Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#87801 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

512MB wrote: 20/03/2023 21:03
mirza_15 wrote: 20/03/2023 20:35 https://www.klix.ba/vijesti/bih/iz-beci ... /230320186



Kakav je Željko lažov i populista. Krivo patrioti što je budžet povećan jer oni to nisu mogli. Krivo mu i što je budžet za OS povećan 30% a oni ga smanjivali. I još ima obraza da kaže da neće da potpiše jer nije povećano, nema operativnih sredstava.... Kakav bezobrazluk i očita laž.

Da ne zaboravim k njevu stranku SDA koja slično komentariše.
Pišaju vam se partneri po vugla, nemate na to komentar?
Još nisi došao do Dilan Doga?
A_A_AKCIJA
Posts: 5885
Joined: 16/11/2009 02:54

#87802 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 18:58
BHCluster wrote: 20/03/2023 18:30
Kompromis?!?
Sve što si napisao ima smisla, ako je trojka uradila nešto mimo dogovora i prakse koja traje od Daytona do danas.

Ako mi dokažeš da je nešto bilo bolje, a Trojka to pogoršala, ja ću se posuti pepelom.

Evo, navedi mi kada je zadnji put povećan budžet države?

Kada je povećan budžet OS za 90 miliona?

Kada je prošla vlast osporila nekog od sumnjivih likova poput Nešića? Jel to nismo imali četničke vojvode kao ministre i članove predsjedništva?

Daj mi primjer kada je u proteklih dvije decenije SDA osporila i tražila da neki ministar iz srpske kvote ne bude izabran i da je uspjela u tome.

Za Europol ti javim, nisam još dobio info.

Naivna i dječija podvala je Trojki zamjerati praksu koja postoji decenijama. Već smo to prošli sa genijalnim DF prijedlozima da Trojka predlaže Bošnjake ministre po popisu. Da bi trebao odnos ministara u VM biti kao i odnos naroda u BiH. Iako nikada nije bio niti je mogao biti, ali je bilo bitno da se pljune i slaže, da se ocrne novi koji rade bukvalno isto, jer moraju zbog zakona.

Pa se poslije ispostavilo da je regulirano zakonom i Lajčakovim amandmanima.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#87803 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 20:53
archi_a wrote: 20/03/2023 17:46 Problem je, a to znaju oni koji prate problematiku OS BiH je što ovaj budžet ne prati agendu do 2027 godine
Za koji period je usvojena ta agenda?
Imamo li je negdje pogledati?
Je li se implementirala u prošlim budžetima?

Ne znam materiju, pa te pitam jer te se sjećam sa teme OS
Ja se tebe ne sjećam.
Država BiH 2017. godine preuzela je obavezu da u modernizaciju OSBiH od 2017. do 2027. godine uloži 500 milijuna KM. Odbijte dvije godine kovida kada je budžet bio na privremenom finansiranju. Od ulaganja do sada je uloženo 7,5 miliona dolara u nabavku helikoptera koji su već stigli. Ulagano je po 1.5-2 miliona godišnje do sad, uz konstantnu opstrukciju i nepoštivanje preuzetih obaveza po knjizi odbrane, bevanda koji je odbijao potpisivanje budžeta upravo na ovim stavkama, majkićke, špirića. Ministar Podžić konstantno je trubio kako je budžet za obranu nedovoljan, kako se ne poštuju obaveze, lobirao kod partnera, dogovarao sredstva i donacije koje su stizale konstantnu. Od helikoptera, inžinjerijskih vozila, saniteta do humwee-a, obnavljanja objekata boravka i stražarskih mjesta, osiguranja lokacija skladišta. Opremanje iako uz sve moguće blokade usporeno, nikad nije zaustavljeno.
Ovi danas ne da SKREĆU PAŽNJU NA TO već hvale budžet i da su napravili pravu stvar. Nazivajte stvari pravim imenom za početak, niko više ne očekuje od vas! Dojahali ste na priči da ste vi bolji, novi i da su vaši programski partneri (hdz i snsd) sa kojima se grlite dobri momci koji su bili onakvi kakvi su bili zato što su ih sda i df konstantno lagali i varali. Prvi put, od vremena agresije sam vidio i doživio da u vinskom podrumu neko sa ove probosanske strane srdačno nabacuje i pada u zagrljaj miloradu dodiku, bali po njemu ko po bratu rođenom najdražem, a koji isti dan vrijeđa i bošnjake i državu Bosnu i Hercegovinu. I nikakav problem ni reakcije nema na to. Prvi put u životu sam doživio tumačenje uživo da je "političko Sarajevo" ustvari krivo za sve što se dešava u BiH, a dok su to oni koji godinama blokiraju sve živo što ima veze sa državom Bosne i Hercegovine tvrdili, lica iz trojke su plazila jezik, smješkali se iz pozadine i šutili! To je nenormalno. Nazivajte stvari pravim imenom za početak, niko vam ne traži više.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#87804 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 21:12
archi_a wrote: 20/03/2023 18:58
Kompromis?!?
Sve što si napisao ima smisla, ako je trojka uradila nešto mimo dogovora i prakse koja traje od Daytona do danas.

