Uhapšen Jovan Divjak - EDIT: OSLOBODJEN!!!

VjecitiStudent

#1501 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by VjecitiStudent » 07/03/2011 09:05

jefferson wrote:Evo ljudi kazu ne vode politicke procese :lol:

РАЗГОВОР НЕДЕЉЕ: ВЛАДИМИР ВУКЧЕВИЋ, тужилац за ратне злочине
Не водимо политичке процесе

али понављам да је злочин над војницима у Добровољачкој један од највећих из тих несрећних година и да нико за њега још није одговарао.
:-)

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#1502 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Chmoljo » 07/03/2011 09:08

:lol: :lol: :lol:

i ovi su teretili Škorpione :-) :-) :-)

profesionalno su odradili svoj posao dakako :mrgreen: jal se smijati, jal plakati :-)

VjecitiStudent

#1503 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by VjecitiStudent » 07/03/2011 09:22

Chmoljo wrote::lol: :lol: :lol:

i ovi su teretili Škorpione :-) :-) :-)

profesionalno su odradili svoj posao dakako :mrgreen: jal se smijati, jal plakati :-)
Sto je najgore, ta izjava je data u kontekstu zbog kojeg i postoji Vukcevicevo tuzilastvo, da presudama bude ispisana srpska verzija istorije rata u BiH. Otud je nuzno dramaticno uvecati zrtve iz Dobrovoljacke jer je po toj verziji istorije, rat u BiH poceo tek nakon Dobrovoljacke i za to je naravno odgovorna "muslimanska strana".
Kao da se prije toga nisu desili ni Ravno, Kupres, B.Brod, Bijeljina, Brcko, Visegrad, Foca, ...

Srecom, istorija proslog rata se pise u Hagu, a ne u Vukcevicevoj sudnici.

Marija Magdalena

#1504 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Marija Magdalena » 07/03/2011 09:32

Just for the record:
Banjaluka live u komentarima na sirenje svojih neistina o ovom slucaju (a i ostalim vjerovatno) dozvoljava samo "primjerene" komentare. Visokorazvijena demokratska svijest, svako ima pravo da potvrdi ono sto oni lazu. :-) :roll:

Abacija

#1505 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Abacija » 07/03/2011 09:36

haubica_i_to_teshka wrote:Neki su "zaboravili" kako su pisali (i branil) dokazanog ratnog zlocinca "majku bilju" (biljana plavshic) :?

A ublehe ," nisu mi komshije muslimani dali oruzje, teshke borbe vodjene na Zuci/snajper ih "zamalo" ne pogodi od strane A BiH mogu pisati
' :skoljka: (nailovoj materi)

nego vec je pocela, nova do sada najrigoroznija revizija ulaznih viza za zemlje COMMONWEALTH-a narocito za one koji su ushli preko raznih "crkvenih organizacija' :razz:

Sad/ ce se "guze" josh vishe "smrzavati" u hladnim krajevima :D
Na koga si mislio?

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#1506 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Chmoljo » 07/03/2011 09:37

ni na kog :wink: nije tema :)

Abacija

#1507 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Abacija » 07/03/2011 09:38

Moze i na PP.

mavs

#1508 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by mavs » 07/03/2011 09:41

Samo pametno i mudro :) . Puno je spomenulo bojkot njihovih proizvoda. To je jedna jako efikasna metoda ali moramo svi biti svejsni i to prakticirati da bi bilo efekta. :) :D

amrica

#1509 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by amrica » 07/03/2011 09:56

