Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post Reply
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#176 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by 1gorstak »

plain vanilla wrote:
muha_sa wrote:da---i svakom hrvatu pred glasackim mjestom okacit trakicu oko ruke--boja po zelji.
-svakom bosnjaku isto tako.
svakom srbinu isto tako.
onim ko se ne osjecaju ni jedno ni drugo ni trece ne dozvolit da glasaju.


--sta ste se zakacili vise clana predsjednistva :-)
--niti jedan clan predsjednistva Bosne i Hercegovine nije predstavnik naroda vec su izabrani iz reda tog i tog naroda.
--predstavnici naroda sjede u domu naroda.

--ne kontam kako vam to vec jednom nije jasno.

Nisi oni izabrani iz reda tog naroda, nego predlozeni..SDP je predlozio Komsica iz reda hrvatskog naroda..a izabran je vecinom bosnjackim glasovima :D
Ako se HDZ-u ne svidja postojeci izborni zakon, neka izadje iz velikosrpskog tabora i prestane gurati prst u oko Sarajevu forsiranjem Dodikove vizije BiH. Velikosrbi nisu u stanju pomoci Hrvatima BiH i trenutno citav hrvatski narod koriste kao zivi stit .... HDZ interese Hrvata treba braniti saradnjom sa Sarajevom a protiv Dodika. Trampa. Braniti velikosrpstvo do zadnjeg Hrvata kao sto to Covic radi je maloumno.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#177 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by JBT »

Evo jednog izvatka iz politicke platforme koju su potpisali SDP, SDA, HSP i Boljitak:
Jednakopravnost konstitutivnih naroda i ostalih

BiH je pravna, socijalna i sekularna država sa mehanizmima institucionalne jednakopravnosti konstitutivnih naroda i ostalih, na cijeloj teritoriji BiH. Predsjednici Predsjedništva BiH, Predstavničkog doma, Doma naroda i Vijeća ministara biraju se na četvorogodišnji mandat i svaki od konstitutivnih naroda mora biti zastupljen na jednoj od ovih pozicija, s tim da se u pravilu u svakom narednom mandatu vrši rotacija po etničkom principu pri čemu ni na jednoj od ovih funkcija pripadnik jednog konstitutivnog naroda i ostalih ne može biti više od dva mandata uzastopno. Predsjednik i potpredsjednici BiH (Predsjedništvo BiH) se biraju iz Parlamenta uz smanjenje ustavnih nadležnosti.

Ključno je i otklanjanje diskriminacija u pravnim aktima u skladu sa odlukom Finci-Sejdić i Evropskom konvencijom o ljudskim pravima u čitavom sistemu, racionalno povećanje broja zastupnika u Predstavničkom domu sa garantovanom kvotom za konstitutivne narode i ostale (iz oba entiteta) u skladu sa Izbornim zakonom BiH, uz odgovarajuće smanjenje na nižim nivoima. Platforma naglašava i garantovane kvote i za ostale u entitetskim parlamentima, kao što je to već slučaj sa konstitutivnim narodima.

Način odlučivanja u entitetskim vladama potpisnika ovog dokumenta će biti po analogiji sa Vijećem ministara, a u pravilu garantovati kvote za konstitutivne narode i ostale u svim kantonalnim skupštinama, općinskim vijećima/skupštinama opština što će se regulisati Izbornim zakonom. Cilj je eliminisanje diskriminacije po bilo kojem osnovu i to na osnovu analize koja će biti urađena u prvoj godini mandata nove vlasti te osigurati adekvatnu zastupljenost pripadnika konstitutivnih naroda i ostalih prilikom zapošljavanja u javnim preduzećima i organima uprave na svim nivoima (opštine, kantoni, entiteti).
Naravno, HDZ-ovi i Dodik ovo kategoricki odbijaju.
Isto kao sto su to odbijali Tudjmanovi i Milosevicevi jastrebovi koji su ratovali da bi podjelili BiH.
Agresija se nastavlja i danas sa istim ciljevima samo bez upotrebe oruzja. Radi se na zamaranju vecine koja vidi BiH kao svoju domovinu. Nije da im to do sada nije islo od ruke. :sad:
Last edited by JBT on 12/03/2011 15:26, edited 1 time in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#178 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by plain vanilla »

da repliciram ili da sutim? :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#179 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by popajic »