Ako mi dokažeš da je nešto bilo bolje, a Trojka to pogoršala, ja ću se posuti pepelom.

Evo, navedi mi kada je zadnji put povećan budžet države?

Kada je povećan budžet OS za 90 miliona?

Kada je prošla vlast osporila nekog od sumnjivih likova poput Nešića? Jel to nismo imali četničke vojvode kao ministre i članove predsjedništva?

Daj mi primjer kada je u proteklih dvije decenije SDA osporila i tražila da neki ministar iz srpske kvote ne bude izabran i da je uspjela u tome.

Za Europol ti javim, nisam još dobio info.

Naivna i dječija podvala je Trojki zamjerati praksu koja postoji decenijama. Već smo to prošli sa genijalnim DF prijedlozima da Trojka predlaže Bošnjake ministre po popisu. Da bi trebao odnos ministara u VM biti kao i odnos naroda u BiH. Iako nikada nije bio niti je mogao biti, ali je bilo bitno da se pljune i slaže, da se ocrne novi koji rade bukvalno isto, jer moraju zbog zakona.

Pa se poslije ispostavilo da je regulirano zakonom i Lajčakovim amandmanima.
Totalno pogešan narativ je uveden upravo sad. Trojkaši upravo govore o kvotama srba, hrvata i bošnjaka kao nečem nedodirljivom, što nije tačno, jer bez obzira što raspodjela ide po kvotama za sva imena moraju glasati svi. Do sad smo čuli:"nešić je prijedlog milorada i mi nismo mogli ništa uraditi. Čavara je prijedlog hdz-a i mi smo morali popiti gorku pilulu. Evo i obrad ide za šefa misije BiH pri EU." :-) heeeeej čovječe.
A sad da vratimo malo film, i da spomenemo prijedlog nikole poplašena. Da, srbi su imali tu poziciju i davali su svog kandidata. Na kraju poplašen nije prošao. Srušili su ga upravo bećirović i kompanija. Ista kompanija koja je i sada mogla srušiti i nešića i čavaru. Jednostavno reći:"nešić ne može za ministra jebene sigurnosti, zbog poruka u predizbornim spotovima, zbog izjava zabilježenih samo par dana prije u emisiji na ftv-u u kojoj jasno kaže da BiH nije njegova zemlja i da će se truditi da među prvima dobije pasoš rs-a kada za to dođe vrijeme. Čavara ne može jer je na crnoj listi. Da, imate kvotu da predložite kandidate iz vaših redova ali to ne mogu biti ovi". Ali, znate šta, onda bi se klimale stolice imenima sa ove strane. I zato nisu to uradili. Svjesno su glasali za najgore prijedloge da bi bili pušteni da se uvale u fotelje. Meni je to dovoljno za sva vremena. Nit su novi, nit su bolji kako su za sebe tvrdili bacajući drvlje i kamenje samo na sda i df čije fotelje su htjeli da preuzmu. To nije borba za BiH, to he borba za djelić vlasti, građanske opcije al samo u bošnjačkoj kvoti. Nit su bolji nit znaju bolje, samo su još tiši, jer trguju, dok se secesionisti naslađuju.
Naravno, ovo ti neće biti dovoljmo da se pospeš pepelom. ;)
Last edited by archi_a on 20/03/2023 21:53, edited 4 times in total.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#87805 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Ma samo smaci SDA.. Prvo osloboditi Bosnjake tih sotona, a onda krenuti u ostale bitke..
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#87806 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

laik1981 wrote: 20/03/2023 21:48 Ma samo smaci SDA.. Prvo osloboditi Bosnjake tih sotona, a onda krenuti u ostale bitke..
Pa smaknite, šta čekate? Ima vas 3x više.

3x više+Šmit+hambasade+Amerika,
a vi i dalje cvilite dok Karamatić prska. :lol:
A_A_AKCIJA
Posts: 5885
Joined: 16/11/2009 02:54

#87807 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 21:30
A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 20:53

Za koji period je usvojena ta agenda?
Imamo li je negdje pogledati?
Je li se implementirala u prošlim budžetima?

