SDP

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51276 Re: SDP

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote::run:
Đaba bježiš...
Nešto se gadno dešava. Strah me i pomisliti šta. Ovo panično i gotovo histerčno Enkino ponašanje mnogo govori. Ovo nije samo puka lična želja za vlašću i vlašču onih što im je poobečavao pozicije. Nešto mnogo...mnogo krupnije stoji iza ovoga... mislim da smo najebali.
Ovako se ponaša ucjenjena osoba koja više ne štiti vlastitu političku poziciju... ovako se ponaša neko kome je nešto probudilo prainstikte pečinskog čovjeka, za puko preživljavanje, osoba koja štiti svoj i živote svoje porodice... ili barem slobodu, čijim oduzimanjem mu je zapriječeno...i koja nikoga i ništa neče ni sekudnu žaliti, hodat će preko nas mrtvih... .
Mislim da njemu treba hitna, ali baš hitna, institucionalna zaštita sa posebnim mjerama obezbjeđenja, lične zaštite, pračenja i prisluškivanja.
A ako uspije u nakanam da zadrži SDA, PDA na vlasti, da će takva zaštita biti potrebna nama , koji smo ikada izgovorili riječ koja se ovoj opasnoj i prijetečoj skupini ljudi nije svidjela.


Smatram da smo popisani , evidentirani, snomljeni, arhivirani i da nam neče pomoči i promjeniti namjenjenu sudbinu, ni ako sad trenutno zašutimo, čak i ako počnemo da ih podržavamo.
Nešto strašno, nešto gadno, nešto prijeteče i opasno se krije u mraku ... ne vidiš to, ali osječaš da je to tu...
Mjere zaštite treba dati i svim članovim Glavnog Odbora SDP. Mislim da mnogi dobijaju ili su već dobili... gadne prijetnje.
Ako raspišu referendun članastva, pa makar i za područje TK, najebali su.
Veliki Kum sada traži uslugu nazad. Već im je poslao konjsku glavu u krevet.
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#51277 Re: SDP

Post by costacurta »

kmirsad wrote:
putokaz1 wrote::run:
Đaba bježiš...
Nešto se gadno dešava. Strah me i pomisliti šta. Ovo panično i gotovo histerčno Enkino ponašanje mnogo govori. Ovo nije samo puka lična želja za vlašću i vlašču onih što im je poobečavao pozicije. Nešto mnogo...mnogo krupnije stoji iza ovoga... mislim da smo najebali.
Ovako se ponaša ucjenjena osoba koja više ne štiti vlastitu političku poziciju... ovako se ponaša neko kome je nešto probudilo prainstikte pečinskog čovjeka, za puko preživljavanje, osoba koja štiti svoj i živote svoje porodice... ili barem slobodu, čijim oduzimanjem mu je zapriječeno...i koja nikoga i ništa neče ni sekudnu žaliti, hodat će preko nas mrtvih... .
Mislim da njemu treba hitna, ali baš hitna, institucionalna zaštita sa posebnim mjerama obezbjeđenja, lične zaštite, pračenja i prisluškivanja.
A ako uspije u nakanam da zadrži SDA, PDA na vlasti, da će takva zaštita biti potrebna nama , koji smo ikada izgovorili riječ koja se ovoj opasnoj i prijetečoj skupini ljudi nije svidjela.


Smatram da smo popisani , evidentirani, snomljeni, arhivirani i da nam neče pomoči i promjeniti namjenjenu sudbinu, ni ako sad trenutno zašutimo, čak i ako počnemo da ih podržavamo.
Nešto strašno, nešto gadno, nešto prijeteče i opasno se krije u mraku ... ne vidiš to, ali osječaš da je to tu...
Mjere zaštite treba dati i svim članovim Glavnog Odbora SDP. Mislim da mnogi dobijaju ili su već dobili... gadne prijetnje.
Ako raspišu referendun članastva, pa makar i za područje TK, najebali su.
Veliki Kum sada traži uslugu nazad. Već im je poslao konjsku glavu u krevet.
:shock:
De ba Mirso,
U pravu je Bijeda. Da nije TK ne bi ih (SDPa) bilo nigdje, a kad treba nešto odlučivati ne jebe TK niko nizašto. Glavonja hercegovački odlučuje o svemu.
Nećemo u vlast sa zelenim osim u Sarajevu! Ja ba :roll:
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#51278 Re: SDP