avaz

"Dr. Rihard Zojer (Richard Soyer) prihvatio je da pred austrijskim sudom brani generala Jovana Divjaka, saznaje „Dnevni avaz“.
Zojer je vrhunski austrijski ekspert u oblasti ekstradicionog prava, predava~ je na Univerzitetu u Gracu i ~lan je Upravnog odbora Asocijacije evropskih advokata.
Tako|er, on je jedan od vlasnika svjetski poznate advokatske ku}e „Anwaltsbuero“.
Zojer je, kako nam je re~eno, prou~io Divjakov predmet do u detalje i prihvatio njegovu odbranu, a ve} danas bi se
trebao pojaviti pred sudom u Korneuburgu, mjestu petnaestak kilometara sjeverozapadno od Be~a, gdje }e se suo~iti s mladom sutkinjom Anom Vizfleker (Anna Wiesflecker).
Ona je u pro{li petak odredila da general Divjak u pritvoru u Austriji treba ostati do 18. marta.
Advokatski tim je, kako saznajemo, odlu~an zahtijevati da se bh. general pusti na slobodu, jer se radi o politi~ki montiranoj potjernici."
S. N.

potpuni stranac

#1510 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by potpuni stranac » 07/03/2011 10:02

mavs wrote:Samo pametno i mudro :) . Puno je spomenulo bojkot njihovih proizvoda. To je jedna jako efikasna metoda ali moramo svi biti svejsni i to prakticirati da bi bilo efekta. :) :D
njihove proizvode treba bojkotovati i bez ovoga. ja ih oduvjek bojkotujem, samo poznavajući naš mazohistički i mentalitet i ekstrebno sebično razmišljanje čisto sumnjam da će se ovo uspjeti primjeniti u značajnijoj mjeri.

muha_sa

#1511 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by muha_sa » 07/03/2011 10:16

najbitnije je ignorisat njihove tv.programe i djeci zabranit -da,ZABRANIT-da gledaju kojekakve turbo pjevaljke---to je bitnije od nekih cokoladica i eurokremcica :-)
djeci su nam idoli-ne svim-naravno--postale nekakve keke-eke,dare-mare i sta ti ja znam koje sve gologuzanske prekodrinske pevaljke--dovoljno pogledat oblacenje i imitiranje istih.
-kako cu objasnit komsije s cijih se zvucnika svakodnevno ori arkanovka :-)
-pa u mene mi hanuma presalta na neki od tih programa pa procitam da Pemba selami tetku i tetka pjesmom arkanovke :-) jos plati nekoliko eura da bi se vidjelo njeno ime na ekranu :lol:
-pa prosetam gradom a haman cijeli grad plakatiran da gostuje ta i ta buba u nekoj kafancugi--pa jos i za prvi dan bajrama dolaze i gostuju a nas neosvjescen puk trci da djuska uz zvuke i rijeci da ti se povraca :x
da se razumijemo--nisam rasto uz Sopena al ovo sto dolazi s one strane granice je fuj.

hocu ovo riJeT :D do nas je.

Marija Magdalena

#1512 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Marija Magdalena » 07/03/2011 10:23

potpuni stranac wrote:
mavs wrote:Samo pametno i mudro :) . Puno je spomenulo bojkot njihovih proizvoda. To je jedna jako efikasna metoda ali moramo svi biti svejsni i to prakticirati da bi bilo efekta. :) :D
njihove proizvode treba bojkotovati i bez ovoga. ja ih oduvjek bojkotujem, samo poznavajući naš mazohistički i mentalitet i ekstrebno sebično razmišljanje čisto sumnjam da će se ovo uspjeti primjeniti u značajnijoj mjeri.
Vlasti kao takve ne mogu pokrenuti poziv na bojkot srbijanskih proizvoda ( bar ne direktno :D ), pa samim tim ovaj apel doci ce samo do populacije koja koristi internet. A ima tu jos nesto, vecini je mrsko procitat ko je proizveo odredjenu stvar... :roll:
Narode, citaj!

Abacija

#1513 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Abacija » 07/03/2011 10:29

Nego, da nam @felipe nije organizavao kakve pro-Jovine proteste u Doboju pa zaglavio. :shock: :D Nesto se ne javlja.

