Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#87751 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

Hebo monty payton i nadrealiste :mrgreen:
Zoran Tegeltija, ministar finansija i trezora Bosne i Hercegovine, odgovarao je danas na pitanja o planiranom rastu plaća funkcionera BiH i sprječavanju da to toga dođe, te je ocijenio da u Bosni i Hercegovini nije problem najviših plaća, koje primaju upravo funkcioneri i najveće su u regiji, nego najnižih, i da te visoke plaće iz budžeta BiH prima tek 90 ljudi i za povećanje njihovih plaća treba tek 500.000 KM.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#87752 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

archi_a wrote: 20/03/2023 14:24
Ustavnopravna komisija Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, glasovima HDZ-a i SNSD-a, nije prihvatila dopune Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine kojim se kažnjava narušavanje suvereniteta Bosne i Hercegovine.
Idemo dalje.
A šta si očekivao? U nekoj drugoj varijanti bi ovaj zakon prošao? SDFA bi to sigurno progurala? Znaš li kako se biraju ta tijela i komisije? Evo sve i da je prošlo komisiju u kojoj bi nekim čudom izbacili sve HDZ i SNSD ljude (siguran sam da su u prethodnim mandatimda SDFA tako radili) misliš da bi zakon prošao u parlamentarnoj proceduri? Klasični spin. Ja predlažem da sljedeći bude ukidanje entiteta pa kada ga opet obore da imaš šta spinovati.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#87753 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

"To je nevjerovatno. Pa kada je bio ministar iz redova DF-a Sifet Podžić, moj prethodnik, kojeg izuzetno cijenim i poštujem, ni marke nije povećan budžet OS BiH, čak je dva puta s smanjen. Komšić je bio član Predsjedništva BiH, a marke nije bilo povećano. Sada je problem što je povećano preko 90 miliona KM za OS BiH. Prvi put u postdejtonskoj BiH da je povećan budžet OS BiH i to za veliku sumu novca. Nema stavke oprema, to ide u kompletu za OS BiH i mi raspoređujemo. Nije mi jasno čime se bave... Ovo je za cijelu državu, treba svima da je na ponos da Oružane snage imaju povećan budžet", rekao je Helez.

Načelnik Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH generalpukovnik Senad Mašović ističe da još nisu dobili uvid u Nacrt budžeta, ali da je pozitivan efekt taj što dolazi do poboljšanja personalnog statusa pripadnika OS BiH u smislu povećanja plata.

To će, smatra on, omogućiti ostanak vojnika u službi, ali i doprinijeti prijemu novih. Ipak, nada se da će doći i do opremanja tj. modernizacije OS BiH, ali da je svjestan aktuelnog stanja i da mnoge stvari nisu tretirane te se nada u pomoć međunarodnih partnera, kao i do sada.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#87754 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 15:38
"To je nevjerovatno. Pa kada je bio ministar iz redova DF-a Sifet Podžić, moj prethodnik, kojeg izuzetno cijenim i poštujem, ni marke nije povećan budžet OS BiH, čak je dva puta s smanjen. Komšić je bio član Predsjedništva BiH, a marke nije bilo povećano. Sada je problem što je povećano preko 90 miliona KM za OS BiH. Prvi put u postdejtonskoj BiH da je povećan budžet OS BiH i to za veliku sumu novca. Nema stavke oprema, to ide u kompletu za OS BiH i mi raspoređujemo. Nije mi jasno čime se bave... Ovo je za cijelu državu, treba svima da je na ponos da Oružane snage imaju povećan budžet", rekao je Helez.

Načelnik Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH generalpukovnik Senad Mašović ističe da još nisu dobili uvid u Nacrt budžeta, ali da je pozitivan efekt taj što dolazi do poboljšanja personalnog statusa pripadnika OS BiH u smislu povećanja plata.