Post by perfekcionista1 »

Leverage wrote:
Stavljati znak jednakosti između Konakovića i Kukića je ili krajnje površno ili krajnje zlonamjerno. Nije dovoljno reći "SDA derivati" i doviđenja, mora se ući u meritum stvari. A tada se dođe do zaključka da su u Sarajevu birali daleko kvalitetniji SDA derivat nego li u TK. Čak ne mislim da bi u Sarajevu uopšte bili protiv formiranja vlasti sa PDA, ali su članstvo i birači u TK protiv toga jer znamo ko je Mirsad Kukić.

SDP je doživio poraz širom BiH uključujući i TK, ali se u Sarajevu posložilo na način da SDP može biti do vlasti.

Ipak, za razliku od Bijedića koji bi koalicioni kapacitet SDP-a potrošio na neograničeno uhljebljivanje poslušnika, SDP, iako u vlasti u KS, neće ni pokušati tako nešto.

E to je suština kad se do kraja ogoli lafina varalice Bijedića.
Neki od vas na forumu su pravi primjer sta su placeni botovi koji bezrezervno brane svaku odluku vrha stranke. Poslusnici i marionete mogu tvrditi kako je eto ko biva Dino druga prica za razliku od ovih iz PDA. Dino je tipicni primjer covjeka i politicara koje crveni ne vole jer po njegovoj prici vise se poziva na vjeru nego sam Bakir a i stavovi su mu inace zeleni. Neki dan izjavi za N1 kako je on vise desno nego sto mnogi misle. Opaa, ne smetaju desnicari sad.

Cinjenica je da tog istog Dinu nebi ste bendali 2% da nije osvojio toliko glasova pa posto se bez njega ne moze jer ima glasova vise nego sam SDP onda hajmo sa njim u vlast dobar je dino. Sva je poenta u KS, najjaci i najbogatiji kanton, tamo su pare, vlast tamo je najbitnija. A posto o svemu odlucuju guzonje koje i zive u sarajevu njima ne znaci hoce li Bijedica uvaliti u fotelju jer daleko je TK, njihove guzice su sigurne.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#51279 Re: SDP

Post by madner »

Bot o sebi. :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51280 Re: SDP

Post by kmirsad »

costacurta wrote:
kmirsad wrote:
putokaz1 wrote::run:
Đaba bježiš...
Nešto se gadno dešava. Strah me i pomisliti šta. Ovo panično i gotovo histerčno Enkino ponašanje mnogo govori. Ovo nije samo puka lična želja za vlašću i vlašču onih što im je poobečavao pozicije. Nešto mnogo...mnogo krupnije stoji iza ovoga... mislim da smo najebali.
Ovako se ponaša ucjenjena osoba koja više ne štiti vlastitu političku poziciju... ovako se ponaša neko kome je nešto probudilo prainstikte pečinskog čovjeka, za puko preživljavanje, osoba koja štiti svoj i živote svoje porodice... ili barem slobodu, čijim oduzimanjem mu je zapriječeno...i koja nikoga i ništa neče ni sekudnu žaliti, hodat će preko nas mrtvih... .
Mislim da njemu treba hitna, ali baš hitna, institucionalna zaštita sa posebnim mjerama obezbjeđenja, lične zaštite, pračenja i prisluškivanja.
A ako uspije u nakanam da zadrži SDA, PDA na vlasti, da će takva zaštita biti potrebna nama , koji smo ikada izgovorili riječ koja se ovoj opasnoj i prijetečoj skupini ljudi nije svidjela.