Ne znam materiju, pa te pitam jer te se sjećam sa teme OS
Ja se tebe ne sjećam.
Država BiH 2017. godine preuzela je obavezu da u modernizaciju OSBiH od 2017. do 2027. godine uloži 500 milijuna KM. Odbijte dvije godine kovida kada je budžet bio na privremenom finansiranju. Od ulaganja do sada je uloženo 7,5 miliona dolara u nabavku helikoptera koji su već stigli. Ulagano je po 1.5-2 miliona godišnje do sad, uz konstantnu opstrukciju i nepoštivanje preuzetih obaveza po knjizi odbrane, bevanda koji je odbijao potpisivanje budžeta upravo na ovim stavkama, majkićke, špirića. Ministar Podžić konstantno je trubio kako je budžet za obranu nedovoljan, kako se ne poštuju obaveze, lobirao kod partnera, dogovarao sredstva i donacije koje su stizale konstantnu. Od helikoptera, inžinjerijskih vozila, saniteta do humwee-a, obnavljanja objekata boravka i stražarskih mjesta, osiguranja lokacija skladišta. Opremanje iako uz sve moguće blokade usporeno, nikad nije zaustavljeno.
Ovi danas ne da SKREĆU PAŽNJU NA TO već hvale budžet i da su napravili pravu stvar. Nazivajte stvari pravim imenom za početak, niko više ne očekuje od vas! Dojahali ste na priči da ste vi bolji, novi i da su vaši programski partneri (hdz i snsd) sa kojima se grlite dobri momci koji su bili onakvi kakvi su bili zato što su ih sda i df konstantno lagali i varali. Prvi put, od vremena agresije sam vidio i doživio da u vinskom podrumu neko sa ove probosanske strane srdačno nabacuje i pada u zagrljaj miloradu dodiku, bali po njemu ko po bratu rođenom najdražem, a koji isti dan vrijeđa i bošnjake i državu Bosnu i Hercegovinu. I nikakav problem ni reakcije nema na to. Prvi put u životu sam doživio tumačenje uživo da je "političko Sarajevo" ustvari krivo za sve što se dešava u BiH, a dok su to oni koji godinama blokiraju sve živo što ima veze sa državom Bosne i Hercegovine tvrdili, lica iz trojke su plazila jezik, smješkali se iz pozadine i šutili! To je nenormalno. Nazivajte stvari pravim imenom za početak, niko vam ne traži više.
Ok, hajmo digitron u ruke.

500 miliona podijeli na 10 godina (2017-2027), 50 miliona godišnje je dogovoreno ulaganje.

Dakle, u proteklih šest godina, trebalo je biti uloženo 6* 50 miliona, odnosno 300 miliona KM.

OK, korona, privremeno financiranje (a zapravo nije nego HDZ blokada koju nisu znali riješiti), oduzećemo 100 miliona, pa nam ostane 200.000.000 KM.

Ako je uloženo 7.5+(1.5*4), onda ćemo oduzeti od tih 200 još desetak-petnaest miliona.

E ti nam odgovori, gdje je 185 miliona koje su Željko, Bakir, Šefik, dogovorili, potpisali? Jel Trojka kriva za to? Zašto to nije uloženo, ako je dogovoreno? 185 miliona, ako je TEBI vjerovati.

Dođe Trojka, dogovori u prvih pedeset dana povećanje za 90 miliona, dakle, pola od ove cifre koja je dogovorena za šest godina što Željko i Bakir nisu odradili, odnosno DUPLO više od tih planiranih 50ak miliona godišnje tom agendom, i oni ne valjaju?

Jarane, matematika je neumoljiva. Okani se šuplje sa vinskim podrumima i narativima, neopipljivom SDA propagandom.

Ti ovdje pljuješ po nečemu što je nebo i zemlja razlika u odnosu na proteklih šest godina. I to po tvojim podacima.

E haj mi lijepo ove brojke prokomenntariši.
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#87808 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

laik1981 wrote: 20/03/2023 21:48 Ma samo smaci SDA.. Prvo osloboditi Bosnjake tih sotona, a onda krenuti u ostale bitke..
U kojem vi filmu živite Bog te mazo. Ispravi me ako griješim al zar nije sda stranka sa najviše glasova od Bošnjaka i šta bi manjina što se ufurala u sda b tim zvani NiP sad oslobađala?

Dok SNSD ekipa sve glasnije zagovara secionizam i piša po Bošnjacima kako stigne a ni HNS partneri nisu ništa bolji, no njima pisnuti ne smijete.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10709
Joined: 27/04/2021 22:52

