Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
HD_2015
Posts: 872
Joined: 27/08/2015 12:54

#57001 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HD_2015 »

Lex77 wrote: 05/08/2022 15:03 Plenković u Kninu prijeti da BIH neće ući u EU bez rasnih zakona.
Kome je u BiH do EU? Srbi ne žele. Bošnjaci, nakon posljednjih dešavanja, su shvatili da se vraćaju u 92-u. - barem u političkom smislu. Mislim da ni njima EU nije privlačna.
Na kraju krajeva, šta dobijamo i šta gubimo ulaskom u EU? Hoće li biti EU u današnjem obliku za 10 godina?
Da ne bude kao u Nadrealistima:

DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#57002 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Jesu li se politcari iz Sarajeva barem pokusali da se sastnu i da razgovaraju o izbornom zakon za ovo vrijeme sto im je dao Šmit ?

A tek da onda pircaju i sa Covicem (ostali se hrtvati ne pitaju svejedno), pa eto da se prave kao da nesto dogovaraju i rade a znamo da nece biti dogovora.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#57003 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

studiorum_tuzlaensis wrote: 05/08/2022 15:04
Lex77 wrote: 05/08/2022 15:03 Plenković u Kninu prijeti da BIH neće ući u EU bez rasnih zakona.
Nek mu je sa srećom, i njemu i EU. :)
Nek se ebu i oni i EU. Mi smo svjesni da od EU nema ništa i na te ucjene samo budala može pasti.
Kako je Karl Marx govorio za religiju, to je sada EU perspektiva - opijum za narod. Ne znam zašto naši političari uopće razgovaraju na tu temu, vrijeđa inteligenciju.

Šta EU misli o nama, može se nekada iskopati u moru informacija.
Njemačka MDR TV, govori kako je u BiH jak uticaj Turske koja po zemlji pravi džamije i Kuranske škole a da Saudijska Arabija u BiH pravi vlastite džamije, preko kojih širi ultrakonzervativno učenje Islama. Sva priča o BiH se svela islamofobiju.
Rusofobiju iskaljuju na Srbima .. itd. Ništa ekonomija, ljudska prava, korupcija .... da je zlatan, oni će zapadni Balkan gledati ksenofobnim očima.

molim pogledajte video u linku
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#57004 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by uglavnomja »

nista pogresno nisu rekli

islamofobija kao posljedica islamizacije (ne tako davno normalne) zemlje


koja je dovela do obrazovne, ekonomske i svake druge propasti drustva, pod budnom kontrolom i uputstvima ivz

sto je narod neobrazovaniji i siromasniji lakse ga je saltati
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#57005 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by AtillaS »

uglavnomja wrote: 06/08/2022 16:29 nista pogresno nisu rekli

islamofobija kao posljedica islamizacije (ne tako davno normalne) zemlje


koja je dovela do obrazovne, ekonomske i svake druge propasti drustva, pod budnom kontrolom i uputstvima ivz

sto je narod neobrazovaniji i siromasniji lakse ga je saltati
Uh kakva gomila smeća prošaranog mržnjom, predrasudama, lažima. :)
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#57006 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

AtillaS wrote: 06/08/2022 16:30
uglavnomja wrote: 06/08/2022 16:29 nista pogresno nisu rekli

islamofobija kao posljedica islamizacije (ne tako davno normalne) zemlje


koja je dovela do obrazovne, ekonomske i svake druge propasti drustva, pod budnom kontrolom i uputstvima ivz

sto je narod neobrazovaniji i siromasniji lakse ga je saltati
Uh kakva gomila smeća prošaranog mržnjom, predrasudama, lažima. :)
Ah ti zli Mundjosi hoce da istrijebe nemuslimanski narod u BiH...eo vec svako 50 godina neki genocid ili UZP pocine, agresiju i etnicko ciscenje..oh wait to nisu oni
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#57007 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

AtillaS wrote: 06/08/2022 16:30
uglavnomja wrote: 06/08/2022 16:29 nista pogresno nisu rekli

islamofobija kao posljedica islamizacije (ne tako davno normalne) zemlje


koja je dovela do obrazovne, ekonomske i svake druge propasti drustva, pod budnom kontrolom i uputstvima ivz

sto je narod neobrazovaniji i siromasniji lakse ga je saltati
Uh kakva gomila smeća prošaranog mržnjom, predrasudama, lažima. :)
...da, trebao je nacrtati uz to da su SPC i KC istog misljnja kontrolisanja masa. :roll:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#57008 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by uglavnomja »

