Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#89576 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

animus wrote: 27/03/2023 17:02
Leverage wrote: 27/03/2023 16:54
Da li ti uopšte razlikuješ Bošnjake i muslimane?
Ja jasno razlikujem ali ti i tvoje stranacke kolege nikada necete shvatiti šta je Bošnjak.
Ja sam Bošnjak i ne treba mi uputstvo islamske zajednice o tome ko sam. Možda tebi treba.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#89577 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

512MB wrote: 27/03/2023 16:33 Ljevica u BiH više ne postoji.

Postoji Dodik, Čović, i tamo neki pohlepni i krezubi muslimani iz Sarajeva koje će oni birati.

Nova situacija na političkoj sceni i treba stvari nazvati pravim imenom :sad:
I kome to da zahvalimo i ispostavimo račun.Prošlost se ne moze izmjeniti jedino ako ima kaki vremeplov.Buducnost se moze mjenjati.Prvo pobacati lopove i pljackase u tamnice a onda izabrati zdrave snage koje ce se obracunati sa srbskim i hrvatskim nacistima.Prvo Bosnje da se kutarisu ovijeH sto ce za ramazan postiti a u dzep trpati i onda pred begovom dijeliti bajram banku.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#89578 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

noviforumas wrote: 27/03/2023 16:56
Ademović: Odlučivanje kantona o imenovanju Vlade FBiH su naznake obrisa trećeg entiteta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ademovi ... /230327134

Sta cemo sad? Je li vrijeme da se Kemu izbaci iz stranke? :lol:
Pohvalno je da tamo nisu svi Dritani. Razdvaja se polako žito od kukolja. Samo je pitanje koliko ce nepopravljive štete biti napravljeno.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#89579 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Kao sto je bilo za ocekivati Irfan Cengic je bio popljuvan od pljuvackih brigada za ovu izjavu:
Tu ne vidim nikakvu viziju za budućnost niti da misle o državi i ljudima. I jedna i druga grupacija imaju historijsku šansu koju će propustiti. SDA ima priliku pustiti vlast parlamentarnoj većini i tako pokazati da zaista želi građansku BiH i ubiti zauvijek 'legitimno predstavljanje'. Sa druge šanse SDP ima historijsku šansu da jasno kaže OHR-u da nećemo formirati vlast bez dugoročnog rješenja, koje istinski deblokira FBiH, ukida mehanizme blokada i koje će biti korak ka građanskoj BiH. Nažalost ne vidim dovoljno mudrosti niti u jednoj grupaciji stranaka, sve se svelo na to kako sačuvati i kako dobiti fotelje. A u takvom ponašanju trpe ljudi i država",


Vrhunski "argument" je bio sta se politicari sa nizih nivo imaju mjesati u vise nivoe. A Kad je Konakovic bulaznio o tri nebitna drzavna ministarstva sa kantonalnog nivoa koju su drzali prosli predstavnici iako je tad bilo na kantonalnom nivou. I na kraju nije uspio ni zadrzati ta ministarstva nego je ministarstvo sigurnosti morao dati Dodiku. Uz to jos i da entitetske policije predstavljaju drzavu pred EUROPOL-om i na kraju da bi kontrolu nad OSA-om dao "hrvatskoj opoziciji" tj. Iliji Cvitanovicu. I to u vrijeme jedne od najtezih sigurnosnih situacija u Evropi u zadnjih nekoliko decenija. Simpatizeri X-morke misle da su Covic i Dodik sasvim slucajo zainteresirani za sigurnosni aparat BiH. Mada se X-morki mora priznati da se drze koalicionog dogovora. Sve sto su obecali dati, daju.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#89580 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Ko je tačno pljuvao Irfana Čengića?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#89581 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Leverage wrote: 27/03/2023 17:03
animus wrote: 27/03/2023 17:02
Ja jasno razlikujem ali ti i tvoje stranacke kolege nikada necete shvatiti šta je Bošnjak.
Ja sam Bošnjak i ne treba mi uputstvo islamske zajednice o tome ko sam. Možda tebi treba.
Jedno je kada se neko izjasni Bošnjakom a drugo kada se ponašaš kao Bošnjak. To je ogromna razlika.
Za ovaj drugi post što je pitao ko je Bošnjak samo par karakteristika jer očigledno nije još naučio.
Bošnjak je spreman da pogine za svoju državu i nikada je nece izdati.
Bošnjaku je drugi Bošnjak uvijek važniji od drugih a naročito osoba koje mu rade protiv države.
Bošnjak ima ponos i ne dopušta da ga drugi omalovaže i ponize.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#89582 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

