Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88501 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dale cooper wrote: 25/03/2023 19:27
palermo wrote: 25/03/2023 19:23

I sta ako Covke kaze, ja pric'o sa Miletom, on nece nije do mene...Haj sad vi, vama niko ne smeta
Nije problem...nećemo ni mi. :D I opet imaš ovo što imaš sad.
OK, onda posaljite takvu poruku ovim sto navijate za njih....jeste li je poslali ? Ja jedinu poruku koju vidim da se salje od fanaticnih X- orkasa je....samo ne sa SDA.....koliko vidim, po bilokoju cijenu
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88502 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

trasport wrote: 25/03/2023 19:29
palermo wrote: 25/03/2023 19:20
Ko kaze da ne mogu. To vas je neko slagao. Dovoljno je da imas u musliimanskoj kvoti one koji ce to podrzati I eto ti odluke koju donosi her shmit. Progresivne muslimanske snage podrzale, protiv je samo radikalna manjina koja je svakako do poslanika dosla kupovinom I kradjom glasova.

Vrlo jednostavno....
Onda se čudiš što ti dušmani osporavaju nacionalno opredjeljenje 🙄

Hajde :D fala ti, dje cuo I ne cuo sto se brines za moje nacionalno opredjeljenje
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#88503 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 25/03/2023 19:23
tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 19:21

Koliko bi probosanska opcija trebala imati ministarstva od ova 4 sto imaju , kad se zna da svima ide vise manje jednako :lol: :lol: :lol:
Izbjeglice i raseljena lica je mnogo važan resor. Trideset godina nakon rata. Kako to dobiše pobogu? Lol
I kako neko ozbiljno da te shvati nakon ovog odgovora , previse si vremena provela na poskoku sa onim cetnickim i ustaškim debilcinama i onim nacinom komunikacija pa i ne cude ovakvi odgovori , cuj ministarstvo nebitno :-) :-) , i onda ti pricas o nekoj toboznjoj izdaji :lol: :lol: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88504 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 19:29
dale cooper wrote: 25/03/2023 19:25

Ako i dođe do bilo kakvog dogovora MZ će imati ključnu ulogu u približavanju i primoravanju sve tri strane na kompromise. Ne radi ovo trojka
ništa na svoju ruku.
Ja koliko vidim, a vidim dobro MZ udara po mekom bosanskom tkivu i traži one sklone izdaji. Ops kompromisu. Tvrdolinijaše Čovketa i Dodika ne dira. Mile se najmanje tri puta sedmicno popisa po najvećim zvanicnicima MZ. Nova mu je fora da je prekinuo odnose sa USA i UK. I ništa jbg.
Čoviću pak idu na ruku, serviran mu je IZ i apartheid. Pa me shodno navedenom po ko zna koji put čudi tvoj optimizam.
Sve ćemo vidjeti kad i ako trojka uspije formirati vlast na svim nivoima. Ako ne budu oni, ulaze provjereni igrači i zaštitnici državnih
interesa iz SDA/DF i spašavaju stvar na oduševljenje patriota BiH. :mrgreen: Šta se sikiraš džaba. :D
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#88505 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by trasport »

palermo wrote: 25/03/2023 19:31
trasport wrote: 25/03/2023 19:29
Onda se čudiš što ti dušmani osporavaju nacionalno opredjeljenje 🙄

Hajde :D fala ti, dje cuo I ne cuo sto se brines za moje nacionalno opredjeljenje
Ne brinem za tvoje, nego za svoje i naše, ali sa takvim diletantima nam neprijatelji definitvno ne trebaju.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88506 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 19:32
SaraFina wrote: 25/03/2023 19:23

