Kupujete SAMO domace proizvode

fixer

#76 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

because_of_you wrote:Da od sutra svi kupuju isključivo bh proizvode, opet se ne bi ništa na bolje promijenilo, jer ima ih kojima nije stalo da mijenjaju ovu zemlju, a mogli bi i sada da hoće.

Toliko od mene na ovu temu.

Over and out.
Nazalost, vidimo da ih ima. :(
teAMICA

#77 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by teAMICA »

because_of_you wrote:Da od sutra svi kupuju isključivo bh proizvode, opet se ne bi ništa na bolje promijenilo, jer ima ih kojima nije stalo da mijenjaju ovu zemlju, a mogli bi i sada da hoće.

Toliko od mene na ovu temu.

Over and out.
"ima onih kojima nije stalo da mijenjaju svoju zemlju" :wink:
Nikad nam bolje nece biti...
Bobi
Forum administrator

#78 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Bobi »

Sta ba Milkos :D , truba zesca :D , a za mllijecne proizvode ZIM zakon :P .
A glede Dukata

http://www.dukat.hr/hr/o-nama/objave-za ... ela-sireve

Kad ce to neka BiH kompanija imati...khm...?
Hemel

#79 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Hemel »

Bobi wrote:Sta ba Milkos :D , truba zesca :D , a za mllijecne proizvode ZIM zakon :P .
A glede Dukata

a tek auto ceste kakve imaju... :-)

vise volim ono nase najnekvalitetnije mlijeko nego ono iz uvoza
vise volim onu nasu rupicastu cestu nego tudje auto puteve...samo zato sto je to nase pa aBd bit ce i tu pomaka
pored nase pive treba mi karlovacko, lasko, ozujsko, apatinsko, beck...ne pada mi na pamet da ja prosirujem pogone tim stranim kompanijama time sto cu piti njihovo pivo. posalju sleper piva a 100.000 KM stave u torbu i odnesu u svoju tvornicu. mi pivo popijemo i dok odemo do wc-a nema vise ni piva ni para a oni se fale kako prosiruju proizvodnju, zaposljavaju nove radnike a mi i dalje stojimo tamo gdje smo bili i kukamo na nase proizvode zasto ne poboljsaju kvalitetu...

cudni smo mi...znam ja nas, hebo ti nas
plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#80 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by plain vanilla »

Kupujte samo ono sto mozete platiti, banke nas odrashe kamatama :D

Veca mi je briga kako kupiti nego sta kupiti, i kad vec kupujem onda gledam izvuci maksimum iz svog novca, bas kao sto proizvodjac izvlaci maksimum iz svog proizvoda.

Na trzistu je proizvodjac koji pokusava uz sto manje troskove zaraditi sto vise
E tako i ja pokusavam da s malo novca kupim sto vise i kvalitetnije..uklopili se tu domaci proizvod-dobro je, ako ne, sorry
mekaba

#81 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by mekaba »

Hemel wrote:
Bobi wrote:Sta ba Milkos :D , truba zesca :D , a za mllijecne proizvode ZIM zakon :P .
A glede Dukata

a tek auto ceste kakve imaju... :-)

vise volim ono nase najnekvalitetnije mlijeko nego ono iz uvoza
vise volim onu nasu rupicastu cestu nego tudje auto puteve...samo zato sto je to nase pa aBd bit ce i tu pomaka
pored nase pive treba mi karlovacko, lasko, ozujsko, apatinsko, beck...ne pada mi na pamet da ja prosirujem pogone tim stranim kompanijama time sto cu piti njihovo pivo. posalju sleper piva a 100.000 KM stave u torbu i odnesu u svoju tvornicu. mi pivo popijemo i dok odemo do wc-a nema vise ni piva ni para a oni se fale kako prosiruju proizvodnju, zaposljavaju nove radnike a mi i dalje stojimo tamo gdje smo bili i kukamo na nase proizvode zasto ne poboljsaju kvalitetu...

cudni smo mi...znam ja nas, hebo ti nas
Kome pricas??????? Vole vise sa jamnikom u ruci prohodat nego onu Berlusconijevu malu krehnut.Bolest je to hronicna.Tebi svaka cast. :bih: :bih: :bih:
bh.tornjak

#82 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by bh.tornjak »

koliko smo mi jadni i iskompleksirani da to nije za pametne ljude....
ne mogu nikako da razumijem da necije je *ovno bolje od moga....
ima da nas djeca kunu sto smo ih ponapravljali i izradjali kad nismo mislili na njihovo bolje sutra..
vrijedja nas kad nas nazovu "glupim Bosancima" a mi im to potvrdjujemo i dokazujemo svakodnevno....
glupi smo do bola......
The 51st State

