Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Komrad

#26 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Komrad » 23/02/2011 19:30

Da li je Jadranko Prlic legitimni predstavnik hrvatskog naroda?

sodom

#27 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by sodom » 23/02/2011 19:35

Komrad wrote:Da li je Jadranko Prlic legitimni predstavnik hrvatskog naroda?
Bio.

Komrad

#28 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Komrad » 23/02/2011 19:37

sodom wrote:
Komrad wrote:Da li je Jadranko Prlic legitimni predstavnik hrvatskog naroda?
Bio.
Dok je naredjivao zlocine?

sodom

#29 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by sodom » 23/02/2011 19:58

Iznesi svoje mišljenje i tezu, ne moram ti davati potvrdan odgovor na svako podpitanje koje postaviš...

NightSkyWalker

#30 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by NightSkyWalker » 23/02/2011 20:00

Je li ko gledao film "Svi psi idu u raj"?

derion

#31 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by derion » 23/02/2011 20:11

Nisam, ali sam gledao ovo. Tu se vjerovatno krije barem komadić razloga zašto "kod nas" zločinci imaju čistu savjest.

hercegovac_pravi

#32 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 20:37

Mihaelj wrote:
Chmoljo wrote:pa u tome i jeste problem. ne znaš :-) ne znaš, a braniš. i da bi potvrdio svoje neznanje stavljaš Rasima Delića, koji je tu jadan bio po komandnoj odgovornosti.

ovo jadan, namjerno, jer ako nisi znao, taj je isti Rasim Delić bio zarobljen od strane ABiH :-) nekad u ljeto, kao oficir JNA :-) taj dijete svoje nije smio kazniti, a ne počinioce zločina :-)

a što se tiče Praljka i bratije, a pogotovo tvog neznanja
Zemlja koje nema

Važan je napalm, ne velika Hrvatska

Piše: Boris Pavelić

Tužiteljica Kimberly West u završnim je riječima, govoreći o Milivoju Petkoviću, citirala izjave nekoliko svjedoka te predočila dokument HVO-a od 16. ili 17. kolovoza 1993., koji potvrđuje da je HVO bacao napalm na istočni Mostar. Obrana to zasad nije opovrgnula

Ne bi bilo rata da nije bilo oružja. Ne bi bilo patnje da nije bilo zločina. Vrijedi to za Srbiju u Hrvatskoj, u BiH, na Kosovu; vrijedi to za Hrvatsku u BiH. Da nije bilo spremnosti i oružja za rat s muslimanima, rata ne bi bilo. Mogao je Tuđman željeti banovinske granice koliko mu drago, ali da nije bio spreman to provesti u djelo – oružjem, zločinima, progonom – ne bi danas šestorica sjedila u Haagu. Zločini su problem, ne ideja zbog koje su počinjeni. Pa čak ni sam hrvatsko-bošnjački rat Haškome sudu nije problem, nego ratni zločini sami po sebi, ma koliko se možda moglo argumentirati da su zločini sama srž toga rata; da takvog rata bez zločina nema; da je sam taj rat zločin. Jer, Hrvatska je vodila dva, a ne jedan rat: branila se u Hrvatskoj i ratovala u BiH. Kako, vidjet ćemo.

A ratne zločine ne osporava ni obrana šestorice u Haagu. Rijetki su sudski procesi u kojima obrana ne opovrgava da postoji odgovornost za kriminalno djelo; naročito ako je tako masovno i okrutno kao što su masovni i okrutni zločini počinjeni uime osnivanja Herceg-Bosne. Karim Khan, odvjetnik Brune Stojića, ovim je riječima započeo obranu svojega branjenika: »Dokazi su tragični. Ostavljaju ožiljke na duši. Tužiteljstvo s pravom upozorava na žrtve. Mrlja je na ljudskoj savjesti da se u moderno doba događaju takva zlodjela«. Prenio je suosjećanje svojega branjenika sa svim žrtvama rata u bivšoj Jugoslaviji. Čini se da nijedan od šest braniteljskih timova nije osporio nijedan jedini zločin koje je tužiteljstvo dokazivalo u maratonskome četverogodišnjem procesu: logore, ubijanja, zlostavljanja, progone, sveobuhvatnu nacionalnu diskriminaciju Bošnjaka; riječju, postupanja za koja tužiteljstvo nije smatralo pretjeranim uspoređivati ih s postupcima nacista u Drugome svjetskom ratu.

A koliko o svemu tome zna hrvatska javnost? Što su to hrvatske snage u naše ime činile u Hercegovini i srednjoj Bosni 1993.?