Davno sam ja predlagao da na izbornim mjestima bude i medicinsko osoblje koje ce brzo i efikasno vaditi krv biracima, slati ga ekspresno na analizu , pa shodno krvnoj grupi upucivati u kabinice oznacene sa B , S , H i O(stali)
Tako bi bili i vukovi siti i ovce na broju :-)
A to bi ujedno unijelo mir i rahatluk u ovu demokratsku drzavu,kojoj se vise ne bi radilo o glavi ! :-)
How yes no !
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#180 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by JBT »

plain vanilla wrote:da repliciram ili da sutim? :D
Vanilla, bona, pa nisi ti tema ove teme. Ali, ako treba, samo reci, necemo biti lijeni, otvoricemo novu temu samo za tebe i o tebi. :zjev:
Tvoje repliciranje u vezi ove teme ne samo da je pozeljno nego je i potrebno. Kako tvoje tako i bilo cije koje je u vezi sa temom i u okvirima normalnog ponasanja. :zoka:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#181 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by plain vanilla »

JBT wrote:
plain vanilla wrote:da repliciram ili da sutim? :D
Vanilla, bona, pa nisi ti tema ove teme. Ali, ako treba, samo reci, necemo biti lijeni, otvoricemo novu temu samo za tebe i o tebi. :zjev:
Tvoje repliciranje u vezi ove teme ne samo da je pozeljno nego je i potrebno. Kako tvoje tako i bilo cije koje je u vezi sa temom i u okvirima normalnog ponasanja. :zoka:
A bas sam mislila da jesam ja tema, zajedno sa svima koji zive u BiH i prezivljavaju ovu agresiju na BiH :?

Ali, posto sam pogrijesila, de ti nama reci kako da zivimo i sta pise u Ustavu, a mi cemo s odobravanjem klicati :oops:
:run:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#182 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by JBT »

plain vanilla wrote:
JBT wrote:
plain vanilla wrote:da repliciram ili da sutim? :D
Vanilla, bona, pa nisi ti tema ove teme. Ali, ako treba, samo reci, necemo biti lijeni, otvoricemo novu temu samo za tebe i o tebi. :zjev:
Tvoje repliciranje u vezi ove teme ne samo da je pozeljno nego je i potrebno. Kako tvoje tako i bilo cije koje je u vezi sa temom i u okvirima normalnog ponasanja. :zoka:
A bas sam mislila da jesam ja tema, zajedno sa svima koji zive u BiH i prezivljavaju ovu agresiju na BiH :?

Ali, posto sam pogrijesila, de ti nama reci kako da zivimo i sta pise u Ustavu, a mi cemo s odobravanjem klicati :oops:
:run:

Drugim rijecima, ja tebi NAMECEM moje misljenje i time te ugrozavam. :)
Bonicko, sve kad bih i htjeo ne bih mogao. A i ne zelim to. :-)

Ako imas sta reci u vezi teme onda bujrum, ako nemas nemoj je onda, molim te, ni zacatavati i time oduzimati pravo ljudima da se slobodno izjasne o ovoj temi. Mislim da je to zabranjeno i pravilnikom ovog foruma.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#183 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by MuaDib »

Specijalni rat protiv BiH u režiji Velike Britanije su i vehabije, koji isključivo služe da se u Bošnjake upire ko u islamske fundamentaliste i time opravda srpsko-hrvatsko čerečenje BiH, koje su i sami podržavali. Nastavak u prilogu:
http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/110312037
ROTOR 9
Posts: 243
Joined: 29/07/2009 15:38

#184 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by ROTOR 9 »

MuaDib wrote:Specijalni rat protiv BiH u režiji Velike Britanije su i vehabije, koji isključivo služe da se u Bošnjake upire ko u islamske fundamentaliste i time opravda srpsko-hrvatsko čerečenje BiH, koje su i sami podržavali. Nastavak u prilogu:
http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/110312037
Jest fakat.. slali su i borce koji su pravili to sto su radili.. da bi nasi generali radi njih Haga zaradili.. i naravno uticali na karakter rata.. preko Zagreba su ih ovamo slali.. da to je bila jos jedna visoka politika..
Imali mjesta na planeti da ga Britanci nisu zakuhali ? .. Jedino su ih Kinezi.. naucili pameti..
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#185 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by stari_rastafari »

