Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Thorgerson wrote: 05/12/2022 16:42 Ja apsolutno nemam problem da bilo koji politicar ode i u Banjaluku i u Mostar i sl.

Imam problem ako se to ne desava.

I sad imas jednog Komsica koji je hrvatski clan a da nogom nije krocio u Hercegovinu 3 mandata.

Pa dajte... i to vama ok.

I btw prica nepozeljan bla bla, nije bila od pocetka tako.

P.s. prestanite prenositi citate Vukana. Prica ono sto zelite cuti u federaciji. Poslusajte malo stavove doticnog. Ista prica
- nije bio genocid
- svi su cinili zlocine
- bosnjaci poceli rat ubili svata
- rs je drzava
Itd itd.

Naravno, nece vam to reci na Face tv. Ne jos. Polako.
A kad je covic bio u Sarajevu ili Tuzli...a da nije u prolazu?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

pici wrote: 05/12/2022 16:11 I covicu i dodiku je dogorilo do lakata, demografska slika je ko rengen aparat, ne mozes pobiti ako je snimljen kancer a kancer je demografska slika.Ni srba ni hrvata nejma kosto je bilo prije deset godina a bogami ni bosnjaka a i ostalih.Ko ce raditi, HAJTEK bOkirovi roboti, ma hajte molim vas.Ili ce pokrenuti procese prema EU i NATO integracijama ili ce nastaviti sa status quo polikitom i odvest sve u SFRnJemačku.Nema tu izmisljanja tople vode i pameti na rende kora.

Evo nek vrate sdO i bude sdns-hdz-sda vlast, ja vam garantujem da za deset godina nece imati za penzionog fonda, a HAJTEK robote mogu sebi nabiti u gujcu.Ovo ustavno ako ne rjese do 2030godine, ko ce biti vecina ovdje...HAJTEK roboti.
PDV i Registracije zarade tamam dobro za rahat patnju, ali covicevu i dodikovu
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Point. wrote: 05/12/2022 15:53 Išuta Nebojša Kulina Dinu momački.
Iako je prevrtljiv i neiskren, Bakir je bar imao malo dostojanstva, i nije puzao od Mostara do Laktaša, trčkarao za Čovićem i Dodikom za mrvice vlasti i govorio 'primi me, primi me' kao Nikšić, Konaković i ostala sarajevska osmorka.

U znak velikog pomirenja možda bi bio red da Dodik sa sobom i svitom povede i Konakovića u Beograd, ako nije velika gužva u avionu, da Konaković priupita Vučića smiju li Bećirević i Komšić do Tirane, ako se Željka Cvijanović slučajno predomisli, a onda sa Dodikom skupa produži do Zagreba i Milanovića, potvrđujući pokornost i Zagrebu nakon Beograda.

Što lidere Bošnjaka više gaze, ponižavaju i vrijeđaju, ne političare koji to često zaslužuju već cijeli narod, iznose uvrede o sapunu za Bošnjake, hodžama koje arlauču te gubitku ljepote Sarajeva zbog velikog broja džamija i munareta, to su lideri Bošnjaka bolji i pitomiji, više cijene one koji ih vrijeđaju, a preziru i zabijaju nož u leđa onima koji su korektni, žele normalizaciju odnosa. Ostaje da se vidi gdje će ih taj mazohizam i podaništvo sa jedne, te nekorektan odnos sa druge strane, na kraju odvesti. Ako se po jutru dan poznaje nema sumnje da će Osmorka vrlo brzo svojim ponašanjem izazvati gnjev svojih birača koje su iznevjerili", objavio je Vukanović u svom blogu.
:thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63429 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

nles wrote: 05/12/2022 16:16
Styling wrote: 05/12/2022 06:23

A, koji si sad pa ti? :shock:
Ja sam 'vamo jedan, sa dugim pamcenjem.
Znas onu aboridzansku poslovicu "znam te demokrato kad si minderpuza bio".
Tako se i ja sjecam tvog licnog kumira jos kad je bio mladi SDA jurisnik, kao Zaha r.a.
I, sta? Dino promijenio dres, zenu, pricu, uz to obavio umru (ili bijase hadzdz?) i objavio da ce on biti Bakir umjesto Bakira.
Samo, ja ne vjerujem da se ljudi mijenjaju. U najboljem slucaju, pretvaraju se.
Ja, i?
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Thorgerson wrote: 05/12/2022 16:42 Ja apsolutno nemam problem da bilo koji politicar ode i u Banjaluku i u Mostar i sl.

Imam problem ako se to ne desava.

I sad imas jednog Komsica koji je hrvatski clan a da nogom nije krocio u Hercegovinu 3 mandata.

