Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#78876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 08:20
breuer wrote: 30/01/2023 08:19 Kakav god da je, teško da može biti omraženiji i opasniji od Bakira...
Govorim o trenutnom raspolozenju javnosti.
Hahahah ne znam u kojim krugovima se ti kreces tamo gdje se ja krecem iznenadio bi se koliko si u zabludi ili samo koristis vucicevu skolu manipulacije gdje kazes pa cekas da se primi :D
Last edited by sajber87 on 30/01/2023 09:13, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11028
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#78877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

sajber87 wrote: 30/01/2023 09:05 :lol: znaci ipak je 80 000, lijepo je priznati da se lagalo pa makar i od druga Zorana :mrgreen:
Zar im nije pokradeno 129343 glasova? :mrgreen:
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#78878 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 30/01/2023 09:13
sajber87 wrote: 30/01/2023 09:05 :lol: znaci ipak je 80 000, lijepo je priznati da se lagalo pa makar i od druga Zorana :mrgreen:
Zar im nije pokradeno 129343 glasova? :mrgreen:
Moguce da sa izvora sa kojeg dobijas informacije kazu da su toliko pokrali. Da su pokrali jesu e sad koliko nikad necemo saznati, ali lijepo je vidjeti da se istina lagano prihvata Zoki :D
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#78879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

sajber87 wrote: 30/01/2023 09:13
Athlon64 wrote: 30/01/2023 08:20

Govorim o trenutnom raspolozenju javnosti.
Hahahah ne znam u kojim krugovima se ti kreces tamo gdje se ja krecem iznenadio bi se koliko si u zabludi ili samo koristis vucicevu skolu manipulacije gdje kazes pa cekas da se primi :D
Pa koliko vidim, vas 4-6 sjedite u istoj zgradi, vjerovatno u istoj kancelariji i jedni drugima pozitivno replicirate o NiP i vrhovnom vodji. Tako da mi nije tesko shvatiti da su krugovi u kojima se ti kreces apsolutno za tu opciju.
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#78880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

mirza_15 wrote: 30/01/2023 08:34
Styling wrote: 30/01/2023 07:58

On valjda računa i DF kao dio SDA. :mrgreen:
Jučer ili prekjučer gledam gostovanje na Hayatu parlamentarca iz SDA i DF-a. Ovaj iz SDA hladno kaže da SDA ima 13 u DN federalnog parlamenta, a ovaj iz DF-a se nije ni počešao :mrgreen: Ne ljute se ovi iz DF-a kada ih računaju kao SDA.
Jedina od boljih stvari je sto se df vise ne moze prodavati da je protiv sda ali i morali su otvoriti karte kojima su varali javnost jer je zeljko na zalasku politicke karijere i trci posljednji krug u predsjednistvu. A doci ce dan kad ce se neki ljudi iz df a distancirati od sda i gdje ce doci do pucanja iznutra
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#78881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 09:21
sajber87 wrote: 30/01/2023 09:13

Hahahah ne znam u kojim krugovima se ti kreces tamo gdje se ja krecem iznenadio bi se koliko si u zabludi ili samo koristis vucicevu skolu manipulacije gdje kazes pa cekas da se primi :D
Pa koliko vidim, vas 4-6 sjedite u istoj zgradi, vjerovatno u istoj kancelariji i jedni drugima pozitivno replicirate o NiP i vrhovnom vodji. Tako da mi nije tesko shvatiti da su krugovi u kojima se ti kreces apsolutno za tu opciju.
:lol: odlican eksperiment, sjedim citam laz koju si napisao svjestan da i to znas ali da je to upuceno ljudima koji citaju i koji ce mozda pomisliti da si u pravu. Gebelsovsko vucicevsko orbanovsko putinovska skola lazi i onda kad kazem da su se sda i df uhvatili u to kolo sa tim blizancima u nacinu vladanja neko se cudi. Isti su
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#78882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 09:21
sajber87 wrote: 30/01/2023 09:13

