Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#88201 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Pomocnik za moral :lol:

User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88202 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

anelsol wrote: 24/03/2023 22:11
SaraFina wrote: 24/03/2023 20:19 [twitter][/twitter]
Koja simbolika jbt. Nikšić u Mostaru, koji je ponajviše najebo od fašističke tvorevine Herceg-Bosne, potpisuje sporazum, a pred njim zastava te iste Herceg-Bosne i zastave Bosne i Hercegovine. Ko biva neki međunarodni sporazum. Koji kreten u pm.
[/quote]

Baš. Ali ajde sve to. Ova uvjeravanja kako Nerko radi pravu stvar za BiH i likovanja sto je SDA van dila sa HDZ-om (koji je blokadama razvaljivao federaciju) su smjehotresna
Kao eto naprijed ćemo s Nerkom i Dinom. A Čović i Dodik partneri. Bogu plakati jedino!
Last edited by SaraFina on 24/03/2023 22:17, edited 1 time in total.
User avatar
relativno84
Posts: 15320
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#88203 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by relativno84 »

Dok su neki hladili muda po rovovima ili jos gore po trezorima, kapetan se cetiri godine ili ti ga 739 dana grcevito borio kao pomocnik za moral da zaustavi agresore, i njemu neko ima hrabrosti reci da je izdajnik.
Image

Susramlje.
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#88204 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by made_in_sarajevo »

Zastava se koristi od juce i npr. bakir nikad nije sjedio pored te zastave :roll: zastava prosla kao zastava hrvatskog naroda i eto bas juce se pocela koristiti
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#88205 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

palermo wrote: 24/03/2023 21:43
kluz franjo wrote: 24/03/2023 21:36
Opet brkaš činjenice i mišljenja.
Izborni rezultati su činjenica, a ne mišljenje.

Baš kao šte propagandne laži i izmišljotine SDF-a te već desetljećima uvijek iznova čine "zapišanim i zasranim", tako ćeš uvijek iznova proći i sa svojim tupavim pokušajima laganja i podmetanja ovdje na forumu.
Samo neki po sopstvenom priznanju "popišani i posrani" ŽK-fanatikos može tvrditi da sam ja napisao da "sve oponente politike Trojke svrstavam u radikalne elemente".

Tupavost na tvom uobičajnom sub-nivou.

Svaki glasač SDF je sasvim prirodno oponent politika Trojke, ali nije svaki glasač SDF-a tupavac. Baš kao što ni svaki tupavac, nije nužno radikal.

Pošto je tebi dokazano potrebno ponavljati... nije problem.
Moje mišljenje: Agresivna, populistička propaganda radikalne manjine se nikada ne smije potcijenjivati, a posebno ne u labilnim društvima.

Dakle nema ni hapšenja, ni svi koji su protiv Trojke su radikali, ništa od svih tih laži i gluposti zbog kojih se po sopstvenom priznanju osjećaš "popišan, posran i s' kurcem u oku".
Nije do mene.
trla baba lan da joj prodje dan.....dzaba relativizujes stvari, podrzajes politiku x-orke I to je sva istina. I naravno opet izmisljas, ne osjecam se ja popisanim zbog tvog misljenja, ( briga me za to) nego zbog konkretnih poteza onih koji predstavljaju muslimane tj. Kako se ono kaze, zauzeli su muslimansku kvotu.

Poteza koji tebi ne smetaju....barem ti na forumu ne smetaju...
Zapanjujuća je brzina prihvatanja i preuzimanja Dodikovih definicija i vokabulara. Nisam ni mislio da između SDF i njega postoje velike ideološke razlike spram odnosa prema društvenom i državnom uređenju BiH, ali ova brzina otvorenog prihvatanja dodikizma je impresivna.

Kako si ponavljač sa ushićenjem evo opet da ponovim:

Imaju dvije logičke opcije zasnovane na činjenicama.

