Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
pemanapemani
Posts: 5348
Joined: 09/09/2008 15:12

#50226 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:19
pemanapemani wrote: 30/11/2021 19:01 Jedino sto su stranci stvarno gurali ovih 25 godina jeste gradjanska drzava i tzv.suzivot.

Kad je SDP 2010., osvojio najvise glasova, MZ je odradila Dom naroda i sjebala HDZ.
U svakom izbornom ciklusu su suptilno gurali Komsica umjesto HDZ kandidata.
Dali preko 10 milijardi KM bukvalno na lijepe oci i cisteci svoju savjest zbog agresije na RBiH.
Smjenjivali fasiste i kriminalce od Krajisnika do Poplasena.
Gurali gradjansko prije popisa stanovnistva (mjesec dana prije pocetka popisa izlaze sa podatkom da su cca. 30% stanovnistva BiH gradjani koji nisu konstitutivni )...

Sta je uradila tzv. pro BiH opcija za gradjansku BiH?

Pokrali donacije.
Dopustili da manji entitet ima vise km autoputa.
Osigurali vecinu SNSD i HDZ i totalnu blokadu u DN.
Na popisu poletjeli u svoja jata, a Bosance totalno ponizilii proglasili petom kolonom.
Upetljali jebenu religiju u svaku poru drustva.

Kao slag na kraju, gurali nebulozno glupu rahat patnju kao dugorocno rjesenje.

Sad se ovi rahat pacenici ibrete i proklinju zapad da mrze BiH jer su muslimani vecina u drzavu.

Odlicno.
Nema to prijetnje ili kazne da će natjerati ovaj narod da glasa za SDP. Ni imzišljenje činjenice ni priče o kradji, ništa. Bošnjacima prijeti rat, oko njih se komšije udružuju svaka etnička grupa hoće svoj dio BiH, i misliš da će Bošnjaci glasat za neku stranku koja će im uvest neke srbe da ih predstavljaju na ono malo mijesta koje pripadaju njima?

To je vrhunac optimizma od tebe.
Ti si prihvatio velikosrpsku etnicku matricu.
Eto, tebi kao Bosnjaku prijeti rat, a meni Bosancu koji nisam musliman ne prijeti.
Dok je trebalo onda su ti Srbi bili nasusno potrebni (Divjak, Pejanovic, Domuz...), a danas - nece meni nametati tamo neke Srbe.

Da ponovim, tvoja prica je onaj klasicni cetnikluk i zato je Bosna i Hercegovina u ovakvoj situaciji u kakvoj jeste.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50227 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

saimidin wrote: 30/11/2021 19:14 To se sve vec odavno raspravlja, samo sada hoce da pokusaju da prodje bez vecih sukoba, a niko nikome nista nece dati, sve se mora osvojiti, za sve se mora izboriti

Ne budimo djeca, cilj veliko drzavnih projekata sr/hr ne predvidja nikakvu bih, mozda neku nedefinisanu teritoriju, ako ne mogu sve poklopitii odjednom

Nikako mi ne ide ta prica sarajevocentrista, granica na dobrnji, to je zadnji problem, I tu ce sranje zadnje da pocne, do tad ce sve drugo da gori, a u SA ce vjerovatno opet jutel da pjeva, svi se cude sto tamo neki seljaci ratuju, kome je do rata, u kuci mu bio...bla bla bla

Tacno izgleda nista nismo naucili zadnji puta, pali popravni I valja ponoviti
Nevidim razloga da zadnje pucanje počne u sarajevu. Prije bi reko da će poslje Brčkog prvo početi zapravo na dobrinji trebeviću. Tolike su investicije u sarajevu da niko neće čekati ni 2 dana da RS postavi snajperiste na trebević da nas gledaju kao na dlanu. Istočno sarajevo se prvo pripaja Gradu sarajevu.

Možda poslje zauzimanja Lukavice, bude referednum na nivou grada Sarajeva o pitanju da li da se Istočno Sarajevo pripoji Federalnom dijelu.

