne skupi skupštinsku većinu da zajaše na neki kantonalni budžet.

Za to ne trebaju argumenti. To se zna i "tako se razmišlja ne samo u Tuzli nego i u svim ostalim (barem velikoj većini) gradovima BiH."

Kome to nije jasno, njemu su hmmm...kako ono..., a jah... "sarajevska brda zaklonila pogled".

I većini članova SDP-a u Bihaću, Zenici, Mostaru, Travniku, Goraždu, pa čak i u Tuzli... svima ova sarajevska brda zakloniše pogled i nije im jasno da SDA MORA činiti vlast, čak i kada SDA nije u stanju okupiti skupštinsku većinu.

Jebena ova sarajevska brda... k'o Himalaji.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#56233 Re: SDP

Post by Moenx »

kluz franjo wrote:Kako ne kontate.
SDP je kriv, ako SDA ne skupi skupštinsku većinu da zajaše na neki kantonalni budžet.

Za to ne trebaju argumenti. To se zna i "tako se razmišlja ne samo u Tuzli nego i u svim ostalim (barem velikoj većini) gradovima BiH."

Kome to nije jasno, njemu su hmmm...kako ono..., a jah... "sarajevska brda zaklonila pogled".

I većini članova SDP-a u Bihaću, Zenici, Mostaru, Travniku, Goraždu, pa čak i u Tuzli... svima ova sarajevska brda zakloniše pogled i nije im jasno da SDA MORA činiti vlast, čak i kada SDA nije u stanju okupiti skupštinsku većinu.

Jebena ova sarajevska brda... k'o Himalaji.

Ma hajde bas da je jedina sustina politickog djelovanja budzet
Daj smisli jos nesto jebo ga ti
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56234 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:Kako ne kontate.
SDP je kriv, ako SDA ne skupi skupštinsku većinu da zajaše na neki kantonalni budžet.

Za to ne trebaju argumenti. To se zna i "tako se razmišlja ne samo u Tuzli nego i u svim ostalim (barem velikoj većini) gradovima BiH."

Kome to nije jasno, njemu su hmmm...kako ono..., a jah... "sarajevska brda zaklonila pogled".

I većini članova SDP-a u Bihaću, Zenici, Mostaru, Travniku, Goraždu, pa čak i u Tuzli... svima ova sarajevska brda zakloniše pogled i nije im jasno da SDA MORA činiti vlast, čak i kada SDA nije u stanju okupiti skupštinsku većinu.

Jebena ova sarajevska brda... k'o Himalaji
.
Prav za prav, bogami, men se čini da vama i jesu
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56235 Re: SDP

Post by kluz franjo »

SDP kantonalna lista u HNK i Aner Žuljević (nosilac liste)
2014. 7.645 ukupno i 2.405 preferencijalnih glasova.
2018. 9.716 ukupno i 3.383 preferencijalnih glasova.
Lista + 27%, nosilac liste +41%

Ali šta zna Aner Žuljević u Mostaru. Sarajevska brda mu zaklanjuju pogled.
Da su fino "prihvatili realnost i neupitnost tronošca", dobili bi barem milion glasova...
Pa ja...
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56236 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:SDP kantonalna lista u HNK i Aner Žuljević (nosilac liste)
2014. 7.645 ukupno i 2.405 preferencijalnih glasova.
2018. 9.716 ukupno i 3.383 preferencijalnih glasova.
Lista + 27%, nosilac liste +41%

Ali šta zna Aner Žuljević u Mostaru. Sarajevska brda mu zaklanjuju pogled.
Da su fino "prihvatili realnost i neupitnost tronošca", dobili bi barem milion glasova...
Pa ja...
imam osjećaj gospon Franjo da ste nešto ovim hotili reći, nažalost ja zaista nisam razumio poentu.....
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56237 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Zamoliću kolegu Monka da vam prevede...
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56238 Re: SDP

