Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#87826 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:28 A ove pobrojane niko tada u to vrijeme nakon dejtonskog sporazuma nije ni mogao birati, niko nas nije ni pitao šta mislimo
Ček malo.

Šarovića nisi mogao birati? Ministar, isto govno ko Nešić? U čemu je razlika? Haj mi objasni.

Prlića isto.

Bukvalno nikakve razlike.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#87827 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:31
archi_a wrote: 20/03/2023 22:13 Al da doživim da se oni što godinama pljuju po svemu što ima veze sa OS BiH "raduju" zbog povećanja budžeta. Hajde da i to vidim i doživim. :pisnuo:
Sve za viši cilj.
U svakom slučaju, sretan nam svaki napredak Oružanih snaga Bosne i Hercegovine do konačnog ulaska u NATO savez, uskoro aBd. Secesionističke snage će biti pobijeđene, proces je kako vidimo nezaustavljiv, a sada i ubrzan. Živili. :bih:
Ja lično, imam naoružanja koje sam od svog novca kupio, legalno, sa svim potrebnim dozvolama vrijednosti skoro deset hiljada maraka.

Godišnje potrošim na strelištu novca za municiju kao neko za godišnji odmor.

I svaki ugledan NiPovac je takav.
Pa moj mjesni odbor ima više dugih cijevi nego što je SDA ostavila u Goraždu, i to nekoliko puta više :D

Tako, laješ na pogrešno drvo. Pokušaj to fakturisati na Mehmeda Spahe 12.
Halo nip-ovac, koliko si opterećen sa sda da im i tačnu adresu znaš, a mene ta adresa nikad nije zanimala, niti sam imao potrebu da tamo odlazim, kao što me ne zanima ni adresa nip-a, niti sdp-a, jer nikad nisam bio o njima ovisan. Imam svoje mišljenje, ne moram po adresam da ga tržim niti da mi neko govori kako da mislim i koga da branim.
Imam i ja i trošim na strelištu puno, žena se ljuti na mene, pa ponekad usporim. Doduše nemam u vrijednosti od 10.000, al se se hvalim. Mogo bi neko pomisliti da "prijetim" ne dao Bog. ;)
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#87828 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:38
archi_a wrote: 20/03/2023 22:28 A ove pobrojane niko tada u to vrijeme nakon dejtonskog sporazuma nije ni mogao birati, niko nas nije ni pitao šta mislimo
Ček malo.

Šarovića nisi mogao birati? Ministar, isto govno ko Nešić? U čemu je razlika? Haj mi objasni.

Prlića isto.

Bukvalno nikakve razlike.
Cijela zemlja tvrdila za šarovića da je jedan od najboljih i najumjerenijih političara ministara na poziciji u BiH. Na mjestu ministra vanjske trgovine BiH, kažu, najbolje je radio. Meni uvijek bilo smiješno.
Last edited by archi_a on 20/03/2023 22:45, edited 1 time in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#87829 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:37
A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:23

Pa, kako da ti kažem, jeste bukvalno NEVIĐENO jer Bakir, Željko i Šefik nisu mogli, znali, htjeli, nebitno, a Trojka jeste.

Bub, 90 miliona povećanje.

Naspram, sam si rekao mizernih 1-2 godišnje za njihova vakta.

Kako?
Odakle?
Izdajnici ovolike pare namakli? Pa jebote, da nisu izdajnici možda smo mogli i u NATO za dvije sedmice :D

Po mojoj matematici, 90 je 45 puta više od 2. Ili 90 puta više od 1 :D
Odnosno povećanje od 4500%.

Trojka je, matematički, uradila 45 puta bolji posao od SDA, Željka, Šefika i Bakira na gomili.

Hoće li OS imati više koristi od 90 miliona Trojke, ili 2 miliona Bakira, Željka i Šefika na gomili?

