Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79601 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sajber87 wrote: 01/02/2023 14:36
Athlon64 wrote: 01/02/2023 14:25

Cekaj, jel pricas o istom Niksicu (Nerminu) koji je zaposlio brata na mjesto tehnickog direktora autocesta - da ne bude na birou, koji je otvoreno prijetio nekom svom direktoru da mora raditi posao po nalogu stranke inace ce biti smijenjen i i onaj isti Niksic koji je ukljucen u aferu "traktori" ?
Ja nisam bot , jedino sto me zanima je buducnost bosne i bosnjaka, ja govorim o sustini politickog procesa kod nas a ti o rekla kazala tabloidnim temama
Dal si bot ne znam, al tebe samo zanima HDZ i kako da se konacno zavrsi sa BiH
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#79602 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 14:28
sajber87 wrote: 01/02/2023 14:25

Hdz ima 70% plus glasova hrvata, tvoja prica samo jaca hdz kako ne vidis. Omogucimo hrvatima da imaju opoziciju, najmanje ih je i osjetljivi su na te price kao sto bi i mi bili i kao sto nam nije drago sto je dodik izabrao svoje bosnjake u vijece naroda rs a, ili zamislimo da je dzevad galijasevic izabran za potpredsjednila rs a
Nije problem da HDZ "legitimno" predstavlja hrvatski narod, problem je sto neko ko predstavlja 10% stanovnistva - moze da ima i max 10% vlasti - a ne 100% vlasti, tj. da bukvalno nijedan zakon u drzavi bez njih ne moze proci.

Naravno - odgovor na ovo je: Alija tako u Daytonu potpisao.

Koliko ste postali predvidljivi, znam vam napamet odgovore, dobro ste dresirani, svaka cast.
Naravno da znas odgovore bar kad je to u pitanju kad ti ne odgovaraju i kad nemas rjesenje za iste, rjesenje je politicki proces koji treba da traje duze vremena i koji trazi politicko strpljenje i sabur a koje nazalost nije vrlina naseg natoda
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79603 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:35
noviforumas wrote: 01/02/2023 14:32 I Franjo je potpisao da se dva clana predsjednistva biraju iz FBiH.
Potpisaću i ja evo sad da se predsjednik USA može birati od ljudi koji nisu rođeni u USA.
Šta me briga za USA, ko i Franju za BiH.
Alija s druge strane...
Kako sta te briga, pa odlucivao je o tvojoj zemlji :?
A_A_AKCIJA
Posts: 5819
Joined: 16/11/2009 02:54

#79604 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 14:22 Sad kad je dosla nova vlast
A gdje i kada je došla nova vlast?

VM ima dvije sedmice staža. Šta se tu desilo pa da se kritikuje?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79605 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DaysleepeR »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 14:28
sajber87 wrote: 01/02/2023 14:25

Hdz ima 70% plus glasova hrvata, tvoja prica samo jaca hdz kako ne vidis. Omogucimo hrvatima da imaju opoziciju, najmanje ih je i osjetljivi su na te price kao sto bi i mi bili i kao sto nam nije drago sto je dodik izabrao svoje bosnjake u vijece naroda rs a, ili zamislimo da je dzevad galijasevic izabran za potpredsjednila rs a
Nije problem da HDZ "legitimno" predstavlja hrvatski narod, problem je sto neko ko predstavlja 10% stanovnistva - moze da ima i max 10% vlasti - a ne 100% vlasti, tj. da bukvalno nijedan zakon u drzavi bez njih ne moze proci.

Naravno - odgovor na ovo je: Alija tako u Daytonu potpisao.

Koliko ste postali predvidljivi, znam vam napamet odgovore, dobro ste dresirani, svaka cast.
Pa nisam ja potpisao, niti je iko kasnije pristao na ovo...