Stavrno nevidim kako bi sarajevo moglo funkionisati, od aerodroma to dalje ako bi bio punkt na Dobrinji. Ja sam za poštivanje Daytona, i milsim da Istočno sarajevo može ostati u RS-u ali da bude pod administracijom Grada sarajeva dok se situacija ne vrati u normalu. Jedno 20 -30 godina.
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#50228 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

pemanapemani wrote: 30/11/2021 19:01 Jedino sto su stranci stvarno gurali ovih 25 godina jeste gradjanska drzava i tzv.suzivot.

Kad je SDP 2010., osvojio najvise glasova, MZ je odradila Dom naroda i sjebala HDZ.
U svakom izbornom ciklusu su suptilno gurali Komsica umjesto HDZ kandidata.
Dali preko 10 milijardi KM bukvalno na lijepe oci i cisteci svoju savjest zbog agresije na RBiH.
Smjenjivali fasiste i kriminalce od Krajisnika do Poplasena.
Gurali gradjansko prije popisa stanovnistva (mjesec dana prije pocetka popisa izlaze sa podatkom da su cca. 30% stanovnistva BiH gradjani koji nisu konstitutivni )...

Sta je uradila tzv. pro BiH opcija za gradjansku BiH?

Pokrali donacije.
Dopustili da manji entitet ima vise km autoputa.
Osigurali vecinu SNSD i HDZ i totalnu blokadu u DN.
Na popisu poletjeli u svoja jata, a Bosance totalno ponizilii proglasili petom kolonom.
Upetljali jebenu religiju u svaku poru drustva.

Kao slag na kraju, gurali nebulozno glupu rahat patnju kao dugorocno rjesenje.

Sad se ovi rahat pacenici ibrete i proklinju zapad da mrze BiH jer su muslimani vecina u drzavu.

Odlicno.
E jest tacno samo da nema muslica, vec bi bili u nato I eu

Znaju svi vrlo dobro da su bih muslimani B.O.

Zato ce I ici uz dlaku sr/hr fasistima

To sto bosnjaci, pa I svi ostali tzv probih, nisu sposbni napraviti, bar malo bolje uredjeno drustvo, jeste problem, I jeste najvise do nas, ali cak I savrsen sistem ne bi promijenio ideje I ciljeve cetnika I ustasa, a to je da nece dopustiti da postoji bih, a ni probih opredijeljeni bosnjaci, muslimani, bosanci, bosanciihercegovci..., za sve ove I slicne oni kopaju jednu jamu, nece biti razlike
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#50229 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by soha96 »

Realno popusili smo ga. Ko ce ti pomoci kad biras sda 25 godina. Pa nas je sevap mokrim carapama po glavi udarati.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50230 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

tandmand wrote: 30/11/2021 19:26 Nisi dobro skontao. Podjela je na dvoje, ne na troje. Nema muslimanske države ...
Kako nema muslimanske države kad bi ta nova BiH (51%) bila 85% Bošnajčka. Pa za godinu dana Hrvati bi se pokupili i otišli ovo malo što ih je ostalo. Ili misle da bi nekom silom vlast bila podejljenja pola pola a Bošnjaci 85%? Kakvi su to snovi čo'ječe?
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50231 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

saimidin wrote: 30/11/2021 19:31 ali cak I savrsen sistem ne bi promijenio ideje I ciljeve cetnika I ustasa, a to je da nece dopustiti da postoji bih,
A BiH ako treba njohovo odobrenje da postoji? To nisam znao.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50232 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

