Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
palermo
Posts: 22362
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88301 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Jel se to ovdje hoce reci da HDZ nije blokirao izbor nove vlade u proslom sazivu ??? Stvarno.... :?
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88302 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Iako nakon ovog posta bilo kakva rasprava na ovu temu postaje suvisna i sve je jasno kao dan.
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2023 11:03 Ne mora covjek imati nikakva obrazlozenja i opravdanja za pogreske koje osmorka i njihovi clanovi cine. Dovoljno je, da je dozivio nepravdu od sda i da sada uziva u kmecanju njihovom, jer se dogadja jako rijedak fenomen u post Dejtonskoj BiH- da zeleni termiti gube vlast
Moramo se osvrnuti na ovaj post
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2023 11:47
plavi_E wrote: 25/03/2023 11:31

Oni koji su pratili znaju dobro sta je ko govorio povodom implemetiranja izbora prije 4 godine. Ko je sta trazio i ko je sta odbijao. Potrazi sam na internetu.
Dakle nije. Hvala.
Znaci ti tvrdis da ovo niko nikad nije iz SDA izgovorio:
Pozivamo HDZ da predloži kandidata za poziciju predsjednika FBiH kako bi se konačno pokrenule procedure imenovanja novog saziva Vlade FBiH
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88303 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

palermo wrote: 25/03/2023 11:49 Jel se to ovdje hoce reci da HDZ nije blokirao izbor nove vlade u proslom sazivu ??? Stvarno.... :?
Pranje Covica i HDZ-a je postalo providno ko toaletni papir. Ali napokon imamo objasnjenje zbog cega vecina brani X-morku bez obzira sta oni radili.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#88304 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Hrvatska demokratska zajednica ništa nije blokirala. To je sve bila SDF podvala.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88305 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ces/392351

Iz SDA oštro odgovorili Čoviću: HDZ blokira izbor nove Vlade FBiH

Ali te blokade su davna proslost. Zivimo u vrijeme relaksiranja.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88306 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Zamisli sad karme da sad kad je HDZ napokon nasao sa kim zeli napraviti Vladu Federacije da su dosli u situaciju da to ne mogu.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#88307 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

PM72 wrote: 25/03/2023 07:28 Meni krivo? :lol:
Ja vas uopšte ne doživljavam.Samo primjećujem kako ovdje pišeš protiv SDA a tebi i takvima najviše valjali.Još bi čuvao goveda po bosanskim vukojebinama.
Ne doživljavaš a stalno se kačiš na moje postove :lol:

Brate, nemamo mi goveda u Banjaluci, pa nije šeher Sarajvo jedina bh metropola.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88308 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 24/03/2023 23:47
SaraFina wrote: 24/03/2023 23:36

Milorad Dodik i Dragan Cović vole BiH? Dragi Dejl.. shvataš ti da su oni pogubniji od Bakira i SDA za drzavu? Shvataš ti da nema boljitku za BiH dok se oni neutraliziraju? Metastaze se liječe kemoterapijama, ne šumećim aspirinima.
Sto se tice drugog dijela posta, i lideri HDZ-a Dragan Čović i Milorad Dodik SNSD-a gubitkom vlasti izgubili bi identično kao i Bakir.
Ne mozes pitu praviti od g. A tako ni vlast sa g.
Pa ko ba govori o ljubavi spomenutih prema BiH??!! :-) Ti odgovaraš i pišeš šta ti je volja, ali se i ne trudiš pročitati napisano.