Pa dajte... i to vama ok.

I btw prica nepozeljan bla bla, nije bila od pocetka tako.

P.s. prestanite prenositi citate Vukana. Prica ono sto zelite cuti u federaciji. Poslusajte malo stavove doticnog. Ista prica
- nije bio genocid
- svi su cinili zlocine
- bosnjaci poceli rat ubili svata
- rs je drzava
Itd itd.

Naravno, nece vam to reci na Face tv. Ne jos. Polako.
Evo ga , 1:1
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#63431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

Odlazak sda u vjecna lovista teze pada saloncima nego i samim sda simpatizerima....pametni ce skontati. ;-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#63432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

zavrzlama wrote: 05/12/2022 17:33 Odlazak sda u vjecna lovista teze pada saloncima nego i samim sda simpatizerima....pametni ce skontati. ;-)
pa ruka ruku milje , tridesetak godina skupa h haracenju budžeta nije ni cudo sto ovoliko kmece :mrgreen: :mrgreen: cim malo prodrmas baru odmah se vidi kakav se mulj na dnu skupio :lol: :lol: :lol:
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#63433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

asker wrote: 05/12/2022 16:32
sajber87 wrote: 05/12/2022 16:27

Ovo je u rangu rekao seselj da je 2 plus 2 jednako 4 . Seselj je dobar :lol: . Naravno da je ovakav cik katastrofa priznao pokradene izbore i podlozan politickim uticajima svejedno da li sad sda df sds pdp ili ranije snsd hdz sda. Cik mora biti nezavistan i raditi po zakonu a ne kako koja centrala stranke kaze. Ova odluka o listicu je dobra
Pise se nezavisan.

:bih:
Hvala na ispravci iako to nije sustina posta
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#63434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

meridiyan wrote: 05/12/2022 16:38
sajber87 wrote: 05/12/2022 16:27

Ovo je u rangu rekao seselj da je 2 plus 2 jednako 4 . Seselj je dobar :lol: . Naravno da je ovakav cik katastrofa priznao pokradene izbore i podlozan politickim uticajima svejedno da li sad sda df sds pdp ili ranije snsd hdz sda. Cik mora biti nezavistan i raditi po zakonu a ne kako koja centrala stranke kaze. Ova odluka o listicu je dobra
Svaka odluka koja ide nama u korist je dobra. Svaka koja nam ne odgovara je podlozna politickim uticajem.
:D
Dobra je sto se tice mogucnosti da ne dobije 4 i na mogucnost blokade, kakva je sa pravne strane ne znam. Zato su institucije kljucne za svako demokratsko drustvo da se ne bi desavalo da odluke zavise od volje grupe ili pojedinca
plavi_E
Posts: 6385
Joined: 18/10/2021 19:47

#63435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

palermo wrote: 05/12/2022 17:21
Evo ga , 1:1
Za cije?
:D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#63436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

plavi_E wrote: 05/12/2022 17:53
palermo wrote: 05/12/2022 17:21
Evo ga , 1:1
Za cije?
:D
Za legitimne
User avatar
Janjicar
Posts: 5446
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#63437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Janjicar »

General War wrote: 05/12/2022 17:00
Point. wrote: 05/12/2022 15:53 Išuta Nebojša Kulina Dinu momački.

:thumbup:
Zbog nas to on sve :lol: zbog promjena :lol:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#63438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Styling wrote: 05/12/2022 17:14
nles wrote: 05/12/2022 16:16

Ja sam 'vamo jedan, sa dugim pamcenjem.
Znas onu aboridzansku poslovicu "znam te demokrato kad si minderpuza bio".
Tako se i ja sjecam tvog licnog kumira jos kad je bio mladi SDA jurisnik, kao Zaha r.a.
I, sta? Dino promijenio dres, zenu, pricu, uz to obavio umru (ili bijase hadzdz?) i objavio da ce on biti Bakir umjesto Bakira.
Samo, ja ne vjerujem da se ljudi mijenjaju. U najboljem slucaju, pretvaraju se.
Ja, i?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vidim ja, stari habitus je ostao, samo zapretan naslagama demokratske spike.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#63439 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

512MB wrote: 05/12/2022 14:58 Dodik i Čović se štipaju za guzove, misle da sanjaju šta im Kifla sve nudi.
Ostat će Kifli za kifle.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#63440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Point. wrote: 05/12/2022 15:53 Išuta Nebojša Kulina Dinu momački.
Iako je prevrtljiv i neiskren, Bakir je bar imao malo dostojanstva, i nije puzao od Mostara do Laktaša, trčkarao za Čovićem i Dodikom za mrvice vlasti i govorio 'primi me, primi me' kao Nikšić, Konaković i ostala sarajevska osmorka.