ah da, relativizacija, sve nase lose se brise time sto su i oni drugi i treci radili lose stvari

e, pa niko nije bio toliko ekstreman kao ivz
i moja prica se svakako svodi na bosnjake


islamizacijom armije, selamanjem i tekbiranjem, dovodjenjem mudzahedina i uvodjenjem emira :roll: u jedinice i pogotovo "sehidizacijom" svih poginulih je odbrambeni rat postao vjerski :roll:
sa vrhovnim komandantom osudjenim islamskim fanatikom na celu (ovo figurativno "na celu", na sigurnom je on bio, kao i njegov sin, dok su tudji sinovi "sehidili" za njegov fildzan)

i onda se neko cudi prici o islamofobiji

ni jedan bosanac u arbih nije poginuo za vjeru nego za svoju porodicu, kucu, grad, zemlju ...


i kad se rat zavrsio porodice poginulih su saznale da, ako zele dobiti pare, penzije, privilegije ..., moraju pristtati na naziv sehid i jos su zene morale doci pobuljene :roll: :(


i nemojte izvlaciti citate gdje se rijec sehid moze upotrijebiti i generalno, zna se sta je osnovno znacenje i kako ga shvata prosjecno obrazovan covjek
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#57009 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by relativno84 »

Krmojed 1/1.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#57010 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Droog »

uglavnomja wrote: 07/08/2022 15:05 ah da, relativizacija, sve nase lose se brise time sto su i oni drugi i treci radili lose stvari

e, pa niko nije bio toliko ekstreman kao ivz
i moja prica se svakako svodi na bosnjake


islamizacijom armije, selamanjem i tekbiranjem, dovodjenjem mudzahedina i uvodjenjem emira :roll: u jedinice i pogotovo "sehidizacijom" svih poginulih je odbrambeni rat postao vjerski :roll:
sa vrhovnim komandantom osudjenim islamskim fanatikom na celu (ovo figurativno "na celu", na sigurnom je on bio, kao i njegov sin, dok su tudji sinovi "sehidili" za njegov fildzan)

i onda se neko cudi prici o islamofobiji

ni jedan bosanac u arbih nije poginuo za vjeru nego za svoju porodicu, kucu, grad, zemlju ...


i kad se rat zavrsio porodice poginulih su saznale da, ako zele dobiti pare, penzije, privilegije ..., moraju pristtati na naziv sehid i jos su zene morale doci pobuljene :roll: :(


i nemojte izvlaciti citate gdje se rijec sehid moze upotrijebiti i generalno, zna se sta je osnovno znacenje i kako ga shvata prosjecno obrazovan covjek
Sam Sefer je pričao o tome...od ulaska vjere u Armiju do toga da je odličje zlatni ljiljan obesmisljeno do te mjere da su ga i sekretarice nekakve dobijale, a lično znam djecu koja su ostala bez roditelja i koja su dobijala 100km od Saudijskog komiteta do 18.god. Preduslov je da svaki vikend ideš na časove vjeronauke. Sehidio ne Sehidio, bez vjeronauke ništa. Ne one naše klasika efendija folovi vjeronauke. Njihove. Saudijske. Maaaalkice drugacije :D
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#57011 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Droog »

Lex77 wrote: 05/08/2022 21:09 Moji izvori iz HDZ-A u Zagrebu kažu da ide rat. :(
Nadam se da su u krivu.

Cuj to. E vidi. Haj nam daj malo pikanterija. Kako? Ko, sta?

U suprotnom, treba ti dati rok. Da da, tebi.
Ne zarati li se u roku od, recimo, 6mj., da se samo-baniras. Al nema varanja, novi Nick i hajmo ponovo. Nego za sva vremena.

I svima vama koji kakite u vezi toga i namjerno dižete paniku.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#57012 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Sto se tice Mudzahedina oni su dovedeni ne jer ih je neko volio i da bi kao islamizirali armiju, nego smo mi bili u tako teskoj situaciji da bi prihvatili bilo koga da je htio pomoc..