Hajmo prvo činjenice da pretamburamo, a onda ćemo stranačke pamflete bacati iz aviona.
Još jednom, ovo nisu povećanja za nabavku novih sistema, ovo su povećanja po pitanju poboljšanja statusa pripadnika oružanih snaga, koje prati i novu sistematizaciju i podizanje roka za aktivnu vojnu službu. Na kraju ovih 90 miliona nije isto što i 90 miliona prije 4 godine. Ovo povećanje prati odluku i svih ostalih povećanja, javnim državnim službama, uključujući i povećanje plata političarima. Komšić i Bećirović su zajedno trebali nastupiti po ovom pitanju i izvršiti pritisak na dopunu prema fiskalnom vijeću, u skladu sa usvojenim obavezama države iz potpisane reforme. To je moje mišljenje a konačnu ocjenu neka daju nadležni profesionalni pripadnici OS. Oni će najbolje znati reći šta ovo donosi i da li je dostatno. :bih:
gdje si bio u prethodne četiri godine da zahtjevas od komsica i dzaferovica pritisak po tom pitanju nego je bila kuknjava cetnici i ustase nam ne daju pa moramo skresati budzet osbih :cry: :cry: :oops:
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#87830 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

palermo wrote: 20/03/2023 22:36Pametno
Normala

http://fb.watch/jozujoi_cp/
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#87831 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Pregledaj historiju postova dosado. ;)
Ti prije tri ili četiri godine nisi ni postojao na forumu ili te ja nisam ni primjećivao. Ja te zapamtio ono par mjeseci kad je jedina priča 24 sata bila na temi tramvajska pruga. Ja smora, tito te ebo. Sad valjda suvereno vladaš bespućima interneta i foruma. :lol:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#87832 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by made_in_sarajevo »

Ne razumijem se plaho u os raspodjele i tako dalje, ali zato svaki dan vidim vrhunski rad bakira i komsica. U 16h kad krenu iz Rajlovca izlaziti, rekao bi covjek bio sastanak raznih vojska kakve su im uniforme, a tek raspadnuta auta koja vozare Rajlovac-Bojnik i opet koje svaki dan susrecem. Ali sve je to osmorka kriva. Unistis nesto maksimalno i onda krivis drugog koji te nasljedio da je za sve kriv.

Ima vala i do os samih, pa prodjem svaki dan tamo iza ledja kasarne gdje helikopteri stoje, trava zapustena, pored hangara helikoptera rastavljen mi-8 i moguce onaj novi sto se prevrno, tamo sa drugr strane kamion neki stoji raspadnut, zgrade ofucane, ograda krpljena nesto vezana, varena. Pa eto koliko godina os postoje da se pomalo radilo dosad bi to ko lampa izgledalo. Eno ima zgrada pored hangara za helikoptere sa 4 tornja da kazem, ofucana sva pa iskoristi je za treninge ako nista, konopci, pucaj u nju, zaleti se hamerom u nju. To vala nije ni do bakira ni do komsica ni osmorke nego do samih OS koje zaboli tuki da uljude svoju kasarnu. Svake godine su mogli odvojiti dio para, par hiljada i malo pomalo sredjivati svoju okolinu gdje vojska boravi
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#87833 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Evo, sad će biti bolje aBd i ja se radujem. Želim im i više od ovih 90 miliona, želim im 490 miliona aBd, od srca. Nikad neću imati ništa protiv. Raduješ li se i ti momčino? :wink:
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#87834 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:49 Pregledaj historiju postova dosado. ;)
Ti prije tri ili četiri godine nisi ni postojao na forumu ili te ja nisam ni primjećivao. Ja te zapamtio ono par mjeseci kad je jedina priča 24 sata bila na temi tramvajska pruga. Ja smora, tito te ebo. Sad valjda suvereno vladaš bespućima interneta i foruma. :lol:
Ma dobar si ti lik :thumbup:

Bićeš ti zadovoljan kad se svega uzme za ovu lovu u OS. Možda ne budeš smio napisati na forumu, ali sam siguran da ćeš skontati ko je bio u pravu. Siguran sam da sam sa sobom znaš da je 90 miliona napredak u odnosu na do sada. Ne djeluješ da si toliko glup da negiraš činjenice.

Politika koju vodi Trojka nije jeftini populizam. Malo će nam trebati da se naviknemo. Da ne gledamo ko je kome šta opsovao, nego uradio.