#87809 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 21:57
archi_a wrote: 20/03/2023 21:30
Ja se tebe ne sjećam.
Država BiH 2017. godine preuzela je obavezu da u modernizaciju OSBiH od 2017. do 2027. godine uloži 500 milijuna KM. Odbijte dvije godine kovida kada je budžet bio na privremenom finansiranju. Od ulaganja do sada je uloženo 7,5 miliona dolara u nabavku helikoptera koji su već stigli. Ulagano je po 1.5-2 miliona godišnje do sad, uz konstantnu opstrukciju i nepoštivanje preuzetih obaveza po knjizi odbrane, bevanda koji je odbijao potpisivanje budžeta upravo na ovim stavkama, majkićke, špirića. Ministar Podžić konstantno je trubio kako je budžet za obranu nedovoljan, kako se ne poštuju obaveze, lobirao kod partnera, dogovarao sredstva i donacije koje su stizale konstantnu. Od helikoptera, inžinjerijskih vozila, saniteta do humwee-a, obnavljanja objekata boravka i stražarskih mjesta, osiguranja lokacija skladišta. Opremanje iako uz sve moguće blokade usporeno, nikad nije zaustavljeno.
Ovi danas ne da SKREĆU PAŽNJU NA TO već hvale budžet i da su napravili pravu stvar. Nazivajte stvari pravim imenom za početak, niko više ne očekuje od vas! Dojahali ste na priči da ste vi bolji, novi i da su vaši programski partneri (hdz i snsd) sa kojima se grlite dobri momci koji su bili onakvi kakvi su bili zato što su ih sda i df konstantno lagali i varali. Prvi put, od vremena agresije sam vidio i doživio da u vinskom podrumu neko sa ove probosanske strane srdačno nabacuje i pada u zagrljaj miloradu dodiku, bali po njemu ko po bratu rođenom najdražem, a koji isti dan vrijeđa i bošnjake i državu Bosnu i Hercegovinu. I nikakav problem ni reakcije nema na to. Prvi put u životu sam doživio tumačenje uživo da je "političko Sarajevo" ustvari krivo za sve što se dešava u BiH, a dok su to oni koji godinama blokiraju sve živo što ima veze sa državom Bosne i Hercegovine tvrdili, lica iz trojke su plazila jezik, smješkali se iz pozadine i šutili! To je nenormalno. Nazivajte stvari pravim imenom za početak, niko vam ne traži više.
Ok, hajmo digitron u ruke.

500 miliona podijeli na 10 godina (2017-2027), 50 miliona godišnje je dogovoreno ulaganje.

Dakle, u proteklih šest godina, trebalo je biti uloženo 6* 50 miliona, odnosno 300 miliona KM.

OK, korona, privremeno financiranje (a zapravo nije nego HDZ blokada koju nisu znali riješiti), oduzećemo 100 miliona, pa nam ostane 200.000.000 KM.

Ako je uloženo 7.5+(1.5*4), onda ćemo oduzeti od tih 200 još desetak-petnaest miliona.

E ti nam odgovori, gdje je 185 miliona koje su Željko, Bakir, Šefik, dogovorili, potpisali? Jel Trojka kriva za to? Zašto to nije uloženo, ako je dogovoreno? 185 miliona, ako je TEBI vjerovati.

Dođe Trojka, dogovori u prvih pedeset dana povećanje za 90 miliona, dakle, pola od ove cifre koja je dogovorena za šest godina što Željko i Bakir nisu odradili, odnosno DUPLO više od tih planiranih 50ak miliona godišnje tom agendom, i oni ne valjaju?

Jarane, matematika je neumoljiva. Okani se šuplje sa vinskim podrumima i narativima, neopipljivom SDA propagandom.

Ti ovdje pljuješ po nečemu što je nebo i zemlja razlika u odnosu na proteklih šest godina. I to po tvojim podacima.

E haj mi lijepo ove brojke prokomenntariši.
Normalno da ti nece odgovoriti na ovo brojke jer kad je bilo u prethodnim godinama kukati ne daju nam srbi i hrvati pare za osbih , a to je sve bila sarena laza da se sakrije nerad SDF kmek patriota :lol: :lol: :lol: , i sad kad mu je propala ta prica ovo je izdaja i ubleha jer se dokazalo da se moze a da se samo stolica mora zagrijati i prionuti na posao :zjev:
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#87810 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Nije kriva trojka, već upravo ovi sa kojima trojka pravi "nikad viđenu priču i koaliciju u prijateljstvu, razumjevanju, programima i relaksaciji", koji su ustvari dobri momci al je kriminalna sda i kriminalni df koristio njihovu dobrotu i pravio probleme u Bosni i Hercegovini, koja bi bila najuspješnija država na balkanu samo da nije bilo sda i df-a, kako su poručivali likovi iz trojke.
Da li ste vi normalni? :-)

Nema tog digitrona i tog objašnjenja koje vama može pomoći.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10709
Joined: 27/04/2021 22:52

#87811 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Point. wrote: 20/03/2023 22:03
laik1981 wrote: 20/03/2023 21:48 Ma samo smaci SDA.. Prvo osloboditi Bosnjake tih sotona, a onda krenuti u ostale bitke..
U kojem vi filmu živite Bog te mazo. Ispravi me ako griješim al zar nije sda stranka sa najviše glasova od Bošnjaka i šta bi manjina što se ufurala u sda b tim zvani NiP sad oslobađala?