Smatram da smo popisani , evidentirani, snomljeni, arhivirani i da nam neče pomoči i promjeniti namjenjenu sudbinu, ni ako sad trenutno zašutimo, čak i ako počnemo da ih podržavamo.
Nešto strašno, nešto gadno, nešto prijeteče i opasno se krije u mraku ... ne vidiš to, ali osječaš da je to tu...
Mjere zaštite treba dati i svim članovim Glavnog Odbora SDP. Mislim da mnogi dobijaju ili su već dobili... gadne prijetnje.
Ako raspišu referendun članastva, pa makar i za područje TK, najebali su.
Veliki Kum sada traži uslugu nazad. Već im je poslao konjsku glavu u krevet.
:shock:
De ba Mirso,
U pravu je Bijeda. Da nije TK ne bi ih (SDPa) bilo nigdje, a kad treba nešto odlučivati ne jebe TK niko nizašto. Glavonja hercegovački odlučuje o svemu.
Nećemo u vlast sa zelenim osim u Sarajevu! Ja ba :roll:
Ovo je zahtjev, a istovremeno i prijetnja SDP-u autonomijom... Reg. odbora SDP TK.
Koliko ja znam, članstvo i simpatizeri SDP-a ne mogu ni da zamisle koaliciju sa zelenim... sem nekolicine koji bi da zajašu na fotelje.
Lično ne bih imao ništa protiv, ukoliko bi zahtjev Reg. odbora SDP bio podržan na referendumu SDP članstva na TK.
Zeleni su potpuno razorili, rasprodali i opljačkali kompletnu industriju na TK, nekada najrazvijeniji industrijski bazen Jugoslavije, a ono što su ostavili na životu, Termoelektrana, rudnici, GIKIL, Soda, Cementara... je funkciji stranačkog i ličnog finansiranja, nepotizma, tenderašenja i upravljanja državom... intezivno ubija građane TK zagađenjem i pretvorilo ih u potrošni materijal.
Enkin zahtjev, podsjeća me razgovor Bešlagić - Pračer 92. g kao i na situaciju u SDP-u iz 2015.
Proglasi autonomiji Selime... Neču... E onda je rat...

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51281 Re: SDP

Post by bunk »

E yebi ga sad druze Kmirso,vi stvarno ne znate napravit poredjenje a da se ne ukopate ,mislim vi iz vase stranke:mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81601
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#51282 Re: SDP

Post by sumirprimus »

costacurta wrote:
kmirsad wrote:
putokaz1 wrote::run:
Đaba bježiš...
Nešto se gadno dešava. Strah me i pomisliti šta. Ovo panično i gotovo histerčno Enkino ponašanje mnogo govori. Ovo nije samo puka lična želja za vlašću i vlašču onih što im je poobečavao pozicije. Nešto mnogo...mnogo krupnije stoji iza ovoga... mislim da smo najebali.
Ovako se ponaša ucjenjena osoba koja više ne štiti vlastitu političku poziciju... ovako se ponaša neko kome je nešto probudilo prainstikte pečinskog čovjeka, za puko preživljavanje, osoba koja štiti svoj i živote svoje porodice... ili barem slobodu, čijim oduzimanjem mu je zapriječeno...i koja nikoga i ništa neče ni sekudnu žaliti, hodat će preko nas mrtvih... .
Mislim da njemu treba hitna, ali baš hitna, institucionalna zaštita sa posebnim mjerama obezbjeđenja, lične zaštite, pračenja i prisluškivanja.
A ako uspije u nakanam da zadrži SDA, PDA na vlasti, da će takva zaštita biti potrebna nama , koji smo ikada izgovorili riječ koja se ovoj opasnoj i prijetečoj skupini ljudi nije svidjela.


Smatram da smo popisani , evidentirani, snomljeni, arhivirani i da nam neče pomoči i promjeniti namjenjenu sudbinu, ni ako sad trenutno zašutimo, čak i ako počnemo da ih podržavamo.
Nešto strašno, nešto gadno, nešto prijeteče i opasno se krije u mraku ... ne vidiš to, ali osječaš da je to tu...
Mjere zaštite treba dati i svim članovim Glavnog Odbora SDP. Mislim da mnogi dobijaju ili su već dobili... gadne prijetnje.
Ako raspišu referendun članastva, pa makar i za područje TK, najebali su.
Veliki Kum sada traži uslugu nazad. Već im je poslao konjsku glavu u krevet.
:shock:
De ba Mirso,
U pravu je Bijeda. Da nije TK ne bi ih (SDPa) bilo nigdje, a kad treba nešto odlučivati ne jebe TK niko nizašto. Glavonja hercegovački odlučuje o svemu.
Nećemo u vlast sa zelenim osim u Sarajevu! Ja ba :roll:
da se slozim s kurtom, evo i ja citam i ne vjerujem :lol:
mirso druze kakvi su to hickokovski scenariji :D
Nećemo u vlast sa zelenim osim u Sarajevu! Ja ba :roll:
tjt al ne razumijemo mi ko je kuko jebte napravise od njeg dodika :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51283 Re: SDP