U znak velikog pomirenja možda bi bio red da Dodik sa sobom i svitom povede i Konakovića u Beograd, ako nije velika gužva u avionu, da Konaković priupita Vučića smiju li Bećirević i Komšić do Tirane, ako se Željka Cvijanović slučajno predomisli, a onda sa Dodikom skupa produži do Zagreba i Milanovića, potvrđujući pokornost i Zagrebu nakon Beograda.

Što lidere Bošnjaka više gaze, ponižavaju i vrijeđaju, ne političare koji to često zaslužuju već cijeli narod, iznose uvrede o sapunu za Bošnjake, hodžama koje arlauču te gubitku ljepote Sarajeva zbog velikog broja džamija i munareta, to su lideri Bošnjaka bolji i pitomiji, više cijene one koji ih vrijeđaju, a preziru i zabijaju nož u leđa onima koji su korektni, žele normalizaciju odnosa. Ostaje da se vidi gdje će ih taj mazohizam i podaništvo sa jedne, te nekorektan odnos sa druge strane, na kraju odvesti. Ako se po jutru dan poznaje nema sumnje da će Osmorka vrlo brzo svojim ponašanjem izazvati gnjev svojih birača koje su iznevjerili", objavio je Vukanović u svom blogu.
:thumbup:

Svaka čast Nebojši što je prijateljski ukazao na mahane bošnjačkog političkog karaktera ali se možda radi i o mentalitetu naroda.
Žalosno je da ovi iz Osmorke ne mogu stati pred ogledalo pa da sagledaju realnu sliku o sebi, već mora Srbin iz srpske opozicije da ukaže na to kako su nisko pali. Naravno da on to govori i iz svog interesa ali tu više preteže gađenje prema takvima. To bi bilo kao da ljudi oko Zelenskog odu Putinu na noge i nude sve i svašta, a onda im neko od Rusa kaže "pa dobro neprijatelji smo ali kakvi ste to ljudi imate li imalo dostojanstva? ....
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

tandmand wrote: 05/12/2022 19:15
Point. wrote: 05/12/2022 15:53 Išuta Nebojša Kulina Dinu momački.

:thumbup:

Svaka čast Nebojši što je prijateljski ukazao na mahane bošnjačkog političkog karaktera ali se možda radi i o mentalitetu naroda.
Žalosno je da ovi iz Osmorke ne mogu stati pred ogledalo pa da sagledaju realnu sliku o sebi, već mora Srbin iz srpske opozicije da ukaže na to kako su nisko pali. Naravno da on to govori i iz svog interesa ali tu više preteže gađenje prema takvima. To bi bilo kao da ljudi oko Zelenskog odu Putinu na noge i nude sve i svašta, a onda im neko od Rusa kaže "pa dobro neprijatelji smo ali kakvi ste to ljudi imate li imalo dostojanstva? ....
:thumbup:
il dottore
Posts: 1443
Joined: 12/04/2014 20:35

#63442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by il dottore »

tandmand wrote: 05/12/2022 18:56
512MB wrote: 05/12/2022 14:58 Dodik i Čović se štipaju za guzove, misle da sanjaju šta im Kifla sve nudi.
Ostat će Kifli za kifle.
Mene hastra kad dolete sablje Islama iz Svedske i Austrije... da i nas ne potkace
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Janjicar wrote: 05/12/2022 18:17
General War wrote: 05/12/2022 17:00
:thumbup:
Zbog nas to on sve :lol: zbog promjena :lol:
Image
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#63444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

tandmand wrote: 05/12/2022 19:15
Point. wrote: 05/12/2022 15:53 Išuta Nebojša Kulina Dinu momački.

:thumbup:

Svaka čast Nebojši što je prijateljski ukazao na mahane bošnjačkog političkog karaktera ali se možda radi i o mentalitetu naroda.
Žalosno je da ovi iz Osmorke ne mogu stati pred ogledalo pa da sagledaju realnu sliku o sebi, već mora Srbin iz srpske opozicije da ukaže na to kako su nisko pali. Naravno da on to govori i iz svog interesa ali tu više preteže gađenje prema takvima. To bi bilo kao da ljudi oko Zelenskog odu Putinu na noge i nude sve i svašta, a onda im neko od Rusa kaže "pa dobro neprijatelji smo ali kakvi ste to ljudi imate li imalo dostojanstva? ....
Vukanovic to govori samo iz razloga sto se plasi da ce dodik svojom politikom unistiti rs. Cinjenica da je rs postao diktatura jednog covjeka da je korupcija usla u svaku poru drustva a dugorocno ce dovesti do urusavanja entiteta. Vukanovic je posten covjek nije lopov ali ove njegove izjave su samo iz straha da rs ne propadne, jer on zna da je ovakav dodikov rezim spreman da potpise sve sto zapad kaze da bi ostao na vlasti. Naravno to bi predstavio u medijima kao pobjedu. Zato dodik sa 3 umjesto 4 u domu naroda moze biti korisniji za probosansku stranu jer nije siguran u vlasti
Last edited by sajber87 on 05/12/2022 19:31, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

sajber87 wrote: 05/12/2022 19:29
tandmand wrote: 05/12/2022 19:15
:thumbup:

