Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48726 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

90minut wrote: 21/09/2021 22:39
General War wrote: 21/09/2021 22:35

E to je taj fudbal sto ne pratis.
Koji ba prosvjetli me sve nešto pišeš šupljiraš, a nikako da mi odgovoriš šta ce uraditi s Brčko distriktom i s Sarajevom koji se granici s 60 hiljada srba.
Prvo mi to objasni pa sve ostalo. :lol:

Sve neki defetizam napustice te ameri nece ti ni oruzje dati, a naoruzavaju te i obucavaju godinama ( hahahaha ) sve neki defetizam odjebace te turci koji nisu nikad jaci bili i sad bi dobili zeleno svjetlo od amera da ti salju oruzje i hranu imaš i dijasporu jaku isto tako.

Kakav ba vas defetizam lupa šta je vama? :lol:
Sve si u pravu..eto, bujrum.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48727 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

To je animuse takav defetizam da to misli da su srbi na pisti sarajevskoj znaš kako smo okruzeni s JNA artiljerijom kao da nemamo puške da stavimo u ruke za boga pitaj koliko ljudi i to sutra...

ravno 60 hiljada ljudi pola zene i djeca ce ti napraviti granicni prijelaz na dobrinji, za brčko još nemaju odgovora a vecina smo u njemu.

Ameri te obucavaju i ubrajaju te u snage koji bi se borile protiv rusa ako ti nisu dovoljni onda turci i to pricam samo o hrani i oruzju.
A Pakistan, a Iran?
Samo oruzje dakle.

I to pricamo da rat potraje par godina.

RS u postojecim imaginarnim granicama nema promil šanse da ih drži vojno i samim tim sva prica o bilo cemu se baca u vodu.
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#48728 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hame_ »

animus wrote: 21/09/2021 22:44 Neki ljudi ne kontaju da nije pitanje sta bi oni htjeli i želili. Ratuješ jer moraš. Sada nebi imali taj problem sa hranom kao u proslom ratu ali ako ti mislis da bi imali to je tvoje pravo. I ovaj rat bi trajao puno krace sto je vrlo bitno.
Ovaj put bi imao vazdusnu vezu sa citavim svijetom sto he nama sasvim dovoljno.

Ali eto ako je nekima lakse reci cu da cemo se pomiriti sa svim i mirno pustiti pola Bosne da nam otmu. I da ce granica biti na Dobrinji. Pa naravno da cemo rado na to pristati. I da cemo traziti vizu da posjetimo Srebrenicu i Prijedor.
To su samo tvoje misli.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48729 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

Hame_ wrote: 21/09/2021 22:53
animus wrote: 21/09/2021 22:44 Neki ljudi ne kontaju da nije pitanje sta bi oni htjeli i želili. Ratuješ jer moraš. Sada nebi imali taj problem sa hranom kao u proslom ratu ali ako ti mislis da bi imali to je tvoje pravo. I ovaj rat bi trajao puno krace sto je vrlo bitno.
Ovaj put bi imao vazdusnu vezu sa citavim svijetom sto he nama sasvim dovoljno.

Ali eto ako je nekima lakse reci cu da cemo se pomiriti sa svim i mirno pustiti pola Bosne da nam otmu. I da ce granica biti na Dobrinji. Pa naravno da cemo rado na to pristati. I da cemo traziti vizu da posjetimo Srebrenicu i Prijedor.
To su samo tvoje misli.
A tvoje su misli da nam ništa ne bi pošlo po ruci jel?
Ameri bi te odjebali turci bi te odjebali pakistanci iran svi bi te odjebali jel tako niko ništa pola miliona bošnjaka bi drzalo u kavezu 60 hiljada srba jel to ta prica objasni
A_A_AKCIJA
Posts: 5810
Joined: 16/11/2009 02:54

#48730 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Sun Tzu bi i rekao, neka ih nek misle da smo tanki ko jufka.
Khm, ... :bih: :mrgreen:
Last edited by A_A_AKCIJA on 22/09/2021 12:55, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48731 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

A_A_AKCIJA wrote: 21/09/2021 23:00 Sun Tzu bi i rekao, neka ih nek misle da smo tanki ko jufka.

