SDP

Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#39826 Re: SDP

Post by Android Knego »

emigrazione wrote:
johntra wrote:
skambrljo wrote:
Pa što izgubiše???
zato što je mnogima, pa izgleda i tebi, bitnije u strah utjerati u kosti da će se zaratiti i da je jedino SDA ta koja može zaštititi Bošnjake od novog pokolja i Milorada Dodika...dodaj tome krađe glasova na izbornim mjestima, razne malverzacije, obmane i laži i dobiješ ovo što sad imaš...ali, ko vas hebe, glasali ste tako, pa uživajte u ovom blagostanju...
Ovo je pravi rahatluk u odnosu na drzavu za covjeka...
sljedeci slogan bi mogao da glasi: drzava za pracovjeka!
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#39827 Re: SDP

Post by brad90 »

PLAKACEMO MI ZA LATKOM KO I POSLJE VIZEZABUDUCNOST
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39828 Re: SDP

Post by johntra »

skambrljo wrote:

Nisam te nikad vrijeđao, ali sad kad si prvi krenuo sa tim ja moram reći da veće debilčine od tebe nema. Pokušavaš ubijediti ljude u nešto što je nemoguće. Shvati već jednom čovječe da je SDP pao na najniže moguće grane!!! Pao je zbog Zlatka Lagumdžije, Damira Hadžića i njima sličnih. Pao je zbog njihovog pogrešnog poimanja platforme. Pa zar ti je to toliko teško shvatiti? Znam da si kivan i da na ovakav način pokušavaš da umanjiš bijes koji očigledno traje od oktobra, ali nađi neki izduvni ventil. Nemoj svoje bjesnilo širiti po forumu, gdje iako je bilo neslaganja, nije bilo vrijeđanja. Sve više vjerujem ljudima kad kažu da "SDP-ovci ujedaju".
broj tvojih postova i datum registracije mi govori mnoge stvari, a najbitnija je da si mi totalno nebitan...argumenti su ti samo za komentara na člancima klixa...sad nekom drugom pokušaj prodati tu plaćenu priču...hvala Bogu da imamo puno budala, tako da će se neko sigurno upecati...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39829 Re: SDP

Post by johntra »

tvsabina wrote:
Znači , Socijaldemokratska partija je zapravo napravila pun pogodak sa kadrovima na odgovornim pozicijama svih nivoa u periodu 2010-2014 ?
Postavila je samo nezavisne stručnjake koji su radili isključivo i samo za javno dobro , reformisali sistem , otpuštali gdje je bilo potrebno , napravili planove za sanacije dugova uz perfektno vođenje aktuelnih poslova bez novih zaduživanja.....kadrove koji nisu zapošljavali rođake , prijatelje i jarane , koji su vršili transparentne javne nabavke , kadrove koji su postavljali samo stručne u javna predezueća , kadrove koji ni na koji način za privatne poslove nisu koristili pozicije aktuelnih javnih postova....

A bezobrazni narod to na izborima nije prepoznao.

Pozdrav.
kakvi god da su kadrovi bili, a o tome se može pričati, jer bilo je drastičnih fula, urađeno je mnogo više stvari od mnogih "stručnih" kadrova ranije...to što si ti očekivala i što očekuješ Švicu preko noći, to je već druga stvar...
ovi skoro pola godine postavljaju kadrove, koje odmah smjenjuju, da bi postavljali nove...i tako sve u krug...da hoće barem nešto uraditi, pa da im se uputi koja kritika, ali, nema se šta kritikovati...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39830 Re: SDP

Post by johntra »

kamen spoticanja wrote: A kako su onda dobili izbore 2010.?
Izbornom kradjom pretpostavljam?
I kakvu je ulogu 2010 imao.milorad dodik?
Ti stvarno misliš da je 17 posto glasova na državnom nivou pobjeda?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39831 Re: SDP

Post by kamen spoticanja »

johntra wrote:
kamen spoticanja wrote: A kako su onda dobili izbore 2010.?
Izbornom kradjom pretpostavljam?
I kakvu je ulogu 2010 imao.milorad dodik?
Ti stvarno misliš da je 17 posto glasova na državnom nivou pobjeda?
Sta znam...neki su je proglasavali najvecom pobjedom od 1945.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39832 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Mislim da @johntru napadate bez nekih vecih argumenata. Zasto? Pa dobro, ima stvari gdje se on mozda izrazava po zeljama nekima (zavisi kako ko sta dozivljava), pa je za neke to dobro za neke lose. Kada u sustini poredimo ostale stranke sa SDP-om, onda i ne vidimo neke razlike. Naravno da su kadrovi SDP-a jaci od ostalih stranaka, ali se moramo zapitati kako da se to unovci u politicki zivot? Treba zavrsiti sa politicarima koji su krojili politiku od 90-tih pa do danas i imacemo zdraviju politicku klimu. To je sustina.