animus wrote: 27/03/2023 17:12
Leverage wrote: 27/03/2023 17:03
Ja sam Bošnjak i ne treba mi uputstvo islamske zajednice o tome ko sam. Možda tebi treba.
Jedno je kada se neko izjasni Bošnjakom a drugo kada se ponašaš kao Bošnjak. To je ogromna razlika.
Za ovaj drugi post što je pitao ko je Bošnjak samo par karakteristika jer očigledno nije još naučio.
Bošnjak je spreman da pogine za svoju državu i nikada je nece izdati.
Bošnjaku je drugi Bošnjak uvijek važniji od drugih a naročito osoba koje mu rade protiv države.
Bošnjak ima ponos i ne dopušta da ga drugi omalovaže i ponize.
Pa to si ti opisao Dinu.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#89583 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

animus wrote: 27/03/2023 17:06
noviforumas wrote: 27/03/2023 16:56

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ademovi ... /230327134

Sta cemo sad? Je li vrijeme da se Kemu izbaci iz stranke? :lol:
Pohvalno je da tamo nisu svi Dritani. Razdvaja se polako žito od kukolja. Samo je pitanje koliko ce nepopravljive štete biti napravljeno.
Drzavni sigurnosni aparat neces nikad vise vratiti kao ni drzavno tuzilastvo koje je SDA dala Covicu i Dodiku. Svak iz "muslimanske" kvote je dao koliko je mogao.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#89584 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

animus wrote: 27/03/2023 17:06
noviforumas wrote: 27/03/2023 16:56

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ademovi ... /230327134

Sta cemo sad? Je li vrijeme da se Kemu izbaci iz stranke? :lol:
Pohvalno je da tamo nisu svi Dritani. Razdvaja se polako žito od kukolja. Samo je pitanje koliko ce nepopravljive štete biti napravljeno.
Daj molim te, jel vjerujes u ovo, pa mora se Kemica kobejagi sada vadit pred narodom da je kontra ovog, kada je vidio koliko ga je narod popljuvo sto jd predlozio samog sebe za rukovodstvo DN, a uzp i genocidni element ga na to mjesto izabrali...

Njegova i Camparin zabrinutost mi je isti nivo licemjerstva kao kad Cudicka kao nije htjela iz principa da glasa za Cavaru... :lol:

Predstava za mamlaze koji nemaju 2 klikera u glavi...
velikonja
Posts: 796
Joined: 19/01/2014 20:37

#89585 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

IrenaT wrote: 27/03/2023 16:54 Hajdemo pojasniti par cinjenica
1. Da li je Hdz / Cavara blokirao uspostavu Vlade FBIH u periodu 2019-2022 nakon izbora 2018?
Ja tvrdim da nema nijednog dokaza o tome. Da li mu je iko od stranaka , organizacija, gradjana dostavio neki prijedlog sastava Vlade FBiH sa imenima mandatara i ministara ? Ako mu niko nije dostavio nista, pa cak ni svoju licnu kandidaturu ne moze se reci da je blokirao. Evo ja tvrdim da ni Lendo jos uvijek nista ne blokira. kad se dobije prijedlog onda se ima nekih razumnih 8 dana da se prihvati i odbije. Ne moze se reci znali smo mi da on nece prihvatit i to da je dokaz blokade.
2. Zasto je Schmidt izabrao onaj timing nakon zakljucenja birackih mjesta da objavi promjene?
Zato sto je razuman covjek i vidi sa kakvim likovima ima posla. Zamislite da je 3 mjeseca prije izbora objavio one promjene? Koliko bi odjedmom kandidata promjenilo naciju sa ciljem ulaska u dom naroda (i ne bi im se vidjelo izjasnjenje na listicu) i kakav bismo inzinjering imali, vjerujem da bi mnogo stranaka koristilo te metode. Ovako nije uticao ni na volju biraca. Jest malo nedemokratski al sa nemoralnom stokom moras namazano
bilo bi lijepo da uzmes knjigu, tj ustav fbih u sake

cavara predlaze stastav vlade uz suglasnost oba potpredsjednika- cavara predlaze a ne stranka, organizacija gradjana i sl
a nije predlozio
na kraju krajeva i on je bio u teh mandatu....