Evo, vec par dana pratim ovu temu, i naumpade mi raznih zakljucaka pa i pitanja koji se nazalost u glavi rasplinuse cekajuci administratorsku potvrdu prijave na forum. Sad, da bi mi to opet nadoslo morao bih se vratiti na pocetak i protabiriti opet sve komentare. Al' necu, i radije cu vas ovoga puta ostaviti bez mojega pametovanja.

No ipak, rado bih podijelio sa vama mudrost i razmisljanje velikog covjeka poput Orvela i to na temu, pogadate, nacionalizma, pak izdvojih jedan citat:
Nacionalizam je glad za moći pomiješana sa samozavaravanjem. Svaki nacionalist zna biti flagrantno neiskren, ali on je također – budući svjestan da služi nečemu većem od njega samog – nepokolebljivo siguran da je u pravu.
Izvuceno iz Orvelovog eseja Crtice o nacionalizmu. Nadam se da cete naci vremena da iscitate ovo nadasve korisno stivo, koje se bez napora moze preslikati na bh svakodnevnicu a k tomu i izvrsno Orvelovo poentiranje koje se ocituje i u nama samima.

A dalje bih dodao jos jedan zanimljiv text iz, kako se cini, partnerske radionice sax-a: 6yka.com - Tata, tata nacrtaj mi genocid. Novinar Bursac bejase nadasve sokiran necim cime sam sam odavno zabezeknut.

Mozda ovaj post, na prvi pogled, prilicno odskace od teme, no ako se samo malo zamislite, vidjecete ustvari da je ono zaista njena srz.

Zasigurno, vec x puta smo se svi ovdje zajedno slozili (dakle, mnogo puta klimah glavom citajuci vase dumine), da problem BiH nisu uistinu niti tzv. Srbi niti Hrvati ni Bosnjaci a bogumi niti oni sto se vabe na nadimak Ostali.
- Najveci problem je u nama samima, u nasem strahu od probijanja granica koji nam drugi nametnuse, u strahu da jedni drugima, s iskrom pravde i postenja, pogledamo u oci; u strahu od prepoznavanja sopstvene greske te izustivanja tako kratke a naopak teske rijeci za izreci: Izvini! pa opet: Izvini! Grijesio sam!

- Izvini, evo, pred ljudima i pred Bogom! Grijesan bejah i kajem se! Zelim grijeh da ispravim. (Bez ovog dodatka se moglo, al moram i ja malo da se proseravam :P )

Covjek bez covjeka ne moze i samo te razlike medu nama mogu da nas uce koracima ka buducnosti.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#186 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by popajic »

stari_rastafari wrote: ...
Nacionalizam je glad za moći pomiješana sa samozavaravanjem. Svaki nacionalist zna biti flagrantno neiskren, ali on je također – budući svjestan da služi nečemu većem od njega samog – nepokolebljivo siguran da je u pravu.
...

- Najveci problem je u nama samima, u nasem strahu od probijanja granica koji nam drugi nametnuse, u strahu da jedni drugima, s iskrom pravde i postenja, pogledamo u oci; u strahu od prepoznavanja sopstvene greske te izustivanja tako kratke a naopak teske rijeci za izreci: Izvini! pa opet: Izvini! Grijesio sam!

- Izvini,
.
Procitah tvoj post i ne mislim da puno odudara od teme.
Orvel i ja smo raja :D sto se misljenja o nacionalistima tice.Tu spasa nema dok se stanje svijesti ne promijeni...a tu ima da se nacekamo...
Ovo za izvinjenja je humano zamisljeno, ali ima jedno veliko ALi. Rijec izvini je vazna, teska ,ali i nedovoljna ako je samo - rijec.
Ako se drzimo ove teme, onda bi izvinjenje bilo :
- prestati negirati pocinjeni genocid
- prestati negirati agresiju
- prestati podrzavati aspiracije ka daljem komadanju BIH
- prestati pljackati drzavu svako u ime " svog" naroda
- Mnogo toga prestati , mnogo...
TO bi bila iskrena izvinjenja...jer mi se nismo sporjeckali pa da je samo rijec - izvini dovoljna.Mi smo se pobili, raselili , opljackali , unistili...kazem MI , jer oni koji su to isplanirali , odradili i jos uvijek rade - ni u snu ne pomisljaju na bilo kakva izvinjenja.
Cak suprotno. U svom nacionalistickom ludilu prekrajaju istoriju upravo da nikada nikome ne bi morali reci -izvini !
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#187 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by pemanapemani »

