SDP

El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#44251 Re: SDP

Post by El_comadante »

malakh wrote:jedno pitanje, ako sdp, df i ns uđu u vlast, kako i na koji način će oni izbiti ove sda, ali i sbb budžetlije?

kako će riješiti problem nagomilane administracije, kada su to sve ugovori na neodređeno vrijeme i sve sda uhljebi?
sbb neče izbiti jer kako sada stvari stoje planira se široka koalicija bez SDA ali sa SBB
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#44252 Re: SDP

Post by sabina1 »

Beaverknight wrote: I kakve veze ima 1990. godina sa 2017. godinom?Podržali pa im smeta zastava, himna, sve moguće. Ja u svom gradu u 2017. godini ne mogu obući dres na jednom dijelu jer će to neko shvatiti kao provokaciju. Dakle, dres države BiH :thumbup:

PS: Jeste li zaista tako naivni? Vjerujete u plakate, listiće, općenito u političare? Pa zar Sarajlijama ne obećavaju svake godine vodu, zar nije obećano 100.000 radnih mjesta, zar Federacija nije zapadna Njemačka kako najavi Zlatko Lagumdžija, zar nije BiH najveće gradilište Europe itd. Ja ne kritikujem jednu stranku nego sve, što možete lahko provjeriti po postovima. Demagogija je najjače oružje političara, bila 90-ta ili 2017. godina.

Pozdrav
Ja nemam pojma da li da se smijem ili da zaplačem na Vašu konstataciju ?
Naravno da 1990 nema nikakve veze sa 2017 ali je problem što mi nismo ni u 1990 toj ni u 1890 , mi smo u 790 godini , u vrijeme doseljavanja Južnih Slovena na Balkan.

E tu smo mi , i od te 790 , do evo 2017 godine dakle nekih 2230 godina traje koalicija SDA-HDZ koja nije narušena niti pedalj , gdje se jasno zna ko je čiji kadija koji sudi i tuži , gdje se jasno zna ko ubire koji porez i tal , gdje se jasno zna koja djeca idu u koju školu , kojim autobusom se voze , ko koristi gradske a ko prigradske stadione....SVE SE ZNA U TOM ODNOSU I SVE JE JASNO kao što rekoh nekih 2230 godina.

I Vama NE PADA NA PAMET da za stanje u kom ne smijete obući dres vlastite reprezentacije na svakom dijelu vlastite zemlje konkretno uperite prst u vječnu ljubav koja traje više od 2200 godina i koja je projicirala ovaj suludi sistem ničega osim onoga što je dobro za njih....

Vi prstom upirete u SDP-ov podmladak koji šeta i nosi transparente o multikulturalnosti u onim djelovima zemlje gdje vi smijete obući dres svoje reprezentacije.

E pa čestitam Vam.

Pozdrav.
Image
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44253 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Beaverknight wrote:
putokaz1 wrote:Glas
-Prazan
-Za SBB
-Za SBIH
-Za BPS
-Za SDU.USD i sl
Je glas za SDA
Između SDA i SDP koji su čas u braku čak u svađi bolji je SDP,slično je i sa HDZ i 90tkom
Koji je kriv što NS I GS nemogu mrdnit iz Sarajeva
Dosta više i te SDA,dojadila je i Bogu i Narodu

Jesi li ozbiljan za ovu stranku? :run:
Ma Nikad se nezna,pa koga da zaokružim
Dvije su opcije
Direktno SDA
ili
Sda Partnera poslije izbora
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#44254 Re: SDP

Post by plain vanilla »

Matzan wrote:
plain vanilla wrote:
istina
ali SDA nije bolja opcija
i sta sad?

Glasam za tebe.
znala sam da mogu racunati na tebe :mrgreen: :kiss:
nek te politika ne sekira, sve je to u pet deka, samo dresove mijenjaju
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#44255 Re: SDP

Post by Beaverknight »

putokaz1 wrote:
Beaverknight wrote:
putokaz1 wrote:Glas
-Prazan
-Za SBB
-Za SBIH
-Za BPS
-Za SDU.USD i sl
Je glas za SDA
Između SDA i SDP koji su čas u braku čak u svađi bolji je SDP,slično je i sa HDZ i 90tkom
Koji je kriv što NS I GS nemogu mrdnit iz Sarajeva
Dosta više i te SDA,dojadila je i Bogu i Narodu

