Uhapšen Jovan Divjak - EDIT: OSLOBODJEN!!!

Post Reply
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#526 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by ruud »

ravno wrote:Čuj nema Austrija veze.......o kakvom vi međunarodnom pravu pričate i nevinim izvršiteljima važećih zakona.......svaka ozbiljna zemlja koja drži do sebe, UKOLIKO NEĆE DA PREJUDICIRA BIH RJEŠENJE I PROLONGIRA PATNJU OVE ZEMLJE nakon Ganićeve epizode bi se ogradila od srbijanskih niskih igrica i tužbica sa građanima BiH koji nisu nikoga napadali, nego BRANILI svoje živote i svojih familija. Toliko su nas zavrtili da više ne znamo kud udaramo. Pa to međunarodno pravo je napravilo sud u Hagu i ovlastilo ga da sudi za zločine ovde i ako taj sud ne traži Divjaka – ŠTA JE PROBLEM? Ili ne vjeruju svome sudu? Da ništa drugo, taj isti Jovan Divjak je ispoštovao rezolucije Savjeta bezbjednosti UN 752; 757; 762; 819 i 838 koje optužuju JNA za ulogu u BiH.

Koje naše institucije i kome je to stalo u tim institucijama do npr. Jovana Divjaka? Ali iskreno! Je li Bariši Čolaku? Sredoju Noviću? Draganu Vrankiću? Borisu Grubešiću? Narodnoj Skupštini RS? Ili vajnim bošnjačkim političarima koji se samo brinu za bratiće, sestriće, amidžiće i «ostalu mnogobrojnu rodbinu i prijatelje.» Njima Divjak smeta, jer samo njegovo postojanje im smeta da se «pošteno» nagode. Oni kojima je stalo do Jovana Divjaka nemaju normalan mehanizam (niti kontrolišu pare, da se razumijemo) da ga zaštite. U svakoj normalnoj zemlji bi i Sadik Ahmetović i Bariša Čolak i ostali koji ne rade svoj posao odmah dali ostavke.

Nažalost! Pa mi čak ne znamo ni kakve su to potjernice, važe li ili ne važe?

Austrijske firme i banke (ko nam kontroliše kladionice?) uzimaju žešću lovu u ovom jetimu od zemlje i ta Austrija zaista nema potrebe da titra srbijanskom pravosuđu koje je do sada više puta dokazalo svoju neprofesionalnost i podložnost tamošnjoj politici. Da im se ugrozi zarada u BiH, MIRNO I DOSTOJANSTVENO, vidili bi mi kako bi zaustavljali građane BiH.
Neko jedva čeka da se napravi skup pred ambasadom Srbije, pa da «slučajno iz mase» poleti kamenje i boce. Tek bi onda vidili frke na PL i ABiH (kao u Hrvatskoj za njihove branitelje). Sve je to isto.

Zašto se Austrijanci nisu držali međunarodnog prava kada je jedna suverena članica UN (koju su i oni priznali) bila pod agresijom i zašto su svjesno podržavali embargo koji je štetio samo jednoj strani u BiH?
Kao slučajno se nakon 20 godina digla frka – te Jurišić, te Ganić, te taj Purda, pa sad Divjak, a zašto? Jedino što mi se nameće je da treba BiH okriviti za rat u BiH, a Hrvatsku za rat u Hrvatskoj, pa će se onda puno lakše složiti kockice. Hebem ti više i tu EU, koja nam od svih stotina hiljada zabrana donosi samo jednu slobodu – SEKSUALNOG OPREDJELJENJA, što znači da se možeš vjenčati sa jaranom!

Krepaj kenjče dok trava naraste.
Izvinite na ispoljenoj frustraciji, svašta nabacah, gotov sam crknut.


Covjece uhvacen je po interpolovoj potjernici nije po nalogu Austrijske policije,

ALI JE SADA STVAR NA AUSTRIJANSKOM PRAVOSDUDJU ODBITI ZAHTJEV ZA IZRUCENJE SRBIJI ILI GA VRATITI GDJE PRIPADA!!!