Pa, istočni Mostar granatirale su napalm bombama. Tužiteljica Kimberly West u završnim je riječima, govoreći o Milivoju Petkoviću, citirala izjave nekoliko svjedoka te predočila dokument HVO-a od 16. ili 17. kolovoza 1993., koji potvrđuje da je HVO bacao napalm na istočni Mostar. Obrana to zasad nije opovrgnula. HVO je istočni Mostar granatirao i kazetnim bombama, onakvima kakve Hrvatska pamti kao izraz najveće bestijalnosti srpskog napadača. Obiteljske kuće uništavali su improviziranim bombama koje su zvali »Livno bombe«: goleme gume za traktore i kamione punili bi eksplozivom i kotrljali ih niz strmo brdo Hum iznad Mostara, puštajući ih da se zabijaju i eksplodiraju u kućama Bošnjaka u podnožju. Gume u kotrljanju vrludaju, pa nikada niste mogli znati u koju će kuću udariti. Civili koji su se u njima skrivali živjeli su u neprestanoj smrtnoj opasnosti.Tako su, eto, ratovali branitelji hrvatstva devedesetih u BiH.

Kadrove zatočenika u logorima HVO-a ovdašnja je javnost dosad mogla vidjeti, premda u radikalno cenzuriranoj mjeri. Ako vjerujete potpisniku ovog teksta, ono što je pred Haškim sudom pokazano, neodoljivo podsjeća na fotografije oslobođenih iz nacističkih logora: kost, koža, brada, očaj u upalim očima, ništa više. Jedan je logoraš, izjavio je tužitelj, s više od devedeset kilograma smršavio na četrdesetak.

To su činjenice. Manje je važno jesu li one posljedica zamisli o velikoj Hrvatskoj, ili želje za slobodnom BiH, kako nas ovih dana uvjerava obrana. Fakat je, međutim, da je HVO, bio ili ne bio tek postrojba HV-a u BiH, i u naše ime počinio sve te užase. Tu je ključ pripovijesti o Herceg-Bosni: u tragovima našeg užasa. I u današnjem refrenu: Herceg-Bosno, srce ponosno.

* Tekst je preuzet iz Novog lista
Ne znaš ni ti, ali te ne sprječava da napadaš. U čemu smo ti i ja različiti onda?

Ovo s napalmom je predobro. Odakle HVO-u napalm samo da mi još to kažeš i zadovoljan sam. Da napalm...

A jel ti znaš da je ABiH platila VRS-u da granatira zapadni Mostar? Siugrno nisi čuo za taj zanimljivi podatak. Da su tužitelji prohvatski nastrojeni, kao što nisu, možda bi optužnica izgledala pomalo drukčije. :wink:
Ali zato znam ja. Svak ova rečenica napisana u tekstu koji je postavio cmoljo je istina i ništa drugo.
Ko je to rekao za saradnju tzv vrs-a i Armije BiH? Ona šestorica iz bataljona (pet momaka i cura) što su švercali "samotok" za cigare? Daj bola nosi šuplje. Ta ista tzv vrs, je u isto to vrijeme grantirala i Blagaj (i to modifikovanim Orkanima, de mi reci koliko je ovakvih spravica palo na onih 30% Mostara koje ste vi kontrolisali), i Dračevice,i Kočine a jedna od najžešćih ofanziva tzv vrs se desila baš u tome periodu i to na područje "Porima". U isto to vrijeme, konvoji mts-a su preko Stoca išli za Berkoviće. O tome postoje čak i video zapisi koje su donosili pripadnici izviđačkih jedinica a snimani su iz rejona Ošanića i Križana kod Barana.
I ti onda dođeš objašnjavati rat u Mostaru i šta se desilo... :-)

hercegovac_pravi

#33 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 20:40

PipiDugaDevetka wrote:Novinarka Višnja, (tur.) voćka koja liči na trešnju, tvrdi da na području HZHB nije otkrivena niti jedna masovna grobnica!
Međutim, nalazi sa Rimskog bunara kod Mostara su glavni dokaz protiv ratnih zločinaca:
http://www.studio88.ba/bh/21/mo/4908/ wrote:Istražitelji Haškog tribunala u velikoj tajnosti posjetili lokalitet Rimski Bunar u Gorancima, zapadno od Mostara, gdje je 17. maja otkrivena masovna grobnica.