soha96 wrote: 30/11/2021 19:32 Realno popusili smo ga. Ko ce ti pomoci kad biras sda 25 godina. Pa nas je sevap mokrim carapama po glavi udarati
Ti sebe udaraj mokrim čarapama a pusti pro BiH stranke da se bave Bosnom i odbrani iste.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#50233 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:35
tandmand wrote: 30/11/2021 19:26 Nisi dobro skontao. Podjela je na dvoje, ne na troje. Nema muslimanske države ...
Kako nema muslimanske države kad bi ta nova BiH (51%) bila 85% Bošnajčka. Pa za godinu dana Hrvati bi se pokupili i otišli ovo malo što ih je ostalo. Ili misle da bi nekom silom vlast bila podejljenja pola pola a Bošnjaci 85%? Kakvi su to snovi čo'ječe?
Evropski snovi.
Zato je ovoliki pritisak na izborni zakon da Hrvati dobiju nešto konkretno na papiru, npr. "izborna jedinica", a onda bi simultano sa Dodikom se išlo na otcjepljenje. Eliminacija onoga što ostane, makar mi to zvali BiH, bi bila zadnja faza. U Biti s nama ovakvim kakvi smo, to bi se urušilo samo od sebe.
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#50234 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:30
saimidin wrote: 30/11/2021 19:14 To se sve vec odavno raspravlja, samo sada hoce da pokusaju da prodje bez vecih sukoba, a niko nikome nista nece dati, sve se mora osvojiti, za sve se mora izboriti

Ne budimo djeca, cilj veliko drzavnih projekata sr/hr ne predvidja nikakvu bih, mozda neku nedefinisanu teritoriju, ako ne mogu sve poklopitii odjednom

Nikako mi ne ide ta prica sarajevocentrista, granica na dobrnji, to je zadnji problem, I tu ce sranje zadnje da pocne, do tad ce sve drugo da gori, a u SA ce vjerovatno opet jutel da pjeva, svi se cude sto tamo neki seljaci ratuju, kome je do rata, u kuci mu bio...bla bla bla

Tacno izgleda nista nismo naucili zadnji puta, pali popravni I valja ponoviti
Nevidim razloga da zadnje pucanje počne u sarajevu. Prije bi reko da će poslje Brčkog prvo početi zapravo na dobrinji trebeviću. Tolike su investicije u sarajevu da niko neće čekati ni 2 dana da RS postavi snajperiste na trebević da nas gledaju kao na dlanu. Istočno sarajevo se prvo pripaja Gradu sarajevu.

Možda poslje zauzimanja Lukavice, bude referednum na nivou grada Sarajeva o pitanju da li da se Istočno Sarajevo pripoji Federalnom dijelu.

Stavrno nevidim kako bi sarajevo moglo funkionisati, od aerodroma to dalje ako bi bio punkt na Dobrinji. Ja sam za poštivanje Daytona, i milsim da Istočno sarajevo može ostati u RS-u ali da bude pod administracijom Grada sarajeva dok se situacija ne vrati u normalu. Jedno 20 -30 godina.
Stvarno mislim da se historija ponavlja, I da sa bih strane nece prvi krenuti, I da ce kao I prosli puta sve drugo da gori a u SA ce traziti kompromis da spase staklene nebodere od seljaka sa brda

Sa druge strane stocno sa, je strateski gledano zadnja rupa na sviralu, ali vidim I politicari forsuraju tu floskulu, granica na dobrnji, znaci pomjeri na trebavic I sve ostalo potaman
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50235 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

tandmand wrote: 30/11/2021 19:40 Evropski snovi.
Zato je ovoliki pritisak na izborni zakon da Hrvati dobiju nešto konkretno na papiru, npr. "izborna jedinica", a onda bi simultano sa Dodikom se išlo na otcjepljenje. Eliminacija onoga što ostane, makar mi to zvali BiH, bi bila zadnja faza. U Biti s nama ovakvim kakvi smo, to bi se urušilo samo od sebe.
Kad bi Bošnjaci dobili 25,000 kvadratnih kilometara teritorije, kao svoju državu, sumnjam da bi nekako nestala. A ako bi dobili od save do neuma, onda bi bila velika prijetnja susjedima. Odmah bi imali strane vojne baze po našoj želji, luku u neumu, mornaricu. To bi bilo neuništivo. I msilim da susjedi nebi nikad na to pristali. a dat Bošnajcima neku teritoriju manju 25,000 km2 mislim da nije realno, jer bi sutra u ratu ii miru Bošnjaci sebi zaokružili toliku teritoriju. Kolko bi srba ginulo za drvar, Grahovo, kako bi se vitez odbranio? kako žepče? pa to su mjesta pola pola.