:bih:
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#87835 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:55 Evo, sad će biti bolje aBd i ja se radujem. Želim im i više od ovih 90 miliona, želim im 490 miliona aBd, od srca. Nikad neću imati ništa protiv. Raduješ li se i ti momčino? :wink:
Normala

:bih:

Samo lagano
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#87836 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

archi_a wrote: 20/03/2023 14:01 I dadoše entitetlijama kontakt tačku sa europolom! :-)
Umjesto da kontakt tačka bude u DKPT-u, državnoj službi sa državnim policajcima na čelu, gdje je uspostavljena sigurnosna veza sa svim ostalim službama iz domena policijskih i sigurnosnih poslova (interpol, selec), sada imamo situaciju da će europol "komunicirati" sa kancelarijom uspostavljenom u ministarstvu sigurnosti gdje će pored srpske zastave koju je unio nešić, isti dovesti i pripadnika mupa entiteta rs da radi na tim poslovima, umjesto službenika za direkciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine.
Ova šarada traje preko 10 godina, entitetlije su pored jedinstvenog broja za pomoć na nivou države, blokirali i uspostavu jedinstvene komunikacijske mreže (frekvencijskog kanala) policije za područje Bosne i Hercegovine i kontakt tačke koja je prema zahtjevima EU trebala da bude na jednom mjestu i da na njoj rade provjereni državni policijski službenici. Sada su dobili nagradu za svoje blokade i dozvoljeno im je da u državno ministarstvo sigurnosti instaliraju pripadnika entitetskog mup-a koji će filtrirati i kontrolisati podatke koji dolaze od strane europola.
Jebem vam ma..u ludu. :oops:
Opet prica kako je neko nekome nesto dao. :-)
Prema postignutom dogovoru, kontakt tačka BiH sa EUROPOL-om bit će smještena u prostorijama Ministarstva sigurnosti BiH.
Znaci smjesteno je u institucijama BiH i u odgovarajućem ministarstvu. Sjeti se da ti je kompromis za SIPU bio da ona bude na teritoriji RS-a i da skoro uvijek kadar bude Srbin. Je li se tad pričalo o tome kako je neko nekome nesto dao ili se slavilo jer se napokon formirala institucija na nivou drzave ? Jesu li srbi ili hrvati "dali" entitetlijama OSU u kojoj je direktor skoro uvijek Bosnjak ili je bila stvar kompromisa ? Ili su srbi mrskim hrvatima "dali" granicnu policiju ?
"Tamo će predstavnik biti Aleksandar Stjepanović, pripadnik MUP-a RS-a tako da ćemo imati potpunu saradnju s EUROPOL-om što do sada nismo imali. Očekujem da će naše policijske agencije imati višestruku korist tj da će brže i lakše rješavati pojedine slučajeve", rekao je Nešić.
Pripadnik je MUP-a RS-a jer je trenutni ministar sigurnosti iz tog entiteta. Idući mandat će biti neko iz federalnog MUP-a ako ministar bude iz federacije. Tad će pravo skinuti i zastave RS-a iz kancelarije :D Je li bolje da smo formirali vezu sa interpolom na ovakav nacin ili da je nemamo nikako ? Kompromis je uvijek dvosmjerna ulica i nikad niko nece biti 100% zadovoljan, ali je bitno da svako dobije barem nesto.
Jordan1961
Posts: 2044
Joined: 29/07/2022 17:35

#87837 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:23
archi_a wrote: 20/03/2023 22:05 Nije kriva trojka, već upravo ovi sa kojima trojka pravi "nikad viđenu priču i koaliciju u prijateljstvu, razumjevanju, programima i relaksaciji", koji su ustvari dobri momci al je kriminalna sda i kriminalni df koristio njihovu dobrotu i pravio probleme u Bosni i Hercegovini, koja bi bila najuspješnija država na balkanu samo da nije bilo sda i df-a, kako su poručivali likovi iz trojke.
Da li ste vi normalni? :-)

Nema tog digitrona i tog objašnjenja koje vama može pomoći.
Pa, kako da ti kažem, jeste bukvalno NEVIĐENO jer Bakir, Željko i Šefik nisu mogli, znali, htjeli, nebitno, a Trojka jeste.

Bub, 90 miliona povećanje.

Naspram, sam si rekao mizernih 1-2 godišnje za njihova vakta.

Kako?
Odakle?
Izdajnici ovolike pare namakli? Pa jebote, da nisu izdajnici možda smo mogli i u NATO za dvije sedmice :D

Po mojoj matematici, 90 je 45 puta više od 2. Ili 90 puta više od 1 :D
Odnosno povećanje od 4500%.

Trojka je, matematički, uradila 45 puta bolji posao od SDA, Željka, Šefika i Bakira na gomili.

Hoće li OS imati više koristi od 90 miliona Trojke, ili 2 miliona Bakira, Željka i Šefika na gomili?

