Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#105126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Point. wrote: 27/05/2023 10:43
U drugim vijestima, Avdo kao i po običaju, direkt u čelo.
Odakle početi...

Darko Elez - dovoljno slika hapšenja sa rukama iza leđa. Jedna slika hapšenja sa rukama ispred (koliko sam uspjela da nađem) i to kad su ga predavali BiH na aerodromu.
Što se tiče utjecaja Darka Eleza na moj život? Minimalan. Utjecaj Hadzibajrica na moj zivot? Maksimalan. Više me je unesrećio Hadzibajric od Eleza. Direktno se uplice u moj zivot.

Fadil Novalic? Da li je Avduka ikada pisao o respiratorima? Da li je neko njegov podlegao zbog tih respiratora? Da li je Avduka mozda brk omastio zajedno sa Malinarom? Zasto Fadil i Malinar kao Bosnjaci rade na stetu Bosnjaka tokom korone? Zasto nisu zajebali Srbe i Hrvate? Mada su i oni malkice patili ako zavrse na KCUSu.

Spomenik u Brckom je spomenik svim civilnim zrtvama rata od 1939. - 1945. i od 1992.- 1995. godine. Znači pokriva žrtve SVIH nacionalnosti i zločine počinjene od strane pripadnika SVIH nacionalnosti. Generalniji spomen.

Kazani su specifičniji spomen. Imamo imena i prezimena žrtava kao i imena i prezimena izvršilaca. NA Vijećnicu bi onda trebalo staviti i takvu tablu.
Ne hapse zločince koji se viču Hrvatima? Niko nije osuđen za Ahmiće? Da, zločinci iz reda hrvatskog naroda se manje osuđuju i krivično gone jer država Hrvatska se još uvijek nije izborila sa podizanjem optužnica i takvi joj i dalje špartaju državom.
Da citiram iz jednog članka dobar pasus:
"...spomenuta presuda prije svega odgovornost osuđenih pojedinaca i tadašnjeg političkog vrha Republike Hrvatske, a ne hrvatskog naroda. Još jednom u ime kolektiva se nije suočavalo, već su se pripadnici vlastitog naroda, osuđeni ratni zločinci, viktimizirali i to u kolektivnom naricanju nad sudbinom hrvatskog naroda koji navodno u obrambenom ratu nije mogao počiniti zločine. Kao što smo vidjeli i na primjeru Srbije, u predmetu Mladić i nekim drugima, političari nažalost i dalje čitave narode poistovjećuju s ratnim zločincima, što je nedopustivo i sramotno."

Avduka pokušava nešto slično.
Hadžibajrić = svi Bošnjaci
Poznavajući Hadžibajrića i osjetivši njegovu vlast na svojoj koži, mogu ti reći da Hadzibajric, Skaka, Tigar, Novalic i navedeni gledaju samoživo samo sebe. Kako SEBI donijeti korist, a ne Bošnjacima. Bošnjacima donose štetu jer Bošnjaci pate zbog posljedica njihovog "rada" i djelovanja.
Poistovjećivanje Hadzibajrica i Novalica sa čitavim narodom Bošnjaka onda povlači i druge paralele. Ako je presuda za Novalica napad na sve Bosnjake jer Novalic = Bosnjaci, onda su i svi Bosnjaci Cace, Cele, Bakiri, Sebije i svi kriminalci i zlocinci koji se viču Bošnjacima.
Ako si Bošnjak, onda si kriv i za ubistvo dječaka Petra iz Konjica i sve što se dešavalo u Konjicu.

Da se vratimo na Srebrenicu.
Zakon koji je nametnuo Incko se ne prevodi. Zasto ne postoji zakon o lustraciji? Ko ce provoditi Zakon o zabrani negiranja genocida, kada ti u klupama sjede oni koji su na neki način učestvovali u ratnim zlocinima? Ljudi koji su na različite načine učestvovali u činjenju ili podržavanju zločina morali biti izbačeni iz svih izbornih procesa i sa važnih državnih funkcija.
Zasto ne postoje slucajevi pred Sudom? Tuzioci se zale da to treba policija prvo da evidentira...
Da li svaki pojedinac može da podnese prijavu za negiranje genocida? Mislim da, da. Zašto svi mi ne podnosimo prijave? Da li je avduka ikad apodnio prijavu?
https://www.tuzilastvobih.gov.ba/?opcij ... 63&jezik=b
9 tuzilaca hipoteticki Bosnjaka
https://www.tuzilastvobih.gov.ba/?opcij ... 64&jezik=b
15 tuzilaca hispoteticki Bosnjaka na osnovu imena

Da li je ikada, iko od njihA komentarisao ista?

Inače, suspendovana je zamjenica glavnog tužioca BiH Diana Kajmaković :D nešto se pokreće. Još da se pokrenu ti Bošnjaci u Tužilaštvu.
Friska informacija za medije. https://www.tuzilastvobih.gov.ba/?id=5608&jezik=b
Koji su to tuzioci?