Da ovo EU stavrno hoće većina Federcije bi bila bošnjačka, a dio RS-a bi se uzelo bez većih problema.

Ako dodje do toga da mogu ostavrit sad ono što nisu mogli 1993, onda nevidim nikako zašto ta država nebi mogla opstati. Osim da Bošnajci sami odluče da predaju i to i da se pripoje nazma ni ja, Argentini.
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#50236 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Cipiripi2 »

tandmand wrote: 30/11/2021 19:40
Sierra club wrote: 30/11/2021 19:35

Kako nema muslimanske države kad bi ta nova BiH (51%) bila 85% Bošnajčka. Pa za godinu dana Hrvati bi se pokupili i otišli ovo malo što ih je ostalo. Ili misle da bi nekom silom vlast bila podejljenja pola pola a Bošnjaci 85%? Kakvi su to snovi čo'ječe?
Evropski snovi.
Zato je ovoliki pritisak na izborni zakon da Hrvati dobiju nešto konkretno na papiru, npr. "izborna jedinica", a onda bi simultano sa Dodikom se išlo na otcjepljenje. Eliminacija onoga što ostane, makar mi to zvali BiH, bi bila zadnja faza. U Biti s nama ovakvim kakvi smo, to bi se urušilo samo od sebe.
Ova gospođa koja je u talu sada s Palmerom "pritiskala" je i 2018 u BiH za neke druge stvari pa ništa.Ista ta gospođa zalagala se je zajedno s Palmerom za podjelu Kosova pa je to brzo prekinuto.Imaš 2 dobra članka na Nap.ba pa pročitaj.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#50237 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:51
tandmand wrote: 30/11/2021 19:40 Evropski snovi.
Zato je ovoliki pritisak na izborni zakon da Hrvati dobiju nešto konkretno na papiru, npr. "izborna jedinica", a onda bi simultano sa Dodikom se išlo na otcjepljenje. Eliminacija onoga što ostane, makar mi to zvali BiH, bi bila zadnja faza. U Biti s nama ovakvim kakvi smo, to bi se urušilo samo od sebe.
Kad bi Bošnjaci dobili 25,000 kvadratnih kilometara teritorije, kao svoju državu, sumnjam da bi nekako nestala. A ako bi dobili od save do neuma, onda bi bila velika prijetnja susjedima. Odmah bi imali strane vojne baze po našoj želji, luku u neumu, mornaricu. To bi bilo neuništivo. I msilim da susjedi nebi nikad na to pristali. a dat Bošnajcima neku teritoriju manju 25,000 km2 mislim da nije realno, jer bi sutra u ratu ii miru Bošnjaci sebi zaokružili toliku teritoriju. Kolko bi srba ginulo za drvar, Grahovo, kako bi se vitez odbranio? kako žepče? pa to su mjesta pola pola.

Da ovo EU stavrno hoće većina Federcije bi bila bošnjačka, a dio RS-a bi se uzelo bez većih problema.