Hajmo prvo činjenice da pretamburamo, a onda ćemo stranačke pamflete bacati iz aviona.
A nije ti na pamet palo odakle sada tih extra 90 miliona? Iz vedra neba?! Jest, al'u kurcu. Zasto su porasli porezni prihodi? Pa rasle su i cijene - ima nesto sto se zove inflacija i sto je napunilo drzavnu kasu. Sada se to mora podijeliti nekako jer ljudi od zamrznutih plata ne mogu zivjeti. Zato je glupo porediti dugotrajni period stabilnih cijena i ovaj zadnji visoko inflatorni period.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#87838 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Pandakonda wrote: 20/03/2023 23:13
archi_a wrote: 20/03/2023 14:01 I dadoše entitetlijama kontakt tačku sa europolom! :-)
Umjesto da kontakt tačka bude u DKPT-u, državnoj službi sa državnim policajcima na čelu, gdje je uspostavljena sigurnosna veza sa svim ostalim službama iz domena policijskih i sigurnosnih poslova (interpol, selec), sada imamo situaciju da će europol "komunicirati" sa kancelarijom uspostavljenom u ministarstvu sigurnosti gdje će pored srpske zastave koju je unio nešić, isti dovesti i pripadnika mupa entiteta rs da radi na tim poslovima, umjesto službenika za direkciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine.
Ova šarada traje preko 10 godina, entitetlije su pored jedinstvenog broja za pomoć na nivou države, blokirali i uspostavu jedinstvene komunikacijske mreže (frekvencijskog kanala) policije za područje Bosne i Hercegovine i kontakt tačke koja je prema zahtjevima EU trebala da bude na jednom mjestu i da na njoj rade provjereni državni policijski službenici. Sada su dobili nagradu za svoje blokade i dozvoljeno im je da u državno ministarstvo sigurnosti instaliraju pripadnika entitetskog mup-a koji će filtrirati i kontrolisati podatke koji dolaze od strane europola.
Jebem vam ma..u ludu. :oops:
Opet prica kako je neko nekome nesto dao. :-)
Prema postignutom dogovoru, kontakt tačka BiH sa EUROPOL-om bit će smještena u prostorijama Ministarstva sigurnosti BiH.
Znaci smjesteno je u institucijama BiH i u odgovarajućem ministarstvu. Sjeti se da ti je kompromis za SIPU bio da ona bude na teritoriji RS-a i da skoro uvijek kadar bude Srbin. Je li se tad pričalo o tome kako je neko nekome nesto dao ili se slavilo jer se napokon formirala institucija na nivou drzave ? Jesu li srbi ili hrvati "dali" entitetlijama OSU u kojoj je direktor skoro uvijek Bosnjak ili je bila stvar kompromisa ? Ili su srbi mrskim hrvatima "dali" granicnu policiju ?
"Tamo će predstavnik biti Aleksandar Stjepanović, pripadnik MUP-a RS-a tako da ćemo imati potpunu saradnju s EUROPOL-om što do sada nismo imali. Očekujem da će naše policijske agencije imati višestruku korist tj da će brže i lakše rješavati pojedine slučajeve", rekao je Nešić.
Pripadnik je MUP-a RS-a jer je trenutni ministar sigurnosti iz tog entiteta. Idući mandat će biti neko iz federalnog MUP-a ako ministar bude iz federacije. Tad će pravo skinuti i zastave RS-a iz kancelarije :D Je li bolje da smo formirali vezu sa interpolom na ovakav nacin ili da je nemamo nikako ? Kompromis je uvijek dvosmjerna ulica i nikad niko nece biti 100% zadovoljan, ali je bitno da svako dobije barem nesto.
Jeste, pričalo se i tad. ;)
2020 je U periodu dok se čekalo imenovanje novog ministra sigurnosti BiH, zamjenik ministra Nedeljko Jović potpisao je upustvo kojim se kao kontakt tačka s Europolom određuje ovo ministarstvo. U potpunosti su degradirali DKPT kao državnu instituciju u kojoj, zamisli, rade svi, a koji je do tada imao razmjenu podataka sa Europolom kao što je i dan danas ima sa Interpolom. Dkpt i fup su povukli potpise sa sporazuma o dogovoru i sve je zaustavljeno. I zamisli, sad, baš posle toliko godina, promptno "kompromis" baš po željama entiteta rs! nešić, srpska zastava i policajac mup rs kao kontaktna tačka. U instituciji države, na Marijin dvoru! Kompromis? Nestvarno, cirkus. Da ne kažem nenormalno.

