Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

doktor78 wrote: 02/12/2022 12:17
Leverage wrote: 02/12/2022 12:14 Evo, da vam kažem kako je ko glasao.

Hurtić i Duratović za Vojina.

Dvojica Draškovih za SDS, jedan nevažeći.

SDP-ovi i Salkić za PDP-ovu listu.
Znači, i da je kompletan PzD ispoštovao, opet ne bi bio izglasan iz opozicije zbog izdaje u njihovim vlastitim redovima?
A Hurtić i Duratović ispoštovali Dodika, i usput isposlovali za sebe pozicije. Win-win situacija :D
I ranije se znalo da je doDick zavrsio ruke u opoziciji i da mu ne treba niko iz PzaD.
Takav je bio dogovor/ferman iz begasa.
Nema u entitetu pc opozicije, samo pijuni u rukama srBskog sveta/majcice rusije.
Sve dok im se ne odbije o glavu.
A hoce, jer se tako mora desiti
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#62252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Osmorka hoce promjene. Super slažem se
Hoce novu Vladu F BiH bez Fadila. Odlicno
Hoce kandidatski status. Extra

Da bi nam ovo Osmorka omogucila mora se dati HDZ-u izborna jedinica da Hrvati sami biraju svoga člana Predsjedništva BiH. Užas
Mora se napraviti reforma RTV sistema FBiH tako da se naprave nacionalni kanali koje ce opet Bosnjaci finansirati. Katastrofa
Povecanje politickog uticaja na OSU i izgradnja plinovoda HZ HB. Odron
Dodik mora u vlast jer je Covicev parter. Nemam rijeci

Na osnovu ovoga mogu reci da se ne radujem ni malo ovoj vlasti i da bi radije da ostane Fadil još deset godina nego ove promjene koje ce državu dovesti u gori položaj od trenutnog koji je svakako vrlo loš. Ko zna šta nas još ceka ako formiraju vlast i šta će se morati sve progutati od strane obdarenog dvojca. Ali eto mene proglasili neki SDA botom zbog ovog mog stava.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#62253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

Login77777 wrote: 02/12/2022 12:19
lerdi wrote: 02/12/2022 12:09
Optužuješ druge da lažu a i sam iznosiš neprovjerene informacije, da ne kažem laži, u najmanju ruku. Evo ja sam 100% siguran da Duratović nije glasao za Dodika nego za Vojina. SDS ga je odvao u logor, pobio mu pola familije i neko očekuje da glasa za njih zato što mu je trenutno politički prihvatiljivija ova druga opcija. Mogu mu reči samo svaka čast jer zbog politike, za razliku od mnogih koji jučer glasaše za Čavaru, nije pljunuo na vlastitu čast i porodicu.
Manimo se hvalenja lika koji se prodao SNSDu. Nije morao za SDS glasati bio je delegat iz druge partije. Tako da mu je taj izgovor slab. A jos slabiji mu je izgovor kad se zna da ide u vladu gdje sjedi Stevandic.
Duratovic i cast ne idu zajedno nikako.
E čuj manimo se hvaljenja. Ko si ti da govoriš bivšem logorašu i povratniku kako će se ponašati u RS-u? Svaka čast svakom od 5 članova PzD jer oni su trenutno največi borci za ovu državu. Da su mene pitali trebali su ući u vlast u RS-u i probati uraditi nešto za te ljude tamo. Uzeti neko ministarsko mjesto pomoću kojeg će bar na neki način olakšati uslove za život ljudima koji su desetljećima već u nemilosti režima. Lako je tuđim, iz Sarajeva naravno, gloginje mlatiti.
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#62254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Ma bilo je odmah ocigledno da je lazna opozicija pogurala Mileta, nego nasi jedva docekali da opet pricaju o glupim i prodanim Bosnjama i slicno.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

