SDP

backy
Posts: 23
Joined: 14/05/2011 00:39

#37451 Re: SDP

Post by backy »

L u c i f e r wrote:
backy wrote:I sta sad likovi dolaze ovdje da slave nad porazom sdp-a na izborima koja bolest vi mislite da moze nepismena kvazi bosnjacka stranka da izvuce zemlju iz govana.Ne treba niko ukazivati sdp glasacima i simpatizerima na belaje i nedostatke u sdp-u.Mi smo ih kaznili zbog bahatosti i koaliranja sa cobanima iz prvog safa ne treba niko nama ukazati na te problem MI SMO IH SVJESNI .Dok glasaci drugih politickih nacionalnih organizacija nisu i ne zele bit svjesni nicega bitno je da je NAS pa makr i govedo bilo kanditat na izborima
“Loši političari bivaju izabrani zahvaljujući dobrim građanima koji ne izlaze na izbore.” George Jean Nathan
Sram da vas bude, Zlaja je najbolje što je sdp ikad izbacio, najbrži i najdalji spermatozoid crvenog ejakulata...
Ti kao nesto mene vrijedas ono ok a zamisli da radis za 500-600 km mjesecno (rezije ,djeca ,zena grijanje struja komunalije itd) a vlasnik firme inace simpatizer bosnjacke nacionalne stranke tjera te da glasas za kandidate iste stranke inace dobijes otkaz i ne samo to nego ne mozes se zaposliti nigdje u blizini.Pa onda poplave dijeljenje humanitarne po politickoj podobnosti itd.A ti vrijedaj i dalje druze navikao sam za ovih 36 godina malo je ponosa ostalo ..
NO PASARAN
Last edited by backy on 18/10/2014 01:03, edited 1 time in total.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#37452 Re: SDP

Post by itekako »

drugovi, postali smo zemlja neotesanih papaka ciji je zivot grand parada a jedino mjerilo uspjesnosti im se ogleda u kolicini nakicenog zlata.
pa oni bi i za Dzemala Bijedica rekli "jo Hamo vidi mu glave, komunjara prava"
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#37453 Re: SDP

Post by L u c i f e r »

backy wrote:
L u c i f e r wrote:
backy wrote:I sta sad likovi dolaze ovdje da slave nad porazom sdp-a na izborima koja bolest vi mislite da moze nepismena kvazi bosnjacka stranka da izvuce zemlju iz govana.Ne treba niko ukazivati sdp glasacima i simpatizerima na belaje i nedostatke u sdp-u.Mi smo ih kaznili zbog bahatosti i koaliranja sa cobanima iz prvog safa ne treba niko nama ukazati na te problem MI SMO IH SVJESNI .Dok glasaci drugih politickih nacionalnih organizacija nisu i ne zele bit svjesni nicega bitno je da je NAS pa makr i govedo bilo kanditat na izborima
“Loši političari bivaju izabrani zahvaljujući dobrim građanima koji ne izlaze na izbore.” George Jean Nathan
Sram da vas bude, Zlaja je najbolje što je sdp ikad izbacio, najbrži i najdalji spermatozoid crvenog ejakulata...
Ti kao nesto mene vrijedas ono ok a zamisli da radis za 500-600 km mjesecno (rezije ,djeca ,zena grijanje struja komunalije itd) a vlasnik firme inace simpatizer bosnjacke nacionalne stranke tjera te da glasas za kandidate iste stranke inace dobijes otkaz i ne samo to nego ne mozes se zaposliti nigdje u blizini.Pa onda poplave dijeljenje humanitarne po politickoj podobnosti itd.A ti vrijedaj i dalje druze navikao sam za ovih 36 godina malo je ponosa ostalo ..
Ma ne vrijeđam ba gluho bilo.
Sam se malo zaebaem na zlajin račun. ;-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#37454 Re: SDP

Post by General War »