A tamo mladi bosanćerosi vozikaju bajraktara iznad šuše, malo da se štele :bih: :mrgreen:
Dodik prica kako se srpska brani u Kotor Varošu, a ovi lupaju defetizam kao da traje pofalicka bitka. :lol:

Al' naravno da ovaj forum nema veze s realnoscu citave su generacije spremne sutra za svaku mogucu pricu.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#48732 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Glupo je ovdje pricati ali naravno da smo spremni. Nismo ni mi veslo sisali. Neka oni rade svoj posao a mi cemo svoj. Nasa himna je "Ucini (Mile) bar jedan pogresan korak."
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#48733 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Droog »

Lično uopšte nisam ljut na Hr i Sr sto pokušavaju da izmajmunisu svoje neke zahtjeve. Pa ljudi rade ono što su radili godinama i godinama unazad, pokušavaju da razvale i podjele BiH na 2 dijela. To će vazda biti, da se ne lažemo.

Ljut sam na manjak bilo kakve reakcije od tzv. "pro BiH" strane. 90% politickih "pobjeda" nam je došlo od strane EU, vjerovatno pod pritiskom US, ne od neke političke pameti.

Da USA nije stalo da BiH postane, većina EU bi nas davno pustila niz vodu.

Bitniji je njima Kanton Sarajevo od države. Nažalost je tako.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#48734 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Moze se igranka napravit ovdje samo takva i da bude ko zna koje i koliko veliko sranje. Mozda Srbija pokusa napravit igranku ovdje i zrtvovat RS za Cg, da njih poklopi i tako da dobije izlaz na more koje samostalna nije imala od neznam od kad. Barem pola CG da dobije. Svasta ovdje moze bit. Pitanje je samo kako bi se ponijela Hr i Hrvati, Bosanski bi mozda pokusali se odvojit.

Kurcslus ovdje moze bit samo takav.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#48735 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 03:35 Moze se igranka napravit ovdje samo takva i da bude ko zna koje i koliko veliko sranje. Mozda Srbija pokusa napravit igranku ovdje i zrtvovat RS za Cg, da njih poklopi i tako da dobije izlaz na more koje samostalna nije imala od neznam od kad. Barem pola CG da dobije. Svasta ovdje moze bit. Pitanje je samo kako bi se ponijela Hr i Hrvati, Bosanski bi mozda pokusali se odvojit.

Kurcslus ovdje moze bit samo takav.
Svaka igranka Srbije sa bilo kim u kimsiluku bi je mogla kostati Vojvodine. :wink:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2793
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#48736 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ovo_malo_duse »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 22/09/2021 09:07
Sanjarko wrote: 22/09/2021 03:35 Moze se igranka napravit ovdje samo takva i da bude ko zna koje i koliko veliko sranje. Mozda Srbija pokusa napravit igranku ovdje i zrtvovat RS za Cg, da njih poklopi i tako da dobije izlaz na more koje samostalna nije imala od neznam od kad. Barem pola CG da dobije. Svasta ovdje moze bit. Pitanje je samo kako bi se ponijela Hr i Hrvati, Bosanski bi mozda pokusali se odvojit.

Kurcslus ovdje moze bit samo takav.
Svaka igranka Srbije sa bilo kim u kimsiluku bi je mogla kostati Vojvodine. :wink:
Zna Vucko dobro da je zeko u grmu al ga hebe sto ne zna u kom. Povlace se sitni potezi na sve strane i cijeli region je sahovska ploca. Cg, Kosovo, BiH. su na tapetu. Krece nova era globalnih odnosa u kojima je I.Europa I Pacific u fokusu.

Kako ce de partija odigrat vidjet cemo sta Ameri planiraju i koliko ce daleko bacuske bit spremne da idu. Ipak je ovaj prostor ostrvo u NATO avliji. Ameri to moraju dovest u red da bi mogli bez reserve stat na crtu u Ukrajini.
Hrvati a pogotovo ovi kamenjarci u BiH se nece pitat plaho zato pokusavaju izgulit sto bolju poziciju u konacnom rjesenju jer kroz NATO vjerovatno znaju sta de sprema zato toliki zaokret i kod Milanovica.
Za ocekivat je da im daju neku satisfakciju a koliko ce to biti vidjecemo.