lerdi wrote: 02/12/2022 12:27
Login77777 wrote: 02/12/2022 12:19

Manimo se hvalenja lika koji se prodao SNSDu. Nije morao za SDS glasati bio je delegat iz druge partije. Tako da mu je taj izgovor slab. A jos slabiji mu je izgovor kad se zna da ide u vladu gdje sjedi Stevandic.
Duratovic i cast ne idu zajedno nikako.
E čuj manimo se hvaljenja. Ko si ti da govoriš bivšem logorašu i povratniku kako će se ponašati u RS-u? Svaka čast svakom od 5 članova PzD jer oni su trenutno največi borci za ovu državu. Da su mene pitali trebali su ući u vlast u RS-u i probati uraditi nešto za te ljude tamo. Uzeti neko ministarsko mjesto pomoću kojeg će bar na neki način olakšati uslove za život ljudima koji su desetljećima već u nemilosti režima. Lako je tuđim, iz Sarajeva naravno, gloginje mlatiti.
Pa i uci ce
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#62256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

video wrote: 02/12/2022 12:29
lerdi wrote: 02/12/2022 12:27
E čuj manimo se hvaljenja. Ko si ti da govoriš bivšem logorašu i povratniku kako će se ponašati u RS-u? Svaka čast svakom od 5 članova PzD jer oni su trenutno največi borci za ovu državu. Da su mene pitali trebali su ući u vlast u RS-u i probati uraditi nešto za te ljude tamo. Uzeti neko ministarsko mjesto pomoću kojeg će bar na neki način olakšati uslove za život ljudima koji su desetljećima već u nemilosti režima. Lako je tuđim, iz Sarajeva naravno, gloginje mlatiti.
Pa i uci ce
I treba da uđu. To bi im bio najbolji mogući potez. Nadam se da će dobiti neku kvalitetniju ministarsku poziciju da mogu raditi na poboljšanju uvjeta za život prije svega povratnika ali i ostalih.
User avatar
Login77777
Posts: 8686
Joined: 18/05/2021 09:11

#62257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

lerdi wrote: 02/12/2022 12:27
Login77777 wrote: 02/12/2022 12:19

Manimo se hvalenja lika koji se prodao SNSDu. Nije morao za SDS glasati bio je delegat iz druge partije. Tako da mu je taj izgovor slab. A jos slabiji mu je izgovor kad se zna da ide u vladu gdje sjedi Stevandic.
Duratovic i cast ne idu zajedno nikako.
E čuj manimo se hvaljenja. Ko si ti da govoriš bivšem logorašu i povratniku kako će se ponašati u RS-u? Svaka čast svakom od 5 članova PzD jer oni su trenutno največi borci za ovu državu. Da su mene pitali trebali su ući u vlast u RS-u i probati uraditi nešto za te ljude tamo. Uzeti neko ministarsko mjesto pomoću kojeg će bar na neki način olakšati uslove za život ljudima koji su desetljećima već u nemilosti režima. Lako je tuđim, iz Sarajeva naravno, gloginje mlatiti.
Kakva je to argumentacija da nece u vladt sa SDS radi zlocina koje su cinili. A na drugu stranu ne smeta mu Stevandic. Ljudino ne ide to tako.
Evo neka nam se javi @mishic i neka malo kaze sta o Stevandicu. On zna sve. Rekao bi da nema razlike SDS i Stevandic. Sta vise bio je clan SDSa za vrijeme agresije na RBiH.
A i fino je gore jedan clan opisao Duratovica. Kao sto sam rekao Duratovic i cast ne ide zajedno.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#62258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

animus wrote: 02/12/2022 12:23 Osmorka hoce promjene. Super slažem se
Hoce novu Vladu F BiH bez Fadila. Odlicno
Hoce kandidatski status. Extra

Da bi nam ovo Osmorka omogucila mora se dati HDZ-u izborna jedinica da Hrvati sami biraju svoga člana Predsjedništva BiH. Užas
Mora se napraviti reforma RTV sistema FBiH tako da se naprave nacionalni kanali koje ce opet Bosnjaci finansirati. Katastrofa
Povecanje politickog uticaja na OSU i izgradnja plinovoda HZ HB. Odron
Dodik mora u vlast jer je Covicev parter. Nemam rijeci

Na osnovu ovoga mogu reci da se ne radujem ni malo ovoj vlasti i da bi radije da ostane Fadil još deset godina nego ove promjene koje ce državu dovesti u gori položaj od trenutnog koji je svakako vrlo loš. Ko zna šta nas još ceka ako formiraju vlast i šta će se morati sve progutati od strane obdarenog dvojca. Ali eto mene proglasili neki SDA botom zbog ovog mog stava.
Upravo si plasirao 3 lazi. Zato te zovemo SDA Botom(mada se ne sjecam da sam ti ikada ja licno to rekao).