Hahahah ne znam u kojim krugovima se ti kreces tamo gdje se ja krecem iznenadio bi se koliko si u zabludi ili samo koristis vucicevu skolu manipulacije gdje kazes pa cekas da se primi :D
Pa koliko vidim, vas 4-6 sjedite u istoj zgradi, vjerovatno u istoj kancelariji i jedni drugima pozitivno replicirate o NiP i vrhovnom vodji. Tako da mi nije tesko shvatiti da su krugovi u kojima se ti kreces apsolutno za tu opciju.
jes vala ova me styling ubi po glavi ne znam kako vise deveram s njom svaki dan :lol: :lol:

haj barem nam je svima u ovoj zgradi bitna revizija presude protiv Srbije za razliku od vas :oops:
A_A_AKCIJA
Posts: 5959
Joined: 16/11/2009 02:54

#78883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

sajber87 wrote: 30/01/2023 09:25
mirza_15 wrote: 30/01/2023 08:34

Jučer ili prekjučer gledam gostovanje na Hayatu parlamentarca iz SDA i DF-a. Ovaj iz SDA hladno kaže da SDA ima 13 u DN federalnog parlamenta, a ovaj iz DF-a se nije ni počešao :mrgreen: Ne ljute se ovi iz DF-a kada ih računaju kao SDA.
Jedina od boljih stvari je sto se df vise ne moze prodavati da je protiv sda ali i morali su otvoriti karte kojima su varali javnost jer je zeljko na zalasku politicke karijere i trci posljednji krug u predsjednistvu. A doci ce dan kad ce se neki ljudi iz df a distancirati od sda i gdje ce doci do pucanja iznutra
Odnos SDA -DF na tom manifestacionom nivou je isto jako zanimljiv.

SDA više i ne glumi da je DF samo SDA sa drugom naljepnicom. DF više nema ni jedan stav koji je različit od SDA. Bukvalno su instalirali sve od SDA.

DF je ostao samo NATO, gdje sebi pokušavaju pripisati zasluge. Problem je što Bakir kaže da nećemo u NATO, plus zavada sa zapadom nije NATO put.
U ostalim segmentima DF praktično ne postoji. Stopili se sa SDA. Niko više ne glumi ljevicu, milion za građansku protiv krstaša, klimaju glavom na legitimno predstavljanje kada je u interesu SDA, kriminal, kakav kriminal.

Isto tako, SDA je naučila na ovakvo servilno ponašanje DF-a, da su prema SDP-u postupili jednako drsko i sa visine. Ideje o tome da bi Helez trebao čuvati Osmicu na poslu, da bi SDP trebao uvesti SDA u KS, da SDP treba podržati SDA premijera na federalnom nivou, su na nivou toga da je neka imaginarna SDA vojska zauzela SDP i sada im nudi ove dealove u zamjenu za goli život.

Fol je da ih oni posmatraju poput DF-a. Kao stranku bez kičme i stava, stranku koja je tu da ispunjava SDA maštarije a onda mogu na smetljište.

Možda najbolje to opisuje stav prema Nikšiću. Moraće na biro, jer neće biti premijer :D .
Sve o SDA što trebate znati je u ovoj ideji. Da predsjednik najveće stranke u Osmorki, čiji je kandidat za predsjednika razgulio Bakira sa preko 100 hiljada glasova viška, treba da razmišlja kao kokošar. Da treba da igra na siguricu, gdje će mu SDA obezbijediti posao, staž i penziono.

Nije ni čudno, jer ovako je SDA poklopila državu. Desetine hiljada ljudi je u dužničkom odnosu sa SDA. I SDA smatra da moraju biti sretni, jer su ih oni obezbijedili. Ako su završili Željka, što bi Nermin bio problem? Tako razmišlja prosječan SDAovac.

Jel tako :D
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#78884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 08:25
dr_Evil wrote: 30/01/2023 08:22

Meni nikad drazi, samo sto dalje od Baketa i bit ce dobro!

