Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Athlon64
Posts: 2560
Joined: 24/11/2022 17:51

#89151 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Ovaj @Chmoljo postavi pitanje - dobije 5 odgovora na njega i opet nije zadovoljan sa odgovorima. Njemu kad se postavi pitanje, hladno ignoriše.

Evo jedno pitanje: Ako je SDA i DF u prošlom sazivu tražila za formiranje Vijeće ministara da se potpiše nekakav papir za NATO (ma kako ga zvali) i postavila to kao uslov za formiranje Vijeća ministara HDZ-u i Dodiku, koji uslov je Trojka postavila ?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89152 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

ReymondReddington wrote: 26/03/2023 17:52
512MB wrote: 26/03/2023 17:50
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
A koja je razlika izmedju Nerke i Dine, sa HDZ-om i SNSD-om u vlasti i SDA, HDZ i SNSD u vlasti?
User avatar
Athlon64
Posts: 2560
Joined: 24/11/2022 17:51

#89153 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

ReymondReddington wrote: 26/03/2023 17:52
512MB wrote: 26/03/2023 17:50
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
Brate, AI bot bi bolji post smislio. :(
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89154 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

512MB wrote: 26/03/2023 17:50
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:47

nije ni to odgovor, ako ne znaš, nemoj ni odgovarati.
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
pusti se predizborne šuplje, jer to uopšte nije pitanje.

pitanje je šta ti kao dijasporac želiš za bosnu? kako da izgleda? na šta da liči? ali da ne uključuje popis lijepih želja i prosto nemogućih varijanti kao što je "ne sa nacionalistima".

ako si povjerovao u to obećanje, to je više tvoj problem, jer ja bih uistinu volio vidjeti sa kim bi se to iz RSa koaliralo a da nisu nacionalisti. ili koje su to nenacionalističke alternative HDZa?

da, ko je na taj način shvatio predizbornu trojke ili je slagan ili ima problem sa rezonovanjem da su i SDS i PDP nacionalisti. znate, SDS, Radovanova stranka. ne znam jeste li čuli za njega...
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#89155 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:48
sehohari wrote: 26/03/2023 17:45

Ništa. Očekujemo autobusku kartu za Njemačku.

Jer se ovdje vodi politička borba između izdajnika i još većih izdajnika.

Ovdje izgleda nikome nije stalo do države, i da, svi su u biti isti.
Ne moraš se onda ni zamaravati lažnim pisanjem kako je neko bolji, snalažljiviji ovo ono. Svi, ama baš svi samo gledaju politiku za obezbjeđivanje vlastite pozicije.

Zato Srbi i imaju nekoliko država, Hrvati čistu Hrvatsku i pola države pod kontrolom, a Bošnjo svako 20 godina sakuplja kosti svoje rodbine.
dakle ne znamo...

hoće li iko napisati šta to želimo od bošnjačke/bosanske politike konkretno. kako bi to država trebala izgledati i kako doći do rješenja? jer vidim mnogo ste ljuti jer znate kako doći do rješenja a ovi glupani na vlasti ne znaju, neće ili su jednostavno izdajnici.
Nemoj se praviti glup. Znaš dobro da većina nas ima poprilično jasnu viziju kako državnička politika izgleda. Stalno ponavljaš tu frazu "pa šta hoćete, samo kritikujete, ali šta vi očekujete" kao da niko od nas ovdje nikad nije artikulisao svoje političke vizije dobrog bh. političara.

Za mene je dobar političar da ne traži rat sa Hrvatima, da ne vrijeđa, ali da u istom momentu i ne ide na ruke Zagrebu. Da ne ide u neku emisiju pa ga sram reći da je Hrvatska osuđena za UZP.
Da, ako uđe u neko ministarstvo vanjskih poslova, fino napravi plan kako iskoristiti resurse u korist BiH, pravljenje mreže lobista, finansiranje nekih NGO i slično.
Da imam crvene linije kada se tiče državnih pitanja, kao što je na primjer izglasanje sudija u ustavnom sudu, i da na koalicije sa HDZ-om gledam kao nužno zlo - a ne obmanjivati i sebe i javnost kako su štovatelji Darija Kordića super za BiH.
Da se sa međunarodnim zvaničnicima ne prave dealovi zarad ušešća na štetu države.