backy wrote:
L u c i f e r wrote:
backy wrote:I sta sad likovi dolaze ovdje da slave nad porazom sdp-a na izborima koja bolest vi mislite da moze nepismena kvazi bosnjacka stranka da izvuce zemlju iz govana.Ne treba niko ukazivati sdp glasacima i simpatizerima na belaje i nedostatke u sdp-u.Mi smo ih kaznili zbog bahatosti i koaliranja sa cobanima iz prvog safa ne treba niko nama ukazati na te problem MI SMO IH SVJESNI .Dok glasaci drugih politickih nacionalnih organizacija nisu i ne zele bit svjesni nicega bitno je da je NAS pa makr i govedo bilo kanditat na izborima
“Loši političari bivaju izabrani zahvaljujući dobrim građanima koji ne izlaze na izbore.” George Jean Nathan
Sram da vas bude, Zlaja je najbolje što je sdp ikad izbacio, najbrži i najdalji spermatozoid crvenog ejakulata...
Ti kao nesto mene vrijedas ono ok a zamisli da radis za 500-600 km mjesecno (rezije ,djeca ,zena grijanje struja komunalije itd) a vlasnik firme inace simpatizer bosnjacke nacionalne stranke tjera te da glasas za kandidate iste stranke inace dobijes otkaz i ne samo to nego ne mozes se zaposliti nigdje u blizini.Pa onda poplave dijeljenje humanitarne po politickoj podobnosti itd.A ti vrijedaj i dalje druze navikao sam za ovih 36 godina malo je ponosa ostalo ..
Dok je SDP se zaklinjao u konkurse i zastitu uposlenika...nemoj molimte tu temu nacinjat o postenju i pravima u SDP ovskom izdanju. :roll:
backy
Posts: 23
Joined: 14/05/2011 00:39

#37455 Re: SDP

Post by backy »

Necu prijatelju nacinjati tu temu samo iznosim svoja iskustva. U pravu si, medutim simpatizeri SDP-a SU SVJESNI TOGA(zato je sdp kaznjen na izborima) i to je ta razlika.
-H-E-L-L-
Posts: 229
Joined: 08/10/2014 23:53

#37456 Re: SDP

Post by -H-E-L-L- »

Gledam ponovo ovu raspravu Lagumdzije sa Silajdzicem oko izgradnje elektroenergetskih postrojenja. Koji je taj covjek majstor manipulacije,to je nevjerovatno.Zato se Haris onako nervira dok ovaj prica gluposti i spominje nekakva sredstva od kojih se moze izgraditi to sve samostalno,pa krampovi i lopate kako bi se stari komunisti malo prisjetili starih dana.Svaka cast..Priznajem da sam i ja licno tada nasjeo na ovu pricu i glasao za SDP 2010.
Sve to oni isto sada rade sa blokom u TZ i TE u Banovicima(pitanje sta ce bit od toga,nadam se da hoce),sa losijom startnom pozicijom.Samo jedan primjer sta je radjeno sa EP kasnije.
Neto profit Elektroprivrede BiH ostvaren u 2011. godini skoro četiri puta je manji od najavljenog: umjesto 6,5 miliona KM, kako je tvrdio direktor kompanije Elvedin Grabovica, iznosi svega 1,4 miliona KM! Cjelokupan fond za isplatu dividende iznosi jedva 0,66 miliona KM, što je bezmalo 590 puta manje od fonda za dividende iz 2009. godine.Bruto prihod EPBiH u protekloj godini skoro je jednak bruto prihodu koji je kompanija ostvarila u 2010. godini, mada je prema projekcijama uprave morao biti barem 7 posto (oko 60 miliona KM) veći nego godinu ranije, budući da je cijena struje od početka drugog polugodišta 2011. godine porasla za oko 15 posto. Po svemu, sudeći, razlika u cijeni struje na domaćem tržištu istopila se u sumnjivim transakcijama kompanije na inostranom tržištu za koje je bila „nadležna“ povlaštena beogradska kompanija Rudnap u vlasništvu Vojina Lazarevića. Aktuelna uprava EPBiH predvođena Grabovicom u maju prošle godine poništila je sva tendere na kojima je prethodna uprava postigla solidnu cijenu struje od oko 56 eura za megavatsat. Ta je struja kasnije, bez tendera i na dnevnoj bazi, prodavana po cijeni koja je u prosjeku bila niža za oko 6 eura
Necu ulaziti u to kakav je ugovor trebao biti potpisan(tada je bio idealan trenutak nebitno sa kime) ali samo jedan primjer kako se moglo nasjesti na njegovu pricu.

Uglavnom SDP je gotov nema se tu sta vise pricat,mozda je i bolje.
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#37457 Re: SDP

Post by zeleni xy »

Ridjobrki wrote:Svak' tamo bježi od svakog a svi skupa bježe od odgovornosti i pokušava se oprati kako god ko može.

U Dnevniku 3 FTV-a: Mahmut Alagić tvrdi da mu prijeti Hamdija Lipovača.