I kako bi ti natjerao sve na promjene ustava pa da se zastupa prema procentu u udjelu ukupnog stanovništva?
Signurno nećeš smaranjem ljudi po forumu...
A_A_AKCIJA
Posts: 5819
Joined: 16/11/2009 02:54

#79606 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Spit_fire wrote: 01/02/2023 14:38 Al ocm najjaci si lik odgovorio bi ti al mi zao cak i tebe da se ofiras sa ovim spinovanjem
Odgovorio bi ti da imaš čime. Ovako, šuplja, pa ako prođe.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79607 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DaysleepeR »

palermo wrote: 01/02/2023 14:39
DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:35

Potpisaću i ja evo sad da se predsjednik USA može birati od ljudi koji nisu rođeni u USA.
Šta me briga za USA, ko i Franju za BiH.
Alija s druge strane...
Kako sta te briga, pa odlucivao je o tvojoj zemlji :?
Ama bolan, kako vam kao protuargument da je Alija poklonio Hrvatima 30% odlučivanja u državi može biti da je Franjo potpisao isto?
Naravno da je potpisao kad nije njegova zemlja. Što je Alija potpisao?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79608 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

noviforumas wrote: 01/02/2023 14:38 Najbolji nacin da se HDZ oslabi je da mu se da sto zeli, to jest dodatne izmjene izbornog i mjesto u predsjednistvu. Naime, HDZ insistira na tome da se promijeni nacin izbora clana predsjednistva ne da da bi ojacao svoju poziciju, nego da bi ojacao stranke sa hrvatskim predznakom koje su mu konkurencija i tako sam sebe ugasio. Dakle, HDZ je zapravo pro-BiH stranka koja igra 4D sah koji mi obicni smrtnici jednostavno ne kontamo.
Pa tako su i 93 govorili dajte nam da imamo vlast gdje smo vecina i onda zajedno srbima yebemo mater..kad su dobili vlast gdje cak nisu ni vecina onda ne da nismo zajedno srbima yebali mater nego nismo vise bili ni zajedno

Iskoristili su to da pokusaju odradit separaciju dijela BiH

Isto i dns da mu das izborni reko bi imamo izborni daj izbornu jedinicu da mu das IJ rekl bi daj nam sad entiet da mu das entiet reko bi e vidi nas vise nista ne veze za BiH
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79609 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 14:42
Spit_fire wrote: 01/02/2023 14:38 Al ocm najjaci si lik odgovorio bi ti al mi zao cak i tebe da se ofiras sa ovim spinovanjem
Odgovorio bi ti da imaš čime. Ovako, šuplja, pa ako prođe.
Ne moram Dino ti je sve vise puta odgovorio
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#79610 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:35
noviforumas wrote: 01/02/2023 14:32 I Franjo je potpisao da se dva clana predsjednistva biraju iz FBiH.
Potpisaću i ja evo sad da se predsjednik USA može birati od ljudi koji nisu rođeni u USA.
Šta me briga za USA, ko i Franju za BiH.
Alija s druge strane...
Nije u tome stvar. Vec je stvar u tome sto se traze izmjene u tom smjeru da se pogoduje HDZ-u, to jest Zagrebu, to jest vjekovnim teznjama velikohrvatske politike. Ja kazem - ne moze, Franjo potpisao ovako. Mislim, ako se vazda povlaci argument, "jebite se, Alija potpisao," onda moze i ovaj. Eto, potpisano. Odakle pravo da se trazi cementiranje HDZ-a u predsjednistvo BiH?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79611 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:43
palermo wrote: 01/02/2023 14:39

Kako sta te briga, pa odlucivao je o tvojoj zemlji :?
Ama bolan, kako vam kao protuargument da je Alija poklonio Hrvatima 30% odlučivanja u državi može biti da je Franjo potpisao isto?
Naravno da je potpisao kad nije njegova zemlja. Što je Alija potpisao?
Dobro eto Alija potpiso pa potpiso..Alija je potpisao i da ja u Sarajevu mogu glasat za Komsica i eo glasam..al tebi je to problem i to treba promijenit a ovo ostalo tipa 30% to treba ostavit zacementirat a sto da ne i povecat?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79612 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DaysleepeR »

Spit_fire wrote: 01/02/2023 14:47
DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:43