jer

klubovi zastupnika u dn f bih predlazu kandidate za predsjednika i dva potpredsjednika, pravi se zajednicka lista i salje se domovima parlamenta fbih - dakle min 6 b,h,s zastupnika je predlegalo kandidate za zajednicku listu. na zallost, bez hdz se nije moglo predloziti h opcija niti usvojiti zajednicka lista

hdz nikada nije htio razgovarati o predlaganju imena bez izmjene izbornog zakona onako kako njima / schmidt-u odgovara

nadam se da je sad maaalo jasnija osptukcija

a sad, natrag na kamenjar :run:
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#89586 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

animus wrote: 27/03/2023 17:12
Leverage wrote: 27/03/2023 17:03
Ja sam Bošnjak i ne treba mi uputstvo islamske zajednice o tome ko sam. Možda tebi treba.
Jedno je kada se neko izjasni Bošnjakom a drugo kada se ponašaš kao Bošnjak. To je ogromna razlika.
Za ovaj drugi post što je pitao ko je Bošnjak samo par karakteristika jer očigledno nije još naučio.
Bošnjak je spreman da pogine za svoju državu i nikada je nece izdati.
Bošnjaku je drugi Bošnjak uvijek važniji od drugih a naročito osoba koje mu rade protiv države.
Bošnjak ima ponos i ne dopušta da ga drugi omalovaže i ponize.
Ko si ti da dijeliš lekcije o tome kakav Bošnjak treba da bude? Imate srednji prst i ti i tvoj reis koji bi da dijelite ovakve lekcije bilo kome.
velikonja
Posts: 796
Joined: 19/01/2014 20:37

#89587 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

pici wrote: 27/03/2023 17:04
512MB wrote: 27/03/2023 16:33 Ljevica u BiH više ne postoji.

Postoji Dodik, Čović, i tamo neki pohlepni i krezubi muslimani iz Sarajeva koje će oni birati.

Nova situacija na političkoj sceni i treba stvari nazvati pravim imenom :sad:
I kome to da zahvalimo i ispostavimo račun.Prošlost se ne moze izmjeniti jedino ako ima kaki vremeplov.Buducnost se moze mjenjati.Prvo pobacati lopove i pljackase u tamnice a onda izabrati zdrave snage koje ce se obracunati sa srbskim i hrvatskim nacistima.Prvo Bosnje da se kutarisu ovijeH sto ce za ramazan postiti a u dzep trpati i onda pred begovom dijeliti bajram banku.
z lagumdzjiji i 2010., pleme mu hohstaplersko
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#89588 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

velikonja wrote: 27/03/2023 17:17 hdz nikada nije htio razgovarati o predlaganju imena bez izmjene izbornog zakona onako kako njima / schmidt-u odgovara
Nemoj tako bolan. Sad kad simpatizeri X-morke priteknu u pomoc sa pojasnjenjom kako niko iz "muslimanske" kvote nije to ni trazio od HDZ-a.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#89589 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

plavi_E wrote: 27/03/2023 17:10 Kao sto je bilo za ocekivati Irfan Cengic je bio popljuvan od pljuvackih brigada za ovu izjavu:
Tu ne vidim nikakvu viziju za budućnost niti da misle o državi i ljudima. I jedna i druga grupacija imaju historijsku šansu koju će propustiti. SDA ima priliku pustiti vlast parlamentarnoj većini i tako pokazati da zaista želi građansku BiH i ubiti zauvijek 'legitimno predstavljanje'. Sa druge šanse SDP ima historijsku šansu da jasno kaže OHR-u da nećemo formirati vlast bez dugoročnog rješenja, koje istinski deblokira FBiH, ukida mehanizme blokada i koje će biti korak ka građanskoj BiH. Nažalost ne vidim dovoljno mudrosti niti u jednoj grupaciji stranaka, sve se svelo na to kako sačuvati i kako dobiti fotelje. A u takvom ponašanju trpe ljudi i država",


