SDP

invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#52401 Re: SDP

Post by invincible1921 »

Nek shvati kako ko hoce, ali Damir Niksic mozda i nesto najpozitvnije sto politicka scena BiH trenutno ima :thumbup:

Samo mi je zao sto ce sad vjerovatno dobit nogu iz stranke jer nakon one farse kad je kritikovao izbor ministara i ostalog, rukovodstvo stranke jedva ceka da ga se otarasi.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#52402 Re: SDP

Post by bogoljub »

invincible1921 wrote:Nek shvati kako ko hoce, ali Damir Niksic mozda i nesto najpozitvnije sto politicka scena BiH trenutno ima :thumbup:

Samo mi je zao sto ce sad vjerovatno dobit nogu iz stranke jer nakon one farse kad je kritikovao izbor ministara i ostalog, rukovodstvo stranke jedva ceka da ga se otarasi.
Na izborima je SDP BiH najgore prošao u tzv. “sarajevskim, urbanim, sredinama”, dobili su trostruko više glasova u Kalesiji, nego u Starom Gradu!

Na oktobarskim izborima SDP BiH je u Sarajevskom Kantonu, gdje živi i djeluje gotovo kompletan stranački vrh (Nikšić, Magazinović, Mašić, Čengić, Bajramović-Srna...) prošla katastrofalno i borila se za četvrto, odnosno peto mjesto sa Demokratskom Frontom. U općini Centar, u kojoj je SDP BiH gotovo deceniju i pol imala svoga načelnika i koja se smatra “tvrđavom ljevice”, (općini u kojoj djeluje i kandidira se i Damir Nikšić), SDP je osvojila simboličnih 3,653 glasova. Skoro istovjetan broj glasova, 3407 Socijaldemokratska partija je dobila među “seljacima” u općini Kalesija u kojoj živi dvostruko manje građana. Neuporedivo više od urbanih SDP-ovaca u Centru dobile su njihove kolege iz tuzlanskih “rubnih” općina, poput “seljačkih” Živinica (4.160), “papanske” Gračanice (6,587), ili “provinicijskog” Lukavca(7332).
Tako da nek shvati ko kako hoće, ali je Damir Nikšić pohlupo lončiće kao i trenutni vrh SDP-a što politička scena BiH ne pamti.
''Urbani'' SDP-ovci, hm!
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#52403 Re: SDP

Post by Leverage »

Svi odreda glasali za SDP jer je Bijedić sa bine urlao da nema koalicije ni sa SDA ni sa PDA.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#52404 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#52405 Re: SDP

Post by stranacc »

It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Ma ja ba

Moze se i onih sto drugacije misli yebat i mater, a ako i dalje nastave drugacije misliti moze se i hitna im pozvat.

Tito dragi vrati se vodi ove sa sobom .

Za seosku stranku ovo je velika bruka..da ne pricamo za gradsko-gospodsku.

Pokrite se usima i ne javljajte se... :skoljka:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#52406 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

stranacc wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Ma ja ba

Moze se i onih sto drugacije misli yebat i mater, a ako i dalje nastave drugacije misliti moze se i hitna im pozvat.

Tito dragi vrati se vodi ove sa sobom .

Za seosku stranku ovo je velika bruka..da ne pricamo za gradsko-gospodsku.

Pokrite se usima i ne javljajte se... :skoljka:
Ako me pitate za Damira Nikišića, ja sam za njegovo automatsko uklanjanje iz SDP-a bio još kad je ono širio neistine kako je ministar Šteta "prodavac salame iz Konzuma".

On je nebitni pojedinac iz nekog razloga konektovan na stranačku infrastrukturu kojoj šteti više nego koristi.

I da, nije ni član GO.
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#52407 Re: SDP

Post by meme_machine »

It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Pa evo Leverage je opisao clanove GO koji su glasali "da" kao veleizdajnike, a koliko sam upoznat on je clan SDP-a, ne SDA :lol:

Back on topic, ni SDP ni SDA ne mogu sebi priustiti da budu stranke sa autokratskom unutrasnjom strukturom, jer su jednostavno prevelike za toga. Treba se neki red znati, ali demokratski sistem unutar stranke je od zivotne vaznosti
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#52408 Re: SDP

Post by bogoljub »

stranacc wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Ma ja ba

Moze se i onih sto drugacije misli yebat i mater, a ako i dalje nastave drugacije misliti moze se i hitna im pozvat.