Kada MOJA gradonacelnica dodjeljuje ikakve nagrade nakim desnicarsko-ekstremistickim likovima, to me se tice. Zasto oni, zasto ne Pomozi.ba? Zasto njihovo nesebicno pomaganje nije bilo popraceno u javnosti radi transparentnosti? Nihad Alickovic je samo radikal koji profitira na nacionalizmu. Opskurna pojava bez ikakvog stvarnog utjecaja. Ali eto, Avduka se identificira za anonimusom bez stvarnog utjecaja i stvarnog djela. Jedino je bitno što je Bošnjak.

U BiH trebamo imati DanE sjećanja, a dani žalosti su nešto drugo.

Kada neko verbalno secira/napadne Ćovića na npr. forumu, ne vidim da iko kmeči (osim možda Novaka) da je to napad na sve Hrvate i katolike. Čovjke možda želi da bude jednakoznačan na taj način - Ja, Čovke = Hrvati i katolici, ali i on je svjestan da to nije istina.

S drufe strane, svako komentarisanje reisa i IZ = islamofobija.
Reis nije političar (osim kad prestane biti reis i kandiduje se), IZ nije politička stranka (osim kada poziva na glasanje za jednu i jedinu).
Reis je vjerski službenik, IZ je vjerska institucija.
Bosnjaci su narod. Muslimani su vjerska skupina. Nisu svi muslimani Bošnjaci, niti su svi Bošnjaci muslimani. Bez obzira na procente.
Kada reis zvecka oružjem, tada je bliži patrijarhu nego kardinalu. ;-)

A Faktor i SAFF su više u rangu Informera i Kurira, nego Večernjaka. :D

I da, klasični Avduka - i huškački i propagandni, ali valja zaraditi hljeb novinarski nasušni.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#105127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Ne zanima ti to pointa i nece ni procitati, ali svaka cast na trudu
elk
Posts: 2803
Joined: 14/08/2006 12:03

#105128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by elk »

Puno im ovdje napisanog za razmisliti i razumjeti. Budimo realni. Niti hoce, niti mogu. Od svega jedino slova znaju.
DonieBrasco
Posts: 15495
Joined: 31/08/2016 16:09

#105129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Luđi ste vi sto sa sdO vrstom ulazite u bilo kakve rasprave, samo sebi vrijeđate inteligenciju i zdrav razum.
izvrsni direktor
Posts: 9325
Joined: 20/12/2018 16:11

#105130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by izvrsni direktor »

Grean wrote: 27/05/2023 10:55
izvrsni direktor wrote: 27/05/2023 10:51 Kmečanje ne prestaje :shock:
Ima kmecanja SDA botova, to nije iskljuceno ali je li te majke ti stid da ovo sto je ukinuta zabrana ovoj dvojici huskaca na Bosnjake svedes na kmecanje bez i jednog osvrta na samu odluku?
Nedaj Bosne Lendooo..
Znam znam, ne kmece sdfaovci zbog gubitka vlasti vec se bore za bosnu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#105131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SmokingMan »

Avduka ne može živjeti niti pisati bez prisustva odabranih bošnjaka, ili recimo onih koji se izjašnjavaju kao ostali, a sa razlogom su kritičari bošnjačke elite.Što je slučaj sa meni dragim Tarikom Haverićem :bih: . Ali iskreno, malo ko može odgovoriti na samo jednu napisanu stranicu njegove kritike, pogotovo jedan Avdaga Preletačević. :mrgreen:

Bloo vazda po svom. :mrgreen: :bih:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#105132 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skupljac_zeljeza »

Bloo wrote: 27/05/2023 12:01
Kada reis zvecka oružjem, tada je bliži patrijarhu nego kardinalu. ;-)
Tito je onda bio patrijarh.
Jugoslavija može na bojnom polju postaviti 8 miliona ljudi, a 8 miliona nije šala, naročito ljudi kao što su Jugosloveni koji su navikli ratovati.
Radimo kao da ćemo 100 godina živeti, pripremamo se kao da će sutra rat.
Mi smo ponosni na našu istoriju. Ponosni smo na naše žrtve koje su naši preci, naši narodi dali kroz istoriju. Mi smo ponosni na to što naši narodni nikada nisu ničiju nezavisnost ugrožavali, što naši narodi nikada nisu prelazili preko tuđe teritorije, da porobljuju druge narode.
Mi smo more krvi prolili za bratstvo i jedinstvo naših naroda. E nećemo nikom dozvoliti da nam dira ili da ruje iznutra, da se ruši to bratstvo i jedinstvo.
Prije će Sava uzbrdo poteći nego li će Hrvati imati svoju državu.

