Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48626 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

General War wrote: 06/09/2021 20:12
palermo wrote: 06/09/2021 20:06

trenutno sam na istoku....sutra ću na sabahu na zapad......mislim Mostara
Onda ne znam odakle ti ideja da ovdje neko nesto hoce da se dogovori...pa oni i naprave dogovorom problem gdje ga nema da se nebi dogovorili
pa onda samo naprdujemo.....i nisam ja rekao da mislim da hoće da se dogovore, rekao sam da je to preduslov svega....
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48627 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

palermo wrote: 06/09/2021 20:16
General War wrote: 06/09/2021 20:12
Onda ne znam odakle ti ideja da ovdje neko nesto hoce da se dogovori...pa oni i naprave dogovorom problem gdje ga nema da se nebi dogovorili
pa onda samo naprdujemo.....i nisam ja rekao da mislim da hoće da se dogovore, rekao sam da je to preduslov svega....
Pa naravno da naprdjujemo, da je tako ovaj podforum bi bio jako dosadan.
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48628 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mayab »

SRĐAN PUHALO: Šta srpska djeca u RS (treba da) znaju o zavičaju
Mali moji Srpčići iz Republike Srpske, vaoma je važno da znate kako je nastala Republika Srpska. Zato uvijek kada sretnete tetu Sonju i njima slične čike i tete, upitajte ih zašto ne govore o svemu navedenom. Pitajte ih šta su oni radili u ratu i da li osjećaju kajanje i stid.

Image

Da li znate srpska djeco da su kosti 14-godišnjeg dječaka Senada Beganovića pronađene u četiri masovne grobnice u okolini Srebrenice.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48629 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Još jedan BH patriota uhapšen jer "fali islamskih zlikovaca", da bi se mogli izjednačiti i jer brane svoju kopilada koja su jade činili po Bosni za vrijeme rata. Naravno svi čutimo kao što čutimo i za jadnika koji 2 godine truhne u srbijanskom kazamatu, a da ga aš kvazi ambasador nije obišao niti kontaktirao porodicu. I sam sam pripadnik ARBiH bio i znam da doživotno nekim granicama ne smijem prići. Svi koji su na srbijanskim fantomskim optužnicama/tjeralicama su takođe i na rauskim, bjeloruskim, jermenskim, a dobar dio i na izraelskim. Tek toliko da se neko ne zajebe.
Za rusiju sam se lično uvjerio, postoje zvanične potjernice po nalogu srbijanskog ministarstva i nekog njihovog sporazuma(sluga-gospodar).
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48630 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Da...ima i onih koji su zbog opasaca futrole i pistolja kojeg nisu vratili jna na povlacenju na nekim spiskovima (rezervni oficir)

Kazu oko 2500ljudi je na spisku
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48631 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Black swan wrote: 12/09/2021 21:57 Da...ima i onih koji su zbog opasaca futrole i pistolja kojeg nisu vratili jna na povlacenju na nekim spiskovima (rezervni oficir)