To će, smatra on, omogućiti ostanak vojnika u službi, ali i doprinijeti prijemu novih. Ipak, nada se da će doći i do opremanja tj. modernizacije OS BiH, ali da je svjestan aktuelnog stanja i da mnoge stvari nisu tretirane te se nada u pomoć međunarodnih partnera, kao i do sada.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116
Komsic se brine za drzavu prica hiljadita ubleha vlasicka :lol: :lol: , osbih nikad vise para nisu dobile i povecanje gdje je u godinama komsiceve vlasti taj isti budzet smanjivan al komso brani bih udara protivnike po prstima :oops:
A_A_AKCIJA
Posts: 5895
Joined: 16/11/2009 02:54

#87755 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 14:10
Član Predsjedništva BiH Željko Komšić na današnjoj sjednici Predsjedništva BiH glasao je protiv prijedloga Budžeta za 2023. godinu.

Iz njegovog kabineta su istakli su da je Komšić glasao protiv prijedloga budžeta zbog povećanja plata političarima i zbog toga što ovogodišnji budžet nije predvidio sredstva za nabavku opreme za Oružane snage BiH.

Dodali su da na prijedlog nije data saglasnost i zbog toga što Fiskalni okvir nije predvidio mogućnost izdvajanja tih sredstava, a koja su neophodna OS BIH.

"Neizdvajanjem ovih sredstava ugroženo je djelovanje Oružanih snaga BiH u narednom periodu", saopćeno je.
Slavite kolaboracionisti, slavite kao i oni u crnoj gori, slavite i ovdje na forumu, oblizujte se, aplaudirajte do daljnjeg. Trenutno ste dobili dritane za područje BiH, al neće ni to vječno trajati. Uživajte u trenutku. :wink:
Edit, vidim postavljeno već
Last edited by A_A_AKCIJA on 20/03/2023 15:50, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#87756 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 15:42
archi_a wrote: 20/03/2023 14:10

Slavite kolaboracionisti, slavite kao i oni u crnoj gori, slavite i ovdje na forumu, oblizujte se, aplaudirajte do daljnjeg. Trenutno ste dobili dritane za područje BiH, al neće ni to vječno trajati. Uživajte u trenutku. :wink:
Ministar odbrane BiH Zukan Helez za Klix.ba je kazao kako mu je nevjerovatno da je član Predsjedništva BiH Željko Komšić odbio glasati za budžet iako su značajno povećana sredstva za Oružane snage BiH i to za skoro 100 miliona KM.

"To je nevjerovatno. Pa kada je bio ministar iz redova DF-a Sifet Podžić, moj prethodnik, kojeg izuzetno cijenim i poštujem, ni marke nije povećan budžet OS BiH, čak je dva puta s smanjen. Komšić je bio član Predsjedništva BiH, a marke nije bilo povećano. Sada je problem što je povećano preko 90 miliona KM za OS BiH. Prvi put u postdejtonskoj BiH da je povećan budžet OS BiH i to za veliku sumu novca. Nema stavke oprema, to ide u kompletu za OS BiH i mi raspoređujemo. Nije mi jasno čime se bave... Ovo je za cijelu državu, treba svima da je na ponos da Oružane snage imaju povećan budžet", rekao je Helez.
Hajde sve, ali što ga on ne poveća za sve ove godine? Čak su ga i smanjivali. Kakavo licemjerje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#87757 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

archi_a wrote: 20/03/2023 14:10
Član Predsjedništva BiH Željko Komšić na današnjoj sjednici Predsjedništva BiH glasao je protiv prijedloga Budžeta za 2023. godinu.

Iz njegovog kabineta su istakli su da je Komšić glasao protiv prijedloga budžeta zbog povećanja plata političarima i zbog toga što ovogodišnji budžet nije predvidio sredstva za nabavku opreme za Oružane snage BiH.

Dodali su da na prijedlog nije data saglasnost i zbog toga što Fiskalni okvir nije predvidio mogućnost izdvajanja tih sredstava, a koja su neophodna OS BIH.

"Neizdvajanjem ovih sredstava ugroženo je djelovanje Oružanih snaga BiH u narednom periodu", saopćeno je.
Slavite kolaboracionisti, slavite kao i oni u crnoj gori, slavite i ovdje na forumu, oblizujte se, aplaudirajte do daljnjeg. Trenutno ste dobili dritane za područje BiH, al neće ni to vječno trajati. Uživajte u trenutku. :wink:
nevjerovatan si godinama si kukao da se poveca budzet osbih kad se to desilo u osbih dobile najbeci budzet od nastanka usutio si se u vezi te cinjenice i jos dodatno pljujes po njoj :lol: jer to nisu usvojili SDF patriote, a isto tako sutis na cinjenicu da one koje podrzavas su umanjili budžet osbih pa dns vojnici nemaju hranu u kasarnama i akibetli uniformu :oops: :oops:
A_A_AKCIJA
Posts: 5895
Joined: 16/11/2009 02:54

#87758 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

@archi_a

Nego, da te kao nekoga koga sam smatrao ozbiljnim forumašem pitam.