1. (koju ja zastupam) Trojka nije ništa ni drastično, ni dramatično uradila, a što bi realno predstavljalo "kurac u oko, pišanje po glavi ili sranje u usta" kako to predstavlja propagandni odjel SDF.
Zaključak: Ako se osjećaš "popišano, usrano, s' kurcem u oku" - nije do Trojke već do tvoje prekomjerne konzumacije propagandnih fekalija SDF-a.

2. (koju ti zastupaš) Trojka je uradila sve što su i SDA i DF radili i normalizovali u zadnjih frtalj vijeka, ali ti je tek sada subjektivno sinulo, da je to "kurac u oko, pišanje po glavi i sranje u usta".
Zaključak: Već više od frtalj vijeka te SDF najnormalnije "zapišava i sere", ali tebi je to tek sada na "zvonce" iz M. Spahe sinulo. To opet nije do Trojke već
do tebe.


Hebe mi se živo za tvoj osjećaj "patriJotske popišanosti", a koji se isključivo bazira na intenzivnoj konzumaciji propagandnih stavova, faktora i istraga iz M. Spahe.
Smanji konzumaciju i bolje ćeš se osjećati.
Ako ne želiš, šta ću ti ja. Ostani u osjećaju.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#88206 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tvojkomsija »

Nadam se da nece biti nikakvih protesta, sukoba, ulicnog rjesavanja problema... imamo institucije FBiH i neka se tu sve glasanjem rjesava

Nema potrebe od Federacije praviti nesto kao Crnu Goru od prije par godina

A SDA ako je protiv Schmidta i OHR-a, kao sto to botovi pricaju, neka Bakir jasno izadje i kaze Smit je za nas, kao i za RS, samo turist i necemo prihvatati i razmatrati njegove odluke

To da uradi imao bi ogroman respekt sa svih strana..jasno i glasno. Dosta je vise rukavica i upakovanih prica
User avatar
anelsol
Posts: 3058
Joined: 10/05/2017 22:41

#88207 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by anelsol »

made_in_sarajevo wrote: 24/03/2023 22:18 Zastava se koristi od juce i npr. bakir nikad nije sjedio pored te zastave :roll: zastava prosla kao zastava hrvatskog naroda i eto bas juce se pocela koristiti
Ovo je zastava fašističkog pokušaja od paradržave. Evo ja kao Mostarac jebem mater i Bakiru i Nikšiću i svakom onome ko se slika pored te zastave.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88208 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

made_in_sarajevo wrote: 24/03/2023 22:18 Zastava se koristi od juce i npr. bakir nikad nije sjedio pored te zastave :roll: zastava prosla kao zastava hrvatskog naroda i eto bas juce se pocela koristiti
Hebo Bakira. Bezveze pokusavate prebaciti fokus sa Nerkine, Dinine i ekipine izdaje na SDA. Da mobilizirate one koji ih mrze, a amnestirate ove hvale vrijedne „politicare“ koji su se prodali za nekoliko fotelja.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88209 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 24/03/2023 22:23
made_in_sarajevo wrote: 24/03/2023 22:18 Zastava se koristi od juce i npr. bakir nikad nije sjedio pored te zastave :roll: zastava prosla kao zastava hrvatskog naroda i eto bas juce se pocela koristiti
Hebo Bakira. Bezveze pokusavate prebaciti fokus sa Nerkine, Dinine i ekipine izdaje na SDA. Da mobilizirate one koji ih mrze, a amnestirate ove hvale vrijedne „politicare“ koji su se prodali za nekoliko fotelja.
Koje izdaje? Konkretno?
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88210 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

kluz franjo wrote: 24/03/2023 22:18
palermo wrote: 24/03/2023 21:43

trla baba lan da joj prodje dan.....dzaba relativizujes stvari, podrzajes politiku x-orke I to je sva istina. I naravno opet izmisljas, ne osjecam se ja popisanim zbog tvog misljenja, ( briga me za to) nego zbog konkretnih poteza onih koji predstavljaju muslimane tj. Kako se ono kaze, zauzeli su muslimansku kvotu.

Poteza koji tebi ne smetaju....barem ti na forumu ne smetaju...
Zapanjujuća je brzina prihvatanja i preuzimanja Dodikovih definicija i vokabulara. Nisam ni mislio da između SDF i njega postoje velike ideološke razlike spram odnosa prema društvenom i državnom uređenju BiH, ali ova brzina otvorenog prihvatanja dodikizma je impresivna.