Kazu oko 2.500 ljudi je na spisku
Postoji više spiskova i imena se potežu po potrebi i statusu.
Uglavnom najveći status imaju fakultetski obrazovani pripadnici sa diplomom iz vojnog i policijsko-bezbjedonosnog spektra, zatim fakultetski obrazovani dobitnici ratnih priznanja, disidenti iz JNA i predratnog SUP-a, pripadnici PL i drugih organizacija pokreta otpora(za koje imaju operativne podatke). Naravno poene dobivaš sa neobičnim imenom i prezimenom ili prezimenom koje se može vezati za neke "nepodobne" političare, nešto što je zvučno kad izgovara spiker.
Moje ime je na jednom od spiskova, nisam se odazvao na mobilizaciju i raspisana prije rata potjernica za mnom, bio pripadnik jedne grupa (sarađivali s HOS-om) koja je napravila žestoku svinjariju četaljima prije rata, fakultetski obrazovan i u ratu bio pripadnik jedne specijalne jedinice, a imam i rijetko ime i prezime.
Na tom "D" spisku je oko 6.500 ljudi. Ukupno na svim spiskovima je nešto preko 18.000 ljudi i svojevremno ih je neko izbacio na internet ali su uklonjeni.
Njihovo tužilaštvo ima spiskove svih pripadnika ARBiH i MUP RBiH iz vremena rata. Kroz dejtonske mehanizme dokopali su ga se ovi iz rs-a, a time i srbija(i rusija).
Svak ko je ustao protiv agresije na RBiH mora biti svjestan da je za njeg opasno odlazit u srbiju, crnu goru, rusiju, bjelorusiju, jermeniju i izrael, a ljudi sa "A" spiska bi morali zaobilaziti englesku i francusku.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48632 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Chudnovato da GP Bosne i Hercegovine nije u stanju da sprijeci bjekstva osudjenih ratni zlocinaca i osumljecenih za ratne zlocine iz Bosne i Hercegovine a i zlocinaca koji bjeze od pravde u susjednim drzavama u Bosnu i Hercegovinu?
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48633 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Sumnjam da se tu moze ista dokazati s obzirom na protok vremena...govorim o obicnim ljudima...
Pa ganicu nista nisu mogli podmetnut
Sud je sud

Al da je gnjavaza
Jeste
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#48634 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Guadalajara »

Black swan wrote: 12/09/2021 23:25 Sumnjam da se tu moze ista dokazati s obzirom na protok vremena...govorim o obicnim ljudima...
Pa ganicu nista nisu mogli podmetnut
Sud je sud

Al da je gnjavaza
Jeste
Pa o tome se i radi. Da na ovaj način zastrašuju i maltretiraju ljude.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48635 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

arman1 wrote: 12/09/2021 23:01
Black swan wrote: 12/09/2021 21:57 Da...ima i onih koji su zbog opasaca futrole i pistolja kojeg nisu vratili jna na povlacenju na nekim spiskovima (rezervni oficir)

Kazu oko 2.500 ljudi je na spisku
Postoji više spiskova i imena se potežu po potrebi i statusu.
Uglavnom najveći status imaju fakultetski obrazovani pripadnici sa diplomom iz vojnog i policijsko-bezbjedonosnog spektra, zatim fakultetski obrazovani dobitnici ratnih priznanja, disidenti iz JNA i predratnog SUP-a, pripadnici PL i drugih organizacija pokreta otpora(za koje imaju operativne podatke). Naravno poene dobivaš sa neobičnim imenom i prezimenom ili prezimenom koje se može vezati za neke "nepodobne" političare, nešto što je zvučno kad izgovara spiker.
Moje ime je na jednom od spiskova, nisam se odazvao na mobilizaciju i raspisana prije rata potjernica za mnom, bio pripadnik jedne grupa (sarađivali s HOS-om) koja je napravila žestoku svinjariju četaljima prije rata, fakultetski obrazovan i u ratu bio pripadnik jedne specijalne jedinice, a imam i rijetko ime i prezime.
Na tom "D" spisku je oko 6.500 ljudi. Ukupno na svim spiskovima je nešto preko 18.000 ljudi i svojevremno ih je neko izbacio na internet ali su uklonjeni.
Njihovo tužilaštvo ima spiskove svih pripadnika ARBiH i MUP RBiH iz vremena rata. Kroz dejtonske mehanizme dokopali su ga se ovi iz rs-a, a time i srbija(i rusija).
Svak ko je ustao protiv agresije na RBiH mora biti svjestan da je za njeg opasno odlazit u srbiju, crnu goru, rusiju, bjelorusiju, jermeniju i izrael, a ljudi sa "A" spiska bi morali zaobilaziti englesku i francusku.
:shock: :shock:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4797
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#48636 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

User avatar
BarbaDue
Posts: 63300
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48637 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BarbaDue »

