Vasković: Bakir je pustio snimak da mi se osveti ( CD )

žuta

#501 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by žuta » 13/04/2011 11:34

čaršija će pričat o ovom 3 dana i eto nama opet Slobodana u 60 min živi bili pa vidili

tempora

#502 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by tempora » 13/04/2011 11:43

Nesto mi u ovim cijelim komentarima nije jasno. Pocev od ovog Vaskovicevoga. Prvo, snimci, kakve vidimo i cujemo, nemaju apsolutno veze sa novinarstvom u ma kojem vremenu se oni desavali. Eto sve i da kazemo da je Vaskovic u to vrijeme bio neiskusan kao novinar, kako objasniti misao iza njegovih pitanja ???? Misao koja je ocigledno sazrela i u sluzbi tadasnjeg genocidnog aparata RS-a? Oprostit ce mi ovi sto brane Vaskovica, sto se ne mogu otrgnuti utisku da Vaskovic tu nije bio zbog istine vec kao instrument. Jer da ne znamo ko je na snimcima ni imenom ni prezimenom osim sto mozemo vidjeti da se radi o nekakvom izvjestavanju - sasvim je lako shvatiti da novinar koji pita i odgovara ima jasno misljenje o dogadjanjima u Srebrenici.
Stoga mi komentari Vaskovica na date snimke nisu jasni. I u najmanju ruku vrijedjaju zdravu pamet. On se sada malo pravi blesav, govoreci kako ga se proglasava ratnim zlocincem i slicno. Nigdje komentara o tome na koji nacin i kako je izvjestavao!?? Nicim spomenuo sta je vidjeo? ( ako sam propustila, izvinjavam se) A vidjeo je sigurno vise nego i zrtve Srebrenice, jer se nalazio svuda i svakako? Cime je on to doprinjeo u trazenju istine? I na koji nacin? Covjek se ponasa po principu ni luk jeo ni luk mirisao???? U najmanju ruku, moglo bi se pomisliti da je bio na nekakvom tefericu pa od silne buke i gungule nije mogao da pohvata sve dogadjaje... :oops:

A onda ovi sto ga brane, pa tvrde da se misljenja mogu mijenjati !???! Jedno je negirati genocid, a sasvim drugo je mijenjati misljenje o zastiti okolisa ili necemu slicnom. Mislim o cemu pricamo?
Ovi sto ga brane, malo bi da nas podsjete da sada niko nece imati klik-klak u gacama, da napada po Dodiku i da se ovdje radi o ubistvu licnosti - koja nam je prijeko potrebna!!!!
Pa molim vas, zanemarimo fundament postojanja, pa ospimo aplauzima po Vaskovicu za hrabrost.A zna Vaskovic, kao i ostala fela, da su zaborav, negiranje i vrijeme tri najbitnije stvari za desavanje naroda - kao ovog ovdje na forumu. Ako neko kao Vaskovic svoje prisustvo u Srebrenici komentira nekonkretno, isprazno, kao da i nije bio- a vi bi ga malo podrzavali u borbi koju vodi protiv Dodika, onda ja zaista ne znam po kojem principu vi smatrate da ce vam se nuditi neutralnost, istima i fakti ??????

Vaskovic, Cenicka,Trifunovici i svi ostali primjeri po parlamentu, katedrama, itd itd nisu incidenti. Oni su dio folklora jednog rata u kojem su zrtva i dzelat izjednaceni tj u kojem civilizacija zvana Bosna u poslijeratnom periodu nije gradjena na istini, spoznaji, pravdi. I stoga, jedno takvo drustvo nikada nece biti zdravo i nikada nece imati buducnost. Imace samo stalno razvlacenje pameti, nakupljanje frustracija kroz ove i ovakve "incidente" i "istine" i hranit ce buduce generacije za neka nova stradanja.
AKo nismo kadri razgraniciti stvari, ako nismo svjesni svega onoga sto nam se desilo i desava ( ovim i ukorim ublehalama koje ovdje ostavljaju komentare tipa "imamo dovoljno problema, sto se jos nervirati i zbog ovoga, nije bitno") - mi smo onda itekako zasluzili da imamo ovakve novinare. I da im obasipamo nagradama.