Ama bolan, kako vam kao protuargument da je Alija poklonio Hrvatima 30% odlučivanja u državi može biti da je Franjo potpisao isto?
Naravno da je potpisao kad nije njegova zemlja. Što je Alija potpisao?
Dobro eto Alija potpiso pa potpiso..Alija je potpisao i da ja u Sarajevu mogu glasat za Komsica i eo glasam..al tebi je to problem i to treba promijenit a ovo ostalo tipa 30% to treba ostavit zacementirat a sto da ne i povecat?
gdje sam ja napisao da je to meni problem? I gdje sam napisao da treba zacementirati?
To je realnost, i nema niko način da to promijeni. Bezveze šupljirate i koristite to kao argument svog tobože patriotizma i tobože izdaje sedmorke, trojke, koga već. Osim možda ratom.
Za koji mislimo da bi mi sad jebali mater i srbima i hrvatima, a u realnosti kako smo korumpirani, nakantali bi nas samo tako.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#79613 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 14:38
sajber87 wrote: 01/02/2023 14:22 Mi zivimo i zivjecemo u zemlji koja je mjesavina nacionalnog i gradjanskog, na stranu sta bi ja volio ovo je fakt i bice. Smit je donio odlcan zakon za vrijeme u kojem zivimo, bolji tesko da je mogao a da ne uzazove ogromne turbulencije bilo koje strane. Osnovni problem na koji nije mogao da utice je politicka korupcija , a koju cesto pominjem a vidim da je i niksic pomenuo sto sam dugo govorio da je politickom korupcijom doslo do toga da je jedna vecina u predstavnickom i domu naroda a druga u klubu bosnjaka. Na cemu treba raditi u buducnosti je to da se rjesenja iz federacije preslikaju na rs a ne kako neki kazu iz rs a na federaciju sto bi bila katastrofa, jer nama su vazniji bosnjaci i hrvati u rs nego u sarajevu tuzli bihacu blagaju ili sta znam vec gdje jer su tu vecina i lako je. Bosnjak rs a je kljuc bosne a njih je ovih 25 godina unistacala sda ekipa. Zato je po meni vrhunski potez imenovanje hurtica za ministra iz bosnjacke kvote iz rs a. Jak bosnjak u rs u je ujedno jaka bosna to ko ne vidi zlonamjeran je ili samo politicki slijep
Bosnjaci i Hrvati u RS-u su nazalost istrebljeni raznim nacinima u ratu i nakon rata. Niko tu nista nemoze da uradi. Nazalost.
Ne smijemo se predati, bosnjaci moraju jacati na selima i manjim gradovima gdje ih je 100% pa makar i da ih je po 150 u svakom, imas desetine sela i manjih mjesta po rs koja su bosnjacka i dan danas raditi na njihovom jacanju pomoci im da se bave poljoprivredom otkupljivati proizvode da otvaraju neke pogone da jacaju ekonomski, imaju veoma jaku dijasporu raditi sa njima, pod moranje raditi na uvodjenju bosanskog jezika i na skolskom sistemu. Sve ono sto je sda izdala ovih 25 godina i dovela nas do ove pozicije. Na kraju krajeva konstitutuvni smo u rs u, ponovicu u buducnosti sa zapadom raditi na jacanju vijeca naroda i dovodjenja na nivo doma naroda federacije a ne obrnuto kako su neznalice predlagale. Na ovom pitanju cu bar ja najvise obratiti paznju sta radi trojka na drzavnom nivou, meni je to veoma vazno pitanje. Tu mora da rade predano hurtic unutar drzave konakovic prema zapadu i buduca federalna vlada ko god je cinio. Nazalost sa hrvatima u rs u je tesko ali ne smijemo zaboraviti ni njih koliko god da ih ima
Last edited by sajber87 on 01/02/2023 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79614 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DaysleepeR »

noviforumas wrote: 01/02/2023 14:46
DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:35

Potpisaću i ja evo sad da se predsjednik USA može birati od ljudi koji nisu rođeni u USA.
Šta me briga za USA, ko i Franju za BiH.
Alija s druge strane...
Nije u tome stvar. Vec je stvar u tome sto se traze izmjene u tom smjeru da se pogoduje HDZ-u, to jest Zagrebu, to jest vjekovnim teznjama velikohrvatske politike. Ja kazem - ne moze, Franjo potpisao ovako. Mislim, ako se vazda povlaci argument, "jebite se, Alija potpisao," onda moze i ovaj. Eto, potpisano. Odakle pravo da se trazi cementiranje HDZ-a u predsjednistvo BiH?
Ko kaže ne može?
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#79615 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Ne kontas ti mene, ali hajd nema veze. U svakom slucaju, ili se drzimo potpisanog, ili trazimo nesto novo. Ja sam za da se u BiH prepise ustav bilo koje EU clanice, na primjer Hrvatske eto. Ne trebaju nam ove pizdarije s entitetima i slicno.
Last edited by noviforumas on 01/02/2023 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79616 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