ROTOR 9

#1514 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by ROTOR 9 » 07/03/2011 10:31

Sve sumske programe DELETE opcija na daljinskom.. VIDIS nekog da koristi proizvod iz srbije., a i iz ove sumske republike., SLOBODNO UPOZORI .. neki dan me huja uzela i izgalamio se na covjeka ispred mene na trafici.. trazi dopunu za m-tel.. ., kaze ett nije moj telefon od zene mi.,, ovo ono.. :x
Sumljaci i agresori razumiju samo jezik sile.. sumski zakoni na djelu..
m-tel imate prijatelje.. zlocince

jarancuga

#1515 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by jarancuga » 07/03/2011 10:35

muha_sa wrote:najbitnije je ignorisat njihove tv.programe i djeci zabranit -da,ZABRANIT-da gledaju kojekakve turbo pjevaljke---to je bitnije od nekih cokoladica i eurokremcica :-)
djeci su nam idoli-ne svim-naravno--postale nekakve keke-eke,dare-mare i sta ti ja znam koje sve gologuzanske prekodrinske pevaljke--dovoljno pogledat oblacenje i imitiranje istih.
-pa u mene mi hanuma presalta na neki od tih programa pa procitam da Pemba selami tetku i tetka pjesmom arkanovke :-) jos plati nekoliko eura da bi se vidjelo njeno ime na ekranu :lol:
-pa prosetam gradom a haman cijeli grad plakatiran da gostuje ta i ta buba u nekoj kafancugi--pa jos i za prvi dan bajrama dolaze i gostuju a nas neosvjescen puk trci da djuska uz zvuke i rijeci da ti se povraca :x
da se razumijemo--nisam rasto uz Sopena al ovo sto dolazi s one strane granice je fuj.

potpisujem...
nikad gori vakat za normalnog insana nije bio...

VjecitiStudent

#1516 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by VjecitiStudent » 07/03/2011 10:36

muha_sa wrote:najbitnije je ignorisat njihove tv.programe i djeci zabranit -da,ZABRANIT-da gledaju kojekakve turbo pjevaljke---to je bitnije od nekih cokoladica i eurokremcica :-)

Tesko se boriti protiv kuge zvane turbo-folk, Hrvati su pokusali sve, tamo turbo-folk nikada nije ni bio emitovan na radiju/TV, medjutim ...
narodnjaci u zagrebu u 67 % night clubova...!!!
http://www.index.hr/forum/default.aspx? ... &idt=52268

mO k3

#1517 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by mO k3 » 07/03/2011 10:37

Abacija wrote:Nego, da nam @felipe nije organizavao kakve pro-Jovine proteste u Doboju pa zaglavio. :shock: :D Nesto se ne javlja.
filipe se naljutio... provalila ga raja ;)

potpuni stranac

#1518 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by potpuni stranac » 07/03/2011 10:38

Abacija wrote:Nego, da nam @felipe nije organizavao kakve pro-Jovine proteste u Doboju pa zaglavio. :shock: :D Nesto se ne javlja.
Možda je šokiran nakon saznanja da ga je dabić lagao i da je u dobrovoljačkoj agresorska jna bila legalna meta.

potpuni stranac

#1519 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by potpuni stranac » 07/03/2011 10:40

Marija Magdalena wrote:
potpuni stranac wrote:
Vlasti kao takve ne mogu pokrenuti poziv na bojkot srbijanskih proizvoda ( bar ne direktno :D ), pa samim tim ovaj apel doci ce samo do populacije koja koristi internet. A ima tu jos nesto, vecini je mrsko procitat ko je proizveo odredjenu stvar... :roll:
Narode, citaj!
nije im mrsko već ih nije briga, znaš onu debilnu izjavu-"ja za svoje pare imam pravo da kupujem šta ja hoću". e, a kad im počnu padati granate po glavi koje su kupljene njihovim parama onda su svi krivi osim njih samih.

tempora

#1520 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by tempora » 07/03/2011 10:50

Vijest o hapsenju gospodina Divjaka me nije zacudila, naprotiv, po scenariju, u posljednih 20 godina, moglo se cak i predvidjeti. Pa se pitam, citajuci silne komentare pod "nevjerovatno" i "nemoguce" - jesmo li mi to zaista kratke pameti i da li nam je fundament zivljenja hronicno obolio?