#83 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by The 51st State »

Margita81 wrote:Svoj novac trosim na kvalitetne proizvode.
Ni na kraj
mi pameti nije uzeti kajmak koji vec drugi dan pozeleni,
sok koji u sebi ima citavu kolonu "eova", preslatke dzemove kojima uopce okus nije ni priblizan onomu od cega je navodno napravljen, hrenovke i pastete koje su grozne....itditd...
Vodu kupujem iskljucivo nasu zato sto je okej i nema okusa valjda zato smo dobri u tome :D
Ja jesam za podrzavanje nasih proizvoda ali nikako po svaku cijenu.
Kvaliteta prvo.
ti uopste nemas pameti, kakav je kajmak koji drugi dan ne pozeleni?
The 51st State

#84 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by The 51st State »

lodjack wrote:
because_of_you wrote:Kvalitet prije patriotizma.

Zašto na vješale sa onima koji postupaju po toj paroli? :roll:
:kiss:
zato sto pilaju istu granu na kojoj svi sjedimo.
The 51st State

#85 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by The 51st State »

because_of_you wrote:Ne znam kako vi, ali ja više vjerujem prekograničnim analizama proizvodnje nego našima... ;-)
vjera je iracionalna stvar, mora da te fura neka psihicka smetnja ili potkrepljujes tvoje vjerovanje sa nekom egzatnoscu?
The 51st State

#86 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by The 51st State »

cyprus wrote:Eto, nek meni neko objasni po čemu je recimo Floriol ulje kvalitetnije od Bimala? :-)
ima omega 4 :)
Bosnolog

#87 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Bosnolog »

Svaka marka data za kupovanje dusmanskih proizvoda je punjenje oruzja dusmanu koji te ubija istim tim metkom placenim tvojim novcem jer jacanje privrede dusmana je hranjnje zvijeri koja te zeli napasti i unistiti.,....Kada vidim glavnog sponzora nas oteti a sada srbijanski M:tel na dresovima rukomete reprezetacije BiH cime se promovise jacanje dusmaskih interesa kupovinom njihovih servisa i usluga,.dok BH telekom drze i vladaju licnostranacke SDA secijskasko sektasko familijarne hulje koje su ocito operisane od patriotizma ili stisnuti da plate i podrze rukometnu i druke ekipe,Bitno je da srbijaski M;Tel nose nasi rukometni reprezentativci sto samo pokazuje svijest SDA fakina koji imenuju rukovodstvo te narodne firme i nedovoljnog ulaganja u sport BiH od strane drzave i privatnio drzavnih firmi.

Image

Da ne govorimo o ukupnom za BiH negativnom omjeru uvoza i izvoza prama susjednim zemljama a prije svega Srbije cime indirektno hranimo pseto koje ce nam porodicu napasti i rastrgati kada ojaca zahvaljujuci i nasoj hrani koju mu dajemo,Sto se svega toga tice mogu reci da nismo nista do sada radili na tom planu,Takode treba ici agresivnije lobirauci kod privatnih TV kuca i elektronske medije trazeci da odbiju promociju dusmanskih reklamnih proizvoda ili da im odrede tri puta vecu cijenu ali isto tako da pokrenemo antikampanju i da platimo tim istim privatnim TV kucama da promovisu bojkot tih istih dusmanskih proizvoda ,To isto raditi u ducanima a ispred njih javno se izjasnjavati na sve moguce nacine uz pomoc i vezivanje sa domacih proizvodacima koji ce biti radi ucestvovati u tim promcijama i finansijski.Takode iznosit trgovcima javno da njohovi proizvodi finansiraju projekte protiv interesa BiH i njenih gradana,

U Zamjenu za njihove proizvode ako ih nemamo imaju trece zemlje koje nam nisu zle kao oni,Ovdje treba takode bojkotovati i proizvode iz Karadziceve Sumske tvorevine koja je takode dio anti BH dusmanske ideologije,....

Cetnikuse turbo folk sljama treba organizovano docekati sa nekoliko skoljki po mogucnosti pokvarenih jaja(Prije njihovog nastupa preporuka jaja drzati dvadesetak dana van frizidera zbog nezaboravne arome koju ce imati pri upotrebi po turbo sljamusama) Sa istima ih gadati uz angazovanje momaka na suzbijanju turbo sljamiziranoj agresije nad BiH.

