SDP

KB9

#41026 Re: SDP

Post by KB9 » 12/03/2016 10:09

ovaj novi sdp samo upire prstom na sve ostale, to im je taktika

pravo su napredovali, prste ideje na sve strane, naprijed bosno i hercegovino :lol:

General War

#41027 Re: SDP

Post by General War » 12/03/2016 10:42

johntra wrote:Naravno, kad je teško demantirati ono što čovjek iza sebe ostavlja, a što se vidi golim okom, pa čak i onog ko nije iole upućen u dešavanja u Tuzli, onda je problem katastar i kako Jasmin ne prima ljude u opštini...
rekao sam već, nije cvjećka, niti je ikad bio, ali se barem iza njega nešto vidi..
Pa onda svaki nacelnik je uspjesan cak sta vise citava BiH izgleda divno kakva je bila...na stranu to cutanje njega kao istaknutog clana sdpa za nenormalan nacin raspodjele novca, sto autoput ode od tuzle 100km, sto se pogusismo decenijama a tek prije dvije godine EP daje neku crkavicu, sto su mu desne ruke koje vode opstinske sluzbe obicni levati u struci ili do dna korumpirani...stvarno smijesan argument...ti tipa prozivas da zivi u gornjoj tuzli, prije ce bit da ti tuzlu gledas na razglednicama.

MOSALJOZE

#41028 Re: SDP

Post by MOSALJOZE » 12/03/2016 10:49

Jedno pitanje za bolje upućene
Jeli sdp dobijao izbore do neke 2005 godine u Tuzli?

General War

#41029 Re: SDP

Post by General War » 12/03/2016 14:26

MOSALJOZE wrote:Jedno pitanje za bolje upućene
Tehnicki Jeste koliko se sjecam, beslagic dobio poslije rata kao reformista pa kao sdp kadar...Dzasmin isto tako nastavio poslije njega.

johntra

#41030 Re: SDP

Post by johntra » 12/03/2016 21:51

General War wrote: Pa onda svaki nacelnik je uspjesan cak sta vise citava BiH izgleda divno kakva je bila...na stranu to cutanje njega kao istaknutog clana sdpa za nenormalan nacin raspodjele novca, sto autoput ode od tuzle 100km, sto se pogusismo decenijama a tek prije dvije godine EP daje neku crkavicu, sto su mu desne ruke koje vode opstinske sluzbe obicni levati u struci ili do dna korumpirani...stvarno smijesan argument...ti tipa prozivas da zivi u gornjoj tuzli, prije ce bit da ti tuzlu gledas na razglednicama.
Očigledno je da ti van Tuzle nisi bio, osim možda do Kladnja....čuj BiH izgleda divna...više je stvari uradio Jasmin za TZ, nego svi sarajevski gradonačelnici poslije rata...to što je autoput otišao od TZ 100 kilometara stvar je na koju nije mogao uticati Jasmin, pa ni niko iz Kantona, nego jedino neko na federalnom, odnosno, državnom nivou, jer je Koridor 5C ucrtan davno prije Jasmina...

meni je mrsko zaista nabrajati Jasminove uspjehe u TZ, niti nešto previše želim, jer sam već rekao šta imam o njemu...ali ako je tebi jedini argument to što u opštini rade korumpirani ljudi ili nešto na šta Jasmin, što zbog SDA gamadi, što zbog toga što to nije dio njegovog djelokruga rada, uticati, onda su ti argumenti prilično tanki...

johntra

#41031 Re: SDP

Post by johntra » 12/03/2016 21:53

Smail Aga Cengic wrote:
Od onog koliko para je imao na raspolaganju nije nista posebno napravio...a vjeruj ta ostala bagra od nacelnika po ostatku bih bi u nekom drugom vremenu zavrsila pred streljackim strojem i naravno jasmin nije bas kao oni,ali daleko je on od nekoga koji je napravio nesto veliko za grad.
Nek je samo ukino restrikcije vode, odličan je...eto, nek je samo to uradio...
kod vas ukinuli, kod nas u Sarajevu uveli...