Kako si ponavljač sa ushićenjem evo opet da ponovim:

Imaju dvije logičke opcije zasnovane na činjenicama.

1. (koju ja zastupam) Trojka nije ništa ni drastično, ni dramatično uradila, a što bi realno predstavljalo "kurac u oko, pišanje po glavi ili sranje u usta" kako to predstavlja propagandni odjel SDF.
Zaključak: Ako se osjećaš "popišano, usrano, s' kurcem u oku" - nije do Trojke već do tvoje prekomjerne konzumacije propagandnih fekalija SDF-a.

2. (koju ti zastupaš) Trojka je uradila sve što su i SDA i DF radili i normalizovali u zadnjih frtalj vijeka, ali ti je tek sada subjektivno sinulo, da je to "kurac u oko, pišanje po glavi i sranje u usta".
Zaključak: Već više od frtalj vijeka te SDF najnormalnije "zapišava i sere", ali tebi je to tek sada na "zvonce" iz M. Spahe sinulo. To opet nije do Trojke već
do tebe.


Hebe mi se živo za tvoj osjećaj "patriJotske popišanosti", a koji se isključivo bazira na intenzivnoj konzumaciji propagandnih stavova, faktora i istraga iz M. Spahe.
Smanji konzumaciju i bolje ćeš se osjećati.
Ako ne želiš, šta ću ti ja. Ostani u osjećaju.
Ispravno u jednom rezonujes. Potpuno te razumijem kada kazes da te se jebe sta ja mislim I osjecam, uzajamno je. Jedina cinjenica koja je meni relevantna je da podrzajes politiku x-orke.....a sve ostalo sto pises, ukorici pa posalji na neki konkurs.....
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#88211 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

anelsol wrote: 24/03/2023 22:22
made_in_sarajevo wrote: 24/03/2023 22:18 Zastava se koristi od juce i npr. bakir nikad nije sjedio pored te zastave :roll: zastava prosla kao zastava hrvatskog naroda i eto bas juce se pocela koristiti
Ovo je zastava fašističkog pokušaja od paradržave. Evo ja kao Mostarac jebem mater i Bakiru i Nikšiću i svakom onome ko se slika pored te zastave.
:thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88212 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 24/03/2023 22:25
SaraFina wrote: 24/03/2023 22:23

Hebo Bakira. Bezveze pokusavate prebaciti fokus sa Nerkine, Dinine i ekipine izdaje na SDA. Da mobilizirate one koji ih mrze, a amnestirate ove hvale vrijedne „politicare“ koji su se prodali za nekoliko fotelja.
Koje izdaje? Konkretno?
Onaj ko ide puzajući Čoviću na noge poput bezkičmenjaka. (Mnozina)
I tu izdaju ne moze se amnestirati ničim.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#88213 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 24/03/2023 22:27
dale cooper wrote: 24/03/2023 22:25

Koje izdaje? Konkretno?
Onaj ko ide puzajući Čoviću na noge poput bezkičmenjaka. (Mnozina)
I tu izdaju ne moze se amnestirati ničim.
Kako mislis ide na noge :lol: :lol: pa Čović bio prije desetak dana u Sarajevu il hoces reci da Mostar nije BiH :zjev: :zjev:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#88214 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

tramvajtrojka wrote: 24/03/2023 22:29
SaraFina wrote: 24/03/2023 22:27

Onaj ko ide puzajući Čoviću na noge poput bezkičmenjaka. (Mnozina)
I tu izdaju ne moze se amnestirati ničim.
Kako mislis ide na noge :lol: :lol: pa Čović bio prije desetak dana u Sarajevu il hoces reci da Mostar nije BiH :zjev: :zjev:
Ovdje lezi sva licemjernost ovih kvazi graĐana. Navodno je sve BiH i vole je citavu, ali naravno po potrebi Laktaši i zapadni dio Mostara nisu BiH :D