Ovaj gore post o prosjecnom Bosnjaku/Bosancu je izvanredan jer opisuje stvarnu sliku nas samih. Dakle, nije problem uopce u politici nego shvatanje iste. Problem kao sto je vec i navedeno u nekoliko postova je MENTALITET, a ne sto je neko seljak, automehanicar ili profesor. Za sve te profesije postoje nivoi u kojima sve te profesije moraju naci svoju satisfakciju, pa bi se iz tog zadovoljstva izrodilo i zdravije politicko razmisljanje.

Kada to prenesemo na politicki nivo (zadovoljstvo radnika, zaposlenika) onda bismo imali i drugacije shvatanje politike, sto automatski stvara i bolji mentalitet kod naroda, ali i politicara naravno, jer ce biti birani oni koji daju seljaku, automehanicaru i profesoru onu satisfakciju koju i zasluzuju svojim radom.

To je formula po kojoj moramo ici. Tu SDP mora zapeti i napraviti pomake, jer ovako vise ne ide. U sustini je BiH idealna drzava za socijaldemokratiju, samo treba prepoznati prave probleme u njoj.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39833 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

johntra wrote:.to što si ti očekivala i što očekuješ Švicu preko noći, to je već druga stvar....
Ne, Švicu i nije poanta šta je ona očekivala, nego Zapadnu Njemačku koju je obećao Vođa i ne preko noći nego za 4 godine... :roll:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#39834 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

mojeje misljenje dase kadrovima ezdepea nema ni sta prigovorit strucni ljudi koi znadu svoj poso napravim mijestima i stjeli su naj bolje zaovaj narod dahin sad nenabrajam znase kosu oni
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39835 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

hizo ramidovic wrote:mojeje misljenje dase kadrovima ezdepea nema ni sta prigovorit strucni ljudi koi znadu svoj poso napravim mijestima i stjeli su naj bolje zaovaj narod dahin sad nenabrajam znase kosu oni
Jeste, a i gdje su pogriješili Zlatko je jasno rekao "Ovo do sad ja preuzimam na sebe", dakle preuzeo čovjek na sebe i otišao na odmor u Dubrovnik... :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#39836 Re: SDP

Post by sabina1 »

johntra wrote:
tvsabina wrote:
Znači , Socijaldemokratska partija je zapravo napravila pun pogodak sa kadrovima na odgovornim pozicijama svih nivoa u periodu 2010-2014 ?
Postavila je samo nezavisne stručnjake koji su radili isključivo i samo za javno dobro , reformisali sistem , otpuštali gdje je bilo potrebno , napravili planove za sanacije dugova uz perfektno vođenje aktuelnih poslova bez novih zaduživanja.....kadrove koji nisu zapošljavali rođake , prijatelje i jarane , koji su vršili transparentne javne nabavke , kadrove koji su postavljali samo stručne u javna predezueća , kadrove koji ni na koji način za privatne poslove nisu koristili pozicije aktuelnih javnih postova....

A bezobrazni narod to na izborima nije prepoznao.

Pozdrav.
kakvi god da su kadrovi bili, a o tome se može pričati, jer bilo je drastičnih fula, urađeno je mnogo više stvari od mnogih "stručnih" kadrova ranije...to što si ti očekivala i što očekuješ Švicu preko noći, to je već druga stvar...
ovi skoro pola godine postavljaju kadrove, koje odmah smjenjuju, da bi postavljali nove...i tako sve u krug...da hoće barem nešto uraditi, pa da im se uputi koja kritika, ali, nema se šta kritikovati...
Nisam očekivala Švicu.
Očekivala sam odgovorne ljude.
Dobili smo šta smo dobili a i SDP je dobio što je dobio.
Doduše bili bi smo licemjerni kada bi samo SDP-u fakturisali 4 godine a svim ostalim prije njega ništa.
Problem je u tome što se postavljanjem takvih kadrova , gubitkom izbora i opštim padom SDP-a , gubi na dugoročno.
One sekunde kada je SDP koalirao sa SDA rekla sam da više nikada neću glasati za njih (da ne pišemo sad o SDA po milioniti put) a kadrovi ne samo da su promašeni i loši , oni su zapravo isti po mentalitetu i želji za uticajem i materijalnim , bez ozbiljne političke priče (iako je SDP bio ozbiljna stranka) već samo sa željom za DAJ , DAJ I DAJ.