Ma koliko se ja nadala, da ce ova agonija izazvana hapsenjem gospodina Divjaka, prvenstveno za njega, a potom za sve nas, koji smo u mislima uz njega, brzo proci, te da ce sto prije biti oslobodjen- bojim se, tj sigurna sam da ovo nije kraj mrcvarenja i unistavanja svega sto je bilo bosansko. Od strane Srbije, RS-a, "nase vlasti" i svih nas, koji smo godinama bili inferiorni na sve terore poslijeratnog vremena.

Jovan je samo jedna zrtva, od mnogih poslijeratnih, koje su nas za vjecnost buducih generacija uvukle u bolesnu "civilizaciju" postojanja. Njegovih oslobadjanjem,nece nista stati niti prestati. Ako neko misli drukcije, taj neka i dalje raspreda o tome koliko ce koja bosanska kompanija, finansijski podrzati odbranu gospodina Divjaka.

Malo je dublja i komplikovanija problematika i njeno rjesavanje od finansijske ( pojedinacne ili kolektivne) pomoci jednog slucaja. Vec odavno smo mi uvuceni i dopustili da budemo inferiorni prema svemu sto se u poslijeratnim godinama desilo.
Dokazali su to mnogi slucajevi, pojedinacni i kolektivni, povec od onog o tuzbi o genocidu, pa od onog o precutnom unistavanju kompletne dokumentacije svjedocanstava o genocidu u Hagu, hapsenju Jurisica, usamljenoj borbi Hasana Nuhanovica, dokazivanju zrtava i njihovom pobijanju itd itd. Primjra je jako puno, a jako malo pobjeda koje bi smo si kolektivno mogli pripisati. U svim tim silnim zbivanjima, mogli smo pokazati drukcije, ali nismo.

Nasa inteligencija godinama spava, sacica aktivista koji u zemlji i svijetu ponesto pokusavaju, na kraju odustajuci i okrecuci se goloj egzistenciji. Od vlasti nicemu se nadati. I necemo valjda biti ludi, pa ocekivati da ce kojekakve bosanske kompanije iznikle na pljackama, prevarama i iskoristavanju naroda imati nekakav kompas za pravdu i odjednom biti spremne za nekakvu borbu za pravdu??? Nemojmo biti djeca.

Gospodinu Jurisicu treba i mora se dati svaka podrska. Od moralne, finansijske i svake druge. To je duznost svih nas koji smo zivi. I koji na neki nacin mozemo. No ta podrska je zasnovana na Sarajevu. Sto je opet dokaz koliko smo daleko od ispravne buducnosti ( ako ista uopste postoji).

I nemojmo Jovanovu nacionalnu pripadnost koristiti kao nekakvu znacku kojom cemo dokazivati svoju neutralnost. Jovan je covjek. I sa njim se brani covjecnost. On nije nikakav dzoker u rukavu, koji bi neki koristili kako bi prikazali nekakvu multietnicnost, toleranciju ili sto vec.
Jovan je covjek, koji je u najgorem vremenu branio covjecanstvo i njegovo postojanje bez osvrta na okove koje nalazu bolesne nacije.

neretvanac

#1521 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by neretvanac » 07/03/2011 10:56

Evo jedna vesela...
Divjak soll nicht an Serbien ausgeliefert werden

Österreich wird den wegen des Verdachts von Kriegsverbrechen festgenommenen pensionierten bosnischen General Jovan Divjak voraussichtlich nicht an Serbien ausliefern. „Nach unseren Völkerrechtsexperten sei eine Auslieferung nach Serbien undenkbar“, so Außenminister Michael Spindelegger (ÖVP) gegenüber dem „Kurier“ (heutige Ausgabe).

Zugleich wurde bekannt, dass der Minister seine für heute geplante Bosnien-Reise kurzfristig krankheitsbedingt absagen musste. Die am Donnerstag auf dem Flughafen Wien-Schwechat erfolgte Festnahme schlägt hohe Wellen in Bosnien, wo „Onkel Jovo“ als „Held der Verteidigung Sarajevos“ im Krieg.