Koliko vecina hrvata ai nasih nema pojma o njima opcenito najbolje govori to sto misle da su 7.i4. muslimanska brigada bile sastavljene od mudzahedina..vide Muderisa i spominju vozucu

Ne branim Aliju i mislim da jeste bilo nekog pokusaja islamiziranja, ali ipak svo postovanje koje je doticnini imao prije svega od amera vam ne ide u prilog tezi da se tezilo stvaranju neke muslimanske vojske i drzave...cisto sumnjam da bi to imao da je bio na strani neke islamske republike, a ako iko zna ko je i sta je gdje radio znaju Ameri

Sto se tice vjere, jbg i najveci ateista ce se molit necemu kad avion pada..tako i ljudi u ratu pribjegavaju religiji, da makar imaju palcebo sigurnost da nece poginut il slicno..sasvim normalno. Znam bruku raje klanjali svih 5 u ratu po linijama, a nakon rata nez jesu vidjeli dvoriste neke dzamije a ne da su usli

Dalke kao sto rekoh ima elemenata za raspravu oko koristenja vjere u ratu al neki to pokusavaju zestoko zloupotrijebit
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#57013 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Droog »

Spit_fire wrote: 08/08/2022 00:15 Sto se tice Mudzahedina oni su dovedeni ne jer ih je neko volio i da bi kao islamizirali armiju, nego smo mi bili u tako teskoj situaciji da bi prihvatili bilo koga da je htio pomoc..

Koliko vecina hrvata ai nasih nema pojma o njima opcenito najbolje govori to sto misle da su 7.i4. muslimanska brigada bile sastavljene od mudzahedina..vide Muderisa i spominju vozucu

Ne branim Aliju i mislim da jeste bilo nekog pokusaja islamiziranja, ali ipak svo postovanje koje je doticnini imao prije svega od amera vam ne ide u prilog tezi da se tezilo stvaranju neke muslimanske vojske i drzave...cisto sumnjam da bi to imao da je bio na strani neke islamske republike, a ako iko zna ko je i sta je gdje radio znaju Ameri

Sto se tice vjere, jbg i najveci ateista ce se molit necemu kad avion pada..tako i ljudi u ratu pribjegavaju religiji, da makar imaju palcebo sigurnost da nece poginut il slicno..sasvim normalno. Znam bruku raje klanjali svih 5 u ratu po linijama, a nakon rata nez jesu vidjeli dvoriste neke dzamije a ne da su usli

Dalke kao sto rekoh ima elemenata za raspravu oko koristenja vjere u ratu al neki to pokusavaju zestoko zloupotrijebit
Da, sve se slažem sa tobom, ali mislim da smo tu "izigrani" od strane "nekih" koji su htjeli upravo to, da naprave od ARBiH neku tamo talibansko terorističku org. I, moramo priznati, uspjelo je u određenoj mjeri. Čak i dan danas uspjeva. Ukucaj na bilo kojoj aplikaciji (yt, tiktok i sl.) "armija BiH" i vidjet ćeš da je 90% klipova napravljeno tako da su u fokusu mudzahedini. Iako znam da ima "naših" koji svrsavaju na to, smatram da su u veeelikom procentu to orkestrirane igranke od strane komšija i susjeda. Čak i ti mudzahedini nisu pali sa Marsa. Morali su doooobrog puta preci i preko teritorije Hrv doći u BiH (većina sa naoružanjem) bez da im iko ista kaže? Malo morgen. Zato kažem, orkestrirano.
Nama u ratu nije falilo ljudstva. Većinom je falilo oružja.
Odosmo u off.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#57014 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by @mba »

mk ultra wrote: 24/07/2022 18:51
@mba wrote: 24/07/2022 18:32



pojasni!
Hoces reci da smo imali do ove izmjene funkcionalnu drzavu?

hoces reci da ce se nesto znacajno katastrofalinije desiti od npr:
- neprovođenja aneksa 7
- da u razredima u drzavi jedva skupe 20 djece
- pišanja po zrtvama sa tuzbom protiv srbije
- konstantnog lopovluka, javnog i dokazanog, i nikome nista (respiratori zaboravljeni, diplome kurci palci)

Davno je ova drzava presla prag poslije kojeg tesko da se vrati u neku normalu, da postoji buducnost

I sad treba da nas sikira izmjena izbornog zakona :lol:

Trebalo nas je sikirati sto se ljudi nisu vratili na svoja imanja, onda bi i izbori drugaciji bili, vjeruj mi ;-)

tako nekako :thumbup:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#57015 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Lex77 wrote: 05/08/2022 21:09 Moji izvori iz HDZ-A u Zagrebu kažu da ide rat. :(
Nadam se da su u krivu.
Ne mogu sada naci izvor ali je cini mi se iz strani medija i njihovi "insajdera" koji kazu da HDZ vlada (Znaci Plenkovi i HDZ, a ne drogeras Milanovic) prijeti iza kulisa u EU i SAD sa konfliktima u BiH ako ne bude IZ po njihovom. Ne znam da li prijete u ime Hrvatske, sto je ludili, ili u ime ercegovacki ekstremista.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#57016 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Vidjet cemo sad uskoro najkasnije tokom septembra, realno jedna jedina stvar ne ide u prilog BIH.