Izbjeglice i raseljena lica je mnogo važan resor. Trideset godina nakon rata. Kako to dobiše pobogu? Lol
I kako neko ozbiljno da te shvati nakon ovog odgovora , previse si vremena provela na poskoku sa onim cetnickim i ustaškim debilcinama i onim nacinom komunikacija pa i ne cude ovakvi odgovori , cuj ministarstvo nebitno :-) :-) , i onda ti pricas o nekoj toboznjoj izdaji :lol: :lol: :lol:
Tvoje mišljenje mi je bitno koliko i lanjski snijeg. Da Nerko i Dino nisu sposobni ispregovarati tako jednostavnu stavku nisu. Jbg.
Nadati se da su izvukli nešto dodatno, neki dogovor i ustupak iluzorno je i pretpostavljati. A ne očekivati ili nadati se. Lol
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88507 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

trasport wrote: 25/03/2023 19:34
palermo wrote: 25/03/2023 19:31


Hajde :D fala ti, dje cuo I ne cuo sto se brines za moje nacionalno opredjeljenje
Ne brinem za tvoje, nego za svoje i naše, ali sa takvim diletantima nam neprijatelji definitvno ne trebaju.
Hajde :D I za tvoje brines, to je dobro....ne mozes se samo sekirati za drugoga, treba nekad I na sebe misliti
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88508 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

palermo wrote: 25/03/2023 19:29
dale cooper wrote: 25/03/2023 19:27

Nije problem...nećemo ni mi. :D I opet imaš ovo što imaš sad.
OK, onda posaljite takvu poruku ovim sto navijate za njih....jeste li je poslali ? Ja jedinu poruku koju vidim da se salje od fanaticnih X- orkasa je....samo ne sa SDA.....koliko vidim, po bilokoju cijenu
Kakva god se poruka vama poslala je apsolutno svejedno sve dok je SDA van kombinacija. :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88509 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 19:33
SaraFina wrote: 25/03/2023 19:29

Ja koliko vidim, a vidim dobro MZ udara po mekom bosanskom tkivu i traži one sklone izdaji. Ops kompromisu. Tvrdolinijaše Čovketa i Dodika ne dira. Mile se najmanje tri puta sedmicno popisa po najvećim zvanicnicima MZ. Nova mu je fora da je prekinuo odnose sa USA i UK. I ništa jbg.
Čoviću pak idu na ruku, serviran mu je IZ i apartheid. Pa me shodno navedenom po ko zna koji put čudi tvoj optimizam.
Sve ćemo vidjeti kad i ako trojka uspije formirati vlast na svim nivoima. Ako ne budu oni, ulaze provjereni igrači i zaštitnici državnih
interesa iz SDA/DF i spašavaju stvar na oduševljenje patriota BiH. :mrgreen: Šta se sikiraš džaba. :D
Za ovo sto sam navela, nemamo šta čekati. To se dogadja i dogodilo se. Nerko i Dino, su izdajničko krilo bosanske nacije i trenutno upravo zbog toga omiljeni MZ. Ne može MZ ništa HDZ i SNSD daj izdajničku liniju kod Bosanaca da amnestiramo svoju nesposobnost i zadovoljimo trvdolinijase Dodika i Čovića.
Da je MZ iole iskrena u nakanama, maknula bi s Bakirom i ostatak tronožaca.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88510 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dale cooper wrote: 25/03/2023 19:37
palermo wrote: 25/03/2023 19:29

OK, onda posaljite takvu poruku ovim sto navijate za njih....jeste li je poslali ? Ja jedinu poruku koju vidim da se salje od fanaticnih X- orkasa je....samo ne sa SDA.....koliko vidim, po bilokoju cijenu
Kakva god se poruka vama poslala je apsolutno svejedno sve dok je SDA van kombinacija. :mrgreen:
Ne moras meni, nama kako god nas zoves, mi smo svakako oznaceni kao neprijatelji....nego posalji poruku Nerki, Dini.....valjda bi tebe, vas, trebali poslusati...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#88511 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

Pandakonda wrote: 25/03/2023 14:07
Spoiler
Show
Grean wrote: 25/03/2023 13:42

Glavno je da vi neumorno prodajete pricu kako se trebamo navici na nesto sto je nenormalno i sto nema ni u jednoj visenacionalnoj zemlji, od Makedonije, preko Crne Gore, Kipra pa i te Hrvatske koja je nekad imala 11% konstitutivnih Srba.

I onda ide opaska idite se zaliti na Kovace onom koji je pod ratnim pritiskom potpisao Dejton.

Ali onda opet kad dodjemo do tog da je i izbor Zeljka Komsica dio tog Dejtona eh onda ide nova prica, to je neposteno i tjera Hrvate iz BiH.