Preneseno sa sluzbene austrijske tv i novinske kuce ORF.
Uglavnom, austrijski ministarvanjskih poslova kaze da Divjaka nece izruciti Srbiji jer "austrijski medjunarodni strucnjaci drze takvo izrucenje nezamislivim"...

PICE KAFANI :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :-D

muha_sa

#1522 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by muha_sa » 07/03/2011 11:01

tempora wrote:Vijest o hapsenju gospodina Divjaka me nije zacudila, naprotiv, po scenariju, u posljednih 20 godina, moglo se cak i predvidjeti. Pa se pitam, citajuci silne komentare pod "nevjerovatno" i "nemoguce" - jesmo li mi to zaista kratke pameti i da li nam je fundament zivljenja hronicno obolio?

Ma koliko se ja nadala, da ce ova agonija izazvana hapsenjem gospodina Divjaka, prvenstveno za njega, a potom za sve nas, koji smo u mislima uz njega, brzo proci, te da ce sto prije biti oslobodjen- bojim se, tj sigurna sam da ovo nije kraj mrcvarenja i unistavanja svega sto je bilo bosansko. Od strane Srbije, RS-a, "nase vlasti" i svih nas, koji smo godinama bili inferiorni na sve terore poslijeratnog vremena.

Jovan je samo jedna zrtva, od mnogih poslijeratnih, koje su nas za vjecnost buducih generacija uvukle u bolesnu "civilizaciju" postojanja. Njegovih oslobadjanjem,nece nista stati niti prestati. Ako neko misli drukcije, taj neka i dalje raspreda o tome koliko ce koja bosanska kompanija, finansijski podrzati odbranu gospodina Divjaka.

Malo je dublja i komplikovanija problematika i njeno rjesavanje od finansijske ( pojedinacne ili kolektivne) pomoci jednog slucaja. Vec odavno smo mi uvuceni i dopustili da budemo inferiorni prema svemu sto se u poslijeratnim godinama desilo.
Dokazali su to mnogi slucajevi, pojedinacni i kolektivni, povec od onog o tuzbi o genocidu, pa od onog o precutnom unistavanju kompletne dokumentacije svjedocanstava o genocidu u Hagu, hapsenju Jurisica, usamljenoj borbi Hasana Nuhanovica, dokazivanju zrtava i njihovom pobijanju itd itd. Primjra je jako puno, a jako malo pobjeda koje bi smo si kolektivno mogli pripisati. U svim tim silnim zbivanjima, mogli smo pokazati drukcije, ali nismo.

Nasa inteligencija godinama spava, sacica aktivista koji u zemlji i svijetu ponesto pokusavaju, na kraju odustajuci i okrecuci se goloj egzistenciji. Od vlasti nicemu se nadati. I necemo valjda biti ludi, pa ocekivati da ce kojekakve bosanske kompanije iznikle na pljackama, prevarama i iskoristavanju naroda imati nekakav kompas za pravdu i odjednom biti spremne za nekakvu borbu za pravdu??? Nemojmo biti djeca.

Gospodinu Jurisicu treba i mora se dati svaka podrska. Od moralne, finansijske i svake druge. To je duznost svih nas koji smo zivi. I koji na neki nacin mozemo. No ta podrska je zasnovana na Sarajevu. Sto je opet dokaz koliko smo daleko od ispravne buducnosti ( ako ista uopste postoji).

I nemojmo Jovanovu nacionalnu pripadnost koristiti kao nekakvu znacku kojom cemo dokazivati svoju neutralnost. Jovan je covjek. I sa njim se brani covjecnost. On nije nikakav dzoker u rukavu, koji bi neki koristili kako bi prikazali nekakvu multietnicnost, toleranciju ili sto vec.
Jovan je covjek, koji je u najgorem vremenu branio covjecanstvo i njegovo postojanje bez osvrta na okove koje nalazu bolesne nacije.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

jos jednom :thumbup: :thumbup: :thumbup:

zambaklija

#1523 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by zambaklija » 07/03/2011 11:05

neretvanac wrote:Evo jedna vesela...