Ako dodje do toga da mogu ostavrit sad ono što nisu mogli 1993, onda nevidim nikako zašto ta država nebi mogla opstati. Osim da Bošnajci sami odluče da predaju i to i da se pripoje nazma ni ja, Argentini.
Da i to vidim: subtilan cetnik.
Kad ovako objasnjava, covjek prosto pozeli taj Bosnjakistan, sa vilajetbegom Bakirom na celu.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50238 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

saimidin wrote: 30/11/2021 19:49 Stvarno mislim da se historija ponavlja, I da sa bih strane nece prvi krenuti, I da ce kao I prosli puta sve drugo da gori a u SA ce traziti kompromis da spase staklene nebodere od seljaka sa brda
Pa koji dio Federacije ti misliš da bi seperatisti mogli da napadnu ako će oni krenuti?
saimidin wrote: 30/11/2021 19:49Sa druge strane stocno sa, je strateski gledano zadnja rupa na sviralu, ali vidim I politicari forsuraju tu floskulu, granica na dobrnji, znaci pomjeri na trebavic I sve ostalo potaman
Pa ako je zadnja rupa, onda nevidim ni puno mitivacije da oni to branu u slučaju našeg preuzimanja te teritorije. Nama je važno, ali ako zeznaš zašto samo dodju u sarajevo jednom. I netreba zanemariti ostalo. Ali radiit u trenutnim mogućnostim a kao cilj karabakh scenario implementirat.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#50239 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by soha96 »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:39
soha96 wrote: 30/11/2021 19:32 Realno popusili smo ga. Ko ce ti pomoci kad biras sda 25 godina. Pa nas je sevap mokrim carapama po glavi udarati
Ti sebe udaraj mokrim čarapama a pusti pro BiH stranke da se bave Bosnom i odbrani iste.
Daleko cemo dogurati sa ovim pro bih zelenim strankama. Da su barem tebe udarali na vrijeme.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50240 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

soha96 wrote: 30/11/2021 20:00 Daleko cemo dogurati sa ovim pro bih zelenim strankama. Da su barem tebe udarali na vrijeme.
Pa ti slobodno glasaj za koga hoćeš, ko ti brani. A ja znam za kogą ću, i znam ko je dokazani Bosanski patriot. A kad je SDP bio na valsti snamo šta smo dobili, i ljudi su odlučili ovako. Sa srećom 2022.
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#50241 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:37
saimidin wrote: 30/11/2021 19:31 ali cak I savrsen sistem ne bi promijenio ideje I ciljeve cetnika I ustasa, a to je da nece dopustiti da postoji bih,
A BiH ako treba njohovo odobrenje da postoji? To nisam znao.
Pardon, pogresno sam se odrazio

A to je da ce uciniti sve da ne postoji
:bih:

Niko nama nece dati drzavu, moramo biti mudriji I pametniji, jer nemamo mnogo mjesta za greske od prosli puta, I samo sa jakim saveznicima mozemo naci nacin da ne zavisimo od najludjih medju susjedima I komsijama, a vidimo da kod njih takvih me fali
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#50242 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Cipiripi2 »

Vrijeme je za veliku koaliciju SDP-SDA.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50243 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

saimidin wrote: 30/11/2021 20:06 Pardon, pogresno sam se odrazio

A to je da ce uciniti sve da ne postoji


Niko nama nece dati drzavu, moramo biti mudriji I pametniji, jer nemamo mnogo mjesta za greske od prosli puta, I samo sa jakim saveznicima mozemo naci nacin da ne zavisimo od najludjih medju susjedima I komsijama, a vidimo da kod njih takvih me fali
E to već zvuči bolje. Mislim da smo u najbojij situaciji od 1400 neke godine. a Srbi u najgoroj situaciji od 1918.


imamo medjunarodno prizantu granicu, Državu, narod u njoj. I to većinski, najmoćniju poziciju u državi, najboji najproduktivnij dio države. Bilo bi fino imati Čajniče, ali bože moj. I višegrad i hidroelekranu na drini, ali imamo dovoljno sa predispozicijim totalnom kontolom države u dogledno vrijeme. Ili demokratijom ili grešama neprijatelja.