Jel to nisi znao da Željko nije povećavao budžet OS protekle 4 godine i da ga je smanjivao?

Šta je bilo sa opremom u tim budžetima?

A javim ti se i za Europol, dok provjerim par detalja.
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#87759 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mrvice_ba »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 15:54 @archi_a

Nego, da te kao nekoga koga sam smatrao ozbiljnim forumašem pitam.

Jel to nisi znao da Željko nije povećavao budžet OS protekle 4 godine i da ga je smanjivao?

Šta je bilo sa opremom u tim budžetima?

A javim ti se i za Europol, dok provjerim par detalja.
Pusti sda bota
User avatar
Athlon64
Posts: 2543
Joined: 24/11/2022 17:51

#87760 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Novak20 wrote: 20/03/2023 15:25
archi_a wrote: 20/03/2023 15:13 Nije dogovoreno NIŠTA oko imena kandidata. Jedino je dogpvoreno da se jedni drugima ne miješaju u odluke. Secesionisti ne dogovaraju ništa sa trojkom, niti ih pitaju za mišljenje. Predlože svog kandidata a ovi moraju prihvatiti ili belaj. Znamo kako završava, ili blokadom ili napuštanjem sastanka. Nazivajte stvari pravim imenom!
Otkuda znaš što je dogovoreno, a što nije ?

Cvitanović je jagnje u odnosu na Mehmedovića koji je također predložen.
Da mu ne navodim knjigu aferima. :D
UZP-ovcima jeste...

... jer je Mehmedovic penicilin za UZP-ovce.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#87761 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

Athlon64 wrote: 20/03/2023 16:13
Novak20 wrote: 20/03/2023 15:25

Otkuda znaš što je dogovoreno, a što nije ?

Cvitanović je jagnje u odnosu na Mehmedovića koji je također predložen.
Da mu ne navodim knjigu aferima. :D
UZP-ovcima jeste...

... jer je Mehmedovic penicilin za UZP-ovce.
Ah, pa jeste. Ime mu se između ostalog dovodi u vezu sa mudžahedinima i sličnim poslijeratnim teroristima.

Penicilin ili ne, možete kmečati zajedno.
User avatar
Point.
Posts: 27749
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#87762 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Mishelinke wrote: 20/03/2023 16:20
archi_a wrote: 20/03/2023 14:36 Vezano za zastavu rs-a, očekujem pokušaj diskreditacije mog komentara od strane nekog hadalja sa tvrdnjom da je i milorad u predsjedništvu BiH unio tu zastavu u prošlom mandatu. Da, jeste, na prvom zvaničnom sastanku je napravio diverziju i znamo da je nakon toga ta zastava uklonjena sa svih zvaničnih sastanaka, uklonjena je u njegov lični kabinet i ispred vrata njegovog kabineta. Mogla se vidjeti samo ako neko pristane da ga tamo primi na razgovor. Sada imamo i u ministarstvu sigurnosti i u ministarstvu vanjske trgovine istaknutu trobojku na zvaničnim sastancima i prijemima i pres konferencijama, imamo i službenika mup-a entiteta rs koji će u državnom ministarstvu raditi na prijemu sigurnosnih i obavještajnih podataka na državnom nivou i to je ovim dritanima sasvim normalno i dopustivo. Činjenica, nikad jadnije i poraženije, bez plana, bez odgovora država nije bila nego u ovih par mjeseci jagme za fotelje ovih pogubljenih likova spremnih na relaksaciju i kompromis. Ovo izgleda gore nego iživljavanje i orgijanje litijaša po ulicama u CG, prije par mjeseci.
Šta fali zastavi? Svakako ta zastava je vaša ljubav i voljeli bi da ste pod okriljem iste.