A što je najvažnije, da imam PLAN, STRATEŠKI PLAN kako izaći na kraj sa trenutnim politčko-sigurnosnim izazovima u idućih 5-10 godina. Plan koji sadrži jasnu viziju i kako treba djelovati, a ne da mi je plafon mentalnih kapaciteta oglašavanje na Facebooku.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89156 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:53 Ovaj @Chmoljo postavi pitanje - dobije 5 odgovora na njega i opet nije zadovoljan sa odgovorima. Njemu kad se postavi pitanje, hladno ignoriše.

Evo jedno pitanje: Ako je SDA i DF u prošlom sazivu tražila za formiranje Vijeće ministara da se potpiše nekakav papir za NATO (ma kako ga zvali) i postavila to kao uslov za formiranje Vijeća ministara HDZ-u i Dodiku, koji uslov je Trojka postavila ?
nadrealno. ono su odgovori? kakvi bolan odgovori? odgovor na post nije jednako što i odgovor na pitanje, a toga nigdje nije bilo.

isto kao što ti nigdje nisi odgovorio šta si to na protestima vidio, na kojima kažeš da si bio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89157 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

studiorum_tuzlaensis wrote: 26/03/2023 17:51 Bas si duhovit, pravi pokemon iz niksicevog dzepa.
vodite ga sebi kući. na istom ste nivou. i vi i on.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#89158 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:53 Ovaj @Chmoljo postavi pitanje - dobije 5 odgovora na njega i opet nije zadovoljan sa odgovorima. Njemu kad se postavi pitanje, hladno ignoriše.

Evo jedno pitanje: Ako je SDA i DF u prošlom sazivu tražila za formiranje Vijeće ministara da se potpiše nekakav papir za NATO (ma kako ga zvali) i postavila to kao uslov za formiranje Vijeća ministara HDZ-u i Dodiku, koji uslov je Trojka postavila ?
I ja bi zelio odgovor @Chmoljo
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#89159 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Ali je zaista smijurija sta nama rade stranci, ove odluke Šmita eto sasvim slucajno da se zacementrija HDZ i da im se preda FBiH, a bosnjaci kao vecinski narod ko ih sta pita.
Last edited by DonieBrasco on 26/03/2023 17:58, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#89160 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Bilo je i parola tipa "100% BiH" i "Građanska BiH" pa ne znam je li neko u to povjerovao. :D Ako jeste, kako je mislio da će oni koji su to
obećavali obećanje ispuniti? :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89161 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:54
ReymondReddington wrote: 26/03/2023 17:52

Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
Brate, AI bot bi bolji post smislio. :(
Ajde ti sve to.. nas ljudi ovdje uvjeravaju da je zdrava, poželjna i opće prihvatljiva koalicija Nerke i Dine sa HDZ-im i SNSD-om a nepoželjna, izdajnička i neprihvatljiva koalicija izmedju SDA i HDZ, SNSD-a.
Kad ih pitaš da objasne taj moždani dribling, kažu pa dajte vi prijedlog s kim bi Dino i Nerko mogao koalirati 🤣🤣🤣🤣
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#89162 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38
noviforumas wrote: 26/03/2023 17:37
Ne moze alternativa kvislinskoj SDA politici biti ista kvislinska politika upakovana u jezik relaksacije. Zao mi je, ali to jeste klinacko rezonovanje. Kao dijete kad mu na velikom odmoru siledzija trazi 2 KM, a ono da 1 KM, u nadi da ce ga popustiti. Nece. Znaci, na stranu politika, ta teorija promjene kroz kompromitovanje drzavnosti se kosi sa elementarnom logikom.
pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
U pravu si da je to pitanje svih pitanja, i da ne postoji nacionalna svijest ni koncensuz, vec samo borba za vlast pod svaku cijenu. U danasnjem konteksu, to je utrka koja ce strana imati tu privilegiju da saradjuje sa novim okupatorima i kontrolise bosnjacki rezervat. Ja mogu samo govoriti u svoje ime, kakvu bih ja politiku zelio. Za mene licno to podrazumijeva stremljenje ka liberalnoj, sekularnoj, gradjanskoj BiH.