Jedina im je omaska Lagumdziji sto dadose ista. Ali nije Nerko tu kriv, ovo je duboka drzava Bakira, Harisa Silajdzica i Lagumdzije.
Pa dobro, primjetio sam da ima vas ovdje na forumu jedno 4-6 kojima je nevjerovatno drag bez obzira na sve, ali vidjelo se i za izbore da vi niste nikakva vecina i mjerilo raspolozenja javnosti. Vjerovatno imate neku direktnu/ indirektnu korist od njega i ja postujem i to.
Takodjer imate i ove glasace HDZ-a na forumu na svojoj strani.
Osmorka kao koalicija na jednu stranu...sto se tice Dine sa druge strane ja mislim da ne postoji omrazeniji politicar u ovoj "bosnjackoj reprezntaciji"...mozda postoje iz SDA odredjeni al oni trenutno nisu pod lupom.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 08:12
A_A_AKCIJA wrote: 30/01/2023 01:36

:izet:

Sanjate Dinu :D
Najvise ga sanja Nermin Niksic trenutno.

A Dino je uspio ono sto je rijetko kome poslo za rukom, da prakticno i ne stupi na vlast, a postane omrazeniji lik u javnosti i od Bakira. ;-)
O cemu pricas?
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 08:10
Styling wrote: 30/01/2023 06:20

Bez ministra finansija, a to je Ljerka Miličević ne može se izvršiti nijedan transfer novca. Dovoljno za blokadu rada vlade.
Jel to vi pozivate na blokade rada FBiH - i to preko HDZa ponovo ?
Sve sto je potrebno da se urazumite i pocnete sluziti drzavi i gradjanima ne svojoj stranci.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 30/01/2023 08:20
Styling wrote: 30/01/2023 07:57
Kao na primjer.
Jel stvarno vjerujes da su Campara i Zvizdic izasli iz SDA bez oraha u dzepu, i da nisu i sami ucestovali u prljavim rabotama Izetbegovica. Popeli se tako visoko u stranci na lijepe oci. Ademovic tajna milicija, pa ako nista zbog sumnje da je Leotara ohladio ne bi mu se trebalo dati blizu vlasti.

Ne mogu zamisliti situaciju u kojoj Bakir nekome daje (a on uvijek daje), odgovorne funkcije nekome, a da ih prethodno nema u dzepu, nije on takav pocetnik. Mogu zamisliti da su ovi toliko ojacali pa oni imaju isto o njemu, pa ih se ne smije dirati.

Drag je meni i Dino, pencilin je za SDA kriminalnu hobotnicu, ali nemam vlazne snove da ih je samo dragi Allah poslao da me oslobode SDA.

Nama je potrebna smjena ovih kriminalaca, i nek dodju drugi, sve dok nisu u simbiozi bit ce nam svima bolje. Ne mogu nikad krasti koliko su ovi, niti mogu prodati drzavu koliko su ovi.
Nije bitno sta ja vjerujem, ako si krenuo sa optuzbama onda sve fino taksativno nabrojis. Pausalne ocjene i procjene ne prolaze. Prica tipa "znam ga ja....." je bez veze.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#78888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

tramvajtrojka wrote: 29/01/2023 20:27
A_A_AKCIJA wrote: 29/01/2023 20:03 Obiđem ove Osmicine profile, a ono fakat ofanziva na SDP da prime SDA u koaliciju :D :lol:

Udaraju čime imaju. Ali, najjača teza je, NiP izradio SDP. Nema veze što su NeS i Semirovi glasali kako jesu.

Sanjaju Konakovića.

Inače, jako zanimljivo, nema priče protiv Semira. Zna se zašto.
Image

pa gledaj bakirovog intervjua na stavu i pola teksta o konakovicu hahahahahah a sve im nebitan :lol: :lol: :lol:
U moru nebolza koje lupa, ovdje je Dino rekao dobru stvar. Ako bakiru koji je dobio punooo manje glaosva nego stranka nije ovo znak da se treba povuc kao i sva ta garnitura ljudi koju su on i hanuma doveli onda ne znam sta jes.