Drugi metod je deformacija instrumenata i opreme kao i neplanirano preuredenje inventra vlasnika kafane i organizatora iste te Turbo sljam agresije,.....Nema veceg jada nego na prvi ili drugi dan Bajrama kada mnoge majke odu da oplkuju svoju dijecu i djeca roditelje kada nemoralne sljam i fukare dovedu cetnicki sljam turbonarikaca da pjevaju u Zetri i slicnm privatnim lokalima da bi zaradili profit nakom mjesec dana ustrucavanja od grijeha i ko fol posta umjesto da se odrzava i promovise nas lijepi Sevdah ili ono sto vrijedi ili slicni programi umjesto tog smeca koje je zarazni kancer regije iz zemje zla,....
prljavi Hare
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#88 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by prljavi Hare »

Dvadesetak dana unazad pokrenuo sam temu koja je pozivala na BOJKOT SVEGA STO DOLAZI IZ SRBIJE,sto je
prihvatljivije od ideje da se kupuje samo domace,jer kako vidim po odgovorima u ovoj temi puno ljudi misli
da dosta nasih proizvoda ne prelaze minimum zahtjeva kvalitete.Kao zamjenu za neki domaci proizvod koji
je nekvalitetan i pun konzervansa kupite onda neku alternativu ali ISKLJUCITE IZ OPCIJE
ZAUVJEK POROIZVODE KOJI DOLAZE IZ SRBIJE!!!I na taj nacin cete dati doprinos svojoj zemlji,u to ne sumnjajte!!
Ucinimo koliko je do nas!!! :thumbup: :bih:
Mustafapasa

#89 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Mustafapasa »

Nerviraju me ovi sto se protive pokretu kupovine domacih proizvoda i uopste propagiranju te tematike, jer ti isti gledaju samo svoju guzicu i da je njima dobro. Vade se na principe ekonomije i slobodnog trzista ne uzimajuci u obzir da je to masina koja guta kako male privrednike tako i male i nerazvijene zemlje. Za svoje pare uzimaju "kao najbolje" , ne znajuci da su male balkanske zemlje zapravo odlagaliste otpada hrane. Koliko je samo primjera do sada sa uvoznim sokom u kojem su nadjene razlicite glivice i bakterije, koliko je samo uvoznih mesnih proizvoda sumnjivog porijekla otkriveno...da ne govorim dalje...
Ukoliko ne kupujemo domace, nasi privrednici ce i dalje prosipati nase najkvalitetnije mlijeko po cestama, jer drzava ne radi nista po tom pitanju (interni interesi pojedinaca koji su na tim pozicijama a i neznanje) a nas "pametni" narod ce i dalje uzimat uvozno mlijeko i reci "vidi nije se pokvarilo ni nakon 5 dana u sobnoj temperaturi" ne znajuci da je pun konzervansa. Nasi ce ljudi i dalje uzimati genetski obogacen holandski krompir samo zato sto je holandski pa se podrazumijeva da je kao kvalitetniji, a zabravo od njega fasujes kancer. Isti taj krompir je jeftiniji (uprkos svim putnim troskovima,uvoznim dazbinama) od naseg domaceg kojeg je neki dedo na svojoj livadi bez pesticida sijao. Nas narod ne misli na te ljude niti na to od cega ce oni zivjet, boli ga briga za zajednicu i ne bi taj slucajno sebe malo zrtvovao.
Najezim se kada vidim kako nas narod uzima JANICE i ostale JANE, podravke i drugo uvozno smece pored naseg kvalitetnijeg. Spomenut cu samo Tesanjski dijamant, najbolju vodu na svijetu.
Naravno, reci ce sta je domace? Jel ti domaca argeta, riza, pistacije?
Da, sve je to domace jer ga asemblira bosanac a ne kinez, tako da je ona riža domaci proizvod jer nosi kod 387...Bosanac ju je pakovao, njemu si platio platu,njega uposlio, njegovu porodicu nahranio i na kraju smanjio nezaposlenost u ovoj zemlji.