Mozda se drugi ne slazu, ali ne mora ni to biti problem, jer ako nismo dovoljno zreli kao narod da ne znamo sta hocemo, mozemo skontati sta necemo, a valjda necemo da se bez pogovora klima glavom na svaku sugestiju zapada, da se drzavni interesi izdaju radi fotelje... necemo reviziju proslosti, relativiziranje zlocinackih poduhvata, cementiranje etnickih podjela, isporucivanje resursa neprijateljima, odustajanje od NATO puta, laganje, kradju, korupciju, nepotizam. Necemo prilagodjavanje nase politike zeljama Beograda i Zagreba. Da objasnim na jednom plasticnom primjeru, necemo da nam nakon Hurme ministar vanjskih poslova bude profesor fizickog koji se sportu najvise priblizio kad je otudjio TV aparate iz dvorane Zetra, a kao vlastiti prioritet stvalja isporucivanje clana predsjednistva BiH Zagrebu.

Ukratko, treba da krenemo u smjeru suprotnom od ovog trenutnog, pa gdje nas to odvede. Sad, ako hoces da budem precizniji, moze i to. Jer sad smo u veoma osjetljivom momentu, kad se geopoliticka karta svijeta mijenja. Da mi je neko pricao prije 2 godine da ce americki ambasador puzati na koljenima i izvinjavati se Srbiji za NATO bombardovanje 90-ih - ne bih mu vjerovao, ali upravo to se desava. I dok se to desava mi haluciniramo da ce saginjanje susjedima i komsijama koji pretenduju na nasu zemlju dati rezultate.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#89163 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:47
nije ni to odgovor, ako ne znaš, nemoj ni odgovarati.
Ma jeste odgovor, odgovor mnogih koji su glasali za promjene.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89164 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 26/03/2023 17:58 Bilo je i parola tipa "100% BiH" i "Građanska BiH" pa ne znam je li neko u to povjerovao. :D Ako jeste, kako je mislio da će oni koji su to
obećavali obećanje ispuniti? :D
Dobro evo konkretno pitanje SDP-ovcu Dejlu: zbog čega je koalicija Dine i Nerke sa SNSD-om i HDZ-om prihvatljivija opcija od koalicije SDA, HDZ i SNSD? 😂
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89165 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

ReymondReddington wrote: 26/03/2023 17:52
512MB wrote: 26/03/2023 17:50
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
Više bih volio progresivnu ljevicu u opoziciji, nego u vlasti u obliku SDA++

Cilj je morao biti dugoročan rad na izgradnji normalnog društva jednakih pojedinaca i građana, pa tražiti partnere na tom nivou i raditi dalje, uvezivati se sa evropskim građanskim opcijama itd.

A ovo "ma hajmo mi pomoću Šmita izgurat SDA sa vlasti, onda ugrabit muslimanske kvote pa ćemo kao SDA++ sa negatorima genocida i UZPovcima nastavit dalje ko da niš nije bilo" je isto stanje drugo pakovanje.

SDP je grobar evropske BiH.
User avatar
Athlon64
Posts: 2560
Joined: 24/11/2022 17:51

#89166 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:57
Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:53 Ovaj @Chmoljo postavi pitanje - dobije 5 odgovora na njega i opet nije zadovoljan sa odgovorima. Njemu kad se postavi pitanje, hladno ignoriše.

