SDP

jefff

#42376 Re: SDP

Post by jefff » 17/11/2016 21:02

HSP je bio partner SDA u koaliciji a Lijanovići su bili SDP partneri. Svako je u koaliciju doveo svoga.

Liberalism

#42377 Re: SDP

Post by Liberalism » 17/11/2016 22:09

El_comadante wrote:nešto kontam ovih stranaka sa kojim je SDP bio na vlasti nema nigdje ili su slabi. HSP, pa ova Budimirova imali ih igdje.... znači ovde su išli direktno u korist HDZu
i ti si bio jak dok ti babo nije glasao za zatvorenika aliju. cudi me sto i ti ne protestvujes da gasija puste iz zatvora. bio bi ti odlican otac nacije

Liberalism

#42378 Re: SDP

Post by Liberalism » 17/11/2016 22:10

putokaz1 wrote:SDP Promjenite Predsjednika Molim Vas
sto? jesu li ti to tvoji roditelji rekli da je najbolji predsjednik onaj ko odlezi najmanje osamgodina u zatvoru.

El_comadante

#42379 Re: SDP

Post by El_comadante » 17/11/2016 22:18

Liberalism wrote:
El_comadante wrote:nešto kontam ovih stranaka sa kojim je SDP bio na vlasti nema nigdje ili su slabi. HSP, pa ova Budimirova imali ih igdje.... znači ovde su išli direktno u korist HDZu
i ti si bio jak dok ti babo nije glasao za zatvorenika aliju. cudi me sto i ti ne protestvujes da gasija puste iz zatvora. bio bi ti odlican otac nacije
molim prevod na meni razumljivom jeziku jer ja pojma nemam šta si kazao.

El_comadante

#42380 Re: SDP

Post by El_comadante » 17/11/2016 22:19

jefff wrote:HSP je bio partner SDA u koaliciji a Lijanovići su bili SDP partneri. Svako je u koaliciju doveo svoga.
vidiš ovo si upravu zapravo je HSP uveo u vlast SDA a ne SDP mada se ovde to spočitava da je uradio SDP.

Banksy

#42381 Re: SDP

Post by Banksy » 17/11/2016 22:21

Liberalism wrote:
Samo napomena zaboravnim da je Gašiju najviše valjao Dževdo Bećirević, u vrijeme pogodovanja SDP načelnik općine Centar.

__Phoenix__

#42382 Re: SDP

Post by __Phoenix__ » 17/11/2016 22:21

Koga predlažeš? Jer svaki će biti poređen sa Zlatkom...

KB9

#42383 Re: SDP

Post by KB9 » 18/11/2016 08:04

vrati zlatka i neka igre pocnu :izet:

Liberalism

#42384 Re: SDP

Post by Liberalism » 18/11/2016 09:13

Banksy wrote:
Liberalism wrote:
Samo napomena zaboravnim da je Gašiju najviše valjao Dževdo Bećirević, u vrijeme pogodovanja SDP načelnik općine Centar.
pa onda je i on kreten ko i 97% vas kojima je alija otac nacije. Doduse vi u Sarajevu volite da vam takvi vladaju. sto je seljak sa veceg brda vise ga volite. Od becirevicado efendica

putokaz1

#42385 Re: SDP

Post by putokaz1 » 18/11/2016 11:21

__Phoenix__ wrote:
Koga predlažeš? Jer svaki će biti poređen sa Zlatkom...
Pa ima MlADIH LJUDI s idejama ,koji proevropsku politiku žele
možda ev Delić Lukavac/Tuzla?

zbiljovski

#42386 Re: SDP

Post by zbiljovski » 18/11/2016 13:52

Ovo je posljednja prilika da se SDA mrdne iz vlasti, ova priča o ljevici, ako SDP tu zakaže kao realno najodgovorniji faktor onda prelazimo u jednopartijski sistem definitivno. Neće nimalo biti lako "ukrupnit ljevicu", kakva god bila, pogledajte Zenicu, Naša stranka i SDA skupa, a prije mjesec dana Nasa stranka nas terorisala i dijelila neke ultimatume o nekoaliranju sa desno orijentisanim opcijama. Ukoliiko zajedničko djelovanje ljeviice prođe 2018, dosta lakše će biti i na lokalnim izborima...