Kako bi bili da se sami sa sobom dogovorite sta vam je stav, mislim na sve ne koji oplakuju ili opravdavaju Hrvate iz WH i njihovu listu zelja.
Hajmo presjeci te multinacionalne drzave:

Makedonija: Zaratili sa Albancima i radi toga morali uvest Albanski jezik kao zvanican jezik. Niti jedna odluka se ne moze donijeti bez Albanaca iako to formalno nije nigdje napisano. Naravno nema pravljenja vlade bez Albanaca i to ne Albanaca iz Zaevove stranke nego onih Albanaca koji dolaze iz Albanskih partija koje legitimitet vuku iz Albanskih mjesta. Predsjedavajuci skupstine uvijek mora biti Albanac i imaju citav niz drugih privilegija. Omjer ti je takav da imas 60% makedonaca i 25% albanaca.

Crna Gora: Unutar svake Crnogorske vlade su bili crnogorci, srbi, hrvati, bosnjaci i albanci. Odluke su se opet donosile konsenzusom, i jedini put kada nisu, guess what, to je bio zakon o vjeroispovjesti kada su krenuli ovi litijasi. Bosnjacki ministri dolaze iz Bosnjacke Stranke, ne iz DPS-a, Albanci iz Albanske itd. Tako da Crna Gora mozda prividno izgleda kao građanska drzava ali je ona daleko od toga i tacno se zna ko gdje zivi i ko za koga glasa.

Kipar: Zemlja podjeljenja na pola ratnim rovom. Jedna strana ne priznaje drugu i ne zna se ko pije ko plaća. Mislim da je to dovoljno reci o ovoj "multinacionalnoj" zemlji :D

Hrvatska: Srbi bili konstitutivni ali je Hrvatska opet imala debelo većinsko Hrvatsko stanovnistvo i u startu je bila de facto definisana kao nacionalna drzava hrvata. BiH je svoju drzavnost obnovila upravo tako sto su srbi, hrvati i bosnjaci pristali da budu apsolutno jednaki inace bi bili rasparcani između hrvatske i srbije. Znaci nije bila bosnjacka nacionalna drzava. I jedini razlog sto je sad hrvatska jednostavna drzava je sto su srbima oduzeli sva politicka prava a dali im samo kulturnu autonomiju.
I nakon sto napravimo sve te presjeke pokaze se da nema ni blizu tako nakaradnog sistema kao sto je serviran u BiH i da nigdje nema sistema u kojem neko dobio takve privilegije u rangu aparhejda koje ste vi dobili u BiH iznudjene ratom.

I opet ide mantra ugrozeni, biraju nam predsjednika. To sto nigdje nema zemlje gdje 15% stanovnstva bira predsjednika nije bitno, bitno je kukati o ugrozenosti.
Last edited by Grean on 25/03/2023 19:46, edited 2 times in total.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#88512 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

SaraFina wrote: 25/03/2023 19:22 [media][/media]
Novak20 wrote: 25/03/2023 19:19

Hahaha, legendo.

Sve si pokazala onom histeričnom temom o etničkom čišćenju na krilima hrvatskog nacionalizma u Neumu ili tako nekako. Nema to veze sa HDZ ali ima sa Hrvatima.

Nego, de ti nama reci što si pogodila u najavama velikih događaja.

Jeste li zauzeli Dom naroda i hrvatski klub u njemu da za.ebete Hrvate, pardon, HDZ ?
Reci stozerniku da mi ponudi konzulat u Spaniji. Ko sto je Komsic dao Sopti. Smanjiću napade na vas 🤣 i 10.000. Ipak ja imam evropski univerzitet u Beču. Ne zubarski zanat 🤣
:lol:

Neka ti ga da nezahvalni Komšić.

On to može, a za njega si zdušno navijala u više predizbornih kampanja. Kao i za onu zubotehničarku bez fakulteta. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88513 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Novak20 wrote: 25/03/2023 19:44
SaraFina wrote: 25/03/2023 19:22 [media][/media]

Reci stozerniku da mi ponudi konzulat u Spaniji. Ko sto je Komsic dao Sopti. Smanjiću napade na vas 🤣 i 10.000. Ipak ja imam evropski univerzitet u Beču. Ne zubarski zanat 🤣
:lol:

Neka ti ga da nezahvalni Komšić.