Evo jedno pitanje: Ako je SDA i DF u prošlom sazivu tražila za formiranje Vijeće ministara da se potpiše nekakav papir za NATO (ma kako ga zvali) i postavila to kao uslov za formiranje Vijeća ministara HDZ-u i Dodiku, koji uslov je Trojka postavila ?
nadrealno. ono su odgovori? kakvi bolan odgovori? odgovor na post nije jednako što i odgovor na pitanje, a toga nigdje nije bilo.

isto kao što ti nigdje nisi odgovorio šta si to na protestima vidio, na kojima kažeš da si bio.
Pa izvini majstore, ti si ovdje taj koji ne daje odgovore ni ne jedno pitanje postavljeno, a se*eš drugima.
Evo bujrum odgovori na ovo pitanje koje sam ti postavio konkretno.

A šta sam ja vidio na protestima: Protesti su bili najkulturniji na kojima sam ikad bio, ljeto, raja sređena, parfemi. Par likova su malo s*ali na mikrofon, ali ništa manje nego na ostalim protestima. SDP je tu izgubio momentum kojeg je pokrenuo. Bio je pun most i Vils s druge strane. Kamere su to jako malo zabilježile.

Onda sam na FB pogledao postove onih koji su bili protiv tog protesta i koji su nas nazivali seljacima jer protestujemo protiv Schmidta. Trenutno su ti isti vlast.
ReymondReddington
Posts: 669
Joined: 07/01/2018 22:25

#89167 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReymondReddington »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:54
ReymondReddington wrote: 26/03/2023 17:52

Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
Brate, AI bot bi bolji post smislio. :(
Covjek hoce Trojku u vlasti ali ne sa nacionalnim strankama. Sa kojim bi to strankama trojka trebala praviti vlast? Moze li AI bot na to odgovoriti? Mozes li ti?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89168 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

ReymondReddington wrote: 26/03/2023 18:02
Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:54

Brate, AI bot bi bolji post smislio. :(
Covjek hoce Trojku u vlasti ali ne sa nacionalnim strankama. Sa kojim bi to strankama trojka trebala praviti vlast? Moze li AI bot na to odgovoriti? Mozes li ti?
Koja je razlika izmedju trojke u vlasti sa HDZ i SNSD i SDA u vlasti sa HDZ i SNSD?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89169 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 26/03/2023 17:57
Nemoj se praviti glup. Znaš dobro da većina nas ima poprilično jasnu viziju kako državnička politika izgleda. Stalno ponavljaš tu frazu "pa šta hoćete, samo kritikujete, ali šta vi očekujete" kao da niko od nas ovdje nikad nije artikulisao svoje političke vizije dobrog bh. političara.

Za mene je dobar političar da ne traži rat sa Hrvatima, da ne vrijeđa, ali da u istom momentu i ne ide na ruke Zagrebu. Da ne ide u neku emisiju pa ga sram reći da je Hrvatska osuđena za UZP.
Da, ako uđe u neko ministarstvo vanjskih poslova, fino napravi plan kako iskoristiti resurse u korist BiH, pravljenje mreže lobista, finansiranje nekih NGO i slično.

Da imam crvene linije kada se tiče državnih pitanja, kao što je na primjer izglasanje sudija u ustavnom sudu, i da na koalicije sa HDZ-om gledam kao nužno zlo - a ne obmanjivati i sebe i javnost kako su štovatelji Darija Kordića super za BiH.
Da se sa međunarodnim zvaničnicima ne prave dealovi zarad ušešća na štetu države.