Jesi li ozbiljan za ovu stranku? :run:
Ma Nikad se nezna,pa koga da zaokružim
Dvije su opcije
Direktno SDA
ili
Sda Partnera poslije izbora
SBB se slažem, postoje dvije opcije za njih, da su bili najjači adut SDA ili da je SDA unaprijed znala šta će uraditi SBB-u, pa je potpisana koalicija koja je znači kapitulacija te stranke što će se vidjeti fijaskom na sljedećim izborima.
SBiH također, SDA u malom, danas je njihov predsjednik bio u Mostaru, vidio sam ga lično u jednom restoranu sa starim članom kojeg poznajem jako dugo.
BPS nije nikad, niti će ikada biti SDA igrač. Njihov predsjednik je mogao do sada uzeti kompezacijama mnogo ali nije. Da nije izašao na posljednje izbore, Fahrudin bi bio predsjednik, u to budite sigurni.
Ovi ostali nisu relevanti.

I ja se slažem da je vrijeme za promjene.

:thumbup:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#44256 Re: SDP

Post by Matzan »

plain vanilla wrote:
Matzan wrote:
plain vanilla wrote:
istina
ali SDA nije bolja opcija
i sta sad?

Glasam za tebe.
znala sam da mogu racunati na tebe :mrgreen: :kiss:
nek te politika ne sekira, sve je to u pet deka, samo dresove mijenjaju

Davno rasčistio s tim.

(ne bih te mijenjao za 5 SDA-ovaca, plus 2 SDP-ovca pride) :kiss:
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#44257 Re: SDP

Post by Beaverknight »

sabina1 wrote: Ja nemam pojma da li da se smijem ili da zaplačem na Vašu konstataciju ?
Naravno da 1990 nema nikakve veze sa 2017 ali je problem što mi nismo ni u 1990 toj ni u 1890 , mi smo u 790 godini , u vrijeme doseljavanja Južnih Slovena na Balkan.

E tu smo mi , i od te 790 , do evo 2017 godine dakle nekih 2230 godina traje koalicija SDA-HDZ koja nije narušena niti pedalj , gdje se jasno zna ko je čiji kadija koji sudi i tuži , gdje se jasno zna ko ubire koji porez i tal , gdje se jasno zna koja djeca idu u koju školu , kojim autobusom se voze , ko koristi gradske a ko prigradske stadione....SVE SE ZNA U TOM ODNOSU I SVE JE JASNO kao što rekoh nekih 2230 godina.

I Vama NE PADA NA PAMET da za stanje u kom ne smijete obući dres vlastite reprezentacije na svakom dijelu vlastite zemlje konkretno uperite prst u vječnu ljubav koja traje više od 2200 godina i koja je projicirala ovaj suludi sistem ničega osim onoga što je dobro za njih....

Vi prstom upirete u SDP-ov podmladak koji šeta i nosi transparente o multikulturalnosti u onim djelovima zemlje gdje vi smijete obući dres svoje reprezentacije.

E pa čestitam Vam.

Pozdrav.
Ne znam što bi se smijali ili zaplakali na neku moju konstataciju :) Ja kažem onako kako jeste. I nismo u 790 godini, nego smo tek rođeni. I u Antičkoj Grčkoj je bilo nekog reda, znanje je dolazilo na prvo mjesto, pa u Rimu. Jedino što je Makijaveli tamo u 15-16 vijeku protjeran :mrgreen:

Koalicija je nerazjediva, njima pat pozicija odgovara i oni se nadaju da će tako ostati u sljedećih stotinu godina. Oni su najveći taktičari i odmjereno prave različite "afere" i "izjave" koji će potplatiti narod zbog kojeg su i dalje tu. Nekad davno je rekao Bakir da je narod kriv što ne prati viziju SDA, ja se tu apsolutno slažem. Da je narod pratio viziju SDA, izašao bi masovno na izbore i glasao bi protiv te iste stranke.

Ovo nije sistem, ovo je pokušaj od sistema koji se može riješiti u pet minuta, ne mislim na cijelom prostoru BiH, nego makar na nivou Federacije BiH. Nije džabe Zlatko Lagumdžij izjavio da će biti Federacija zapadna Njemačka, a RS istočna. Problem je što je i on uvidio sve lijepe mogućnosti koje nudi funkcija, pa su sami krivi za pad. Neku večer je Nermin Nikšić to lijepo rekao na Kalmanu, mi smo krivi što smo ušli u koaliciju sa SDA. Makar priznaju da su krivi oni sami. To što su imali lošiji rezultat na izborima ne treba ih brinuti jer su ljudi tražili alternative, prva je bila za njih DF, druga SBB. SBB je uradio isto kao i SDP i to će ih koštati (ponavljam ostaje pitanje zbog čega, ucjene ili nečega drugoga), DF je tu opet sa SDP.

