Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#50001 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Milenkov buraz »

Kolinda wrote: 23/11/2021 09:45
Milenkov buraz wrote: 23/11/2021 09:05 Dobro kada tako strasno mrzite i prezirete Sarajevo zašto brate lijepo ne odete tamo gdje smatrate da ste svoji na svome? Zašto živite među onima koje mrzite? Ja bih otišao doktoru kada bih se silio da živim sa ljudima koje mrzim ili prezirem, njihovu kulturu i običaje. Čemu tolika rasprava, zašto se izlažete patnji? Uživate u vlastitom maltretiranju, sebe i svoje porodice? :roll:
Znači postaviš tezu koju ja recimo nikada nisam napisao pa onda nas na osnovu svog konstrukta šalješ tamo gdje nam se sviđa :lol:
Čitam šta pišeš(te), ne moraš eksplicitno reći ili napisati ono što zaista misliš, to se da iščitati između redova Kolinda.
džakailibu
Posts: 613
Joined: 08/05/2013 11:37

#50002 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by džakailibu »

Voliš li ti RS (što bi rekao kolega ako te pitaju)???
[/quote]

Ne volim . Zasto bih volio? Tvorevina nastala ratom i genocidom.
Btw u ratu koji nismo zapoceli .

A mozda bih poceo voliti da se ljudi promjene, da se radi na pomirenju i suzivotu.... Ali to mozemo sanjati samo.

Zasto ti ne volis BiH?
[/quote]
ma odgovorio ti je a to kao pokvarena ploca/ zbog komsica, miletica i ostalih koji ne misle ka stozerna stranka. no zaboravlja da mu je stozerna u svakom glasanju pratila sds i snsd kada je u pitanju jacanje bih drzave - sto simbolicki sto prakticno. pa njihovi ljudi u ustavnom sudu su glasali protiv da budu konstitutivni u cijeloj BiH, protiv zastave, protiv himne itd... ej glasati protiv da imas ista prava na cijeloj teritoriji drzave. i kao voljeli bi oni ovu drzavu ali im ovi drugi ne daju!! i jos jedna stvar vjerovanto se razglabalo o tome- ali stalno se prica o pravima konstitutivnih naroda ali nikada nisam cuo koje su obaveze. pa valjda moras imati i neke obaveze prema drzavi iz koje crpis svoja prava.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#50003 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Ma hinjjska politika. Vole oni BiH....odem u Zapadnu Herc, kao da sam u Hrvatskoj :skoljka:
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#50004 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 10:48 Ma hinjjska politika. Vole oni BiH....odem u Zapadnu Herc, kao da sam u Hrvatskoj :skoljka:
Pa iskreno u zap. hercegovini je mnogo više šahara nego u hrvatskoj. Nije rijetkost da se javno ističu i obilježja zločinačke tvorevine hz HB
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#50005 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

arman1 wrote: 23/11/2021 10:51
skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 10:48 Ma hinjjska politika. Vole oni BiH....odem u Zapadnu Herc, kao da sam u Hrvatskoj :skoljka:
Pa iskreno u zap. hercegovini je mnogo više šahara nego u hrvatskoj. Nije rijetkost da se javno ističu i obilježja zločinačke tvorevine hz HB
Pa o tome pricam...a ovaj ovdje soli.pamet nama kako vole BiH itd...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#50006 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Franco Baresi wrote: 23/11/2021 09:46
Kolinda wrote: 23/11/2021 09:35

Bolan znam ja vrlo dobro što sam napisao ali znam da nije lako skontati kontekst :mrgreen: ipak kad je moje pisanje u pitanju to je bio samo odgovor na tvoju konstataciju o ukidanju entiteta, županija itd.
Moj odgovor na tvoju ponudu o ukidanju svega je ukidanje 80% Vlada (županija) a uspostavu 3 entiteta, Bošnjački, Hrvatski i Srpski.....jesi zadovoljan....
Prijedlog nije loš..još da kažeš gdje bi bila granica ta tri entiteta.
To nije prijedlog nego odgovor na nemogući prijedlog da bošnjačka većina preuzme sve poluge odlučivanja u državi 3 konstitutivna naroda....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#50007 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 09:56
Kolinda wrote: 23/11/2021 09:45

Voliš li ti RS (što bi rekao kolega ako te pitaju)???
Ne volim . Zasto bih volio? Tvorevina nastala ratom i genocidom.
Btw u ratu koji nismo zapoceli .