Post by palermo »

kako hoćete, ne insistiram na razumjevanju........istinu govoreći ionako vas u posljednje vrijeme teško razumijem
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56239 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Helem, da se vratimo ovoj "većini gradova u BiH"...
Tako i ovi bihaćocentrični SDP-ovci napraviše vladu bez SDA i ne daju jednom Bijediću da formira vlast sa SDA, i to barem na svim nivoima.
I oko Bihaća ova brda zajebana...
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56240 Re: SDP

Post by palermo »

a zaista mi nije jasno kakve veze ima ova priča sa Bihaćem i onim što sam ja pisao....... :? .......
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#56241 Re: SDP

Post by Moenx »

kluz franjo wrote:Helem, da se vratimo ovoj "većini gradova u BiH"...
Tako i ovi bihaćocentrični SDP-ovci napraviše vladu bez SDA i ne daju jednom Bijediću da formira vlast sa SDA, i to barem na svim nivoima.
I oko Bihaća ova brda zajebana...
Hajde prijatelju nemoj daviti Htjeli sa SDA htjeli sa SDA pa sta sad
Sta ima veze
Desi se to svakom
I ja tebi kazem nemas ti puno stranaka u TK jos narocitio kako je SBB splahnuo pa ne mozes ni da hoces s nekim indijancima pravit koalicije
Tu imas situaciju jednu pravno realnost to je da nema vanrednih izbora pa onda stara vlada ostaje a to ti je ova PDA
Kad bi SDP iSDA u TK bili skupa sjebali bi naredne 3 i kusur godina PDA i onda bi je li svako na svoju stanu niko to ne spori
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56242 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Ko udje sa ezdea u vlast a dobio je glasove da vlast bude bez ezdea, politicki tabut mu je siguran. Logika.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#56243 Re: SDP

Post by Moenx »

Kraj crtanog filma -- Fine
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#56244 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

Moenx wrote:
MarshalDodik wrote:Šta ovaj opet napriča ? :lol: Dobra zezancija

Najjace kad reče da moramo imati razumjevanja za njihov političko-kriminalni oportunizam :lol:
Bjeri bolan, sljedeci puta kad ti ovako nesto nadođe pisi na PreCjednikovu temu i bit će ok :bih:
Ne tu se ne slazemo
Nije to razumijevanje za politick kriminalni oportunizam nego jednostavno nemojte silovati Tuzlu Zenicu Srebrenicu Mostar i tako dalje
Kko god da se okrene neke su stvari usporenije u manjim sredinama a neke su mozda i brze
I jednostavno TK je takav kanton u kojem se cijene poduzetnici u jednoj manje urbanoj sredini puno se cijeni neko ko otvori novi pogon otvori rudnicki kop napravi novu turist senzaciju otvori aerodrom i tako dalje
U jednom nacickanom Sarajevu nekako niti ima ne znam nekih velikih projekata da bi se otvarali nego imate industrijsku zonu koja je fino podmazana to sto imate plus imate najveca izdavanja na nivou FBIH za Sarajevo i to je to
Znate ne bih se ja bunio protiv ovog centralno sdp ovskog hira da je to nesto razumno normalno
Ne to je tako licemjerno bahato zivotinjski gotovo samo da se nahrane neki teski unutarnji kompleksi
Nemojte tako
:roll:
Niti jednog jedinog razloga nema da ne nastavis cijeniti zajedno sa svojom okolinom ono sto si dosada cijenio.
Kako stvari stoje stanje u TK-u odnosno u HNK-u je takvo da ces biti spokojan od bilo kakvih negativnih promjena za vas pojam promisljanja i viđenja stvari na terenu kroz narednih par godina :bih: Ko god da bude vlast eto novih rudnickih kopova odnosno avio linija odnosno bla bla bla. Za vas win-win, a vi opet najbucniji :sad:

Hajde da se slozimo i razumijemo u barem jednom, a to je da svi zajedno navijamo da se stvari na nasoj politickoj sceni maksimalno diferenciraju na one koje jednu stvar cijene dijametralno suprotno od drugih. Znaci da postoje samo ovi i oni, pa kom obojci kom opanci. Moze ?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56245 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Kolega Monk, može li prijevod. Kolega palermo samo vas razumije u zadnje vrijeme...