Mnogi su napustili SDA, mnogi radi koristoljublja, ali bilo je i kvalitetnih kadrova koji su otisli iskljucivo radi vodeceg dvojca a ne jer im je stranka smetala
Last edited by Spit_fire on 30/01/2023 10:33, edited 1 time in total.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

mirza_15 wrote: 30/01/2023 08:39 Ovo izgleda instrukcija iz Mehmeda Spahe da se piše kako je NiP šuknuo SDP-u, a da se u tom kontekstu ne spominju Efendić i Ogrešević. Posljednji trzaji da se unese razdor u Trojku.
Nije mi samo jasno na osnovu cega. NIP je podrzao njihovog covjeka na DN. NIP i SDP su najstabilniji u koaliciji.
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#78890 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Spit_fire wrote: 30/01/2023 10:29 U moru nebolza koje lupa ovdje je Dino rekao dobru stvar. Ako bakiru koji je dobio punooo manje glaosva nego stranka nije ovo znak da se treba povuc kao i sva ta garnitura ljudi koju su on i hanuma doveli onda ne znam sta jes.

Mnogi su napustili SDA, mnogi radi koristoljublja, ali bilo je i kvalitetnih kadrova koji su otisli iskljucivo radi vodeceg dvojca a ne jer im je stranka smetala
Tacno, samo sto on ne konta da je to onda igra kontra njega. SDA trpi zbog Sebije i Bakira. Kad se njih oslobode, rasturaju.

Ako neko drugi preuzme SDA (posebno ako to bude Mehmedovic) i urade se neke minorne kadrovske promjene u vrhu - SDA rastura naredna 2 izborna ciklusa u svim opcijama.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12427
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#78891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Styling wrote: 30/01/2023 10:29
Nije bitno sta ja vjerujem, ako si krenuo sa optuzbama onda sve fino taksativno nabrojis. Pausalne ocjene i procjene ne prolaze. Prica tipa "znam ga ja....." je bez veze.
Styling pregonis, Zvizdic je bio Baketov covjek od povjerenja, tolikog povjerenja da ga je poslao Vucicu ko emisara za tuzbu koju je upropastio Bakir(i niko vise) po nalogu SANU oceva, a to je samo kapljica koju smo doznali. Campara je bio Bakirov ministar unutrasnjih poslova FBiH, Ademovic je bio Bakirov i Alijin tajni policajac.

Nisu osobe koje mogu glumiti moralne vertikale.

Ti naravno imas pravo da ih branis, ali niko ko pluta 30 godina po vrhu SDA ne moze imati ciste ruke. Sitna buranija naravno da moze, ali vrh nikako. Onda cemo amnestirati i Bakira i Aliju, Softica, Dzaferovica, i sve ostale, ako cemo pausalno. Samo Genjcu sve halalim!
User avatar
dr_Evil
Posts: 12427
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#78892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 10:34

Tacno, samo sto on ne konta da je to onda igra kontra njega. SDA trpi zbog Sebije i Bakira. Kad se njih oslobode, rasturaju.

Ako neko drugi preuzme SDA (posebno ako to bude Mehmedovic) i urade se neke minorne kadrovske promjene u vrhu - SDA rastura naredna 2 izborna ciklusa u svim opcijama.
Pa sta je problem u tome, lijepo me nije brige koja stranka je na vlasti, sve dok je ne vode kriminalci. Ne pljuje niko po SDA zato sto je SDA, nego zato sto je prodala drzavu, vjeru i naciju pod ovim rukovodstvom.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#78893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Styling wrote: 30/01/2023 10:31
mirza_15 wrote: 30/01/2023 08:39 Ovo izgleda instrukcija iz Mehmeda Spahe da se piše kako je NiP šuknuo SDP-u, a da se u tom kontekstu ne spominju Efendić i Ogrešević. Posljednji trzaji da se unese razdor u Trojku.
Nije mi samo jasno na osnovu cega. NIP je podrzao njihovog covjeka na DN. NIP i SDP su najstabilniji u koaliciji.
Na osnovu toga što se mora razvaliti trojka da bi se privukao SDP na mračnu stranu. U tom smislu je i ona navodna Nikšićeva izjava "sad ste sedmorka". Trojka je vrlo kompaktna, tačno je da neki kadrovi NS-a soliraju, ali je Forto je vrlo korektan, a NiP i SDP su izgradili potpuno povjerenje.

Nije niko siso veslo, tačno se zna ko je kako glasao.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 10:34
Spit_fire wrote: 30/01/2023 10:29 U moru nebolza koje lupa ovdje je Dino rekao dobru stvar. Ako bakiru koji je dobio punooo manje glaosva nego stranka nije ovo znak da se treba povuc kao i sva ta garnitura ljudi koju su on i hanuma doveli onda ne znam sta jes.