A mozda bih poceo voliti da se ljudi promjene, da se radi na pomirenju i suzivotu.... Ali to mozemo sanjati samo.

Zasto ti ne volis BiH?
Ja BiH volim više ili isto kao i ti.....trenutno nametanje od strane bošnjačke politike ne prihvatam i to nije BiH niti ima budućnost kao takva.....mene Hrvatska u smislu pripojenja ili nešto slično ne zanima ni 1% ako već misliš da imam takve poglede na svoju budućnost unutar ili van BiH....
User avatar
Thorgerson
Posts: 8487
Joined: 15/04/2015 11:26

#50008 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

Ja nemam apsolutno nikakav problem, hoce li neko voliti BiH svoju zemlju gdje je rodjen ili neku drugu zemlju. Iskreno, privatna stvar. Pa cak i da vjesa zastavu ispred kuce, sve dok je u pitanju zastava koja nije zabranjena i sl.

Ja imam problem sto takvi NE PLACAJU POREZE, TE RADE NA STETU OVE DRZAVE. Sto takva marva ce radije kupot stranu vodu, nego domacu - direktnk rezajuci granu na kojoj sjedi.

Ili evo ok ne volitr BiH, pa ajde barem nemojte odmagati, blokirati.

S tim imam problem.

Boli me qrac za koga navijas. Daj ti meni fiskalni racun. A u kuci pjevaj lipa moja, boze pravde, ja sin sam tvoj, tisuc ljetna, njemacku himnu ma zaboli me.

Ne kazem sad da su i bosnjaci i ostali olicenje postenja, ali ajde probajte u Sarajevu da ne izdate racun. Probajte u Sarajevu platiti eurima, kunama.

Dole dobiti racum, sedmo cudo. Inspekcije ne postoje. Placaj cim hoces kune, dolari, euri, marke...
Last edited by Thorgerson on 23/11/2021 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#50009 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Thorgerson wrote: 23/11/2021 11:04 Ja nemam apsolutno nikakav problem, hoce li neko voliti BiH svoju zemlju gdje je rodjen ili neku drugu zemlju. Iskreno, privatna stvar. Pa cak i da vjesa zastavu ispred kuce, sve dok je u pitanju zastava koja nije zabranjena i sl.

Ja imam problem sto takvi NE PLACAJU POREZE, TE RADE NA STETU OVE DRZAVE. Sto takva marva ce radije kupot stranu vodu, nego domacu - direktnk rezajuci granu na kojoj sjedi.

Ili evo ok ne volitr BiH, pa ajde barem nemojte odmagati, blokirati.

S tim imam problem.

Boli me qrac za koga navijas. Daj ti meni fiskalni racun. A u kuci pjevaj lipa moja, boze pravde, ja sin sam tvoj, tisuc ljetna, njemacku himnu ma zaboli me.

Ne kazem sad da su i bosnjaci i ostali olicenje postenja, ali ajde probajte u Sarajevu da ne izdate racun. Probajte u Sarajevu platiti eurima, kunama.

Dole dobiti racum, sedmo cudo. Inspekcije ne postoje. Placaj cim hoces kune, dolari, euri, marke...
De bolan ne prosipaj se :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#50010 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Brisem vam postove. Svako slijedece javljanje u ovakvom tonu i sa ovakvim upisima, slijedi ban.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#50011 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Sta se tacno "kuha" sada oko izbornog zakona?
Jednostavno da se napravi da samo Hrvati mogu hrvatskog clana birati ili neshto drugo?
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#50012 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bossona »

Dobro je rekao Begić ovom Papiću kojem smeta građanska Bosna i Hercegovina.
Čuj građanizma. Kako je on to lepo definisao,..... :mrgreen:
Žarko Papić: Požar nacionalizma ne može se ugasiti benzinom ‘građanizma’
https://ba.n1info.com/vijesti/papic-poz ... adjanizma/
BEGIĆ ODGOVORIO ŽARKU PAPIĆU:
"Treba razbiti mit da bez konstitutivnosti nema ravnopravnosti!"
“Veliki je problem to što naša djeca nisu ravnopravna”, smatra Begić, i to u onom ključnom segmentu iz kojeg počinje demokratija, a to je opšte biračko pravo.

Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Tuzli i zastupnik DF-a u Parlamentu BiH, Zlatan Begić, pozdravio je raspravu proisteklu iz studije Žarka Papića o začaranom krugu etnonacionalizama u Bosni i Hercegovini. Begić je učestvovao na raspravi u organizaciji Međunarodnog foruma Bosna, zajedno sa Žarkom Papićem, Milom Babićem, Sonjom Biserko, Rusmirom Mahmutćehajićem i drugima.