Da se ja pitam, umjesto autoputa BG-SA duž lijeve obale Drine gradio bi se "kineski zid"!
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48638 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Upravo zato ne da dodo vojsku na granu :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48639 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Ne znam sta se cudimo, cijena koaliranja sa neprijateljima. Osim saopstenja za javnost nista drugo nisu u stanju da urade.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48640 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Ako Bošnjake nastave da vode bezkičmenjaci kao dosad u roku od dvije godine ovdje je novi rat, a naše komšije srbija i hrvatska će frontalno da nagrnu, da brane svoje. Bit će krvavo, a trakavica oko Haga je pokazala da se zločin ISPLATI.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#48641 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hajvan »

Ja mirno nechu nestat
User avatar
Thorgerson
Posts: 8483
Joined: 15/04/2015 11:26

#48642 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

daddy-kool wrote: 06/09/2021 19:42
palermo wrote: 06/09/2021 18:02

de, bolan.....pa i treba da glavni pravoslavni pop za BiH se ustoliči u Sarajevu....to samo znači da ti priznaje državu...

ne možeš stavljati znak jednakosti između dva potpuno različita događaja, onog na Cetinju i tog što bi se trebalo desiti u sarajevu...
:thumbup:

Dostojanstveno to ispratiti.
Upravo tako.

Bili smo dojanstveni u ratu, ne vidim zasto se sada ponasati drugacije.

Mi smi civilizovan narod, koji je totalno podcjenjen u evropskim krugovima. Kroz historiju smo pokazali da smo uvijek bili na strani dobra.

Ima li ista ljepse kad sjedis na kafi u gradu pa u 500m vidis popa, efendiju, bulu i casnu sestru. Nema puno gradova na svijetu da se s tim mogu pohvaliti.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#48643 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Piaty »

Thorgerson wrote: 13/09/2021 12:20
daddy-kool wrote: 06/09/2021 19:42

:thumbup:

Dostojanstveno to ispratiti.
Upravo tako.

Bili smo dojanstveni u ratu, ne vidim zasto se sada ponasati drugacije.

Mi smi civilizovan narod, koji je totalno podcjenjen u evropskim krugovima. Kroz historiju smo pokazali da smo uvijek bili na strani dobra.

Ima li ista ljepse kad sjedis na kafi u gradu pa u 500m vidis popa, efendiju, bulu i casnu sestru. Nema puno gradova na svijetu da se s tim mogu pohvaliti.
Ja bih dodao da nas nikad nije lozilo da se prikazemo takvim.

Sto se tice tog spiska, sjecam se da je moj susjed, ucitelj kd 60 kuka bio na njemu hahahaha...nije znao kako se puska drzi, a moj stari rahmetli nije bio na spisku, a skako po liniji 4 godine....hahaha koja je to zajebancija bila
User avatar
BarbaDue
Posts: 63300
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48644 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BarbaDue »

arman1 wrote: 13/09/2021 11:43 Ako Bošnjake nastave da vode bezkičmenjaci kao dosad u roku od dvije godine ovdje je novi rat, a naše komšije srbija i hrvatska će frontalno da nagrnu, da brane svoje. Bit će krvavo, a trakavica oko Haga je pokazala da se zločin ISPLATI.
Nema to ovi ne znaju eh da smo mi u poziciji...ni jedni ni drugi ni treći na znaju bleknuti u tom smislu. Ovdje je jedini izlaz i spas da svi do jednog mislimo isto. Još bitnije isto da radimo!!!

Tačka!!!
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48645 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

BarbaDue wrote: 13/09/2021 13:07
arman1 wrote: 13/09/2021 11:43 Ako Bošnjake nastave da vode bezkičmenjaci kao dosad u roku od dvije godine ovdje je novi rat, a naše komšije srbija i hrvatska će frontalno da nagrnu, da brane svoje. Bit će krvavo, a trakavica oko Haga je pokazala da se zločin ISPLATI.
Nema to ovi ne znaju eh da smo mi u poziciji...ni jedni ni drugi ni treći na znaju bleknuti u tom smislu. Ovdje je jedini izlaz i spas da svi do jednog mislimo isto. Još bitnije isto da radimo!!!