Zar nije vaš šejh Zaha izjavio da se treba da okrenemo Srbiji i Rusiji, a kod njih su sve same trobojke? Majka Rusija i seka Srbija. Jel tako?

Također, Alija je pola života proveo pod tom zastavom i sve je radio da Bosnu parkira pod okrilje iste. Jel Alija aminovao tu zastavu još u Ankari 1993. godine, u vrijeme kada nije bilo ni Holbruka, ni "prijetnji" sa "mrskog vam zapada"?

I da, vas nije briga za državom, niti je ikad i bila. Vas samo brine šta će biti ako odete u opoziciju i ako se otkrije kriminal, izdaja, dokumenti koje čuvate u sefovima, lažne diplome, kriminalna privatizacija i pljačka donacija. Strah vas je zatvora i to višedecenijskog, a za državu, kao i za tužbu za genocid, živo vam se j.e.3.e, kao i do sada što je.

Sutra da vam SNSD ponudi jednu fotelju, svi bi odreda pravoslavne svece okačili u svoje spavaće sobe, a da vam Čović ponudi bar jednu fotelju u federalnoj vladi, drugi dan bi bili u Međugorju i uzvikivali "Zdravo Marijo".

Zato tišina i ni jedne!
Haj ti momak na zrak malo prošetaj i uzmi svježe have, vidim prenosi te.
archi_a
Posts: 10390
Joined: 11/12/2011 18:11

#87763 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Novi, bolji?!? :lol:

Uzjagmili se botovi secesionistički. Dritani, oblizivači. Najviše odgovora po jednoj stranici. Kamenjar forum vol. 2 :bih:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#87764 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

ček ček..ja kako sam shvatio sad kad je budžet povecan za vojsku 100 miliona ovaj glasao protiv kao nema para za opremu vojske a zadnjih 4 godine kad se smanjivao budžet i nije bilo za opremu glasao ZA :D...mozak bolan :lol: . Ko mu smišlja takve spinove da mi je vidjet tu facu :D.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13602
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#87765 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Bobi wrote: 20/03/2023 16:41 ček ček..ja kako sam shvatio sad kad je budžet povecan za vojsku 100 miliona ovaj glasao protiv kao nema para za opremu vojske a zadnjih 4 godine kad se smanjivao budžet i nije bilo za opremu glasao ZA :D...mozak bolan :lol: . Ko mu smišlja takve spinove da mi je vidjet tu facu :D.
Možda ga/ju znaš sa foruma :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#87766 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

JohnnyS wrote: 20/03/2023 16:45
Bobi wrote: 20/03/2023 16:41 ček ček..ja kako sam shvatio sad kad je budžet povecan za vojsku 100 miliona ovaj glasao protiv kao nema para za opremu vojske a zadnjih 4 godine kad se smanjivao budžet i nije bilo za opremu glasao ZA :D...mozak bolan :lol: . Ko mu smišlja takve spinove da mi je vidjet tu facu :D.
Možda ga/ju znaš sa foruma :D
Ma vidi, nova vlast nova pravila ali ne znam cega se boje ako imaju ugovore za stalno, nece ih niko dirat, sto toliko pjene :D. Je da ce neke degradirat ili ce morat pocet nesto radit ali jbg..takav je život :D.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#87767 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Bobi wrote: 20/03/2023 16:41 ček ček..ja kako sam shvatio sad kad je budžet povecan za vojsku 100 miliona ovaj glasao protiv kao nema para za opremu vojske a zadnjih 4 godine kad se smanjivao budžet i nije bilo za opremu glasao ZA :D...mozak bolan :lol: . Ko mu smišlja takve spinove da mi je vidjet tu facu :D.
Zanemarimo opremu za Oruzane snage ali povecanje plata je dovoljno da glasa protiv.

Kako je Feni potvrđeno iz Kabineta Komšića on je bio protiv zbog povećanja plata dužnosnicima i zbog toga što ovogodišnji budžet nije predvidio sredstva za nabavku opreme za Oružane snage BiH.
Predsjedavajuća Vijeća ministara BiH Borjana Krišto je ranije izjavila da budžet predviđa povećanje osnovice sa 535 KM na 600 KM za narednih devet mjeseci u 2023. godini, te uvećanje regresa za godišnji odmor sa 300 KM na 450 KM.
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#87768 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

mishic wrote: 20/03/2023 10:23
Spoiler
Show
Kada će i hoće li uopšte Bošnjaci progledati, veliko je pitanje.