Ljudi su obisli Sarajevo, Konjic, Mostar, Banja Luku itd. ali je eto problem sto su se danas nasli dole :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88215 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 24/03/2023 22:27
dale cooper wrote: 24/03/2023 22:25

Koje izdaje? Konkretno?
Onaj ko ide puzajući Čoviću na noge poput bezkičmenjaka. (Mnozina)
I tu izdaju ne moze se amnestirati ničim.
A kada su neki drugi ranije išli isto tako na noge Čoviću onda je to bilo ok? Nisu bili beskičmenjaci? Uostalom i Mostar je BiH. :bih:

Osim toga, sa kime bi i ovi sad i ovi ranije trebali razgovarati sa hrvatske strane? Činjenica ostaje da HDZ još uvijek ima najveću političku
podršku Hrvata.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88216 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 24/03/2023 22:29
SaraFina wrote: 24/03/2023 22:27

Onaj ko ide puzajući Čoviću na noge poput bezkičmenjaka. (Mnozina)
I tu izdaju ne moze se amnestirati ničim.
Kako mislis ide na noge :lol: :lol: pa Čović bio prije desetak dana u Sarajevu il hoces reci da Mostar nije BiH :zjev: :zjev:
Ne. Hocu da kazem da tvoji jalovi pokusaji nekog napada su smjehotresni. Zato prekini s njima. Smiješan si.
Ako govorimo o nekom politickom napredku, kako partner za formiranje vlasti moze biti HDZ? Je li taj HDZ onaj isti HDZ koji je zadnjih desetak godina paralizirao Federaciju blokadama? O cemu pricamo?
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#88217 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

palermo wrote: 24/03/2023 22:25
kluz franjo wrote: 24/03/2023 22:18
Zapanjujuća je brzina prihvatanja i preuzimanja Dodikovih definicija i vokabulara. Nisam ni mislio da između SDF i njega postoje velike ideološke razlike spram odnosa prema društvenom i državnom uređenju BiH, ali ova brzina otvorenog prihvatanja dodikizma je impresivna.

Kako si ponavljač sa ushićenjem evo opet da ponovim:

Imaju dvije logičke opcije zasnovane na činjenicama.

1. (koju ja zastupam) Trojka nije ništa ni drastično, ni dramatično uradila, a što bi realno predstavljalo "kurac u oko, pišanje po glavi ili sranje u usta" kako to predstavlja propagandni odjel SDF.
Zaključak: Ako se osjećaš "popišano, usrano, s' kurcem u oku" - nije do Trojke već do tvoje prekomjerne konzumacije propagandnih fekalija SDF-a.

2. (koju ti zastupaš) Trojka je uradila sve što su i SDA i DF radili i normalizovali u zadnjih frtalj vijeka, ali ti je tek sada subjektivno sinulo, da je to "kurac u oko, pišanje po glavi i sranje u usta".
Zaključak: Već više od frtalj vijeka te SDF najnormalnije "zapišava i sere", ali tebi je to tek sada na "zvonce" iz M. Spahe sinulo. To opet nije do Trojke već
do tebe.


Hebe mi se živo za tvoj osjećaj "patriJotske popišanosti", a koji se isključivo bazira na intenzivnoj konzumaciji propagandnih stavova, faktora i istraga iz M. Spahe.
Smanji konzumaciju i bolje ćeš se osjećati.
Ako ne želiš, šta ću ti ja. Ostani u osjećaju.
Ispravno u jednom rezonujes. Potpuno te razumijem kada kazes da te se jebe sta ja mislim I osjecam, uzajamno je. Jedina cinjenica koja je meni relevantna je da podrzajes politiku x-orke.....a sve ostalo sto pises, ukorici pa posalji na neki konkurs.....
Šovinistički vokabular i antizapadna histerija koju već mjesecima u duetu sprovode Dodik i SDF, kao i politika "legitimnog predstavljanja" koju već godinama zajednički zastupaju i sprovode Dodik/Čović i SDF su definitivno na suprotnoj strani od moje.
A ne osjećam se "popišan i posran".
Očigledno su sve fekalije na toj tvojoj strani.
rikta123
Posts: 266
Joined: 13/03/2023 08:46