A ja pojeo sve kokice u izbornoj noći. :sad:
Rekoh ja tebi sinoć šta se dešava i šta će se tek desiti, prije tri dana u KO SDP-a u Krupskoj ulici je bio sastanak nekog odbora samo je falilo još da zapucaju, toliko galame, psovanja, optuživanja, prozivanja itd, živi cirkus

http://www.klix.ba/vijesti/bih/alagic-l ... /141017135

http://www.avaz.ba/clanak/141276/lipova ... -pistoljem

Sve se dešavalo oko 20 sati, kada sam dao i izjavu u policiji. Hamdija Lipovača me je nazvao u pripitom stanju. Pošto sam ja u Bihaću, a on u Sarajevu, poslao mi je poruku i pitao želim li biti član Predsjedništva SDP-a. Napisao sam mu da ne želim. Onda je on rekao da se nalazi u društvu sa Bakirom Hadžiomerovićem, Marinom Ivaniševićem… - rekao je Alagić. Nastavio je da je to sve uslijedilo nakon što je dao izjavu medijima da bi kompletno Predsjedništvo SDP-a trebalo podnijeti ostavku. - Onda je on pitao zašto si ti protiv mene, nećeš da budeš samnom u Predsjedništvu SDP-a? A, pošto smo ga demokratski prije dvije godine smijenili dva puta, sjetio se i toga i da se trebao obračunati samnom. Rekao sam mu: "Hamdo ja ovo snimam, iako nisam". Onda je nastavio govoriti da ima milion maraka te da će se obračunati samnom, a nakon toga je spomenuo pištolj. To sam shvatio ozbiljno, upozorio sam ga i on je prekinuo vezu – ispričao nam je Alagić. -
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#37458 Re: SDP

Post by exliberal-ex »

Jedan veoma bitan razlog zasto je SDP ovako nisko pala ralizacija od mnogih glasaca da je SDP partija (a posebno vrhovni lider) u mnogim stvarima na papiru crvena stranka ali ispod tog crvenila je izbijala SDA zelena.
Prije nego sto me napadnete stavite se u ulogu nekog prosjecnog clana SDP koji nije zelio da se svrsta u tor.
Poslije svih ovih godina konacno je ljudima doslo iz dupeta u glavu da je SDP rukovodstvo vise nacionalisticki nastrojeno nego SDA. Da je prica o multikulturi svedena na Komsica I par drugih ikebana koji su tu bili da bi sukali drugima. U sustini vladavina SDP se svela na zastitu bosnjackih interesa sa veoma jakom politikom "ima li tu mene igdje". I naravno da je ostao gorak okus u ustima poslije svega ovog.
Sta je tim ljudima ostalo na ovim izborima, neglasat,glasat ponovo za tu istu stranku ili se pridruzit drugima...kao sto vidimo po rezultatima odlazak je bio masovan prema DF ali I djelimicno prema SBB.....a sve ovo sto sam napisao sad pisao sam I prije proslih izbora, samo tad nije spominjan DF I SBB jer nisu ni postojali :D
backy
Posts: 23
Joined: 14/05/2011 00:39

#37459 Re: SDP

Post by backy »

exliberal-ex wrote:Jedan veoma bitan razlog zasto je SDP ovako nisko pala ralizacija od mnogih glasaca da je SDP partija (a posebno vrhovni lider) u mnogim stvarima na papiru crvena stranka ali ispod tog crvenila je izbijala SDA zelena.
Prije nego sto me napadnete stavite se u ulogu nekog prosjecnog clana SDP koji nije zelio da se svrsta u tor.
Poslije svih ovih godina konacno je ljudima doslo iz dupeta u glavu da je SDP rukovodstvo vise nacionalisticki nastrojeno nego SDA. Da je prica o multikulturi svedena na Komsica I par drugih ikebana koji su tu bili da bi sukali drugima. U sustini vladavina SDP se svela na zastitu bosnjackih interesa sa veoma jakom politikom "ima li tu mene igdje". I naravno da je ostao gorak okus u ustima poslije svega ovog.
Sta je tim ljudima ostalo na ovim izborima, neglasat,glasat ponovo za tu istu stranku ili se pridruzit drugima...kao sto vidimo po rezultatima odlazak je bio masovan prema DF ali I djelimicno prema SBB.....a sve ovo sto sam napisao sad pisao sam I prije proslih izbora, samo tad nije spominjan DF I SBB jer nisu ni postojali :D
U savakom slucaju zanimljivo razmisljanje
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#37460 Re: SDP

Post by wolf07 »