El_comadante

#42387 Re: SDP

Post by El_comadante » 18/11/2016 14:18

zbiljovski wrote:Ovo je posljednja prilika da se SDA mrdne iz vlasti, ova priča o ljevici, ako SDP tu zakaže kao realno najodgovorniji faktor onda prelazimo u jednopartijski sistem definitivno. Neće nimalo biti lako "ukrupnit ljevicu", kakva god bila, pogledajte Zenicu, Naša stranka i SDA skupa, a prije mjesec dana Nasa stranka nas terorisala i dijelila neke ultimatume o nekoaliranju sa desno orijentisanim opcijama. Ukoliiko zajedničko djelovanje ljeviice prođe 2018, dosta lakše će biti i na lokalnim izborima...
tačno. SDP kao "pobjednik" izbora barem što se tiče lijevih stranaka ima odgovornost da pokrene ovo pitanje. sad treba biti pametan i mudar sa kim i kako se ujedinjivati. kako 2018 prilika da se skine sa vlasti SDA i nakon toga ih pošalju u opozciju tako isto SDP pogrešnim odlukama i koracima može samoga sebe izbaciti za duža vremena iz vlasti

JThomas

#42388 Re: SDP

Post by JThomas » 18/11/2016 15:16

SDP je zakazao onomad kad je dobio najviše glasova od svih, ne samo od ljevice i "ljevice". i upravo tako, sam sebe izbacio za duža vremena iz vlasti. a pošto ga vode isti ljudi, sve je samo nastavak agonije.

putokaz1

#42389 Re: SDP

Post by putokaz1 » 18/11/2016 16:14

Zajedničko djelovanje ljevice se pokazalo u Centru,prvo su na Tanjiru dali SDA-u fotelju pa onda tri papka iz DF ''prelaze'' u SDA...eto ti ljevice
Ptice na grani su znale da će se Centar izgubit aniko nije želio odustat
Sad opet mini sukobu svugdje između lijevih stranaka.
Ja da sma NS nikad ne prihvatio lidera Nikšića

prelivoda

#42390 Re: SDP

Post by prelivoda » 18/11/2016 16:55

JThomas wrote:SDP je zakazao onomad kad je dobio najviše glasova od svih, ne samo od ljevice i "ljevice". i upravo tako, sam sebe izbacio za duža vremena iz vlasti. a pošto ga vode isti ljudi, sve je samo nastavak agonije.
SDP-u više ne može pomoći niko iznutra, jer su i potjerali sve što je valjalo. Ovi koji su otišli neće se lako vratiti, tako da SDP-u nema pomoći u sljedećih 7-8 godina.
Kada ovo kažeš nekom SDP-ovcu na funkciji, pokušava te uvjeriti kako je kriv narod, jer eto nije prepoznao vrijednosti SDP-a, i tu se vidi sva istinitost moje tvrdnje.
Za jedinstveni SDP, 2024 godine!

El_comadante

#42391 Re: SDP

Post by El_comadante » 18/11/2016 17:12

putokaz1 wrote:Zajedničko djelovanje ljevice se pokazalo u Centru,prvo su na Tanjiru dali SDA-u fotelju pa onda tri papka iz DF ''prelaze'' u SDA...eto ti ljevice
Ptice na grani su znale da će se Centar izgubit aniko nije želio odustat
Sad opet mini sukobu svugdje između lijevih stranaka.
Ja da sma NS nikad ne prihvatio lidera Nikšića
evo na predhotnoj strancici rece forumas da je nasa stranka u zenici podrzala SDA. ja da sam SDP nebih nikada sa njima upravo zbog ovoga.

jefff

#42392 Re: SDP

Post by jefff » 18/11/2016 17:35

Budžet, budžet i samo budžet. Koga boli za jedinstvo?