Tačka!!!
U roku od dvije godine i tako 20+ :lol:
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#48646 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

zavrzlama wrote: 06/09/2021 18:21 Vi raspravljate o modelima politickog uredjenja BIH,a zaboravljate da srbi u BIH idu do kraja u rusenju BIH ili svog bioloskog opstanka u istoj.. nema nazad,desavanja u CG su pokazala....

EU i zapad zele normalnu BIH ali sa zadovoljnim srbima i hrvatima,a zadovoljan srbin i hrvat(vecina istih) je zadovoljan samo kad je BIH nefunkcionalna ili je uopste nema...THE END.
Pa iz prve ruke samo čuo kako jedna žena govori da joj je penzija 180 maraka, i ovaj njoj ljutito odgovara pa zašto se od Dodika ne traže veće penzije, kako tako starije ljude mogu mučiti i tkd.

Ova se počela žaliti na strance, kako oni prvo ne mogu da žive a da im neko nameće odluke blablabla....

Nemojte se zavaraviti, ono na RTRS-u je 100% odraz slike većinskog mentalnog sklopa
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48647 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

90minut wrote: 14/09/2021 00:31
BarbaDue wrote: 13/09/2021 13:07

Nema to ovi ne znaju eh da smo mi u poziciji...ni jedni ni drugi ni treći na znaju bleknuti u tom smislu. Ovdje je jedini izlaz i spas da svi do jednog mislimo isto. Još bitnije isto da radimo!!!

Tačka!!!
U roku od dvije godine i tako 20+ :lol:
Pa sad se mnogo toga složilo što ide u prilog:

- Komšije se naoružavaju do zuba, sigurno ne za olimpijadu
- komšije konstantno vrše obavještajnu pripremu, više i ne taje da njihova gamad iz sis-a i bia-e 24/7 vršljaju po Bosni,
- ukoliko ne pokrenu još jedan "sveti rat" nagomilani socio-ekonomski problemi u njihovim prčijama će ih udariti kao bumerang najdalje za 5 godina,
- u nedostatku pametneg posla velik dio populacije se konstantno truje nacio-šovinističkim idejama i s tog aspekta situacija je "taman"
- ovaj jad od OS BiH je u stanju raspada tehnički, kadrovski, moralno i politički,
- MUP-ovi u večinski bošnjačkim sredinama su rastrzani i demotivisani unautrašnjim trzavicama i aferama
- MUP-ovi u večinski srpskim i hrvatskim sredinama su čvrsto pod kontrolom politike koja ima antibosanski smjer
- nikad veći procenat srba i hrvata nije bio antibosanski nastrojen, a postoje naznake da bi taj procenat mogao opadati
- konstantno iseljavanje najviše srba i hrvata ugrožava minimalnu kritičnu masu "topovskog mesa".
- bošnjaci nikad nisu bili više razjedinjeni i demotivirani za Bosansku stvar.

Iskreno bojim se da je pitanje dana kad bi moglo početi neko sranje. Kao prosječan građanin sigurno nemam pristup svim informacija, a nema se tu šta puno učinii ko pojedinac(osim spremit pasoš i zalihu Eura).
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#48648 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

arman1 wrote: 14/09/2021 11:34
90minut wrote: 14/09/2021 00:31

U roku od dvije godine i tako 20+ :lol:
Pa sad se mnogo toga složilo što ide u prilog:

- Komšije se naoružavaju do zuba, sigurno ne za olimpijadu
- komšije konstantno vrše obavještajnu pripremu, više i ne taje da njihova gamad iz sis-a i bia-e 24/7 vršljaju po Bosni,
- ukoliko ne pokrenu još jedan "sveti rat" nagomilani socio-ekonomski problemi u njihovim prčijama će ih udariti kao bumerang najdalje za 5 godina,
- u nedostatku pametneg posla velik dio populacije se konstantno truje nacio-šovinističkim idejama i s tog aspekta situacija je "taman"
- ovaj jad od OS BiH je u stanju raspada tehnički, kadrovski, moralno i politički,
- MUP-ovi u večinski bošnjačkim sredinama su rastrzani i demotivisani unautrašnjim trzavicama i aferama
- MUP-ovi u večinski srpskim i hrvatskim sredinama su čvrsto pod kontrolom politike koja ima antibosanski smjer
- nikad veći procenat srba i hrvata nije bio antibosanski nastrojen, a postoje naznake da bi taj procenat mogao opadati
- konstantno iseljavanje najviše srba i hrvata ugrožava minimalnu kritičnu masu "topovskog mesa".
- bošnjaci nikad nisu bili više razjedinjeni i demotivirani za Bosansku stvar.