sajber87 wrote: 01/02/2023 14:50
Sanjarko wrote: 01/02/2023 14:38

Bosnjaci i Hrvati u RS-u su nazalost istrebljeni raznim nacinima u ratu i nakon rata. Niko tu nista nemoze da uradi. Nazalost.
Ne smijemo se predati, bosnjaci moraju jacati na selima i manjim gradovima gdje ih je 100% pa makar i da ih je po 150 u svakom, imas desetine sela i manjih mjesta po rs koja su bosnjacka i dan danas raditi na njihovom jacanju pomoci im da se bave poljoprivredom otlupljivati proizvode da otvaraju neke pogone da jacaju ekonomski, imaju veoma jaku dijasporu raditi sa njima, pod moranje raditi na uvodjenju bosanskog jezika i na skolskom sistemu. Sve ono sto je sda izdala ovih 25 godina i dovela nas dovde. Na kraju krajeva konstitutuvni smo u rs u, ponovicu u buducnosti sa zapadom raditi na jacanju vijeca naroda i dovodjenja na nivo doma naroda federacije a ne obrnuto kako su neznalice predlagale. Na ovom pitanju cu bar ja najvise obratiti paznju sta radi trojka na drzavnom nivou, meni je to veoma vazno pitanje. Tu mora da rade predano hurtic unutar drzave konakovic prema zapadu i buduca federalna vlada ko god je cinio. Nazalost sa hrvatima u rs u je tesko ali ne smijemo zaboraviti ni njih koliko god da ih ima
Suplja. Eno SNSD hoce da ukine i vijece naroda u RS-u, onda hoce preko imovine/zemljista da otmu imovinu/zemljiste i od ono malo Bosnjaka sta je ostalo u RS-u itd. Hrvata u RS-u fakticki i nema. Ono malo sta i ima je u mijesanim brakovima pa nece ni talasati itd.

Jednostavno u ratu su Bosnjaci i Hrvati unisteni na prostoru RS-a, prijasnjeg i sadasnjeg, i nista to nazalost kazem opet nemoze promjeniti. Ko da ja ne bi volio da moze. Realnost je nazalost drugacija.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79617 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DaysleepeR »

noviforumas wrote: 01/02/2023 14:53 Ne kontas ti mene, ali hajd nema veze. U svakom slucaju, ili se drzimo potpisanog, ili trazimo nesto novo. Ja sam za da se u BiH prepise ustav bilo koje EU clanice, na primjer Hrvatske eto. Ne trebaju nam ove pizdarije s entitetima i slicno.
Ja sam prvi da potpišem to, ili glasam na referendumu.
Mi smo šansu za to propustili kada je bio popis pa su bile velike kampanje da se ni slučajno ne izjašnjava kao bosanac jer je to podržavanje genocida.
Zato sad imamo konstitutivne, legitimne, i 33-33-33.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79618 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

.....
Last edited by palermo on 01/02/2023 15:02, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79619 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:43
palermo wrote: 01/02/2023 14:39

Kako sta te briga, pa odlucivao je o tvojoj zemlji :?
Ama bolan, kako vam kao protuargument da je Alija poklonio Hrvatima 30% odlučivanja u državi može biti da je Franjo potpisao isto?
Naravno da je potpisao kad nije njegova zemlja. Što je Alija potpisao?
Hoces reci da BiH nije zemlja I Hrvata???
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79620 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:50
Spit_fire wrote: 01/02/2023 14:47

Dobro eto Alija potpiso pa potpiso..Alija je potpisao i da ja u Sarajevu mogu glasat za Komsica i eo glasam..al tebi je to problem i to treba promijenit a ovo ostalo tipa 30% to treba ostavit zacementirat a sto da ne i povecat?
gdje sam ja napisao da je to meni problem? I gdje sam napisao da treba zacementirati?
To je realnost, i nema niko način da to promijeni. Bezveze šupljirate i koristite to kao argument svog tobože patriotizma i tobože izdaje sedmorke, trojke, koga već. Osim možda ratom.
Za koji mislimo da bi mi sad jebali mater i srbima i hrvatima, a u realnosti kako smo korumpirani, nakantali bi nas samo tako.
Pa nisi napiso direktno al sve u fazonu alija potpiso alija dao pa lad je dao to daj onda sve svakako smo syebani