Hodidid

#503 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Hodidid » 13/04/2011 11:52

MrMaliJoe wrote:Bas se pitam kome je u interesu da iznese prljav ves o vaskovicu. Koliko znam Cenicka je bila u SDSu a danas je sasvim normalna zena koju gledamo i slusamo sa simpatijama. Bas je dodo fino servirao Bakiru :run:
Cenicka nije simpaticna. Ona je korisna. A Mile jeste servirao samo je lopta otisla u aut. Ove snimke Vaskovica njega ne amnestiraju ni zasta. Vaskovic je moze biti eliminiran kao novinar istrazivac koji zulja ekipu u RS. Ima ga ko zamijeniti i to bez oraha u dzepu.

Vitez Koja

#504 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Vitez Koja » 13/04/2011 11:56

Hodidid wrote:
MrMaliJoe wrote:Bas se pitam kome je u interesu da iznese prljav ves o vaskovicu. Koliko znam Cenicka je bila u SDSu a danas je sasvim normalna zena koju gledamo i slusamo sa simpatijama. Bas je dodo fino servirao Bakiru :run:
Cenicka nije simpaticna. Ona je korisna. A Mile jeste servirao samo je lopta otisla u aut. Ove snimke Vaskovica njega ne amnestiraju ni zasta. Vaskovic je moze biti eliminiran kao novinar istrazivac koji zulja ekipu u RS. Ima ga ko zamijeniti i to bez oraha u dzepu.

Moze Miso Vidovic....

Šef

#505 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Šef » 13/04/2011 12:09

Jadan čovjek, dva puta ponavlja Purkovic Abdulah Dulac, valjda da zvuči iole srpski. Dulac-Dule-Dušan... A Vaskovic je tipična pičkica koja udara čovjeka vezanog na zemlji. Takvi su gori od bilo kog vojnika.
Baletan...Nije imao muda da obuče uniformu nego ga garant neko preko štele uvalio da bude novinar. A da bi bio novinar u tim vremenima i oslobođen vojne obaveze trebala je jaaaaaka štela, vjerovatno iz DB-ovskih krugova. Ta veza ni danas, vjerujem, nije ugašena. Zato je Vasković blizak sa Kalinićem, Čavićem i svom tom klikom, za koju je, što neko reče, Dodik socijalni radnik.
I sad takva "junačina" ulazi u Srebrenicu. Pa kako drugačije nego na transporteru. Kao oslobodioc. Vijore zastave, vijori kosa... Juče baletan, danas Mad Max. Došlo je njegovih 5 minuta da glumi mangupa. Nema veze što mu leđa u bliskom susretu sa Dulcem čuva ko zna koliko naoružanih vojnika.
Biti baletan nije zahvalno ni u današnjem Sarajevu a kamoli u predratnom. Kompleksaš je sa ratom došao na svoje. Sad on ispituje i provocira. Ali kompleksi ne popuštaju pa nam tako papak iz Pofalića, u prilozima o Dodiku, teatralno ofira svoje duboke "starke", da svi vidimo kako je on cool, urban, sarajevska raja, ma Žera original. Takav isti je i Bakir Hadžiomerović. Dva jada, baš su se našli.

zonna

#506 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by zonna » 13/04/2011 12:13

Šef wrote:Jadan čovjek, dva puta ponavlja Purkovic Abdulah Dulac, valjda da zvuči iole srpski. Dulac-Dule-Dušan... A Vaskovic je tipična pičkica koja udara čovjeka vezanog na zemlji. Takvi su gori od bilo kog vojnika.
Baletan...Nije imao muda da obuče uniformu nego ga garant neko preko štele uvalio da bude novinar. A da bi bio novinar u tim vremenima i oslobođen vojne obaveze trebala je jaaaaaka štela, vjerovatno iz DB-ovskih krugova. Ta veza ni danas, vjerujem, nije ugašena. Zato je Vasković blizak sa Kalinićem, Čavićem i svom tom klikom, za koju je, što neko reče, Dodik socijalni radnik.
I sad takva "junačina" ulazi u Srebrenicu. Pa kako drugačije nego na transporteru. Kao oslobodioc. Vijore zastave, vijori kosa... Juče baletan, danas Mad Max. Došlo je njegovih 5 minuta da glumi mangupa. Nema veze što mu leđa u bliskom susretu sa Dulcem čuva ko zna koliko naoružanih vojnika.
Biti baletan nije zahvalno ni u današnjem Sarajevu a kamoli u predratnom. Kompleksaš je sa ratom došao na svoje. Sad on ispituje i provocira. Ali kompleksi ne popuštaju pa nam tako papak iz Pofalića, u prilozima o Dodiku, teatralno ofira svoje duboke "starke", da svi vidimo kako je on cool, urban, sarajevska raja, ma Žera original. Takav isti je i Bakir Hadžiomerović. Dva jada, baš su se našli.
:thumbup: sve tacno. samo si zaboravio dodati da je tada bio narkoman i slika je potpuna za one koji ne znaju :run:

