SDP

drug_profi

#43201 Re: SDP

Post by drug_profi »

Poenta je sto je to izgovor da se ne glasa za SDP vec za SDA kojoj se nepotizam, korupcija i sve ostalo oprasta po defaultu.
JThomas

#43202 Re: SDP

Post by JThomas »

kad se pogledaju rezultati, ne bi se reklo da je u velikom broju tako. naravno ne može se znati pouzdano, ali logički, poznajući tendencije...sda broj glasova je manje više fiksan i onda kad sdp uzme tristo hiljada i kad uzme sto hiljada.

ne misim na forumske "ne glasam za sda ali..." koji očito glasaju za sda, nego na stvarne rezultate izbora.
putokaz1

#43203 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drugi profil wrote:
putokaz1 wrote:i da postavi za direktora cesta brata od predsjednika stranke :oops: :oops: :oops: :oops:
Ja tako cesto cujem ovaj izgovor zasto se ne treba glasati za SDP da se pitam jel to neka zajebancija?
I onda taj neko mrtav hladan glas za SDA. WTF!?

Mislim ima SDP zaista ozbiljnih mana, ali ovo je smjesno.
Malo zezam,vjerovatno ću glasat za SDP,ali stvarno imaju lošeg Predsjednika,te neke regionalne ,kantonalne i Općinske odbore loše,neki su baš loši.
Imai pozitivnih priča svakakao.
Npr Sarajevski SDP je rezultatski dosat tanak,iako će s emalo popopravit raspadom DF-a,tu je NSnajjača bar u gradu.
Kakav je SDP u SBK i BPK,HNK i sl-rezultatski ništa
Pa čak udružen s DF opet je malo
Za neku pobjedu bar u Bošnjačkom korpusu SDP mora ukrast glasove osim DF u i strankama SBB,SBIH BPS ASDA I SL,mora privuće sebi neke nezavisne liste te mnogo neutralnih,mora napravit veliki skok za dvije godina,promjeniti ponašanje
SDP ima 8 načelneika ali večlike problemes OV većinom,LUKAVAC,ŽIVINICE tu ih SDA zeza pravo,u Gračanice navodna koalicija SDP SDA,Te u drugim općinama gdje ima načelnika nema stabilne većine
Volio bih da je SDP normalan ali nije,u mom Lukavcu su napredovali,pozitvni skok,mali ali skok,po rajtingu,po djelima,novi pristup,javnost,transparentnost,rad na terenu,aktivnost humanost SDP ovdje pokazuje pravo lice socijaldemokratije,ali SDA je još uvjek jaka ko Zemlja.Volio bi damožemeo i Nikšića javno da pitamo o svemu i njegovo mišljenej na FB,ili da on dodje na teren i uradi nešto,da SDP pobjedi u Konjicu,ali....Dio ruzkovodstva koči SDP...NS je ok stranka takođe ali nije raširena i male šanse su za prolaz praga osim,npr Sarajeva gdje će ostvarit dobar rezultat,moraju pokušat još negdje u nekoj izbornoj jedinici da naprave pozitivno čudo.
MikroBelaj

#43204 Re: SDP

Post by MikroBelaj »

Bit ce interesantno vidjeti koga ce SDP pogurati kao kandidata za clana predsjednistva BiH 2018-te,u tom grmu lezi zec,bar kako ja mislim :D
El_comadante

#43205 Re: SDP

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:
drugi profil wrote:
putokaz1 wrote:i da postavi za direktora cesta brata od predsjednika stranke :oops: :oops: :oops: :oops:
Ja tako cesto cujem ovaj izgovor zasto se ne treba glasati za SDP da se pitam jel to neka zajebancija?
I onda taj neko mrtav hladan glas za SDA. WTF!?