Dok SNSD ekipa sve glasnije zagovara secionizam i piša po Bošnjacima kako stigne a ni HNS partneri nisu ništa bolji, no njima pisnuti ne smijete.
zivimo u parlamentarnoj demokratiji a ne u sda minder drzavi gdje nijee broj glasova presudan , nije nego koliko ruka imas na kraju to je jedino bitno a brojem glasova se samo služe da bacaju ublehe :lol:

al kako ofirno nisam za sda , ali sda je jednako bosnjaci :cry:
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#87812 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebozemlja »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:05 Nije kriva trojka, već upravo ovi sa kojima trojka pravi "nikad viđenu priču i koaliciju u prijateljstvu, razumjevanju, programima i relaksaciji", koji su ustvari dobri momci al je kriminalna sda i kriminalni df koristio njihovu dobrotu i pravio probleme u Bosni i Hercegovini, koja bi bila najuspješnija država na balkanu samo da nije bilo sda i df-a, kako su poručivali likovi iz trojke.
Da li ste vi normalni? :-)

Nema tog digitrona i tog objašnjenja koje vama može pomoći.
Jasno je da ljudi vođeni ideologijom bježe od digitrona, tih nekih vazda nezgodnih brojeva i činjenica.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10709
Joined: 27/04/2021 22:52

#87813 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:05 Nije kriva trojka, već upravo ovi sa kojima trojka pravi "nikad viđenu priču i koaliciju u prijateljstvu, razumjevanju, programima i relaksaciji", koji su ustvari dobri momci al je kriminalna sda i kriminalni df koristio njihovu dobrotu i pravio probleme u Bosni i Hercegovini, koja bi bila najuspješnija država na balkanu samo da nije bilo sda i df-a, kako su poručivali likovi iz trojke.
Da li ste vi normalni? :-)

Nema tog digitrona i tog objašnjenja koje vama može pomoći.
al zato na digitronu 100 miliona je 100 miliona :izet: :izet: 8-) :lol:
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#87814 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Oslabili su kako im je Osmica odleprsao iz OSA-e.. Vise i ne pokusavaju upakovati nebuloze koje mlate..
A_A_AKCIJA
Posts: 5885
Joined: 16/11/2009 02:54

#87815 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 21:44
A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 21:12

Sve što si napisao ima smisla, ako je trojka uradila nešto mimo dogovora i prakse koja traje od Daytona do danas.

Ako mi dokažeš da je nešto bilo bolje, a Trojka to pogoršala, ja ću se posuti pepelom.

Evo, navedi mi kada je zadnji put povećan budžet države?

Kada je povećan budžet OS za 90 miliona?

Kada je prošla vlast osporila nekog od sumnjivih likova poput Nešića? Jel to nismo imali četničke vojvode kao ministre i članove predsjedništva?

Daj mi primjer kada je u proteklih dvije decenije SDA osporila i tražila da neki ministar iz srpske kvote ne bude izabran i da je uspjela u tome.

Za Europol ti javim, nisam još dobio info.

Naivna i dječija podvala je Trojki zamjerati praksu koja postoji decenijama. Već smo to prošli sa genijalnim DF prijedlozima da Trojka predlaže Bošnjake ministre po popisu. Da bi trebao odnos ministara u VM biti kao i odnos naroda u BiH. Iako nikada nije bio niti je mogao biti, ali je bilo bitno da se pljune i slaže, da se ocrne novi koji rade bukvalno isto, jer moraju zbog zakona.

Pa se poslije ispostavilo da je regulirano zakonom i Lajčakovim amandmanima.
Totalno pogešan narativ je uveden upravo sad. Trojkaši upravo govore o kvotama srba, hrvata i bošnjaka kao nečem nedodirljivom, što nije tačno, jer bez obzira što raspodjela ide po kvotama za sva imena moraju glasati svi. Do sad smo čuli:"nešić je prijedlog milorada i mi nismo mogli ništa uraditi. Čavara je prijedlog hdz-a i mi smo morali popiti gorku pilulu. Evo i obrad ide za šefa misije BiH pri EU." :-) heeeeej čovječe.
A sad da vratimo malo film, i da spomenemo prijedlog nikole poplašena. Da, srbi su imali tu poziciju i davali su svog kandidata. Na kraju poplašen nije prošao. Srušili su ga upravo bećirović i kompanija. Ista kompanija koja je i sada mogla srušiti i nešića i čavaru. Jednostavno reći:"nešić ne može za ministra jebene sigurnosti, zbog poruka u predizbornim spotovima, zbog izjava zabilježenih samo par dana prije u emisiji na ftv-u u kojoj jasno kaže da BiH nije njegova zemlja i da će se truditi da među prvima dobije pasoš rs-a kada za to dođe vrijeme. Čavara ne može jer je na crnoj listi. Da, imate kvotu da predložite kandidate iz vaših redova ali to ne mogu biti ovi". Ali, znate šta, onda bi se klimale stolice imenima sa ove strane. I zato nisu to uradili. Svjesno su glasali za najgore prijedloge da bi bili pušteni da se uvale u fotelje. Meni je to dovoljno za sva vremena. Nit su novi, nit su bolji kako su za sebe tvrdili bacajući drvlje i kamenje samo na sda i df čije fotelje su htjeli da preuzmu. To nije borba za BiH, to he borba za djelić vlasti, građanske opcije al samo u bošnjačkoj kvoti. Nit su bolji nit znaju bolje, samo su još tiši, jer trguju, dok se secesionisti naslađuju.
Naravno, ovo ti neće biti dovoljmo da se pospeš pepelom. ;)
Naravno da neće jer nije istina.