psydelija

#507 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by psydelija » 13/04/2011 12:18

taxi_driver wrote:
ROTOR 9 wrote:Kako vas nije stid., driblate 20 stranica .. Jel se iko od vas potrudio da odvoji 2 min., ili da skontatne ideju da sud BIH ovo preuzme.. pravnici ovo sigurno znaju., ovdje ima materijala za optuznicu..
Osim toga.. gdje ste vi bili za vrijeme agresije i genocida u Bosni ?
kakva tuzba?Za sta?Pa znas li ti koliko ovakvih snimaka ima na sve tri strane? Prelistaj malo youtube, ako ti nije mrsko.
meni nije mrsko, ali ne mogu naci... daj trecu stranu (abih) da vidim(o).. hvala.

medjunarodni i bosanski sudovi su zakazali, totalno. nije da su ratni zlocini do sada trebali biti procesuirani, vec i sve i jedan novinar iz bih i okruzenja!

psydelija

#508 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by psydelija » 13/04/2011 12:24

žuta wrote:
maslina wrote:
arzuhal wrote:Sinoć vidim najavu za ''60 minuta - specijal'', za nedjelju iduću. Znal neko o čemu je? Da nije o ovome?
O Draženu Petroviću. Nisi valjda mislio/la da je o Vaskoviću? Zašto FTV nije ni riječ progovorila o ovome. Ni teletekst, ni kratki prilog...? Zabili glavu u pijesak. Bitno je da su udarili po Nezavisnim zbog afere prisluškivanja.
LUPETA ĆE O ONOM POPU I SDA MAFIJI I VELIĆAT VOŽDA
:lol: :lol: :lol:
definitivno, od jako tuzne i tragicne teme, postoje veselo i duhovito!

jazzer

#509 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by jazzer » 13/04/2011 12:29

Pa Vaske je i peder...pardon, baletan :shock: .

E bas mu se neda u zivotu, nikako na pravu stranu :lol: .

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#510 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by plain vanilla » 13/04/2011 12:32

Bosanska Krajina wrote:
plain vanilla wrote:
studenat wrote:
Pozdrav drugovi..
Stao sam vam na zulj malo..neka neka :-D
Nije SDP ni u bilo sta upetljan. Sve nam je bolje evo pola godine...plate narasle..djeca mirnoi setaju ulicama bez straha od huligana i klosara..penzioneri ne rove po kontejnerima..Sve je idealno
ajde bar priznas koja ti je misija
nema gorih cetnika od SDPovaca, jelde :zzzz:
Ovo je forum SDP-a i o njima ne smijes nista ruzno reci.Upravu je covjek,SDP je pametovao svima i mjesao se u posao,govorili su nevalja ova stranka,ne valja ona,eto oni sada cine vecin vlasti nek nesto promijene.6 mjeseci kako su bili izbori i SDP pobijedio,a nama je jos gore,zivio SDP.
vidis li ti naslov teme? :-)

on je slavodobitno na ovu temu zalijepio priopcenje SDP-a iz 2007. godine gdje sdp osudjuje napad na ovog lika..s rijecima da nam je stao na zulj :-)

Vitez Koja

#511 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Vitez Koja » 13/04/2011 12:33

Bosanska Krajina wrote:
plain vanilla wrote:
studenat wrote:
Pozdrav drugovi..
Nije SDP ni u bilo sta upetljan. Sve nam je bolje evo pola godine...plate narasle..djeca mirnoi setaju ulicama bez straha od huligana i klosara..penzioneri ne rove po kontejnerima..Sve je idealno
Ovo je forum SDP-a i o njima ne smijes nista ruzno reci.Upravu je covjek,SDP je pametovao svima i mjesao se u posao,govorili su nevalja ova stranka,ne valja ona,eto oni sada cine vecin vlasti nek nesto promijene.6 mjeseci kako su bili izbori i SDP pobijedio,a nama je jos gore,zivio SDP.