Kad se desi to troje gore navedeno, ili kad mi pokazes papir gdje to pise, onda cemo pricati ponovo.

A to zadnje za Dodu, pa ne mozes ga zaobici nikako, vidis da je pokupovao sve glasove od opozicije, SDA, DF, Zelenog, A bog zna mozda i SDP-a. Dakle opet laz. DODO JE NEZAOBILAZAN SA 4 PREDSTAVNIKA.
User avatar
Login77777
Posts: 8686
Joined: 18/05/2021 09:11

#62259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

lerdi wrote: 02/12/2022 12:31
video wrote: 02/12/2022 12:29
Pa i uci ce
I treba da uđu. To bi im bio najbolji mogući potez. Nadam se da će dobiti neku kvalitetniju ministarsku poziciju da mogu raditi na poboljšanju uvjeta za život prije svega povratnika ali i ostalih.
I kad Dodiku ne budu vise trebali lete s pozicija. Zna Bratic kako to ide.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

lerdi wrote: 02/12/2022 12:31
video wrote: 02/12/2022 12:29
Pa i uci ce
I treba da uđu. To bi im bio najbolji mogući potez. Nadam se da će dobiti neku kvalitetniju ministarsku poziciju da mogu raditi na poboljšanju uvjeta za život prije svega povratnika ali i ostalih.
Onda ovo sto pises je cisto suvisno.
PzaD ce biti dio vlasi u entitetu pc.
Dogovoreno poodavno.
Kao i sto ce snsd biti na drzavnom nivou
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

Login77777 wrote: 02/12/2022 12:34
lerdi wrote: 02/12/2022 12:31
I treba da uđu. To bi im bio najbolji mogući potez. Nadam se da će dobiti neku kvalitetniju ministarsku poziciju da mogu raditi na poboljšanju uvjeta za život prije svega povratnika ali i ostalih.
I kad Dodiku ne budu vise trebali lete s pozicija. Zna Bratic kako to ide.
Mozda
A prije da nece
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#62262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

Login77777 wrote: 02/12/2022 12:32
lerdi wrote: 02/12/2022 12:27
E čuj manimo se hvaljenja. Ko si ti da govoriš bivšem logorašu i povratniku kako će se ponašati u RS-u? Svaka čast svakom od 5 članova PzD jer oni su trenutno največi borci za ovu državu. Da su mene pitali trebali su ući u vlast u RS-u i probati uraditi nešto za te ljude tamo. Uzeti neko ministarsko mjesto pomoću kojeg će bar na neki način olakšati uslove za život ljudima koji su desetljećima već u nemilosti režima. Lako je tuđim, iz Sarajeva naravno, gloginje mlatiti.
Kakva je to argumentacija da nece u vladt sa SDS radi zlocina koje su cinili. A na drugu stranu ne smeta mu Stevandic. Ljudino ne ide to tako.
Evo neka nam se javi @mishic i neka malo kaze sta o Stevandicu. On zna sve. Rekao bi da nema razlike SDS i Stevandic. Sta vise bio je clan SDSa za vrijeme agresije na RBiH.
A i fino je gore jedan clan opisao Duratovica. Kao sto sam rekao Duratovic i cast ne ide zajedno.
Prvo uopšte se nije glasalo za vlast sa SDS-om već za delegate u domu naroda BIH. Stevandić mu može smetati ili ne smetati koliko hoće ali on o njegovom izboru uopšte ne odlučuje. Stevandić je dobio mandat od građana RS-a i od poslanika u NS da bude predjednik iste. Niti u jednom niti u drugom slučaju Duratović nije uticao na njegov izbor. Zato ne izmišljajte stvari da bi popljuvali čovjeka. Posebno što ga niko od vas ne poznaje. I evo ti si povjerovao u ovo sve što je neki forumaš napisao jer jednostavno odgovara tvom narativu i iskorištavaš pisanje anonimnog forumaša da bi popljuvao čovjeka kojeg i ne poznaješ.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#62263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

animus wrote: 02/12/2022 12:23 Osmorka hoce promjene. Super slažem se
Hoce novu Vladu F BiH bez Fadila. Odlicno
Hoce kandidatski status. Extra