Liberalism

#42393 Re: SDP

Post by Liberalism » 19/11/2016 09:52

JThomas wrote:SDP je zakazao onomad kad je dobio najviše glasova od svih, ne samo od ljevice i "ljevice". i upravo tako, sam sebe izbacio za duža vremena iz vlasti. a pošto ga vode isti ljudi, sve je samo nastavak agonije.
sta li je sustina ovakvog razmisljanja?

kao svi bi volili da sdp nije zakazao a svi su se listim digli protiv sdp-a dok je bio na vlasti.

pola vas koji ste kao za gradjansku drzavu ebali ste mater lagumdziji sto je iz vlasti izbacio fasistu covica. drugopola ste opet lagumziji sve po spisku jer je pokusao izbaciti islamsku sda.

uglavnom sustina je da mnogi postaju svjesni da sunjihovi zivoti unisteni i da nikad nece moci ostvaritionocemu su se nadali. 25 godina padate na ublehu da ce vam neko pomoci, mada se to nikad nece desiti. i zato mrzite sve stranke, a njihove lidere posebno jer vidite da oni imaju sto vi nikad necete imati. i za to krivite njih a ne sebe zbog uzalud potrosenih godina u laznoj nadi

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#42394 Re: SDP

Post by Chmoljo » 19/11/2016 10:06

Liberalism wrote:
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Liberalism

7 dana

zbiljovski

#42395 Re: SDP

Post by zbiljovski » 19/11/2016 12:57

Liberalism wrote:

kao svi bi volili da sdp nije zakazao a svi su se listim digli protiv sdp-a dok je bio na vlasti.

pola vas koji ste kao za gradjansku drzavu ebali ste mater lagumdziji sto je iz vlasti izbacio fasistu covica. drugopola ste opet lagumziji sve po spisku jer je pokusao izbaciti islamsku sda.

uglavnom sustina je da mnogi postaju svjesni da sunjihovi zivoti unisteni i da nikad nece moci ostvaritionocemu su se nadali. 25 godina padate na ublehu da ce vam neko pomoci, mada se to nikad nece desiti. i zato mrzite sve stranke, a njihove lidere posebno jer vidite da oni imaju sto vi nikad necete imati. i za to krivite njih a ne sebe zbog uzalud potrosenih godina u laznoj nadi
Na fonu ovoga sam u nekoliko navrata pisao baš na ovoj temi, ne bez razloga i kad se poprilično aktivirala Naša stranka i DF znao sam da od toga nema ništa ozbiljno i ništa konkretno, što se evo iz dana u dan potvrđuje, ali eto barem na trenutak sam sebi dao lažnu nadu da bi moglo nešto biti. Zaista ne razumijem ljude koji za sebe tvrde da su ljevičari, a poistovjećuju SDA i SDP. SDP je vodio lošu kadrovsku politiku, SDP je imao niz katastrofalnih poteza, ali dragi moji prijatelji to se ne može porediti sa SDA i njihovom pogubnom politikom po državu BiH.

SDA je u potpunosti obustavila izgradnju autoputa jer se ne mogu nagodit ko će biti direktor preduzeća evo već dvije godine, SDA je dovela u pitanje isplatu penzija, zadužuje se 70 mil KM za isplatu istih, uopće se ne priča o povećanju? SDA prodaje državne firme u vrijednosti 500 mil KM za siću od 30 - 40 mil KM nekakvim kupcima koje ni sami "ne poznaju". SDA nas zadužuje kao nikad i niko dosad, kantoni se samostalno i enormno zadužuju, više nego ikad ? SDA obustavila boračku reviziju i ponovo u sistem će vratiti nekoliko hiljada lažnih boraca, prije svega pripadnika HVO-a, dakle ništa od povećanja invalidnina, a započetom revizijom je trebalo doći do povećanja. Novalić brutalno ismijava, direktno napada i omalovažava građane, javno pred kamerama i ? Izetbegović se ne pojavljuje u medijima, ne učestvuje u TV debatama, emisijama, nego postavlja prvu damu države na najjače mjesto u državi kad je u pitanju njen poziv ? Ne usvajaju Zakon o kladionicama koji bi nam na godišnjem nivou donosio cca 150 mil čiste dobiti, ne zakazuju i ne održavaju se sjednice 3 - 4 mjeseca PFBiH. More je još primjera za koje lično znam, a ne bavim se ozbiljno politikom, čujem i upratim preko medija i onda dođe pametnjaković - ljevičar ( barem za sebe tako tvrdi ) i poredi SDP i SDA te jaše na Nikšiću tri godine jer je zaposlio brata ( ne kažem da je trebao i dobo postupio ) te izvodi paralelu SDP i SDA te ih po svojim nekim parametrima uspješno i tobože argumentovano poredi ???