On to može, a za njega si zdušno navijala u više predizbornih kampanja. Kao i za onu zubotehničarku bez fakulteta. :D
Hoću iz HR kvote da biDnem i tOčka! Poruci mu da je to cijena da ne diram Nerku i Dinu! Lol
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88514 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 19:39
dale cooper wrote: 25/03/2023 19:33

Sve ćemo vidjeti kad i ako trojka uspije formirati vlast na svim nivoima. Ako ne budu oni, ulaze provjereni igrači i zaštitnici državnih
interesa iz SDA/DF i spašavaju stvar na oduševljenje patriota BiH. :mrgreen: Šta se sikiraš džaba. :D
Za ovo sto sam navela, nemamo šta čekati. To se dogadja i dogodilo se. Nerko i Dino, su izdajničko krilo bosanske nacije i trenutno upravo zbog toga omiljeni MZ. Ne može MZ ništa HDZ i SNSD daj izdajničku liniju kod Bosanaca da amnestiramo svoju nesposobnost i zadovoljimo trvdolinijase Dodika i Čovića.
Da je MZ iole iskrena u nakanama, maknula bi s Bakirom i ostatak tronožaca.
Ništa se još nije značajno dogodilo, osim što se svakodnevno prosipa šuplja demagogija.

Ne bi oni maknuli ni Bakira i SDA da ovi još uvijek imaju dovoljno kapaciteta da formiraju vlast.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#88515 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by trasport »

palermo wrote: 25/03/2023 19:36
trasport wrote: 25/03/2023 19:34
Ne brinem za tvoje, nego za svoje i naše, ali sa takvim diletantima nam neprijatelji definitvno ne trebaju.
Hajde :D I za tvoje brines, to je dobro....ne mozes se samo sekirati za drugoga, treba nekad I na sebe misliti
Standardna Mujo,Suljo, Refko, Čombe priča. Haha, hihi :D :D :D.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#88516 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Grean wrote: 25/03/2023 19:42
Pandakonda wrote: 25/03/2023 14:07
Spoiler
Show
Hajmo presjeci te multinacionalne drzave:

Makedonija: Zaratili sa Albancima i radi toga morali uvest Albanski jezik kao zvanican jezik. Niti jedna odluka se ne moze donijeti bez Albanaca iako to formalno nije nigdje napisano. Naravno nema pravljenja vlade bez Albanaca i to ne Albanaca iz Zaevove stranke nego onih Albanaca koji dolaze iz Albanskih partija koje legitimitet vuku iz Albanskih mjesta. Predsjedavajuci skupstine uvijek mora biti Albanac i imaju citav niz drugih privilegija. Omjer ti je takav da imas 60% makedonaca i 25% albanaca.

Crna Gora: Unutar svake Crnogorske vlade su bili crnogorci, srbi, hrvati, bosnjaci i albanci. Odluke su se opet donosile konsenzusom, i jedini put kada nisu, guess what, to je bio zakon o vjeroispovjesti kada su krenuli ovi litijasi. Bosnjacki ministri dolaze iz Bosnjacke Stranke, ne iz DPS-a, Albanci iz Albanske itd. Tako da Crna Gora mozda prividno izgleda kao građanska drzava ali je ona daleko od toga i tacno se zna ko gdje zivi i ko za koga glasa.

Kipar: Zemlja podjeljenja na pola ratnim rovom. Jedna strana ne priznaje drugu i ne zna se ko pije ko plaća. Mislim da je to dovoljno reci o ovoj "multinacionalnoj" zemlji :D

Hrvatska: Srbi bili konstitutivni ali je Hrvatska opet imala debelo većinsko Hrvatsko stanovnistvo i u startu je bila de facto definisana kao nacionalna drzava hrvata. BiH je svoju drzavnost obnovila upravo tako sto su srbi, hrvati i bosnjaci pristali da budu apsolutno jednaki inace bi bili rasparcani između hrvatske i srbije. Znaci nije bila bosnjacka nacionalna drzava. I jedini razlog sto je sad hrvatska jednostavna drzava je sto su srbima oduzeli sva politicka prava a dali im samo kulturnu autonomiju.
I nakon sto napravimo sve te presjeke pokaze se da nema ni blizu tako nakaradnog sistema kao sto je serviran u BiH i da nigdje nema sistema u kojem neko dobio takve privilegije u rangu aparhejda koje ste vi dobili u BiH iznudjene ratom.