#88218 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by rikta123 »

Ljudi moji SDA oformila odbranu od agresora u proteklom ratu i da ne bude dio vlasti FBiH. Smijesni ste. Bakir ima asa u rukavu, samo lakapo ;)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88219 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 24/03/2023 22:34
SaraFina wrote: 24/03/2023 22:27

Onaj ko ide puzajući Čoviću na noge poput bezkičmenjaka. (Mnozina)
I tu izdaju ne moze se amnestirati ničim.
A kada su neki drugi ranije išli isto tako na noge Čoviću onda je to bilo ok? Nisu bili beskičmenjaci? Uostalom i Mostar je BiH. :bih:

Osim toga, sa kime bi i ovi sad i ovi ranije trebali razgovarati sa hrvatske strane? Činjenica ostaje da HDZ još uvijek ima najveću političku
podršku Hrvata.
Nemoj me zezati. Ja sam prva zato da se neutraliziraju sve stranačke kriminalne hobotnice. Sve! Medjutim ova parada pijanstva i kiča, gdje Dino i Nerko kao eto glume neku stranu sklonu kompromisu, a ustvari amnestiraju svoje izdajničke porive je suluda. Jednostavno ne dozvoljavam da me nastavnik fizičkog pravi budalom. Neka izadje i otvoreno kaze za sta je trampio bosanske nacionalne interese. Ako je za ulazak u EU i NATO pozdravljam. No ako je za par fotelja i vlast, onda mu se treba suditi.
Nebulozno je i pomisliti da je HDZ nametanjem IZ doziovio preobrazbu neku, i da ce sada od glavnih kočničara i svih onih pokušaja razvaljivanja Federacije i BiH postati pro BiH stranka. Vodeci korač ka nečemu dobrom za narod i drzavu?
Imate li vi neku kolektivno amneziju?
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88220 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

kluz franjo wrote: 24/03/2023 22:39
palermo wrote: 24/03/2023 22:25

Ispravno u jednom rezonujes. Potpuno te razumijem kada kazes da te se jebe sta ja mislim I osjecam, uzajamno je. Jedina cinjenica koja je meni relevantna je da podrzajes politiku x-orke.....a sve ostalo sto pises, ukorici pa posalji na neki konkurs.....
Šovinistički vokabular i antizapadna histerija koju već mjesecima u duetu sprovode Dodik i SDF, kao i politika "legitimnog predstavljanja" koju već godinama zajednički zastupaju i sprovode Dodik/Čović i SDF su definitivno na suprotnoj strani od moje.
A ne osjećam se "popišan i posran".
Očigledno su sve fekalije na toj tvojoj strani.
Bogami nisu na suprotnoj strani. Ja jedino vidim da ti se gade fekalije Bakira I Komsica, ostale, men se cini begenises. Kao I ovi sto navijas za njih.

Tako da.....sta da ti kazem, mozda je najprikladnije ono tvoje...cinjenice, cinjenice...
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88221 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 24/03/2023 22:45
dale cooper wrote: 24/03/2023 22:34

A kada su neki drugi ranije išli isto tako na noge Čoviću onda je to bilo ok? Nisu bili beskičmenjaci? Uostalom i Mostar je BiH. :bih:

Osim toga, sa kime bi i ovi sad i ovi ranije trebali razgovarati sa hrvatske strane? Činjenica ostaje da HDZ još uvijek ima najveću političku
podršku Hrvata.
Nemoj me zezati. Ja sam prva zato da se neutraliziraju sve stranačke kriminalne hobotnice. Sve! Medjutim ova parada pijanstva i kiča, gdje Dino i Nerko kao eto glume neku stranu sklonu kompromisu, a ustvari amnestiraju svoje izdajničke porive je suluda. Jednostavno ne dozvoljavam da me nastavnik fizičkog pravi budalom. Neka izadje i otvoreno kaze za sta je trampio bosanske nacionalne interese. Ako je za ulazak u EU i NATO pozdravljam. No ako je za par fotelja i vlast, onda mu se treba suditi.
Nebulozno je i pomisliti da je HDZ nametanjem IZ doziovio preobrazbu neku, i da ce sada od glavnih kočničara i svih onih pokušaja razvaljivanja Federacije i BiH postati pro BiH stranka. Vodeci korač ka nečemu dobrom za narod i drzavu?
Imate li vi neku kolektivno amneziju?
Opet pitam, kakve izdajničke porive, šta su do sada konkretno izdali? Ima li i jedan zakon izglasan u tom smjeru?