Podrzavam sve ovakve aktivnosti i postove i cijenim svakog ko kupuje domace pa makar ono i za par feninga bilo skuplje, a cjepidlake ce propast.
Ima kletva,licno moja: da Bog da ti u zivotu i na poslu islo onako i onoliko dobro koliko ti kupujes domace proizvode!

p.s.
Pitam ja jednom u prodavnici jednu prodavacicu: "Sta mislite da vi danas dobijete otkaz zato sto ste domaci proizvod i umjesto vas da se uposli neka slovenka?" Kaze: "A sto to, sta to meni fali?", reko "fali vam, vi ste domaca osoba, cim ste zavrsili skolu (srednju ili fax) vi ste domaci proizvod svoje struke ove zemlje, e sto cete vi tu raditi kad moze slovenka"...tako je i sa domacim proizvodima...Poslije se pitamo sto nam je nezaposlenost velika...Gdje ce nasi diplomirani veterinari radit ako ne budemo imali domace farme mlijecnih proizvoda, a necemo ih imati ako ne budemo kupovali domace????? Hoce li mozda lijeciti samo cuke i mace????
Gdje ce nasi agronomi raditi? U holandiji mozda pored toliko neobradjne zemlje kod nas???
Eeeee da se hocemo opametit i EU bi nam zavidila kako mi samo imamo lijepu BIH.

:bih: :bih: :bih:
AC_grom_DC

#90 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by AC_grom_DC »

ne mogu se oteti utisku da su propagatori kupovanja domaćeg na jaslama ili bh telecoma (ili uposlenici ili članovi uže familije) ili elektrodistribucije ili neke treće kvazipatriotske firme koja propagirajući munafički patriotizam i znajući da će mnogi od strane njih do gaća ogoljenih naivnih dobrih Bošnjana nasjesti na njihove abnormalne propagatorske parole da bi propagatori kupovanja domaćeg sebi i naredne godine obezbjedili preko leđa onih koji kupuju domaće dobar godišnji odmor ili u turskoj ili na nekom viđenijem jadranskom otoku ili svojim markirano obučenim potomcima , što muškim , što ženskim obezbjedit' nimalo domaće studiranje u nekoj ultramodernoj zemlji zapadnog svijeta.

Dakle, njima i samo njima i njihovim direktorčićima sa trbušinama do stomaka i trostrukim podvaljcima ispod čeljusti se isplati kupovati domaće,jer je njima patriotizam itekako isplativ, i garantuje im, za naše uslove predobro uhljebljenje, dok je 80% stanovnika bošnjačkog dijela federacije od nastojanja da se na svakom artiklu uštedi 10 feninga napravilo pravu sportsku disciplinu.

pozivi na kupovanje domaćeg me interesuju koliko i snijeg koji je pao u decembru 1998. godine, dakle nimalo.

TX

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Last edited by AC_grom_DC on 12/03/2011 08:44, edited 2 times in total.
bosna123

#91 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by bosna123 »

mekaba wrote:Evo ja bih pitao ove koji su protiv domaceg proizvoda (jer navodno im je naj bitniji kvalitat) sta je alternativa ako ne zelimo na ovaj nacin pogurati svoju privredu??????
Opste je poznato da smo mi u BiH najveca telad i da se u regionu svi bore za BH trziste.U BiH se moze prodati bukvalno sve.Sjecam se jos prije rata "cuvena" slovenacka pavlaka koja se prodavala u BiH je bila znatno losijeg kvaliteta od one u Sloveniji.U BiH je kontrola uvoznih proizvoda jako slaba da ne kazem nikava sto otvara prostor za mahinacije.Mozete citati na ambalazi uvoznog proizvoda sastav 10 dana i studirati ga ali vam nece otkriti nista jer je to daleko ,daleko od istine.Zemlje u regionu su veliki trovaci i daleko gladniji za novcem nego sto smo to mi u BiH.Oni su spremniji na prevaru sasvim sam siguran.Sto se mene licno tice BH proizvod nema alternativu jer ja necu da moj komsija,prijatelj,rodjak sutra ostane bez posla.Kupovinom domaceg razvijas sebe i svoje okruzenje.Niko nije startovao odmah sa perfektnim proizvodom pa stoga treba strpljenja.Ako u EU preferiraju domace zasto onda to nebi i mi radili.Treba naravo dozvoliti uvoz i stvoriti konkurenciju domacem proizvodu kao sto treba ponekad kupiti i strani proizvod ali ne cesto :-D .Neke firme iz regiona ulaze sa svojim proizvodima daleko ispod cijene svjesne gubitka ali samo na kratke staze.Jeftinim proizvodom zele unistiti BH firme koje su u expanziji.Kada se to desi uzimaju monopol na taj proizvod i onda podizu cijene.Zato gledajte sta kupujete jer BiH nema prijatelje u regionu.
BH proizvodi su zaista dobrog kvaliteta i nema razloga za strahove. :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

:bih: :bih: :bih: Odlican post, potpisujem.