I opet ide mantra ugrozeni, biraju nam predsjednika. To sto nigdje nema zemlje gdje 15% stanovnstva bira predsjednika nije bitno, bitno je kukati o ugrozenosti.
Kako biraju kada Komsic uzima 4 mandata? 16 godina.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88517 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

palermo wrote: 25/03/2023 19:41
dale cooper wrote: 25/03/2023 19:37

Kakva god se poruka vama poslala je apsolutno svejedno sve dok je SDA van kombinacija. :mrgreen:
Ne moras meni, nama kako god nas zoves, mi smo svakako oznaceni kao neprijatelji....nego posalji poruku Nerki, Dini.....valjda bi tebe, vas, trebali poslusati...
Ja sam samo običan glasač i simpatizer SDP i za sada ne vidim razloga za neko sikiranje. Jedino zamjeram taj pretjerani entuzijazam
naspram formiranja vlasti sa HDZ i SNSD kao i određenu predizbornu retoriku. Ali kontam iz kojeg su razloga te stvari radili.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88518 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 19:48
SaraFina wrote: 25/03/2023 19:39

Za ovo sto sam navela, nemamo šta čekati. To se dogadja i dogodilo se. Nerko i Dino, su izdajničko krilo bosanske nacije i trenutno upravo zbog toga omiljeni MZ. Ne može MZ ništa HDZ i SNSD daj izdajničku liniju kod Bosanaca da amnestiramo svoju nesposobnost i zadovoljimo trvdolinijase Dodika i Čovića.
Da je MZ iole iskrena u nakanama, maknula bi s Bakirom i ostatak tronožaca.
Ništa se još nije značajno dogodilo, osim što se svakodnevno prosipa šuplja demagogija.

Ne bi oni maknuli ni Bakira i SDA da ovi još uvijek imaju dovoljno kapaciteta da formiraju vlast.
Kako se ništa značajno nije dogodilo? Zar nije nametnut IZ u produžecima? Kad je postalo sasvim izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Sto nisu dozvolili da demokratskim sredstvima skinemo HDZ? Čemu spašavanje kriminalne hobotnice i Čovića pet minuta prije kraj produžetaka? Nemoj zezati..
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88519 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

trasport wrote: 25/03/2023 19:49
palermo wrote: 25/03/2023 19:36

Hajde :D I za tvoje brines, to je dobro....ne mozes se samo sekirati za drugoga, treba nekad I na sebe misliti
Standardna Mujo,Suljo, Refko, Čombe priča. Haha, hihi :D :D :D.
A dje Fata, dje su cevapi, dje semso......slabo pamtis...
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88520 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dale cooper wrote: 25/03/2023 19:52
palermo wrote: 25/03/2023 19:41
Ne moras meni, nama kako god nas zoves, mi smo svakako oznaceni kao neprijatelji....nego posalji poruku Nerki, Dini.....valjda bi tebe, vas, trebali poslusati...
Ja sam samo običan glasač i simpatizer SDP i za sada ne vidim razloga za neko sikiranje. Jedino zamjeram taj pretjerani entuzijazam
naspram formiranja vlasti sa HDZ i SNSD kao i određenu predizbornu retoriku. Ali kontam iz kojeg su razloga te stvari radili.
Super, ako si ti zadovoljan, aferim....
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88521 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

palermo wrote: 25/03/2023 19:54
trasport wrote: 25/03/2023 19:49
Standardna Mujo,Suljo, Refko, Čombe priča. Haha, hihi :D :D :D.
A dje Fata, dje su cevapi, dje semso......slabo pamtis...
Krivo susjedima sto vicevi o glupim Bosancima nisu tOcni. Lol
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88522 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 19:53
dale cooper wrote: 25/03/2023 19:48

Ništa se još nije značajno dogodilo, osim što se svakodnevno prosipa šuplja demagogija.