Image
Mjesto na kojem je pronađena grobnica

Istražitelji Haškog tribunala u velikoj tajnosti posjetili lokalitet Rimski Bunar u Gorancima, zapadno od Mostara, gdje je 17. maja otkrivena masovna grobnica.
U otkrivenoj masovnoj grobnici su pronađeni posmrtni ostaci za koje se osnovano sumnja, da su tijela 13 pripadnika Armije RBiH, koje su pripadnici HVO-a zarobili 1993. godine u komandi Četvrtog korpusa u zgradi "Vranica" u Mostaru i koji se od tada vode kao nestali.
Istražitelji su posebno zainteresirani za identifikaciju tijela iz masovne grobnice Goranci, bude li potvrđeno da je riječ o borcima iz "Vranice".
Dodaj ovome još Muminovaču, Bivolje Brdo i Orašlje kod Rotimlje. Ovo su tri masovne grobnice Bošnjaka samo na području Dubrava (u trokutu Mosta-Čapljina-Stolac). Ova u Orašlju je najgroznija jer su u nju zatrpana i pobijena djeca.

hercegovac_pravi

#34 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 20:45

Mihaelj wrote:
Chmoljo wrote:
Mihaelj wrote:
Aha baš. Hrvati znaju za sve zločine koje su počinili nad Bošnjacima jer su ih mediji bombardirali time. Nitko ne poriče ništa. HB je kroz cijelo desetljeće okarakterizirana kao zločinačka, a za stari most svi znaju. Ako je to negiranje i opravdavanje onda ne znam što reći...
pa šta ti radiš? :-) neko je te stvari morao i uraditi :-) :-) :-) svašta :roll:
Netko i je uradio. Ja samo pitam po čemu je Praljak ratni zločinac? Čovjek otvori temu i kaže da je čovjek ratni zločinac. Po čemu?
Po tome što je bio jedan od idejnih tvoraca, organizatora i izvršioca nečeg što je kvalifikovano kao Udruženi Zločinački Poduhvat...
Njasmješnije mi je bilo kad je u svojoj završnoj riječi napomenuo kako je organizovao Bošnjak iz Stoca i transportovao ih na sigurnu teritoriju (ta teritorija koju Praljak naziva slobodnom, neki još poznaju i pod imenima tipa Dretelj, Gabela, Heliodrom, Kočin, Ljubuški, Latstin silos u Čapljini itd..itd..)

klif

#35 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by klif » 23/02/2011 20:56

Bošnjaci i Bosanci i Hercegovci moraju shvatiti da su u očima srpskih i hrvatskih šovinista jednostavno bića nižeg reda, te da kao takvi ne zaslužuju tretman koji je rezervisan za pripadnike ljudskog roda. U odnosu prema njima se smatraju superiornom u svakom pogledu i svaki potez koji je usmjeren u pravcu iskazivanja te superiornosti se smatra opravdanim. Takvi potezi mogu biti u različitoj formi: negiranje prava na bosansko(-hercegovačko) nacionalno ime, jezik, istoriju ili ismijavanje istog; nipodaštavanje i omalovažavanje religijske pripadnosti; negiranje genocida; negiranje, te očajničko izjednačavanje počinjenih zločina u svrhu opravdavanja onih koji su počinjeni od pripadnika njihove ili u ime te nacije, su samo najčešći od njih.

Zbog bezgraničnog ponosa kojeg osjećaju zbog puke pripadnosti svojoj naciji i zbog slijepe i iracionalne ljubavi koju gaje prema njoj, nisu u mogućnusti razviti bilo kakve osjećaje empatije za pripadnike, po njihihovim kriterijima, “bezvrijednih nacija”. Poštovanje pokazuju samo prema pripadnicima onih nacija, koja to, po njihovim kriterijima, zaslužuju, čak i ako postoje neriješeni politički ili drugi problem između njih.

Stoga, kakva god argumentacijua da se ponudi, naći će se rezlog da se ista ospori, jer po njihovim kriterijima je puko postojanje pripadnika “bezvrijednih naroda”, u stvari, greška.

hercegovac_pravi

#36 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 21:11

klif wrote:Bošnjaci i Bosanci i Hercegovci moraju shvatiti da su u očima srpskih i hrvatskih šovinista jednostavno bića nižeg reda, te da kao takvi ne zaslužuju tretman koji je rezervisan za pripadnike ljudskog roda. U odnosu prema njima se smatraju superiornom u svakom pogledu i svaki potez koji je usmjeren u pravcu iskazivanja te superiornosti se smatra opravdanim. Takvi potezi mogu biti u različitoj formi: negiranje prava na bosansko(-hercegovačko) nacionalno ime, jezik, istoriju ili ismijavanje istog; nipodaštavanje i omalovažavanje religijske pripadnosti; negiranje genocida; negiranje, te očajničko izjednačavanje počinjenih zločina u svrhu opravdavanja onih koji su počinjeni od pripadnika njihove ili u ime te nacije, su samo najčešći od njih.

Zbog bezgraničnog ponosa kojeg osjećaju zbog puke pripadnosti svojoj naciji i zbog slijepe i iracionalne ljubavi koju gaje prema njoj, nisu u mogućnusti razviti bilo kakve osjećaje empatije za pripadnike, po njihihovim kriterijima, “bezvrijednih nacija”. Poštovanje pokazuju samo prema pripadnicima onih nacija, koja to, po njihovim kriterijima, zaslužuju, čak i ako postoje neriješeni politički ili drugi problem između njih.