OHR je smijenio Poplašena.

A SDA je progutala:

Šarovića, četničkog vojvodu
Paravca, četnika
Krajišnika ratnog zločinca
Jadranka Prlića, ratnog zločinca
Špirića kriminalca

Nećeš i ne možeš ovdje prodavati priču po kojoj Trojka treba igrati po nekim tvojim izmišljenim pravilima koja su teža i neostvariva u poređenju sa prethodnim vladama.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#87816 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Al da doživim da se oni što godinama pljuju po svemu što ima veze sa OS BiH "raduju" zbog povećanja budžeta. Hajde da i to vidim i doživim. :pisnuo:
Sve za viši cilj.
U svakom slučaju, sretan nam svaki napredak Oružanih snaga Bosne i Hercegovine do konačnog ulaska u NATO savez, uskoro aBd. Secesionističke snage će biti pobijeđene, proces je kako vidimo nezaustavljiv, a sada i ubrzan. Živili. :bih:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#87817 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Rekao je Bakir da BiH neće u NATO dok su Srbi protiv
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#87818 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

tramvajtrojka wrote: 20/03/2023 22:08
Point. wrote: 20/03/2023 22:03

U kojem vi filmu živite Bog te mazo. Ispravi me ako griješim al zar nije sda stranka sa najviše glasova od Bošnjaka i šta bi manjina što se ufurala u sda b tim zvani NiP sad oslobađala?

Dok SNSD ekipa sve glasnije zagovara secionizam i piša po Bošnjacima kako stigne a ni HNS partneri nisu ništa bolji, no njima pisnuti ne smijete.
zivimo u parlamentarnoj demokratiji a ne u sda minder drzavi gdje nijee broj glasova presudan , nije nego koliko ruka imas na kraju to je jedino bitno a brojem glasova se samo služe da bacaju ublehe :lol:

al kako ofirno nisam za sda , ali sda je jednako bosnjaci :cry:
Genije, kako ćeš oslobađati onda nešto ako većina tih ljudi glasaju za one od kojih bih se trebalo oslobađati.
A_A_AKCIJA
Posts: 5885
Joined: 16/11/2009 02:54

#87819 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:05 Nije kriva trojka, već upravo ovi sa kojima trojka pravi "nikad viđenu priču i koaliciju u prijateljstvu, razumjevanju, programima i relaksaciji", koji su ustvari dobri momci al je kriminalna sda i kriminalni df koristio njihovu dobrotu i pravio probleme u Bosni i Hercegovini, koja bi bila najuspješnija država na balkanu samo da nije bilo sda i df-a, kako su poručivali likovi iz trojke.
Da li ste vi normalni? :-)

Nema tog digitrona i tog objašnjenja koje vama može pomoći.
Pa, kako da ti kažem, jeste bukvalno NEVIĐENO jer Bakir, Željko i Šefik nisu mogli, znali, htjeli, nebitno, a Trojka jeste.

Bub, 90 miliona povećanje.

Naspram, sam si rekao mizernih 1-2 godišnje za njihova vakta.

Kako?
Odakle?
Izdajnici ovolike pare namakli? Pa jebote, da nisu izdajnici možda smo mogli i u NATO za dvije sedmice :D

Po mojoj matematici, 90 je 45 puta više od 2. Ili 90 puta više od 1 :D
Odnosno povećanje od 4500%.

Trojka je, matematički, uradila 45 puta bolji posao od SDA, Željka, Šefika i Bakira na gomili.

Hoće li OS imati više koristi od 90 miliona Trojke, ili 2 miliona Bakira, Željka i Šefika na gomili?