Mislim ima SDP zaista ozbiljnih mana, ali ovo je smjesno.
Malo zezam,vjerovatno ću glasat za SDP,ali stvarno imaju lošeg Predsjednika,te neke regionalne ,kantonalne i Općinske odbore loše,neki su baš loši.
Imai pozitivnih priča svakakao.
Npr Sarajevski SDP je rezultatski dosat tanak,iako će s emalo popopravit raspadom DF-a,tu je NSnajjača bar u gradu.
Kakav je SDP u SBK i BPK,HNK i sl-rezultatski ništa
Pa čak udružen s DF opet je malo
Za neku pobjedu bar u Bošnjačkom korpusu SDP mora ukrast glasove osim DF u i strankama SBB,SBIH BPS ASDA I SL,mora privuće sebi neke nezavisne liste te mnogo neutralnih,mora napravit veliki skok za dvije godina,promjeniti ponašanje
SDP ima 8 načelneika ali večlike problemes OV većinom,LUKAVAC,ŽIVINICE tu ih SDA zeza pravo,u Gračanice navodna koalicija SDP SDA,Te u drugim općinama gdje ima načelnika nema stabilne većine
Volio bih da je SDP normalan ali nije,u mom Lukavcu su napredovali,pozitvni skok,mali ali skok,po rajtingu,po djelima,novi pristup,javnost,transparentnost,rad na terenu,aktivnost humanost SDP ovdje pokazuje pravo lice socijaldemokratije,ali SDA je još uvjek jaka ko Zemlja.Volio bi damožemeo i Nikšića javno da pitamo o svemu i njegovo mišljenej na FB,ili da on dodje na teren i uradi nešto,da SDP pobjedi u Konjicu,ali....Dio ruzkovodstva koči SDP...NS je ok stranka takođe ali nije raširena i male šanse su za prolaz praga osim,npr Sarajeva gdje će ostvarit dobar rezultat,moraju pokušat još negdje u nekoj izbornoj jedinici da naprave pozitivno čudo.
što se tiče KS i SDPa tu održavaju se trenutno izbori i trebali bi doći novi ljudi na rukovodeče pozicije kako u KO tako i u svim OO. sad poslije izbora čemo vidjeti ko če biti na čelu kantonalne organizacije.
drug_profi

#43206 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ma vidite, SDP po tradiciji, imenu i pedigreu jedini zaista nosi naslijeđe, tradiciju, imidž (kako god to zvali) socijaldemokratije, odnosno ljevice.
Nažalost sve što se pojavi kao alternativna ljevica nema taj muhur, tu tapiju.
SDP se mora popraviti, druge nema.
SDP mora početi da se ponaša kao ljevica, mora učestvovati AKTIVNO u rješenjima socijalnih pitanja i kao opozicija, u svakom štrajku, protestu...
Neko će im reći da skupljaju političke poene na tuđem jadu. Neka skupljaju ako će pomoći tom jadu da bude lakši. To im i JESTE zadatak!

Ja bih koristio svaku priliku. Evo Ljubovija, SDPBiH, koliko znam i jedno i drugo su u BiH. Nema tamo ni organizacije ni članstva. Kako ga mislite imati ako neće predstavnik SDP makar otići da vidi može li nekim pravnim savjetom, SDP-ovim advokatom ili nečim pomoći tim ljudima da ostvare ono što traže.
Ili su predali tapiju za SD u RS nekome drugom?
Mislim nude se prilike u ovoj jadnoj zemlji svaki dan. Dok ne vidim da SDP zaista želi olakšati život ljudima, to nije ljevica. A to se postiže radom na terenu i rješavanjem konkretnih problema koji JESU rješivi uz pravnu, volontersku ili materijalnu pomoć, a ne palamuđenjem oko visoke politike.
putokaz1

#43207 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drugi profil wrote:Ma vidite, SDP po tradiciji, imenu i pedigreu jedini zaista nosi naslijeđe, tradiciju, imidž (kako god to zvali) socijaldemokratije, odnosno ljevice.
SDP mora početi da se ponaša kao ljevica, mora učestvovati AKTIVNO u rješenjima socijalnih pitanja i kao opozicija, u svakom štrajku, protestu...
Neko će im reći da skupljaju političke poene na tuđem jadu. Neka skupljaju ako će pomoći tom jadu da bude lakši. To im i JESTE zadatak!