Da bi nam ovo Osmorka omogucila mora se dati HDZ-u izborna jedinica da Hrvati sami biraju svoga člana Predsjedništva BiH. Užas
Mora se napraviti reforma RTV sistema FBiH tako da se naprave nacionalni kanali koje ce opet Bosnjaci finansirati. Katastrofa
Povecanje politickog uticaja na OSU i izgradnja plinovoda HZ HB. Odron
Dodik mora u vlast jer je Covicev parter. Nemam rijeci

Na osnovu ovoga mogu reci da se ne radujem ni malo ovoj vlasti i da bi radije da ostane Fadil još deset godina nego ove promjene koje ce državu dovesti u gori položaj od trenutnog koji je svakako vrlo loš. Ko zna šta nas još ceka ako formiraju vlast i šta će se morati sve progutati od strane obdarenog dvojca. Ali eto mene proglasili neki SDA botom zbog ovog mog stava.
Ja ne znam odakle tebi uopste ove floskule :-)

Nikakve price nema oko nove izborne jedinice, jedini prijedlog koji je na stolu trenutno je izbog predsjenika/stva iz parlamenta gdje stranke osmorke i HDZ imaju konsenzus oko toga i ostaje jos da se nagovori srpska strana. Nacionalni kanal je napravljen i to im je onaj HB kanal koji se nazalost finansira iz dzepa bosnjaka i srba. Mene da se pita pogasio bi sve javne emitere jer sluze samo da se neko uhljebi tu a i u doba netflixa i prihvatnih kanala, javni skroz zaostaju sa ponudom.

I gdje si ti uopste vidio bilo kakav plinovod da se spominje u sporazumu ta dva bloka ? Meni je stvarno cudno da neko nakon ovoliko godina izdajnicke SDA moze reci da bi se SDA vise patriotski postavila i da bi dala manje ustupaka covicu nego sto bi to uradila osmorka :-)
User avatar
Login77777
Posts: 8686
Joined: 18/05/2021 09:11

#62264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

lerdi wrote: 02/12/2022 12:39
Login77777 wrote: 02/12/2022 12:32
Kakva je to argumentacija da nece u vladt sa SDS radi zlocina koje su cinili. A na drugu stranu ne smeta mu Stevandic. Ljudino ne ide to tako.
Evo neka nam se javi @mishic i neka malo kaze sta o Stevandicu. On zna sve. Rekao bi da nema razlike SDS i Stevandic. Sta vise bio je clan SDSa za vrijeme agresije na RBiH.
A i fino je gore jedan clan opisao Duratovica. Kao sto sam rekao Duratovic i cast ne ide zajedno.
Prvo uopšte se nije glasalo za vlast sa SDS-om već za delegate u domu naroda BIH. Stevandić mu može smetati ili ne smetati koliko hoće ali on o njegovom izboru uopšte ne odlučuje. Stevandić je dobio mandat od građana RS-a i od poslanika u NS da bude predjednik iste. Niti u jednom niti u drugom slučaju Duratović nije uticao na njegov izbor. Zato ne izmišljajte stvari da bi popljuvali čovjeka. Posebno što ga niko od vas ne poznaje. I evo ti si povjerovao u ovo sve što je neki forumaš napisao jer jednostavno odgovara tvom narativu i iskorištavaš pisanje anonimnog forumaša da bi popljuvao čovjeka kojeg i ne poznaješ.
Kako nije isto? Kako mu ne smeta Stevandic bivsi SDSovac koji je bio clan za vrijeme agresije na RBiH? Ako se hoce price o casti drzati onda ne ides u istu vladu kao on. Ali nije njemu do cast nego do pozicije.
Ne zelim da poznajem lika koji nagovara povratnike da glasaju za SNSD ljude koji ovo guraju u Prijedoru.
Prijedor: SNSD traži sankcije za organizatore Dana bijelih traka
SNSD-ov gradonačelnik u Prijedoru odbio se sastasti sa europarlamentarcima: Vi možete, ali roditelji ubijene djece ne mogu
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#62265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