A TO U SVAKOM SLUCAJU ZNACI VRATITI GA U DOMOVINU BiH, jer da je i "kriv", sudit mu se mora u BiH, shodno zakonu koji kaze da se sudi za ono ste je ucinjeno tamo gdje je i pocinjeno!
sansun
Posts: 300
Joined: 22/04/2009 17:14

#527 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by sansun »

Pera Trta wrote:Nek' mi na drugoj temi slavimo Gavrila Principa, a Gavrilovi sljedbenici nam jedenog po jednog heroja kupe...pa će za 20 godina naša djeca iz čitanki učiti da smo mi bili agresori i zulum činili a naša draga Srbija nam pomagala i oslobađala nas od nas samih.

Nažalost je došlo vrijeme da naša djeca o periodu agresije ne mogu ništa pročitati u čitankama, stoga, nažalost su tvoje prognoze veoma realne.

Još jednom da napomenem, ne brukajte se i ne ponižavajte izlazeći pred Austrijsku ili posebno agresorsku ambasadu, pa šta mislite da će te postići, smijeniti vladu u Austriji i Srbiji? Protesti su sredstvo pritiska, pa srpska vlada ne polaze građanima BiH svoje račune, već svojim. Samo će se našoj gluposti i dalje ismijavati. "Naši" su krivi i njima se obratimo!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#528 Re: Uhapsen gen. Jovan Divjak!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

babyline wrote:
Ridjobrki wrote:Jebomajku, ovo više nema nikakvog smisla. Ja trebam do Zagreba sljedeće hefte ali odustajem, kako je krenulo sva Bosna je na potjernicama. Ima li taj lnterpol kakve mehanizme zaštite od zloupotrebe???
šta rade ove strane organizacije kod nas... prodaju sladoled po obicaju :?

:( :x :twisted:
Mislim da je Interpol nakon slučaja Ganić izdao inforamciju da u buduće neće postupati po ovim optužnicama bez pristanaka zemlje u kojoj je navodni zločin počinjen. Smatram da će Divjaka brzo osloboditi ali bi svi mi trebali izaći na prosteste u subotu.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#529 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Privatna poruka »

http://protest.ba/v2/dodite-ne-dozvolit ... a-samelje/

Novi protest za Jovu Divjaka!
Ispred ambasade Austrije (Džidžikovac 7, Sarajevo)
Petak, 4. marta 2011. godine u 13:00h
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#531 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by delightful »

molim vas da imate malo obzira. zbog situacije, mnogocemu smo progledali kroz prste, ali postoje granice koje ne biste trebali prelaziti, jer ce se i na ovu temu poceti primjenjivati uobicajena pravila. hvala na razumijevanju.
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#532 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by EUROBIH »

onaj je 1992. govorio da za rat potrebno dvoje,
ok, oni tamo imaju VEKOVNI kontinuitet u tim rabotama
nažalost,od 1996 je potrebno troje za razbijanje ove zemlje-ne države!...e ovi treći će mu doći glave..
rješenje problema je tu blizu- u SARAJEVU, ne u beču i beogradu!
ganić i onaj tuzlak ilija bila je dovoljna pouka, a ministar sigurnosti sda-dobro sam napisao,ahmetović govori u intervjuu da ne bi preporučio odlazak pojedincima preko granice!!!-zna ministar da biće belaja,kakav savjet i preporuka i utjeha od dačićevog jarana

16. aprila kreće u srbiji dernek-stiropor revolucija,ul hrvatskoj odavno se zakuhalo..i večeras im je veselo..
..a mi našli glavnog krivca-u austrijancima1

JEBI GA-NAROD ZNA!!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#533 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by fixer »

Jebo ovo, ovdje svako svoj protest ima. Paraprotestne grupacije.
Nezbilj
Posts: 706
Joined: 16/08/2009 00:23

#534 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Nezbilj »

Privatna poruka wrote:http://protest.ba/v2/dodite-ne-dozvolit ... a-samelje/

Novi protest za Jovu Divjaka!
Ispred ambasade Austrije (Džidžikovac 7, Sarajevo)
Petak, 4. marta 2011. godine u 13:00h
Mislim da je pravo mjesto za protest ambasada srbije..
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#535 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PapakizSarajeva »

Nezbilj wrote:
Privatna poruka wrote:http://protest.ba/v2/dodite-ne-dozvolit ... a-samelje/

Novi protest za Jovu Divjaka!
Ispred ambasade Austrije (Džidžikovac 7, Sarajevo)
Petak, 4. marta 2011. godine u 13:00h
Mislim da je pravo mjesto za protest ambasada srbije..
Hocemo li mi uspijeti "konstituisati" ove proteste ??? Ne bih rek'o, treba postovati izbornu volju jedne konstitutivne skupine koja bi pred ambasadu Srbije ... Ipak oni imaju izborni legitimitet ... Ako se dogovore sa ovim koalicionim partnerima koji su se okupili oko platforme - " protesti kod ambasade Austrije", mozda i protesti uspiju ...