KAKO ćeš ih neutralizirati? Na zadnjim izborima su opet dobili podršku koja ih nameće pro bosanskim strankama kao neizbježan
faktor. KAKO formirati vlast bez njih? Ja razumijem da živiš u Austriji i da te suštinski boli neka stvar kako stvari ovdje funkcionišu,
ali de makar pokušaj se staviti u poziciju u kojoj se trenutno nalaze pro bosanske stranke u pokušaju formiranja vlasti. KAKVU bi im ti alternativu ponudila ako su ti neprihvatljivi Čović i Dodik?
Pa kako misliš praviti s HDZ-om i SNSD-om onda funkcionalnu i naprednu drzavu? Pojasni mi molim te taj mozdani dribling. Te dvije stranke skupa sa SDA razvaljuju drzavu godinama unazad? I sad što mogu Nerko i Dino? Uvjeriti razvaljivače da prekinu sa antiustavnim djelovanjem i pozvati ih da budu konstruktivni?Ja ne znam stvarno Jesi ti ozbiljan Ili se zezas? Pozvati ih da se okrenu napredku? 😂Bez blokada i opstrukcija? 😂Odgovori mi na sto put vec postavljena pitanja molim te. Sta se sustinski po tebi promjenilo kako se pojavila mogucnost izopcavanja SDA iz vlasti?
Ostao je i neizbjezni HDZ i SNSD. Dakle sta mogu Dino i Nerko sustinski promjeniti i BiH povesti na put perspektive sa istim onim razvaljivačima drzave unazad vise od deset godina? Ti znas kako se odluke donose i na federalni i na drzavnoj razini? Dakle sta se konkretno promjenilo osim izopćavanja SDA? Zasto mislis i na čemu zasnivas svoj optimizam?

Ako su Nerko i Dino pro BiH faktor kao sto tvrdiš, a ne obični foteljaši zeljni komada vlasti i fotelja, zasto ne uslove SNSD i HDZ, prije formiranja vlasti zahtjevima? Evo recimo ja bi trazila pristupanje NATO-u kao prvi uvjet. Ma koliko HDZ i SDNS bili neizbjezni kao hrvatski odnosno srpski faktor, bez „pro BiH stranaka“ vlast se ne moze formirati na Federalnoj a ni na drzavnoj razini. Dakle, zasto ne postaviti uvjete HDZ-u i SNSD-u? Ima li iko u tim strankama sa zrnom soli u glavi da nesto pokusa izvuci za drzavu uvjetovanjem? Nema. Zato sto Dinu i Nerku boli za drzavu. Bitno je uglaviti u vlast napaćene stranačke uhljebe i prigrabiti fotelje za par godina. Ako nisam u pravu, izvoli demantiraj.
Last edited by SaraFina on 25/03/2023 12:23, edited 1 time in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#88309 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

palermo wrote: 25/03/2023 11:49 Jel se to ovdje hoce reci da HDZ nije blokirao izbor nove vlade u proslom sazivu ??? Stvarno.... :?
Naravno da nije vidi kako se lagano dogovoriti sa HDZ-om i da je to sve bila SDF ujdurma :zzzz: :zzzz:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88310 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Point. wrote: 25/03/2023 09:46
SaraFina wrote: 24/03/2023 21:32 Mi smo politički nezreo i „antitalentiran narod“

Mi bi kao nešto rusili, a susjedi i komšije iz SNSD i HDZ nam se smiju. I još našli ove oko Dine i Nermina da nam uvale i IZDAJU. Pod krinkom „svi smo protiv SDA“ :lol:

A dosad su i HDZ i SNSD bili dvonozac u tronozcu sa tom istom SDA. LOL
Ovo je ko da neko tijelo (BiH) ima rak koji je metastazirao na tri mjesta (sda, hdz, snsd). Onda operišeš jedan (sda) a ostala dva ostaviš i misliš da ti preostala dva neće uništiti i ubiti tijelo.
Da su se stvarno neke nove političke snage pojavile kao izbor kod Srba i Hrvata, ja bih rekla da treba pokusati biti konstruktivan. Ali ovako, sa SNSD i HDZ, uvjeravati masu da Nerko i Dino mogu napraviti pozitivne pomake je ludilo na kub. Ljudi hoce vlast i fotelje. I za nju bi i rodjenu majku prodali. A ne BiH. Svako ko misli suprotno je naivan. Da ne kazem nesto teze.
Last edited by SaraFina on 25/03/2023 12:31, edited 1 time in total.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88311 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Nerko i Dino su dobili od Covica i Dodika ono sto su trazili. A trazili su da budu dio vlasti, cjena nije bitna. i to je to. A pricu o novoj atmosferi, energiji, pristupu, programiranju vise niko ni ne spominje. Od sad ce se baviti populizmom.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#88312 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 12:21
palermo wrote: 25/03/2023 11:49 Jel se to ovdje hoce reci da HDZ nije blokirao izbor nove vlade u proslom sazivu ??? Stvarno.... :?
Naravno da nije vidi kako se lagano dogovoriti sa HDZ-om i da je to sve bila SDF ujdurma :zzzz: :zzzz:
Mislim da bi tužilaštvo moralo reagirati te procesuirati Ameriku što je članove hrvatske demokratske zajednice stavila na crnu listu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88313 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