Da je SDP počeo sa okupljanjem opozicije prije dvije godine, danas bi imali uspostavljenu vlast. Jednostavno, to je bila dužnost jedne istinske multietničke i građanske stranke. Komšić je dobio 300 i kusur hiljada glasova. On je najpopularniji političar u BiH i to se trebalo (moralo) bolje iskoristiti. Jebi ga, znali su da će se HDZ pozivati na usmeno predanje zvano "rotacija". Komšić je trebao biti predsjedavajući vijeća ministara. Niko me ne može uvjeriti da koalicija SDP, NS, SDU, NSRZB, HSS-NHI sa Željkom na čelu ne bi dobila dovoljan broj glasova za formiranje vlasti, s tim da su počeli surađivati prije dvije godine.
Kako bi bilo da je napravljen dokument sličan Platformi u to vrijeme i da su iza njega stale nabrojane stranke? Zajednički izlazak na izbore uz forsiranje ekonomskog i socijalnog programa, te institucionalne zaštite bio bi bingo za sve građane. To bi bio otpor svemu što smo živjeli zadnjih 15 godina i pravi lijevičarski pogled u budućnost BiH.

P.S.Izvinjavam se na skretanju sa teme.
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#188 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by Hipatija »

pemanapemani wrote:Da je SDP počeo sa okupljanjem opozicije prije dvije godine, danas bi imali uspostavljenu vlast. Jednostavno, to je bila dužnost jedne istinske multietničke i građanske stranke.
Kako bi bilo da je napravljen dokument sličan Platformi u to vrijeme i da su iza njega stale nabrojane stranke? Zajednički izlazak na izbore uz forsiranje ekonomskog i socijalnog programa, te institucionalne zaštite bio bi bingo za sve građane. To bi bio otpor svemu što smo živjeli zadnjih 15 godina i pravi lijevičarski pogled u budućnost BiH.

P.S.Izvinjavam se na skretanju sa teme.
Nisi skrenuo sa teme! Postoje neki viši ciljevi koji mogu ujediniti većinu ljudi u BiH i većinu stranki u BiH. Iz prošlosti (iskustva) možemo učiti šta nam je činiti sada, odmah i u budućnosti. Da li ćemo trenutnu situaciju koristiti kao nauk već ćemo vidjeti na narednim izborima (za godinu i po). Koliko će biti neutralnih, koji uopšte neće izaći na glasanje (koji podliježu lažnoj paroli "svi su isti", "sve je to u pet deka", i sličnim propagandnim smicalicama), koliko će ostati "nacionalno isprepadanih" (razloga za strah ima, ali se mora prevladati ukoliko želimo svima bolje) i "torovski opredijeljenih" ( u sva tri naroda imamo zdušne zagovornike "toraške politike", što iz vjerskih što iz kriminalnih razloga, ili iz sasvim iracionalnih ciljeva).
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#189 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by plain vanilla »

Bosna i Hercegovina, mala državica na Blakanu, neki će reći mlada, a neki da je sa višestoljetnom tradicijom, jedna je od rijetkih zemalja s tako malo stanovništva, a tako mnogo neprijatelja.
Jednostavno bi bilo da su neprijatelji samo izvan njenih granica, lako bi ih se moglo identificirati, a samim tim i onesposobiti. Ali što i očekivati u državi kojoj je Ustav međunarodni sporazum, kojem je jedina dobra strana što je zaustavio ubijanje.
Država tri konstitutivna naroda, Bošnjaka, Hrvata i Srba, a ako bi se nazvalo pravim imenom, moglo bi se nazvati ne državom nego prisilnom zajednicom.