Kupujem domace, naravno, jer to znaci odgovornost prije svega. I u svakoj civiliziranoj zemlji cete vidjeti da ljudi itekako paze na to, ne radi neke mrznje, nego jednostavno racionalnosti. Zasto bi pustili da im cure novci iz novcanika, a to se upravo desava ako preferiramo strane proizvode, a da ne pricamo o dugorocnim posljedicama. Izuzetak cine iskomleksirane, tranzicijske zemlje, u koje spadamo i mi, nazalost.

Glede kvaliteta, toliko spominjanog. To dodje kao neka neistinita glasina koja se ponavlja i onda se usvoji kao istinita, mada je u brojnim aferama dokazano da je roba koja se u BiH izvozi, ispod nivoa zemalja iz kojih potjece. Ovdje prvenstveno mislim na slovensku robu. Pa eto ako hocete da vas neko drzi za one ispod nivoa, slobodno.

Sjecam se kada je Dukat imao svoje tvornice za BH trziste dolje u Hercegovini. Bila je prica da oni zapravo robu koja je pred kraj roka iz RH, znaju slati dolje pa doradjivati i prepakiravati za nase trziste. Sada imaju tvornicu u Gradaccu, i cini mi se da je malo jaca kontrola.

Posto mi je i Hrvatska dijelom domovina, i tamo zivim jedan dio godine, kada sam tamo kupujem njihove proizvode, jer nasih slabo ima. I znate sta, ne primjetim na zdravlju da je kvalitet tih proizvoda ista bolji. Znaci, ovo vam je 100% provjereno :lol: . Za mlijecne proizvode, sto neko rece da su kvarljivi, to je samo pozitivno jer znaci da ima manje aditiva. Naravno, ne da je budjavo vec kada se kupi, a to je vjerovatno do neodgovarajuceg skladistenja. Ako necega imamo, onda su to zaista kvalitetni mlijecni proizvodi, hoces na placu, hoces na polici.

Ulazuci u domace, ulazemo u sebe i svoju djecu :bih: . I nemojte biti iskompleksirani, oslobodite se toga, sto rekao profesor Ganic. Drzava pocinje od ideje, koja se nalazi u nasoj svijesti, nasim emocijama, a to za sobom povlaci i brigu za njenu ekonomiju. Bez toga nema drzave.

Zato, kupujmo domace :bih:
Mustafapasa

#92 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Mustafapasa »

@raspored - bez uvrede :-D
ti ko da konzumiras pakovanje a ne sam sadrzaj proizvoda. Ne mogu da vjerujem da ti samo zbog pakovanja uzimas uvozno,pakovanja koje ovdje igra 3%...Ovdje govorimo konkretno o dizajnu vode Kap, bas je ekstra sve uradjeno,i kampanja i pakovanje i sve...To je ono sto narod je jos davno rekao "ko zeli da nesto uradi, on ce to uraditi, dok onaj koji to ne zeli, on ce traziti nebitan razlog i opravdanje". Trazis sportsko pakovanje,ovo ti ne lezi...mozda je do tvoje ruke!?!?!?!

Svi proizvodjaci vode imaju izbor samo nekoliko oblika pakiranja iste koji se fabrikuju u skroz drugim stranim fabrikama. Ovdje se to samo bukvalno napuse i upakuje.
A smijesno mi je ovo za mlijeko sto se stalno spominje...ako mislite da dobijate "svjeze mlijeko cak iz slovenije" onda mislim da trebamo utvrditi i ustanoviti pravo znacenje termina "svjez". S vana gladac a iznutra jadac. Sve su to aditivi,emulgatori i zasladjivaci koji daju takvu sliku konzumatoru.

No, svakako je to do nas kao pojedinca sta cemo uraditi po pitanju ove teme i hocemo li biti konkretani ili cemo ostati samo na prici...Zapitajmo se gdje zivimo i za cije interese kupujemo proizvode! Mozda lakse u oci pogledamo mladim nezaposlenim ljudima koji bi se kao i drugi bavili sportom ili necim sto vole ali ne mogu to sebi priustiti. :bih:

Sad ce neko reci, pa uvozno je jeftinije!
Takvi ne poznaju terminologiju damping cijena i njihovo znacenje i krajnji cilj. Nije svakom kroz selo pjevat.
Vazda je tudje bilo automatski bolje a nasem se ne dadne ni prilika. Sve se generalizira. Ako ti jedan domaci proizvod ne odgovara,odmah sve nevalja-nidze veze.
Ako ti jedan domaci proizvod ne odgovara,onda potrazi drugog proizvodjaca ali samo nek je domaci...