Tito dragi vrati se vodi ove sa sobom .

Za seosku stranku ovo je velika bruka..da ne pricamo za gradsko-gospodsku.

Pokrite se usima i ne javljajte se... :skoljka:
Gdje nestade ona ljevičarska odbojnost prema klasnom društvu,
želja za besklasnim društvom, borba za prosperitet cijele države?
Ovo je potpuno otuđenje ne od naroda neko od takoreć istomišljenika.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#52409 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

meme_machine wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Pa evo Leverage je opisao clanove GO koji su glasali "da" kao veleizdajnike, a koliko sam upoznat on je clan SDP-a, ne SDA :lol:

Back on topic, ni SDP ni SDA ne mogu sebi priustiti da budu stranke sa autokratskom unutrasnjom strukturom, jer su jednostavno prevelike za toga. Treba se neki red znati, ali demokratski sistem unutar stranke je od zivotne vaznosti
SDA ima autokratsku strukturu jer to je taj politički rezon feudalnih odnosa, i zaista je nerealno očekivati ikakvu promjenu. Dovoljno je samo reći da je Bakir Izetbegović počistio do temelja sve Tihićeve ljude. Tako oni rade, to su njihova posla i neka im je prosto s tim.

SDP, s druge strane, ne smije rastjeravati ljude na takav način. Ako ni zbog čega onda zbog toga što je glas za lijeve opcije četiri puta teže zaraditi nego za nacionaliste u ovoj državi.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#52410 Re: SDP

Post by kmirsad »

Sinoć raro lego, pa poranio. 7-8 strana na ovoj temi.
Udlavnom ... Leverage protiv svih.
Leverage... pustili su sve kerove protiv tebe.
Al kerovi ne mogu lavu ništa... samo kevču...
SDP je donio odluku... kerovi se nadaju da se to može promjeniti, nada umire zadnja... ne mogu da skontaju da je voz otišao iz stanice... i da će sad doči čistaći da pokupe šubre...
Uglavnom... Leverage... podrška za sve do jedne riječi koju si napisao...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52411 Re: SDP

Post by spreca »

plain vanilla wrote:
kamen spoticanja wrote: al da se vratimo na tuzlanske seljake... :oops:
Neka nas, sad cemo.nabaviti i drugu kozu :mrgreen:
izmedju crvenog i zelenog je zuto :oops: ....bolje da se malo zacrvenimo :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52412 Re: SDP

Post by sumirprimus »

drugovi i drugarice, khm khm koji ste odskora pocrvenili



dajgle price o nocnim morama, o seljacima :lol:
i nekakvo obecanje od 4:10? :zzzz:

p.s i da se vrati valter u sarajevo :izet:
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#52413 Re: SDP

Post by starisalko »

kmirsad wrote:Sinoć raro lego, pa poranio. 7-8 strana na ovoj temi.
Udlavnom ... Leverage protiv svih.
Leverage... pustili su sve kerove protiv tebe.
Al kerovi ne mogu lavu ništa... samo kevču...
SDP je donio odluku... kerovi se nadaju da se to može promjeniti, nada umire zadnja... ne mogu da skontaju da je voz otišao iz stanice... i da će sad doči čistaći da pokupe šubre...
Uglavnom... Leverage... podrška za sve do jedne riječi koju si napisao...
Jeli lijepo da forumase nazivas kerovima, konceptualni umjetnice
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#52414 Re: SDP

Post by Vidal89 »

It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Ovaj post treba da stoji na ulazu svake gradske organizacije SDA pa mozda cak i na poledjini pristupnica.
tabloid
Posts: 372
Joined: 16/03/2010 13:21

#52415 Re: SDP

Post by tabloid »

Nakon upada oglasio se Damir Nikšić: "Kvislinzi Žarko Vujović i Nedžad Šećić fizički nasrnuli na mene nakon što mi se potonji unio u lice i psovao mi", napisao je Nikšić na Facebooku.


http://** No links **.ba/clanak/185520/pogledajte ... min-niksic


Odmah ga stigla kletva ruralne frakcije SDP-a.
User avatar
denis.istok
Posts: 912
Joined: 09/04/2010 13:12

#52416 Re: SDP

Post by denis.istok »

It_is_a_Leclerc wrote:Vidim SDA-ovci se čude unutarstranačkoj demokratiji ko pura dreku.