Upirat ću uvijek prstom u mlade jer su mladi najveći krivci za stanje u državi. Mladi trebaju i moraju biti glavni pokretač snage, ova šetnja je dirigovana iz vrha stranke i ona je presmiješna. Navediti mi pet akcija koji su mladi SDP uradili od izbora 2014 do danas osim ove tzv. šetnje, te veličanje druga što nas je davno napustio.

Imate značajnije datume, posljednji Povelja Kulina bana, jesu li mladi SDP po tom pitanju išta uradili? Ne, nisu, samo jedna stranka je to obilježila, tj. njihova omladina i zbog toga im treba čestita. SDA, SDP, HDZ, 90% omladine čeka da se samo zaposli i onda će ignorirati sve probleme.

Da je više Bećirovića, država bi nam doživjela renesansu.

Pozdrav i Vama.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44258 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SBB se slažem, postoje dvije opcije za njih, da su bili najjači adut SDA ili da je SDA unaprijed znala šta će uraditi SBB-u, pa je potpisana koalicija koja je znači kapitulacija te stranke što će se vidjeti fijaskom na sljedećim izborima.
SBiH također, SDA u malom, danas je njihov predsjednik bio u Mostaru, vidio sam ga lično u jednom restoranu sa starim članom kojeg poznajem jako dugo.
BPS nije nikad, niti će ikada biti SDA igrač. Njihov predsjednik je mogao do sada uzeti kompezacijama mnogo ali nije. Da nije izašao na posljednje izbore, Fahrudin bi bio predsjednik, u to budite sigurni.
Ovi ostali nisu relevanti.

I ja se slažem da je vrijeme za promjene.

:thumbup:[/quote]
Sada SDP priča kao nekad Radončić
''Mi nećemo s SDA''
Ja dolazim iz sredine gdje trenutno SDP nije s SDA,gdje SDA ima većinu u OV a SDP najvjerovatnije ima biračko tijelo uza se,gdje SDP raste svakim danom,gdje ima NAČELNIKA,koji Non Stop nešto radi ,diže popularnost stranci,Tribine su svaki mjesec,sastanci,novi članovi,Izgradi se Most,Popravi Dom Kulture,Nešto se radi,vraćaju se stari SDP kadrovi,i SDP je obećao pobjedu 2018,Vjerovatno pobjeđuju u:Tuzli,Gradačcu,Gračanici,Lukavcu,Živinicama(imaju već načelnike)...-Naravno u koaliciji s slabim DF i ako se ne pojavi neka nova jaka Lijeva Opcija i sve to poremeti,jedino SDP u mogu ukrast glasove ako samostalno izađu na TK:NS,GS,USD,SDU,LDS,GDS,SUND i slične partije.
Lako je u sarajevu reći glasat ćemo za NS ili GS jer je SDP loš a jeste,ali izvan Sarajeva jedina lijeva opcija je SDP+DF,koliko da su loši.
200 novih članova je SDP u Lukavcu to ne treba zanemarit te pola Lukavačke SBIH vjerovatno je ušlo ili ulazi u SDP
Koliki je napradek znat će se 2018
Omjer snaga 2016 je bio 12:5 za SDA,ali DF-3 i SDU(koji podražava SDP)-1,Te jedna Nezavisna sada SDP,znači 12-10 za SDA,imai LDS koji varira malo uz SDA malo uz SDP
Omjer bi sada mogao bit u korist koalicije SDP+DF naspram SDA 13-12,Lukavačka Općina,bar po Obećanjima SDP da će pomest Konkurenciju u Lukavcu
Koliko je jak SDP govori i najavljeni ali otkazan(zbog bolesti) posjet Nermina Nikšića jednom selu u Lukavcu
SVU Popularnost SDP daje NAČELNIK i malo Vijećnici SDP
Tako da ću i ja vjerovatno biti ili Glasač ili Član SDP
Da li će sve otići u vodu pa opet SDA pobjediti i u Lukavcu i na TK,jer imaju:Stalno biračko tijelo,ucjenjene radnike,podmitljivu omladinu,CIK BH,Tužilaštvo i Policiju,Tajkune,Pare,Vladu,OV u Lukavcu,JP,Manje partnere poput SBIH,Papke koji pređu iz SDP u SDA radi fotelje,IVZ,Omladinu koja bi mogla glasat za neku drugu stranku al na dan izbora Pije kafu u kafiću...
SDA u je teško naći alternativu a to bi Trebala biti :Ljevica i Nezavisni načelnici i jedni i drugi su se ''pokazali''
-Stojnići
-Miladin
-Gospođa iz USD
-Načelnik Bugojna
-Lukavački Papci:Direktor Doma Zdravlja,Predsjedavajući Vijeća...
i Ljevica i Nezavisni govori da NEĆE S SDA ali nikako ne mogu zajedno osim u par Općinskih vijeća
Teorijski ta dva bloka uz neke manje stranke bi mogli imati Bošnjačku većinu u Zastupničkim domovima i domovima Naroda te u 5 Kantona
Prvi Problem su:Dva kandidata za Predsjedništvo Šepić te eventualni kandidat Razjedinjenje ili Ujedinjenje Ljevice kao 2 proti Kandidata kandidatu SDA-osim što su oba ''protiv SDA'' kandidati nemaju ništa zajedniško,-jedino jedan drugom mogu uskratit pobjedu prelivom glasova
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#44259 Re: SDP