Dakle, neupitna većina članova SDP iz većine gradova u BiH, uključujući i Tuzlu nisu za koaliciju sa ovakvom SDA.
A to po tumačenju kolege ispade da su svi oni "sarajevocentrični".

Eee da je meni ta logika tronošca, barem na dan, sat, ma na 15 minuta.
Da se rahat odmorim, makar i u rahat-patnji.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56246 Re: SDP

Post by palermo »

MarshalDodik wrote: :roll:
Niti jednog jedinog razloga nema da ne nastavis cijeniti zajedno sa svojom okolinom ono sto si dosada cijenio.
Kako stvari stoje stanje u TK-u odnosno u HNK-u je takvo da ces biti spokojan od bilo kakvih negativnih promjena za vas pojam promisljanja i viđenja stvari na terenu kroz narednih par godina :bih: Ko god da bude vlast eto novih rudnickih kopova odnosno avio linija odnosno bla bla bla. Za vas win-win, a vi opet najbucniji :sad:

Hajde da se slozimo i razumijemo u barem jednom, a to je da svi zajedno navijamo da se stvari na nasoj politickoj sceni maksimalno diferenciraju na one koje jednu stvar cijene dijametralno suprotno od drugih. Znaci da postoje samo ovi i oni, pa kom obojci kom opanci. Moze ?
Nije meni upućeno, ali moram.....

jok, jok jarane, nema oko toga slaganja.....ko bude podržavao tu vrstu rata koju ti ovdje sada propagiraš će meni, ali ne samo meni, uvijek biti neprijatelj.....

osim ako ovu diferencijaciju nisi napravi po princiopu dobar čojek, loš čojek....o tome se možemo pričati
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56247 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:Kolega Monk, može li prijevod. Kolega palermo samo vas razumije u zadnje vrijeme...

Dakle, neupitna većina članova SDP iz većine gradova u BiH, uključujući i Tuzlu nisu za koaliciju sa ovakvom SDA.
A to po tumačenju kolege ispade da su svi oni "sarajevocentrični".

Eee da je meni ta logika tronošca, barem na dan, sat, ma na 15 minuta.
Da se rahat odmorim, makar i u rahat-patnji.
A kolega Franjo, ako je većina članova SDP-a za to, onda neka bude tako (mislim tako i jeste)....ali ne vidim opet problem da izrazim svoje mišljenje da politika čija je jedina svrha očuvati vlast u KS vala i nije mnogo perspektivna politika
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56248 Re: SDP

Post by kluz franjo »

MarshalDodik wrote: :roll:
Niti jednog jedinog razloga nema da ne nastavis cijeniti zajedno sa svojom okolinom ono sto si dosada cijenio.
Kako stvari stoje stanje u TK-u odnosno u HNK-u je takvo da ces biti spokojan od bilo kakvih negativnih promjena za vas pojam promisljanja i viđenja stvari na terenu kroz narednih par godina :bih: Ko god da bude vlast eto novih rudnickih kopova odnosno avio linija odnosno bla bla bla. Za vas win-win, a vi opet najbucniji :sad:

Hajde da se slozimo i razumijemo u barem jednom, a to je da svi zajedno navijamo da se stvari na nasoj politickoj sceni maksimalno diferenciraju na one koje jednu stvar cijene dijametralno suprotno od drugih. Znaci da postoje samo ovi i oni, pa kom obojci kom opanci. Moze ?
Nije ni meni, ali ću i ja.
Naravno da je to crta diferencijacije.
25 godina neupitnosti i rezultata tronošca i kontinuitet istog ili promjene i diskontinuitet!
Naravno demokratski.
Glasa se pošteno, izbroji se pošteno, pa ako tronožaca ima više, bujrum još jedan mandat i još frtalj stoljeća ako treba...
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56249 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
kluz franjo wrote:Kolega Monk, može li prijevod. Kolega palermo samo vas razumije u zadnje vrijeme...