Meni to ne ide u glavu, kako smo mi to ljudi ? Očigledno licemjerni i nesposobni da kaznimo stranku koja će nas na kraju odvesti ili u novi rat ili u definitivnu podjelu države BiH na tri tzv "fildžan države". Smije nam se Bakir svima u lice i proglašava SDA najjačom urbanom strankom u BiH, a mi, koji za sebe tvrdimo da smo ljevičari, najpismeiji - najpametniji glasači ne znamo sabrati dva i dva, tražimo - čekamo neke novu stranku bez infrastrukture, bez kadrova, bez glasova, bez članstva kako bi pobjedila SDA ? Dočekat ćemo 2018. hidžretske godine kad nam SDA u toj trećoj fildžan državi u srcu Evrope uvede hidžretsku godinu kao državni praznik i službeni naziv za "novu godinu".

Možda djeluje ovaj post frustrirajuće ali zaista čitajući ove komentare, tako se i osjećam, ne razumijem nas nikako kad poredimo SDP, NS, GS; DF, odnosno taj nekakav ( samoprozvani kako neki kažu ) lijevi blok sa strankom SDA. Uvijek ću se protiv toga borit, a glasat ću i podržavati manje ili više sve četiri pomenute stranke, ovisno od toga kako se budu postavljale sa koliko kompromisa i popuštanja budu nastupale u ovim pregovorima ljevice i u toku predizborne kampanje kada se budu kreirale liste.

Svakako da je najveća odgovornost na SDP-u, ali neće to biti nimalo jednostavno dogovorit, puno je tu sujete, puno se u te stranke inkluziralo lažnih ljevičara - interešdžija, koji će sve učiniti da se ne ide u zajednički nastup ljevice, ali ako su Nikšić i Komšić uspjeli zajedno sjesti, preći preko svega mogu i moraju i ostali lideri manjih stranaka. Kad je u pitanju Naša stranka oni moraju podhitno shvatit da su lokalna stranka koja djeluje u Sarajevu i tako se i ponašati jer nažalost u ostatku domovine su totalno nebitan politički faktor, ali evo i kao takva politička opcija uspjeli su uzdrmati ljevicu u Zenici, što je nedopustivo i što pokazuje da će ovi pregovori biti izuzetno mukotrpni i dugotrajni.

El_comadante

#42396 Re: SDP

Post by El_comadante » 19/11/2016 14:55

zbiljovski wrote:
Liberalism wrote:

Na fonu ovoga sam u nekoliko navrata pisao baš na ovoj temi, ne bez razloga i kad se poprilično aktivirala Naša stranka i DF znao sam da od toga nema ništa ozbiljno i ništa konkretno, što se evo iz dana u dan potvrđuje, ali eto barem na trenutak sam sebi dao lažnu nadu da bi moglo nešto biti. Zaista ne razumijem ljude koji za sebe tvrde da su ljevičari, a poistovjećuju SDA i SDP. SDP je vodio lošu kadrovsku politiku, SDP je imao niz katastrofalnih poteza, ali dragi moji prijatelji to se ne može porediti sa SDA i njihovom pogubnom politikom po državu BiH.

SDA je u potpunosti obustavila izgradnju autoputa jer se ne mogu nagodit ko će biti direktor preduzeća evo već dvije godine, SDA je dovela u pitanje isplatu penzija, zadužuje se 70 mil KM za isplatu istih, uopće se ne priča o povećanju? SDA prodaje državne firme u vrijednosti 500 mil KM za siću od 30 - 40 mil KM nekakvim kupcima koje ni sami "ne poznaju". SDA nas zadužuje kao nikad i niko dosad, kantoni se samostalno i enormno zadužuju, više nego ikad ? SDA obustavila boračku reviziju i ponovo u sistem će vratiti nekoliko hiljada lažnih boraca, prije svega pripadnika HVO-a, dakle ništa od povećanja invalidnina, a započetom revizijom je trebalo doći do povećanja. Novalić brutalno ismijava, direktno napada i omalovažava građane, javno pred kamerama i ? Izetbegović se ne pojavljuje u medijima, ne učestvuje u TV debatama, emisijama, nego postavlja prvu damu države na najjače mjesto u državi kad je u pitanju njen poziv ? Ne usvajaju Zakon o kladionicama koji bi nam na godišnjem nivou donosio cca 150 mil čiste dobiti, ne zakazuju i ne održavaju se sjednice 3 - 4 mjeseca PFBiH. More je još primjera za koje lično znam, a ne bavim se ozbiljno politikom, čujem i upratim preko medija i onda dođe pametnjaković - ljevičar ( barem za sebe tako tvrdi ) i poredi SDP i SDA te jaše na Nikšiću tri godine jer je zaposlio brata ( ne kažem da je trebao i dobo postupio ) te izvodi paralelu SDP i SDA te ih po svojim nekim parametrima uspješno i tobože argumentovano poredi ???