Istina, 6.mjeseci je proslo od izbora, samo si zaboravio da je SDP na vlasti nekih mjesec dana u Federaciji. Jeste, SDP je za sve kriv...

nosara

#512 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by nosara » 13/04/2011 12:39

Bosanska Krajina wrote:
plain vanilla wrote:
studenat wrote:
Pozdrav drugovi..
Zivio, vala, 300 godina... I bio na vlasti sve vrijeme... :skoljka:

Šef

#513 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Šef » 13/04/2011 13:09

Dva ispitivača, dva mangupa: Snježan i Baletan. Tragikomedija.

gurabija78

#514 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by gurabija78 » 13/04/2011 13:13

Šef wrote:Dva ispitivača, dva mangupa: Snježan i Baletan. Tragikomedija.
:thumbup: :thumbup:

asurbanipal

#515 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by asurbanipal » 13/04/2011 13:25

Kažu da je jutro pametnije od večeri...Nakon što su se slegli utisci od jučer i nakon razmišljanja, iščitavanja diskusija među forumašima, podvlačeći paralelu sa nekim sličnim ili istim slučajevima u bližoj povijesti, nije mi bilo teško zaključiti iz kojeg pravca pušu vjetrovi i u kojoj kuhinji se kuha sve ovo... :D Ovom prilikom nije mi bilo u cilju braniti Vaskovića, koji je sam sebe diskreditirao i što reče jedan na forumu "da čeka Vaskovića da se oglasi i izvine", a imao je priliku da to uradi i mnogo ranije..."Slučaj Vasković" posmatram kao samo jedan u nizu događanja ovih dana i mjeseci i mogu reći da je usko povezan sa svim tim, i da bi bilo greška posmatrati ga odvojeno od ostalih, kao što su: "Slučaj Josipović - kojeg prati niz "nepromišljenih" izjava, među kojima je ova posljednja bila kap koja je prelila čašu", "Situacija u regiji - kriza u Hrvatskoj, svakodnevni protesti, radnika, studenata, zemljoradnika, kriminal u vladajućim strukturama, naročito u HDZ-u, "Slučaj Sanader", skori izbori, u Srbiji - mogući i po meni vjerovatni dolazak Tome grobara na vlast, skretanje Tadića i Josipovića sa problema u svojim državama, ubacivanje prljavog veša i problema u BiH, onda kod nas imamo "Slučaj Bugojno - iza kojeg stoji БЕЗБЕДНОСНО-ИНФОРМАТИВНА АГЕНЦИЈА, s ciljem da se izazovu sukobi među Bošnjacima", "Slučaj Ahmetović i ostali" a sve s cijem diskreditacije, hapšenja Ganića i Divjaka, "odnos Dodik - Čović" je svima jasan i ne bih ga želio komentarisati, i među posljednjim Wikileaks o Dodiku, izjava Vasića, "Memorandum 2", "Dejton 2" i bomba ispod auta HDZ-ovog zastupnika...Možda sam zaboravio spomenuti još nešto, i izvinjavam se na tome, ako nisam, ali uglavnom sve to treba posmatrati povezano...

Na ovo me navela još jedna tema na forumu, koja kad se gleda "iz prve", baš i nema veze sa slučajem Vasković, ali kad se malo bolje sagleda, kockice se bolje poslože, a odnosi se na to ko su "maheri" u prisluškivanju, montiranju procesa i diskreditiranju nepodobnih...Treba li samo spomenuti samo "Sarajevski proces 1983." ili "Aferu Agrokomerc", u kojim su se željeli diskreditirati svi oni koji su se našli na putu velikosrpskoj hegemoniji, i znamo kako je to na kraju "završilo", ili pak nije i još traje...Treba li spomenuti ubistvo Džemala Bijedića, Rankovićevo prisluškivanje Tita, kako je "umro" Mehmed Spaho...Ovo sve nabrajam s ciljem da ukažem na kontinuitet velikosrpske politike ili što bih ja rekao za tu politiku: "Ciljevi se ne mijenjaju, oni su isti, samo su način izvršenja i metode postale sofisticiranje i suptilnije..." Ili možda nisu, sami prosudite... :D

Gandalf

#516 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Gandalf » 13/04/2011 13:50

:thumbup:

Magarece_godine

#517 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Magarece_godine » 13/04/2011 13:56

Kada forumasi ovakve giljotine i srebrenički genocid dovedu u kontekst politike i stranaka, kako to tek onda rade politicari .... fujjj ...