Vrhunski "argument" je bio sta se politicari sa nizih nivo imaju mjesati u vise nivoe. A Kad je Konakovic bulaznio o tri nebitna drzavna ministarstva sa kantonalnog nivoa koju su drzali prosli predstavnici iako je tad bilo na kantonalnom nivou. I na kraju nije uspio ni zadrzati ta ministarstva nego je ministarstvo sigurnosti morao dati Dodiku. Uz to jos i da entitetske policije predstavljaju drzavu pred EUROPOL-om i na kraju da bi kontrolu nad OSA-om dao "hrvatskoj opoziciji" tj. Iliji Cvitanovicu. I to u vrijeme jedne od najtezih sigurnosnih situacija u Evropi u zadnjih nekoliko decenija. Simpatizeri X-morke misle da su Covic i Dodik sasvim slucajo zainteresirani za sigurnosni aparat BiH. Mada se X-morki mora priznati da se drze koalicionog dogovora. Sve sto su obecali dati, daju.
Za 3 mjeseca gangbang samo takav...samo za 3 mjeseca

A jos uopce jos se nije doslo do kapitalnih tema, izbornog zakona, gasovoda i inih drugih stvari...

To ce da bude prskanje samo tako...

Onaj alkos umjesto da kupi 2 normalna helikoptera, restaurira ruske u Bijeljina i jos na to kaze, kupit cemo mi i americke, nakupilo se para... :lol:
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#89590 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

velikonja wrote: 27/03/2023 17:17
IrenaT wrote: 27/03/2023 16:54 Hajdemo pojasniti par cinjenica
1. Da li je Hdz / Cavara blokirao uspostavu Vlade FBIH u periodu 2019-2022 nakon izbora 2018?
Ja tvrdim da nema nijednog dokaza o tome. Da li mu je iko od stranaka , organizacija, gradjana dostavio neki prijedlog sastava Vlade FBiH sa imenima mandatara i ministara ? Ako mu niko nije dostavio nista, pa cak ni svoju licnu kandidaturu ne moze se reci da je blokirao. Evo ja tvrdim da ni Lendo jos uvijek nista ne blokira. kad se dobije prijedlog onda se ima nekih razumnih 8 dana da se prihvati i odbije. Ne moze se reci znali smo mi da on nece prihvatit i to da je dokaz blokade.
2. Zasto je Schmidt izabrao onaj timing nakon zakljucenja birackih mjesta da objavi promjene?
Zato sto je razuman covjek i vidi sa kakvim likovima ima posla. Zamislite da je 3 mjeseca prije izbora objavio one promjene? Koliko bi odjedmom kandidata promjenilo naciju sa ciljem ulaska u dom naroda (i ne bi im se vidjelo izjasnjenje na listicu) i kakav bismo inzinjering imali, vjerujem da bi mnogo stranaka koristilo te metode. Ovako nije uticao ni na volju biraca. Jest malo nedemokratski al sa nemoralnom stokom moras namazano
bilo bi lijepo da uzmes knjigu, tj ustav fbih u sake

cavara predlaze stastav vlade uz suglasnost oba potpredsjednika- cavara predlaze a ne stranka, organizacija gradjana i sl
a nije predlozio
na kraju krajeva i on je bio u teh mandatu....

jer

klubovi zastupnika u dn f bih predlazu kandidate za predsjednika i dva potpredsjednika, pravi se zajednicka lista i salje se domovima parlamenta fbih - dakle min 6 b,h,s zastupnika je predlegalo kandidate za zajednicku listu. na zallost, bez hdz se nije moglo predloziti h opcija niti usvojiti zajednicka lista

hdz nikada nije htio razgovarati o predlaganju imena bez izmjene izbornog zakona onako kako njima / schmidt-u odgovara

nadam se da je sad maaalo jasnija osptukcija

a sad, natrag na kamenjar :run:
Ma nije Cavara blokir'o, to je sve bila taktika SDA da skrenu paznju sa Sekine falsifikovane diplome... :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#89591 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 27/03/2023 15:40
Point. wrote: 27/03/2023 15:01 Nije bitno šta je rekao, bitno je ko je rekao. To je ta priča.
Pa ako prica autoritetom vrhovnog vjerskog lidera naravno da je bitno.
Je li šta loše rekao?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#89592 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

Opet se ŽK-fanatikosi po povratku sa svakodnevne doze kod Avde žale na sopstveni osjećaj i percepciju "popišavanja, gutanja, pljuvanja... itd."