Davno bjese dan kad sam osuo prvu kritiku po SDP-u. Godine su u pitanju. I tada i danas kazem, nije meni mrska ideja socijaldemokratije ali nosioci te ideje u BiH su vise nego ogavni. Dok je SDP govorio ustima Nijaza Durakovica, Mire Lazovica, Bogica Bogicevica i njima slicnih ljudi, imalo se sta cuti. Ali ne lezi vraze, u maniru Josifa Visarionovica Staljina pripremi se unutarstranacki puc i svi pomenuti odu u politicku penziju. Da je bilo moci u rukama Zlatka Lagumdzije ni sekunde se dvoumim oko toga da li bi ih poslao na neki Goli otok ili u kakav gualg, bi sigurno!!!
Sad je lako trijumfovati nad njihovom smrdljivom lesinom. Vise nego jednom sam tacno predvidjao sta ce se desavati u ovoj stranci. Opet cu ponoviti, dobro se sjecam rasprave sa nekim zagrizenim SDP-ovcima o tome kako se sprema cijepanje SDA (informacija iz "AVAZA"). Kad sam rekao da je rascjep u stvari na vratima SDP-a od mene su pravili budalu. I sta se desilo, otisao Komsic i formirao DF par sedmica nakon moje najave. Vec mjesecima predvidjam poraz SDP-a na oktobarskim izborima i opet isti scenario. Ja sam kao placenik SDA i slicne budalastine.

Sad bi najlakse bilo priljuciti se nesmiljenoj lavini pljuvaca medjutim, ono sto ja iskreno prizeljkujem jeste da se pojavi neka nova snaga na lijevom centru (nisam siguran da je to DF ali je moguce). Ako ova zemlja ikad bude koliko-toliko normalna ona ce u tom slucaju u svojoj sustini pocivati na socijaldemokratskoj ideji ili nekom njenom derivatu. Svi znamo da je mudri Damir Hadzic rekao da mu je preca partija od drzave, to sam ovdje citirao na desetine puta pokusavajuci da otvorim oci ljudima koji misle svojom glavom a to im je promaklo, ili nisu obratili paznju na njegove rijeci. Platice on tu naivnu budalastinu van svake sumnje. Medjutim, razlog zbog kojeg ovo sad po ko zna koji put pominjem je sljedeci. Mozda ovakvom SDP-u kakav je sad stvarno drzava nije potrebna (mada cisto sumnjam u to), ali van svake sumnje je da ovoj drzavi treba neka lijevo orijentisana stranka. Jedini problem u ovom trenutku ima dvije krupne cjeline. Prva cjelina je trenutno clanstvo SDP-a, a narocito rukovodni kadar. To treba da se ocisti temeljito, da im se za trag ne zna. I druga stvar je da ta ideja, da bi bila efikasna, mora imati stvarnu snagu i medju druga dva naroda a ne samo medju Bosnjacima. Bez rjesavanja ova dva problema Bosnjaci se ne smiju igrati sa svojom sudbinom i davati svoje povjerenje nekoj lijevoj partiji koja je de facto bosnjacka. U toj atmosferi svaka ljevicarska partija koja bi brala glasove samo Bosnjaka bi bila razvucena kao i SDP u prethodne 4 godine. SDA ima jasnu "licnu kartu" te se stoga narodu lakse identifikovati s tom strankom a i stranci sa svojim narodom, ali opet ponavljam - ako BiH ikad ponovo dozivi neke zlatne trenutke onda ce to biti jer je uredjena kao drzava u kojoj se neko brine o radnicima i za radnike, o gradjanima i za gradjane, a ne o narodima i za narode i o vjerama i za vjere. Takav obrat mogu postici samo pravi ljevicari koji ce okupiti gradjane cijele zemlje bez insistiranja na rjesavanju partikularnih pitanja tipa "hrvatsko pitanje". Medjutim, kako stvari stoje - daleko smo od tog dana.
-H-E-L-L-
Posts: 229
Joined: 08/10/2014 23:53

#37461 Re: SDP

Post by -H-E-L-L- »

BiH definitivno treba jedna stranka koja ce moci apsorbovati sve one koje ne zele da glasaju za nacionalne stranke,Bosnjacima kojima se ogadio kriminal i manipuliranje IZ od strane jedne stranke,koji se nisu izjasnili,koji pripadaju nacionalnim manjinama i ostalima iz dva konstitutivna koji su u svojoj dusi za ovu drzavu koja ce raditi za gradjane,koji su za poboljsanje prava radnika i imaju socijaldemokratsku ideju kao svoju vodilju.Ovo rukovodstvo je to dovelo na rub propasti i to im je veliki grijeh prema ovoj drzavi.
bosančica-sunčica
Posts: 157
Joined: 31/10/2012 15:23

#37462 Re: SDP

Post by bosančica-sunčica »