Hajmo prvo činjenice da pretamburamo, a onda ćemo stranačke pamflete bacati iz aviona.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#87820 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:13
archi_a wrote: 20/03/2023 21:44
Totalno pogešan narativ je uveden upravo sad. Trojkaši upravo govore o kvotama srba, hrvata i bošnjaka kao nečem nedodirljivom, što nije tačno, jer bez obzira što raspodjela ide po kvotama za sva imena moraju glasati svi. Do sad smo čuli:"nešić je prijedlog milorada i mi nismo mogli ništa uraditi. Čavara je prijedlog hdz-a i mi smo morali popiti gorku pilulu. Evo i obrad ide za šefa misije BiH pri EU." :-) heeeeej čovječe.
A sad da vratimo malo film, i da spomenemo prijedlog nikole poplašena. Da, srbi su imali tu poziciju i davali su svog kandidata. Na kraju poplašen nije prošao. Srušili su ga upravo bećirović i kompanija. Ista kompanija koja je i sada mogla srušiti i nešića i čavaru. Jednostavno reći:"nešić ne može za ministra jebene sigurnosti, zbog poruka u predizbornim spotovima, zbog izjava zabilježenih samo par dana prije u emisiji na ftv-u u kojoj jasno kaže da BiH nije njegova zemlja i da će se truditi da među prvima dobije pasoš rs-a kada za to dođe vrijeme. Čavara ne može jer je na crnoj listi. Da, imate kvotu da predložite kandidate iz vaših redova ali to ne mogu biti ovi". Ali, znate šta, onda bi se klimale stolice imenima sa ove strane. I zato nisu to uradili. Svjesno su glasali za najgore prijedloge da bi bili pušteni da se uvale u fotelje. Meni je to dovoljno za sva vremena. Nit su novi, nit su bolji kako su za sebe tvrdili bacajući drvlje i kamenje samo na sda i df čije fotelje su htjeli da preuzmu. To nije borba za BiH, to he borba za djelić vlasti, građanske opcije al samo u bošnjačkoj kvoti. Nit su bolji nit znaju bolje, samo su još tiši, jer trguju, dok se secesionisti naslađuju.
Naravno, ovo ti neće biti dovoljmo da se pospeš pepelom. ;)
Naravno da neće jer nije istina.

OHR je smijenio Poplašena.

A SDA je progutala:

Šarovića, četničkog vojvodu
Paravca, četnika
Krajišnika ratnog zločinca
Jadranka Prlića, ratnog zločinca
Špirića kriminalca

Nećeš i ne možeš ovdje prodavati priču po kojoj Trojka treba igrati po nekim tvojim izmišljenim pravilima koja su teža i neostvariva u poređenju sa prethodnim vladama.
Brkice, miješaš datume, govorio sam ne o smjenjenom poplašenu 99 kada je smijenjen jer nije htio prihvatiti dodika za premijera, već o poplašenu po odluci Parlamenta BiH izabranog za jednog od članova Upravnog odobra Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguravanja kvaliteta 2015. ;)
A ove pobrojane niko tada u to vrijeme nakon dejtonskog sporazuma nije ni mogao birati, niko nas nije ni pitao šta mislimo, jer ih je sfor i dovozio i odvozio sa sastanaka i sjednica. Na kraju, svi su nakon te prvobitne uspostave dejtonske vlasti pohapšeni i presuđeni kao ratni zločinci. Nemoj miješati datume, brkice. ;)
Neću ja prodavati priču o trojki, ja svoje mišljenje imam, a oni svakim danom dokazuju da sam u pravu. Nije nešto čemu se radujem. Volio bih da me demantuju i da ja više uopšte nemam razloga da pišem ovo što pišem. Da opušteno nastavim da radim one stvari koje volim, a da me ovo uopšte ne opterećava.
A_A_AKCIJA
Posts: 5885
Joined: 16/11/2009 02:54

#87821 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:13 Al da doživim da se oni što godinama pljuju po svemu što ima veze sa OS BiH "raduju" zbog povećanja budžeta. Hajde da i to vidim i doživim. :pisnuo:
Sve za viši cilj.
U svakom slučaju, sretan nam svaki napredak Oružanih snaga Bosne i Hercegovine do konačnog ulaska u NATO savez, uskoro aBd. Secesionističke snage će biti pobijeđene, proces je kako vidimo nezaustavljiv, a sada i ubrzan. Živili. :bih:
Ja lično, imam naoružanja koje sam od svog novca kupio, legalno, sa svim potrebnim dozvolama vrijednosti skoro deset hiljada maraka.

Godišnje potrošim na strelištu novca za municiju kao neko za godišnji odmor.

