Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#64776 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

Sada samo na gas i u najkraćem mogućem roku konstituisati i Dom naroda Federacije i da se pokrenu rokovi.

SDA/DF onda neka se odluče.
a) Opstrukcija odmah kroz prolongiranje formiranja kluba Bošnjaka i isticanja kandidata - uz rizik probijanja poslovničkog roka od 30 dana ili
b) kandidiranje u skladu sa poslovničkim rokovima, a opstrukcija i blokada kasnije kroz funkciju potpredsjednika FBiH.

Ja tipujem da će 'nako alavi pokušati i prvo i drugo.

Sve u svemu, državna vlast će se izgleda formirati prije Nove godine, a federalna tek krajem januara.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#64777 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Siguran sam da kladionice već imaju kvote
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#64778 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

U prevodu: Relaksirajmo odnose sve dok Čoviću ne isporučimo ono što je Bakir "izradio". :mrgreen:

Ko ne vidi da je u tome sva suština, ili je politički nepismen, naivan, ili je jednostavno zlonamjeran.

https://faktor.ba/vijest/covic-kaze-da- ... dao/182981
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#64779 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

sehohari wrote: 08/12/2022 20:41 Siguran sam da kladionice već imaju kvote
Avatar… :lol:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#64780 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Login77777 wrote: 08/12/2022 20:45
sehohari wrote: 08/12/2022 20:41 Siguran sam da kladionice već imaju kvote
Avatar… :lol:
Nisam mogao odoljeti :D

A i loto djevojka je ekstra
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#64781 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Trappist »

ma najbolje da za 4 godine par forumasa sa svojim idolima/sefovima posalju shmidtu listu ljudi koji trebaju biti delegati i da on njih odmah postavi, ne znam sto se trose milioni za izbore onda :D
cuj reagovat ce shmidt...svi drvlje i kamenje na njega sto je reagovao na dan izbora, a sad kad jednoj strani ne odgovara trenutna situacija daj opet mijenjaj ustav, sto niste toliko glasni bili da se mijenja dio za hrvate u DM ? Pjenite vala vise nego sda botovi kad je najavljeno da ce u opoziciju
Last edited by Trappist on 08/12/2022 20:47, edited 1 time in total.
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#64782 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

Spit_fire wrote: 08/12/2022 19:08
Bobi wrote: 08/12/2022 18:34 Ja u ovoj osmorci zajedno sa kradezeom ne vidim pametne glave da ista pokrene nabolje, dajte mi makar jedno ime daa vidim jel čemu :D ?
Kako ne vidis gledaj liste

Šta dalje radi osmorka? Osvježava političku scenu. Za članove Kolegija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH imenuju Denisa Zvizdića, Nebojšu Radmanovića i Marinka Čavaru. U odnosu na prethodni saziv Kolegija, to osvježenje na političkoj sceni zove se Marinko Čavara. Radmanović i Zvizdić su Parlamentom rukovodili i protekle četiri godine. Osvježenje nam slijedi i u Vijeću ministara BiH i Vladi Federacije BiH. Borjana Krišto će donijeti “vjetrove promjene” na nivou Bosne i Hercegovine, a Nermin Nikšić će biti osvježenje na političkoj sceni Federacije BiH. I Obavještajno-sigurnosna agencija će se profesionalizirati vraćanjem iz penzije Dodikovog kadra Riste Zarića kojeg čeka funkcija zamjenika direktora OSA i šefa operacija u toj špijunskoj agenciji. S tim novim vjetrovima ćemo, napokon, biti lišeni retrogradne SDA. Pa će umjesto kadrova te stranke, funkcije popuniti bivši kadrovi te stranke koji su, u međuvremenu, prošli čistilište i nakon tridesetogodišnjeg angažmana u SDA napuštanjem stranke postali pošteni.
Vracamo se u Jugoslaviu, jos samo da OSU utale i sve ce pod kontrolu u Bg.
Ista taktika kao i sa fudbalskim savezom. Nisu sjahali dok nisu skinuli Begica i doveli Vicu.. sad niko vise ne galami i ne buni se. Vremenom ce na sve pozicije postaviti dokazane srpsko-hrvatske nacionaliste koji su odaniji tim zemljama nego rodnoj grudi.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#64783 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Schmidt je pokazao da ima smisla za tajming, tako da bi mogle nove izmjene izbornih pravila 31.12. oko ponoci 8-)
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#64784 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

"Čović je kazao da je sa SDA 'puklo' jer je ova stranka "izigrala Mostarski sporazum iz 2020. godine koji je ovjeren uz medijaciju međunarodne zajednice."