Stoga, kakva god argumentacijua da se ponudi, naći će se rezlog da se ista ospori, jer po njihovim kriterijima je puko postojanje pripadnika “bezvrijednih naroda”, u stvari, greška.
Apsolutno...i onda kad im kažeš da njihov stav "tukne" na fašizam uvrijede se ko mala dječica. Toliko su zaglibili u svom šovinizmu da i ne kontaju da postoji i drugačije stanje ljudske svijeti.

and

#37 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by and » 23/02/2011 21:23

Mihaelj wrote:
Chmoljo wrote:naravno da znam da je VRS bombardovala zapadni Mostar, kada su Mostarci skupljali zlato i šta sve ne u zamjenu za baraž... a ti se zapitaj što je tako bilo. i što su morali drugima plaćati da se granatira... ne znam šta su trebali poslije svega? gađati ih sirnicom?

ja svoje podatke crpim sa suđenja, a ne bubam napamet. a kao što vidiš, niko ih nije osporovao.

da ne govorim o tome kako postoje stenogrami koje sam ti već postavljao nekad prije, u kojima Bobetko govori o snadbijevanju HVO-a i HV-a granatama na terenu u G. Vakufu, koji je užasno nastradao u ratu. a o kojem se malo priča.

te priče pro- ovo, pro- ono mačku o rep :wink: čuj sudije nisu prohrvatski nastrojeni :lol: uozbilji se mali :skoljka:
Pa nisu jer je svakome tko malo prati suđenje jasno o čemu se radi. Haški sud je intrument relativizacije krivnje. Svi smo mi podjednako krivi, bio je građanski rat. Ajmo se pomiriti, glupo je ratovati. Ajmo sve zaboraviti i svi se svima ispričajmo jer smo svi podjednako krivi. Kad uočiš cilj suda onda su ti jasnije i optužnice jer meni je, ne znam da li i tebi, malo suludo da je kompletan hrvatski vojni i politički vrh (Hrvatske i BiH) optužen za zločinački projekt. S druge strane npr. Srbi koji su počinili agresiju na Bosnu i Hrvatsku dobivaju popuste. Pogledaj recimo Plavšičku. Žena je uz Mladića i Karadžića jedna od glavnih i odgovornih za stradanje Bošnjaka i Hrvata u BiH, a dobije 10 godina zatvora. Sramota
Ili želiš primjer iz Hrvatske gdje je Hrvatska optužena za prekomjerno granatiranje Knina u kojem nije poginuo nijedan civil, a za granatiranje i rušenje Vukovara nitko nije optužen.
Uglavnom taj je sud dokazano protuhrvatski ili bolje prosrpski nastrojen jer da nije takve tragične presude ne bi donosio.

Evo vidiš, znaš da su VRS i ABiH surađivali. To je vjerojatno ok. :thumbup:
nemaš ti pojma.čuj svi podjednako krivi?da haški tribunal pokušava izjednačiti krivicu,onda bi puno toga trebalo skinuti s grbe hrvatima i srbima,a natovariti bošnjacima.
imamo činjenice da se tamo priča o 2 udružena zločinačka projekta.treći se nigdje ne spominje.
ono o čemu haški tribunak ne raspravlja i možda pokušava zataškati je uloga međunarodne zajednice u ratu u bih.tu su prekršene brojne rezolucije i pravila po kojima je međunarodna zajednica dužna da pomogne svakoj državi koja je napadnuta,a oni ne samo da nisu pomagali već su i legalne organe te države sprječavali da je brane.

nihoniho

#38 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by nihoniho » 23/02/2011 21:43

problem jue sto mi godinama pokusavamo da uvjerimo zlocinca da, dobrovoljno , bez sredstava prisile, prizna zlocin koji je uradjen sa brizljivim predumisljajem. to se nikada nije desilo niti ce se desiti.
proces denacifikacije se nije desio, zlocinci , u svojim glavama i glavama vecine pripadajuceg nacionalnog korpusa, su heroji. politicki mainstream ili ih otvoreno podrzava ili formalno osudjuje, predstavljajuci to kao posljedicu neprincipijelne ucjene zapadnog imperijalizma.
sta ocekujete , da doticni diskutanti priznaju da je u njihovo ime cinjen zlocin!? oni su na ovim stranicama, uglavnom, da bi prosipali perfidni koncept relativizacije tamo gdje najvise boli. ja , kada zelim da vidim sta, recimo, "normalni" srbi misle o srbima , odem na b92 ili e novine, ne pada mi na pamet naprdjivati sa digitalnim obilicima na tajnom zadatku. dok politicki ne prizna zlocine, iskreno ih osudi i u skolske udzbenike ne uvede cinjenice o onome sto se desavalo, a o cemu svjedoce hiljade, stranica, hiljade sati dokumenata, stvar je nemoguce popraviti