Mnogo je teže izgubiti nadu u bolje sutra nego neki kratkoročni cilj. Da smo vidjeli lavovsku borbu SDP-a i SDA u reformama , u promjenama koju bi SDP iz hiljadu razloga recimo izgubio - to bi bilo nešto drugo. Svi bismo se pregrupisali , sačekali novi ciklus i satrali ih....

Ovako , SDP je....toliko razočarenje upravo zbog ranije retorike, infrastrukture i logistike....biti kadrovski isti kao SDA......jezivo....

Dugoročno....nemamo ništa.....ljudi u većim gradovima mogu glasati za Našu Stranku i znati da im glasovi (bar zasada i još uvijek) neće biti prodani za šaku dolara i da je ta grupa ljudi spremna da MIJENJA i mijenjaće ukoliko ikada koaliraju bilo gdje.
Trebamo li napomenuti da Našoj Stranci ne pada na pamet da koalira sa SDA ? (a to su bili prvi politički potezi SDP-a i DF-a nakon izbora).

Problem je što je Naša Stranka još uvijek pretežno regionalna sarajevska organizacija i proći će mnogo vode dok oni marljivim radom , trudom i principijelnošću dođu do toga da vode ovo društvo i promijene ga.

Za sve ostalo tu je bio SDP koji nije u stanju da promijeni predsjednika i kliku oko njega koja ga je gotovo politički uništila.

Ko profitira...Bake i Faraon...tužno i pretužno.
Pozdrav.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39837 Re: SDP

Post by JThomas »

Problem je u tome što se postavljanjem takvih kadrova , gubitkom izbora i opštim padom SDP-a , gubi na dugoročno.
time je ubijena opozicija. time je meni oduzeta mogućnost da razumno glasam protiv minderaša i neofeudalnog begovata, a da ti za koje glasam ne budu isti ili gori kao ovi. i to je pravo i istinsko zlo koje je napravio zlatko lagumdžija - pokrani milioni su kap u moru...
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#39838 Re: SDP

Post by skambrljo »

johntra wrote:
skambrljo wrote:

Nisam te nikad vrijeđao, ali sad kad si prvi krenuo sa tim ja moram reći da veće debilčine od tebe nema. Pokušavaš ubijediti ljude u nešto što je nemoguće. Shvati već jednom čovječe da je SDP pao na najniže moguće grane!!! Pao je zbog Zlatka Lagumdžije, Damira Hadžića i njima sličnih. Pao je zbog njihovog pogrešnog poimanja platforme. Pa zar ti je to toliko teško shvatiti? Znam da si kivan i da na ovakav način pokušavaš da umanjiš bijes koji očigledno traje od oktobra, ali nađi neki izduvni ventil. Nemoj svoje bjesnilo širiti po forumu, gdje iako je bilo neslaganja, nije bilo vrijeđanja. Sve više vjerujem ljudima kad kažu da "SDP-ovci ujedaju".
broj tvojih postova i datum registracije mi govori mnoge stvari, a najbitnija je da si mi totalno nebitan...argumenti su ti samo za komentara na člancima klixa...sad nekom drugom pokušaj prodati tu plaćenu priču...hvala Bogu da imamo puno budala, tako da će se neko sigurno upecati...

Wooow, kažeš da sam nebitan a ipak si proučavao moje postove. Čak si počeo da se baviš i numerologijom. Evo ti onda par brojeva pa se igraj: 12.10.2014, 75369, 6258 (ovaj je najsmješniji), 4379.