Srbi su se (većinom) smjestili u Republici Srpskoj, koja je prije progona i genocida nad bošnjackim i hrvatskim narodom bila sve samo ne isključivo srpski teritorij. Sada joj ime i odražava stvarno stanje na terenu, još samo nedostaje popis stanovništva koji će i ozvaničiti rezultate srpske agresije na BiH. Na čelu Republike Srpske ( među nesrpskim življem poznatije kao Republike Mrske ili Šumske) samozvani socijaldemokrata, borac za prava hrvatskog naroda u FBiH, štovatelj Daytona koji je i ozakonio RS, a mrzitelj svega što je bosansko. Sanja o danu kad će se RS otcijepiti i pripojiti matici Srbiji i time hrani već gladno i bijesno stanovništvo manjeg bh entiteta. Ne priznaje institucije BiH, smatra da su Sud i Tužiteljstvo nametnuti, ali će napomenuti da je on za Bosnu i Hercegovinu, samo ga ne nazivajte Bosancem, to smatra uvredom.
Sa strane gledajući, moglo bi se reći da polako i bošnjački i hrvatski političari (a i narod) odustaju od borbe za RS, usmjeravajući sve snage na borbu za vlast u Federaciji BiH.
Već je prošlo nekoliko mjeseci od posljednjih općih izbora, a vlast u BiH još nije konstruirana. (Samoproglašeni) pobjednik izbora SDP ili nije znao iskoristiti dobre izborne rezultate ili nije dobro sagledao mogućnosti svojih protivnika. S jedne strane zagovarajući multietičnost, građansku državu, jednakopravnost svih naroda koji žive u BiH, a s druge strane koristeći manjkavosti Ustava i kandidirajući Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH , samo je potvrdio paradoks Bosne i Hercegovine. Član Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda izabran je većinom bošnjačkim glasovima, kao i bošnjači član Bakir Izetbegović. Tako se došlo u situaciju da su Bošnjaci izabrali dva člana, a Hrvati nijednog što je izazvalo revolt ne samo kod hrvatskog naroda u BiH, nego su Hrvati dobili podršku i određenih bošnjačkih stranaka, kulturnjaka, medija..Trebali bi ipak socijaldemokrati malo proučiti definiciju jednakopravnosti naroda, koju nude i u Platformi.
Izbor Komšića, ne samo da je izazvao ogorčenje kod Hrvata nego je i amnestirao HDZ, sve njegove kriminalne radnje, ujedinio je dva HDZ (više se niko ne bi opkladio da su to ikad i bile dvije stranke), hrvatski narod je složniji nego ikad. Ne treba zaboraviti ni nove simpatije kako Čovića i Dodika, tako i hrvatskog i srpskog naroda. Jedinstvo u mržnji prema mrskim Bošnjacima je rezultat Dodikove podrške Čoviću dokle god Čovićev apetit ne traži dio kolača zvanog Republika Srpska. Oprostiše Dodiku i Vlajkija, preglasavanje u RS, a sve radi višeg interesa, Federacije BiH.

Od dana izbora, kada Čović pozdravi pučanstvo iz stolnog grada, pa do danas, promijenio se odnos snaga, a tako i podrške. Iako je na početku izgledalo da HDZ uopće neće ni uči u vlast, danas je već izgledno da će sudjelovati u vlasti mnogo više nego je zaslužio po izbornim rezultatima, a sve zahvaljujući ucjenama, kukanju svakome ko je htio slušati, ali i Bošnjacima čija je najjača emocija mržnja svega što predstavlja SDP, a ponajviše lidera Lagumdžije.
A i Hrvati, većinom, iskoristiše tu podršku da mrze Bošnjake javno, pa i Hrvate koji ne podržavaju Ćovića i Treći, legalno i legitimno prave liste za odstrijel svih koji ne razumiju njihov težak položaj u BiH. Nazvati Bošnjaka balijom, obrezancem, mošnjakom, crvenim talibanom postala je dio svakodnevnih razgovora uz kavicu.