General War

#41032 Re: SDP

Post by General War » 12/03/2016 22:48

johntra wrote:
General War wrote: Pa onda svaki nacelnik je uspjesan cak sta vise citava BiH izgleda divno kakva je bila...na stranu to cutanje njega kao istaknutog clana sdpa za nenormalan nacin raspodjele novca, sto autoput ode od tuzle 100km, sto se pogusismo decenijama a tek prije dvije godine EP daje neku crkavicu, sto su mu desne ruke koje vode opstinske sluzbe obicni levati u struci ili do dna korumpirani...stvarno smijesan argument...ti tipa prozivas da zivi u gornjoj tuzli, prije ce bit da ti tuzlu gledas na razglednicama.
Očigledno je da ti van Tuzle nisi bio, osim možda do Kladnja....čuj BiH izgleda divna...više je stvari uradio Jasmin za TZ, nego svi sarajevski gradonačelnici poslije rata...to što je autoput otišao od TZ 100 kilometara stvar je na koju nije mogao uticati Jasmin, pa ni niko iz Kantona, nego jedino neko na federalnom, odnosno, državnom nivou, jer je Koridor 5C ucrtan davno prije Jasmina...

meni je mrsko zaista nabrajati Jasminove uspjehe u TZ, niti nešto previše želim, jer sam već rekao šta imam o njemu...ali ako je tebi jedini argument to što u opštini rade korumpirani ljudi ili nešto na šta Jasmin, što zbog SDA gamadi, što zbog toga što to nije dio njegovog djelokruga rada, uticati, onda su ti argumenti prilično tanki...
ma izgleda da je tebi nesto naCelnik u rodu, cim ga toiliko branis, stvarno mi nije jasno jos u pricu ubacis SDA koja sa tuzlom realno nema nista sto se tice opstinskih organa...haj nebilo ti mrsko nabrojati jasminove uspjehe barem par njih koji od kojih gradjani TZ imaju neke fajde.
brw, znas li kako su Kladanj, Srebrenik, Gracanica izgledali prije rata?

General War

#41033 Re: SDP

Post by General War » 12/03/2016 22:58

johntra wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
Od onog koliko para je imao na raspolaganju nije nista posebno napravio...a vjeruj ta ostala bagra od nacelnika po ostatku bih bi u nekom drugom vremenu zavrsila pred streljackim strojem i naravno jasmin nije bas kao oni,ali daleko je on od nekoga koji je napravio nesto veliko za grad.
Nek je samo ukino restrikcije vode, odličan je...eto, nek je samo to uradio...
kod vas ukinuli, kod nas u Sarajevu uveli...
..." na osnovu Sporazuma između Vlade Republike Mađarske i Vijeća ministara BiH o uspostavljanju okvirnog programa za finansijsku kooperaciju ‘Rješavanje problema vodosnabdijevanja Brčko Distrikta BiH i Općine Tuzla’, koji je potpisan 19. novembra 2004. u Budimpešti, Tuzla je uz pomoć mađarske vlade uspjela uspješno okončati projekat u predračunu vrijedan 13,5 miliona KM."

A da djasmin skoro da nema nema veze sa tim; Vraćajući se nekoliko godina unazad naišli smo na zanimljiv tekst koji to i potvrđuje. Naime, u Poslovnim novinama (broj 1159 od 1.10.2006.) objavljen je razgovor sa direktorom JKP Vodovod i kanalizacija Tomićem u povodu završetka gradnje postrojenja za pitku vodu u Ceriku, gdje je on između ostalog rekao:

„Novosagrađeno postrojenje predstavlja rezultat dogovora i saradnje koji su između firme Zenon i Tuzle koji su počeli još 1999. godine. Ugovor je potpisan 2003. godine, a sporazum vlada Mađarske i BiH godinu kasnije“.

http://vidiportal.ba/novosti/drtvo/1425 ... obila-vodu

johntra

#41034 Re: SDP

Post by johntra » 12/03/2016 23:30

General War wrote: ma izgleda da je tebi nesto naCelnik u rodu, cim ga toiliko branis, stvarno mi nije jasno jos u pricu ubacis SDA koja sa tuzlom realno nema nista sto se tice opstinskih organa...haj nebilo ti mrsko nabrojati jasminove uspjehe barem par njih koji od kojih gradjani TZ imaju neke fajde.
čuj rod...haj dobro...amidža mi je...
čuj, ubacio SDA....pa ko vlada Tuzlanskim kantonom više od 20 godina, osim 4 u kojima je vladao SDP...ko je godinama sputavao i kažnjavao građane Tuzle jer glasaju za SDP? vanzemaljci? 20 godina od rata nema normalnog puta između dva najveća grada u Federaciji, dva industrijska centra? ko je kriv? Jasmin? ni ovu priču preko Karaule neće namjerno da završe na vrijeme, iako su sve pare već od ranije obezbijeđene...da je SDP ostao na vlasti, vozili bi se kroz tunel već...

johntra

#41035 Re: SDP

Post by johntra » 12/03/2016 23:36

General War wrote:
a sporazum vlada Mađarske i BiH godinu kasnije“.
jbga, ima drastične razlike između pregovora, koji ne moraju nikad dati ništa konkretno i ugovora koji su potpisani za vrijeme njegovog mandata...