Micko zateze do bola na mig rusa jer zele da se partija igra kad oni hoce a kad ce se “zarezat” da pukne i kako ce se to kolo odigrati budemo vidjeli.
Ne znam sta Vucko pokusava preko Turaka i koliko ce oni biti kukavicije jaje u svemu ovome. Al je indikativno da ih pokusava uvuci u igranku i preko Sultana uticati na Baketa & Co

Jedno je sigurno Bosnjani ce biti nezaobilazni u tom rjesenju. Ne mogu nas pobiti ni istrijebiti toga su svjesni. Ne smiju nas ostavit same zbog to ostrva Islama koje bi bilo u ocima poguznih europejca moguca bomba u dupetu Europe. Opet ce bit neki status Quo ali ce se bacuskama izbiti mogucnost kontrole, blokade i iznenadjenja.
Kako ce se do tog novog statusa bumo vidjeli. Trebamo bit spremni jer nista se u toliko detalja ne razradjuje i kad bude bilo ima i ona “ ko jamio-jamio”. Al sumnjam da nasi minderasi imaju ikakav plan
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#48737 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Svaka od tih igranki vodi ka velikim stradanjima ! Samo jos Beograd i Zagreb hoce da provode ideje 90-ih, da djele BiH, Srbija da vraca CG, Kosovo.

Ko ce to normalan u Europi i svijetu da podrzi da se BiH podjeli i pripoji Hrvtskoj odnosno Srbiji, sta ce biti sa bosnjacima u tom slucaju pitaju li se oni nesto kao najmnogobrojni narod u BiH ili je jedini problem sto su isti vecinski muslimani ?

Mozda je rijesenje konc. logori za bosnjake - muslimane u 2022. godini ili masovni progon gdje ? Kako to misle Zagreb i Beogard diplomatski uraditi ?

Kako misli Srbija da vrati Kosovo, a pogotovo CG koja je NATO i prva naredna clanica EU ? Diplomatski ?

Zasto BiH, CG, Kosovo ne crataju svoje karte po tuđim teritorijama ? Pa dokle vise licemjerstvu qurceve europe i svijeta ide ?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48738 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

Droog wrote: 21/09/2021 23:45 Lično uopšte nisam ljut na Hr i Sr sto pokušavaju da izmajmunisu svoje neke zahtjeve. Pa ljudi rade ono što su radili godinama i godinama unazad, pokušavaju da razvale i podjele BiH na 2 dijela. To će vazda biti, da se ne lažemo.

Ljut sam na manjak bilo kakve reakcije od tzv. "pro BiH" strane. 90% politickih "pobjeda" nam je došlo od strane EU, vjerovatno pod pritiskom US, ne od neke političke pameti.

Da USA nije stalo da BiH postane, većina EU bi nas davno pustila niz vodu.

Bitniji je njima Kanton Sarajevo od države. Nažalost je tako.
Sutra da pitaš srbe da se zamjene s nama i da im pripadne Sarajevo uz Zenicu i Tuzlu prihvatili bi momentalno, al' momentalno.
Ljudi stvarno pojma nemaju šta je Sarajevo u poređenju s onim jadom i bijedom u manjem entitetu.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#48739 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Emiremir33 »

90minut wrote: 22/09/2021 10:49
Droog wrote: 21/09/2021 23:45 Lično uopšte nisam ljut na Hr i Sr sto pokušavaju da izmajmunisu svoje neke zahtjeve. Pa ljudi rade ono što su radili godinama i godinama unazad, pokušavaju da razvale i podjele BiH na 2 dijela. To će vazda biti, da se ne lažemo.

Ljut sam na manjak bilo kakve reakcije od tzv. "pro BiH" strane. 90% politickih "pobjeda" nam je došlo od strane EU, vjerovatno pod pritiskom US, ne od neke političke pameti.

Da USA nije stalo da BiH postane, većina EU bi nas davno pustila niz vodu.

Bitniji je njima Kanton Sarajevo od države. Nažalost je tako.
Sutra da pitaš srbe da se zamjene s nama i da im pripadne Sarajevo uz Zenicu i Tuzlu prihvatili bi momentalno, al' momentalno.
Ljudi stvarno pojma nemaju šta je Sarajevo u poređenju s onim jadom i bijedom u manjem entitetu.
Vala i dan danas žale za Sarajevom to je tačno
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48740 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

Emiremir33 wrote: 22/09/2021 11:37
90minut wrote: 22/09/2021 10:49

Sutra da pitaš srbe da se zamjene s nama i da im pripadne Sarajevo uz Zenicu i Tuzlu prihvatili bi momentalno, al' momentalno.
Ljudi stvarno pojma nemaju šta je Sarajevo u poređenju s onim jadom i bijedom u manjem entitetu.
Vala i dan danas žale za Sarajevom to je tačno
I necemo se lagati Sarajevo vrijedi više nego 25% teritorije Rs-a gdje su planine i šume.