Post by kmirsad »

bunk wrote:E yebi ga sad druze Kmirso,vi stvarno ne znate napravit poredjenje a da se ne ukopate ,mislim vi iz vase stranke:mrgreen:
Da... možda sam treba za poređenje uzeti autonomiju Fikreta Abdića...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51284 Re: SDP

Post by bunk »

Jos dublje :lol:
sumirprimus
Posts: 81601
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#51285 Re: SDP

Post by sumirprimus »

bolje i dublje nego u koalicionu provaliju sa sda.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51286 Re: SDP

Post by bunk »

A koji je tvoj favorit druze sumirprimuse na tk ako nije tajna?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51287 Re: SDP

Post by kmirsad »

bunk wrote:Jos dublje :lol:
Kako tebi izgleda kada unutar jedne stranke, jedan njen dio, bolje reči jedan kantonalni odbor, traži za sebe poseban status, tj odobrenje da rade stvari koje su u dijametralnoj suprotnosti sa politikom cijele stranke... analogijom u Hercegovini bi trebali tražiti odobrenje za koaliranje sa HDZ, u RS odobrenje za koaliranje sa SNSD...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51288 Re: SDP

Post by bunk »

kmirsad wrote:
bunk wrote:Jos dublje :lol:
Kako tebi izgleda kada unutar jedne stranke, jedan njen dio, bolje reči jedan kantonalni odbor, traži za sebe poseban status, tj odobrenje da rade stvari koje su u dijametralnoj suprotnosti sa politikom cijele stranke... analogijom u Hercegovini bi trebali tražiti odobrenje za koaliranje sa HDZ, u RS odobrenje za koaliranje sa SNSD...
Pa vidjecemo stav Glavnog odbora u subotu. Budimo realni,sdp je u stvari jos jedino ziv u tk.
Njihov rezultat u sk je jadan za takvog giganta.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51289 Re: SDP

Post by kmirsad »

sumirprimus wrote:
mirso druze kakvi su to hickokovski scenariji :D
Realni i vrlo vjerovatni...
sumirprimus
Posts: 81601
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#51290 Re: SDP

Post by sumirprimus »

bunk wrote:A koji je tvoj favorit druze sumirprimuse na tk ako nije tajna?
paaaa zajebana je situacija.
nema jasno podijeljenih linija ni tabora.
na tragu sam onog sto kurta kaze, ako moze u sarajvu moze i u tuzli, il ne moze nikako.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51291 Re: SDP

Post by kmirsad »

bunk wrote:
kmirsad wrote:
bunk wrote:Jos dublje :lol:
Kako tebi izgleda kada unutar jedne stranke, jedan njen dio, bolje reči jedan kantonalni odbor, traži za sebe poseban status, tj odobrenje da rade stvari koje su u dijametralnoj suprotnosti sa politikom cijele stranke... analogijom u Hercegovini bi trebali tražiti odobrenje za koaliranje sa HDZ, u RS odobrenje za koaliranje sa SNSD...
Pa vidjecemo stav Glavnog odbora u subotu. Budimo realni,sdp je u stvari jos jedino ziv u tk.
Njihov rezultat u sk je jadan za takvog giganta.
Taj rezultat SDP-a u TK je rezultat volje glasača iz TK... što uključuje i najbrojniju opčinsku organizaciju SDP Tuzla, na čijem čelu je Slađan Ilić... onda i njemu treba dati autonomiju
Reg. odbor SDP TK nema svoje članstvo... izuzev samih članova Odbora i njegovog predsjednika... članove imaju samo OO SDP na cijelom TK... Tuzla, Lukavac, Gračanica, Gradačac, Čelić, Srebrenik, Kladanj, Banovići, Doboj Istok, Živinice, Sapna, Teočak...Pitaju li se oni šta...
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#51292 Re: SDP

Post by Dasi »

perfekcionista1 wrote:
Dasi wrote:
Prosjecan gradjanin koji ne glesa ne visi na politici i temama o strankama. Prije ce biti da se ide na zivce prosjecnim SDA glasacim. A zivo nas zaboli za to. :D
Sto se mene tice simpatisem pojedince a ne stranke. Kombinacija tih pojedinaca ako ikad bude moguca je jedino rijesenje.