Sta kazu u CIK-u ???
User avatar
Vitez Koja
Posts: 555
Joined: 21/10/2010 13:19

#536 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Vitez Koja »

EUROBIH wrote:onaj je 1992. govorio da za rat potrebno dvoje,
ok, oni tamo imaju VEKOVNI kontinuitet u tim rabotama
nažalost,od 1996 je potrebno troje za razbijanje ove zemlje-ne države!...e ovi treći će mu doći glave..
rješenje problema je tu blizu- u SARAJEVU, ne u beču i beogradu!
ganić i onaj tuzlak ilija bila je dovoljna pouka, a ministar sigurnosti sda-dobro sam napisao,ahmetović govori u intervjuu da ne bi preporučio odlazak pojedincima preko granice!!!-zna ministar da biće belaja,kakav savjet i preporuka i utjeha od dačićevog jarana

16. aprila kreće u srbiji dernek-stiropor revolucija,ul hrvatskoj odavno se zakuhalo..i večeras im je veselo..
..a mi našli glavnog krivca-u austrijancima1

JEBI GA-NAROD ZNA!!
Dodji do austrijske ambasade i poslije toga se moze ici dalje. Ne razumijem se u medjunarodno pravo, ali u Austriji je uhapsen. Takodje, ako se ispostavi da je krivica i u drugima, onda nije tesko otici i do tih drugih. Najbitnije je izaci i pokazati svoj stav, jer to je nas general zasluzio. Vjeruj mi, da je neko zakazao skup i u samom paklu isao bih i tamo, jer ne zelim da sutim i da trpim. Prvi korak koji trebamo uraditi za naseg JOVANA jeste da se skupimo na jedno mjesto. Nema pametovanja, ako su ljudi vec odredili da se ide ispred Austrijske ambasade, onda tamo da i idemo, jer to radimo radi JOVANA i nemamo vremena da gubimo oko utvrdjivanja koje kriv i gdje treba da idemo.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#537 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by veljaca »

Sve se ovo desava, a desava ce se i ubuduce - zbog nerada institucija Drzave Bosne i Heregovine .... Lijepo to rece sinoc prof. Ejup Ganic ....
Zato treba protestvovasti pred insitucijama Drzave Bosne i Hercegovine - a ne pred nekakvim ambasadama i tricama ...

:bih:
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#538 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by teAMICA »

veljaca wrote:Sve se ovo desava, a desava ce se i ubuduce - zbog nerada institucija Drzave Bosne i Heregovine ... Lijepo to rece sinoc prof. Ejup Ganic ....
Zato treba protestvovasti pred insitucijama Drzave Bosne i Hercegovine - a ne pred nekakvim ambasadama i tricama ...

:bih:
:thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#539 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by VjecitiStudent »

Vitez Koja wrote:
Dodji do austrijske ambasade i poslije toga se moze ici dalje. Ne razumijem se u medjunarodno pravo, ali u Austriji je uhapsen. Takodje, ako se ispostavi da je krivica i u drugima, onda nije tesko otici i do tih drugih. Najbitnije je izaci i pokazati svoj stav, jer to je nas general zasluzio. Vjeruj mi, da je neko zakazao skup i u samom paklu isao bih i tamo, jer ne zelim da sutim i da trpim. Prvi korak koji trebamo uraditi za naseg JOVANA jeste da se skupimo na jedno mjesto. Nema pametovanja, ako su ljudi vec odredili da se ide ispred Austrijske ambasade, onda tamo da i idemo, jer to radimo radi JOVANA i nemamo vremena da gubimo oko utvrdjivanja koje kriv i gdje treba da idemo.
Kao i u slucaju Ganic i Velike Britanije, zemlja koja hapsi na osnovu vazece medjunarodne porodice krivice nema, jednostavno, sistem, u kome i mi dobrovoljno ucestvujemo, je takav.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#540 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Rimad »

Mislim da je u ovom trenutku najbitnije da se skoncetrišemo na proteste, a za bojkot ima vremena.