Post by Beaverknight »

Evo, hajmo im vjerovati, osvježili su stranku, neće sa SDA!

Šta konkretno nude, koji su im planovi? Ima li tu novih ljudi, kvalitetnih? Nema, isti ljudi 20 godina baš kao i u SDA, a vamo citiraju rahmetli Aliju sa: "Ne mijenjate stranku, već ljude u njima", a ljudi mijenjaju samo fotelje svake dvije do četiri godine.

Svaki put na SDP gledam sa riječima velikog Nijaza Durakovića:



Eto nove raje, ali hoće li ti isti dobiti priliku osim što će za cvaju lijepiti plakate i što će popiti čašu kole na tribini nekoj da popune prostor radi ljepše slike. Ja ne vjerujem niti jednoj stranci koja je već jednom izdala, koalicija sa SDA se nije nikada smjela dogoditi, jednostavno ne dozvoljavam da me zmija dvaput ujede iz iste rupe i jako sam skeptičan što se njih tiče.

Što se njih tiče, zanima me samo šta će sa Bećirovićem.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44260 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Beaverknight wrote:Evo, hajmo im vjerovati, osvježili su stranku, neće sa SDA!

Šta konkretno nude, koji su im planovi? Ima li tu novih ljudi, kvalitetnih? Nema, isti ljudi 20 godina baš kao i u SDA, a vamo citiraju rahmetli Aliju sa: "Ne mijenjate stranku, već ljude u njima", a ljudi mijenjaju samo fotelje svake dvije do četiri godine.

Svaki put na SDP gledam sa riječima velikog Nijaza Durakovića:



Eto nove raje, ali hoće li ti isti dobiti priliku osim što će za cvaju lijepiti plakate i što će popiti čašu kole na tribini nekoj da popune prostor radi ljepše slike. Ja ne vjerujem niti jednoj stranci koja je već jednom izdala, koalicija sa SDA se nije nikada smjela dogoditi, jednostavno ne dozvoljavam da me zmija dvaput ujede iz iste rupe i jako sam skeptičan što se njih tiče.

Što se njih tiče, zanima me samo šta će sa Bećirovićem.
Lider stranke SDP u lukavcu je bivši član NS i KPBH,Novo lice,
Slažem se da oni mogu opet da uđu s SDA-THE END te partije,tada im možemeo Fatihu proučiti
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#44261 Re: SDP

Post by Novak20 »

Stvarno se SDP blamira ovakvim odljepljivanjem od stvarnosti. A tek floskule kojim se misle izboriti za novi Ustav... strahota. :D

Utopija nam je svima primamljiva ideja ali umjesto da smisle i rade kako oboriti SDA, sami sebi dižu ljestvicu koju ne mogu preskočiti.