Promjena u korist HDZa je itekako izgledna...i to bez ikakvkog rata cak i politickog ista stvar vazi i za RS
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79621 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DaysleepeR »

Spit_fire wrote: 01/02/2023 15:08
DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:50

gdje sam ja napisao da je to meni problem? I gdje sam napisao da treba zacementirati?
To je realnost, i nema niko način da to promijeni. Bezveze šupljirate i koristite to kao argument svog tobože patriotizma i tobože izdaje sedmorke, trojke, koga već. Osim možda ratom.
Za koji mislimo da bi mi sad jebali mater i srbima i hrvatima, a u realnosti kako smo korumpirani, nakantali bi nas samo tako.
Pa nisi napiso direktno al sve u fazonu alija potpiso alija dao pa lad je dao to daj onda sve svakako smo syebani

Promjena u korist HDZa je itekako izgledna...i to bez ikakvkog rata cak i politickog ista stvar vazi i za RS
Pa nisam ja potpisao... niti je bilo ko od nas bio u Daytonu ili Washingtonu da kaže Tuđmanu, hajd ti kući
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79622 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:57
noviforumas wrote: 01/02/2023 14:53 Ne kontas ti mene, ali hajd nema veze. U svakom slucaju, ili se drzimo potpisanog, ili trazimo nesto novo. Ja sam za da se u BiH prepise ustav bilo koje EU clanice, na primjer Hrvatske eto. Ne trebaju nam ove pizdarije s entitetima i slicno.
Ja sam prvi da potpišem to, ili glasam na referendumu.
Mi smo šansu za to propustili kada je bio popis pa su bile velike kampanje da se ni slučajno ne izjašnjava kao bosanac jer je to podržavanje genocida.
Zato sad imamo konstitutivne, legitimne, i 33-33-33.
Laz

Namcese narativ tako da je cilj da Bosnjaci podijele BiH na 3

Da su svi Bosnjaci pogazili svoji navionalnu pripadnost i izjasnili ko Bosanci onda bi imao oko 65% Bosnaca i ostalo srbe i hrvati i opet bi imal 33 33 33

Problem je sto je Bosnjak Bosanac a za srbe i hrvate se podrazumijeva "hajfe bgt znas kakvi su"
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#79623 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

sajber87 wrote: 01/02/2023 14:12 Ja za hdz govorim dugo, nacin na koji se pokusava oslabiti hdz je potpuno pogresan i dovodi samo do njihovog jacanja, dok 70% plus hrvata u bosni glasa za hdz bice vlast, oni u domu naroda nisu kupili nikoga jer nisu imali potrebe nisu ni pokusavali a i znaju da ta vrsta politicke korupcije bi im se obila o glavu kad tad. Hdz ce moci otici u opoziciju kad dobiju snaznu opoziciju u hrvatskom birackom tijelu. Prijetnjama( najvise df i sda) kako cemo izbaciti iz vlade federacije hdz i stranke sa hrvatskim predznakom i glasanjem za komsica dovode da je hdz nikad jaci. Ne mozes raditi skoro 20 godina isto(komsic) i ocekivati drugaciji rezultat. Do nas je kao vecinskog naroda kuda ce bosna ici. Hdz nije glup, vidi kuda stvari idu oko agresije na ukrajinu zauzeli su pravu stranu a nase ludake ostavili da koketiraju sa iranom erdoganom putinom itd i tako unistavaju bosnjake
Ja sam tebe vec pitao ovih dana da mi objasnis svoju logiku, ali nije ti uspijevalo. Evo, opet te pitam. Zaboravi na politiku, hajde samo logikom da se bavimo.

Ti tvrdis:

1. Izbor Komsica je izvor problema i tenzija, treba Hrvatima dati da na neki nacin sami izaberu "legitimnog" clana predsjednistva
2. To je dobro za BiH, jer ce se time razbiti monopol HDZ-a i stvoriti politicki pluralizam kod hrvatskog naroda.