I kakav je ovo prihvaćeni narativ?
Pripadnik je MUP-a RS-a jer je trenutni ministar sigurnosti iz tog entiteta. Idući mandat će biti neko iz federalnog MUP-a ako ministar bude iz federacije. Tad će pravo skinuti i zastave RS-a iz kancelarije
Znate li vi koliko je ovo pogrešno, koliko ste u pogrešnom smijeru otišli?
Koga boli k. što je ministar sigurnosti iz entiteta rs? On je ministar sigurnosti za cijelu teritoriju BiH i ne može, i ne smije po Ustavu ove zemlje i po zakletvi na inauguraciji favorizirati jedan entitet niti jedan narod. Zbog toga bi morao krivično odgovarati. On je potpisao zakletvu kojom je stupio na dužnost ministra sigurnosti države i tako treba da se ponaša. Odakle dolazi bi trebala da bude totalno nebitna informacija. To treba da se zahtjeva od svakog ministra. A ovaj to upravo zbog svojih izrečenih stavova nije trebao ni da postane, kao što su skočili u slučaju poplašena i odbacili ga kao neprikladnog za kandidovanu poziciju jer je četnik po vlastitom priznanju. Tad su mogli, a mogli su i sad, kad su davali svoje glasove isto tako isključiti iz igre raspodjele plijena svako ime koje je na bilo koji način kompromitovano ili loše.
Sve je pogrešno isto kao i tvrdnja "srpski član predsjedništva", ne postoji nikakav srpski član predsjedništva, postoji član Predsjedništva BiH iz reda srba. I oni isto polažu zakletvu da će braniti državu BiH i njene narode. Znamo kako se ponašaju.
Koristite potpuno pogrešnu terminologiju i narative koje vam postepeno plasiraju:"bošnjačka reprezentacija, zajedničke institucije, država BiH sastavljena od rs-a i fBiH, političko Sarajevo (vezano za ovaj termin, što je totalno pogrešan narativ, svaki političar koji se angažira u institucije u Sarajevu čini ustvari dio tog političkog Sarajeva, jer se u njemu nalaze državne institucije, a oni ovim pokušavaju uvesti tumačenje kojim se o državi odlučuje u Bluci i Mostaru kao u odvojenim dijelovima) ". To se radi upravo da se što više napravi podjele, a vi korištenjem tog pogrešnog i neustavnog narativa učestvujete u podjelama, koje secesionisti zagovaraju.
Nadao sam se da kad dođu ovi novi, puni inicijativa, ovi koji znaju bolje kako treba raditi (kao što su tvrdili u svojim predizbornim kampanjama), da će se neke stvari promijeniti, da su načitani, da su im sljedbenici educirani, kad ono.....
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#87839 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

90 miliona će otići na povećanje plata vojnicima i vojnom kadru i na ostale troškove OS BiH koji isto rastu jer gle čuda imamo inflaciju.

A prije nije bilo viška sredstva jer nismo imali rast prihoda državnih zbog inflacije. A Komšić je tražio i tad prije i sad.

Ja mislio oba će glasati protiv dok se ne stopira povećanje plata politićara za skoro 20% i regresa za 50%.

Nisam očekivao da će Bećirović glasati za. Očekivao protiv od obojice i da pošalju na usaglašavanje ponovno ovaj budžet.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#87840 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by made_in_sarajevo »

@archi_a opet fulas za europol, a nemas informacije i niko nista nije povukao niti se kontakt tacka iz dkpt prebacuje u zgradu vijeca ministara i to je to jer je neko nekome nesto dao. Prvo kontakt tacka u dkpt je na kapaljku dobijala informacije koje nam trebaju za sigurnost drzave i granice, sad se otvara europol gdje postajemo ravnopravni sa ostalim drzavama i gdje cemo imati sve informacije na raspolaganju. Ne pita se nesic ni dodik ni bakir ni covic. Oni bi volili da se pitaju ali ne pitaju. I taj policajac iz mupa rs nije izabran radi nesica i izabran je daleko prije nesica da ide u hag raditi.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#87841 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