Smail Aga Cengic

#41036 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic » 12/03/2016 23:44

od 1990. godine su na vlasti, tada su se zvali reformisti

Smail Aga Cengic

#41037 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic » 12/03/2016 23:46

Nista on nije napravio posebno za bolji zivot gradjana, a vala i nema neke konkurencije, tako da je mrka kapa

General War

#41038 Re: SDP

Post by General War » 12/03/2016 23:59

johntra wrote:
General War wrote: ma izgleda da je tebi nesto naCelnik u rodu, cim ga toiliko branis, stvarno mi nije jasno jos u pricu ubacis SDA koja sa tuzlom realno nema nista sto se tice opstinskih organa...haj nebilo ti mrsko nabrojati jasminove uspjehe barem par njih koji od kojih gradjani TZ imaju neke fajde.
čuj rod...haj dobro...amidža mi je...
čuj, ubacio SDA....pa ko vlada Tuzlanskim kantonom više od 20 godina, osim 4 u kojima je vladao SDP...ko je godinama sputavao i kažnjavao građane Tuzle jer glasaju za SDP? vanzemaljci? 20 godina od rata nema normalnog puta između dva najveća grada u Federaciji, dva industrijska centra? ko je kriv? Jasmin? ni ovu priču preko Karaule neće namjerno da završe na vrijeme, iako su sve pare već od ranije obezbijeđene...da je SDP ostao na vlasti, vozili bi se kroz tunel već...
A ko biva SDP branio tuzlake sto glasamo za njih...sda je govno to svi vec dobro znamo...ali pricas kao da je SDP samo iz tuzle, sto nam sarajVski sdp ne pomoze kad je bio tih nesretne cetiri godine u vlasti? Kad je to nesto tuzlanski SDP digao glas?

General War

#41039 Re: SDP

Post by General War » 12/03/2016 23:59

Smail Aga Cengic wrote:Nista on nije napravio posebno za bolji zivot gradjana, a vala i nema neke konkurencije, tako da je mrka kapa
nazalost tako je.

johntra

#41040 Re: SDP

Post by johntra » 13/03/2016 10:17

General War wrote: A ko biva SDP branio tuzlake sto glasamo za njih...sda je govno to svi vec dobro znamo...ali pricas kao da je SDP samo iz tuzle, sto nam sarajVski sdp ne pomoze kad je bio tih nesretne cetiri godine u vlasti? Kad je to nesto tuzlanski SDP digao glas?
nije ih bukvalno branio, ali im jeste omogućio više nego im je SDA dala za 15 godina vladavine u kantonu...SDP je napravio fulu na nivou kantona, a i nije mogao više uraditi, jer im je iza 15 godina SDA ostavljena pustoš u svemu...glupa je vadiona, ali je tako...dalje, glupa mi je malo podjela na sarajevski i tuzlanski SDP, ali eto...

što se tiče sarajevskog SDP-a, Vlada FBiH sa Nikšićem je uspjela, nakon 15 godina, da obezbijedi pet miliona KM svake godine u gradski budžet od strane EP BiH, vezano za termoelektranu...što to nije SDA uradila, a mogli su bilo kada?

dalje, koliko znam, a dobro znam, jer tu cestu koristim često, najveći projekti restauracije ceste TZ-SA su urađeni za vrijeme SDP-a, uključujući i početak probijanja tunela kroz Karaulu...rekao sam već, to bi do sada bilo završeno da nema SDA...isto tako, zapadni ulaz u TZ je započet i većinom završen za vrijeme SDP i Bijedić je tu imao glavnu ulogu...tu uključujem i petlju Šićki brod...i tako dalje...zašto SDA sve ovo nije napravila od rata, pa do 2010. godine? nisu imali para ili nisu imali vremena? ili nisu imali podršku svojih federalnih vlada od rata, pa do 2010?

Doduše, možda je tebi Bego Gutić idealan, pa udaraš po SDP-u...poštujem i to, jbga...čuo sam isto tako da će SDA prepustiti kandidaturu za gradonačelnika TZ SBB-u, ako opstane ova grande koalicija do izbora, pa ćeš vjerovatno glasati i za tog kandidata...