Meni to ne ide u glavu, kako smo mi to ljudi ? Očigledno licemjerni i nesposobni da kaznimo stranku koja će nas na kraju odvesti ili u novi rat ili u definitivnu podjelu države BiH na tri tzv "fildžan države". Smije nam se Bakir svima u lice i proglašava SDA najjačom urbanom strankom u BiH, a mi, koji za sebe tvrdimo da smo ljevičari, najpismeiji - najpametniji glasači ne znamo sabrati dva i dva, tražimo - čekamo neke novu stranku bez infrastrukture, bez kadrova, bez glasova, bez članstva kako bi pobjedila SDA ? Dočekat ćemo 2018. hidžretske godine kad nam SDA u toj trećoj fildžan državi u srcu Evrope uvede hidžretsku godinu kao državni praznik i službeni naziv za "novu godinu".

Možda djeluje ovaj post frustrirajuće ali zaista čitajući ove komentare, tako se i osjećam, ne razumijem nas nikako kad poredimo SDP, NS, GS; DF, odnosno taj nekakav ( samoprozvani kako neki kažu ) lijevi blok sa strankom SDA. Uvijek ću se protiv toga borit, a glasat ću i podržavati manje ili više sve četiri pomenute stranke, ovisno od toga kako se budu postavljale sa koliko kompromisa i popuštanja budu nastupale u ovim pregovorima ljevice i u toku predizborne kampanje kada se budu kreirale liste.

Svakako da je najveća odgovornost na SDP-u, ali neće to biti nimalo jednostavno dogovorit, puno je tu sujete, puno se u te stranke inkluziralo lažnih ljevičara - interešdžija, koji će sve učiniti da se ne ide u zajednički nastup ljevice, ali ako su Nikšić i Komšić uspjeli zajedno sjesti, preći preko svega mogu i moraju i ostali lideri manjih stranaka. Kad je u pitanju Naša stranka oni moraju podhitno shvatit da su lokalna stranka koja djeluje u Sarajevu i tako se i ponašati jer nažalost u ostatku domovine su totalno nebitan politički faktor, ali evo i kao takva politička opcija uspjeli su uzdrmati ljevicu u Zenici, što je nedopustivo i što pokazuje da će ovi pregovori biti izuzetno mukotrpni i dugotrajni.
ovaj post je :thumbup: svaka čast.
za vrijeme SDP vladavine povečana je penzija dva puta po 5% plus izgradjeno je kiliko toliko km autoputa, a ovi sada predvodjeni SDA kao što kažeš nisu u stanju imenovati direktora evo več dvije godine a ne da šta naprave i onda kažu isto je to sve.... e pa nije isto

Mohamad Sissoko

#42397 Re: SDP

Post by Mohamad Sissoko » 19/11/2016 15:10

Kad su Nerko i njegov buraz u pitanju ne treba zanemarit ni ove podatke.
Vlada Nermina Nikšića „naslijedila“ 367.255 nezaposlenih i za 18 mjeseci povećala broj nezaposlenih za 14.074. Aktuelna Vlada preuzela je 391.663 nezaposlenih i za 18 mjeseci smanjila broj nezaposlenih za 17.163. Za vrijeme aktuelne Vlade zaposleno je 26.902 ljudi u realnom sektoru, a prvi put od rata imamo pad broja zaposlenih u javnom sektoru