A ovo o budalama ne treba ni komentarisati. Pa nije valjda da neistomišljenike smatraš budalama? Eto te k’o slučajni prolaznik.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#39839 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

ezdepe sesad priprema za velik povratak na sledecim izborima osvijezili su clanstvo spremili su plan za ekonomski oporavak lagundzija cese vratit namijesto presjednika postoje jedino on sposobsn izvuc ovu zemlju izbelaja a opece him se prikljucit deef i zatoce pobjedit
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39840 Re: SDP

Post by Novak20 »

JThomas wrote:
Problem je u tome što se postavljanjem takvih kadrova , gubitkom izbora i opštim padom SDP-a , gubi na dugoročno.
time je ubijena opozicija. time je meni oduzeta mogućnost da razumno glasam protiv minderaša i neofeudalnog begovata, a da ti za koje glasam ne budu isti ili gori kao ovi. i to je pravo i istinsko zlo koje je napravio zlatko lagumdžija - pokrani milioni su kap u moru...
:thumbup:

S tim da se i za milione treba tražiti odgovornost.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#39841 Re: SDP

Post by cadburry »

Ono što mogu primijetiti jeste da se unutar SDP-a odvija intenzivan politički život - biraju se nove strukture na svim nivoima, prave nove metodologije rada, uvezuju se sa sestrinskim strankama u Evropi, konstantno imaju edukacije... Pričaju o brojci o 30 000 članova. Na unutarstranačke izbore izašlo 20 000. Meni sve to pokazuje da su daleko od mrtve stranke. I drago mi je zbog toga. Sa dobrom programskom i kadrovskom reformom, nema razloga da ne vrate (dio) moje izgubljeno povjerenje koje je privremeno otišlo u korist Naše stranke.

Posebno mi je dopadljiv mlađahni Irfan Čengić, koji za razliku od bezmudnih i blijedih Saša Magazinovića i Jasenka Selimovića, izgleda kao energičan mladi socijalista (više puta sam ga slušao na temu Zakona o radu).

I na kraju, najvažniji utjecaj na budući pravac djelovanja SDP-a će imati jesenji izbori za predsjednika SDP-a: da li će to biti Jasmin Imamović ili Nermin Nikšić.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#39842 Re: SDP

Post by vivaldi »

cadburry wrote:Meni sve to pokazuje da su daleko od mrtve stranke.
ma kakvi mrtvi...zlaju otpisati je ludilo..njemu ni armagedon nece dohakat. vratice se taj prije ili poslije
User avatar
JoseMujica
Posts: 27552
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#39843 Re: SDP

Post by JoseMujica »

SDP-u sa Trenerkom na ćelu i DF-u sa Smućkom ostaje još jedino da na forumima dobijaju izbore.
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#39844 Re: SDP

Post by skambrljo »

Idemo ruke gore, za cijelu ekipu, posebno za Johntru:

Zbogom Zlatko zauvijek, Damir nek te prati
ako ti je išta sveto partiju nam vrati,
bio si u prolazu, predugo si ost’o
prevario narod, omražen si post’o


Damir Hadžić Nole, prvi reket stranke
radosnim korakom pjevuši do banke,
svaki svoj potpis pretvorio u franke,
sad se pravi švabo, ne reče ni Danke.

Drugarica Lidija, Zlajina štrumpfeta
zbog velikog garda bila je brzopleta,
od velikog šefa uvijek bila voljena,
Jovnka Broz nije joj do koljena.

Nikšić Nermin tarzo nije bio loš
sve dok ga u Zlajin ne strpaše koš,
ako bude mudar još mu nije kasno
treba lupit od sto i sve reći glasno

Baš ko što je Komšo, pukao mu film
složio ga Zlaji čuli su se jecaji,
a onda i stranci odveo birače
plače Zlatko, zovite trubače.

U stranci se znoje a nije od gripe,
po gradu se priča strahuju od SIPE,
čuli smo za reket, Adilovo blago,
vratit će vam Željko sve milo za drago.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39845 Re: SDP

Post by fosna2014 »

cadburry wrote:Ono što mogu primijetiti jeste da se unutar SDP-a odvija intenzivan politički život - biraju se nove strukture na svim nivoima, prave nove metodologije rada, uvezuju se sa sestrinskim strankama u Evropi, konstantno imaju edukacije... Pričaju o brojci o 30 000 članova. Na unutarstranačke izbore izašlo 20 000. Meni sve to pokazuje da su daleko od mrtve stranke. I drago mi je zbog toga. Sa dobrom programskom i kadrovskom reformom, nema razloga da ne vrate (dio) moje izgubljeno povjerenje koje je privremeno otišlo u korist Naše stranke.

Posebno mi je dopadljiv mlađahni Irfan Čengić, koji za razliku od bezmudnih i blijedih Saša Magazinovića i Jasenka Selimovića, izgleda kao energičan mladi socijalista (više puta sam ga slušao na temu Zakona o radu).

