Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
plavi_E
Posts: 6495
Joined: 18/10/2021 19:47

#90251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

dječak sa šibicama wrote: 29/03/2023 18:30 Image

Ukinuti skole!

DF pogurao amandman

Kome trebaju skole, daj pare matorim drtinama aka SDFA poltronima
Koliko se vi brinete o skolama vidimo po vasoj politici "dvije skole pod jednim krovom". Gdje jedni idu u rusevinu a drugima se od zajednickih sredstava renovira "njihov" dio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66128
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#90252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Leverage wrote: 29/03/2023 18:22
sehohari wrote: 29/03/2023 18:21

Pa vidim da volite strance.
Kada možete slušati Šmita, možete i mene čitati.
Schmidt ima mandat da odlučuje ovdje, ti samo smaraš.
Hahahahahaha
plavi_E
Posts: 6495
Joined: 18/10/2021 19:47

#90253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

sehohari wrote: 29/03/2023 18:24
Leverage wrote: 29/03/2023 18:22
Schmidt ima mandat da odlučuje ovdje, ti samo smaraš.
Mislim da si dovoljno pismen da znaš korisititi opciju blokiranja.
Mozda pogresno mislis.
User avatar
Janjicar
Posts: 5454
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#90254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Janjicar »

Kako ce dobar tim trenerka da uveže….
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#90255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Trojka neće Kljaku, NES ne odustaje od svog kandidata
A Vojina hoće?
Nerko, Nerko, ne možemo tako u EU. Moraš imati barem nekada principijelan stav :roll:
windows_xp
Posts: 54
Joined: 24/02/2023 14:43

#90256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by windows_xp »

dr_Evil wrote: 28/03/2023 07:57
Grijesis kolega, izborni zakon ide na ruku hdzu i sda-u. Da nije donesen Trojka bi davno formirala vlast. Nije Trojka ta koja omogucuje niti se ista pita.

Greska Trojke bi bila da prihvate formiranje vlasti ako se dozvoli ova opcija sa kantonalnom blokadom, ali isto tako SDA moze prihvatiti rezultate vecine i pokazati da je za demokratsku BiH. Vaznije su ocito svima pare od domovine.
Naravno, VP donosi izmjene, ali je trojka ta koja ide na sastanke sa VP I trazi od njega da odblokira procese. VP i MZ nam isporucuju ove debilne izmjene koristeci Trojku kao stit. Trojkasi se ne bune, na nasu zalost, ni SDA i ta ekipa se ne bi bunila, da njima te izmjene donose vlast.
I jedni i drugi bi izdali, ali sada Trojka izdaje jer ima parlamentarnu vecinu, i treba da izadje i kaze, necemo izmjene koje jacaju etnicki modus, vec izmjene koje jacaju gradjansku drzavu.
Ne cine to i nece ucinit, jer samo hoce vlast.
Nikakva razlika u odnosu na SDA, ali meni su gori jer su pricali protiv SDA, a rade sve isto.
SDA ne mogu jer vecina njih prica protiv Juge i tog vremena, a sve isto provode kao i u to doba.
Ja zelim da vidim principijelnost i odvaznost, ideale ispred vlasti.
I da, primijetih da mi jedan korisnik spocitava postovanje prema A. Izetbegovicu.
Nadam se da imas zelju za citanjem, preporucujem intervjue i knjige od A. Izetbegovica.
Ja zalim sto on nije ziv i u snazi bio u posratnom periodu, jer mi takvog lidera dugo nismo imali.
Ova SDA je sve protiv cega se on borio.
User avatar
512MB
Posts: 10553
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#90257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Ja mislim da trenutna muslimanska reprezentacija okupljena oko Dine radi dobar posao, posebno oko kadrovskih rješenja. Odlična relaksirajuća rješenja naprimjer za Ministarstvo sigurnosti BiH i Policiju FBiH.

A ovi SDA botovi što su navalili sa kritikama bolje da gledaju na fejsu gdje Bisera provodi penziju, Južna Afrika hej!!
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#90258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

sehohari wrote: 29/03/2023 18:24
Leverage wrote: 29/03/2023 18:22
Schmidt ima mandat da odlučuje ovdje, ti samo smaraš.
Mislim da si dovoljno pismen da znaš korisititi opciju blokiranja.
Ovaj ne misli. Ima partiju i Nerku koja misli za njega.
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#90259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

512MB wrote: 30/03/2023 02:46 Ja mislim da trenutna muslimanska reprezentacija okupljena oko Dine radi dobar posao, posebno oko kadrovskih rješenja. Odlična relaksirajuća rješenja naprimjer za Ministarstvo sigurnosti BiH i Policiju FBiH.