SDP jeste uz pomoć glasača preglasao Hrvate i „nametnuo“ Komšića, ali ugroženi Čović ipak želi (vidjet ćemo da li i može) uvijek više i bolje. Zahtijevajući sve pozicije koje pripadaju Hrvatima samo za HDZ, ponaša se kao da je svaki Hrvat u BIH glasao samo za HDZ. Hoće li mu i uspjeti, ostaje da se vidi. Dobije li sve pozicije, koje mu ni po kojem osmovu ne pripadaju, sam čin izbora postaje besmislen. HDZ zauvijek, a izbori i birači dokle moraju.
Kad se već priča o Hrvatima u BiH, ne smijemo zaboraviti Posavce, napaćeni narod koji ima tu nesreću da se ne nalazi u Hercegovini niti centralnoj Bosni, zaboravljen i žrtvovan narod koji se ne uklapa u snove o Trećem i koji je žrtvovan zbog Dodikove podrške. Oglašavajući se u javnosti, ukazajući na svoj nezavidan položaj navukli su na sebe gnjev certificiranih Hrvata, a sami su dobili epitet kamufliranih Hrvata. Činjenica da će neki od njih za sebe reći da su Bosanci još više je povećala animozitet Hercegovaca prema njima.

Ni susjedi Bosne i Hercegovine nisu imuni niti nijemi na dešavanja u BiH. Predsjednik Srbije tijekom predizborne kampanje hladno je podržavao Dodika, iz Beograda začas dođe u Banja Luku. U njegovim govorima možemo naći samo toleranciju i dobrog susjeda, ali u djelima Srbije, kojoj ništa ne predstavlja goniti bivšeg logoraša Purdu ili branitelja Divjaka naći ćete prave osjećaje spram BiH. Kao da čekaju da im umre tetka bez djece i ostavi u nasljedstvo RS, a dotad joj glume omiljeno dijete.
Hrvatska i Josipović, srećom ili nesrećom, zabaviše se sami sobom, pa se miješaju i manje nego je očekivano u ovim nenormalnim odnosima susjednih zemalja. Josipović, obično prilično odmjeren u svojim izjavama, jednom nepromišljenom izjavom, koju kasnije niti je izričito potvrdio niti negirao (o Trećem entitetu) zauvijek je zarobio srca Hercegovaca koji sanjaju Treći. Zaboraviše kako su ga mrzili, ismijavali,a i da nisu glasali za njega (mada su imali priliku).
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#190 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by JBT »

Ako HDZ dobije vise vlasti u Federaciji nego sto bi trebali dobiti prema rezultatima izbora onda ce to biti klasican primjer agresije na temelje Bosne i Hercegovine kao demokratskog drustva, a SDP ce eventualnim pristajanjem na to pokazati koliko ni oni nisu sposobni da odbrane BiH od jedne takve agresije.
Nadam se da do toga nece doci.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#191 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by plain vanilla »

DubrovnikII wrote:
JBT wrote:Ako HDZ dobije vise vlasti u Federaciji nego sto bi trebali dobiti prema rezultatima izbora onda ce to biti klasican primjer agresije na temelje Bosne i Hercegovine kao demokratskog drustva, a SDP ce eventualnim pristajanjem na to pokazati koliko ni oni nisu sposobni da odbrane BiH od jedne takve agresije.
Nadam se da do toga nece doci.
Glupost,pa bitno je da se dogovore i da imamo vlast. Uostalom,kako to procjenjuješ koliko bi neka stranka trebala dobiti,evo npr. koliko treba dobiti HSP a koliko SBB?
za SBB je i nista mnogo
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#192 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by JBT »

DubrovnikII wrote:
JBT wrote:Ako HDZ dobije vise vlasti u Federaciji nego sto bi trebali dobiti prema rezultatima izbora onda ce to biti klasican primjer agresije na temelje Bosne i Hercegovine kao demokratskog drustva, a SDP ce eventualnim pristajanjem na to pokazati koliko ni oni nisu sposobni da odbrane BiH od jedne takve agresije.
Nadam se da do toga nece doci.
Glupost,pa bitno je da se dogovore i da imamo vlast. Uostalom,kako to procjenjuješ koliko bi neka stranka trebala dobiti,evo npr. koliko treba dobiti HSP a koliko SBB?