Liberalism

#41041 Re: SDP

Post by Liberalism » 13/03/2016 11:37

Smail Aga Cengic wrote:Nista on nije napravio posebno za bolji zivot gradjana, a vala i nema neke konkurencije, tako da je mrka kapa
Nije nista napravio za one koji 20 godina sjede i cekaju da im politicari napune njihove frizidere. Vama ni Tito ni Imamovic nije valjao al vam je zato dobar Alija koji vas je vratio u kameno doba.

Mohamad Sissoko

#41042 Re: SDP

Post by Mohamad Sissoko » 13/03/2016 12:11

Crveni HM 2011 ponovo jaše.

SerijeSync

#41043 Re: SDP

Post by SerijeSync » 13/03/2016 12:13

još ako izađu na izbore zajedno sa DF biće to potpuna katastrofa

General War

#41044 Re: SDP

Post by General War » 13/03/2016 16:46

johntra wrote:
General War wrote: A ko biva SDP branio tuzlake sto glasamo za njih...sda je govno to svi vec dobro znamo...ali pricas kao da je SDP samo iz tuzle, sto nam sarajVski sdp ne pomoze kad je bio tih nesretne cetiri godine u vlasti? Kad je to nesto tuzlanski SDP digao glas?
nije ih bukvalno branio, ali im jeste omogućio više nego im je SDA dala za 15 godina vladavine u kantonu...SDP je napravio fulu na nivou kantona, a i nije mogao više uraditi, jer im je iza 15 godina SDA ostavljena pustoš u svemu...glupa je vadiona, ali je tako...dalje, glupa mi je malo podjela na sarajevski i tuzlanski SDP, ali eto...

što se tiče sarajevskog SDP-a, Vlada FBiH sa Nikšićem je uspjela, nakon 15 godina, da obezbijedi pet miliona KM svake godine u gradski budžet od strane EP BiH, vezano za termoelektranu...što to nije SDA uradila, a mogli su bilo kada?

dalje, koliko znam, a dobro znam, jer tu cestu koristim često, najveći projekti restauracije ceste TZ-SA su urađeni za vrijeme SDP-a, uključujući i početak probijanja tunela kroz Karaulu...rekao sam već, to bi do sada bilo završeno da nema SDA...isto tako, zapadni ulaz u TZ je započet i većinom završen za vrijeme SDP i Bijedić je tu imao glavnu ulogu...tu uključujem i petlju Šićki brod...i tako dalje...zašto SDA sve ovo nije napravila od rata, pa do 2010. godine? nisu imali para ili nisu imali vremena? ili nisu imali podršku svojih federalnih vlada od rata, pa do 2010?

Doduše, možda je tebi Bego Gutić idealan, pa udaraš po SDP-u...poštujem i to, jbga...čuo sam isto tako da će SDA prepustiti kandidaturu za gradonačelnika TZ SBB-u, ako opstane ova grande koalicija do izbora, pa ćeš vjerovatno glasati i za tog kandidata...
Naravno da je glupa vadiona, Nerko prvo brata da uhljebi, Zlatko prvu medjunarodnu posjetu kao MVP organizuje PC...kada je SDP dao prijedlog kao opzicija da se tuzli uplati i tih pet mEliona...to trebali doci na vlast...a bili su i 2003...i zasto opet Kakanj prima vise para na osnovu ekologije nego tuzla?
SDA je svako selo doslovno napravila asvaltni put bolji nego meni ovdje u centru...taj Tuzla -Sarajevo je pederalni...i SDA cuo sam imaju automobile tako da svima smeta i oni handre svoja auta...joj petlje i sranja, pa jesi li bio u Bijejljini ili B.Luci?
Sve u svemu SDA je "svojim" glasacima (a znamo gdje obitavaju) napravila od kaldrme puteve ili preselila ih u Tuzlu na budjet, a ja ne znam je li tuzlanska noga krocila u rudnig Banovice da dobije posao...sta je SDP uradio po tome?
Samozivost SDPovih oligarha se ne moze opisati u jednom postu, Bego kakav bio, moze se doci do njega...do jasmina ni pajserom.
Sto se mene tice kao redovnog glasaca sicijaldemokratske naobrazbe, SDP i sada DF su me prevarile...tako da lakse bih podnio da vidim SDA da i oni dobiju izbore u tuzlim nego SDP...nemoj molim te mi Bijedica...tip lopov i pijandura sa dna kace, znam ga jos iz rata...cega god se dohvatio je upropastio.