A ovi SDA botovi što su navalili sa kritikama bolje da gledaju na fejsu gdje Bisera provodi penziju, Južna Afrika hej!!
Ni mukajat za kandidaturu Sanje od trojkinih Pravednika. Nemaju muda ništa reći da im se šef iz hercegovačke hacijende ne naljuti otud i ovo spinovanje o tome gdje jedna penzionerka ide na odmor i odakle neko piše.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16276
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#90260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Sta ce se ljutiti?
Sta oni imaju sa kadrovskim rjesenjima HDZ?
Isto kao i Dodik za ambasadore, ljuti se, ali sve ih je odobrio :D
User avatar
512MB
Posts: 10553
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#90261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

I ja mislim da je najbolje za državu i narod da svaka reprezentacija postavlja svoje kadrove a da im se pritom partneri iz koalicije u to ne mješaju. Tako sprska i hrvatska repka postave svoje kandidate (šta fali što su to genocidaši i UZPovci, važno je da se duradi nešto za ovu zemlju) a muslimanska reprezentacija tojest xomorka postave Vojina.

Treba gurat ono o čeme se slažemo, a ne o čeme se neslažemo.
User avatar
512MB
Posts: 10553
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#90262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Point. wrote: 30/03/2023 06:55
512MB wrote: 30/03/2023 02:46 Ja mislim da trenutna muslimanska reprezentacija okupljena oko Dine radi dobar posao, posebno oko kadrovskih rješenja. Odlična relaksirajuća rješenja naprimjer za Ministarstvo sigurnosti BiH i Policiju FBiH.

A ovi SDA botovi što su navalili sa kritikama bolje da gledaju na fejsu gdje Bisera provodi penziju, Južna Afrika hej!!
Ni mukajat za kandidaturu Sanje od trojkinih Pravednika. Nemaju muda ništa reći da im se šef iz hercegovačke hacijende ne naljuti otud i ovo spinovanje o tome gdje jedna penzionerka ide na odmor i odakle neko piše.
Po mom je Sanja jako dobar izbor, konačno neko ko će Sarajlijicama vratit deda mraza i detektovati granape gdje nejma svinjeći kotleta, da se mi krezubi muslimani više ne mućimo žvakajući onu Brajlovićevu tvrdu govedinu. Poslije stiropora za školske zidove sad ovo. Tu se još jednom vidi vizionarska politika našeg Dina Konakovića i muslimanskih stranaka okupljenih oko njega. SDO botovi nek crknu od muke.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#90263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by breuer »

Point. wrote: 30/03/2023 06:55
512MB wrote: 30/03/2023 02:46 Ja mislim da trenutna muslimanska reprezentacija okupljena oko Dine radi dobar posao, posebno oko kadrovskih rješenja. Odlična relaksirajuća rješenja naprimjer za Ministarstvo sigurnosti BiH i Policiju FBiH.

A ovi SDA botovi što su navalili sa kritikama bolje da gledaju na fejsu gdje Bisera provodi penziju, Južna Afrika hej!!
Ni mukajat za kandidaturu Sanje od trojkinih Pravednika. Nemaju muda ništa reći da im se šef iz hercegovačke hacijende ne naljuti otud i ovo spinovanje o tome gdje jedna penzionerka ide na odmor i odakle neko piše.
Zašto bi se oglašavali? Sanja je svjetski šampion u debati formata Dragan Čović...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16276
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#90264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Trolanje lose i nikakvo :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23397
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#90265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

pemanapemani wrote: 28/03/2023 14:16
BHCluster wrote: 28/03/2023 13:43

Ma jasta uvijek nam neTko drugi kriv. NeTko ce za nas nesto uradit. Sve neke zavrsene price ali nek ja mogu kmecati yay!
Super ti je to umetanje slova T. Dobar fazon, onako građanski po SDA i DF mjerilima, ili kopiranje velikosrba sa spočitavanjem slova H u riječima :)

Citiram te - "svi im bili Bošnjaci, Srbi, Hrvati i nešto malo manjina, a oni danas glume Bosance".

Za sebe i ideju države uradio šta sam mogao. Prije popisa svima trubio kako je pogubno izjednačiti pojmove narod i nacija (mislim da sam i na forumu na tu tematiku potrošio najviše vremena).
Na popisu se izjasnio kao Bosanac.
Odbio iskoristiti mogućnost hrvatske putovnice, dok je, recimo, građanin Komšić kumio službenike ambasade RH da mu daju putovnicu, kao što su dali njegovoj supruzi (sam priznao na TV).
Od punoljetstva glasao za građanske stranke.
Imao čast nabiti nogom u guzicu aktiviste HDZ iz dvorišta, kada su me došli nagovarati da im dam glas...
Jebi ga, od jednog Bosanca, statističke greške, mislim da je dovoljno.