Sad ce opet treci reci, pa kvalitet!
Proizvod ne moze izaci na trziste (valjda nismo mutavi pa da ne mozemo propoznati proizvod pakiran u garazi i ispod stola) bez da je ispunio standarde drzave proizvodjaca. BiH je naslijedila sve JUS (jugos.standarde) standarde a pridodala i EU standarde jer je hvala Bogu dista proizvoda koji se izvoze u okolne zemlje. Tako da prica o "ne" kvalitetu domaceg vuce ovu gore navedenu staru narodnu poslovicu...

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Bosnolog

#93 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Bosnolog »

Mustafapasa wrote:Nerviraju me ovi sto se protive pokretu kupovine domacih proizvoda i uopste propagiranju te tematike, jer ti isti gledaju samo svoju guzicu i da je njima dobro. Vade se na principe ekonomije i slobodnog trzista ne uzimajuci u obzir da je to masina koja guta kako male privrednike tako i male i nerazvijene zemlje. Za svoje pare uzimaju "kao najbolje" , ne znajuci da su male balkanske zemlje zapravo odlagaliste otpada hrane. Koliko je samo primjera do sada sa uvoznim sokom u kojem su nadjene razlicite glivice i bakterije, koliko je samo uvoznih mesnih proizvoda sumnjivog porijekla otkriveno...da ne govorim dalje...
Ukoliko ne kupujemo domace, nasi privrednici ce i dalje prosipati nase najkvalitetnije mlijeko po cestama, jer drzava ne radi nista po tom pitanju (interni interesi pojedinaca koji su na tim pozicijama a i neznanje) a nas "pametni" narod ce i dalje uzimat uvozno mlijeko i reci "vidi nije se pokvarilo ni nakon 5 dana u sobnoj temperaturi" ne znajuci da je pun konzervansa. Nasi ce ljudi i dalje uzimati genetski obogacen holandski krompir samo zato sto je holandski pa se podrazumijeva da je kao kvalitetniji, a zabravo od njega fasujes kancer. Isti taj krompir je jeftiniji (uprkos svim putnim troskovima,uvoznim dazbinama) od naseg domaceg kojeg je neki dedo na svojoj livadi bez pesticida sijao. Nas narod ne misli na te ljude niti na to od cega ce oni zivjet, boli ga briga za zajednicu i ne bi taj slucajno sebe malo zrtvovao.
Najezim se kada vidim kako nas narod uzima JANICE i ostale JANE, podravke i drugo uvozno smece pored naseg kvalitetnijeg. Spomenut cu samo Tesanjski dijamant, najbolju vodu na svijetu.
Naravno, reci ce sta je domace? Jel ti domaca argeta, riza, pistacije?
Da, sve je to domace jer ga asemblira bosanac a ne kinez, tako da je ona riža domaci proizvod jer nosi kod 387...Bosanac ju je pakovao, njemu si platio platu,njega uposlio, njegovu porodicu nahranio i na kraju smanjio nezaposlenost u ovoj zemlji.

Podrzavam sve ovakve aktivnosti i postove i cijenim svakog ko kupuje domace pa makar ono i za par feninga bilo skuplje, a cjepidlake ce propast.
Ima kletva,licno moja: da Bog da ti u zivotu i na poslu islo onako i onoliko dobro koliko ti kupujes domace proizvode!

p.s.
Pitam ja jednom u prodavnici jednu prodavacicu: "Sta mislite da vi danas dobijete otkaz zato sto ste domaci proizvod i umjesto vas da se uposli neka slovenka?" Kaze: "A sto to, sta to meni fali?", reko "fali vam, vi ste domaca osoba, cim ste zavrsili skolu (srednju ili fax) vi ste domaci proizvod svoje struke ove zemlje, e sto cete vi tu raditi kad moze slovenka"...tako je i sa domacim proizvodima...Poslije se pitamo sto nam je nezaposlenost velika...Gdje ce nasi diplomirani veterinari radit ako ne budemo imali domace farme mlijecnih proizvoda, a necemo ih imati ako ne budemo kupovali domace????? Hoce li mozda lijeciti samo cuke i mace????
Gdje ce nasi agronomi raditi? U holandiji mozda pored toliko neobradjne zemlje kod nas???
Eeeee da se hocemo opametit i EU bi nam zavidila kako mi samo imamo lijepu BIH.

:bih: :bih: :bih:
:thumbup:

Samo da dodam razni mafijaski uvozni tajkunsko stranacko lobiji sahranjuju nasu domacu proizvodnju i rade direktno protiv zastite i stimulacije nase zdrave domace proizvodnje a prije svega organske hrane koja je na zapadu duplo vise skuplja i cijenjenija na policama,Genetski i hormonski (Steroidno)modifikovana hrana je najveci ubica covjecanstva.Bosna moze da profiitira proizvodeci i izvozeci organsku domacu hranu i druge proizvode u zemlje treceg svijeta to jest petrodolarske zemlje kao i zapadno evropske zemlje i da bude ponosna na svoje proizvode jer ima zdravu vodu i preduslove da proizvodi organsku hranu za kojom covjecanstvo vapi,...