plavi_E wrote: 25/03/2023 12:31 Nerko i Dino su dobili od Covica i Dodika ono sto su trazili. A trazili su da budu dio vlasti, cjena nije bitna. i to je to. A pricu o novoj atmosferi, energiji, pristupu, programiranju vise niko ni ne spominje. Od sad ce se baviti populizmom.
Naravno. Upravo to. Ono sto je nekad SDP uradila praveci Platformu sa Lijanovićima, sad je doslovno uradio HDZ. Dino i Nerko su bosanski Lijanovici. Bukvalno. Nikakve pro BiHstranke. Izdajnici koje HDZ platila foteljama (koje li smijurije) i to jeftinim da uzurpirajui izdaju bosanske nacionalne interese. I njihova izdaja nema nista sa trulom SDA. Izdaja bosanskih Lijana je tema za sebe.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88314 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ovdje na forumu napokon objasnjeno. Snaga X-morke je vecinom u onima koji se nisu uspijeli ogrebati uz SDA. Na kraju krajeva i vecina politicara X-morke je sastavljena od onih koji se nisu uspijeli ogrebati od SDA. I to je ta simbioza koja ih drzi. Tako da nije bitno kakve ustupke X-morka davala Coicu i Dodiku.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88315 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Image

Dino!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88316 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Image


Dino i Nerko! Nazovimo kompromis „Pro BiH stranaka“ pravim imenom. Izdajnici!
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#88317 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 25/03/2023 12:27
Point. wrote: 25/03/2023 09:46

Ovo je ko da neko tijelo (BiH) ima rak koji je metastazirao na tri mjesta (sda, hdz, snsd). Onda operišeš jedan (sda) a ostala dva ostaviš i misliš da ti preostala dva neće uništiti i ubiti tijelo.
Da su se stvarno neke nove političke snage pojavile kao izbor kod Srba i Hrvata, ja bih rekla da treba pokusati biti konstruktivan. Ali ovako, sa SNSD i HDZ, uvjeravati masu da Nerko i Dino mogu napraviti pozitivne pomake je ludilo na kub. Ljudi hoce vlast i fotelje. I za nju bi i rodjenu majku prodali. A ne BiH. Svako ko misli suprotno je naivan. Da ne kazem nesto teze.
Sta treba ostati status quo da nemamo vlade , da nam zivoti prolaze u nekom natezanju svi nas prestigose ostadosmo supak evrope i tjt ako je to rjesenje neka hvala vidi se kako je uspjesno bilo da smo skoro sve izgubili svu naklonost zapada ,lobiranjem nismo nista postigli ,zavadili se sa svima , jer mi kao drzava umiremo u statusu quo , boli vas briga vani sto se ovdje nista ne mijenja , ne zanima vas sto ja moram nositi obicne paracetamole na klinicki u Sarajevu jer ga nemaju itd itd.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#88318 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 25/03/2023 12:38 Image


Dino i Nerko! Nazovimo kompromis „Pro BiH stranaka“ pravim imenom. Izdajnici!
i ovakve ma hrvatskoj strani je ubio Željko Komšić, sva hrvatska opozicija je nestala zbog njega jer je HDZ na osnovu majorizacije ugusio citavu hrvatsku opoziciju , sa svakim zeljkinim izborom ona je padala sve vise i vise . Al ti to ne kontas tebi je bitno se raspravljati i nadurivati sa ustasama na poskoku
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#88319 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laserShow »

Sociolog wrote: 25/03/2023 09:59 Jesu li se Konakovic i Forto izjasnili povodom napada na povratnike u Visegrad,onu sirotinju?