Real Khan

#518 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Real Khan » 13/04/2011 14:08

Magarece_godine wrote:Kada forumasi ovakve giljotine i srebrenički genocid dovedu u kontekst politike i stranaka, kako to tek onda rade politicari .... fujjj ...
Jah... možda nam želiš reći da genocid u Bosni i Hercegovini u stvari nije plod ili manifestacija bolesne (velikosrpske) politike? Da nije taj genocid možda nekakva "elementarna nepogoda"?

polusvijet

#519 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by polusvijet » 13/04/2011 14:19

asurbanipal wrote:Kažu da je jutro pametnije od večeri...Nakon što su se slegli utisci od jučer i nakon razmišljanja, iščitavanja diskusija među forumašima, podvlačeći paralelu sa nekim sličnim ili istim slučajevima u bližoj povijesti, nije mi bilo teško zaključiti iz kojeg pravca pušu vjetrovi i u kojoj kuhinji se kuha sve ovo... :D Ovom prilikom nije mi bilo u cilju braniti Vaskovića, koji je sam sebe diskreditirao i što reče jedan na forumu "da čeka Vaskovića da se oglasi i izvine", a imao je priliku da to uradi i mnogo ranije..."Slučaj Vasković" posmatram kao samo jedan u nizu događanja ovih dana i mjeseci i mogu reći da je usko povezan sa svim tim, i da bi bilo greška posmatrati ga odvojeno od ostalih, kao što su: "Slučaj Josipović - kojeg prati niz "nepromišljenih" izjava, među kojima je ova posljednja bila kap koja je prelila čašu", "Situacija u regiji - kriza u Hrvatskoj, svakodnevni protesti, radnika, studenata, zemljoradnika, kriminal u vladajućim strukturama, naročito u HDZ-u, "Slučaj Sanader", skori izbori, u Srbiji - mogući i po meni vjerovatni dolazak Tome grobara na vlast, skretanje Tadića i Josipovića sa problema u svojim državama, ubacivanje prljavog veša i problema u BiH, onda kod nas imamo "Slučaj Bugojno - iza kojeg stoji БЕЗБЕДНОСНО-ИНФОРМАТИВНА АГЕНЦИЈА, s ciljem da se izazovu sukobi među Bošnjacima", "Slučaj Ahmetović i ostali" a sve s cijem diskreditacije, hapšenja Ganića i Divjaka, "odnos Dodik - Čović" je svima jasan i ne bih ga želio komentarisati, i među posljednjim Wikileaks o Dodiku, izjava Vasića, "Memorandum 2", "Dejton 2" i bomba ispod auta HDZ-ovog zastupnika...Možda sam zaboravio spomenuti još nešto, i izvinjavam se na tome, ako nisam, ali uglavnom sve to treba posmatrati povezano...

Na ovo me navela još jedna tema na forumu, koja kad se gleda "iz prve", baš i nema veze sa slučajem Vasković, ali kad se malo bolje sagleda, kockice se bolje poslože, a odnosi se na to ko su "maheri" u prisluškivanju, montiranju procesa i diskreditiranju nepodobnih...Treba li samo spomenuti samo "Sarajevski proces 1983." ili "Aferu Agrokomerc", u kojim su se željeli diskreditirati svi oni koji su se našli na putu velikosrpskoj hegemoniji, i znamo kako je to na kraju "završilo", ili pak nije i još traje...Treba li spomenuti ubistvo Džemala Bijedića, Rankovićevo prisluškivanje Tita, kako je "umro" Mehmed Spaho...Ovo sve nabrajam s ciljem da ukažem na kontinuitet velikosrpske politike ili što bih ja rekao za tu politiku: "Ciljevi se ne mijenjaju, oni su isti, samo su način izvršenja i metode postale sofisticiranje i suptilnije..." Ili možda nisu, sami prosudite... :D
Super, fino si sve to povezao u kontekst. Velikosrpski hegemonisti preko slucaja Vaskovic diskreditiraju probosanske snage.

Sad treba jos malo otspavati pa se mozda jednog sabaha ukaze i odgovor na enigmu otkud taj Vaskovic uopste na poziciji glasnogovormika probosanskih snaga.

Adriatic

#520 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Adriatic » 13/04/2011 14:19

Čestitke Miloradu.
Traktorista je ovo odradio bez greške.