video wrote: 02/12/2022 12:34
lerdi wrote: 02/12/2022 12:31
I treba da uđu. To bi im bio najbolji mogući potez. Nadam se da će dobiti neku kvalitetniju ministarsku poziciju da mogu raditi na poboljšanju uvjeta za život prije svega povratnika ali i ostalih.
Onda ovo sto pises je cisto suvisno.
PzaD ce biti dio vlasi u entitetu pc.
Dogovoreno poodavno.
Kao i sto ce snsd biti na drzavnom nivou
Znači napokon ima neko ko razmišlja u tom bloku.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#62266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

Login77777 wrote: 02/12/2022 12:46
lerdi wrote: 02/12/2022 12:39
Prvo uopšte se nije glasalo za vlast sa SDS-om već za delegate u domu naroda BIH. Stevandić mu može smetati ili ne smetati koliko hoće ali on o njegovom izboru uopšte ne odlučuje. Stevandić je dobio mandat od građana RS-a i od poslanika u NS da bude predjednik iste. Niti u jednom niti u drugom slučaju Duratović nije uticao na njegov izbor. Zato ne izmišljajte stvari da bi popljuvali čovjeka. Posebno što ga niko od vas ne poznaje. I evo ti si povjerovao u ovo sve što je neki forumaš napisao jer jednostavno odgovara tvom narativu i iskorištavaš pisanje anonimnog forumaša da bi popljuvao čovjeka kojeg i ne poznaješ.
Kako nije isto? Kako mu ne smeta Stevandic bivsi SDSovac koji je bio clan za vrijeme agresije na RBiH? Ako se hoce price o casti drzati onda ne ides u istu vladu kao on. Ali nije njemu do cast nego do pozicije.
Ne zelim da poznajem lika koji nagovara povratnike da glasaju za SNSD ljude koji ovo guraju u Prijedoru.
Prijedor: SNSD traži sankcije za organizatore Dana bijelih traka
SNSD-ov gradonačelnik u Prijedoru odbio se sastasti sa europarlamentarcima: Vi možete, ali roditelji ubijene djece ne mogu
A protukandidat mu je ko? Znaš li profil čovjeka i stranke koja je protukandidat SNSD-ovom u tom trenutku? Ukratko ovi iz SNSD-a su djeca cvijeća.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#62267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Pandakonda wrote: 02/12/2022 12:45
animus wrote: 02/12/2022 12:23 Osmorka hoce promjene. Super slažem se
Hoce novu Vladu F BiH bez Fadila. Odlicno
Hoce kandidatski status. Extra

Da bi nam ovo Osmorka omogucila mora se dati HDZ-u izborna jedinica da Hrvati sami biraju svoga člana Predsjedništva BiH. Užas
Mora se napraviti reforma RTV sistema FBiH tako da se naprave nacionalni kanali koje ce opet Bosnjaci finansirati. Katastrofa
Povecanje politickog uticaja na OSU i izgradnja plinovoda HZ HB. Odron
Dodik mora u vlast jer je Covicev parter. Nemam rijeci

Na osnovu ovoga mogu reci da se ne radujem ni malo ovoj vlasti i da bi radije da ostane Fadil još deset godina nego ove promjene koje ce državu dovesti u gori položaj od trenutnog koji je svakako vrlo loš. Ko zna šta nas još ceka ako formiraju vlast i šta će se morati sve progutati od strane obdarenog dvojca. Ali eto mene proglasili neki SDA botom zbog ovog mog stava.
Ja ne znam odakle tebi uopste ove floskule :-)

Nikakve price nema oko nove izborne jedinice, jedini prijedlog koji je na stolu trenutno je izbog predsjenika/stva iz parlamenta gdje stranke osmorke i HDZ imaju konsenzus oko toga i ostaje jos da se nagovori srpska strana. Nacionalni kanal je napravljen i to im je onaj HB kanal koji se nazalost finansira iz dzepa bosnjaka i srba. Mene da se pita pogasio bi sve javne emitere jer sluze samo da se neko uhljebi tu a i u doba netflixa i prihvatnih kanala, javni skroz zaostaju sa ponudom.