Forto ce reci, da je to slucajan nenamjeran incident.

Dok su mladici njegovih godina, i mladji ginuli po brdima oko Sarajeva, on se ponosi da je bio DJ usred opkoljen grada
Fuj, sram i stid da vas bude. Na ovoj temi vi se kao brinete za nekoga, a pitate sta je ko rekao. Boze dragi kako smo dotakli moralno dno, da na politickoj temi pricamo o dvije osobe koje su skoro pa ubijene i cekamo da vidimo ko je od "Nasih" osudio. No kako se valjate u blatu, evo da se i ja pridruzim vama.

Pronadjite se u ovim citaranim komentarima.
PM72 wrote: 25/03/2023 07:18 Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
Vecinom i jeste tako, financijski motiv. Dobro se spinuje s ovom pricom, samo da ne bude kao
Adis Pokvić optužen za pisanje prijetnji i uvredljivih grafita na svom vozilu i kući
https://www.klix.ba/vijesti/bih/adis-po ... /190809027

Image

Vidim ovaj slucaj se koristi u politicke svrhe. Vec je otvorena tema, na politickom forumu se vec sheruje link o ovim povratnicima, a na komentarima bruka i sramota.

Nikave empatije prema ovim ljudima niko od tih komentatora ne pokazuje. Krvolocno cekaju da to bude 100% srbin i da mogu guslati. Jebo majku, ko god da je, necovjek, treba mu zatvor 10 godina radi pokusaja ubistva. No, ovdje je bitno da se ustanovi da slucajno nije S komponenta ovog tumora.

Neki od komentara dok se nije saznalo da je u pitanju Bosnjak:
Jednom sam vec napisao. Najveci sljam i najveci otpad hrvata i srba zive u BiH nazalost. Bio sam u N. Sad Beogradu Kragujevcu Zagrebu Rijeci Zadru Splitu i svi ama bas svi mrze ove prave hrvate i srbe sto zive u BiH.
Pa šta mogu divljaci iz šume nego pošarati bošnjačke limuzine. Motokultivator mu je najudobnije prevozno sredstvo, uz volovske zaprege, kojim se kreće. Za njega su BMW i Golf prevozna sredstva s drugog kraja galaksije.
BOŠNJACI NE BUDITE NAIVNI KAKO ZNATE KO JE OVO NAPISAO?
Od danas, u rubriku "nacionalnost", umjesto hrvat pisem eskim. Jer ne zelim da me svrstavaju u isti kos s maolumnicima. Hvala na paznji
Ovo vam je djelo BIA-je. Srpske obavještajne agencije,koja je infiltrirana i po planovima velikosrpskih prestavnika s planom revizije ideje velike srbije s planom na dan oluje da se ojača hrvatsko bošnjački konflikt koji je u zadnje vrijeme podignut na veći nivo.
Spremite se Bosnjaci, nemojte biti budale..sve su prilike da cemo Bosnu opet morati braniti..
Dobrodosli u 2019, gdje genocidni srpski divljaci i teroristi nakon presuda za pocinjeni genocid idalje prijete ubistvima cak i na nasem teritoriju. Pravoslavni srpski podljudi nisu svjesni kako im se ta mrznja moze odbiti od glavu, samo gledajte :)
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#88320 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