Becirovic, Semir Efendic Salko Zildzic, Azmir Husic koji je sad u PDA...To su ljudi koji zele nesto uraditi u to sam uvjeren ali su dio sistema.

E sad to sto ja nisam dalabu pa se ne primam na pricu kako blok nece sa nacionalnim strankama me ne cini sda simpatizerom. Likujete i drago vam a znate sami da se vlast nikad ne moze napraviti bez hdz-a, jel to znaci da SDP vise nikad nece biti dio vlasti? Zasto onda glasate, trosite bosnjacke glasove za ljude koji ne zele u vlast dokazati kako mogu promjeniti stvari vec vole da narednih 200 godina sjede kao pojedinci u parlamentu i pljuju po svemu a nisu vlast.
Medju tim tvojim simpatijama ima li koji pojedinac neke druge konfesije?
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#51293 Re: SDP

Post by Leverage »

perfekcionista1 wrote:
Leverage wrote:
Stavljati znak jednakosti između Konakovića i Kukića je ili krajnje površno ili krajnje zlonamjerno. Nije dovoljno reći "SDA derivati" i doviđenja, mora se ući u meritum stvari. A tada se dođe do zaključka da su u Sarajevu birali daleko kvalitetniji SDA derivat nego li u TK. Čak ne mislim da bi u Sarajevu uopšte bili protiv formiranja vlasti sa PDA, ali su članstvo i birači u TK protiv toga jer znamo ko je Mirsad Kukić.

SDP je doživio poraz širom BiH uključujući i TK, ali se u Sarajevu posložilo na način da SDP može biti do vlasti.

Ipak, za razliku od Bijedića koji bi koalicioni kapacitet SDP-a potrošio na neograničeno uhljebljivanje poslušnika, SDP, iako u vlasti u KS, neće ni pokušati tako nešto.

E to je suština kad se do kraja ogoli lafina varalice Bijedića.
Neki od vas na forumu su pravi primjer sta su placeni botovi koji bezrezervno brane svaku odluku vrha stranke. Poslusnici i marionete mogu tvrditi kako je eto ko biva Dino druga prica za razliku od ovih iz PDA. Dino je tipicni primjer covjeka i politicara koje crveni ne vole jer po njegovoj prici vise se poziva na vjeru nego sam Bakir a i stavovi su mu inace zeleni. Neki dan izjavi za N1 kako je on vise desno nego sto mnogi misle. Opaa, ne smetaju desnicari sad.

Cinjenica je da tog istog Dinu nebi ste bendali 2% da nije osvojio toliko glasova pa posto se bez njega ne moze jer ima glasova vise nego sam SDP onda hajmo sa njim u vlast dobar je dino. Sva je poenta u KS, najjaci i najbogatiji kanton, tamo su pare, vlast tamo je najbitnija. A posto o svemu odlucuju guzonje koje i zive u sarajevu njima ne znaci hoce li Bijedica uvaliti u fotelju jer daleko je TK, njihove guzice su sigurne.
Lju', jel se 'vo sni'a neki film :lol:
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#51294 Re: SDP

Post by doktor78 »

Ako je SDA zlo, onda je PDA zlo na kvadrat.
Najgori pojedinci iz SDA su prešli u PDA. Poklopljeno je sve što se moglo na kantonu poklopiti od strane Kuke,Šilje i ostalih.
Sam sebi nisam mogao vjerovati kada sam gledao prijenos obaranja Vlade TK prošlog februara da ću navijati za Begu & co., eto kakvi su ovi iz PDA.
S druge strane, ući sa SDA u koaliciju znači biti spreman na reprizu mandata 2010-2014, a znamo dobro kako je završeno (paljenje Skupštine, debakl na izborima 2014.).
Vrlo,vrlo zaj....na situacija za SDP.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51295 Re: SDP