Svaka čast Nebojši što je prijateljski ukazao na mahane bošnjačkog političkog karaktera ali se možda radi i o mentalitetu naroda.
Žalosno je da ovi iz Osmorke ne mogu stati pred ogledalo pa da sagledaju realnu sliku o sebi, već mora Srbin iz srpske opozicije da ukaže na to kako su nisko pali. Naravno da on to govori i iz svog interesa ali tu više preteže gađenje prema takvima. To bi bilo kao da ljudi oko Zelenskog odu Putinu na noge i nude sve i svašta, a onda im neko od Rusa kaže "pa dobro neprijatelji smo ali kakvi ste to ljudi imate li imalo dostojanstva? ....
Vukanovic to govori samo iz razloga sto se plasi da ce dodik svojom politikom unistiti rs. Cinjenica da je rs postao diktatura jednog covjeka da je korupcija usla u svaku poru drustva a dugorocno ce dovesti do urusavanja entiteta. Vukanovic je posten covjek nije lopov ali ove njegove izjave su samo iz straha da rs ne propadne, jer on zna da je ovakav dodikov rezim spreman da potpise sve sto zapad kaze da bi ostao na vlasti. Naravno to bi predstavio u medijima kao pobjedu. Zato dodik sa 3 umjesto 4 u domu naroda moze biti korisniji za probosansku stranu
Je li sta slagao?
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#63446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Lik se ovdje godinama predstavlja kao neki urbani Tuzlak, a vidi ga sad kako botuje za SDA :lol:

Maske su pale, car je go :D
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#63447 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

General War wrote: 05/12/2022 19:30
sajber87 wrote: 05/12/2022 19:29

Vukanovic to govori samo iz razloga sto se plasi da ce dodik svojom politikom unistiti rs. Cinjenica da je rs postao diktatura jednog covjeka da je korupcija usla u svaku poru drustva a dugorocno ce dovesti do urusavanja entiteta. Vukanovic je posten covjek nije lopov ali ove njegove izjave su samo iz straha da rs ne propadne, jer on zna da je ovakav dodikov rezim spreman da potpise sve sto zapad kaze da bi ostao na vlasti. Naravno to bi predstavio u medijima kao pobjedu. Zato dodik sa 3 umjesto 4 u domu naroda moze biti korisniji za probosansku stranu
Je li sta slagao?
Za bakira dostojanstvo trckaranje itd. Naibolje ce u bosni proci onaj narod koji se prvi oslobodi svojih nacionalista tj poznatih vladajucih stranaka
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#63448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 05/12/2022 19:33 ...Naibolje ce u bosni proci onaj narod koji se prvi oslobodi svojih nacionalista tj poznatih vladajucih stranaka
Ko se prvi i jedini odrekao svojih nacionalista? Bošnjaci (pokušavaju).

Da vidimo dosadašnji rezultat:

Srpski nacionalizam - 49 % teritorije BiH.

Hrvatski nacionalizam - svi im idu na poklonjenje za vlast.

Bošnjački nacionalizam i/ili odricanje od njega - HDZ i SNSD nezaobilazni faktori.

Meni se čini da u citiranoj izjavi nešto ne štima, ali vjerovatno griješim.

Da ne se pogrešno ne shvati, bio bih sretan da je ta izjava tačna, ali kao što to pesnik reče
Ali ali (avaj!) ali
Zar se ovaj dečko šali
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#63449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sociolog »

Evo Campare na Spici na TvSa.
Ovaj tip ce predati sve sto mu HDZ trazi.
Moramo raditi na kompromisu radi predpristupjih fondova.

Ovaj ce sve sarnuti radi ovih fondova EU.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#63450 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by doktor78 »

Leverage wrote: 05/12/2022 19:31 Lik se ovdje godinama predstavlja kao neki urbani Tuzlak, a vidi ga sad kako botuje za SDA :lol:

Maske su pale, car je go :D
I ja gledam, svojim očima ne vjerujem :lol: :lol: :lol:
Čak mislim da je i na temi o Ukrajini šiljio za Ruse. Možda neki kadirovac :mrgreen:
Locked