Niti mislim da je HDZ niti SNSD doživio preobrazbu, ali ostaje činjenica da ni bez jednih ni bez drugih ne možeš formirati vlast.
I da, moraće se vjerovatno pristajati i na određene kompromise, ali de da se makar za te kompromise pokuša dobiti nešto što ide u koristi
države umjesto u korist interesa pojedinaca i stranke, ahbaba, žene itd...kao do sada. Neka se odblokira država na svim nivoima za početak,
dobar je korak naprijed. Ne očekujem apsolutno nikakve spektakularne rezultate sa obzirom sa kime se formira vlast, ali bilo kakav
pozitivan pomak je bolji od ove pat pozicije koju trenutno imamo i koja vodi u sporu disoluciju zemlje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#88222 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 24/03/2023 22:35
tramvajtrojka wrote: 24/03/2023 22:29

Kako mislis ide na noge :lol: :lol: pa Čović bio prije desetak dana u Sarajevu il hoces reci da Mostar nije BiH :zjev: :zjev:
Ne. Hocu da kazem da tvoji jalovi pokusaji nekog napada su smjehotresni. Zato prekini s njima. Smiješan si.
Ako govorimo o nekom politickom napredku, kako partner za formiranje vlasti moze biti HDZ? Je li taj HDZ onaj isti HDZ koji je zadnjih desetak godina paralizirao Federaciju blokadama? O cemu pricamo?
Pa sa kime da se pravi vlast sa mumijevima, svemircima, taksistima iz hrvatske komponente kad ne mozes napraviti vlast bez HDZ-a zbog izbornih rezultata :lol: :lol: :lol: il bi vi dijasporci da mi ovdje drzimo rahat patnju i da se virtualno nagovorimo covicu i dodiku dok se boje ne rastope i sve ne ode u 3pm , tu pricu i taj hajc smo gledali desetak godina i sta nam je ta politika donijela apsolutno nista popusili smo na svim pravcima samo su dijasporci i sdf agitatori imali moralnu satisfakciju udaranja hrvata i srba po virtualnim prstima :oops: :oops: :cry:
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#88223 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

palermo wrote: 24/03/2023 22:52
kluz franjo wrote: 24/03/2023 22:39
Šovinistički vokabular i antizapadna histerija koju već mjesecima u duetu sprovode Dodik i SDF, kao i politika "legitimnog predstavljanja" koju već godinama zajednički zastupaju i sprovode Dodik/Čović i SDF su definitivno na suprotnoj strani od moje.
A ne osjećam se "popišan i posran".
Očigledno su sve fekalije na toj tvojoj strani.
Bogami nisu na suprotnoj strani. Ja jedino vidim da ti se gade fekalije Bakira I Komsica, ostale, men se cini begenises. Kao I ovi sto navijas za njih.

Tako da.....sta da ti kazem, mozda je najprikladnije ono tvoje...cinjenice, cinjenice...
Bogami ti, Haris i Begić Z imate isti vokabular kao Dodik. Ne ja.
Bogami ti, Bakir i Željko imate isti stav spram "legitimnog predstavljanja" kao Čović. Ne ja.
Ti se na toj tvojoj strani, po tvom sopstvenom priznanju osjećaš "popišan". Ne ja.

Činjenice govore da su sve fekalije na tvojoj strani.
A meŠčini, to baš i begenišeš.
Sve OK. Tvoj izbor.
Neriya
Posts: 181
Joined: 21/03/2023 15:24

#88224 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Neriya »

plavi_E wrote: 24/03/2023 16:37
noviforumas wrote: 24/03/2023 16:32 Dakle, dobili smo kurac da izbijemo oci, dok su neprijatelji drzave dobili sve sto su zaiskali. I jos se insistira da si SDFA bot ako ne aplaudiras ovoj genijalnoj strategiji.