Post by kmirsad »

doktor78 wrote:Ako je SDA zlo, onda je PDA zlo na kvadrat.
Najgori pojedinci iz SDA su prešli u PDA. Poklopljeno je sve što se moglo na kantonu poklopiti od strane Kuke,Šilje i ostalih.
Sam sebi nisam mogao vjerovati kada sam gledao prijenos obaranja Vlade TK prošlog februara da ću navijati za Begu & co., eto kakvi su ovi iz PDA.
S druge strane, ući sa SDA u koaliciju znači biti spreman na reprizu mandata 2010-2014, a znamo dobro kako je završeno (paljenje Skupštine, debakl na izborima 2014.).
Vrlo,vrlo zaj....na situacija za SDP.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#51296 Re: SDP

Post by Capsicum »

Znači jedni derivati SDA su veliko "NO, NO", a drugi su halal. :D

Image
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51297 Re: SDP

Post by kmirsad »

Uprkos odluci Bh. bloka KO SDP Tuzla želi participirati u vlasti sa SDA ili PDA u TK; Gradski dobor SDP-a Tuzla protiv koaliranja s nacionalnim strankama
07.02.2019 07:33
9696e8b914052a502dbeca4536c1a0c8

Image

Predsjednik Kantonalnog odbora SDP-a Tuzla i državni zastupnik Enver Bijedić prvi je kritizirao odluku Bh. bloka da na federalnom i državnom nivou ne učestvuju u formiranju vlasti.Bijedić ističe da se biračko tijelo u RS-u homogeniziralo, te da je isto uradio i Hrvatski narodni sabor. Navodi da su Bošnjaci najvećim dijelom uz SDA i da je potreban četvrti stub koji bi trebao dati ravnotežu u tim odnosima, a taj četvrti stub bi činio Građanski blok, smatra Bijedić.

Bez obzira na stav Bh. bloka, SDP Tuzlanskog kantona će zatražiti od Glavnog odbora saglasnost za formiranje vlasti u ovom kantonu. Ranije su već donijeli odluku da ne žele biti opozicija i da će započeti kolicione razgovore sa SDA i PDA.- Na Glavnom odboru u subotu ćemo tražiti da nam se dozvoli da formiramo vlast u TK-u sa strankama koje su nama programski najprihvatljivije. Potpuno je nelogično da kao pobjednici idemo u opoziciju, od prvog dana zastupam te stavove, to nije prihvatljivo – navodi Bijedić za FTV. Gradski dobor SDP-a Tuzla je protiv koaliranja s nacionalnim strankama.

Nezvanično, generalni sekretar SDP-a Irfan Čengić predlagao je Bh. bloku da koaliraju sa HDZ-om i SBB-om, te da u Tuzlanskom kantonu vlast formiraju sa PDA i SBB-om.- Bilo je takvih sugestija, ali ostavit ćemo to za kantonalne organe. Ako su znali izvojevati pobjedu na izborima znat će i formirati vlast – zaključuje Bijedić.Kantonalni odbor SDP-a će, kaže Bijedić, poštovati odluku Glavnog odbora i ako bude odlučeno da SDP, kao pobjednička stranka, ostane u opoziciji, objavila je FTV.
Potpuno legalno i legitimno... Kantonalni Odbor SDP Tuzla ima podršku svojih članova, SDP Tuzla ima podšku svojih članova
Last edited by kmirsad on 07/02/2019 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51298 Re: SDP

Post by kmirsad »

Kantonalni odbor SDP TK

Enver Bijedić (predsjednik),
Husein Tokić,
Senad Memić,
Nenad Todorović,
Mijo Kerošević,
Dalida Karabdić,
Sead Mahmuzić,
Edis Dervišagić,
Redžep Ismajlovski,
Ziher Suljić,
Nedžad Bukvar,
Nusret Mamić,
Mirsad Jaraković,
Majda Huseinbašić,
Alma Zildžić,
Dževad Hadžić

RUkovodstvo Glavnog Odbora SDP

Predsjednik Glavnog Odbora
Saša Magazinović

Potpredsjednici Glavnog Odbora
Boban Ivan
Mijatović Vojin
Mujkanović Marina
Muslić Albin
Okić Azra
Osmić Zekerijah