SaraFina wrote: 25/03/2023 12:34
plavi_E wrote: 25/03/2023 12:31 Nerko i Dino su dobili od Covica i Dodika ono sto su trazili. A trazili su da budu dio vlasti, cjena nije bitna. i to je to. A pricu o novoj atmosferi, energiji, pristupu, programiranju vise niko ni ne spominje. Od sad ce se baviti populizmom.
Naravno. Upravo to. Ono sto je nekad SDP uradila praveci Platformu sa Lijanovićima, sad je doslovno uradio HDZ. Dino i Nerko su bosanski Lijanovici. Bukvalno. Nikakve pro BiHstranke. Izdajnici koje HDZ platila foteljama (koje li smijurije) i to jeftinim da uzurpirajui izdaju bosanske nacionalne interese. I njihova izdaja nema nista sa trulom SDA. Izdaja bosanskih Lijana je tema za sebe.
A svi znamo kako su Lijanovici politicki zavrsili. Vidjet ce mo kako ce Nerko i Dino zavrsiti. A ako SDA prezivi ovo i ne raspadne se onda smo ga ugasili. Visestranacje u Bosnjaka ce biti mrtvo. Bit ce samo SDA. I koja ironija, sve to zahvaljiujici "nikad sa nacionalistima" frakciji.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88321 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 12:38
SaraFina wrote: 25/03/2023 12:27

Da su se stvarno neke nove političke snage pojavile kao izbor kod Srba i Hrvata, ja bih rekla da treba pokusati biti konstruktivan. Ali ovako, sa SNSD i HDZ, uvjeravati masu da Nerko i Dino mogu napraviti pozitivne pomake je ludilo na kub. Ljudi hoce vlast i fotelje. I za nju bi i rodjenu majku prodali. A ne BiH. Svako ko misli suprotno je naivan. Da ne kazem nesto teze.
Sta treba ostati status quo da nemamo vlade , da nam zivoti prolaze u nekom natezanju svi nas prestigose ostadosmo supak evrope i tjt ako je to rjesenje neka hvala vidi se kako je uspjesno bilo da smo skoro sve izgubili svu naklonost zapada ,lobiranjem nismo nista postigli ,zavadili se sa svima , jer mi kao drzava umiremo u statusu quo , boli vas briga vani sto se ovdje nista ne mijenja , ne zanima vas sto ja moram nositi obicne paracetamole na klinicki u Sarajevu jer ga nemaju itd itd.
Neeee! Treba prodati dušu za komad vlasti i mogućnost da se uhljebe novi uljebi. Od kantonalne i drzavne razine! To treba. Istovremeno dizati frku, za trulu SDA i njihove kriminalne stvari, kako bi se prikrila izdaja „pro BiH Lijana“. Ajde mali begaj.

Ne tupi mi ti o naklonosti zapada i ostalim bakracima.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88322 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

plavi_E wrote: 25/03/2023 12:41
SaraFina wrote: 25/03/2023 12:34

Naravno. Upravo to. Ono sto je nekad SDP uradila praveci Platformu sa Lijanovićima, sad je doslovno uradio HDZ. Dino i Nerko su bosanski Lijanovici. Bukvalno. Nikakve pro BiHstranke. Izdajnici koje HDZ platila foteljama (koje li smijurije) i to jeftinim da uzurpirajui izdaju bosanske nacionalne interese. I njihova izdaja nema nista sa trulom SDA. Izdaja bosanskih Lijana je tema za sebe.
A svi znamo kako su Lijanovici politicki zavrsili. Vidjet ce mo kako ce Nerko i Dino zavrsiti. A ako SDA prezivi ovo i ne raspadne se onda smo ga ugasili. Visestranacje u Bosnjaka ce biti mrtvo. Bit ce samo SDA. I koja ironija, sve to zahvaljiujici "nikad sa nacionalistima" frakciji.
Njihov je maksimum ovaj mandat. I Oni su gotovi. Nista im nece pomoci. Zavrsiće na politickoj margini.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88323 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 12:40
SaraFina wrote: 25/03/2023 12:38 Image