I gdje si ti uopste vidio bilo kakav plinovod da se spominje u sporazumu ta dva bloka
? Meni je stvarno cudno da neko nakon ovoliko godina izdajnicke SDA moze reci da bi se SDA vise patriotski postavila i da bi dala manje ustupaka covicu nego sto bi to uradila osmorka :-)
Pa nije u sporazumu, ali bogami spominjao ga je Novak 20 na forumu. A iskustvo nam kaže, što je Novak spominjao, to se i desilo. Jbg...sviđalo se to nekome ili ne
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

lerdi wrote: 02/12/2022 12:47
video wrote: 02/12/2022 12:34

Onda ovo sto pises je cisto suvisno.
PzaD ce biti dio vlasi u entitetu pc.
Dogovoreno poodavno.
Kao i sto ce snsd biti na drzavnom nivou
Znači napokon ima neko ko razmišlja u tom bloku.
Joj pitaru, ti mislis da je su beze sve ove novije izjave NATO-a. US ambasade(prvenstveno) pa i drugih, zapadnih naravno, zvanicnika u i oko BiH.
Zavjesa je PALA i samo je jos bilo pianje (mada se i to vec znalo) vuciceve prcije gdje ce a mislim da je stavljanje onog idiota vulina za prvog lika BIA-e i to odluceno.
Doslo je vrijeme pospremanja i na ovom podrucju Balkana(zahvaliti se ponajvise mordorskoj gluposti a jos vise ustrajnosti UA da se odupre planu o preoblikovanju isticne europe zajedno sa Balkanom)
Last edited by video on 02/12/2022 12:57, edited 1 time in total.
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#62269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#62270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

Ocekivano......i jos da ne donesu mjeru i otvoren put legitimnom predstavljanju i IZ po covicevim zeljama 🤣
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#62271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Roccohljup wrote: 02/12/2022 13:00 Ocekivano......i jos da ne donesu mjeru i otvoren put legitimnom predstavljanju i IZ po covicevim zeljama 🤣
Prvo poglavlje, SDA I Dodik zajednickim snagama ruse Visokog predstavnika, sada poglavlje drugo pa SDA i Dodik zajednickim snagama protjeruju strane sudije iz Ustavnog. Aferim, sad ste se i na to okomili. Rekoh ja, vise SDA manje BiH.
User avatar
Login77777
Posts: 8686
Joined: 18/05/2021 09:11

#62273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

noviforumas wrote: 02/12/2022 12:56
Bice zanimljivo vidjeti sad iduci postupak DFa. Hoce praviti novu vlast sa SDA po Smitovom ili cekati. Posto Osmorka nema 11 u klubu Bosnjaka. Zanimljivo…
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#62274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Pandakonda wrote: 02/12/2022 12:45
animus wrote: 02/12/2022 12:23 Osmorka hoce promjene. Super slažem se
Hoce novu Vladu F BiH bez Fadila. Odlicno
Hoce kandidatski status. Extra

Da bi nam ovo Osmorka omogucila mora se dati HDZ-u izborna jedinica da Hrvati sami biraju svoga člana Predsjedništva BiH. Užas
Mora se napraviti reforma RTV sistema FBiH tako da se naprave nacionalni kanali koje ce opet Bosnjaci finansirati. Katastrofa
Povecanje politickog uticaja na OSU i izgradnja plinovoda HZ HB. Odron
Dodik mora u vlast jer je Covicev parter. Nemam rijeci

Na osnovu ovoga mogu reci da se ne radujem ni malo ovoj vlasti i da bi radije da ostane Fadil još deset godina nego ove promjene koje ce državu dovesti u gori položaj od trenutnog koji je svakako vrlo loš. Ko zna šta nas još ceka ako formiraju vlast i šta će se morati sve progutati od strane obdarenog dvojca. Ali eto mene proglasili neki SDA botom zbog ovog mog stava.
Ja ne znam odakle tebi uopste ove floskule :-)

Nikakve price nema oko nove izborne jedinice, jedini prijedlog koji je na stolu trenutno je izbog predsjenika/stva iz parlamenta gdje stranke osmorke i HDZ imaju konsenzus oko toga i ostaje jos da se nagovori srpska strana. Nacionalni kanal je napravljen i to im je onaj HB kanal koji se nazalost finansira iz dzepa bosnjaka i srba. Mene da se pita pogasio bi sve javne emitere jer sluze samo da se neko uhljebi tu a i u doba netflixa i prihvatnih kanala, javni skroz zaostaju sa ponudom.