“Imajući u vidu ono što je doktor Papić napisao, ne mogu da ne kažem to da mi u bh. društvu imamo nešto što se može smatrati mitovima. Ovaj materijal ja smatram dobrom osnovom da se uđe u diskusiju u cilju razbijanja tih mitova”, rekao je Begić.

Naglasio je da u javnom diskursu se brani princip konstitutivnosti na način da se kaže kako bez konstitutivnosti nema ravnopravnosti.

“To je mit”, rekao je Begić dodavši da nije za državu u kojoj bi bilo koji narod bio neravnopravan.

“Veliki je problem to što naša djeca nisu ravnopravna”, smatra Begić, i to u onom ključnom segmentu iz kojeg počinje demokratija, a to je opšte biračko pravo.

“Treba razbiti mit da bez konstitutivnosti nema ravnopravnosti”, rekao je parlamentarni zastupnik i univerzitetski profesor Zlatan Begić. Dodao je da takva teza ide uz ruku namjerama o teritorijalnoj podjeli zemlje.

“Uvođenje ravnopravnih građana ne znači narušavanje unutarnje strukture zemlje. Ne postoje razlozi ni pravne ni moralne naravi koje bi osporilo pravo bilo kojeg čovjeka da bude ravnopravan s nekim drugim. Poenta je da bi bilo dobro da osnovne kategorije pojasnimo, već da to počnemo javnosti pojašnjavati. I da se ne plašimo složenog unutrašnjeg uređenja BiH. I dalje će ostati kantoni, entiteti, skupštine, ali ne možemo živjeti u aparthejdu”, zaključio je Zlatan Begić.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/22 ... xeEn060waw
User avatar
Point.
Posts: 27507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#50013 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Kolinda wrote: 23/11/2021 09:40
skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 09:31

Kazem ti, hinjska politika. Vole ovu drzavu...a kad odes u Hercegovinu, nigdje znaka.BiH...sve sahare :skoljka:
Kako je ne bi voljeli kad nas predstavlja Željko Komšić, Anel Šahinović, Edim Fejzić, Zlatko Miletić.....sve do jedan zastupa volju bošnjačkog pardon hrvatskog naroda :run:
Oni nisu Hrvati?
Koju volju, onih 30% što izađu na izbore?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#50014 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Kad smo se na to vratili...Zeljko Komsic predstavlja gradjansku BiH...BiH kakva bi trebala biti. Da me.neko pita, da izaberem jednog predsjednika ove drzave, to bi on bio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#50015 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 21:49 Kad smo se na to vratili...Zeljko Komsic predstavlja gradjansku BiH...BiH kakva bi trebala biti. Da me.neko pita, da izaberem jednog predsjednika ove drzave, to bi on bio.
Bome mene ne predstavlja. Kakva bi trebala biti? Uhljebljena i u kolaciji sa SDA? :D Neka hvala.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#50016 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 23/11/2021 21:50
skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 21:49 Kad smo se na to vratili...Zeljko Komsic predstavlja gradjansku BiH...BiH kakva bi trebala biti. Da me.neko pita, da izaberem jednog predsjednika ove drzave, to bi on bio.
Bome mene ne predstavlja. Kakva bi trebala biti? Uhljebljena i u kolaciji sa SDA? :D Neka hvala.
Ko predstavlja tvoje stavove? :mrgreen:

Mislim da bi Komsic bio svima dobar kao predsjednik. To koaliranje stranaka se radilo mozda i radi samog opstanka na politickoj sceni. Al nebitno, smatram opet da je bolji od preostalih glavonja u predsjednistvu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#50017 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 21:57 Mislim da bi Komsic bio svima dobar kao predsjednik. To koaliranje stranaka se radilo mozda i radi samog opstanka na politickoj sceni. Al nebitno, smatram opet da je bolji od preostalih glavonja u predsjednistvu.
Komsic je jedno veliko nista. Na pocetku je obecavao i onda jednostavno potonuo u ugodu politickog uhljebljenja i budzeta. Povremeno palacne jezikom i to je to.

Niko od trenutnih mi se ne svida, sto ne znaci da Komsic prolazi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#50018 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MarlboroGold »

Kakav Komšić... cijenim njegove stavove i ono za šta se zalaže, jer to jeste ispravno.