Glavni Odbor SDP

Članovi Glavnog odbora

Abrahamsdotter Emina
Aćimović Draško
Ahmetović Mirsad
Arnautović Admir
Atanasijević Ljubinka
Azinović Krešimir
Badnjević Ernest
Bajić Selma
Bakić Dajana
Bećirović Denis
Beganović Fatima
Begić Jasminka
Begić Senaid
Bijedić Enver
Bijedić Nedim
Boban Ivan
Borić Besima
Bošnjak Željka
Brigić Vera
Buljubašić Ferid
Čajdin Irhana
Čavlović Ivana
Čengić Irfan
Čolić Armin
Ćavar Mladen
Ćemalović Nermina
Delić Rifat
Delić Salih
Demirović Ibrahim
Dervišagić Edis
Divković Ivo
Dizdar Nerin
Domazet Anto
Dubravac Mehmed
Dupovac Mirsad
Džulbegović Mulija
Đelilović Samira
Đugum Avdija
Đukić Goran
Đurić Branka
Efendić Munib
Filipović Karlo
Filipović Damir
Frašto Emir
Gazibegović Azra
Golubić Suad
Grgić Mira
Hadžić Dževad
Hadžović Suada
Halkić Razim
Hasić Mujo
Havić Hajrudin
Helez Zukan
Helez Nijaz
Helić Nusret
Hodžić Amila
Husejnagić Munib
Iličić Dragan
Ilić Slađan
Imamović Jasmin
Imamović Irfan
Jakupović Selma
Jakupović Sead
Jović Srđan
Jurić Slavko
Karahodžić Safira
Karajbić Elvir
Karić Alen
Karić Emira
Kaser Vedran
Kasumović Adi
Kerošević Mijo
Komšić Ivo
Kurt Edina
Kušljugić Mirza
Lagumdžija Zlatko
Lazović Miro
Lekić Meliha
Lendo Fajkić Fatima
Ler Željko
Lihić Kemal
Lipovača Hamdija
Lonić Mladen
Ljubijankić Mira
Magazinović Saša
Mašić Damir
Meholjić Hakija
Mesihović Rusmir
Mešić Mirsad
Mešić Azra
Mikulić Zoran
Mitrić Aleksandra
Mladina Nada
Mujezinović Melisa
Mujkanović Marina
Muslić Albin
Okić Azra
Omičević Zehid
Osmanović Adil
Osmić Zekerijah
Pejanović Mirko
Pekić Jelena
Perić Dositej
Popović Hilmo
Prlić Lana
Prša Ivan
Račić Nedim
Salkičević-Dizdarević Ermina
Sandić Dario
Saračević Sanjin
Saradžić Vesna
Seksan Miloje
Sjekirica Vildana
Sobo Adnan
Srna Bajramović Segmedina
Stjepanović Krsto
Stojanović Igor
Subašić Senad
Suljkanović Enes
Šabanović Damir
Šećić Nedžad
Šućur Slaviša
Tanović Maida
Terzimehić Alma
Terzimehić Lemana
Tomljenović Zora
Topić Radomir
Trifunović Mirko
Vasiljević Vesna
Vidović Tomo
Vrhovčić Denis
Vujinović Tamara
Vujović Žarko
Zahirović Amir
Zaimović-Uzunović Nermina
Zgodić Esad
Zildžić Alma
Zlatar Emir
Zolota Adem
Zubić Jasmina
Zulum Ismet
Živanović Miroslav
Živojević Nihad
Žuljević Aner
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#51299 Re: SDP

Post by kmirsad »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/105 ... 4.facebook
POBUNA TUZLANSKOG SDP-a: "Nikšiću, dokle ćete puštati da vam politiku vode mali mravi"!?
Jučerašnja odluka Bh. Bloka da ne sudjeluje u vlasti izazvala je burne reakcije, osobito stranačkih aktivista SDP-a Tuzle, budući da je jedino u ovom kantonu SDP izašao kao relativni pobjednik oktobarskih izbora, pa je po prirodi stvari trebao predvoditi novu kantonalnu vladu.

Politika

Prije 23h Prije 23h
Image
4

Predsjednik kantonalnog odbora SDP-a Tuzle, Enver Bijedić, nije krio razočarenje jučerašnjom odlukom, a na veliko iznenađenje partijskih kolega iz SDP-a, javno je poručio da neće slušati preporuku partijske centralne i da će SDP u ovom kantonu sudjelovati u vlasti.