Österreich wird den wegen des Verdachts von Kriegsverbrechen festgenommenen pensionierten bosnischen General Jovan Divjak voraussichtlich nicht an Serbien ausliefern. „Nach unseren Völkerrechtsexperten sei eine Auslieferung nach Serbien undenkbar“, so Außenminister Michael Spindelegger (ÖVP) gegenüber dem „Kurier“ (heutige Ausgabe).

Zugleich wurde bekannt, dass der Minister seine für heute geplante Bosnien-Reise kurzfristig krankheitsbedingt absagen musste. Die am Donnerstag auf dem Flughafen Wien-Schwechat erfolgte Festnahme schlägt hohe Wellen in Bosnien, wo „Onkel Jovo“ als „Held der Verteidigung Sarajevos“ im Krieg.

Uglavnom, austrijski ministarvanjskih poslova kaze da Divjaka nece izruciti Srbiji jer "austrijski medjunarodni strucnjaci drze takvo izrucenje nezamislivim"...

još je rano muštuluku i veselju ipak zadnju riječ vodi sud!A malo me zasmeta što avaz piše o 2000 demonstranata a kurir o 300,šta je istina???

argyle

#1524 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by argyle » 07/03/2011 11:06

indirektno vezano i za ovaj slucaj:

Image

Emir Ramić trpi neviđene prijetnje

Pokrenuta i propagandna kampanja napada na bh. udruženja u Kanadi i Americi

Povodom najnovijih prijetnji upućenih bh. organizacijama i njihovom članstvu u Kanadi i SAD, zajedničkim saopćenjem jučer su se oglasili Institut za istraživanje genocida Kanada (IRCG), Kongres Bošnjaka Sjeverne Amerike (KBSA) i Bosansko-američki institut za genocid i edukaciju (BAGI).

- Poslije zabrane ulaska Srđe Trifkovića u Kanadu pokrenuta je kampanja napada na naše organizacije od ultranacionalističke - srpskočetničke propagande. Korištenjem laži i dezinformacija, posebno se obmanjuje javnost u tome da IRCG u Kanadi negira holokaust, te se u gebelsovskim manirima pokušava defamirati direktor Instituta profesor Emir Ramić i drugi članovi ekspertnog tima - stoji, između ostalog, u saopćenju koje potpisuju Emir Ramić, Haris Alibašić i Sanja Drnovšek-Seferović.

Prof. Ramić, prema našim saznanjima, ovih dana izložen je konstantnim prijetnjama od ekstremne srpske emigracije.

- Nažalost, istina je. I ja i moja porodica, nakon što su kanadske vlasti zabranile ulazak Srđi Trifkoviću u Kanadu zbog poznatih činjenica da negira genocid u Srebrenici i služi se govorom mržnje, trpimo neviđene prijetnje i pozive na linč. Kanadski Srbi, uglavnom oni koji podržavaju Trifkovića, ovih dana pišu peticije, prijete i pozivaju na linč kako mene i drugih članova IRCG-a tako i članstva KBSA - kazao je Ramić jučer za naš list.

IRGC, KBSA i BAGI informirali su nadlažne institucije u Kanadi i SAD kao i zvanične organe BiH o najnovijim prijetnjama i napadima kojima su izloženi.

Sugerirano mu da se preseli

Ramić navodi i da je bio prisiljen zatražiti pravnu zaštitu u zemlji u kojoj boravi, na što mu je sugerirano da sa svojom porodicom promijeni mjesto u kojem trenutno živi.

No, kaže kako ne želi, a niti može negdje otići, jer u gradu u kojem trenutno živi i on i supruga imaju zaposlenje, a djeca im idu u školu.