johntra

#41045 Re: SDP

Post by johntra » 13/03/2016 21:07

ma normala...najlakše je strpati SDP i SDA u isto koš, pa pominjati Bijeljine, banoviće i B Luku...
idem često u TZ i znam kakva je situacija...TZ iz 2001 i TZ iz2016, nebo i zemlja...
ali dobro, bitno je da Bego prima ljude, ali je zato štrajkačima uveo da ne prilaze zgradi vlade manje od 200 metara...
poštujem sva razočarenja, fala bogu da ima alternativa, pa glasaj sada za Pavića ublehaša...

General War

#41046 Re: SDP

Post by General War » 13/03/2016 21:19

Ja zivim u tuzli tako da sam nazalost upoznao pravo lice tuzlanske vlasti, nazalost SDP je sam sebi kriv i nije po ponasanju nista naucio...deklarativni antifasizam se ne jede...sto se tice pavica, on je medju prvima otkrio ublehu zvanu DF. Sto se mene tice, SDP ima mahanje...neka ga podrzava ko hoce, vidjet cemo dokle ce doprijet.

MOSALJOZE

#41047 Re: SDP

Post by MOSALJOZE » 13/03/2016 21:24

General War wrote:
Tehnicki Jeste koliko se sjecam, beslagic dobio poslije rata kao reformista pa kao sdp kadar...Dzasmin isto tako nastavio poslije njega.
Znači li to,da je sdp najodgovorniji za uništavanje preduzeća odnosno za katastrofalnu privatizaciju,koja je znamo kako završila?

General War

#41048 Re: SDP

Post by General War » 13/03/2016 21:33

MOSALJOZE wrote:
General War wrote:
Znači li to,da je sdp najodgovorniji za uništavanje preduzeća odnosno za katastrofalnu privatizaciju,koja je znamo kako završila?
Ma jok, sve SDA :-) ...eto nasta me natjerase da budem advokat SDA :lol:

johntra

#41049 Re: SDP

Post by johntra » 13/03/2016 22:28

MOSALJOZE wrote: Znači li to,da je sdp najodgovorniji za uništavanje preduzeća odnosno za katastrofalnu privatizaciju,koja je znamo kako završila?
kakve veze ima lokalna zajednica sa državnim firmama i privatizacijom istih? :roll:

General War

#41050 Re: SDP

Post by General War » 13/03/2016 22:52

johntra wrote:
MOSALJOZE wrote: Znači li to,da je sdp najodgovorniji za uništavanje preduzeća odnosno za katastrofalnu privatizaciju,koja je znamo kako završila?
kakve veze ima lokalna zajednica sa državnim firmama i privatizacijom istih? :roll:
E vala i ti...

(Ne)potkupljivi ministar
Kako je „poslovao“ ministar Enver Bijedić dok je bio upravnik Carinarnice u Tuzli

edineta Karića, direktora firme Sidoil iz Srebrenika, krajem aprila 2010. godine Apelaciono vijeće Odjela za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju Suda BiH pravosnažno je osudilo na pet godina zatvora i novčanu kaznu od 50 hiljada maraka.

Karić, kao direktor, i Senida Karić, kao osnivač Sidoila, sa još pet suradnika pravosnažno su osuđeni za produženo krivično djelo porezne utaje, a bavili su se uvozom tekstila iz Mađarske i Turske. U istrazi vođenoj u predmetu Sedinet Karić i drugi spomenuta su još neka lica, među kojima i ime tadašnjeg upravnika Carinarnice u Tuzli, Envera Bijedića, aktuelnog SDP-ovog ministra prometa i komunikacija u Vladi Federacije BiH.

U svojoj izjavi datoj službenicima Federalnog MUP-a početkom februara 2004. godine svjedokinja Selma Gubaljević dala je „sjajne „preporuke“ za dodjeljivanje ministarske pozicije Bijediću.