Reis priča o svojoj domovini. Onda je svako od nas ko je domoljub ujedno i patrijarh.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#105133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tovarish »

Što ti je život. Skaka lani bio VIP gost na GP Monte Carlo, a godinu dana kasnije čami u ćuzi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#105134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

mayab wrote: 27/05/2023 09:12
Rekli bi ovi naši što su u Njemačkoj, a seru po zapadu i zapadnim vrijednostima, pun ih forum, ja sam tu zbog para, a ne jer volim tu zemlz
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#105135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

tovarish wrote: 27/05/2023 13:39 Što ti je život. Skaka lani bio VIP gost na GP Monte Carlo, a godinu dana kasnije čami u ćuzi.
Hehehehe da da. Onim telecim pogledom i osmijehom gledao Hamiltonov bolid :lol:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#105136 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

JohnnyS wrote: 27/05/2023 13:49
mayab wrote: 27/05/2023 09:12
Rekli bi ovi naši što su u Njemačkoj, a seru po zapadu i zapadnim vrijednostima, pun ih forum, ja sam tu zbog para, a ne jer volim tu zemlz
Znači li to da je Sarajevo ili FBiH za Srbe zapad :mrgreen:
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#105137 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by belfy »

ja bih povodom ovih hapsenja i slanja u Zenicu zelio da izjavim nesto.
- kada smo govorili na politici o prebacivanju nekih institucija iz Sa u Ze nismo mislili na ovaj nacin (mada ni ovo do sada nije lose) :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#105138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

sehohari wrote: 27/05/2023 13:53
JohnnyS wrote: 27/05/2023 13:49

Rekli bi ovi naši što su u Njemačkoj, a seru po zapadu i zapadnim vrijednostima, pun ih forum, ja sam tu zbog para, a ne jer volim tu zemlz
Znači li to da je Sarajevo ili FBiH za Srbe zapad :mrgreen:

Pa jel nije :D

Ako nije, svakako bi trebalo biti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#105139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote: 27/05/2023 13:49
mayab wrote: 27/05/2023 09:12
Rekli bi ovi naši što su u Njemačkoj, a seru po zapadu i zapadnim vrijednostima, pun ih forum, ja sam tu zbog para, a ne jer volim tu zemlz
:lol: :lol:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#105140 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skupljac_zeljeza »

tovarish wrote: 27/05/2023 13:39 Što ti je život. Skaka lani bio VIP gost na GP Monte Carlo, a godinu dana kasnije čami u ćuzi.
Ako njih 5-6 uhapšenih političara će promijeniti sistem onda je to super. Mogu se nadati većoj plati, sutra većoj penziji. Ako mijenja sistem. Problem će biti ako se stane na 30-tom jer to ne mijenja sistem. A da li će moći ići više?

Gledam sinoć Šarovića sa zrenjaninske TV kako razgolićuje Vučićeve glasače i čini mi se da smo po svijesti tu negdje kao i oni. Nisu to više birači nego navijači. Sutra će slično biti u Turskoj. Kod nas je već to rovovska borba hoće li 'naši' ili 'njihovi' sjediti u foteljama. Ko priča o rješenjima izlaska iz ovog gliba?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#105141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

JohnnyS wrote: 27/05/2023 13:55
sehohari wrote: 27/05/2023 13:53

Znači li to da je Sarajevo ili FBiH za Srbe zapad :mrgreen:

Pa jel nije :D

Ako nije, svakako bi trebalo biti.
Da :thumbup:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#105142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Meni samo jedna stvar nije jasna.

SDA-ovci se žale da se samo Bošnjaci hapse, dok Hrvati i Srbi kriminalci jok. Zar to nije dobro?

Zar nije dobro da mi za razliku od srpske i hrvatske politike manje dozvoljavamo da nama vlade kriminalci?
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#105143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

axe22 wrote: 27/05/2023 11:01
Point. wrote: 27/05/2023 10:43 U drugim vijestima, Avdo kao i po običaju, direkt u čelo.


Sacekaj ove s tri prsta da opravdaju sve to i da kazu Sda i Df su krivi.
Image
Misliš na one koji glasaju za ove i ovakve ?
https://antidayton.com/wp-content/uploa ... /11/51.jpg
Oh,wait....
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

tovarish wrote: 27/05/2023 13:39 Što ti je život. Skaka lani bio VIP gost na GP Monte Carlo, a godinu dana kasnije čami u ćuzi.
Sad je VIP BitcH u KP Zenici.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#105145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

izvrsni direktor wrote: 27/05/2023 12:30
Grean wrote: 27/05/2023 10:55

Ima kmecanja SDA botova, to nije iskljuceno ali je li te majke ti stid da ovo sto je ukinuta zabrana ovoj dvojici huskaca na Bosnjake svedes na kmecanje bez i jednog osvrta na samu odluku?
Nedaj Bosne Lendooo..
Znam znam, ne kmece sdfaovci zbog gubitka vlasti vec se bore za bosnu.
Znaci podrzavas odluku!?
  • Nakon što im je OSA ukinula zabranu ulaska u BiH: Petronijević najavio dolazak, Ković provocira