Hebem ga, nisam ljekar ili farmaceut, ali možda bi valjalo da promjene terapiju...
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#89593 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

animus wrote: 27/03/2023 17:12
Bošnjak je spreman da pogine za svoju državu i nikada je nece izdati.
Bošnjaku je drugi Bošnjak uvijek važniji od drugih a naročito osoba koje mu rade protiv države.
Bošnjak ima ponos i ne dopušta da ga drugi omalovaže i ponize.
Ja sam Bošnjak i NISAM spreman da poginem za državu jer sam se debelo zajebao 1992-1995 kad sam dobrovoljno i bez ičije prisile uzeo pušku ...mlad,glup,zelen.
Meni nikad neće biti važniji neki drugi Bošnjak samo zato što se zove Ibrahim ili Mustafa a ne valja pet para.Uvijek ću prednost dati ljudskosti nad nacijom.
Imam svoj ponos koga su mi drugi bošnjaci pokušavali uništiti i nijedan srbin ili hrvat mi nakon rata nije učinio zlo ili spletku,samo bošnjaci...
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#89594 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Vaya wrote: 27/03/2023 17:20 Onaj alkos umjesto da kupi 2 normalna helikoptera, restaurira ruske u Bijeljina i jos na to kaze, kupit cemo mi i americke, nakupilo se para...
Da belaj bude jos veci. On Amerima izgleda nije ni rekao da para kojie treba dati BiH vise nema u budzetu. Amer i dalje misli da sve ide po planu. :-)

Ministar Helez se zahvalio na iskazanoj spremnosti SAD-a za osiguranje dodatnog paketa pomoći u visini od 23 miliona dolara za nabavku helikoptera, što će nadalje unaprijediti operativnost OS BiH, te osigurati nastavak aktivnosti na ispunjavanju ciljeva ka euroatlantskom putu BiH.
Za kraj, brigadir Adams je najavio da će najavljena donacija helikoptera biti realizirana po okončanju administrativnih procedura te poručio kako SAD ostaju posvećene nastavku saradnje sa željom da se ista unaprijedi u budućnosti, što bi dovelo do konačne integracije BiH u NATO savez.


copied by @GOLDZEN sa teme o OS BiH

Ili je i njemu pricao one nebuloze o nekoj ustedjevini sa kojom misli platiti bh. udio. Neznas sta je gore
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89595 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

pici wrote: 27/03/2023 17:04
512MB wrote: 27/03/2023 16:33 Ljevica u BiH više ne postoji.

Postoji Dodik, Čović, i tamo neki pohlepni i krezubi muslimani iz Sarajeva koje će oni birati.

Nova situacija na političkoj sceni i treba stvari nazvati pravim imenom :sad:

I kome to da zahvalimo i ispostavimo račun
.Prošlost se ne moze izmjeniti jedino ako ima kaki vremeplov.Buducnost se moze mjenjati.Prvo pobacati lopove i pljackase u tamnice a onda izabrati zdrave snage koje ce se obracunati sa srbskim i hrvatskim nacistima.Prvo Bosnje da se kutarisu ovijeH sto ce za ramazan postiti a u dzep trpati i onda pred begovom dijeliti bajram banku.
Svima. Ne postoji Bošnjački političar kojem je narod i država ispred para, tendera i stanova. Nažalost ne postoji.
Last edited by 512MB on 27/03/2023 17:34, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#89596 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

On iz prohladnog Geteborga ovdje drži lekcije o tome kakav ko treba da bude Bošnjak.
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89597 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Evo ga, killer argument, ta će dijaspora.