„Carinicima u Srebreniku, izvjesnom Mujkanu i Ismetu, plaćano je 1.500 KM po kamionu, a upravniku Carinarnice u Tuzli Enveru Bijediću 1.000 KM po kamionu. Ja sam lično donosila pare u koverti i carinicima i upravniku. Upravniku sam nekad pare donosila u hotel Bristol u Tuzli, a nekad u tuzlansko naselje Big Hilton ispred radnje '8. mart'. Ako bi se desilo da ne odnesem pare, iduće sedmice odmah bi nas posjetili revizori CAFAO-a i procjena robe užasno bi skočila. Jednom prilikom na prijedlog Dragana Stajića dogovorili smo se da ne platimo upravniku Carine Tuzla Enveru Bijediću i tada, prilikom carinjenja, svi kamioni iz 'šoping ture' iz Mađarske i Turske su stopirani, zadržani na carinjenju u Srebreniku četri, pet dana, a poslata nam je carinska revizija iz Tuzle. Carinska osnovica kretala se između 200 i 300 hiljada maraka tako da smo shvatili da mu moramo plaćati tih 1.000 KM po kamionu“, izjavila je inspektorima Federalnog MUP-a Selma Gubaljević.

Sličnu izjavu inspektorima dao je i Dragan Stajić rekavši kako mu je i Sedinet Karić ispričao da podmićuje carinike i da je davao novac nekom Enveru Enki, upravniku Carinarnice u Tuzli. (M. Fazlić)

Kako je tuzlanska Direkcija za izgradnju stigla do stečaja?

Tuzlanska Direkcija za izgradnju je pred stečajem. Račun je blokiran, a radnici mjesecima ne primaju plaću. Kao jednim od najvećih krivaca za takvo stanje, zaposleni u toj instituciji smatraju bivšeg direktora Envera Bijedića, sadašnjeg federalnog ministra prometa i komunikacija. Ističu da je, dok je rukovodio Direkcijom, sklapao štetne ugovore s izvođačima i dizao kredite za koje se ne zna kako su utrošeni.
Enver Bijedić, federalni ministar prometa i komunikacija i bivši direktor Direkcije za izgradnju Tuzla kreditno je zadužio tu direkciju za pola miliona maraka. Novcu ni traga, a ne zna se ni gdje je utrošen.

"Ja nisam vidjela tu odluku. To je kredit od 500.000 maraka. Za takav kredit je trebala biti odluka, ja je nisam vidjela. A taj kredit nas je jako opteretio. On nas je i blokirao. Nismo u stanju da ga plaćamo. Podigao ga je Bijedić", kaže Jasminka Šehić, v.d. direktor JP Direkcija za izgradnju Tuzla.

Račun Direkcije je blokiran. Ukupna dugovanja su oko dva miliona maraka. Direkcija će uskoro ostati bez struje i vode. Radnici se više i ne sjećaju kada su posljednji put primili platu.

"20 mjeseci nemamo plate, osiguranja, radnog staža. Ne možemo da se liječimo. Obraćali smo se svim institucijama, a naročito većinskom vlasniku", tvrdi Kata Ivić, radnica Direkcije za izgradnju.

Načelnik Jasmin Imamović Općine Tuzla, koja je većinski vlasnik Direkcije, ne krije da općina neće pomoći Direkciju, za koju tvrdi da može riješiti problem radnika prodajom imovine.

"Tu imovinu trebaju iskoristiti i spašavati se - odlaziti sa otpremninom ili u prijevremenu penziju. Inače im prijeti stečaj", tvrdi poručuje Imamović.

Do stečaja su Direkciju doveli štetni ugovori koje je sa izvođačima radova potpisivao Enver Bijedić. Izvođači su probili sve rokove i za to nisu platili penale.

"Svaki objekat kasni. Na Brčanskoj Malti kasni sedam godina. Stadion je kasnio pet-šet godina", kaže Šehić.

Istina, Direkcija je raskinula ugovor sa firmom Tomcat, ali se spekuliše se da je Direkcija oštećena za oko 200.000 maraka. Direkcija, međutim, nije raskinula ugovor sa firmom Giprom, za izgradnju zgrade na Brčanskoj Malti, koja je odabrana bez tendera. Bijedić jer potpisao i ugovor sa firmom GM-AC. Po tom ugovoru, molersko-farbarski radovi za osam spratova koštaju million i 445 hiljada maraka. Ubrzo nakon toga, Bijedić potpisuje sa izvođačem aneks i smanjuje radove za dva sprata, a ukupna cijena poslova je million i 256 hiljada maraka. Time je, zapravo, otkriveno da je stvarna vrijednost tih poslova 568 hiljada, a ne million i 256 hiljada, kako je aneksom precizirano. Za agoniju u kojoj se nalaze radnici krive Općinu Tuzla, koja je godinama postavljala nesposobni menadžment koji je Direkciju doveo u katastrofalno stanje. Ministar Bijedić je odbio govoriti za FTV.

Post Reply