Cuj, "GLUPOST". Je li to uzrecica ili postapalica ili losh odgoj?

Uglavnom, HDZ-ovi sa sobom nose toliko glasova koliko im mogu omoguciti 2/3 (ili 3/5, ali se pristaje i na onaj prvi odnos van zagrade) pozicija u vlasti koje pripadaju pripadnicima hrvatskog naroda. Ostalo pripada SDP-u, HSP-u i Boljitku.
Ako cemo i pored cinjenice da se na izborima najvise glasalo za promjene pa time i promjenu dosadasnje vlasti, opet dobiti nesto sto ce biti ubitacno za BiH i njene stanovnike kao ona dosadasnja vlast samo da bi imali vlast, onda nema potrebe vise izlaziti na izbore, zar ne.
rijeka oz
Posts: 188
Joined: 01/02/2011 17:38

#193 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by rijeka oz »

DubrovnikII wrote:
JBT wrote:Ako HDZ dobije vise vlasti u Federaciji nego sto bi trebali dobiti prema rezultatima izbora onda ce to biti klasican primjer agresije na temelje Bosne i Hercegovine kao demokratskog drustva, a SDP ce eventualnim pristajanjem na to pokazati koliko ni oni nisu sposobni da odbrane BiH od jedne takve agresije.
Nadam se da do toga nece doci.
Glupost,pa bitno je da se dogovore i da imamo vlast. Uostalom,kako to procjenjuješ koliko bi neka stranka trebala dobiti,evo npr. koliko treba dobiti HSP a koliko SBB?
Svaku stranku koja osporava cjelovitovst i teritorijalni integritet , unutrasnje ustrojstvo , vanjske granice , njene simbole , zakone i Ustav Bosne i Hercegovine treba zabraniti . HDZ prvo pa onda jos mnoge druge . Ako zanemarimo agresiju i otvoreno negiranje BiH od strane HDZ a 90 'tih godina onda je sada mozemo zabraniti zbog trazenja treceg entitata jer nije u skladu sa Ustavom .
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#194 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by travnik »

rijeka oz wrote:
DubrovnikII wrote:
JBT wrote:Ako HDZ dobije vise vlasti u Federaciji nego sto bi trebali dobiti prema rezultatima izbora onda ce to biti klasican primjer agresije na temelje Bosne i Hercegovine kao demokratskog drustva, a SDP ce eventualnim pristajanjem na to pokazati koliko ni oni nisu sposobni da odbrane BiH od jedne takve agresije.
Nadam se da do toga nece doci.
Glupost,pa bitno je da se dogovore i da imamo vlast. Uostalom,kako to procjenjuješ koliko bi neka stranka trebala dobiti,evo npr. koliko treba dobiti HSP a koliko SBB?
Svaku stranku koja osporava cjelovitovst i teritorijalni integritet , unutrasnje ustrojstvo , vanjske granice , njene simbole , zakone i Ustav Bosne i Hercegovine treba zabraniti . HDZ prvo pa onda jos mnoge druge . Ako zanemarimo agresiju i otvoreno negiranje BiH od strane HDZ a 90 'tih godina onda je sada mozemo zabraniti zbog trazenja treceg entitata jer nije u skladu sa Ustavom .
Ovo de facto osporavaju sve stranke iz FBiH.
rijeka oz
Posts: 188
Joined: 01/02/2011 17:38

#196 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by rijeka oz »

nemere
ne zaletavaj se sa takvim izjavama, onda sve one koji negiraju rs i hoće dio njenih ingerencija prenijeti na državu treba zabraniti, nije stvar tako jednostavna, kako se čini, svaka batina ima dva kraja.
Nisam cuo da npr SDP negira RS . SDA cak i podrzva tu tvorevinu , otvoreno i javno i jos porucujuci da ja volim rs ove praznike . Prenos ingerencija je u skladu sa sporazumom i vazecim propisima kojih se ne pridrzavaju bas u RS u .
Ne pravi se nevjest . Svi mi dobro znamo ko je za BiH a ko nije . Hrvatske i srpske stranke u svojim nazivima nemaju nigdje rijec Bosna . Stvari su jasne ko dan . U Srbiji i Hrvatskoj bi odavno bile unistene stranke koje bi radile o glavi Srbiji ili Hrvatskoj kao npr HDZ ili SDS ili SSNSD
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#197 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by Agic Nurija »