hajducka travica

#39 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica » 23/02/2011 22:05

klif wrote:Bošnjaci i Bosanci i Hercegovci moraju shvatiti da su u očima srpskih i hrvatskih šovinista jednostavno bića nižeg reda, te da kao takvi ne zaslužuju tretman koji je rezervisan za pripadnike ljudskog roda. U odnosu prema njima se smatraju superiornom u svakom pogledu i svaki potez koji je usmjeren u pravcu iskazivanja te superiornosti se smatra opravdanim. Takvi potezi mogu biti u različitoj formi: negiranje prava na bosansko(-hercegovačko) nacionalno ime, jezik, istoriju ili ismijavanje istog; nipodaštavanje i omalovažavanje religijske pripadnosti; negiranje genocida; negiranje, te očajničko izjednačavanje počinjenih zločina u svrhu opravdavanja onih koji su počinjeni od pripadnika njihove ili u ime te nacije, su samo najčešći od njih.

Poštovanje pokazuju samo prema pripadnicima onih nacija, koja to, po njihovim kriterijima, zaslužuju, čak i ako postoje neriješeni politički ili drugi problem između njih
http://www.youtube.com/watch?v=1ceIaI4OteQ

Skloniji sam vjerovanju da cijene samo jaceg od sebe ili sebi ravnoga.Bosnjaci nisu bezvrijedan narod,nego su postali bezvrijedni u ocima svojih susjeda zbog toga sto su u to vrijeme bili potpuno bespomocni,nenaoruzani i kao takvi su postali bezvrijedni u ocima ljudi bolesnog i zlocinackog uma.Da su Bosnjaci imali svoju dobro naoruzanu Armiju koja bi bila u stanju da se odupre bolesnicima sa istoka i zapada i da im da dobro po guzici,cijenili bi oni Bosnjake.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#40 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Chmoljo » 23/02/2011 22:16

Mihaelj wrote: Pa nisu jer je svakome tko malo prati suđenje jasno o čemu se radi. Haški sud je intrument relativizacije krivnje. Svi smo mi podjednako krivi, bio je građanski rat. Ajmo se pomiriti, glupo je ratovati. Ajmo sve zaboraviti i svi se svima ispričajmo jer smo svi podjednako krivi.
Kad uočiš cilj suda onda su ti jasnije i optužnice jer meni je, ne znam da li i tebi, malo suludo da je kompletan hrvatski vojni i politički vrh (Hrvatske i BiH) optužen za zločinački projekt. S druge strane npr. Srbi koji su počinili agresiju na Bosnu i Hrvatsku dobivaju popuste. Pogledaj recimo Plavšičku. Žena je uz Mladića i Karadžića jedna od glavnih i odgovornih za stradanje Bošnjaka i Hrvata u BiH, a dobije 10 godina zatvora. Sramota
Ili želiš primjer iz Hrvatske gdje je Hrvatska optužena za prekomjerno granatiranje Knina u kojem nije poginuo nijedan civil, a za granatiranje i rušenje Vukovara nitko nije optužen.
Uglavnom taj je sud dokazano protuhrvatski ili bolje prosrpski nastrojen jer da nije takve tragične presude ne bi donosio.

nisu sarađivali ARBiH i VRS onako kako ti to želiš predstaviti, :wink: nego je bila parola snađi se. vezano za konkretno to što spominješ dovoljno je bilo gurnuti nešto novca nekom oficirčiću da "slučajno" opali koji plotun po HVO-u...

evo neka hercegovac potvrdi ili demantira. ja sam o tome ČUO. koliko je istina Bog dragi zna. što se tiče saradnje, tu su Rašo i Boban nenadjebivi bili, a njihove ljigave stope i dogovore je upamtio austrijski Graz.

očito ti ni stenogrami o "Banovini" ništa ne znače... i Tuđmanovo otvoreno stajalište o BiH kao "neprirodnoj tvorevini"... to je on samo tako mislio, a nije ništa uradio po tom pitanju... hau jes nou :oops: Granić je sigurno ubačeni element KOS-a koji je izmišljao stvari da pokopa rahmetli njofru :lol:

i pusti mi se priča, sinko, "haški sud tu za relativiziaciju" :lol: na njemu su iznesene činjenice, koje nisu pobijene. ako je izmišljeno, što nisu? ako nije izmišljeno, kako onda pravdaš upotrebu kasetne municije? je li i to izmišljeno?

da ne govorimo o suludim pokušajima teza o rušenju Starog mosta koji ti je miljeni general pokušavao podvaliti. srećom, imamo stručnjaka po imenu Berko Zečević (kojeg ne znam čime zaslužismo) koji je elegantno pobijao glupave tvrdnje na osnovu snimaka i koje je mogao razumjeti prosječan gledalac koji blage nema o balistici.