SDP se mora korjenito očistiti....svi istaknuti sdp-ovici se oličinje bahatosti i korumpiranosti.
Zajedno sa Zlatkom i Predsjedništvom ,treba izbaciti sve ministre,poslanike, direkore,članove UO i NO...Nijedan nije bio izabran "slučajno"...sve je to plejada lopova...(nek plove jahtom koju već odavno neki imaju).
Socijaldemokratska ideja se može pronaći samo u zaboravljenoj socijalnoj-narodnoj sredini, a ne u " beskurpuloznom moćnicima".
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#37463 Re: SDP

Post by wolf07 »

-H-E-L-L- wrote:BiH definitivno treba jedna stranka koja ce moci apsorbovati sve one koje ne zele da glasaju za nacionalne stranke,Bosnjacima kojima se ogadio kriminal i manipuliranje IZ od strane jedne stranke,koji se nisu izjasnili,koji pripadaju nacionalnim manjinama i ostalima iz dva konstitutivna koji su u svojoj dusi za ovu drzavu koja ce raditi za gradjane,koji su za poboljsanje prava radnika i imaju socijaldemokratsku ideju kao svoju vodilju.Ovo rukovodstvo je to dovelo na rub propasti i to im je veliki grijeh prema ovoj drzavi.
Ovaj SDP, odnosno Lagumdzija, je cak uspio i jedinog bitnog clana koji nije Bosnjak a dolazi iz RS (Popovica) otjerati u nepovrat! Da nisu nista drugo uradili lose ovo je za zatvora jbt. A i njegovo napustanje stranke je prokomentarisano rijecima - sad smo jos jaci! Nisu prstom mrdnuli da prosire svoju kadrovsku osnovu ljudima iz RS-a i Zapadne Hercegovine. Znam da im u pocetku ne bi bilo lako, ali najlakse je sjediti na Bas-Carsiji i imenovati clanove upravnih i nadzornih odbora iz svoje postojece ergele i njihovih bliskih srodnika.
-H-E-L-L-
Posts: 229
Joined: 08/10/2014 23:53

#37464 Re: SDP

Post by -H-E-L-L- »

wolf07 wrote:
-H-E-L-L- wrote:BiH definitivno treba jedna stranka koja ce moci apsorbovati sve one koje ne zele da glasaju za nacionalne stranke,Bosnjacima kojima se ogadio kriminal i manipuliranje IZ od strane jedne stranke,koji se nisu izjasnili,koji pripadaju nacionalnim manjinama i ostalima iz dva konstitutivna koji su u svojoj dusi za ovu drzavu koja ce raditi za gradjane,koji su za poboljsanje prava radnika i imaju socijaldemokratsku ideju kao svoju vodilju.Ovo rukovodstvo je to dovelo na rub propasti i to im je veliki grijeh prema ovoj drzavi.
Ovaj SDP, odnosno Lagumdzija, je cak uspio i jedinog bitnog clana koji nije Bosnjak a dolazi iz RS (Popovica) otjerati u nepovrat! Da nisu nista drugo uradili lose ovo je za zatvora jbt. A i njegovo napustanje stranke je prokomentarisano rijecima - sad smo jos jaci! Nisu prstom mrdnuli da prosire svoju kadrovsku osnovu ljudima iz RS-a i Zapadne Hercegovine. Znam da im u pocetku ne bi bilo lako, ali najlakse je sjediti na Bas-Carsiji i imenovati clanove upravnih i nadzornih odbora iz svoje postojece ergele i njihovih bliskih srodnika.
Tako je.Upravo je SDP trebala biti ta snaga koja je u RS i Zapadnoj Hercegovini trebala jacati ideju gradjanske drzave zasnovane na ravnopravnosti svih,istinske ravnopravnosti,bez obzira na vjeru i nacionalnost u koju mnogi jos vjeruju,samo je pitanje koliko jos.Oni su to vrijeme potrosili na prepucavanja i sukob oko mjesta u upravnim odborima i borbama za kontrolu medijskog prostora itd.
-H-E-L-L-
Posts: 229
Joined: 08/10/2014 23:53

#37465 Re: SDP

Post by -H-E-L-L- »

I da,i Komsic to nece uspjeti upravo zbog SDP zaostavstine,kada ga je Lagumdzija namjerno kandidovao za hrvatskog clana predsjenistva cisto radi glasova za stranku,jer je znao da vecina naroda nece gledati za kojeg se clana predsjedistva kandiduje,vec im je ispred bila slika nekoga konacno postenog i neiskvarenoga.
Time je dugorocno unistio Komsicu priliku da krene tim putem,tako da ce i Komsic biti sveden na Bosnjacko glasacko tijelo i Hrvate i Srbe iz gradova sa Bosnjackom vecinom,sto ce dovesti do cijepanja glasova ponovo medju nasim glasackim tijelom,dok ce Hrvati i Srbi imati jake nacionalisticke stranke.
sarajevosa
Posts: 306
Joined: 29/06/2014 21:45