zbiljovski

#42398 Re: SDP

Post by zbiljovski » 19/11/2016 16:33

Mohamad Sissoko wrote:Kad su Nerko i njegov buraz u pitanju ne treba zanemarit ni ove podatke.
Vlada Nermina Nikšića „naslijedila“ 367.255 nezaposlenih i za 18 mjeseci povećala broj nezaposlenih za 14.074. Aktuelna Vlada preuzela je 391.663 nezaposlenih i za 18 mjeseci smanjila broj nezaposlenih za 17.163. Za vrijeme aktuelne Vlade zaposleno je 26.902 ljudi u realnom sektoru, a prvi put od rata imamo pad broja zaposlenih u javnom sektoru
Ja ovdje zaista ne želim da budem ničiji advokat, za mene ljevica nije SDP niti je njen Predsjednik Nermin Nikšić, za mene je ljevica jedan širi pojam, a SDP je samo jedan segment zajedno sa drugim lijevo orjentisanim politčkim opcijama, sindikatima, radničkom klasom, akademskom zajdnicom i drugim faktorima.

Istu stvar je tvrdio i Nikšić i njegova Vlada 2013/14 godine da je u tom trenutku od poslije rata pa do tog momenta bilo zaposleno najviše ljudi, zatim da je broj uposlenih osoba u javnom sektoru u konstantnom padu od 2011 godine otkad je došla Vlada SDP-a i za te tvrdnje imali određene argumente - pokazatelje? Šta želim reći' ovi parametri o upošljavanju su apsolutno netransparentni i nisu "opipljivog karaktera", za razliku od povećanja penzja, izgradnja autoputa i sl.,nedavno je o tome kao protuargiment tvrdnji Novalića o povećanju uposlenih pisao-govorio Arapović i drugi politički i ekonomski analitičari. Pisati o broju novouposlenih, a ne spomenuti obećanje od 100 000 radnih mjesta je u najmanju ruku haram :D

Better Man

#42399 Re: SDP

Post by Better Man » 19/11/2016 18:07

Mohamad Sissoko wrote:Kad su Nerko i njegov buraz u pitanju ne treba zanemarit ni ove podatke.
Prenosiš tekst jedne oskurne i nebitne novine Faktor, koja je glasilo SDA i koja na sreću se zvanično ukinula, jer im je tiraž nikakav. Od sad će biti samo na internetu.

Banja Luka

#42400 Re: SDP

Post by Banja Luka » 19/11/2016 18:19

Ekonomski porast ni izbliza nije dovoljan da se riješi problem siromaštva i deficita uz veliko zaduživanje zemlje, a, s druge strane, smanjena nezaposlenost je dijelom rezultat odlaska građana u potragu za poslom u drugim državama.

“Pravilnije bi bilo ustvrditi da je BiH u 2015. godini među onim ekonomijama u regiji koje su ostvarili najviši ekonomski rast, ali ne i da je imala ‘najbrže rastuću ekonomiju u regiji”, kaže profesor na Ekonomskom fakultetu u Tuzli Kadrija Hodžić.

'Manja nezaposlenost jer su ljudi otišli iz zemlje'

Nezaposlenost na početku 2016. godine, mjerena kao registrovana stopa nezaposlenosti od 42,6 posto i kao anketna stopa nezaposlenosti od 25,4 posto najveća je u Evropi, dodaje.

S druge strane, u Hrvatskoj je stopa anketne nezaposlenosti negdje oko 13 posto, u Srbiji 17, a u Crnoj Gori 19 posto.

“Smanjenje nezaposlenosti, na koje se poziva gospodin Izetbegović, dijelom se može objasniti masovnim odlaskom stanovništva na rad u inostranstvo. O tome zorno svjedoči sljedeća prosta računica - prema „Anketi o radnoj snazi 2016“ ukupnu radnu snaga u 2014. godini čini 1.136.000 osoba, a u 2015. godini 1.074.000. Razlika je 62.000 osoba. Ako se pođe od toga da je broj zaposlenih porastao za 10.000, ali i da je broj nezaposlenih porastao za 7.000, gdje se „izgubio“ ostatak od nekih 30.000 do 40.000 osoba? Mogući odgovor je da su odustali od uzaludnog prijavljivanja na Zavod za zapošljavanje i otišli raditi na crno ili su otišli raditi u inostranstvo.”

Iako BDP jeste porastao, to nije mjerodavan pokazatelj da građani žive bolje, a njegov porast ni izbliza nije dovoljan da se riješe problemi siromaštva i hroničnih deficita.

Post Reply