Mnogi su napustili SDA, mnogi radi koristoljublja, ali bilo je i kvalitetnih kadrova koji su otisli iskljucivo radi vodeceg dvojca a ne jer im je stranka smetala
Tacno, samo sto on ne konta da je to onda igra kontra njega. SDA trpi zbog Sebije i Bakira. Kad se njih oslobode, rasturaju.

Ako neko drugi preuzme SDA (posebno ako to bude Mehmedovic) i urade se neke minorne kadrovske promjene u vrhu - SDA rastura naredna 2 izborna ciklusa u svim opcijama.
De bolan :D kakav crni Mehmedovic

Bez Bakira bi se u ovom trenutku SDA raspala....

Bakir je u ovom trenutku svima koristan I SDA, a bogami I osmorki da imaju metu za gadanje...
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#78895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

palermo wrote: 30/01/2023 10:42
Athlon64 wrote: 30/01/2023 10:34

Tacno, samo sto on ne konta da je to onda igra kontra njega. SDA trpi zbog Sebije i Bakira. Kad se njih oslobode, rasturaju.

Ako neko drugi preuzme SDA (posebno ako to bude Mehmedovic) i urade se neke minorne kadrovske promjene u vrhu - SDA rastura naredna 2 izborna ciklusa u svim opcijama.
De bolan :D kakav crni Mehmedovic

Bez Bakira bi se u ovom trenutku SDA raspala....

Bakir je u ovom trenutku svima koristan I SDA, a bogami I osmorki da imaju metu za gadanje...
Vjerovatno da bi se raspala - ali bi ono sto ostane od nje bilo boljeg kvaliteta. SDA se vec do sad raspala na najmanje 5-6 stranaka koje su od nje nastale, pa eto i dalje zivi.

Ne znam sta je problem slusati volju glasaca, to je izgleda problem u svim strankama. Ako glasaci nekome da povjerenje, a nekome ne da - ocito ima razlog za to. Najbolji primjer su Bakir i Niksic.
A_A_AKCIJA
Posts: 5959
Joined: 16/11/2009 02:54

#78896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Styling wrote: 30/01/2023 10:31
mirza_15 wrote: 30/01/2023 08:39 Ovo izgleda instrukcija iz Mehmeda Spahe da se piše kako je NiP šuknuo SDP-u, a da se u tom kontekstu ne spominju Efendić i Ogrešević. Posljednji trzaji da se unese razdor u Trojku.
Nije mi samo jasno na osnovu cega. NIP je podrzao njihovog covjeka na DN. NIP i SDP su najstabilniji u koaliciji.
Čuj na osnovu čega?

Na osnovu osjećaja da im nešto pripada.
Na osnovu podaničkog odnosa DF prema njima, pa onda kontaju to tako i među drugim strankama hoda.

Teško je SDA ovcima objasniti da postoje partnerski odnosi gdje se partneri ne prejebavaju. Oni su naučili na potpuno druge zakone u prirodi i društvu.

Ono što ne kontaju, temelji ove koalicije su udareni 2017. Ušlo se u šestu godinu povjerenja i odličnih odnosa SDP-NS-NIP.

Oni mrtvi ozbiljni kontaju da će to promijeniti ponuda da Nikšića prijave za stalno na nekoj funkciji :D
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#78897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

A_A_AKCIJA wrote: 30/01/2023 10:47
Styling wrote: 30/01/2023 10:31

Nije mi samo jasno na osnovu cega. NIP je podrzao njihovog covjeka na DN. NIP i SDP su najstabilniji u koaliciji.
Čuj na osnovu čega?

Na osnovu osjećaja da im nešto pripada.
Na osnovu podaničkog odnosa DF prema njima, pa onda kontaju to tako i među drugim strankama hoda.

Teško je SDA ovcima objasniti da postoje partnerski odnosi gdje se partneri ne prejebavaju. Oni su naučili na potpuno druge zakone u prirodi i društvu.

Ono što ne kontaju, temelji ove koalicije su udareni 2017. Ušlo se u šestu godinu povjerenja i odličnih odnosa SDP-NS-NIP.