A što je najvažnije, da imam PLAN, STRATEŠKI PLAN kako izaći na kraj sa trenutnim politčko-sigurnosnim izazovima u idućih 5-10 godina. Plan koji sadrži jasnu viziju i kako treba djelovati, a ne da mi je plafon mentalnih kapaciteta oglašavanje na Facebooku.
sve ovo je rađeno proteklih tridesetak godina pa smo tu gdje jesmo. hoće li Dino pridonijeti ovome, ne znam. ali bih bio licemjeran da ga zovem izdajnikom za nešto što je u startu u hendikepu napravljeno. namjerno. ja bih sačekao malo duže pa onda kritikovao.

Bradara i Kordić su samo jedan djelić onoga šta treba istrpiti zarad postojanja države. pitanje je samo imamo li dovoljno vještih političara da na zreo način iskontrolišemo to sve. misliš da je meni super imati jednu takvu debilušu kao predejsdnicu ičega, a kamoli federacije?

no, ostaje pitanje koji je krajnji cilj, a on se ovdje itekako zamagljuje.
ReymondReddington
Posts: 669
Joined: 07/01/2018 22:25

#89170 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReymondReddington »

SaraFina wrote: 26/03/2023 17:54
ReymondReddington wrote: 26/03/2023 17:52

Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
A koja je razlika izmedju Nerke i Dine, sa HDZ-om i SNSD-om u vlasti i SDA, HDZ i SNSD u vlasti?
Razliku cemo vidjeti nakon 4 godine. Nisu ni formirali vlast jos. Kako izgleda bez intervencije Schmita nece ni formirati jer Lendo nece potpisati.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#89171 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 26/03/2023 18:00
dale cooper wrote: 26/03/2023 17:58 Bilo je i parola tipa "100% BiH" i "Građanska BiH" pa ne znam je li neko u to povjerovao. :D Ako jeste, kako je mislio da će oni koji su to
obećavali obećanje ispuniti? :D
Dobro evo konkretno pitanje SDP-ovcu Dejlu: zbog čega je koalicija Dine i Nerke sa SNSD-om i HDZ-om prihvatljivija opcija od koalicije SDA, HDZ i SNSD? 😂
I jedno i drugo je prihvatljivo i validno ako ima dovoljno glasova i koalicionog potencijala da se ostvari.
Čak u nekim momentima bi volio da se ovi iz trojke povuku i prepuste SDF-u da pokušaju da formiraju vlast. I da Bakir sprovede ono što
je Čoviću i MZ-u obećao u Mostaru (ovaj put ne bi mogao zavlačiti) Da jednom za sva vremena raskrstimo sa tim stvarima.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89172 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

ReymondReddington wrote: 26/03/2023 18:04
SaraFina wrote: 26/03/2023 17:54

A koja je razlika izmedju Nerke i Dine, sa HDZ-om i SNSD-om u vlasti i SDA, HDZ i SNSD u vlasti?
Razliku cemo vidjeti nakon 4 godine. Nisu ni formirali vlast jos. Kako izgleda bez intervencije Schmita nece ni formirati jer Lendo nece potpisati.

Ne trebaju meni 4 godine da detektiram da razlika ne postoji. Da Dino i Nerko nisu ništa ispregovarali za državu, nego glupe korisne idiote. I rade isto ono sto je radila i SDA. Grabe fotelje i uhljebljenja.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#89173 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 18:04
sehohari wrote: 26/03/2023 17:57
Nemoj se praviti glup. Znaš dobro da većina nas ima poprilično jasnu viziju kako državnička politika izgleda. Stalno ponavljaš tu frazu "pa šta hoćete, samo kritikujete, ali šta vi očekujete" kao da niko od nas ovdje nikad nije artikulisao svoje političke vizije dobrog bh. političara.

Za mene je dobar političar da ne traži rat sa Hrvatima, da ne vrijeđa, ali da u istom momentu i ne ide na ruke Zagrebu. Da ne ide u neku emisiju pa ga sram reći da je Hrvatska osuđena za UZP.
Da, ako uđe u neko ministarstvo vanjskih poslova, fino napravi plan kako iskoristiti resurse u korist BiH, pravljenje mreže lobista, finansiranje nekih NGO i slično.