Popis je pokazao da ideje za koje se zalažem nemaju prolaza. Nogometnim riječnikom, totalno sam zijanio. Trebalo mi je vremena da prihvatim poraz i činjenicu da za 97% stanovništva Bosne i Hercegovine država nije na prvom mjestu u identifikaciji, nego je u najbolju ruku tek na trećem mjestu ispod naroda i religije.

I sad ti od mene tražiš da preuzmem odgovornost i mijenjam stvari po identitetskom pitanju kod većine građana. Ma hajte molim vas.
Vas je 97% i preuzmite odgovornost.

P.S. Od sada, kada god ubacis ove prizemne provokacije, poput ove sa slovom T, ja ću te nazvati četnikom i genocidašem, jer imaš identičan stav prema Bosni i Hercegovini kao oni.
Dakle, pozdrav gospodine genocidni četniče, sa primjesama ustaškog uzp do sljedećeg tipkanja.
Da se razumijemo nije ovo bio napad na tebe licno nego na gluposti oko popisa, te stavke se mogu mijenjati i mijenjaju se se po potrebi politike. Samo pogledaj prethodne popisnice. A ovo je popisna godina i vrijeme je za trojku da preuzme odgovornost i da se zakon usvoji a popis provede. Medjunarodno gledajuci smo svi mi koji imamo drzavljanstvo Bosne i Hercegovine smo Bosanci i Hercegovci, za unutrasnje potrebe se forsiraju etnicka imena. Sto to nije Bosanac sigurno iz istog razloga sto se spociva Bosnjacima u vezi jezika i zastave kao da su je prisvojili sebi a vidi vraga kad je do nacionalnog imena nista, chudnovato ne? Sad kako ces ti mene zvati i prozivati na forumu me jednostavno ne zanima.
HD_2015
Posts: 946
Joined: 27/08/2015 12:54

#90266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HD_2015 »

Nebozemlja wrote: 29/03/2023 17:08
plavi_E wrote: 29/03/2023 16:57

Kad davno? Kad su bili u modusu "nikad sa nacionalistima?. Imas neki link na prijedlog?


"Naime, prema prijedlogu Naše stranke, a koji je ranije ušao u parlamentarnu proceduru, predsjednika i potpredsjednika Bosne i Hercegovine posredno bi birala Parlamentarna skupština.

Oni su u predloženim izmjenama Ustava pojasnili da bi najmanje dvanaest članova Parlamentarne skupštine moglo predložiti kandidate za predsjednika i potpredsjednika.

Mandat predsjednika i potpredsjednika trajao bi četiri godine, "'s tim da predsjednik i potpredsjednik nastavljaju obavljati dužnost i po isteku mandata, sve do izbora novog predsjednika, odnosno potpredsjednika. Ista osoba ne može biti birana na poziciju predsjednika, odnosno potpredsjednika, više od jedanput.'"
U situaciji kada se ne mogu ni najjednostavnije odluke izglasati, oni bi i Predsjedništvo prebacili na Parlament. Dvostruka šteta: dovodi se do blokade formiranja Predsjedništva i uzima se vlast iz ruku naroda.

Dejton se , još malo pa, 30 godina naziva "luđačkom košuljom" i naši genijalci bi samo ojačali luđačku košulju.

Zakon kada se donese teško je mijenjati. Neče Čović dovijeka, ali zakon hoće.

Zamislite da su nas ovi genijalci vodili 92-e. Ne bi nas sada bilo.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#90267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by trasport »

512MB wrote: 30/03/2023 07:52
Point. wrote: 30/03/2023 06:55

Ni mukajat za kandidaturu Sanje od trojkinih Pravednika. Nemaju muda ništa reći da im se šef iz hercegovačke hacijende ne naljuti otud i ovo spinovanje o tome gdje jedna penzionerka ide na odmor i odakle neko piše.
Po mom je Sanja jako dobar izbor, konačno neko ko će Sarajlijicama vratit deda mraza i detektovati granape gdje nejma svinjeći kotleta, da se mi krezubi muslimani više ne mućimo žvakajući onu Brajlovićevu tvrdu govedinu. Poslije stiropora za školske zidove sad ovo. Tu se još jednom vidi vizionarska politika našeg Dina Konakovića i muslimanskih stranaka okupljenih oko njega. SDO botovi nek crknu od muke.
Bez obzira na ironični karakter posta, strašno je kako brzo prihvatate Dodikovu matricu. Nevjerovatno 🙄
User avatar
BHCluster
Posts: 23397
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#90268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Stranka za nove generacije: Od jučer više nismo dio Osmorke u Skupštini KS
Izdaja!
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#90269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

a denara se zadao oko izbora u CG :D

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#90270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by agent_zero »

dječak sa šibicama wrote: 29/03/2023 18:30 Image

Ukinuti skole!