I gdje si ti uopste vidio bilo kakav plinovod da se spominje u sporazumu ta dva bloka ? Meni je stvarno cudno da neko nakon ovoliko godina izdajnicke SDA moze reci da bi se SDA vise patriotski postavila i da bi dala manje ustupaka covicu nego sto bi to uradila osmorka :-)
Evo dijelova sporazuma:
- Žurno provesti, a najkasnije u roku od šest (6) mjeseci od uspostave vlasti na svim nivoima, ograničene promjene Ustava Bosne i Hercegovine i usvojiti izmjene i dopune Izbornog zakona Bosne i Hercegovine u skladu sa odlukom Ustavnog suda Bosne i Hercegovine i presudama Evropskog suda za ljudska prava. Ova mjera uključuje reformu koja će zaštititi kolektivna prava i individualna prava u skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine i odlukom Ustavnog suda Bosne i Hercegovine, te u skladu s presudama Evropskog suda za ljudska prava (Predsjedništvo Bosne i Hercegovine i domovi naroda)
- Reforma sigurnosno-obavještajnog sistema koji će biti u funkciji zaštite, stabilnosti i sigurnosti Bosne i Hercegovine i svih njezinih stanovnika;
- energetska infrastruktura (povećanje energetske nezavisnosti poticanjem projekata energetske opskrbe iz obnovljivih izvora, izgradnjom toplovoda i plinovoda ondje gdje postoji infrastrukturna osnova za ove projekte, reformom elektroprivrednih preduzeća u vlasništvu Federacije BiH te nastavkom realizacije ključnih energetskih projekata);
- Reforma cjelokupnog javnog RTV sistema Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine u skladu sa Ustavom.

Nema nista od posrednog izbora u parlamentu BiH, to je jasno iz ranijeg peridoa kad je taj prijedlog bio na stolu tako da ostaje samo posebna izborna jedinica koja ce garantovati HDZu stalnu poziciju člana predsjedništva.
Nacionalni kanal nije napravljen nego je napravljen privatni kanal HDZa za kojeg niko trenutno ne daje pare. Javno se prica da će ga sada dobiti i da ce biti FTV2 kanal. Naravno da Hrvati i dalje nece placati pretplatu i zna se koce to i dalje finansirati. Srbi svakako duguju bruku para TV BiH i ne misle tu nista promijeniti.
Stavio sam ti ovaj dio u vezi plinovoda i njihov uslov za prikljucenje je bio osnivanje plinovoda HZ HB. Na žalost svih nas nisam tu ništa pogriješio. Samo bi ti dodao još jedan dio koji sam tek maloprije primjetio. Reforma elektroprivrednih preduzeća. Planira se i pljačka EP BiH 100% jer su nedavno tražili da im se ustupi el. energija po bagatelnoj cijeni. Nebi me cudilo da ce i to biti u pregovorima. Ne znam kakva reforma je tu inace potrebna jer Ep BiH je jedna od rijetkih firmi koja odlicno posluje za razliku od HZ HB koja je u velikim gubicima.

SDA mi je išla na živce sa stalnim popuštanjem Covicu i malo mi je bilo drago da ce se konacno stati u kraj tome. Ispade da su oni bili mala maca sta ovi hoce da urade.
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#62275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Kako se ovu zenu samo gura i promovise. Iskace iz pasteta, a promisljanja i zakljucci na nivou prosjecnog komentatora ispod clanaka na klix portalu. Mogli su vala nac nekoga pametnijeg i obrazovanijeg da laze i obmanjuje javnost, ova bas vrijedja inteligenciju svaki put.
Locked