Slicnih prijetnji je bilo i bice na bilo koga se usudi progovoriti o Genocidu i Agresiji.
Prije par godina srpska dijaspora je pokusala da zabrani govor Hasana Nuhanovica u Trstu.
Протест против лажи о Сребреници

Словенци и Италијани нам спремају ново пљување по Србима у форми вече дискусије у Трсту 11. новембра 2008. у 20.15 у театру Миела.

Тема: "Међународна заједница и геноцид у Сребреници" уз најављено учешће проф. Хасана Нухановића БиХ, аутора разних публикација на тему наводног геноцида у Сребреници, проф. Марка Габријелчића и проф. Марте Вергинелле са универзитета у Љубљани, као и других одабраних гостију.

Молимо све заинтересоване да лично дођу,како би извиждали и онемогућили ову гнусну манипулацију и нови покушај приказивања Срба као геноцидног народа. Било би важно да се овом протесту придужи што више људи јер је „Српска општина из Трста“ ([email protected]) добила налог од власти Србије да оћути и да не реагује на трибину о "геноциду" у Сребреници коју нам спремају Словенци и Италијани у театру Миела. Не треба кварити односе са Словенијом и Италијом јер треба да уђемо у ЕУ па макар и као геноцидни народ.

Они који живе у Србији или ван Италије и не могу доћи нека упуте протестно писмо градоначелнику Трста, Театру Миела ([email protected]), „Словенско стално гледалишче“ у Трсту ([email protected]), „Српска општина из Трста“ ([email protected]).
Један е-маил не кошта вас пуно, учините то ради правде коју хоће да потпуно изврну и Српства које намеравају да униште.

Они који незнају италијански ево предлога протестног писма које треба упутити:

"Gentillissimi responsabili,con la presente esprimiamo nostro più profondo sdegno per la vostra iniziativa sul "genocidio" di Srebrenica del 11.11.2008 con la partecipazione di sig. Hasan Nuhanovic,noto impostore.
Ci riserviamo ad adire vie legali in modo collettivo,consultando la secolare Comunità Serbo-ortodossa di Trieste e Consolato della Repubblica di Serbia,contro gli organizzatori di questa vergognosa,oscena e calunniosa manipolazione della verità,fortemente lesiva nei confronti delle vittime serbo-ortodosse durante la recente sangunosa guerra in Bosnia-Erzegovina."

PREVOD: uvrijedjeni smo sto ste pozvalli g. Hasana Nuhanovica , poznatog lazova, da govori o "genocidu" u Srebrenici.
Ukoliko bude potrebno pokrenut cemo i tuzbu putem Srpske pravoslavne zajednice Trsta i Konzulata Srbije protiv organizatora ove sramotne manipulacije ISTINE koja vrijedja srpske pravoslasne zrtve proteklog rata u BIH.

Испод овог писма ставите потпис и адресу

Исто писмо на одвојеним мејловима можете упутити организатору „театру Миела“ на адреси ([email protected]), као и на адресу „Словенско стално гледалишче“ у Трсту ([email protected]), једном од суорганизатора ове антисрпске тираде !!!!!

Ко зна нека и на енглеском, на наведене адресе, упути своје протесно писмо, али је важно да сва писма буду потписана како се не би стекао утисак да сви протести долазе са једног места.

Уредништво
Српске политике
Last edited by argyle on 07/03/2011 11:13, edited 2 times in total.

neretvanac

#1525 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by neretvanac » 07/03/2011 11:10

zambaklija wrote:
neretvanac wrote:Evo jedna vesela...

još je rano muštuluku i veselju ipak zadnju riječ vodi sud!A malo me zasmeta što avaz piše o 2000 demonstranata a kurir o 300,šta je istina???
Mislim da ministar vanjskih poslova ne bi pustao neprovjerene patke u javnost. Uostalom, ja sam bio uvjeren da od izrucenja Srbiji nema nista. :bih:
Moji mi iz Austrije javljaju da je bilo nekih 1000 ljudi jucer u Becu na protestima, a danas imaju jos jedan protest, gdje se ocekuje duplo vise ljudi, pa cemo vidjeti.

Post Reply