Ja bih koristio svaku priliku. Evo Ljubovija, SDPBiH, koliko znam i jedno i drugo su u BiH. Nema tamo ni organizacije ni članstva. Kako ga mislite imati ako neće predstavnik SDP makar otići da vidi može li nekim pravnim savjetom, SDP-ovim advokatom ili nečim pomoći tim ljudima da ostvare ono što traže.
Mislim nude se prilike u ovoj jadnoj zemlji svaki dan. Dok ne vidim da SDP zaista želi olakšati život ljudima, to nije ljevica. A to se postiže radom na terenu i rješavanjem konkretnih problema koji JESU rješivi uz pravnu, volontersku ili materijalnu pomoć, a ne palamuđenjem oko visoke politike.
Da tako nekako kod nas-lokalno- je SDP bolji na vlasti nego u opoziciji,ali nemoze niko zaustaviti odliv mladih zbog hiperprodukcije nekih kadrova koji zatrpaju biro zatim se diskvalifikuju u neke zanate i odoše,jednostavno infesticije će sporo doć iako se dozvole doboju za dan
Alfons Kauders

#43208 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

drugi profil wrote:Ma vidite, SDP po tradiciji, imenu i pedigreu jedini zaista nosi naslijeđe, tradiciju, imidž (kako god to zvali) socijaldemokratije, odnosno ljevice.
Nije jedini. Vece socijaldemokrate su bili UBSD-ovci prije ujedinjenja. SDP fura socijalizam za budzetske korisnike i kapitalizam za sve ostale, isto kao SDA.
Ne mogu se popraviti kada nisu u stanju skontati ni gdje grijese - i tako vec tri godine od potopa na izborima.
SDP se ponasa kao ljevica kada su u pitanju budzetski korisnici. Sto se tice realnog sektora, SDP se ne ponasa kao ljevica, ni kao desnica, vec kao da taj sektor i ne postoji (opet, bas kao SDA).
Problem je sto se nasim vrlim socijaldemokratama gade rudnici, kao i oni koji rade u njima. Kao sto im se gade i dijelovi drzave u kojim su rudnici, jer su dalje od Stupa. Zato i ne znaju probleme tih ljudi, jer za njih ne mogu cuti na workshopovima. Ne prate bas ni stanje u poljoprivredi, pa ih vise brine sto kasni novi iPhone nego sto kasne subvencije.

SDP se jednostavno pogubio pod Lagumdzijom i dan danas ne znaju kud udaraju. Nisu socijaldemokrate, ali eto nisu bas ni ljubitelji kapitalizma. Nisu uz radnike realnog sektora, ali eto barem se bore za budzetlije. Nemaju pojma o industriji i energetici, ali tim prljavim poslovima se svakako ne trebaju baviti oni, vec papci sa strane.

Ja bez zajebancije danas ne znam gdje bi uopste smjestio SDP na politickom spektru. Ljevica ocito nisu, jer su elitisticka stranka koja prezire provinciju... Socijalisti nisu, jer njihov socijalizam prestaje tamo gdje prestaju budzetske plate - a za ostale vazi kapitalizam... Nisu ni demokrate, jer da jesu... Kurac bi im Lagumdzija bio predsjednik sve one godine.

I sad kao trebamo glasati za njih? Nije problem, evo ja cu glasati - ali pod uslovom da mi prvo objasne ko su zapravo oni i koji kurac hoce... Cini mi se da ni njima nije jasno.
sherbett

#43209 Re: SDP

Post by sherbett »

Sta je to socijaldemokracija?
JThomas

#43210 Re: SDP

Post by JThomas »

shvatanje da neko ima muhur i tapiju na nešto nas ubi u svim segmentima života. takvo shvatanje je i dovelo do odrona sdp-a u jednoj opciji. a kod druge opcije doprinosi držanju sda na vlasti orilo-gorilo. to su oni "nano ovdje je alija" glasovi.
Alfons Kauders

#43211 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:shvatanje da neko ima muhur i tapiju na nešto nas ubi u svim segmentima života. takvo shvatanje je i dovelo do odrona sdp-a u jednoj opciji. a kod druge opcije doprinosi držanju sda na vlasti orilo-gorilo. to su oni "nano ovdje je alija" glasovi.
SDP - legitimni predstavnici socijaldemokrata :) Tapija nevo sta.
sherbett

#43212 Re: SDP

Post by sherbett »