Prvo, nikada i nigdje u historiji nije izvorno postojala "država bosna i hercegovina", več je to bila i ostala Bosna, država bosanskog naroda.
Drugo, ko po tebi mora da brani ono što ti nazivaš "bosanskohercegovačkom državom"; stanovnici "republike srpske", stanovnici "herceg-bosne", stanovnici "federacije beha", stanovnici "entiteta", stanovnici "kantona" ili državljani totalno dezintegrisanog geopolitičkog prostora unutar granica "behacije", vjerske ustanove.....
"Narod" koji nije u stanju da stogodina poslije odlaska vijekovnih okupatora (Osmanlija) formuliše svoj ovosvjetski kolektivni boravak, svoje mjesto i prostor, historijski kontinuitet i autohtonu kulturu, taj nije ni zaslužio da postoji, jer:

Sve dokle god "neko u vladajućim krugovima ovakve nadridržave (behacije)" bude prihvatao formulu opstanka države i naroda koja u sebi implicite sadrži viurus apsolutne razgradnje (troglavo kleronacističko čudovište), dotle će bosanski narod patiti, trpiti i biti iz dana u dan ponižavan, gažen, proganjan i što je u svemu tome najgore, kolektivno obespravljen, jer terminološki i državno-pravno zabranjen kao cjelina! Onaj ko Bosnu politički bude dijelio, makar i naslogove, taj će samo prolongirati ovosvjetsko mučilište i giljotinu bosanskog naroda - na "bosanskohersegovačkim prostorima"!

Rezime:
Poslije poslednjih Izbora, ko zna po koji put se dokazalo da ne postoji država jedne ili više političkih (ideoloških) partija, več samo i jedino država jednog, državnog naroda!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#198 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by madner »

Mozete li barem izbaciti unitaristicku iz tih epiteta, sto koristite izraze kad ne razumijete znacenje?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#199 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by muha_sa »

nemere wrote: .
Svi mi dobro znamo ko je za BiH a ko nije . Hrvatske i srpske stranke u svojim nazivima nemaju nigdje rijec Bosna . Stvari su jasne ko dan . U Srbiji i Hrvatskoj bi odavno bile unistene stranke koje bi radile o glavi Srbiji ili Hrvatskoj kao npr HDZ ili SDS ili SSNSD

evo ja ne znam--hajd mi reci ko je za BiH :?:

valja mi nesto i naucit.

ps---nisam sve citiro jer se zeznuh :-) al nema veze--jasno je sta pitah :D
Last edited by muha_sa on 14/03/2011 10:01, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#200 Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by nosara »

pemanapemani wrote:Da je SDP počeo sa okupljanjem opozicije prije dvije godine, danas bi imali uspostavljenu vlast. Jednostavno, to je bila dužnost jedne istinske multietničke i građanske stranke. Komšić je dobio 300 i kusur hiljada glasova. On je najpopularniji političar u BiH i to se trebalo (moralo) bolje iskoristiti. Jebi ga, znali su da će se HDZ pozivati na usmeno predanje zvano "rotacija". Komšić je trebao biti predsjedavajući vijeća ministara. Niko me ne može uvjeriti da koalicija SDP, NS, SDU, NSRZB, HSS-NHI sa Željkom na čelu ne bi dobila dovoljan broj glasova za formiranje vlasti, s tim da su počeli surađivati prije dvije godine.
Kako bi bilo da je napravljen dokument sličan Platformi u to vrijeme i da su iza njega stale nabrojane stranke? Zajednički izlazak na izbore uz forsiranje ekonomskog i socijalnog programa, te institucionalne zaštite bio bi bingo za sve građane. To bi bio otpor svemu što smo živjeli zadnjih 15 godina i pravi lijevičarski pogled u budućnost BiH.

P.S.Izvinjavam se na skretanju sa teme.
ns ne postoji, a dok je postojala podmetala je SDP-u na pederskiji nacin nego iko... sdu, ko je to, fakat ne znam, hss je naklonjen hadezeu, a lijan je u Platformi...
Post Reply