Međutim on je nula od političara, a i on sam je teška prelivoda. Samo ima populizam i to ga održava. Borac, zlatni ljiljan i te priče. Šta je konkretno uradio u svim svojim mandatima?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#50019 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 23/11/2021 22:00
skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 21:57 Mislim da bi Komsic bio svima dobar kao predsjednik. To koaliranje stranaka se radilo mozda i radi samog opstanka na politickoj sceni. Al nebitno, smatram opet da je bolji od preostalih glavonja u predsjednistvu.
Komsic je jedno veliko nista. Na pocetku je obecavao i onda jednostavno potonuo u ugodu politickog uhljebljenja i budzeta. Povremeno palacne jezikom i to je to.

Niko od trenutnih mi se ne svida, sto ne znaci da Komsic prolazi.
Pa et , a kazu glasaj glasaj glasaj.
Ako moram nekome dati, od svih njemu ga dajem.

Vidjecemo na narednim ko ce da se kandiduje. Bice garant neki SDA dezerter tipa Konakovic , Zvizdic , Campara....
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#50020 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by cyprus »

skafiskafsnjak wrote: 23/11/2021 21:49 Kad smo se na to vratili...Zeljko Komsic predstavlja gradjansku BiH...BiH kakva bi trebala biti. Da me.neko pita, da izaberem jednog predsjednika ove drzave, to bi on bio.
Da se bira samo jedan predsjednik, ŽK nikad za nikad to ne bi posato... Treba biti načisto - za njega se glasa samo i isključivo da se šukne Hrvatima i ni zbog kojeg drugog razloga... Kada bi se glasalo za samo jednog člana predsjedništva, i taj jedan razlog bi nestao...
Last edited by cyprus on 23/11/2021 22:07, edited 2 times in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#50021 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Point. wrote: 23/11/2021 21:39
Kolinda wrote: 23/11/2021 09:40
Kako je ne bi voljeli kad nas predstavlja Željko Komšić, Anel Šahinović, Edim Fejzić, Zlatko Miletić.....sve do jedan zastupa volju bošnjačkog pardon hrvatskog naroda :run:
Oni nisu Hrvati?
Koju volju, onih 30% što izađu na izbore?
U demokratskom društvu oni koji apstiniraju od izbora prihvaćaju volju onih koji su izišli na izbore....izišli Hrvati su Željku Komšiću dali cca. 1% potpore......krvna zrnca im nisam brojao ali je činjenica da nisu izborna volja onih koje predstavljaju i čije interese zastupaju, a US reče da je upravo to ključ svega....
User avatar
_Reds_
Posts: 9317
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#50022 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _Reds_ »

Koliko su zaista realni ovi uslovi koje traze rudari, prvenstveno mislim na minimalnu osnovu platu?

Većina rudnika su i sada gubitaši, neodrživi, dugoročno da ne govorim.
Ovo što se tiče plata se može namiriti samo drastičnim povećanjem cijene struje.
Last edited by _Reds_ on 23/11/2021 22:07, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#50023 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MarlboroGold »

Bolje da ste Borišu Falatara izabrali prošli put nego Komšića, jer on ima impresivan CV.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50024 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Kolinda wrote: 23/11/2021 22:06
Point. wrote: 23/11/2021 21:39

Oni nisu Hrvati?
Koju volju, onih 30% što izađu na izbore?
U demokratskom društvu oni koji apstiniraju od izbora prihvaćaju volju onih koji su izišli na izbore....izišli Hrvati su Željku Komšiću dali cca. 1% potpore......krvna zrnca im nisam brojao ali je činjenica da nisu izborna volja onih koje predstavljaju i čije interese zastupaju, a US reče da je upravo to ključ svega....
Dobro je da znamo za sljedece izbore i u potpunosti se prvi put slazem sa tobom.. :thumbup:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#50025 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

channel10 wrote: 23/11/2021 22:08
Kolinda wrote: 23/11/2021 22:06

U demokratskom društvu oni koji apstiniraju od izbora prihvaćaju volju onih koji su izišli na izbore....izišli Hrvati su Željku Komšiću dali cca. 1% potpore......krvna zrnca im nisam brojao ali je činjenica da nisu izborna volja onih koje predstavljaju i čije interese zastupaju, a US reče da je upravo to ključ svega....
Dobro je da znamo za sljedece izbore i u potpunosti se prvi put slazem sa tobom.. :thumbup:
Ako ih bude 8)
Locked