A opet znaju se krivci za to.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#57017 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LSD »

Spit_fire wrote: 08/08/2022 00:15 Sto se tice Mudzahedina oni su dovedeni ne jer ih je neko volio i da bi kao islamizirali armiju, nego smo mi bili u tako teskoj situaciji da bi prihvatili bilo koga da je htio pomoc..

Netacno.
Mudzahedini uopšte nisi trebali ARBIH.

A sad se malo zapitaj oko dva pitanja:
1. Ko je u sred rata pustio dolazak cca. 600 mudzahedina kroz svoju teritoriju ;-) kad ni šibica nije mogla proći kroz hercegovinu. To kao prvo.
2. Kome je odgovaralo prisustvo mudzahedina u BiH, da kasnije može putem medija pricati o karakteru rata ili islamizaciji BiH kao države ;-)

Malo ti to razmisli dublje.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#57018 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HPLaserJet »

...
Last edited by HPLaserJet on 08/08/2022 17:18, edited 1 time in total.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#57019 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HPLaserJet »

...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#57020 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

LSD wrote: 08/08/2022 17:10
Spit_fire wrote: 08/08/2022 00:15 Sto se tice Mudzahedina oni su dovedeni ne jer ih je neko volio i da bi kao islamizirali armiju, nego smo mi bili u tako teskoj situaciji da bi prihvatili bilo koga da je htio pomoc..

Netacno.
Mudzahedini uopšte nisi trebali ARBIH.

A sad se malo zapitaj oko dva pitanja:
1. Ko je u sred rata pustio dolazak cca. 600 mudzahedina kroz svoju teritoriju ;-) kad ni šibica nije mogla proći kroz hercegovinu. To kao prvo.
2. Kome je odgovaralo prisustvo mudzahedina u BiH, da kasnije može putem medija pricati o karakteru rata ili islamizaciji BiH kao države ;-)

Malo ti to razmisli dublje.
To znam, nego sam govorio sa aspekta naseg prihvatanja istih
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#57021 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LSD »

Spit_fire wrote: 08/08/2022 17:25
LSD wrote: 08/08/2022 17:10

Netacno.
Mudzahedini uopšte nisi trebali ARBIH.

A sad se malo zapitaj oko dva pitanja:
1. Ko je u sred rata pustio dolazak cca. 600 mudzahedina kroz svoju teritoriju ;-) kad ni šibica nije mogla proći kroz hercegovinu. To kao prvo.
2. Kome je odgovaralo prisustvo mudzahedina u BiH, da kasnije može putem medija pricati o karakteru rata ili islamizaciji BiH kao države ;-)

Malo ti to razmisli dublje.
To znam, nego sam govorio sa aspekta naseg prihvatanja istih
Pa i sad se prihvataju slične stvari samo u drugom pakovanju, zar ne vidiš to ?
Zašto pričamo o importovanim uvezenim ljudima sa strane.
Zato što sad imamo sličnu stvar sa onim emigatima kojih ima na hiljade po BiH.
Sve muškarci od 20 do 35 godina, nigdje žena, nigdje djece, nigdje staraca, vecina njih su robijaši, kriminalci koje su njihove matične države protjerale.
Eno ih gore u Bihaću, u onom kampu ima ih na hiljade, zatvoreni ko životinje na lancu, lupaju ih na granici i tjeraju nazad ko kerove....A sad zamisli da neko takvim likovima podjeli oružje, da ih nahuška na belaj.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#57022 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Tema je Političko dešavanje u BiH, a ne kako su nam na hinjaka podvalili mudzahedine.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#57023 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Jao jbt fes kakva propagnda masinerija..cuj covic i dodik im pomogli da se bore sa islamistima :lol: Bukvalno poslali tekstove u Izrael i pitali koliko je para da objavite to ispred ambasade..

Iskreno mislio sam izraelci ozbiljnija drzava od ovoga
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#57024 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Bez obzira na to sve, sta rade ovi iz Sarajeva, gdje su SDA, SDP, SBB, NiP, NS, DF, i svi ostali ?

Sta oni rade, gdje i kod koga oni lobiraju ?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#57025 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

DonieBrasco wrote: 08/08/2022 18:33 Bez obzira na to sve, sta rade ovi iz Sarajeva, gdje su SDA, SDP, SBB, NiP, NS, DF, i svi ostali ?

Sta oni rade, gdje i kod koga oni lobiraju ?
Za sebe za izbore :D
Locked