I na kraju, najvažniji utjecaj na budući pravac djelovanja SDP-a će imati jesenji izbori za predsjednika SDP-a: da li će to biti Jasmin Imamović ili Nermin Nikšić.
Naravno, to je ono sto ce donijeti prevagu u buducnosti SDP-a. Mislim da ce ovaj put pobijediti tuzlanska struja, jer ce Krajisnici npr. podrzati Imamovica na izborima. Bitno je da se koncentrise nakon izbora organa SDP-a sve na pojedinca i radnicka prava, a tu je Imamovic jaci tj. imace takav program.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#39846 Re: SDP

Post by pedeset »

Kud Damir Hadžić prođe, ni trava ne niče.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ministar ... /150724081

Hajd što je uništio opštinu "Novi Grad", uništio je i SDP, ali kako je imao vremena da raz...be i ovakvo ministarstvo.
Nešto kontam, trebalo bi ga ubaciti u SDA, pa da ih ovaj totalno uništi. Bakir ne može sam, a Hadžić je u tandemu sa Lagumdžijom čuda činio, uništili su i državu a da ne mogu jednu SDA.
Aferim Damire.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39847 Re: SDP

Post by General War »

fosna2014 wrote:
cadburry wrote:Ono što mogu primijetiti jeste da se unutar SDP-a odvija intenzivan politički život - biraju se nove strukture na svim nivoima, prave nove metodologije rada, uvezuju se sa sestrinskim strankama u Evropi, konstantno imaju edukacije... Pričaju o brojci o 30 000 članova. Na unutarstranačke izbore izašlo 20 000. Meni sve to pokazuje da su daleko od mrtve stranke. I drago mi je zbog toga. Sa dobrom programskom i kadrovskom reformom, nema razloga da ne vrate (dio) moje izgubljeno povjerenje koje je privremeno otišlo u korist Naše stranke.

Posebno mi je dopadljiv mlađahni Irfan Čengić, koji za razliku od bezmudnih i blijedih Saša Magazinovića i Jasenka Selimovića, izgleda kao energičan mladi socijalista (više puta sam ga slušao na temu Zakona o radu).

I na kraju, najvažniji utjecaj na budući pravac djelovanja SDP-a će imati jesenji izbori za predsjednika SDP-a: da li će to biti Jasmin Imamović ili Nermin Nikšić.
Naravno, to je ono sto ce donijeti prevagu u buducnosti SDP-a. Mislim da ce ovaj put pobijediti tuzlanska struja, jer ce Krajisnici npr. podrzati Imamovica na izborima. Bitno je da se koncentrise nakon izbora organa SDP-a sve na pojedinca i radnicka prava, a tu je Imamovic jaci tj. imace takav program.
Necete vala "leba da se najedete ni sa Dzasminom"...prvo nije on tuzlanska struja, drugo nije ni njemu strano otimanje (oduzimanje stana bivsem vlasniku)...i stotinu drugih aferima, nije opstina djaba gorila prosle godine...svi koji imaju SDP clansku knjizicu treba da pocine harakiri..pa ispocetka mozda ima neke danse.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#39848 Re: SDP

Post by The BEN10 »

General War wrote:
fosna2014 wrote: Naravno, to je ono sto ce donijeti prevagu u buducnosti SDP-a. Mislim da ce ovaj put pobijediti tuzlanska struja, jer ce Krajisnici npr. podrzati Imamovica na izborima. Bitno je da se koncentrise nakon izbora organa SDP-a sve na pojedinca i radnicka prava, a tu je Imamovic jaci tj. imace takav program.
Necete vala "leba da se najedete ni sa Dzasminom"...prvo nije on tuzlanska struja, drugo nije ni njemu strano otimanje (oduzimanje stana bivsem vlasniku)...i stotinu drugih aferima, nije opstina djaba gorila prosle godine...svi koji imaju SDP clansku knjizicu treba da pocine harakiri..pa ispocetka mozda ima neke danse.
Pa onaj kompleks sa jezerima što posluje u minusu, pa tz naselja što i dan danas nemaju vodu...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39849 Re: SDP

Post by JThomas »

sve je ba to isto. ko je stvarno bio drukčiji davno je razgulio.

a i mnogi koji nisu, da ne budem krivo shvaćen... :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#39850 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

Nikšić dobija najvjerovatnije mjesto prvog u SDP-u na sličan način kao i na vanrednom kongresu. Ima jaku infrastrukturu koja ga podržava i radi za njega. Čak su na TK bili podijeljeni kod glasanja na vanrednom kongresu.

Image
Post Reply