Prirodno se namecu neka pitanja:

Zasto HDZ toliko insistira na clanu predsjednistva, kad bi to stvorilo pluralizam kod Hrvata, i oslabilo HDZ? Zasto bi HDZ htio da razbije vlastiti monopol nad hrvatskim glasackim tijelom? Odakle HDZ-u potreba da sam sebe ugasi? Zasto Zagreb podrzava HDZ, odnosno zasto podrzava politiku koja ce, po tebi, rezultirati time da se Zagreb nista ne pita u BiH?

Samo ako ispratis vlastitu logiku do kraja, zakljucak ce biti da HDZ i Zagreb zapravo zele da sami sebi iz ruku izbiju sve poluge utjecaja i moci u BiH, te zbog toga traze dodatne izmjene izbornog zakona. Odnosno svi ovi akteri, zajedno sa Schmidtom i MZ, zapravo rade u korist svoje stete.

Ja ne znam shvatas li koliko mentalne akrobatike i deluzija je potreban da se dodje do ovakvog zakljucka, a na to se tvoji argumenti svode. Nisi ti jedini, nista licno, mnogi ovo tvrde, a doslovno se kosi sa logikom i zdravim razumom.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79624 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 15:10
Spit_fire wrote: 01/02/2023 15:08

Pa nisi napiso direktno al sve u fazonu alija potpiso alija dao pa lad je dao to daj onda sve svakako smo syebani

Promjena u korist HDZa je itekako izgledna...i to bez ikakvkog rata cak i politickog ista stvar vazi i za RS
Pa nisam ja potpisao... niti je bilo ko od nas bio u Daytonu ili Washingtonu da kaže Tuđmanu, hajd ti kući
Ovo sto danas radi nije niko potpisao ovo je grubo izigravanje povjerenja koje smo dali MZ

Konstantno se prica kako da se udovolji HDZu kao da je to sveto slovo a o tome da ih nesto ostetits na dobrobit BiH ne smijes ni A rec
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#79625 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 14:55
sajber87 wrote: 01/02/2023 14:50

Ne smijemo se predati, bosnjaci moraju jacati na selima i manjim gradovima gdje ih je 100% pa makar i da ih je po 150 u svakom, imas desetine sela i manjih mjesta po rs koja su bosnjacka i dan danas raditi na njihovom jacanju pomoci im da se bave poljoprivredom otlupljivati proizvode da otvaraju neke pogone da jacaju ekonomski, imaju veoma jaku dijasporu raditi sa njima, pod moranje raditi na uvodjenju bosanskog jezika i na skolskom sistemu. Sve ono sto je sda izdala ovih 25 godina i dovela nas dovde. Na kraju krajeva konstitutuvni smo u rs u, ponovicu u buducnosti sa zapadom raditi na jacanju vijeca naroda i dovodjenja na nivo doma naroda federacije a ne obrnuto kako su neznalice predlagale. Na ovom pitanju cu bar ja najvise obratiti paznju sta radi trojka na drzavnom nivou, meni je to veoma vazno pitanje. Tu mora da rade predano hurtic unutar drzave konakovic prema zapadu i buduca federalna vlada ko god je cinio. Nazalost sa hrvatima u rs u je tesko ali ne smijemo zaboraviti ni njih koliko god da ih ima
Suplja. Eno SNSD hoce da ukine i vijece naroda u RS-u, onda hoce preko imovine/zemljista da otmu imovinu/zemljiste i od ono malo Bosnjaka sta je ostalo u RS-u itd. Hrvata u RS-u fakticki i nema. Ono malo sta i ima je u mijesanim brakovima pa nece ni talasati itd.

Jednostavno u ratu su Bosnjaci i Hrvati unisteni na prostoru RS-a, prijasnjeg i sadasnjeg, i nista to nazalost kazem opet nemoze promjeniti. Ko da ja ne bi volio da moze. Realnost je nazalost drugacija.
Dodik hoce i to je argument da ce biti :lol: budi ozbiljan, svi mi imamo svoje zelje kad bi bilo ko sta hoce. Evo ja sad ko prosjecan gradjanin da ti kazem, to sto dodik hoce nece se desiti a u buducnosti cemo vidjeti ko je u pravu dodik i ti na jednoj strani ili ja :D
Locked