Dakle, neupitna većina članova SDP iz većine gradova u BiH, uključujući i Tuzlu nisu za koaliciju sa ovakvom SDA.
A to po tumačenju kolege ispade da su svi oni "sarajevocentrični".

Eee da je meni ta logika tronošca, barem na dan, sat, ma na 15 minuta.
Da se rahat odmorim, makar i u rahat-patnji.
A kolega Franjo, ako je većina članova SDP-a za to, onda neka bude tako (mislim tako i jeste)....ali ne vidim opet problem da izrazim svoje mišljenje da politika čija je jedina svrha očuvati vlast u KS vala i nije mnogo perspektivna politika
Demokratija je sloboda izražavanja mišljenja. Ali to nije isto sa demokratskom diskusijom.
Demokratska diskusija zahtjeva argumente, a vi kolega nudite samo ničim potkrijepljena mišljenja.
Shvatate li razliku ili da zamolim za prijevod?
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#56250 Re: SDP

Post by Moenx »

MarshalDodik wrote:
Moenx wrote:
MarshalDodik wrote:Šta ovaj opet napriča ? :lol: Dobra zezancija

Najjace kad reče da moramo imati razumjevanja za njihov političko-kriminalni oportunizam :lol:
Bjeri bolan, sljedeci puta kad ti ovako nesto nadođe pisi na PreCjednikovu temu i bit će ok :bih:
Ne tu se ne slazemo
Nije to razumijevanje za politick kriminalni oportunizam nego jednostavno nemojte silovati Tuzlu Zenicu Srebrenicu Mostar i tako dalje
Kko god da se okrene neke su stvari usporenije u manjim sredinama a neke su mozda i brze
I jednostavno TK je takav kanton u kojem se cijene poduzetnici u jednoj manje urbanoj sredini puno se cijeni neko ko otvori novi pogon otvori rudnicki kop napravi novu turist senzaciju otvori aerodrom i tako dalje
U jednom nacickanom Sarajevu nekako niti ima ne znam nekih velikih projekata da bi se otvarali nego imate industrijsku zonu koja je fino podmazana to sto imate plus imate najveca izdavanja na nivou FBIH za Sarajevo i to je to
Znate ne bih se ja bunio protiv ovog centralno sdp ovskog hira da je to nesto razumno normalno
Ne to je tako licemjerno bahato zivotinjski gotovo samo da se nahrane neki teski unutarnji kompleksi
Nemojte tako
:roll:
Niti jednog jedinog razloga nema da ne nastavis cijeniti zajedno sa svojom okolinom ono sto si dosada cijenio.
Kako stvari stoje stanje u TK-u odnosno u HNK-u je takvo da ces biti spokojan od bilo kakvih negativnih promjena za vas pojam promisljanja i viđenja stvari na terenu kroz narednih par godina :bih: Ko god da bude vlast eto novih rudnickih kopova odnosno avio linija odnosno bla bla bla. Za vas win-win, a vi opet najbucniji :sad:

Hajde da se slozimo i razumijemo u barem jednom, a to je da svi zajedno navijamo da se stvari na nasoj politickoj sceni maksimalno diferenciraju na one koje jednu stvar cijene dijametralno suprotno od drugih. Znaci da postoje samo ovi i oni, pa kom obojci kom opanci. Moze ?
Ne ja tako ne mislim Mislim da ekonomija TK ima mnogo i nedostataka i nije rekao bih na onim principima radnickih prava
Rudari trgovci djelatnici se izrabljuju do ropstva
Neke manje zajednice poput Gorazda Tesnja ja se tim sredinama divim
Ljudi imaju proizvodnju imaju dostojanstvo etecera
Ja samo sa strane navodim cinjenice takve kakve jesu a pristup tom stanjju ne moze biti radikalan
Treba neke stvari postupno ja sam vec naveo kako
Mislim ja ti se ovdje zajebavam samo navodim svoje misljenje
To sto su iz TK najbucniji to i mene nervira ; ono pomenuo sam Gorazde Tesanja+ kao uspjesne sredine zasto toga nema vise na TK zna se samo bavit politikom i toga ima
Post Reply