Od Fikreta Abdića preko Bakira Izetbegovića do Elmedina Konakovića radi vlasti i fotelje vrše se izdaje nacionalnih interesa i pokazuje spremnost ne samo da se dijeli i podijeli ovaj narod nego da se unutar njega izazovu sukobi bez obzira na posljedice i egzistencijalnu ugroženost. Fanatizam kojim se pruža podrška jednom, drugom ili trećem od ovih izdajnika vitalnih interesa naroda ukazuje na nedostatak svijesti u tom narodu i visok procenat onih koji su zbog ličnog interesa spremni žrtvovati i najsvetije identitetske odrednice toga naroda od egzistencije preko države, tradicije, kulture...

Trpati sve u isti koš nije mudro i politički korektno ali i trpiti da se žrtvuje toliko života za Fikretovu autonomiju, da se odustane od tužbe protiv Srbije ili da se relativizira UZP, daje za pravo svakom Bošnjaku a posebno onima koji su najveće žrtve tih projekata, da kaže da to nisu i ne mogu biti njihovi predstavnici nikada, nigdje i ni pred kim. Dvije stvari su zajedničke sve trojici ovih izdajnika. Prva je da to čine zbog ličnog interesa-vlasti i druga je da zbog toga sebi uzimaju za pravo ono na što nikakvog prava nemaju svejedno jeli to unutarbošnjački sukob, odustajanje od tužbe ili relativiziranje UZP-a

Ako se uzme da je očuvanje cjelovitosti i teritorijalnog integriteta BiH lični i nacionalni interes svakog Bošnjaka, a jeste, ma da toga mnogi nisu svjesni, da se BiH, njeno društvo, cjelovitost i suživot mogu temeljiti samo na istini, priznanju i prihvatanju činjenica koje su nedvojbeno utvrđene, da je cilj te istine da se utvrdi šta se dogodilo kako se ne bi ponovilo, onda je svakome razumnom jasno da od toga niko i nikada ne bi trebao i smio odustajati. Jer onaj koji odustane automatski odustaje i od cjelovitosti i teritorijalnog integriteta BiH ma koliko se on "busao u prsa" da je patriota i da ne dozvoljava nikome da bude veći u tome od njega.

Ako pak Bošnjaci ni u tome ne mogu naći nepokolebljivo jedinstvo i principijelnu slogu bez ikakvih izuzetaka, ako među njima ima onih koji su spremni za rad vlasti i ličnih interesa odustati od toga, a svjedoci smo da ima, onda o svim onim drugim identitetskim odrednicama, nacionalnim interesima i drugim vrijednostima koje bi trebalo čuvati, razvijati i štititi, da i ne govorimo. Tri pojedinca sama po sebi nisu problem, takvih se svugdje i uvijek može naći ali jeste problem fanatizam popriličnog broja onih koji stanu iza takvih stavova a nisu ni svjesni o čemu se radi.
Uzalud je to tvoje pozivanje na jedinstvo Bosnjaka. Pgotovo ne na ovom forumu. Na ovaj forum je odkupio prava da live prenosi "rat za muslimansku kvotu". :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#87769 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

meridiyan wrote: 20/03/2023 17:12
Bobi wrote: 20/03/2023 16:41 ček ček..ja kako sam shvatio sad kad je budžet povecan za vojsku 100 miliona ovaj glasao protiv kao nema para za opremu vojske a zadnjih 4 godine kad se smanjivao budžet i nije bilo za opremu glasao ZA :D...mozak bolan :lol: . Ko mu smišlja takve spinove da mi je vidjet tu facu :D.
Zanemarimo opremu za Oruzane snage ali povecanje plata je dovoljno da glasa protiv.