E sad, ključno pitanje je ko na koji način tumači to famozno "legitimno predstavljanje", i da li to tumačenje mora obavezno da se poklapa sa Čovićevim i Milanovićevim halucinogenim vizijama. :gunjastajl:
Last edited by guruguru95 on 08/12/2022 20:59, edited 2 times in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#64785 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

sehohari wrote: 08/12/2022 20:46
Login77777 wrote: 08/12/2022 20:45
Avatar… :lol:
Nisam mogao odoljeti :D

A i loto djevojka je ekstra
:thumbup: :mrgreen: :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#64786 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Trappist wrote: 08/12/2022 20:46 ma najbolje da za 4 godine par forumasa sa svojim idolima/sefovima posalju shmidtu listu ljudi koji trebaju biti delegati i da on njih odmah postavi, ne znam sto se trose milioni za izbore onda :D
cuj reagovat ce shmidt...svi drvlje i kamenje na njega sto je reagovao na dan izbora, a sad kad jednoj strani ne odgovara trenutna situacija daj opet mijenjaj ustav, sto niste toliko glasni bili da se mijenja dio za hrvate u DM ? Pjenite vala vise nego sda botovi kad je najavljeno da ce u opoziciju
Kakav volšeban pokušaj vlastitog isključivanja iz navedene grupacije :D
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#64787 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Trappist wrote: 08/12/2022 20:46 ma najbolje da za 4 godine par forumasa sa svojim idolima/sefovima posalju shmidtu listu ljudi koji trebaju biti delegati i da on njih odmah postavi, ne znam sto se trose milioni za izbore onda :D
cuj reagovat ce shmidt...svi drvlje i kamenje na njega sto je reagovao na dan izbora, a sad kad jednoj strani ne odgovara trenutna situacija daj opet mijenjaj ustav, sto niste toliko glasni bili da se mijenja dio za hrvate u DM ? Pjenite vala vise nego sda botovi kad je najavljeno da ce u opoziciju
Fakat ne kontam kako ljudi ne misle malo unaprijed 4 godine.

Ova slika koja se stvara je grozna.
Bukvalno su u par sedmica napravili više grešaka nego Lagumdžija u cijelom mandatu.

Uništit će svaku alternativu SDA.
ford transit
Posts: 122
Joined: 12/04/2022 15:47

#64788 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ford transit »

Al Bake "zada" danas, odmah panika na sva zvona, kalkulacije, horsko demantovanje, stara poštenjačina na uslovnoj kazni Helez (još sitno broji) bota čitav dan. Odavno veće paničarenje, usplahirenost ne vidjeh. Cirkus Kolorado.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#64789 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Ujedno mi je i smiješno ako su bez pokrića radili sve ove stvari.

Mislim da je neko iz international community dao čvrste garancije.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#64790 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

512MB wrote: 08/12/2022 19:52
sajber87 wrote: 08/12/2022 19:39 Cinjenica je da sda df koalicija sa suzama u ocima masta da se strastveno baci covicu u zagrljaj. Forumski branioci prvo tu cinjenicu treba sebi da priznaju :D
Jesu SDA i DF pozicali osmorku na vlast bez Čovića i SNSDA?
Osam godina asikovali i lizali se sa covicem ovaj ih koristio maksimalno ojacao svoju poziciju zahvaljujuci katastrofalnim potezima sda df koalicije, sazvakao ih ispljunuo i sad ce da iskoristi sto ce biti u vlasti gdje ce iz te pozicije da reformise hdz a sda i df ostavio ga grcaju u prasini opozicije.Tuga je sta su nasi kvazi branioci bosni uradili zadnjih desetak godina
Last edited by sajber87 on 08/12/2022 20:55, edited 2 times in total.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#64791 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

sehohari wrote: 08/12/2022 20:53 Ujedno mi je i smiješno ako su bez pokrića radili sve ove stvari.