http://ba.n1info.com/a218524/Vijesti/Vi ... e-BiH.html

U Sarajevu je održana peta sjednica Odbora SDP-a BiH za reformu ustava i ustavna pitanja, na kome su članovi konstatirali da su u završnoj fazi višegodišnje pripreme novog SDP-ovog ustavnog teksta za budućnost evropske države BiH koji treba doprinijeti uspostavljanju racionalnije, efikasnije i funkcionalnije države BiH, saopćeneno je iz SDP-a.....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44262 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:Stvarno se SDP blamira ovakvim odljepljivanjem od stvarnosti. A tek floskule kojim se misle izboriti za novi Ustav... strahota. :D

Utopija nam je svima primamljiva ideja ali umjesto da smisle i rade kako oboriti SDA, sami sebi dižu ljestvicu koju ne mogu preskočiti.

http://ba.n1info.com/a218524/Vijesti/Vi ... e-BiH.html

U Sarajevu je održana peta sjednica Odbora SDP-a BiH za reformu ustava i ustavna pitanja, na kome su članovi konstatirali da su u završnoj fazi višegodišnje pripreme novog SDP-ovog ustavnog teksta za budućnost evropske države BiH koji treba doprinijeti uspostavljanju racionalnije, efikasnije i funkcionalnije države BiH, saopćeneno je iz SDP-a.....
Šta ćeš valja nam za SDP glasat bar nama na TK,htjeli ili ne,kritikovali ili,A Najveće šanse da se skloni SDA ima SDP,bez obzira na sve mane
Lako je u Sarajevu imate NS i GS
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44263 Re: SDP

Post by AsharaK »

@putokaz1

Vidim da se SDA odlučio na opoziv. Pretpostavljam da će biti sada potpuno pregaženi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44264 Re: SDP

Post by putokaz1 »

AsharaK wrote:@putokaz1

Vidim da se SDA odlučio na opoziv. Pretpostavljam da će biti sada potpuno pregaženi.
Opoziv Čega Načelnika Lukavca?
Kako stvari stoje SDA+SBIH može preko OV tražiti opoziv ali nemaju 51% glasača iza sebe,ako je istina da je dvjesto pristupilo SDP,a ja sam lično vidio dio njih onda SDP svakim danom jača do Planirane pobjede 2018,Da li će SDA i SBIH(njen ostatak) predložiti Opoziv kao mač s dvije oštrice,treba Hrabrost za to ali Opstruišu Načelnika gdje stignu preko MZ,Vlade TK te OV,nedavno nisu volonterima odobrili kredit za isplatu duga koji su sami stvarili
Vjeurem da i u Zenici SDA i Partneri nemaju 51% za Opoziv F.K.
Navodno bi Opozicija mogla imati dovoljno ruku u OV Centar za Opoziv,ali samo Navodno,dvojica iz SDA se kolebaju
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44265 Re: SDP

Post by AsharaK »

Ne znam jesil pogledao, ali Soda objavi da je SDA jednoglasno potvrdio da idu na opoziv, Kukić ih predvodi. Pogledaj :P
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44266 Re: SDP

Post by putokaz1 »

AsharaK wrote:Ne znam jesil pogledao, ali Soda objavi da je SDA jednoglasno potvrdio da idu na opoziv, Kukić ih predvodi. Pogledaj :P
Vidio sam
Soda live je bio NS-SDP-DF portal a sad je SDA SBIH portal
Objavili su,neznam koji im je ADUT
SDP je siguran u NAROD koji zna slagat
Možda je ADUT SDA,CIK i Birački odbori,jedna osoba pet puta udje uvede starije osobe,možda će pokušat potplatiti radnike u JP ,radnike kod Tajkuna ,radnike kod:HOLCA,ŠILE,DŽENEX,DOMA ZDRAVLJA,GIKILA,EKROPROMETA,OCEANA,SULTANA,AKAMETALA,PLAŽA,SIDRO,SENAD OD BOSNE,HAJAT...SVE SU TO TAJKUNI SDA SBIH,to je moguće očekivat,ako ne donesete potpise za OPOZIV 20 članova Porodice dolazi otkaz
Moguće da se po selima počne dijeliti kapom i šakom od Kengurovog mesa do pokvarenih makarona po Džamijama Hurme ili Slatkiši,30 KM nezaposlenoj omladini
Sela:GNOJNICA,BERKOVICA,GORNJA DOBOŠNICA,JARUŠKE,HUSKIĆI ,ŠIKULJE... su još pod SDA Čizmom iako rating SDP tu skače,puževim koracima
SDP ADUT je grupa na FB i mnogo ljudi koji like ju komentarišu ali Rijetko glasaju,te popravljanje svijesti građana,Sajla,Prelaz,Komunikacija,Rasvjeta,200 Članova SDP,Dom Kulture,Vodovod,Šiškovac...
Urbana raja za Načelnika:Lukavac(oba),Kruševica,Bistarac,Hrvati vjerovatno,Poljice,Puračić,Dobošnica,Turija,vjerovatno Modrac...
Vjerovatno načelnika podržavaju DF SDU 100 bivših glasača NS(iskrenih ljevičara) a ne Soda Live,2/3 Bivših SBIH,SBB veći dio,Neutralni u Gradu veći dio,Glasači Dosta je bilo i Nezavisnog kandiadata,Oni koji nisu dosad glasali,Trebali bi Penzioneri i Invalidi(osim ako ih Arapčić ne vrati rodjaku),Borci oni iskreni,i JA to OBAVEZNO...
Načelnika će vjerovatno podržat i poznati pravnici Nezirovići,Salihovići,Omerovići,te Predsjednik Suda te trener Džindo,karatisti ORKA,Zombra,Motoristi,Biciklisti,mnogi drugi koji sami misle
Bez obzira što ,pod strahom SDA,proglašava pobjedu,i što je SDP siguran u Odaziv kao kontru Opozivu,i upisao pobjedu
Nikad se nezna,Narod zna biti preveslan ili izdati,Ima još Suljića,Frljanovića,Miladina,Stojnića koji mogu preći u ključnom momentu na drugu stranu za privremenu korist
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44267 Re: SDP