da si recimo, pročitao onaj tekst koji sam postavio, vidio bi da se bavi RAZLOZIMA što su uopšte činjeni zločini, i zašto su uopšte ona šestorica u Haagu. ali sud se bavio samo zločinima. nažalost. jer da je onako kako ti želiš da jeste, da se bavi ideologijama koje su dovele do stvari zbog kojih ti ljudi i jesu na optuženičkim klupama, sada bi se iz svih sila pokušavao nadglasavati sa jasnim argumentima kako to nije baš tako.

i kako je sud tu da kazni Hrvate :-)

ako i bude presuđena da je postojao udruženi zločinački poduhvat, ne sumnjam da će biti novih teza o ugroženosti i svjetskoj nepravdi :-) i relativizaciji, naravno...

BHCluster

#41 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by BHCluster » 23/02/2011 22:34

Jeste i vi neki otjerali ste momka sada mozda ce jada i nocne more imati radiovoga znate i sami kako se ljudi istine boje pa nije to tako lako prihvatiti. Vidjeliste Praljaka kako se cifuta...

hercegovac_pravi

#42 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 22:35

Chmoljo wrote:
Mihaelj wrote: Pa nisu jer je svakome tko malo prati suđenje jasno o čemu se radi. Haški sud je intrument relativizacije krivnje. Svi smo mi podjednako krivi, bio je građanski rat. Ajmo se pomiriti, glupo je ratovati. Ajmo sve zaboraviti i svi se svima ispričajmo jer smo svi podjednako krivi.
Kad uočiš cilj suda onda su ti jasnije i optužnice jer meni je, ne znam da li i tebi, malo suludo da je kompletan hrvatski vojni i politički vrh (Hrvatske i BiH) optužen za zločinački projekt. S druge strane npr. Srbi koji su počinili agresiju na Bosnu i Hrvatsku dobivaju popuste. Pogledaj recimo Plavšičku. Žena je uz Mladića i Karadžića jedna od glavnih i odgovornih za stradanje Bošnjaka i Hrvata u BiH, a dobije 10 godina zatvora. Sramota

nisu sarađivali ARBiH i VRS onako kako ti to želiš predstaviti, :wink: nego je bila parola snađi se. vezano za konkretno to što spominješ dovoljno je bilo gurnuti nešto novca nekom oficirčiću da "slučajno" opali koji plotun po HVO-u...

evo neka hercegovac potvrdi ili demantira. ja sam o tome ČUO. koliko je istina Bog dragi zna. što se tiče saradnje, tu su Rašo i Boban nenadjebivi bili, a njihove ljigave stope i dogovore je upamtio austrijski Graz.

očito ti ni stenogrami o "Banovini" ništa ne znače... i Tuđmanovo otvoreno stajalište o BiH kao "neprirodnoj tvorevini"... to je on samo tako mislio, a nije ništa uradio po tom pitanju... hau jes nou :oops: Granić je sigurno ubačeni element KOS-a koji je izmišljao stvari da pokopa rahmetli njofru :lol:

i pusti mi se priča, sinko, "haški sud tu za relativiziaciju" :lol: na njemu su iznesene činjenice, koje nisu pobijene. ako je izmišljeno, što nisu? ako nije izmišljeno, kako onda pravdaš upotrebu kasetne municije? je li i to izmišljeno?

da ne govorimo o suludim pokušajima teza o rušenju Starog mosta koji ti je miljeni general pokušavao podvaliti. srećom, imamo stručnjaka po imenu Berko Zečević (kojeg ne znam čime zaslužismo) koji je elegantno pobijao glupave tvrdnje na osnovu snimaka i koje je mogao razumjeti prosječan gledalac koji blage nema o balistici.

da si recimo, pročitao onaj tekst koji sam postavio, vidio bi da se bavi RAZLOZIMA što su uopšte činjeni zločini, i zašto su uopšte ona šestorica u Haagu. ali sud se bavio samo zločinima. nažalost. jer da je onako kako ti želiš da jeste, da se bavi ideologijama koje su dovele do stvari zbog kojih ti ljudi i jesu na optuženičkim klupama, sada bi se iz svih sila pokušavao nadglasavati sa jasnim argumentima kako to nije baš tako.