Oni mrtvi ozbiljni kontaju da će to promijeniti ponuda da Nikšića prijave za stalno na nekoj funkciji :D
Čak i da je Nikšić zainteresovan, ono, ništa od toga prijatelju.

Toga je i on svjestan.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#78898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

San o poštenoj SDA je nešto poput sna o poštenom HDZu u Hrvatskoj. To je vlažni san većine državljana tih država jer su u pravilu konzervativni i jedva dočekaju nekog Sanadera ili Plenkovića, uglađen, a konzervativan, priča jezike, a nije komunjara. Problem je što su te stranke lopovske, nemoguće je da ne kradu, priča o poštenom HDZu (iz Hrvatske) ili SDA je priča za malu djecu, za budale i naivne. To je nemoguće. I da odu Bakir i Sebija, doći će netko novi, možda i gori, takve stranke su piramidalna shema gdje se najmanje krade na nivou mjesne zajednice pa progresivno sve više do vrha, ali nemoguće da se ne krade, takvi brzo otpadnu, čim shvate da se uhodan program ne može promijeniti
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#78899 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 10:34
Spit_fire wrote: 30/01/2023 10:29 U moru nebolza koje lupa ovdje je Dino rekao dobru stvar. Ako bakiru koji je dobio punooo manje glaosva nego stranka nije ovo znak da se treba povuc kao i sva ta garnitura ljudi koju su on i hanuma doveli onda ne znam sta jes.

Mnogi su napustili SDA, mnogi radi koristoljublja, ali bilo je i kvalitetnih kadrova koji su otisli iskljucivo radi vodeceg dvojca a ne jer im je stranka smetala
Tacno, samo sto on ne konta da je to onda igra kontra njega. SDA trpi zbog Sebije i Bakira. Kad se njih oslobode, rasturaju.

Ako neko drugi preuzme SDA (posebno ako to bude Mehmedovic) i urade se neke minorne kadrovske promjene u vrhu - SDA rastura naredna 2 izborna ciklusa u svim opcijama.
Aha , znaci bakir ne valja zahiragic ti je dobar, sebija ne valja kapidzic dobar, dzaferovic ne valja devic dobar, osmanovic ne valja zildzic dobar itd itd u nedogled, jesi li na to mislio, mozes li mi nabrojati 10 kadrova koji bi trebali voditi stranku i 10 koje bi trebalo izbaciti, zaista me zanima da vidim koji su to ljudi po tebi buducnost bosne i ono najbolje sto bosnjaci imaju
User avatar
dr_Evil
Posts: 12427
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#78900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 30/01/2023 10:53 San o poštenoj SDA je nešto poput sna o poštenom HDZu u Hrvatskoj. To je vlažni san većine državljana tih država jer su u pravilu konzervativni i jedva dočekaju nekog Sanadera ili Plenkovića, uglađen, a konzervativan, priča jezike, a nije komunjara. Problem je što su te stranke lopovske, nemoguće je da ne kradu, priča o poštenom HDZu (iz Hrvatske) ili SDA je priča za malu djecu, za budale i naivne. To je nemoguće. I da odu Bakir i Sebija, doći će netko novi, možda i gori, takve stranke su piramidalna shema gdje se najmanje krade na nivou mjesne zajednice pa progresivno sve više do vrha, ali nemoguće da se ne krade, takvi brzo otpadnu, čim shvate da se uhodan program ne može promijeniti
Ma gledaj sve se moze promijeniti, samo bi se onda raspala i SDA iznutra. Ljudi pristupaju u SDA zbog vlastite koristi, a zbog nekih ideala. Ako nemas kriminalan vrh raspada se piramida, i onda takvi prelaze na mjesta gdje mogu bolje unovciti sebe. Bilo da je rijec o politicarima, biznismenima, ili uhljebima. Takva SDA je dobrodosla, ali to je samo san, slazem se. Mehmedovic nije konkurencija Bakiru, davno bi on bio otkvitan da jeste, on je samo glumac, statista u igri lazne demokratije unutar stranke, i u slucaju da nesto bude sa Baketom tipa nekih sankcija da se stranka moze oprati, jer stranka je vaznija od naroda. Cosa nostra.
Locked