Kako je Feni potvrđeno iz Kabineta Komšića on je bio protiv zbog povećanja plata dužnosnicima i zbog toga što ovogodišnji budžet nije predvidio sredstva za nabavku opreme za Oružane snage BiH.
Predsjedavajuća Vijeća ministara BiH Borjana Krišto je ranije izjavila da budžet predviđa povećanje osnovice sa 535 KM na 600 KM za narednih devet mjeseci u 2023. godini, te uvećanje regresa za godišnji odmor sa 300 KM na 450 KM.
Zadnje 4 godine se nisu povecavale plate duznosnicima i davale pare za opremu?
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#87770 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Predpostavljam da je ovih 90 - 100 mil. je tacno za povecanje plata i dnevnica tako da ne moze ni marka ostati da se kupe ni charape za vojnike.
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#87771 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Moramo biti svjesno da onaj koji planira u skorijoj ili daljoj buducnosti ponoviti ono sto ti je radio i 1942. i 1992. ne moze prihvatiti nikakvo naoruzavanje.
archi_a
Posts: 10390
Joined: 11/12/2011 18:11

#87772 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Problem je, a to znaju oni koji prate problematiku OS BiH je što ovaj budžet ne prati agendu do 2027 godine, koja je projekcijama tražila veći budžet za opremanje i dostizanje novih standarda. Ovo nije kreirala nova vlast, ovaj budžet je pripreman u proteklom periodu i sad je usvojen uz smanjenje traženog iznosa za opremanje novim sistemima, naravno opet po željama onih koji usporavaju i umanjuju vrijednost Oružanih snaga. Zato je Komšić glasao protiv, a hadalji spinuju da je ovo pobjeda i pitaju se kako neko može biti protiv? Plate su ok, ali sada vam nije problem što će i dalje biti ovisni o donacijama. Povećanjem plata misle zamazati oči. Pa što ne napraviste iskorak u tom pogledu, kad ste do sada tvrdili kako vam je krivo jer samo od donacija ovisimo, a to je SRAMOTA.
Novi, bolji? :-)
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#87773 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Bobi wrote: 20/03/2023 17:37
meridiyan wrote: 20/03/2023 17:12

Zanemarimo opremu za Oruzane snage ali povecanje plata je dovoljno da glasa protiv.

Kako je Feni potvrđeno iz Kabineta Komšića on je bio protiv zbog povećanja plata dužnosnicima i zbog toga što ovogodišnji budžet nije predvidio sredstva za nabavku opreme za Oružane snage BiH.
Predsjedavajuća Vijeća ministara BiH Borjana Krišto je ranije izjavila da budžet predviđa povećanje osnovice sa 535 KM na 600 KM za narednih devet mjeseci u 2023. godini, te uvećanje regresa za godišnji odmor sa 300 KM na 450 KM.
Zadnje 4 godine se nisu povecavale plate duznosnicima i davale pare za opremu?
Suplje bure nikako se ne moze napuniti ma koliko u njega sipali.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#87774 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

archi_a wrote: 20/03/2023 17:46 Problem je, a to znaju oni koji prate problematiku OS BiH je što ovaj budžet ne prati agendu do 2027 godine, koja je projekcijama tražila veći budžet za opremanje i dostizanje novih standarda. Ovo nije kreirala nova vlast, ovaj budžet je pripreman u proteklom periodu i sad je usvojen uz smanjenje traženog iznosa za opremanje novim sistemima, naravno opet po željama onih koji usporavaju i umanjuju vrijednost Oružanih snaga. Zato je Komšić glasao protiv, a hadalji spinuju da je ovo pobjeda i pitaju se kako neko može biti protiv? Plate su ok, ali sada vam nije problem što će i dalje biti ovisni o donacijama. Povećanjem plata misle zamazati oči. Pa što ne napraviste iskorak u tom pogledu, kad ste do sada tvrdili kako vam je krivo jer samo od donacija ovisimo, a to je SRAMOTA.
Novi, bolji? :-)
prošle godine, pretprošle godine,... sto se nije povecavao budžet za opremu? Nije pratio agendu, sad je to kao sporno, što li?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#87775 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

plavi_E wrote: 20/03/2023 17:39 Predpostavljam da je ovih 90 - 100 mil. je tacno za povecanje plata i dnevnica tako da ne moze ni marka ostati da se kupe ni charape za vojnike.
Zato su prethodne četiri godine uživali u obilju koje su im budžetom omogućili Komšić, Džaferović i Podžić. :D
Locked