Zar neko sumnja da je Alija mogao mnogo više teritorije izvuci?

Al' tad ne bi imao koridor do Goražda i ne bi imao u potpunosti oslobođeno Sarajevo.

A šta sad kad iz Sarajeva mozes naoruzati barem 50 hiljada momaka bez problema?
A to je samo Sarajevo bez Zenice i ostalog potcjenjuju ljudi sami sebe, a nisu svjesni šta potcjenjuju.

Mislite li da se ne bi odvojili prije 15 godina da nas smatraju jadovima koji se ne bi branili i koji nisu u boljem polozaju ovaj put?
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#48741 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by necko_hz »

Samo, ko ne vidi da će se ovdje zapucati, poprilično je lud ili slijep.

Danas, sutra, za dvije, pet ili deset godina, neminovno je.

A možda je i bolje. Il nek svi nestanemo u sto p* materina il nek bude makar obris normalne države.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48742 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

niko ne dovodi u kontekst utakmicu velež borac :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48743 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

necko_hz wrote: 22/09/2021 11:51 Samo, ko ne vidi da će se ovdje zapucati, poprilično je lud ili slijep.

Danas, sutra, za dvije, pet ili deset godina, neminovno je.

A možda je i bolje. Il nek svi nestanemo u sto p* materina il nek bude makar obris normalne države.
Ova država je eksperiment i sad dok smo svi u svojim torovima je održivo, al' kad tad sto kazes bilo 5 ili 20 godina ce puci jer je neodrživo lonac koji šišti mora eksplodirati to je jasno kao 2+2.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48744 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

90minut wrote: 22/09/2021 11:45

I necemo se lagati Sarajevo vrijedi više nego 25% teritorije Rs-a gdje su planine i šume.

Zar neko sumnja da je Alija mogao mnogo više teritorije izvuci?

Al' tad ne bi imao koridor do Goražda i ne bi imao u potpunosti oslobođeno Sarajevo.

A šta sad kad iz Sarajeva mozes naoruzati barem 50 hiljada momaka bez problema?
A to je samo Sarajevo bez Zenice i ostalog potcjenjuju ljudi sami sebe, a nisu svjesni šta potcjenjuju.

Mislite li da se ne bi odvojili prije 15 godina da nas smatraju jadovima koji se ne bi branili i koji nisu u boljem polozaju ovaj put?
Ovaj put se ne braniš nego treba da napadaš.

Zar misliš da nema razlike ?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48745 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

Novak20 wrote: 22/09/2021 12:22
90minut wrote: 22/09/2021 11:45

Vala i dan danas žale za Sarajevom to je tačno
I necemo se lagati Sarajevo vrijedi više nego 25% teritorije Rs-a gdje su planine i šume.

Zar neko sumnja da je Alija mogao mnogo više teritorije izvuci?

Al' tad ne bi imao koridor do Goražda i ne bi imao u potpunosti oslobođeno Sarajevo.

A šta sad kad iz Sarajeva mozes naoruzati barem 50 hiljada momaka bez problema?
A to je samo Sarajevo bez Zenice i ostalog potcjenjuju ljudi sami sebe, a nisu svjesni šta potcjenjuju.

Mislite li da se ne bi odvojili prije 15 godina da nas smatraju jadovima koji se ne bi branili i koji nisu u boljem polozaju ovaj put?
Ovaj put se ne braniš nego treba da napadaš.

Zar misliš da nema razlike ?
[/quote]

Vidi ja pricam o cinjenicama da nam krenu odvajati neku imaginarnu teritoriju BiH koja je tanka kao igla na mnogim pozicijama o tome ja pricam.

Dakle ja pricam o tome da to sve postane realnost i pitam tebe da li se mogu srbi odbraniti na dobrinji i okolo dakle 60 hiljada polovina žene i djeca?
Ko ce ti tu praviti granicni prijelaz?

Tako da se samo namece da bi Sarajevo ovaj put bilo spremno u mnogim pravcima da pomaže ostale i to pricamo o barem i to minimum 50 hiljada naoruzanih za koje imamo danas da naoruzamo.

I u pravu si nema razlike, al' to ce se desiti jer parčeta zemlje se nece izgubiti ove zemlje u to budi siguran i da potencijalno sutra treba pasoš za Srebrenicu i Prijedor.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48746 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

90minut wrote: 22/09/2021 12:27
Novak20 wrote: 22/09/2021 12:22

Ovaj put se ne braniš nego treba da napadaš.