Čak se nebojim ako RS sebi odredi status karabakha ili neposlušne pokrajine. Samo više iseljavanja mogu očekivat. Njima gori vatra pod nogama, ne nama.
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#50244 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Sierra club wrote: 30/11/2021 19:58
saimidin wrote: 30/11/2021 19:49 Stvarno mislim da se historija ponavlja, I da sa bih strane nece prvi krenuti, I da ce kao I prosli puta sve drugo da gori a u SA ce traziti kompromis da spase staklene nebodere od seljaka sa brda
Pa koji dio Federacije ti misliš da bi seperatisti mogli da napadnu ako će oni krenuti?
saimidin wrote: 30/11/2021 19:49Sa druge strane stocno sa, je strateski gledano zadnja rupa na sviralu, ali vidim I politicari forsuraju tu floskulu, granica na dobrnji, znaci pomjeri na trebavic I sve ostalo potaman
Pa ako je zadnja rupa, onda nevidim ni puno mitivacije da oni to branu u slučaju našeg preuzimanja te teritorije. Nama je važno, ali ako zeznaš zašto samo dodju u sarajevo jednom. I netreba zanemariti ostalo. Ali radiit u trenutnim mogućnostim a kao cilj karabakh scenario implementirat.
Kako mislis koji, pa svaki osim SA, ukljucujuci I okolicu SA, naravno prvo brcko I sirenje oko brckog, celic, gradacac, srebrenik, presijecanje puta tuzla SA, na nisicima, kod kladnja, vjerovatno pokusaj presijecanja SA mostar, u krajini na bos. petrovac I kljuc,

Ustase I cetnici ce raditi skupa, hr vojska ulazi u zap herc. I mozda pokusa se spojiti sa vitez I kiseljak, zepce ce imati rs u zaledju I presijeca put maglaj zenica, jajce isto ce se nasloniti na rs

Na SA nece krenuti direktno, jer su naucili lekciju, znam ja da bi bilo jebeno u SA, cesto sam tamo, ali ako padne sve ovo, sta ce ti stocno

Prvi problem je sto ne mozemo na dvije strane, nekome treba popustiti, po meni hr, ali bez jacih saveznika nece imati ko to isposlovati
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#50245 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Jao mislioca i proroka jbt.... :skoljka:
User avatar
vee-jay
Posts: 8702
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#50246 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

pemanapemani wrote: 30/11/2021 19:01 Jedino sto su stranci stvarno gurali ovih 25 godina jeste gradjanska drzava i tzv.suzivot.

Kad je SDP 2010., osvojio najvise glasova, MZ je odradila Dom naroda i sjebala HDZ.
U svakom izbornom ciklusu su suptilno gurali Komsica umjesto HDZ kandidata.
Dali preko 10 milijardi KM bukvalno na lijepe oci i cisteci svoju savjest zbog agresije na RBiH.
Smjenjivali fasiste i kriminalce od Krajisnika do Poplasena.
Gurali gradjansko prije popisa stanovnistva (mjesec dana prije pocetka popisa izlaze sa podatkom da su cca. 30% stanovnistva BiH gradjani koji nisu konstitutivni )...

Sta je uradila tzv. pro BiH opcija za gradjansku BiH?

Pokrali donacije.
Dopustili da manji entitet ima vise km autoputa.
Osigurali vecinu SNSD i HDZ i totalnu blokadu u DN.
Na popisu poletjeli u svoja jata, a Bosance totalno ponizilii proglasili petom kolonom.
Upetljali jebenu religiju u svaku poru drustva.

Kao slag na kraju, gurali nebulozno glupu rahat patnju kao dugorocno rjesenje.

Sad se ovi rahat pacenici ibrete i proklinju zapad da mrze BiH jer su muslimani vecina u drzavu.