Dino i Nerko! Nazovimo kompromis „Pro BiH stranaka“ pravim imenom. Izdajnici!
i ovakve ma hrvatskoj strani je ubio Željko Komšić, sva hrvatska opozicija je nestala zbog njega jer je HDZ na osnovu majorizacije ugusio citavu hrvatsku opoziciju , sa svakim zeljkinim izborom ona je padala sve vise i vise . Al ti to ne kontas tebi je bitno se raspravljati i nadurivati sa ustasama na poskoku
Ajde? Hrvatska opozicija u „vecinskim Hr kantonima“? Gdje je ona? I nju Zeljkec ubio? Nemoj zezati?
Bolje ti idu postovi sa „vidi kolika joj je glava“. Nego Kad pokusas biti konstruktivan. Pa se drzi njih 🤣🤣🤣
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#88324 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

SaraFina wrote: 25/03/2023 12:34
plavi_E wrote: 25/03/2023 12:31 Nerko i Dino su dobili od Covica i Dodika ono sto su trazili. A trazili su da budu dio vlasti, cjena nije bitna. i to je to. A pricu o novoj atmosferi, energiji, pristupu, programiranju vise niko ni ne spominje. Od sad ce se baviti populizmom.
Naravno. Upravo to. Ono sto je nekad SDP uradila praveci Platformu sa Lijanovićima, sad je doslovno uradio HDZ. Dino i Nerko su bosanski Lijanovici. Bukvalno. Nikakve pro BiHstranke. Izdajnici koje HDZ platila foteljama (koje li smijurije) i to jeftinim da uzurpirajui izdaju bosanske nacionalne interese. I njihova izdaja nema nista sa trulom SDA. Izdaja bosanskih Lijana je tema za sebe.
A šta je to bosanski nacionalni interes ? I o kakvom mi bosanskom nacionalnom interesu pricamo kad po popisu stanovnistva samo 3.7% ljudi se izjasnjava kao Ostali dok je ostatak B/H/S ? U kompleksnim multinacionalnim drustvima je skoro nemoguce definisati nacionalni interes osim ako ne postoji konsenzus između svih strana unutar te drzave. To o cemu ti pricas je nacionalni interes koji je nastao u trokutistanu isto kao sto je srpski i hrvatski interes nastao u mjestima gdje su oni većina.

Da bi ti ljudima priblizio zasto je tvoja ideja interesa najbolja moras prvo otici kod tih ljudi i predstaviti im tu ideju . A ne vaziti kako su drugi izdajnici jer ne misle isto kao i ti.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#88325 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 25/03/2023 12:44
tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 12:40

i ovakve ma hrvatskoj strani je ubio Željko Komšić, sva hrvatska opozicija je nestala zbog njega jer je HDZ na osnovu majorizacije ugusio citavu hrvatsku opoziciju , sa svakim zeljkinim izborom ona je padala sve vise i vise . Al ti to ne kontas tebi je bitno se raspravljati i nadurivati sa ustasama na poskoku
Ajde? Hrvatska opozicija u „vecinskim Hr kantonima“? Gdje je ona? I nju Zeljkec ubio? Nemoj zezati?
Bolje ti idu postovi sa „vidi kolika joj je glava“. Nego Kad pokusas biti konstruktivan. Pa se drzi njih 🤣🤣🤣
Pogledaj stanje HDZ opozicije na dan izbora zeljke komsica u prvom mandatu i u svim ostalim i usporedi njegove ponovne izbore sa padom opozicije kod hrvata , brojke su neumoljive. A u istom razdoblju pogledaj HDZ retoriku ugroženosti hrvata, majorizacije i svega ostalog sto je kulminiralo u razvoj HNS-a i gusenja citave opozicije kroz HNS gdje je HDZ iskoristio anti Željko narativ da u potpunosti zacementira poziciju u hrvatskom političkom spektru

To je ona prica uzeo je Željko predjednistvo joj jesmo zajebali HDZ ocm , a on zbog Željka je uzeo sve ostale kontrolne pozicije u svim parlamentima i domovima, i zacementirao poziciju da se bez njega nije mogla napraviti vlast . Ne postojanje politicke pragmaticnosti nas je dovela do ove sadasnje situacije kad smo izgubili svu naklonost zapada i kad se SDF fanatikosi okrecu bratskoj rusiji i kini :thumbup:
Locked