#37466 Re: SDP

Post by sarajevosa »

:D :D :D
Last edited by sarajevosa on 16/09/2020 23:38, edited 2 times in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#37467 Re: SDP

Post by mirsek »

exliberal-ex wrote:Jedan veoma bitan razlog zasto je SDP ovako nisko pala ralizacija od mnogih glasaca da je SDP partija (a posebno vrhovni lider) u mnogim stvarima na papiru crvena stranka ali ispod tog crvenila je izbijala SDA zelena.
Prije nego sto me napadnete stavite se u ulogu nekog prosjecnog clana SDP koji nije zelio da se svrsta u tor.
Poslije svih ovih godina konacno je ljudima doslo iz dupeta u glavu da je SDP rukovodstvo vise nacionalisticki nastrojeno nego SDA. Da je prica o multikulturi svedena na Komsica I par drugih ikebana koji su tu bili da bi sukali drugima. U sustini vladavina SDP se svela na zastitu bosnjackih interesa sa veoma jakom politikom "ima li tu mene igdje". I naravno da je ostao gorak okus u ustima poslije svega ovog.
Sta je tim ljudima ostalo na ovim izborima, neglasat,glasat ponovo za tu istu stranku ili se pridruzit drugima...kao sto vidimo po rezultatima odlazak je bio masovan prema DF ali I djelimicno prema SBB.....a sve ovo sto sam napisao sad pisao sam I prije proslih izbora, samo tad nije spominjan DF I SBB jer nisu ni postojali :D
Fulio si fudbal, ko sto bi rekla raja iz ulice.

Samo nepotizam i korupcija, zaboravljanje radnika i sindikata kao i koaliranje sa SDA i drugih neprincipijelnosti radi pojedinih fotelja je presudilo da se izgube glasovi .

Bilo je clanova nebosnjaka SDP-a koji su na nekim sastancima izrazavali nezadovoljstvo sto se djele paketi pred izbore za bajram I tako dodatno pribliziti/ulizati birackom tijelu kao da je neko mogao birati koji ce praznik biti pred izbore.
Ovo ne govorim za posljednje izbore nego neke od proteklih.

Ali kompleksi su čudo. :oops:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#37468 Re: SDP

Post by mirsek »

sataraso wrote:
bosančica-sunčica wrote:SDP se mora korjenito očistiti....svi istaknuti sdp-ovici se oličinje bahatosti i korumpiranosti.
Zajedno sa Zlatkom i Predsjedništvom ,treba izbaciti sve ministre,poslanike, direkore,članove UO i NO...Nijedan nije bio izabran "slučajno"...sve je to plejada lopova...(nek plove jahtom koju već odavno neki imaju).
Socijaldemokratska ideja se može pronaći samo u zaboravljenoj socijalnoj-narodnoj sredini, a ne u " beskurpuloznom moćnicima".
SDP treba nekog ovakvog.

Image
:mrgreen: :thumbup:
Mada su ovaj drugi dio vecina glavesina namirila preko sekretarica i mladih aktivistkinja zeljnih brzog proboja u svakom smislu te riječi.
Zato i izborni štabovi više liče na kupleraje nego na sinergiju iskrenih aktivista i clanova zeljnih boljeg sutra za sve nas.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#37469 Re: SDP

Post by Android Knego »

ko je malo pazljivije pratio izbore mogao je izmedju redova iscitati da Lagumdzija upravo sprema objedinjavanje socijaldemokratije, zajedno sa DF-om i Komsicem:



svih mi bubnjeva Darkvuda, ne znam hocu li ikad shvatiti kako se neki ljudi tako jednostavno prebace iz moda yebem-ti-sve-po-spisku-zivo-i-mrtvo u mod jaro-bil-mi-mogo-nesto-sredit
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#37470 Re: SDP

Post by shibonja »

KatarinaKosaca wrote:Sta ce se sad zdogoditi sa politicko podobnim postavjenimkadrovima, Znaci, prvenstveno znaci direktor Elektroprivrede i KUS-a? I svim ostalim????
Novi direktor Elektroprivrede trenutno sjedi u upravnom odboru iste
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#37471 Re: SDP

Post by L u c i f e r »

sataraso wrote:Stanje u SDP-u je jasno. Oni su izgubili zbog ovog ili onog razloga dosta profesionalnih nebosnjackih uhljebasa, koje je SDP prije uhljebljavao po vecinskim bosnjackim sredinama i sad nema goreg od Zlatka Lagumdzije, koji je zbog toga i izgubio medjunarodnu podrsku i podrsku sve one bulamente nevladinih organizacija u koje se vecinom uhljebio upravo taj nebosnjacki profesionalni uhljeb kadar, koji sad Zlatku Lagumdziju razvlaci kao najgoreg, kao da se Zlaja promijenio za jotu od 2010 godine kad je trijmfovao na izborima.