Zar misliš da nema razlike ?
Vidi ja pricam o cinjenicama da nam krenu odvajati neku imaginarnu teritoriju BiH koja je tanka kao igla na mnogim pozicijama o tome ja pricam.

Dakle ja pricam o tome da to sve postane realnost i pitam tebe da li se mogu srbi odbraniti na dobrinji i okolo dakle 60 hiljada polovina žene i djeca?
Ko ce ti tu praviti granicni prijelaz?

Tako da se samo namece da bi Sarajevo ovaj put bilo spremno u mnogim pravcima da pomaže ostale i to pricamo o barem i to minimum 50 hiljada naoruzanih za koje imamo danas da naoruzamo.

I u pravu si nema razlike, al' to ce se desiti jer parčeta zemlje se nece izgubiti ove zemlje u to budi siguran i da potencijalno sutra treba pasoš za Srebrenicu i Prijedor.
Za razliku od tebe, ja mislim da bez obzira na zadrtost neke strane ima razlike između vojnog napada i obrane. Prije svega u motivu.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#48747 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara »

Ja mislim da je realna brojka 350000 spremnih u Sarajevu. Da zduse preko grane.
A_A_AKCIJA
Posts: 5810
Joined: 16/11/2009 02:54

#48748 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Novak20 wrote: 22/09/2021 12:22
90minut wrote: 22/09/2021 11:45

I necemo se lagati Sarajevo vrijedi više nego 25% teritorije Rs-a gdje su planine i šume.

Zar neko sumnja da je Alija mogao mnogo više teritorije izvuci?

Al' tad ne bi imao koridor do Goražda i ne bi imao u potpunosti oslobođeno Sarajevo.

A šta sad kad iz Sarajeva mozes naoruzati barem 50 hiljada momaka bez problema?
A to je samo Sarajevo bez Zenice i ostalog potcjenjuju ljudi sami sebe, a nisu svjesni šta potcjenjuju.

Mislite li da se ne bi odvojili prije 15 godina da nas smatraju jadovima koji se ne bi branili i koji nisu u boljem polozaju ovaj put?
Ovaj put se ne braniš nego treba da napadaš.

Zar misliš da nema razlike ?
Ništa se ne napada.

Brani se ustavno-pravni poredak od pobunjenika.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48749 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

Novak20 wrote: 22/09/2021 12:43
90minut wrote: 22/09/2021 12:27

Vidi ja pricam o cinjenicama da nam krenu odvajati neku imaginarnu teritoriju BiH koja je tanka kao igla na mnogim pozicijama o tome ja pricam.

Dakle ja pricam o tome da to sve postane realnost i pitam tebe da li se mogu srbi odbraniti na dobrinji i okolo dakle 60 hiljada polovina žene i djeca?
Ko ce ti tu praviti granicni prijelaz?

Tako da se samo namece da bi Sarajevo ovaj put bilo spremno u mnogim pravcima da pomaže ostale i to pricamo o barem i to minimum 50 hiljada naoruzanih za koje imamo danas da naoruzamo.

I u pravu si nema razlike, al' to ce se desiti jer parčeta zemlje se nece izgubiti ove zemlje u to budi siguran i da potencijalno sutra treba pasoš za Srebrenicu i Prijedor.
Za razliku od tebe, ja mislim da bez obzira na zadrtost neke strane ima razlike između vojnog napada i obrane. Prije svega u motivu.
Upravo tako ne treba ti veci motiv od toga da ti neko dođe na ulicu i kaže ovo auto više nece moci proci ovim putem.

Šta si ti mislio da ja mislim?

Da sutra iz čista mira napadamo?

Ne samo se cekaju te neke imaginarne granice i imaginarna vojska i njihova imaginarna teritorija se topi kao sladoled i onda ti ide status quo opet.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#48750 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by soha96 »

Znam tonu ljudi mojih godina tj u dvadesetim. Mozda bih mogao naci dvojicu ili maksimum trojicu budala koje bi bile spremne ratovati. Ostali bi radije mater prodali nego isli da se pucaju i da rizikuju zivot, yebali vas ratovi sviju redom. U 21. vijeku da umrem 50 godina ranije radi nekakvih politicara i granica. Druga je stvar kad ti dodje vojna policija na vrata, tu te vec niko i ne pita. Ostaje samo noga na vrijeme iz ove zaostale vukojebine.
Locked