tramvajtrojka wrote: 20/03/2023 22:34
Point. wrote: 20/03/2023 22:15
Genije, kako ćeš oslobađati onda nešto ako većina tih ljudi glasaju za one od kojih bih se trebalo oslobađati.
Pa ne zivis ovdje i ne svjedocis stvarima , vidim da nisi apsolutno komentarisao sebijinu diplomu il bakirovu prijetnju novinarki zatvorom , osmicino prisluškivanje tebe te stvari ne zanimaju jer ne zivis ovdje i ne doticu te apsolutno nimalo u svakodnevnici da bi osjetio na svojoj koži taj otpor prema njima , pitao bih te ja da si morao obicni paracetamol nositi na neurologiju prosli mjesec osobi koja je lezala u sebijinom kazamatu
Slabo pratiš.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#87842 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:31
archi_a wrote: 20/03/2023 22:13 Al da doživim da se oni što godinama pljuju po svemu što ima veze sa OS BiH "raduju" zbog povećanja budžeta. Hajde da i to vidim i doživim. :pisnuo:
Sve za viši cilj.
U svakom slučaju, sretan nam svaki napredak Oružanih snaga Bosne i Hercegovine do konačnog ulaska u NATO savez, uskoro aBd. Secesionističke snage će biti pobijeđene, proces je kako vidimo nezaustavljiv, a sada i ubrzan. Živili. :bih:
Ja lično, imam naoružanja koje sam od svog novca kupio, legalno, sa svim potrebnim dozvolama vrijednosti skoro deset hiljada maraka.

Godišnje potrošim na strelištu novca za municiju kao neko za godišnji odmor.

I svaki ugledan NiPovac je takav.
Pa moj mjesni odbor ima više dugih cijevi nego što je SDA ostavila u Goraždu, i to nekoliko puta više :D

Tako, laješ na pogrešno drvo. Pokušaj to fakturisati na Mehmeda Spahe 12.
Eto do danas sam mislio da si simpatizer NS-a :D. Mislio sam da je samo styling nipovac ovdje :D
Sanjarko wrote: 21/03/2023 05:23 90 miliona će otići na povećanje plata vojnicima i vojnom kadru i na ostale troškove OS BiH koji isto rastu jer gle čuda imamo inflaciju.

A prije nije bilo viška sredstva jer nismo imali rast prihoda državnih zbog inflacije. A Komšić je tražio i tad prije i sad.

Ja mislio oba će glasati protiv dok se ne stopira povećanje plata politićara za skoro 20% i regresa za 50%.

Nisam očekivao da će Bećirović glasati za. Očekivao protiv od obojice i da pošalju na usaglašavanje ponovno ovaj budžet.
Mi smo u stalnom porastu standarda sto ce reci da je svake godine sve skuplje i plate bi trebale pratiti, ali na drzavnoj razini nisu godinama, svake godine su povecavani entitetski budzeti, samo ne u ovolikoj razini, ali drzavni ne.

Bez obzira na rast prihoda pobjeda je da je H i S faktor pristao na povecanje na drzavnom nivou, a posebno za vojsku. Nisu morali, i sto vise nisu htjeli.

Ovdje treba reci samo super, i nadamo se da ce i do godine biti isto.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#87843 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 21/03/2023 07:30
A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:31

Ja lično, imam naoružanja koje sam od svog novca kupio, legalno, sa svim potrebnim dozvolama vrijednosti skoro deset hiljada maraka.

Godišnje potrošim na strelištu novca za municiju kao neko za godišnji odmor.

I svaki ugledan NiPovac je takav.
Pa moj mjesni odbor ima više dugih cijevi nego što je SDA ostavila u Goraždu, i to nekoliko puta više :D

Tako, laješ na pogrešno drvo. Pokušaj to fakturisati na Mehmeda Spahe 12.
Eto do danas sam mislio da si simpatizer NS-a :D. Mislio sam da je samo styling nipovac ovdje :D
Sanjarko wrote: 21/03/2023 05:23 90 miliona će otići na povećanje plata vojnicima i vojnom kadru i na ostale troškove OS BiH koji isto rastu jer gle čuda imamo inflaciju.

A prije nije bilo viška sredstva jer nismo imali rast prihoda državnih zbog inflacije. A Komšić je tražio i tad prije i sad.

Ja mislio oba će glasati protiv dok se ne stopira povećanje plata politićara za skoro 20% i regresa za 50%.

Nisam očekivao da će Bećirović glasati za. Očekivao protiv od obojice i da pošalju na usaglašavanje ponovno ovaj budžet.
Mi smo u stalnom porastu standarda sto ce reci da je svake godine sve skuplje i plate bi trebale pratiti, ali na drzavnoj razini nisu godinama, svake godine su povecavani entitetski budzeti, samo ne u ovolikoj razini, ali drzavni ne.