DF pogurao amandman

Kome trebaju skole, daj pare matorim drtinama aka SDFA poltronima
Bože sačuvaj...

Neka opasna sdfa struja vlada u skupštini kantona, ne znam šta se dešava.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16276
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#90271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Odose Zenge ni sarme probali nisu :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12382
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#90272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

windows_xp wrote: 29/03/2023 23:47
dr_Evil wrote: 28/03/2023 07:57
Grijesis kolega, izborni zakon ide na ruku hdzu i sda-u. Da nije donesen Trojka bi davno formirala vlast. Nije Trojka ta koja omogucuje niti se ista pita.

Greska Trojke bi bila da prihvate formiranje vlasti ako se dozvoli ova opcija sa kantonalnom blokadom, ali isto tako SDA moze prihvatiti rezultate vecine i pokazati da je za demokratsku BiH. Vaznije su ocito svima pare od domovine.
Naravno, VP donosi izmjene, ali je trojka ta koja ide na sastanke sa VP I trazi od njega da odblokira procese. VP i MZ nam isporucuju ove debilne izmjene koristeci Trojku kao stit. Trojkasi se ne bune, na nasu zalost, ni SDA i ta ekipa se ne bi bunila, da njima te izmjene donose vlast.
I jedni i drugi bi izdali, ali sada Trojka izdaje jer ima parlamentarnu vecinu, i treba da izadje i kaze, necemo izmjene koje jacaju etnicki modus, vec izmjene koje jacaju gradjansku drzavu.
Ne cine to i nece ucinit, jer samo hoce vlast.
Nikakva razlika u odnosu na SDA, ali meni su gori jer su pricali protiv SDA, a rade sve isto.
SDA ne mogu jer vecina njih prica protiv Juge i tog vremena, a sve isto provode kao i u to doba.
Ja zelim da vidim principijelnost i odvaznost, ideale ispred vlasti.
I da, primijetih da mi jedan korisnik spocitava postovanje prema A. Izetbegovicu.
Nadam se da imas zelju za citanjem, preporucujem intervjue i knjige od A. Izetbegovica.
Ja zalim sto on nije ziv i u snazi bio u posratnom periodu, jer mi takvog lidera dugo nismo imali.
Ova SDA je sve protiv cega se on borio.
Ne uporedjujem, samo navodim. Procitaj intervjue od Milosevica, na hljeb ga mazat, pravi brat komunist!

Jedno je propaganda, a drugo rad i rezultati istog. Iskreno mislim da su Izetbegovici najvece zlo koje je moglo zapasti narod. Da nam nisu uspjeli ugurati aferu Agrokomerc, te da se uspjela odrzati intelektualno bosnjacko komunisticko rukovodstvo sve bi drugacije izgledalo.

Sve je bio dio dugorocnog plana!.

A ovo drugo za nepricipijelnost Trojke se slazem. Razumijem cilj, ali postoji bojazan da zbog kratkorocnog cilja sami sebi ne ukinu dugorocni, a to je slobodna i demokratksa BiH. Nazalost dugorocni cilj se ne moze ispuniti sve dok vlast ima ijedan od tri noge zla, SDA/HDZ/SNSD(SDS).
User avatar
dr_Evil
Posts: 12382
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#90273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

NA sta nam je Amerika spala da joj Vulic usi cupa, a USA moli nemoj tako jako. Nadrealisti pravi
User avatar
dr_Evil
Posts: 12382
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#90274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

sime_cipol wrote: 30/03/2023 11:23 Odose Zenge ni sarme probali nisu :lol:
Ovi likovi su gori od SDA, SDA posmatra glasace kao ovce, a ovi misle da su glasaci ipak gluplji nego ovce. Ovo je isti fazon koji je SBB radio, uletis u pricu protiv rezima, onda se povuce da si das na vaznosti ili prodas za nesto, ovisno o situacije, i tako iz izbora u izbore, dok nisu potpuno nestali.

Da nije Scepo razvalio sestorku sad bi imao vise glasova na visim nivoima od DF-a.
noviforumas
Posts: 3000
Joined: 12/08/2016 22:28

#90275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

dr_Evil wrote: 30/03/2023 11:46 NA sta nam je Amerika spala da joj Vulic usi cupa, a USA moli nemoj tako jako. Nadrealisti pravi
Srbi kao napadaju Amere, a oni im kao uzvracaju putem Twittera i slicno. U medjuvremenu, zna se ko ga pusi u svemu tome. Davno provaljen igrokaz, vise nije ni zanimljivo pratiti. Mada opet ima interesantnih momenata, kao kad im Mile preporuci Baju Malog Knindzu :lol:
Locked