    "Profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu Miloš Ković izjavio je da je ukidanje zabrane njegovog ulaska u BiH potvrda suvereniteta Republike Srpske i njenog prava da sama donosi odluke o tome koga želi, a koga ne želi na svojoj teritoriji."


    https://klix.ba/nakon-sto-im-je-osa-u ... provocira/
Ovo je iz Raporta, portala koji je blizak SDP-u koliko znam. Znaci nema mjesta prici o SDA botovima.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#105146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tovarish »

pici wrote: 27/05/2023 14:11
tovarish wrote: 27/05/2023 13:39 Što ti je život. Skaka lani bio VIP gost na GP Monte Carlo, a godinu dana kasnije čami u ćuzi.
Sad je VIP BitcH u KP Zenici.
Valjalo bi mu poslati neku hediju, da mu lakše ulazi.
HelaS
Posts: 5654
Joined: 22/09/2018 13:21

#105147 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

pici wrote: 27/05/2023 14:11
tovarish wrote: 27/05/2023 13:39 Što ti je život. Skaka lani bio VIP gost na GP Monte Carlo, a godinu dana kasnije čami u ćuzi.
Sad je VIP BitcH u KP Zenici.
Otvorit će "Zenica" njima depadans, po etažama. Za posebne korisnike, pa kako koji dolazi, tako se i raspoređuje po spratovima :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#105148 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

sehohari wrote: 27/05/2023 14:07 Meni samo jedna stvar nije jasna.

SDA-ovci se žale da se samo Bošnjaci hapse, dok Hrvati i Srbi kriminalci jok. Zar to nije dobro?

Zar nije dobro da mi za razliku od srpske i hrvatske politike manje dozvoljavamo da nama vlade kriminalci?
Biće ti jasnije kada razdvojiš kategorije.

SDA je politička stranka. Dio je bošnjačkog političkog korpusa. SDA je "bošnjačka" stranka ali ne predstavlja kompletni politički spektar bošnjačkog naroda niti "bošnjačke politike" šta god to bilo. To zvuči u fonu sa SDA=Bošnjaci, HDZ=Hrvati, SNSD = Srbi.
Koliko vidimo, uglavnom se hapse pripadnici ili simpatizeri SDA, koji su istovremeno i Bošnjaci. To nije napad na Bošnjake, bez obzira koliko to SDA potencira već na kriminalne pripadnike SDA.
U Federaciji su Bošnjaci većinski narod i NARODU treba biti drago što DRŽAVA (barem prividno) počinje da funkcioniše.
S obzirom da su Bošnjaci većinski narod, a SDa imala većinsku vlast te time više prilike za kriminalno hobotisanje (!), logično je da će većina uhapšenih biti SDA Bošnjaci.
Možda će doći i vrijeme kada HDZ neće imati neke poluge za ucjenjivanje i njihovi političari će krenuti da padaju. Tada ćemo slušati istu spiku. HDZ=Hrvati.
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#105149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zippoo87 »

Point. wrote: 27/05/2023 01:51
zippoo87 wrote: 27/05/2023 01:00
Ne mislim,niti salje...zato me jos vise fascinira zasto je najaktivnija dijasporska brigada proSDA.
SDA i DF,to sve zivi po EU a na forumu gine za ove dvije stranke...bas cudan neki rezon.
Nemoj samo ti da razmišljaš i mozgaš, očiju ti
Neka si mi se nagovorio botinjosu krezubi 😂😂
Zato mi imamo vas dijasporce da o nama ovdje razmisljate.
escobar__ wrote: 27/05/2023 07:27
zippoo87 wrote: 27/05/2023 00:24 Botinjosi jos samo na ovoj temi ordiniraju...vise na temi SDA ne smiju ni braniti,nego ovdje jalovi pokusaji podmecanja i spinovanja :D
I to da paradoks bude veci,vecinom dijasporska brigada najvise "brizna" za nas u BiH :lol:
Steta samo sto forumasi nisu kao krezubi SDAovci,koji vjeruju svemu sto cuju na dnevniku i onom sto cuju od Ridjija :lol:
A i tebi toliko lijepo pod onim koji nisu botovi u toj Gračanici da svako malo ganjaš kako otići iz zemlje.

Što ne mogu na rende kora...
Da li ti znas znacenje ovog posta koji si napisao i u kojem je to kontekstu sa temom??
Koliko vidim...ti si vec pobjegao,pa nemas pravo da ista govoris drugima.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

Image

Gledaj tijeH okica. Ma ima da U Zenici bidne glavna atrakcija.
Locked