Da imam crvene linije kada se tiče državnih pitanja, kao što je na primjer izglasanje sudija u ustavnom sudu, i da na koalicije sa HDZ-om gledam kao nužno zlo - a ne obmanjivati i sebe i javnost kako su štovatelji Darija Kordića super za BiH.
Da se sa međunarodnim zvaničnicima ne prave dealovi zarad ušešća na štetu države.

A što je najvažnije, da imam PLAN, STRATEŠKI PLAN kako izaći na kraj sa trenutnim politčko-sigurnosnim izazovima u idućih 5-10 godina. Plan koji sadrži jasnu viziju i kako treba djelovati, a ne da mi je plafon mentalnih kapaciteta oglašavanje na Facebooku.
sve ovo je rađeno proteklih tridesetak godina pa smo tu gdje jesmo. hoće li Dino pridonijeti ovome, ne znam. ali bih bio licemjeran da ga zovem izdajnikom za nešto što je u startu u hendikepu napravljeno. namjerno. ja bih sačekao malo duže pa onda kritikovao.

Bradara i Kordić su samo jedan djelić onoga šta treba istrpiti zarad postojanja države. pitanje je samo imamo li dovoljno vještih političara da na zreo način iskontrolišemo to sve. misliš da je meni super imati jednu takvu debilušu kao predejsdnicu ičega, a kamoli federacije?

no, ostaje pitanje koji je krajnji cilj, a on se ovdje itekako zamagljuje.
U biti, ti se slažem sa mnom, ali želiš da daš ovima još više vremena da se dokažu.
Ja, sa druge strane, mislim da sam dovoljno toga vidio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89174 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 18:02
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:57

nadrealno. ono su odgovori? kakvi bolan odgovori? odgovor na post nije jednako što i odgovor na pitanje, a toga nigdje nije bilo.

isto kao što ti nigdje nisi odgovorio šta si to na protestima vidio, na kojima kažeš da si bio.
Pa izvini majstore, ti si ovdje taj koji ne daje odgovore ni ne jedno pitanje postavljeno, a se*eš drugima.
Evo bujrum odgovori na ovo pitanje koje sam ti postavio konkretno.

A šta sam ja vidio na protestima: Protesti su bili najkulturniji na kojima sam ikad bio, ljeto, raja sređena, parfemi. Par likova su malo s*ali na mikrofon, ali ništa manje nego na ostalim protestima. SDP je tu izgubio momentum kojeg je pokrenuo. Bio je pun most i Vils s druge strane. Kamere su to jako malo zabilježile.

Onda sam na FB pogledao postove onih koji su bili protiv tog protesta i koji su nas nazivali seljacima jer protestujemo protiv Schmidta. Trenutno su ti isti vlast.
znači ništa nisi vidio. pitanje je jesi li uopšte bio.

i imam pravo da serem. poglavito jer na forumu imam staža ko vi postova i nisam klonirani botić.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89175 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:54
512MB wrote: 26/03/2023 17:50
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
pusti se predizborne šuplje, jer to uopšte nije pitanje.

pitanje je šta ti kao dijasporac želiš za bosnu? kako da izgleda? na šta da liči? ali da ne uključuje popis lijepih želja i prosto nemogućih varijanti kao što je "ne sa nacionalistima".

ako si povjerovao u to obećanje, to je više tvoj problem, jer ja bih uistinu volio vidjeti sa kim bi se to iz RSa koaliralo a da nisu nacionalisti. ili koje su to nenacionalističke alternative HDZa?

da, ko je na taj način shvatio predizbornu trojke ili je slagan ili ima problem sa rezonovanjem da su i SDS i PDP nacionalisti. znate, SDS, Radovanova stranka. ne znam jeste li čuli za njega...
Ah to, a mene budale povjerovo :(
Locked