Kao što reče neko, bitno je izaći, a onda se može hodati (naravno, organizovano) od ambasade do ambasade, od državne institucije do druge. Najbolje je obići sve nabrojano.
Ne znam, da li je potrebno prijaviti proteste ?

Koliko sam shvatio imaju protesti danas i sutra (petak i subota) u 13:00 ?
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#541 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by palermo »

ma nemojte oko nevažnih detalja, svejedno je gdje, bitno je da se izađe, bitno je da slika ide u svijet......
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#542 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by A_I_ »

Svaki put kad udjete u prodavnicu, sjetite se BOJKOTA SRBIJANSKE ROBE :!:

Pametno bi bilo polijepiti plakate pred ulazima u vece shoping centre sa kratkim objasnjenjem razloga za bojkot.

Licno sam vise za pritisak na nase institucije nerada ispred Predsjednistva, na Trgu BiH i posebno ispred SDA I SBIH (jer se odatle vuku konci i odluke), nego ispred ambasada.
Ove nase uhljube moramo uzdrmati i isamarati.
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#543 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by mavcs »

vrijedi ponoviti ovu izjavu:

"Jovan Divjak je heroj odbrane BiH od agresije"Ovo je dokaz da jugoslovenski fašizam nije ni pobijeđen ni izliječen. Srbija samo sa drugim, uglađenijim predsjednikom radi sve ono što bi radila i sa Miloševićem i sa Karadžićem. Jer, otkud pravo Beogradu da hapsi ljude za nešto što se dešavalo u drugim, nezavisnim državama, posebno ako se zna da su u Hagu izrečene mnoge drastične kazne za zločine koji su činjeni u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj uz direktno učešće i Srbije i Crne Gore"
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#544 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by mavcs »

A_I_ wrote:Svaki put kad udjete u prodavnicu, sjetite se BOJKOTA SRBIJANSKE ROBE :!:

Pametno bi bilo polijepiti plakate pred ulazima u vece shoping centre sa kratkim objasnjenjem razloga za bojkot.

Licno sam vise za pritisak na nase institucije nerada ispred Predsjednistva, na Trgu BiH i posebno ispred SDA I SBIH (jer se odatle vuku konci i odluke), nego ispred ambasada.
Ove nase uhljube moramo uzdrmati i isamarati.
:thumbup: :bih:
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#546 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by bullmastiff »

srbija u FBIH pravi nekoliko stotina miliona uvoza godisnnje..da im se to uskrati, osjetila bi njihova privreda, zaposlenost GDP :D
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#547 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by veljaca »

japijem wrote:nego zna li neko jesmo li mi raspisali tjeralicu za i jednim građanom srbije koji je bio upetljan u agresiju na bosnu, a bilo ih je na izvoz.
Jasta smo - sve kako da ne .... Nema potrebnog koncezusa po tim pitanjima :evil: ....
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#548 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by neki »

Ne znam kome je smetao moj post pa je obrisan (kao i svi koji su ga citirali)...ja cu sliku postaviti ponovo pa me banujte slobodno.
Slika dovoljno govori o politici Sarajevo-x portala a to sto ste je expresno obrisali sve potvrdjuje...
JADNO I LICEMJERNO

Image

Ocito nas trebaju hapsiti svakodnevno da bi jednog dana dosli pameti..
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#549 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by true »

22 str :-)
ukratko sta je bilo po cemu ga terete?
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#550 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Privatna poruka »

http://protest.ba/v2/dodite-ne-dozvolit ... a-samelje/

Novi protest za Jovu Divjaka!
Ispred ambasade Austrije (Džidžikovac 7, Sarajevo)
Petak, 4. marta 2011. godine u 13:00h


Ljudi sve se gore mozemo dogovoriti oko kretanja...bitno je da izadjemo...polagano majka mu stara idemo iskazati nezadovoljstvo svugdje. Pocetno mjesto okupljanja ambasada Austrije.
Post Reply