Jedina razlika izmedju SDP-a 2010 godine i SDP 2014 godine je taj sto su Zeljko Komsic i preko njega profesionalni nebosnjacki uhljebljivaci ispali iz tala u SDP-u i to vecinom svojom voljom i to u zelji da nebosnjak vlada socijaldemokratijom, a ne balija sa egom do Marsa.

Zato su po prvi put po SDP-u raspalile i strane organizacije i tu smo gdje smo. SDP treba moliti te profesionalne nebosnjacke uhljeb kadrove da se vrate u SDP, da ce dobiti tal koji su izgubili i jos vise i odmah nece biti problema ni sa onim "GLASAJ ili TRPI".

Drugim rijecima, Lagumdzija treba "Darkama Brkanima" platiti ono "na kafu" i sve ce biti OK.

Trecim rijecima, ne ruse oni njega sto se kock'o, nego sto se vadio.
Image
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#37472 Re: SDP

Post by Liberalism »

JoseMujica wrote:
Liberalism wrote:Odbrana Sokratova, prvi dio:

"Kakav su utisak, građani atinski, učinili na vas tužioci moji, to ja ne znam. Ja, evo, od njihovih beseda gotovo ne poznajem sam sebe: tako su ubedljivo zvučale njihove besede. Pa ipak, rekao bih, nikakve istine nisu kazali. A među mnogim lažima što su ih izneli najviše sam se začudio jednoj, i to onoj gde su vas opominjali da se morate čuvati da vas ne prevarim, jer sam vest besednik."

možeš drug citirat koga god hoćeš i Tita i Allaha, mislim pokušao je i Zlatko, ali taj grobar bh. ljevice nikad izbornog praga neće prebacit.
Drugi dio;

"Pre svega, dužan sam, građani atinski, odbraniti se od prvašnje lažne tužbe i prvašnjih tužilaca, a zatim od docnije i od docnijih. Protiv mene su ustali mnogi tužioci i tuže me pred vama, i to odavno, već mnogo godina, ali ništa istinito ne iznose. Tih ljudi ja se više bojim nego li Anita i njegove dru¬žine, mada su i ovi opasni. Međutim, građani, opasniji su oni drugi koji su mnoge od vas još u detinjstvu hvatali i uveravali vas i optuživali me, a ništa ne bese istina: »Ima neki Sokrat, kažu, mudar čovek, koji razmišlja o nebeskim pojavama i koji je ispitao sve što je pod zemljom i koji ume lošiju stvar da pravi boljom«. Ti ljudi, građani atinski, koji su takav glas raširili, to su oni opasni tužioci moji. Jer, oni koji su ih čuli, misle da ti ljudi koji takve stvari ispituju ni u bogove ne veruju. A zatim, tih tužilaca ima velik broj, i oni se već dugo vremena tim poslom bave, i vama su se obraćali još u onim vašim godinama kad ste im najlakše mogli poverovati, jer ste bili još deca, a samo neki od vas i mladići, pa su me optuži¬vali, razume se, u vetar, jer nikoga nije bilo da se brani. A što je od svega toga najčudnovatije, to je što im ni imena ne mogu znati ni kazati, osim ako je ko među njima slučajno pisac komedija: a svi oni koji su vas iz zavisti ili iz strasti za kle¬vetanjem za se pridobijali, kao i oni koji su sami bili uvereni i druge uveravali — ti su najnepristupačniji"
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#37473 Re: SDP

Post by L u c i f e r »

sataraso wrote:
L u c i f e r wrote:...
Upravo to, nema "goreg" od SDP druga "Staljina" 2014 godine, kao da se "drug Staljin" promijenio izmedju 2010 i 2014 godine?

Ne, nije se promijenio ni grama, jedino sto se promijenilo je to sto su neki tada SDP, a danas DF nebosnjacki profesionalni uhljebi koje ni vlastiti clanovi porodice nisu podrzavali, sto su oni ispali iz talova i oni su zamijenjeni sa nekim drugim takodjer nebosnjackim profesionalnim uhljeb kadrovima.