Magarece_godine

#521 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Magarece_godine » 13/04/2011 14:25

Real Khan wrote:
Magarece_godine wrote:Kada forumasi ovakve giljotine i srebrenički genocid dovedu u kontekst politike i stranaka, kako to tek onda rade politicari .... fujjj ...
Jah... možda nam želiš reći da genocid u Bosni i Hercegovini u stvari nije plod ili manifestacija bolesne (velikosrpske) politike? Da nije taj genocid možda nekakva "elementarna nepogoda"?
Ne, ne zelim to reci ... Ovdje se spominju SDP, SDA, Vlada Federacije, Izbori ... Sve da bi se preko necije nesrece zaradio neki politicki poen ... To mi je odvratno ...

asurbanipal

#522 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by asurbanipal » 13/04/2011 14:31

polusvijet wrote:
asurbanipal wrote:Kažu da je jutro pametnije od večeri...Nakon što su se slegli utisci od jučer i nakon razmišljanja, iščitavanja diskusija među forumašima, podvlačeći paralelu sa nekim sličnim ili istim slučajevima u bližoj povijesti, nije mi bilo teško zaključiti iz kojeg pravca pušu vjetrovi i u kojoj kuhinji se kuha sve ovo... :D Ovom prilikom nije mi bilo u cilju braniti Vaskovića, koji je sam sebe diskreditirao i što reče jedan na forumu "da čeka Vaskovića da se oglasi i izvine", a imao je priliku da to uradi i mnogo ranije..."Slučaj Vasković" posmatram kao samo jedan u nizu događanja ovih dana i mjeseci i mogu reći da je usko povezan sa svim tim, i da bi bilo greška posmatrati ga odvojeno od ostalih, kao što su: "Slučaj Josipović - kojeg prati niz "nepromišljenih" izjava, među kojima je ova posljednja bila kap koja je prelila čašu", "Situacija u regiji - kriza u Hrvatskoj, svakodnevni protesti, radnika, studenata, zemljoradnika, kriminal u vladajućim strukturama, naročito u HDZ-u, "Slučaj Sanader", skori izbori, u Srbiji - mogući i po meni vjerovatni dolazak Tome grobara na vlast, skretanje Tadića i Josipovića sa problema u svojim državama, ubacivanje prljavog veša i problema u BiH, onda kod nas imamo "Slučaj Bugojno - iza kojeg stoji БЕЗБЕДНОСНО-ИНФОРМАТИВНА АГЕНЦИЈА, s ciljem da se izazovu sukobi među Bošnjacima", "Slučaj Ahmetović i ostali" a sve s cijem diskreditacije, hapšenja Ganića i Divjaka, "odnos Dodik - Čović" je svima jasan i ne bih ga želio komentarisati, i među posljednjim Wikileaks o Dodiku, izjava Vasića, "Memorandum 2", "Dejton 2" i bomba ispod auta HDZ-ovog zastupnika...Možda sam zaboravio spomenuti još nešto, i izvinjavam se na tome, ako nisam, ali uglavnom sve to treba posmatrati povezano...

Super, fino si sve to povezao u kontekst. Velikosrpski hegemonisti preko slucaja Vaskovic diskreditiraju probosanske snage.

Sad treba jos malo otspavati pa se mozda jednog sabaha ukaze i odgovor na enigmu otkud taj Vaskovic uopste na poziciji glasnogovormika probosanskih snaga.
Odakle izvuče zaključak da je Vasković glasnogovornik probosanskih snaga, i vidim da si sam slučaj izdvojio, što je pogrešno, a već sam ranije naveo i zašto i kako ga treba posmatrati...

madner

#523 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by madner » 13/04/2011 14:35

polusvijet wrote: Super, fino si sve to povezao u kontekst. Velikosrpski hegemonisti preko slucaja Vaskovic diskreditiraju probosanske snage.

Nije glasnogovornik, nego je novinar za jedan politicki magacin koji je stekao strasnu reputaciju.

Koji novinar iz RS je imao slican profil i vjerodostojnost u puku RS-a

I da ne bude zabune, Vaskovic mora letiti.

nosara

#524 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by nosara » 13/04/2011 14:41

madner wrote:
polusvijet wrote: Super, fino si sve to povezao u kontekst. Velikosrpski hegemonisti preko slucaja Vaskovic diskreditiraju probosanske snage.

Nije glasnogovornik, nego je novinar za jedan politicki magacin koji je stekao strasnu reputaciju.

Pa odletio je... Zavrseno...

Real Khan

#525 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Real Khan » 13/04/2011 15:00

nosara wrote:
madner wrote:

Pa odletio je... Zavrseno...
Je li to proradio aerodrom u Trebinju? :zoka:

Post Reply