Ne bi oni maknuli ni Bakira i SDA da ovi još uvijek imaju dovoljno kapaciteta da formiraju vlast.
Kako se ništa značajno nije dogodilo? Zar nije nametnut IZ u produžecima? Kad je postalo sasvim izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Sto nisu dozvolili da demokratskim sredstvima skinemo HDZ? Čemu spašavanje kriminalne hobotnice i Čovića pet minuta prije kraj produžetaka? Nemoj zezati..
Pa jesu li IZ nametnuli Nerko i Dino ili VP i MZ? A ti govoriš o nekoj tobožoj izdaji ove dvojice, a nije još ništa ni usaglašeno, a kamoli izglasano.
Kako je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Možemo mi pričati šta hoćemo, ali HDZ još uvijek predstavlja većinsku izbornu volju
Hrvata u BiH. Ne sviđa se ni meni to, ali je tako.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#88523 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by trasport »

palermo wrote: 25/03/2023 19:54
trasport wrote: 25/03/2023 19:49
Standardna Mujo,Suljo, Refko, Čombe priča. Haha, hihi :D :D :D.
A dje Fata, dje su cevapi, dje semso......slabo pamtis...
Zaboravio si smajli...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#88524 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

dale cooper wrote: 25/03/2023 20:01
SaraFina wrote: 25/03/2023 19:53

Kako se ništa značajno nije dogodilo? Zar nije nametnut IZ u produžecima? Kad je postalo sasvim izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Sto nisu dozvolili da demokratskim sredstvima skinemo HDZ? Čemu spašavanje kriminalne hobotnice i Čovića pet minuta prije kraj produžetaka? Nemoj zezati..
Pa jesu li IZ nametnuli Nerko i Dino ili VP i MZ? A ti govoriš o nekoj tobožoj izdaji ove dvojice, a nije još ništa ni usaglašeno, a kamoli izglasano.
Kako je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Možemo mi pričati šta hoćemo, ali HDZ još uvijek predstavlja većinsku izbornu volju
Hrvata u BiH. Ne sviđa se ni meni to, ali je tako.
Ma ona je jos u modeu od proslog ljeta kad su slavili da su suknuli HDZ-u i da nece biti izmjena izbornog zakona pa se ovdje slavilo u dodikovom stilu ne moze nam niko ništa jaci smo od sudbine, pa kad je realnost pokucala na vrata sad su svi izdajice osim tih samouvjerenih slavljenika od prošlog ljeta

Ljudi kojima je sav politički opus i podrska na nivou nek smo im se nagovorili , i tjt nikakva dobijena bitka za drzavu , nek si izgubio svu naklonost zapada al nek smo im se nagovorili :oops:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88525 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 20:01
SaraFina wrote: 25/03/2023 19:53

Kako se ništa značajno nije dogodilo? Zar nije nametnut IZ u produžecima? Kad je postalo sasvim izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Sto nisu dozvolili da demokratskim sredstvima skinemo HDZ? Čemu spašavanje kriminalne hobotnice i Čovića pet minuta prije kraj produžetaka? Nemoj zezati..
Pa jesu li IZ nametnuli Nerko i Dino ili VP i MZ? A ti govoriš o nekoj tobožoj izdaji ove dvojice, a nije još ništa ni usaglašeno, a kamoli izglasano.
Kako je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Možemo mi pričati šta hoćemo, ali HDZ još uvijek predstavlja većinsku izbornu volju
Hrvata u BiH. Ne sviđa se ni meni to, ali je tako.
Nisu Nerko i Dino nametnuli IZ. Ali jesu nakon nametanja spremni legalizirati njegovu primjenu. Shodno tome, da imaju IQ veći od sobne trebali su tražiti neke garancije od MZ. Dakle u paketu sa legaliziranjem nametnutog i učešćem u formiranju vlasti, Nerko i Dinček traže garanciju pristupa BIH NATO-u. Recimo.
Fino je bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran. Da nije nametnut IZ, to bi se sasvim sigurno desilo. Dakle sto je MZ spriječila neutralizaciju HDZ? I ako je već spriječila izvoli neka dadne ustupke i Nerko i Dini. To toliko teško skontati?
Locked