i kako je sud tu da kazni Hrvate :-)

ako i bude presuđena da je postojao udruženi zločinački poduhvat, ne sumnjam da će biti novih teza o ugroženosti i svjetskoj nepravdi :-) i relativizaciji, naravno...
Ma koja crna saradnja....ovo što oni lupaju je bazirano na osnovu knjige Šefke Hođžića i ničim nije poduprto. A da je bilo šverca, bilo je ali nikakvim mts-ovima. To ti od prilike dođe kao Praljkova odbrana.."mi smo znali...mi smo predpostavljali"...bla...bla...a ne ponude ništa konkretno da podupru svoju tvrdnju osim pukog nagađanja. I onda se hvataju za glavu kad ih osude po 40 godina robije.
Njihovi argumenti se uvjek svedu na istu stvar a to je nenadjebivi argument "rekla Praljkova odbrana" i "ima na Praljkovom portalu"....i slične nebuloze..Pa ja ovdje mogu postirati stotinama zvaničnih dokumenata koje je upravo Hrvatska poslala Haškom Tribunalu i koji do kraja ogoljevaju ovakve nastupe pojedinaca kao Mihaelj.
Uostalom, na čemu misle da je bazirana presuda Blaškiću u kojoj jasno stoji da je "postojao međudržavni oružani sukob između Hrvatske i Republike BiH"...
Ali đžaba, uvjek će oni naći neki novi način da relativiziraju....što u nas stari ljudi kažu "kako će kopile priznat da je kurvino djete"..

Komrad

#43 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Komrad » 23/02/2011 22:38

sodom wrote:Iznesi svoje mišljenje i tezu, ne moram ti davati potvrdan odgovor na svako podpitanje koje postaviš...
Posto sam protivnik tzv. predstavnika naroda nego zagovaram princip pripadnika ... zanima me misljenje ovih
koji non stop trube o legitimnim predstavnicima naroda o tome da li to znaci da eventualna krivica Jadranka Prlica njegova licna ili krivica i onih ciji je legitimni predstavnik?

hercegovac_pravi

#44 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 22:39

BHCluster wrote:Jeste i vi neki otjerali ste momka sada mozda ce jada i nocne more imati radiovoga znate i sami kako se ljudi istine boje pa nije to tako lako prihvatiti. Vidjeliste Praljaka kako se cifuta...
MA meni ovaj Mihaelj uopšte ne zvuči kao "pokvaren"..malo neinformisan ali ima vremena da se informiše. Možda mu mi svojim ostrašćenim komentarima i nedamo baš previše "prostora", ali hebi ga meni su one gume padale po glavi nisu njemu i vjerovatno zbog toga u mojim komentarima ima malo i agresivnosti prema njemu, mada nepotrebene.

Chmoljo

#45 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Chmoljo » 23/02/2011 22:42

hercegovac_pravi wrote: Ma koja crna saradnja....ovo što oni lupaju je bazirano na osnovu knjige Šefke Hođžića i ničim nije poduprto. A da je bilo šverca, bilo je ali nikakvim mts-ovima. To ti od prilike dođe kao Praljkova odbrana.."mi smo znali...mi smo predpostavljali"...bla...bla...a ne ponude ništa konkretno da podupru svoju tvrdnju osim pukog nagađanja. I onda se hvataju za glavu kad ih osude po 40 godina robije.
Njihovi argumenti se uvjek svedu na istu stvar a to je nenadjebivi argument "rekla Praljkova odbrana" i "ima na Praljkovom portalu"....i slične nebuloze..Pa ja ovdje mogu postirati stotinama zvaničnih dokumenata koje je upravo Hrvatska poslala Haškom Tribunalu i koji do kraja ogoljevaju ovakve nastupe pojedinaca kao Mihaelj.
Uostalom, na čemu misle da je bazirana presuda Blaškiću u kojoj jasno stoji da je "postojao međudržavni oružani sukob između Hrvatske i Republike BiH"...
Ali đžaba, uvjek će oni naći neki novi način da relativiziraju....što u nas stari ljudi kažu "kako će kopile priznat da je kurvino djete"..
ma sve i da jeste toga bilo, on misli da je to nešto ozbiljno :-) luđe stvari su Krajišnici radili (čuvena ludorija Hamdije Abdića i iscenirani puč u petom korpusu :mrgreen: :skoljka: ) a bogami ni Legija nije bio imun na šverc :roll:

ne može lik shvatiti da je saradnje u pravom smislu bilo u slučaju Bobana i Raše, i kasnije kao posljedica Washingtona između ARBiH i HV-a... ovo ostalo je bilo na nivou mjesnih zajednica i pojedinaca koji su se upuštali u lično bogaćenje sa jedne od strana u zamjenu za osnovna sredstva preživljavanja :-)

nejse, samo ne znam što nije čovjek u advokatskom timu kad je sve tako jednostavno :-)