- Moj stav i stav Kantonalnog odbora SDP-a Tuzla, koji nosi 37 posto glasova partije na nivou BiH, su sasvim drugačiji. Mi smo za ulazak u vlast, kazao je Bijedić.

Bijedić je jučer na sastanku kazao da je SDP u Tuzlanskom kantonu ostvario historijski rezultat.

"Imamo deset zastupnika, i prvi smo u Tuzlanskom kantonu. I mi sada moramo ići u opoziciju kao prvoplasirana stranka, dok SDP Sarajevo sa četiri zastupnika i kao petoplasirana stranka ide u vlast “, kazao je Bijedić.

- Ključna će biti odluka Glavnog odbora SDP-a, koji će zasjedati u subotu. Tada ćemo odlučiti kako će SDP ići dalje. Moj stav i stav Kantonalnog odbora SDP-a Tuzla, koji nosi 37 posto glasova partije na nivou BiH, su sasvim drugačiji. Mi smo za ulazak u vlast. Na zadnjoj sjednici Kantonalnog odbora 90 posto članova je podržalo ulazak u vlast. Samo ulaskom u vlast možemo nešto promijeniti - kaže Bijedić.

Bijedić je dao odgovor i na po mnogima ključno pitanje, a to je šta se može desiti ukoliko SDP odluči da ne uđe u vlast.

- Ako ne uđemo u vlast državu predajemo Zagrebu i Beogradu - odgovorio je kratko.

Kada je u pitanju Glavni odbor SDP-a rekao je da očekuje otvorenu i slobodnu diskusiju o tome treba li SDP sa dijelom Bh. bloka u vlast na svim nivoima ili ne.

- Bez obzira na odluku Bh. bloka i bez obzira kako će se odrediti Glavni odbor SDP-a, mi ćemo u Tuzlanskom kantonu ići u formiranje vlasti. Mi smo tu pobjednici i pravit ćemo vlast sa strankama koje su državotvorne i s kojima imamo sličnu programsku orjentaciju - rezolutno je poručio Bijedić, dodavši na kraju kako nije spreman žrtvovati državu zbog sitnih političkih interesa.


"SDA nije savršena i imala je puno grešaka u dosadašnjem radu i ne slažemo se s mnogo njihovih poteza i postupaka, ali mi moramo ući u vlast da to korigujemo, da pokušamo da mijenjamo stvari" - zaključio je Bijedić.

Pobuna koju je najavio Enver Bijedić protiv partijske centrale, opasno se širi Tuzlanskim kantonom, a možda najoštriju poruku partijskom šefu Nerminu Nikšiću, uputio je predsjednik OO Kalesije, Damir Džafić, koji je na svom Facebook profilu objavio:

„Poštovani predsjedniče Nikšiću, dokle ćete puštati da vam politiku vode mali mravi? Očekivao sam od vas da ste dosta hrabriji, mudriji i odlučniji. Zbog čega smo radili plan 10, da bi ga možda sprovodili iz opozicije... Očekivao sam kao predsjednik jedne od OO da će Bh. Blok donijeti zajedničke ciljeve koji će biti u interesu građana BiH, i predočiti svim onim koji bi trebali učestvovati u vlasti na niovu FBiH, i ukoliko ne prihvate zahtjeve iz plana 10, koji je bio predstavljen kao preporod za ovu državu, onda obavijestit članstvo zbog čega se nije ušlo u vlast... Bh. Blok je pokazao da nema hrabrosti, mudrosti i želje da se uhvati u koštac u zaštitu jedine nam države BiH. Bh. Blok je, po mom mišljenju, bio jak stub ali ne i dobro armiran, tako da bi mogao nakon izlaska DF-a iz vlasti u kantonu Sarajevo puć po pola. Mislim da je i krajnje vrijeme da KO SDP-a, TK tim malim mravima pokaže i dokaže ko je br. 1. u BiH i na TK. Vjerovatno kao pobjednička stranka i na TK trebamo u opiziciju. Ostavite se kompenzacijskih listi, i na teren gospodo draga. Živjela nam jedna i jedina BiH....“

Image
Last edited by kmirsad on 07/02/2019 18:03, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#51300 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Mirsad Jaraković pa on je u SDA,otkud u glavnom odboru SDP TK
Post Reply