Stara nebosnjacka uhljeb ekipa iz SDP-a presla u DF, sa njima presla i nebosnjacka profesionalna uhljeb ekipa koja je okupirala "nevladine" organizacije i preko njih i sva vrsta medjunarodnih organizacija i sad nema "goreg" od SDP-a i Lagumdzije, a nema "boljeg" od DF-a i Komsica, kojom se samo ceka da andjeoska krila narastu pa da poleti u visine?

A i Lagumdzija i Komsic su potpuno isti kao i 2010 godine s tim sto su se jedino od tad talovi promijenili.

Znate sta je tu najgore od svega, pa za demokratiju je Komsic gori od Lagumdzije. Nije Lagumdzija hijackirao FTV za vrijeme Hadziomerovica, nego upravo Komsic, koji je zajedno sa Hadziomerovicem radio emisije koje su primjer u dmeokratiji kako se ne smije raditi. I sve maltene emisije su odradjene sa Komsicem, a vrlo malo sa Lagumdzijom.

I sta sad, ja trebam takvog Komsica podrzavati? Ma da se borio u 505 slavnoj Buzimskoj pored giganta Nanica, necu.

Da ne ulazim u elaboraciju nacionalističkih gluposti i ishaviještenih konstatacija, ukratko:
promijenilo se to što je tada Zlaja bio čovjek kojem je data prilika,
a sad je čovjek koju je gromoglasno proćeredao tu priliku.

Hajmo dalje.
Sljedeći.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#37474 Re: SDP

Post by Android Knego »

sataraso wrote: Upravo to, nema "goreg" od SDP druga "Staljina" 2014 godine, kao da se "drug Staljin" promijenio izmedju 2010 i 2014 godine?

Ne, nije se promijenio ni grama,
tacno, nije se promijenio ni grama. ostao je prevrtljiv kakav je oduvijek bio. samo sto vecina 2010-te nije znala sta on sve moze i dokle moze.
glasaci 2010-te nisu znali da Komsica danas moze nazvati izdajnikom, a prekosutra ga, kada ispusi na izborima, moli da se ujedine.
dobro, hajde, ima i toga, glasaci su glupi pa ne vide da on to radi zbog drzave, zbog naroda i buducnosti nase djece... a ne zbog sebe...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#37475 Re: SDP

Post by L u c i f e r »

sataraso wrote: To naprosto nije tacno. Zlatku Lagumdziji nije 2010 godine data prva prilika pa je on procerdao. On je to jos 2002 godine uradio sa "Alijansom za promjene" i tad je dobio priliku, koju je zavrsio na taj nacin sto je sa Srbijom (Lagumdzija-Dodik) potpisao ugovor o slobodnoj trgovini i tako od +150 miliona eura godisnje trgovinskog suficita, napravio potpisom -400 miliona eura godisnje trgovinskog deficita sa Srbijom, gdje se cak i banjalucki NEKTAR zalio da Srbija raznim birokratskim metodama ih tjera sa trzista, onda zamisli kako su prolazile sarajevske i zapadnohercegovacke firme.

Tad je Zlaja Lagumdzija "procerdao tu priliku" prema tome tacno se znalo sta ce se dobiti i nije samo Zlatko procerdao tu priliku, nego i Komsic zajedno s njim, kao sto to danas radi Komsicev nasljednik u SDP-u Damir Hadzic, oni zajedno formiraju politiku. Nema toga, ja se necu vise igrati prljavih igrica i novi sam covjek za promijene cim osnujem novu narandjastu stranku uz pomoc srbijanskih "Otporasa" i inace te ekipe koja je pustila korijene po sarajevskim takozvanim nevladinim organizacijama, sto je tek za jednu posebnu temu.

I ne samo to, Zlatko i Zeljko i Damir su dobivali koliko hoces prilika i totalno su podbacili. Pa vise su i SDA i SBIH uradile za kanton Sarajevo nego SDP, to svako zna da je ona iz SDA vise deset puta uradila od starog i senilnog Behmena koji je dobro dosao jer je star i ubrzo ce kod velikog Manitua pa nece moci odgovorati za muckanja po Sarajevu i Zlaje i Zelje i Damira.

Zato mojne nam sad Zelju resetovati kao da je on kandidat "promjena", a jahao sa Zlajom sve one "lude godine".
Ti haman voliš da pričaš sam sa sobom.
Gdje sam ja pomenuo Komšića?
Pusti čovjeka na miru, ovo je tema o sdp-u.

Dobio zlaja jednu šansu, proćerdo je.
Fasovo žuti karton.
Dobio drugu, proćerdo je.
Fasovo crveni.

Prosto ko pasulj.
Brez mesa.
Post Reply