Dakle:

- nevalja Bošnjačka dijaspora
- Nevalja Željko Komšić
- Nevalja Reis Kavazović

Al zato valja:

- Dario Kordić
- Čović i Dodik
- Marinko Čavara


Ljevica :sad:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#89598 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Leverage wrote: 27/03/2023 17:32 On iz prohladnog Geteborga ovdje drži lekcije o tome kakav ko treba da bude Bošnjak.
Bolje pustiti sarajevske sećijaše poput tebe da odluče koliko se ljudi po Mostaru i Stocu trebaju nategnuti Čoviću
IrenaT
Posts: 102
Joined: 07/10/2021 11:53

#89599 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by IrenaT »

velikonja wrote: 27/03/2023 17:17
IrenaT wrote: 27/03/2023 16:54 Hajdemo pojasniti par cinjenica
1. Da li je Hdz / Cavara blokirao uspostavu Vlade FBIH u periodu 2019-2022 nakon izbora 2018?
Ja tvrdim da nema nijednog dokaza o tome. Da li mu je iko od stranaka , organizacija, gradjana dostavio neki prijedlog sastava Vlade FBiH sa imenima mandatara i ministara ? Ako mu niko nije dostavio nista, pa cak ni svoju licnu kandidaturu ne moze se reci da je blokirao. Evo ja tvrdim da ni Lendo jos uvijek nista ne blokira. kad se dobije prijedlog onda se ima nekih razumnih 8 dana da se prihvati i odbije. Ne moze se reci znali smo mi da on nece prihvatit i to da je dokaz blokade.
2. Zasto je Schmidt izabrao onaj timing nakon zakljucenja birackih mjesta da objavi promjene?
Zato sto je razuman covjek i vidi sa kakvim likovima ima posla. Zamislite da je 3 mjeseca prije izbora objavio one promjene? Koliko bi odjedmom kandidata promjenilo naciju sa ciljem ulaska u dom naroda (i ne bi im se vidjelo izjasnjenje na listicu) i kakav bismo inzinjering imali, vjerujem da bi mnogo stranaka koristilo te metode. Ovako nije uticao ni na volju biraca. Jest malo nedemokratski al sa nemoralnom stokom moras namazano
bilo bi lijepo da uzmes knjigu, tj ustav fbih u sake

cavara predlaze stastav vlade uz suglasnost oba potpredsjednika- cavara predlaze a ne stranka, organizacija gradjana i sl
a nije predlozio
na kraju krajeva i on je bio u teh mandatu....

jer

klubovi zastupnika u dn f bih predlazu kandidate za predsjednika i dva potpredsjednika, pravi se zajednicka lista i salje se domovima parlamenta fbih - dakle min 6 b,h,s zastupnika je predlegalo kandidate za zajednicku listu. na zallost, bez hdz se nije moglo predloziti h opcija niti usvojiti zajednicka lista

hdz nikada nije htio razgovarati o predlaganju imena bez izmjene izbornog zakona onako kako njima / schmidt-u odgovara

nadam se da je sad maaalo jasnija osptukcija

a sad, natrag na kamenjar :run:
Kao prvo mogao je predlozit sastav Vlade, iako je bio u tzv tehnickom mandatu, takvo nesto se ne spominje u Ustavu pa ga ne moze ogramicavat. Dakle, moguce je da je hdz blokiro uspostavu tzv predsjednistva Federacije time sto nije nikog predlagao, a klub hrvata je bio duzan. Da li ih je iko, ukljucivo rukovodstvo doma naroda podsjecao na tu obavezu i poduzeo bilo kakvu pravnu radnju zbog necinjenja?

Formalno predsjednik predlaze (jer parlament mora usvojit) ali da li mu je iko ikad dostavio kakve prijedloge sa konkretnim imenima i izrazima volje tih ljudi da budu u Vladi. Ja ne vjerujem da predsjednik FBih moze bit tako neozbiljan da dostavi prijedlog gdje bi on probro 15 ljudi s ulice i bez da ih i pita da li bi bili ministri i predlozi ih parlamentu. Recimo, zasto niko nije nikog predlozio umjesto Salke Bukvarevica i jos nekih ministara koji su otisli iz vlade sticajem okolnosti ?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#89600 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

512MB wrote: 27/03/2023 16:08 O jebote ne znate jestel pošli il došli. Kakvi ba "predstavnici naroda", i gdje to ima u ustavu?
Ako nema u Ustavu onda zasto se pozivate non stop na to :D ? SDA treba da odobri novoj prlamentarnoj vecini da napravi vladu,jel tako :D ?
Locked