Je li iko iz tabora X-orke ikad ponudio neko koherentno objasnjenje za ovo?
Objasnjenje je jednostavno. X-morka mora pod svaku cijenu uci u vlast jer se ovakva prilika ne ponavlja cesto. Tako da cijena nije bitna.

Dok se ista prilika ponavljala zadnjih 20+ godina za SDA i još uvijek žele ući u vlast po svaku cijenu, čak i rata za vlast i fotelju, iako su u tom periodu jedino bili uspješni u korupciji, kriminalu, prodaji državnih resursa, uhljebljavanju svojih prikolica i raseljavanju svih uzrasta, godišta i nacija.
I malo im!

Jadno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88225 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 24/03/2023 22:56
SaraFina wrote: 24/03/2023 22:45

Nemoj me zezati. Ja sam prva zato da se neutraliziraju sve stranačke kriminalne hobotnice. Sve! Medjutim ova parada pijanstva i kiča, gdje Dino i Nerko kao eto glume neku stranu sklonu kompromisu, a ustvari amnestiraju svoje izdajničke porive je suluda. Jednostavno ne dozvoljavam da me nastavnik fizičkog pravi budalom. Neka izadje i otvoreno kaze za sta je trampio bosanske nacionalne interese. Ako je za ulazak u EU i NATO pozdravljam. No ako je za par fotelja i vlast, onda mu se treba suditi.
Nebulozno je i pomisliti da je HDZ nametanjem IZ doziovio preobrazbu neku, i da ce sada od glavnih kočničara i svih onih pokušaja razvaljivanja Federacije i BiH postati pro BiH stranka. Vodeci korač ka nečemu dobrom za narod i drzavu?
Imate li vi neku kolektivno amneziju?
Opet pitam, kakve izdajničke porive, šta su do sada konkretno izdali? Ima li i jedan zakon izglasan u tom smjeru?

Niti mislim da je HDZ niti SNSD doživio preobrazbu, ali ostaje činjenica da ni bez jednih ni bez drugih ne možeš formirati vlast.
I da, moraće se vjerovatno pristajati i na određene kompromise, ali de da se makar za te kompromise pokuša dobiti nešto što ide u koristi
države umjesto u korist interesa pojedinaca i stranke, ahbaba, žene itd...kao do sada. Neka se odblokira država na svim nivoima za početak,
dobar je korak naprijed. Ne očekujem apsolutno nikakve spektakularne rezultate sa obzirom sa kime se formira vlast, ali bilo kakav
pozitivan pomak je bolji od ove pat pozicije koju trenutno imamo i koja vodi u sporu disoluciju zemlje.
De ba kakav pozitivan pomak?Kakvi sprečavanje disolucije zemlje? Sa dvije stranke koje su unazad dvadeset godina glavni u pokušajima razvaljivanja BiH? Znaci nije BiH razvaljivanja SDA isključivo, pa da smo izopćavanjem SDA dobili nesto pozitivno. Deset puta vise drzavu je razvaljivao SNSD i HDZ. Stvarno vjeruješ da je Nerki i Dini to cilj? Sa HDZ-om i SNSD-om kao partnerima ti ocekuješ da Nerko i Dino budu predvodnici pozitivnih desavanja u BiH? Jer eto vlast se treba i mora formirati? Sprijeciti blokade? Nismo u pat poziciji? Nismo. U mnogo smo goroj od pat pozicije. Imamo dvije budale zeljne vlasti i fotelja, naspram dva profi političara, kojima je jedini cilj da BiH ne postoji kao drzava.
Pa ako nije izdaja s takvim „traziti kompromise“ ja ne znam šta jeste. Ali eto gledaćemo da ih amnestiramo eto. Oni su pomak na bolje.
Da ne nabrajam dalje razloge zasto je ovo izdaja od NiP-a i SDP-a. U stilu Avde.
Locked