I svaki ugledan NiPovac je takav.
Pa moj mjesni odbor ima više dugih cijevi nego što je SDA ostavila u Goraždu, i to nekoliko puta više :D

Tako, laješ na pogrešno drvo. Pokušaj to fakturisati na Mehmeda Spahe 12.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10709
Joined: 27/04/2021 22:52

#87822 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Point. wrote: 20/03/2023 22:15
tramvajtrojka wrote: 20/03/2023 22:08

zivimo u parlamentarnoj demokratiji a ne u sda minder drzavi gdje nijee broj glasova presudan , nije nego koliko ruka imas na kraju to je jedino bitno a brojem glasova se samo služe da bacaju ublehe :lol:

al kako ofirno nisam za sda , ali sda je jednako bosnjaci :cry:
Genije, kako ćeš oslobađati onda nešto ako većina tih ljudi glasaju za one od kojih bih se trebalo oslobađati.
Pa ne zivis ovdje i ne svjedocis stvarima , vidim da nisi apsolutno komentarisao sebijinu diplomu il bakirovu prijetnju novinarki zatvorom , osmicino prisluškivanje tebe te stvari ne zanimaju jer ne zivis ovdje i ne doticu te apsolutno nimalo u svakodnevnici da bi osjetio na svojoj koži taj otpor prema njima , pitao bih te ja da si morao obicni paracetamol nositi na neurologiju prosli mjesec osobi koja je lezala u sebijinom kazamatu
A_A_AKCIJA
Posts: 5885
Joined: 16/11/2009 02:54

#87823 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 20/03/2023 22:28 Volio bih da me demantuju
Ja mislim da je 90 miliona jako dobar, debeo, težak, mastan, vrlo ozbiljan demant.

4500% jači argument od tvojih.
palermo
Posts: 22330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#87824 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:31
archi_a wrote: 20/03/2023 22:13 Al da doživim da se oni što godinama pljuju po svemu što ima veze sa OS BiH "raduju" zbog povećanja budžeta. Hajde da i to vidim i doživim. :pisnuo:
Sve za viši cilj.
U svakom slučaju, sretan nam svaki napredak Oružanih snaga Bosne i Hercegovine do konačnog ulaska u NATO savez, uskoro aBd. Secesionističke snage će biti pobijeđene, proces je kako vidimo nezaustavljiv, a sada i ubrzan. Živili. :bih:
Ja lično, imam naoružanja koje sam od svog novca kupio, legalno, sa svim potrebnim dozvolama vrijednosti skoro deset hiljada maraka.

Godišnje potrošim na strelištu novca za municiju kao neko za godišnji odmor.

I svaki ugledan NiPovac je takav.
Pa moj mjesni odbor ima više dugih cijevi nego što je SDA ostavila u Goraždu, i to nekoliko puta više :D

Tako, laješ na pogrešno drvo. Pokušaj to fakturisati na Mehmeda Spahe 12.
Pametno. To za naoruzanje. Puno je kadirovaca.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#87825 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

A_A_AKCIJA wrote: 20/03/2023 22:23
archi_a wrote: 20/03/2023 22:05 Nije kriva trojka, već upravo ovi sa kojima trojka pravi "nikad viđenu priču i koaliciju u prijateljstvu, razumjevanju, programima i relaksaciji", koji su ustvari dobri momci al je kriminalna sda i kriminalni df koristio njihovu dobrotu i pravio probleme u Bosni i Hercegovini, koja bi bila najuspješnija država na balkanu samo da nije bilo sda i df-a, kako su poručivali likovi iz trojke.
Da li ste vi normalni? :-)

Nema tog digitrona i tog objašnjenja koje vama može pomoći.
Pa, kako da ti kažem, jeste bukvalno NEVIĐENO jer Bakir, Željko i Šefik nisu mogli, znali, htjeli, nebitno, a Trojka jeste.

Bub, 90 miliona povećanje.

Naspram, sam si rekao mizernih 1-2 godišnje za njihova vakta.

Kako?
Odakle?
Izdajnici ovolike pare namakli? Pa jebote, da nisu izdajnici možda smo mogli i u NATO za dvije sedmice :D

Po mojoj matematici, 90 je 45 puta više od 2. Ili 90 puta više od 1 :D
Odnosno povećanje od 4500%.

Trojka je, matematički, uradila 45 puta bolji posao od SDA, Željka, Šefika i Bakira na gomili.

Hoće li OS imati više koristi od 90 miliona Trojke, ili 2 miliona Bakira, Željka i Šefika na gomili?

Hajmo prvo činjenice da pretamburamo, a onda ćemo stranačke pamflete bacati iz aviona.
Još jednom, ovo nisu povećanja za nabavku novih sistema, ovo su povećanja po pitanju poboljšanja statusa pripadnika oružanih snaga, koje prati i novu sistematizaciju i podizanje roka za aktivnu vojnu službu. Na kraju ovih 90 miliona nije isto što i 90 miliona prije 4 godine. Ovo povećanje prati odluku i svih ostalih povećanja, javnim državnim službama, uključujući i povećanje plata političarima. Komšić i Bećirović su zajedno trebali nastupiti po ovom pitanju i izvršiti pritisak na dopunu prema fiskalnom vijeću, u skladu sa usvojenim obavezama države iz potpisane reforme. To je moje mišljenje a konačnu ocjenu neka daju nadležni profesionalni pripadnici OS. Oni će najbolje znati reći šta ovo donosi i da li je dostatno. :bih:
Locked