Post by AsharaK »

Lijepo si to objasnio, iako mislim da stvarno nemaju šanse, pratim njegov rad i stvarno se čovjek trudi
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#44268 Re: SDP

Post by Lord Vader »

Evo još jednog s TK. :)

SDP je guja na koju sam se jednom opekao, kad su koalirali sa SDA. Najveća dilema je, valja maknut Begu, Begiće razne, Kuku i ostalu gamad od upravljanja TK, dok s druge strane kao što neko reče SDP im je jedini realan protivnik koji ih može skinuti (žalim što NS nije puno jača u TK).

Dobro ću prostudirati kandidate SDP-a prije nego im dam glas. Ne treba nam ponovo jedna seljačina poput Čauševića i onakve katastrofalne garniture koja je u jednom mandatu sranja napravila metar, da su ih bukvalno kukom i motikom istjerali.

Delić u Lukavcu je vrh, čovjek radi odličnih stvari i stvarno svaka mu čast na strpljenju i volji da se bori sa OV koje radi protiv njega.

TZ se mora dobro očistiti, i kod nas u SDP ima klimoglavača koji samo čekaju da se uvale na paušale i plate.

Što se tiče Predsjedništva, mislim da bi SDP odličan potez napravio kandidaturom Imamovića, koji dosta dobro kotira kod raje van TZ i TK.

Dosta raje iz Tz i kojima je dokurčio ovdje bi mu dali glas samo da ga sklone. :D

Daj nam onda npr Begića za gradonačelnika i svi sretni. :-D :izet:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44269 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Lord Vader wrote:Evo još jednog s TK. :)

SDP je guja na koju sam se jednom opekao, kad su koalirali sa SDA. Najveća dilema je, valja maknut Begu, Begiće razne, Kuku i ostalu gamad od upravljanja TK, dok s druge strane kao što neko reče SDP im je jedini realan protivnik koji ih može skinuti (žalim što NS nije puno jača u TK).

Dobro ću prostudirati kandidate SDP-a prije nego im dam glas. Ne treba nam ponovo jedna seljačina poput Čauševića i onakve katastrofalne garniture koja je u jednom mandatu sranja napravila metar, da su ih bukvalno kukom i motikom istjerali.

Delić u Lukavcu je vrh, čovjek radi odličnih stvari i stvarno svaka mu čast na strpljenju i volji da se bori sa OV koje radi protiv njega.

TZ se mora dobro očistiti, i kod nas u SDP ima klimoglavača koji samo čekaju da se uvale na paušale i plate.

Što se tiče Predsjedništva, mislim da bi SDP odličan potez napravio kandidaturom Imamovića, koji dosta dobro kotira kod raje van TZ i TK.