Chmoljo

#46 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Chmoljo » 23/02/2011 22:45

hercegovac_pravi wrote:
BHCluster wrote:Jeste i vi neki otjerali ste momka sada mozda ce jada i nocne more imati radiovoga znate i sami kako se ljudi istine boje pa nije to tako lako prihvatiti. Vidjeliste Praljaka kako se cifuta...
MA meni ovaj Mihaelj uopšte ne zvuči kao "pokvaren"..malo neinformisan ali ima vremena da se informiše. Možda mu mi svojim ostrašćenim komentarima i nedamo baš previše "prostora", ali hebi ga meni su one gume padale po glavi nisu njemu i vjerovatno zbog toga u mojim komentarima ima malo i agresivnosti prema njemu, mada nepotrebene.
slažem se, gadno je kad ti ljudi pokažu da stvari nisu crno bijele, ali isto tako mora znati da niko njega nizašta ne krivi :roll: taman da je Franjo lično došao i pobio pola Dretelja :roll:

ali ako se upušta u diskusiju nek se ne služi nebuloznim argumentima i govori ljudima "šta ti znaš", a masa nas te stvar i na svojoj koži osjeti... :roll:

i postira link na Delića, kao da ga ja sad branim, šta li :roll: trebo bih i Cacu valjda braniti :-) naš je :-)

hercegovac_pravi

#47 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi » 23/02/2011 22:53

Chmoljo wrote:
hercegovac_pravi wrote: Ma koja crna saradnja....ovo što oni lupaju je bazirano na osnovu knjige Šefke Hođžića i ničim nije poduprto. A da je bilo šverca, bilo je ali nikakvim mts-ovima. To ti od prilike dođe kao Praljkova odbrana.."mi smo znali...mi smo predpostavljali"...bla...bla...a ne ponude ništa konkretno da podupru svoju tvrdnju osim pukog nagađanja. I onda se hvataju za glavu kad ih osude po 40 godina robije.
ma sve i da jeste toga bilo, on misli da je to nešto ozbiljno :-) luđe stvari su Krajišnici radili (čuvena ludorija Hamdije Abdića i iscenirani puč u petom korpusu :mrgreen: :skoljka: ) a bogami ni Legija nije bio imun na šverc :roll:

ne može lik shvatiti da je saradnje u pravom smislu bilo u slučaju Bobana i Raše, i kasnije kao posljedica Washingtona između ARBiH i HV-a... ovo ostalo je bilo na nivou mjesnih zajednica i pojedinaca koji su se upuštali u lično bogaćenje sa jedne od strana u zamjenu za osnovna sredstva preživljavanja :-)

nejse, samo ne znam što nije čovjek u advokatskom timu kad je sve tako jednostavno :-)
Upravo..
he he dobar je bio onaj "puč", imam gore strašnih prijatelja koji su mi priačli o tome....nevjerovatno da su četalji "popušili" takvu foru..
A za saradnju..mislim da mu je najbolje da pročita onaj intervju od Tvrtka Milovića od prije nekolike sedmice...ono kad baš ne želi da lista zvaničnu dokumentaciju..a Žepče i zajednički komandu tzv vrs-a i hvo--a, te zajedničke bolnice po Doboju i BL-ci ne treba ni pominjati.

nihoniho

#48 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by nihoniho » 23/02/2011 23:57

Chmoljo wrote:
hercegovac_pravi wrote: Ma koja crna saradnja....ovo što oni lupaju je bazirano na osnovu knjige Šefke Hođžića i ničim nije poduprto. A da je bilo šverca, bilo je ali nikakvim mts-ovima.
jeste bilo sverca. u filmu "jedinica", dudakovic , pred kamerama, otvioreno govori o cijenama oruzja koje je kupovao od srba u , vidi cuda, ratu protiv srba !? jel to nesto cudno? je li to mijenja karakter rata? ne

hajducka travica

#49 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica » 24/02/2011 01:09

citat naslova,
HRVATSKA DRŽAVNA TELEVIZIJA MIJENJA POLITIKU PREMA BIH: Kroz bošnjačke logore prošlo je 14.446 Hrvata, od toga ih je 60 ubijeno obrednim klanjima
Il' je ovo laz il' sam ja dobro neobavijesten,gdje su bili ovi bosnjacki logori u kojima su vrsena obredna klanja. A znamo mi gospodjo Staresina da se hrvatska politika zasniva na vucjoj naravi,dlaku mjenjate po potrebi ali cud ostaje uvijek ista.Tu promjenu je najavio i Ivo Josipovic,javno u hrvatskim medijima.

Chmoljo

#50 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Chmoljo » 24/02/2011 01:14

al najjače je ovo "obredna klanja"...

to ti je valjda nešto povezano sa Islamom, pa se napravi obred, neka molitva, pa se zakolje, u ime Islama, šta li :-) koji kretenluk... uvijek se igra na kartu musimanske egzotike :-)

jesu li i oni kalaši što ih onomad Kačavanda blagoslovi bili obredno oruđe :-)

cifra od 14.000 je blago rečeno, nevjerovatna... nije mi jasno kako ljudi koji su stvarno bili zarobljeni dozvoljavaju da se manipuliše ovim brojevi, pa kada budu prokazani onda se i njihov status dovede u pitanje :roll:

Post Reply