Domace trziste bi trebalo samo vise edukovati o prednostima domace organske hrane,...Evo najbolje ilustracija zapadnog goveceta koje je hormoski napumpano da ima sto vecu masu jer je tezina = profit a za kvalitet se mora dobro platiti i to jede samo elita dubokih novcaniaka,.......Nebriga i korupcija potkupnost(Podmicivanje) uvoznih lobija i tajkuna za zastitu i stimulisanje domace proizvodnje od strane vladajucih mafijaskih fakina koji rade protiv iteresa ne samo ekonomskih nego i zdrastvenih svoje dijece i buducnost drzave je je posebna prica.

Takode sam za opciju ako nema nesto u BiH domace uzmi iz trecih zemalja samo ne iz zlocinacko dusmaske Srbije,....
Last edited by Bosnolog on 12/03/2011 08:49, edited 1 time in total.
JoseMujica

#94 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by JoseMujica »

ne treba čovjek, radi sebe samog, biti baš radikalan po ovom pitanju ali kada ima domaći proizvod dajem, i uvijek treba dati, prednost domaćem. Za kupovat strano pored domaćeg, ako su kvalitetom i cijenom tu negdje, treba biti baš idiot.

Za većinu nekih sitnica koje samo uvozimo prednost ipak dajem Ebay-u u odnosu na domaće trgovce
psydelija

#95 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by psydelija »

da ne ispada da vredjam.., ovo je ekstra i nepristrasna opservacija stanja na terenu:
bh.tornjak wrote:koliko smo mi jadni i iskompleksirani da to nije za pametne ljude....
ne mogu nikako da razumijem da necije je *ovno bolje od moga....
ima da nas djeca kunu sto smo ih ponapravljali i izradjali kad nismo mislili na njihovo bolje sutra..
vrijedja nas kad nas nazovu "glupim Bosancima" a mi im to potvrdjujemo i dokazujemo svakodnevno....
glupi smo do bola
......
pojedincima isto ne zameram sto slede stav da treba kupovati od onih, protiv kojih ste do juce ratovali, i da se ovako "tvrdim" stavovima nista ne postize, jer ti ljudi nikada i nisu imali vlastite principe i stavove, uvek su bili vodjeni necijom idejom, pa makar ta ideja bila i pogresna. tada bratstvom i jedinstvom, a sada liberal-demokratijom!
oduta proizilazi njihov stav: da vi ne treba da mrzite i po ceni da vas drugi mrze!
zli_hordas

#96 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by zli_hordas »

Bosnolog wrote:Svaka marka data za kupovanje dusmanskih proizvoda je punjenje oruzja dusmanu koji te ubija istim tim metkom placenim tvojim novcem jer jacanje privrede dusmana je hranjnje zvijeri koja te zeli napasti i unistiti.,....Kada vidim glavnog sponzora nas oteti a sada srbijanski M:tel na dresovima rukomete reprezetacije BiH cime se promovise jacanje dusmaskih interesa kupovinom njihovih servisa i usluga,.dok BH telekom drze i vladaju licnostranacke SDA secijskasko sektasko familijarne hulje koje su ocito operisane od patriotizma ili stisnuti da plate i podrze rukometnu i druke ekipe,Bitno je da srbijaski M;Tel nose nasi rukometni reprezentativci sto samo pokazuje svijest SDA fakina koji imenuju rukovodstvo te narodne firme i nedovoljnog ulaganja u sport BiH od strane drzave i privatnio drzavnih firmi.

Image

Da ne govorimo o ukupnom za BiH negativnom omjeru uvoza i izvoza prama susjednim zemljama a prije svega Srbije cime indirektno hranimo pseto koje ce nam porodicu napasti i rastrgati kada ojaca zahvaljujuci i nasoj hrani koju mu dajemo,Sto se svega toga tice mogu reci da nismo nista do sada radili na tom planu,Takode treba ici agresivnije lobirauci kod privatnih TV kuca i elektronske medije trazeci da odbiju promociju dusmanskih reklamnih proizvoda ili da im odrede tri puta vecu cijenu ali isto tako da pokrenemo antikampanju i da platimo tim istim privatnim TV kucama da promovisu bojkot tih istih dusmanskih proizvoda ,To isto raditi u ducanima a ispred njih javno se izjasnjavati na sve moguce nacine uz pomoc i vezivanje sa domacih proizvodacima koji ce biti radi ucestvovati u tim promcijama i finansijski.Takode iznosit trgovcima javno da njohovi proizvodi finansiraju projekte protiv interesa BiH i njenih gradana,

U Zamjenu za njihove proizvode ako ih nemamo imaju trece zemlje koje nam nisu zle kao oni,Ovdje treba takode bojkotovati i proizvode iz Karadziceve Sumske tvorevine koja je takode dio anti BH dusmanske ideologije,....