Mislim da je neko iz international community dao čvrste garancije.
Pa osmorka i ima garancije da ce biti na vlasti umjesto SDA, na nivou FBiH i BiH.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#64792 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Trappist »

Leverage wrote: 08/12/2022 20:49
Trappist wrote: 08/12/2022 20:46 ma najbolje da za 4 godine par forumasa sa svojim idolima/sefovima posalju shmidtu listu ljudi koji trebaju biti delegati i da on njih odmah postavi, ne znam sto se trose milioni za izbore onda :D
cuj reagovat ce shmidt...svi drvlje i kamenje na njega sto je reagovao na dan izbora, a sad kad jednoj strani ne odgovara trenutna situacija daj opet mijenjaj ustav, sto niste toliko glasni bili da se mijenja dio za hrvate u DM ? Pjenite vala vise nego sda botovi kad je najavljeno da ce u opoziciju
Kakav volšeban pokušaj vlastitog isključivanja iz navedene grupacije :D
kako da ne :thumbup: malo procitaj koji moj post pa se opet javi :thumbup:
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#64793 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Eo letim.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#64794 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

. Baja je doveo 50 000 ljudi u B.Luku i jasno porucio poljoprivredniku iz Njemacke da
mu mesetarenje u RS nece proci.
Cekamo SDA! :D
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#64795 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Daft Haruki »

Lug wrote: 08/12/2022 20:47
Spit_fire wrote: 08/12/2022 19:08

Kako ne vidis gledaj liste

Šta dalje radi osmorka? Osvježava političku scenu. Za članove Kolegija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH imenuju Denisa Zvizdića, Nebojšu Radmanovića i Marinka Čavaru. U odnosu na prethodni saziv Kolegija, to osvježenje na političkoj sceni zove se Marinko Čavara. Radmanović i Zvizdić su Parlamentom rukovodili i protekle četiri godine. Osvježenje nam slijedi i u Vijeću ministara BiH i Vladi Federacije BiH. Borjana Krišto će donijeti “vjetrove promjene” na nivou Bosne i Hercegovine, a Nermin Nikšić će biti osvježenje na političkoj sceni Federacije BiH. I Obavještajno-sigurnosna agencija će se profesionalizirati vraćanjem iz penzije Dodikovog kadra Riste Zarića kojeg čeka funkcija zamjenika direktora OSA i šefa operacija u toj špijunskoj agenciji. S tim novim vjetrovima ćemo, napokon, biti lišeni retrogradne SDA. Pa će umjesto kadrova te stranke, funkcije popuniti bivši kadrovi te stranke koji su, u međuvremenu, prošli čistilište i nakon tridesetogodišnjeg angažmana u SDA napuštanjem stranke postali pošteni.
Vracamo se u Jugoslaviu, jos samo da OSU utale i sve ce pod kontrolu u Bg.
Ista taktika kao i sa fudbalskim savezom. Nisu sjahali dok nisu skinuli Begica i doveli Vicu.. sad niko vise ne galami i ne buni se. Vremenom ce na sve pozicije postaviti dokazane srpsko-hrvatske nacionaliste koji su odaniji tim zemljama nego rodnoj grudi.
Pa eto Vico napravi osam terena. Jest da Borac svaku utakmicu se stima al Sarajlije mu lizu cmar.
Sto dovodi do zakljucka da iako Dodin covjek bolje upravlja savezom a Bosnjo lizedupac i nesposoban osim ukrast sebi.
Tako je to kroz istoriju od osmanlija i austrougara do sada.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#64796 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 08/12/2022 20:53
512MB wrote: 08/12/2022 19:52
Jesu SDA i DF pozicali osmorku na vlast bez Čovića i SNSDA?
Osam godina asikovali i lizali se sa covicem ovaj ih koristio maksimalno ojacao svoju poziciju zahvaljujuci katastrofalnim potezima sda df koalicije, sazvakao ih ispljunuo i sad ce da iskoristi sto ce biti u vlasti gdje ce iz te pozicije da reformise hdz a sda i df ostavio ga grcaju u prasini opozicije.Tuga je sta su nasi kvazi branioci bosni uradili zadnjih desetak godina
I sada HDZ sa stare prešao na novu radodajku da je taslači. I to ne dvije, nego osam njih. Harem. Možda je Dino ban, ali Čović je sultan :lol:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#64797 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Sto ste cucnuli? Treba malo i ustat :izet:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#64798 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kakotakonikako »