Nitko ne zna.. :roll:
drug_profi

#43213 Re: SDP

Post by drug_profi »

JThomas wrote:shvatanje da neko ima muhur i tapiju na nešto nas ubi u svim segmentima života. takvo shvatanje je i dovelo do odrona sdp-a u jednoj opciji. a kod druge opcije doprinosi držanju sda na vlasti orilo-gorilo. to su oni "nano ovdje je alija" glasovi.
Da ne bude na tome. Percepcija i shvatanje nisu bas ista stvar.
Prvo je stvar osjecaja, a drugo je stvar logike.
Dakle mislim da je percepcija (vjerovatno cak i nesvjesna) među većinom birača da je SDP jedina ljevica, a ostalo su sve bezuspješni pokušaji.
Šta ja lično mislim o SDP-u ne uklapa se u ovo. Složio bih se u potpunosti sa Alfonsom po tom pitanju, ali i dalje vjerujem da se mogu promijeniti i popraviti, ali ne bas preko noci.
JThomas

#43214 Re: SDP

Post by JThomas »

ja ne kažem da to nije tako, otprilike jeste. ali je to značajan faktor u tome što je sdp postao prefarbana sda. ja sam "to" i ja ne moram raditi i ne moram dati rezultate, čak se ne moram ni pokušati zaista ponašati kao ljevica.

a ne glasa se iz istih razloga. i onda 2014. dobiješ trećinu glasova u odnosu na 2010.
drug_profi

#43215 Re: SDP

Post by drug_profi »

JThomas wrote:ja ne kažem da to nije tako, otprilike jeste. ali je to značajan faktor u tome što je sdp postao prefarbana sda. ja sam "to" i ja ne moram raditi i ne moram dati rezultate, čak se ne moram ni pokušati zaista ponašati kao ljevica.
E bravo. I to je tačno.
madner

#43216 Re: SDP

Post by madner »

Meni samo nije jasno kako ne koriste slucaj Memic, kakva je to opozicija.
cvijet s reverom

#43217 Re: SDP

Post by cvijet s reverom »

Meni je veća tragikomedija kad vidim da aktivni članovi SDP-a sheruju i hvale Šepića i Ahmetovića.
Ono što uzme Naša stranka biti će lijeva opcija.Ostalo će pokupiti zeleni otimači.
putokaz1

#43218 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SDP izabrao novog predsjednika to je Bogić Bogićević koji će bit kakndidat te stranke za Predsjendika BH. :idea:
KB9

#43219 Re: SDP

Post by KB9 »

putokaz1 wrote:SDP izabrao novog predsjednika to je Bogić Bogićević koji će bit kakndidat te stranke za Predsjendika BH. :idea:
konacno dobar potez u ovoj stranci
putokaz1

#43220 Re: SDP

Post by putokaz1 »

KB9 wrote:
putokaz1 wrote:SDP izabrao novog predsjednika to je Bogić Bogićević koji će bit kakndidat te stranke za Predsjendika BH. :idea:
Naravno u pitanju je SAN :!:
GeeTnT

#43221 Re: SDP

Post by GeeTnT »

putokaz1 wrote:
KB9 wrote:
Naravno u pitanju je SAN :!:
:lol:

Predsjednik sdp-a sutra u Briselu potpisuje clanstvo u EU...
putokaz1

#43222 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Nermin Nikšić pobjeđuje na izborima 2020 kao načelnik Konjica.
Prvi načelnik te Hercegovačke općine koji nije iz SDA.
Općina će sada da cvjeta.
Dobit će nadimak novi Katar.
GeeTnT

#43223 Re: SDP

Post by GeeTnT »

Gornji Katar...
omega369

#43224 Re: SDP

Post by omega369 »

Taman da se vise angazuje u tamanjenju veprova. Suhotina je suhotina :wink:

titov sdp propao ko zeton :oops:
megaman4

#43225 Re: SDP

Post by megaman4 »

Bas se SDP-u ne da kada su Masica izabrali za predsjednika KOSDP-a Sarajevo. :-)

Oni bas hoce da potpuno nestanu s scene? :roll:

Nisu ovi nikada vidjeli ljevice. Fuj.
Post Reply