Pa pobogu ljudi, može se u stranci i drugačije misliti, a da to ne znači da si automatski frakcija, klan i razbijač jedinstva. Ja znam da je to prosječnom SDA mindsetu teže za probaviti. Zato im je uostalom i stranka isproducirala čitavu plejadu strančica.
Sa kojima, htjeli priznati ili ne, uglavnom jako lako sklope koalicione sporazume nakon izbora i opet su u vlasti. Izuzetak je jedino Dino i njegov NiP, ali i to je pitanje ako iz ove KS koalicije, kako se prica, izleti SBB (zarad "spasavanja drzave, kao i 2015.cini mi se) i sa sobom vjerovatno povuče i drugi "SDA derivat" - NBL. svi se oni caste uvredama bez premca, ali kad je u pitanju vlast i lova ( a ne drzava ) uh kako se samo brzo dogovore.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#52417 Re: SDP

Post by elSaik »

Neki dan sam komentarisao kako se ovo već dan poslije izbora moglo završiti tako što bismo jasno izrekli da ostajemo kod onoga što smo govorili od 2015. naovamo, a pogotovo u toku kampanje.

Ali, sada kada vidim koliko su se neki iznervirali i počeli bijesniti što SDP sebi nije pucao u koljena i nije izdao dati riječi, bude mi toplo oko srca i ne žalim sto se 4 mjeseca svako malo vijećalo i sastancilo. :izet:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52418 Re: SDP

Post by sumirprimus »

mislis nisu pucali u koljeno isti oni koji su si nekaznjeno opucali i par godina prije? :zzzz:
principijelno?

pokazite mi princip ! :evil: tu je negdje od 3:57 :thumbup:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52419 Re: SDP

Post by sumirprimus »

:lol: :lol: :lol:

AHAHAHAHAHAHA drugovi i drugarice :hitna: :odustajem: :metla: :violina: :cuvajse:
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#52420 Re: SDP

Post by elSaik »

Nije bilo nekažnjeno. A ne znam što bi stavljaš link, bio sam na skupu. :lol:

Znam šta je i pričao i obećao. Ali, iskupio se svojim NE. 8-)
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52421 Re: SDP

Post by sumirprimus »

elSaik wrote:Nije bilo nekažnjeno. A ne znam što bi stavljaš link, bio sam na skupu. :lol:

Znam šta je i pričao i obećao. Ali, iskupio se svojim NE. 8-)
ja ba iskupio se. :thumbup:
koja suplja progresivnih omladinaca ko i sve ostalo :lol:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52422 Re: SDP

Post by sumirprimus »

cuj sto stavljam link, zato sto vama treba tlocrt i nacrt suplje. i treba suplju pokazivat svai dan, da se prestane pricat o principijelnosti i iskrenosti,kad je sve to suplja licemjerje i licna korist progresivaca.
laznih ljevicara, progresivci,ha dje ste bili kad je sutjeska padala :zzzz:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52423 Re: SDP

Post by sumirprimus »

zasto od narodqa odrodjeni kvazi progresivci ne pricaju o potopu na izborima u svojim maticnim opcinama???
koliko je mladi cengic osvojio glasova u svojoj opcini? a koliko komplet vrh sdp.a niksic, magazinovic, masic???pa i sam damir konceptualni urbanac??
zasto s eo otome ne prica? ne bi ni bili u prici o podjeli vlasti da vam nije glasova iz provincije i ruralaca. ali tu temu mudro zaobilaze kao i ova prazna obecanja.bljak fuj hraaak pljuc
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#52424 Re: SDP

Post by vatrogasac »

Jel' sada i Damir lav?
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#52425 Re: SDP

Post by sumirprimus »

i kako je on uopste u prilici da izglasa svoje ne sa takvim izbornim rezultatom???
znaci istina je sto lagumdzija prica za njega???
doso drug preko stele jos i bez skole i drci nesto o postenju pravima radnika bla bla bla
koja suplja tito dragi. znal bar jeko tito a da nije kafic? :lol:
Post Reply