Iskreno bojim se da je pitanje dana kad bi moglo početi neko sranje. Kao prosječan građanin sigurno nemam pristup svim informacija, a nema se tu šta puno učinii ko pojedinac(osim spremit pasoš i zalihu Eura).
Sranje će biti, samo teško je procijeniti kada jer će incijalnu odluku donijeti Rusija. Kao što ju je donijela i za CG, ona je ta koja će isforisrati krizu. Srbiji ipak ne odgovara rat, a šumnjaci se tu ne pitaju nikako. I nije baš sve crno za Bosnu, daleko od toga.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48649 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

daddy-kool wrote: 14/09/2021 14:17
arman1 wrote: 14/09/2021 11:34

Pa sad se mnogo toga složilo što ide u prilog:

- Komšije se naoružavaju do zuba, sigurno ne za olimpijadu
- komšije konstantno vrše obavještajnu pripremu, više i ne taje da njihova gamad iz sis-a i bia-e 24/7 vršljaju po Bosni,
- ukoliko ne pokrenu još jedan "sveti rat" nagomilani socio-ekonomski problemi u njihovim prčijama će ih udariti kao bumerang najdalje za 5 godina,
- u nedostatku pametneg posla velik dio populacije se konstantno truje nacio-šovinističkim idejama i s tog aspekta situacija je "taman"
- ovaj jad od OS BiH je u stanju raspada tehnički, kadrovski, moralno i politički,
- MUP-ovi u večinski bošnjačkim sredinama su rastrzani i demotivisani unautrašnjim trzavicama i aferama
- MUP-ovi u večinski srpskim i hrvatskim sredinama su čvrsto pod kontrolom politike koja ima antibosanski smjer
- nikad veći procenat srba i hrvata nije bio antibosanski nastrojen, a postoje naznake da bi taj procenat mogao opadati
- konstantno iseljavanje najviše srba i hrvata ugrožava minimalnu kritičnu masu "topovskog mesa".
- bošnjaci nikad nisu bili više razjedinjeni i demotivirani za Bosansku stvar.

Iskreno bojim se da je pitanje dana kad bi moglo početi neko sranje. Kao prosječan građanin sigurno nemam pristup svim informacija, a nema se tu šta puno učinii ko pojedinac(osim spremit pasoš i zalihu Eura).
Sranje će biti, samo teško je procijeniti kada jer će incijalnu odluku donijeti Rusija. Kao što ju je donijela i za CG, ona je ta koja će isforisrati krizu. Srbiji ipak ne odgovara rat, a šumnjaci se tu ne pitaju nikako. I nije baš sve crno za Bosnu, daleko od toga.
Meni teško da može biti crnje. Država za koju sam se borio, krvario i dao 4 godine života više ni pod razno nije država u kojoj moji potomci žele da žive. Sistem vrijednsti s kojim sam odrastao više ne postoji, a ni grad u kom sam odrastao više ne prepoznajem.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63300
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48650 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BarbaDue »

90minut wrote: 14/09/2021 00:31
BarbaDue wrote: 13/09/2021 13:07

Nema to ovi ne znaju eh da smo mi u poziciji...ni jedni ni drugi ni treći na znaju bleknuti u tom smislu. Ovdje je jedini izlaz i spas da svi do jednog mislimo isto. Još bitnije isto da radimo!!!

Tačka!!!
U roku od dvije godine i tako 20+ :lol:
Druže ti se smiješi koliko hoćeš ali ovo sto sam rekao je mnogo bitno. Alarm se davno uključio ali mnogi ne vide dalje od svog nosa.
Locked