Dosta raje iz Tz i kojima je dokurčio ovdje bi mu dali glas samo da ga sklone. :D

Daj nam onda npr Begića za gradonačelnika i svi sretni. :-D :izet:
-Tačno dobro nas je ujela zmija zvana SDP 2010-2014.
-Tačno je da Kuku,Begića moramo skloniti
-Tačno je da to mogu samo SDP(+DF) u Dogovoru s strankama koje prođu prag:SBB, SBIH(nedaj Bože nikom), BPS, Možda Nezavisna Lista Suljić kalesija(jer nema više jake NSRZB),Prag može proći HDZ? i Udruženo(SUND,GS,NS,SDU,LDS,GDS,BOSS + nekoliko još manjih stranaka)?
-Postoji više razvoja situacije
-Ostanak SDA+SBIH+SBB+BPS+2 ili 3 Papka iz SDP
-Ponavljanje SDP-SDA ili SDA-SDP koalicije
-Pobjeda SDP+SBB+SBIH+BPS+OSTALI i podjela fotelja
-Pobjeda SDP+Već nabrojani i početak novog rada,ali Novi rad od starih stranaka(starih likova) teško zamislivo
Omjer iz
2010 SDP-13 SDA-10
2014 SDA13 Ljevica-10
2016 SDA 13 Ljevica 10/11
Ostali uvjek po 3 ili po 2 skupe oko 10/12 mandata(SBB,SBIH,BPS...)
SDP očekuje pbjedu bar u 5 Općina gdje imaju načelnike
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44270 Re: SDP

Post by AsharaK »

Svakako je kod nas u SDPu više dobrih ljudi, samo problem je što su oni loši glasniji :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44271 Re: SDP

Post by putokaz1 »

AsharaK wrote:Svakako je kod nas u SDPu više dobrih ljudi, samo problem je što su oni loši glasniji :D
Kako može Nikšić biti lider
Ili u Lukavcu npr Seudin Hodžić,2006 prošao u skupštinu dopisivanjem glasova u 3 mjesta,2008 bio protiv kandidat Načelniku a bio Savjetnik istom,te Vršilac dužnosti SDP,kao i kratko vršilac dužnosti načelnika davno
Dr Jaraković kriminalac i najkorumpirani doktor u Lukavcu bio dugogodišnji član glavnog odbora SDP,nek je izašao
Ima tu jedna lik zvan ''Hipoteka '' takođe mu nije mjestu u SDP
te predsjedavajući vijeća Lukavac takođe bio dugo u SDP
Za takve ne treba biti mjesta u SDP ali ima ih još još još
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#44272 Re: SDP

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:
AsharaK wrote:Svakako je kod nas u SDPu više dobrih ljudi, samo problem je što su oni loši glasniji :D
Kako može Nikšić biti lider
Ili u Lukavcu npr Seudin Hodžić,2006 prošao u skupštinu dopisivanjem glasova u 3 mjesta,2008 bio protiv kandidat Načelniku a bio Savjetnik istom,te Vršilac dužnosti SDP,kao i kratko vršilac dužnosti načelnika davno
Dr Jaraković kriminalac i najkorumpirani doktor u Lukavcu bio dugogodišnji član glavnog odbora SDP,nek je izašao
Ima tu jedna lik zvan ''Hipoteka '' takođe mu nije mjestu u SDP
te predsjedavajući vijeća Lukavac takođe bio dugo u SDP
Za takve ne treba biti mjesta u SDP ali ima ih još još još
nažalost ovo je veliki problem SDPa.. previše je sumnjivih ljudi unutra....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44273 Re: SDP

Post by putokaz1 »

nažalost ovo je veliki problem SDPa.. previše je sumnjivih ljudi unutra....[/quote]
A Lider najsumljiviji :D :D :D :D :D :D
Pertini
Posts: 149
Joined: 29/03/2011 13:44

#44274 Re: SDP

Post by Pertini »

putokaz1 wrote:nažalost ovo je veliki problem SDPa.. previše je sumnjivih ljudi unutra....
A Lider najsumljiviji :D :D :D :D :D :D[/quote]
:bih:
U svakoj stranci ima i dobrih i postenih, samo sto ni u jednoj nisu vecina.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#44275 Re: SDP

Post by drug_profi »

Mnogo puta sam napisao ovo u zadnjih pola godine.
Nemojte traziti idealnu stranku i idealne politicare u ovom sistemu koji je duboko korumpiran, gdje su svi morali prihvatiti taj modus vivendi.
Najvaznije je da se promijeni paradigma, da se VLAST SMJENJUJE.
Tada će političari početi da se bore za novi mandat.
Tada možete početi tražiti čiste i poštene.
Post Reply