Leverage wrote: 08/12/2022 14:45
kakotakonikako wrote: 08/12/2022 12:08

Zasto sada izvrces pricu? Rekao si "E pa borio si se zato da ti SDA bude vječno na vlasti." sto je takva glupost a ociti nisi svjestan ( ili ne zelis biti ) sta si napisao i ne znas zasto sam se ja borio od 92-95 u Agresiji na Drzavu Bosnu i Hercegovinu.

:bih: :bih:
Pa, evo da se popravim, izborio si se za to da imaš SDA vječno u vlasti. To šta si ti želio nije više nikom bitno.
Opet iznosis pogresne stvari. Ja sam se izborio DA POSTOJI DRZAVA BOSNA I HERCEGOVINA :bih: a ne da neko ( bilo koja politicka opcija ) bude vjecno na vlasti.

To sto sam ja tada zelio a i sada zelim ( DRZAVA BOSNA I HERCEGOVINA :bih: ) bitno je i te kako meni a i svima patriotima. A ti imas pravo da iznosis svoje stavove, ali ih ne mozes trpati meni u usta kao moje.

:bih: :bih:
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#64799 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

Daft Haruki wrote: 08/12/2022 21:08
Lug wrote: 08/12/2022 20:47

Vracamo se u Jugoslaviu, jos samo da OSU utale i sve ce pod kontrolu u Bg.
Ista taktika kao i sa fudbalskim savezom. Nisu sjahali dok nisu skinuli Begica i doveli Vicu.. sad niko vise ne galami i ne buni se. Vremenom ce na sve pozicije postaviti dokazane srpsko-hrvatske nacionaliste koji su odaniji tim zemljama nego rodnoj grudi.
Pa eto Vico napravi osam terena. Jest da Borac svaku utakmicu se stima al Sarajlije mu lizu cmar.
Sto dovodi do zakljucka da iako Dodin covjek bolje upravlja savezom a Bosnjo lizedupac i nesposoban osim ukrast sebi.
Tako je to kroz istoriju od osmanlija i austrougara do sada.
vodi ga kuci.. kod Bosnja postoji kvalitetnijeg kadra nego na drugim stranama, a od osmanlija i austrougara nisu ni dosli do izrazaja..
Bosnjo je ko beton, bori se na vise frontova, kao u zadnjem ratu. Volio bih ove druge vidjeti na nasem mjestu, koliko bi izdrazali.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#64800 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Hakiz wrote: 08/12/2022 21:10
sajber87 wrote: 08/12/2022 20:53

Osam godina asikovali i lizali se sa covicem ovaj ih koristio maksimalno ojacao svoju poziciju zahvaljujuci katastrofalnim potezima sda df koalicije, sazvakao ih ispljunuo i sad ce da iskoristi sto ce biti u vlasti gdje ce iz te pozicije da reformise hdz a sda i df ostavio ga grcaju u prasini opozicije.Tuga je sta su nasi kvazi branioci bosni uradili zadnjih desetak godina
I sada HDZ sa stare prešao na novu radodajku da je taslači. I to ne dvije, nego osam njih. Harem. Možda je Dino ban, ali Čović je sultan :lol:
Jedino sto smo vidjeli je taslacenje sda df koalicije od strane hdz a, ostalo je cist futur i bujna masta onih koji ce u opoziciju :D
Locked