Cetnikuse turbo folk sljama treba organizovano docekati sa nekoliko skoljki po mogucnosti pokvarenih jaja(Prije njihovog nastupa preporuka jaja drzati dvadesetak dana van frizidera zbog nezaboravne arome koju ce imati pri upotrebi po turbo sljamusama) Sa istima ih gadati uz angazovanje momaka na suzbijanju turbo sljamiziranoj agresije nad BiH.

Drugi metod je deformacija instrumenata i opreme kao i neplanirano preuredenje inventra vlasnika kafane i organizatora iste te Turbo sljam agresije,.....Nema veceg jada nego na prvi ili drugi dan Bajrama kada mnoge majke odu da oplkuju svoju dijecu i djeca roditelje kada nemoralne sljam i fukare dovedu cetnicki sljam turbonarikaca da pjevaju u Zetri i slicnm privatnim lokalima da bi zaradili profit nakom mjesec dana ustrucavanja od grijeha i ko fol posta umjesto da se odrzava i promovise nas lijepi Sevdah ili ono sto vrijedi ili slicni programi umjesto tog smeca koje je zarazni kancer regije iz zemje zla,....
potpisujem
stari grad Visegrad

#97 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by stari grad Visegrad »

Kako bojkotovati proizvode iz Srbije?
Edukacijom. A edukacija nabrze ide preko TV kuca i radija. Ne zanemariti ni anti reklame u novinama.
Treba objasniti narodu da svaka marka za proizvod iz Srbije ide na jacanje Srbije a koja taj novac koristi na rusenje BiH na svim poljima.
Evo jedne dobre reklame: neka vlasnik neke samoposluge ili neke radnje iznese pred radnju sve proizvode iz Srbije i neka ih zapali pred TV kamerama. I objasni narodu da ne treba davati novac Srbiji koja rusi BiH. Mi smo platili i Srbijansko Tuzulisatvo i optuznice protiv Ganica i Divjaka, i sve gadosti Srbije mi placamo i dan danas.
Spaljivanje tih proizvoda ispred posluge pred kamerama ce imai vise fekata:
1. edukovacija gradjana
2. bice dobra reklama toj samoposluzi
3. dugi trgovci ce se prepasti gubitaka i prestati uvoziti iz Srbije

naravno ne mora se spaliti sva uvezena hrana pred TV kamerama. Ostatk se moze poslati u humatitarne svrhe.
Bodkin

#98 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by Bodkin »

da ne odgovaram ovima sto bi bojkotovali proizvode bez da ljudima odgovore sta da jedu ako je to JEDINO sto mogu da priuste, akcija kupujmo domace treba PUNO vise da se reklamira i da se ulaze u nju. nasao sam odredjene domace proizvode koje redovno kupujem i koji mi odgovaraju ali nema teorije da uzimam vispakovu cokoladu ili milkos jogurt. na stranu to sto nema domacih proizvodjaca koji mogu zadovoljiti neke moje potrebe.
fixer

#99 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

Bodkin wrote:da ne odgovaram ovima sto bi bojkotovali proizvode bez da ljudima odgovore sta da jedu ako je to JEDINO sto mogu da priuste, akcija kupujmo domace treba PUNO vise da se reklamira i da se ulaze u nju. nasao sam odredjene domace proizvode koje redovno kupujem i koji mi odgovaraju ali nema teorije da uzimam vispakovu cokoladu ili milkos jogurt. na stranu to sto nema domacih proizvodjaca koji mogu zadovoljiti neke moje potrebe.
Sta fali Milkosovom jogurtu?
nihoniho

#100 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by nihoniho »

odgovorite mi sta ako domace, kvalitetom, nije ni blizu uvezenog? je li ja treba da pijem jogurt iznenadjenja, svaki dan ima razlicit ukus? je li treba da me neka bosnjacka baraba,kakvih je puno,truje pod firmom patriotizma? e nece i9ci.......
Locked