Bez obzira na rast prihoda pobjeda je da je H i S faktor pristao na povecanje na drzavnom nivou, a posebno za vojsku. Nisu morali, i sto vise nisu htjeli.

Ovdje treba reci samo super, i nadamo se da ce i do godine biti isto.
Povecanje drzavnog budzeta je bio dio dogovora prije formiranja Vijeca ministara. Znaci, koalicioni partneri su ispunili obecanje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#87844 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Styling wrote: 21/03/2023 09:58
Povecanje drzavnog budzeta je bio dio dogovora prije formiranja Vijeca ministara. Znaci, koalicioni partneri su ispunili obecanje.
Istina. Koalicioni partneri, realnost, ali tesko da su partneri. Ti si marketinski strucnjak, pa red je da das prijedlog za novi izraz.

Nama je Bake jos davno objasnio da se kod nas ne postoji vladajuca koalicija nego se vlast sastavlja. Koji je ono mis Tito dragi. A kad Dodik kaze isto da sastavlja vlast u zajednickim institucijama onda Bake zove herr Schmidta upomoc.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#87846 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 21/03/2023 10:06
Styling wrote: 21/03/2023 09:58
Povecanje drzavnog budzeta je bio dio dogovora prije formiranja Vijeca ministara. Znaci, koalicioni partneri su ispunili obecanje.
Istina. Koalicioni partneri, realnost, ali tesko da su partneri. Ti si marketinski strucnjak, pa red je da das prijedlog za novi izraz.

Nama je Bake jos davno objasnio da se kod nas ne postoji vladajuca koalicija nego se vlast sastavlja. Koji je ono mis Tito dragi. A kad Dodik kaze isto da sastavlja vlast u zajednickim institucijama onda Bake zove herr Schmidta upomoc.
"Kohabitacija na drzavnom nivou" :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#87847 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Styling wrote: 21/03/2023 10:43
dr_Evil wrote: 21/03/2023 10:06

Istina. Koalicioni partneri, realnost, ali tesko da su partneri. Ti si marketinski strucnjak, pa red je da das prijedlog za novi izraz.

Nama je Bake jos davno objasnio da se kod nas ne postoji vladajuca koalicija nego se vlast sastavlja. Koji je ono mis Tito dragi. A kad Dodik kaze isto da sastavlja vlast u zajednickim institucijama onda Bake zove herr Schmidta upomoc.
"Kohabitacija na drzavnom nivou" :D
To je ona sta se provlaci vec neko vrijeme, zivimo jedni pored drugih a ne jedni sa drugima. Tako dodje :D
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#87848 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Wow, evo ja sam zapanjen da je povećan budžet. To nije zbog inflacije nego zbog ekonomskih stručnjaka u novoj vlasti koji su uspjeli odobrovoljiti svoje HNS kolege jer gle čuda, i običnom HNSu i sarajevskoj HNS struji treba keš.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#87849 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by made_in_sarajevo »

Student_u_Ostavci wrote: 21/03/2023 12:07 Wow, evo ja sam zapanjen da je povećan budžet. To nije zbog inflacije nego zbog ekonomskih stručnjaka u novoj vlasti koji su uspjeli odobrovoljiti svoje HNS kolege jer gle čuda, i običnom HNSu i sarajevskoj HNS struji treba keš.
woooww akcize, pdv na osnovu povecanja cijena svega i svacega i novalic predstavlja da je on zasluzan za sve to. woww fadilu drzavu dati wowww
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#87850 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

made_in_sarajevo wrote: 21/03/2023 12:59
Student_u_Ostavci wrote: 21/03/2023 12:07 Wow, evo ja sam zapanjen da je povećan budžet. To nije zbog inflacije nego zbog ekonomskih stručnjaka u novoj vlasti koji su uspjeli odobrovoljiti svoje HNS kolege jer gle čuda, i običnom HNSu i sarajevskoj HNS struji treba keš.
woooww akcize, pdv na osnovu povecanja cijena svega i svacega i novalic predstavlja da je on zasluzan za sve to. woww fadilu drzavu dati wowww
Nemoj brojeva, teško je to za njega.

Inflacija 18%, porast budžeta 100%.

Salko, daj digitron, jebemmu matematiku...
Locked