Odlicno.
SDA nije pro-BiH strana.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#50247 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sierra club »

saimidin wrote: 30/11/2021 20:32 Kako mislis koji, pa svaki osim SA, ukljucujuci I okolicu SA, naravno prvo brcko I sirenje oko brckog, celic, gradacac, srebrenik, presijecanje puta tuzla SA, na nisicima, kod kladnja, vjerovatno pokusaj presijecanja SA mostar, u krajini na bos. petrovac I kljuc,

Ustase I cetnici ce raditi skupa, hr vojska ulazi u zap herc. I mozda pokusa se spojiti sa vitez I kiseljak, zepce ce imati rs u zaledju I presijeca put maglaj zenica, jajce isto ce se nasloniti na rs

Na SA nece krenuti direktno, jer su naucili lekciju, znam ja da bi bilo jebeno u SA, cesto sam tamo, ali ako padne sve ovo, sta ce ti stocno

Prvi problem je sto ne mozemo na dvije strane, nekome treba popustiti, po meni hr, ali bez jacih saveznika nece imati ko to isposlovati
Mislim da nemaju nikakve namjere da napadaju Federaciju. Ama baš nikakve. Cilji im je sačuvat ovo što su ukrali.

Najavit ulazak Hrvatske vojske u zapadnu hercegovinu je na istom nivou mom najavljavanju ulaskom Turske i Pakistanske vojske u istočno hercegovinu.

A žepče I vitez i kiseljak su pola pola i okruženi velikim Bošnjačkim opštinama.
Sierra club wrote: 30/11/2021 20:48 jajce isto ce se nasloniti na rs
A neznam jesil čuo, zadnjih 20 godina jajce je pod skoro totalnom bošnjačkom kontrolom. i graniči se sa donjim vakufom i tranvikom već 900 godina.
Last edited by Sierra club on 30/11/2021 20:53, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#50248 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Sierra club wrote: 30/11/2021 20:48

Mislim da nemaju nikakve namjere da napadaju Federaciju. Ama baš nikakve. Cilji im je sačuvat ovo što su ukrali.

Najavit ulazak Hrvatske vojske u zapadnu hercegovinu je na istom nivou mom najavljavanju ulaskom Turske i Pakistanske vojske u istočno hercegovinu.

A žepče I vitez i kiseljak su pola pola i okruženi velikim Bošnjačkim opštinama.
Ma SDA botovi se aktivirali....
Jbt ja evo u Minhenu, prije mjesec hodza postavlja na fb kako.se treba braniti.ovo.ono....
Joj malo.mi je falilo.da ga pitam, hoces ti ici dole i uzeti pusku :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#50249 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

skafiskafsnjak wrote: 30/11/2021 20:50
Sierra club wrote: 30/11/2021 20:48

Mislim da nemaju nikakve namjere da napadaju Federaciju. Ama baš nikakve. Cilji im je sačuvat ovo što su ukrali.

Najavit ulazak Hrvatske vojske u zapadnu hercegovinu je na istom nivou mom najavljavanju ulaskom Turske i Pakistanske vojske u istočno hercegovinu.

A žepče I vitez i kiseljak su pola pola i okruženi velikim Bošnjačkim opštinama.
Ma SDA botovi se aktivirali....
Jbt ja evo u Minhenu, prije mjesec hodza postavlja na fb kako.se treba braniti.ovo.ono....
Joj malo.mi je falilo.da ga pitam, hoces ti ici dole i uzeti pusku :mrgreen:
Hodze ce po minkenu okupljati Softice, Zahiragice, Zvizdice itd.
Brigada za moralnu podrsku iz sigurnog minkena. :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#50250 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Login77777 wrote: 30/11/2021 20:52
skafiskafsnjak wrote: 30/11/2021 20:50

Ma SDA botovi se aktivirali....
Jbt ja evo u Minhenu, prije mjesec hodza postavlja na fb kako.se treba braniti.ovo.ono....
Joj malo.mi je falilo.da ga pitam, hoces ti ici dole i uzeti pusku :mrgreen:
Hodze ce po minkenu okupljati Softice, Zahiragice, Zvizdice itd.
Brigada za moralnu podrsku iz sigurnog minkena. :lol:
Eto.na sta se govna spustaju...
Locked