Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#89051 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Mogu misliti kako je lijepo sa guzicom na zapadu raspravljati o "izdajnicima" u BiH. Razonoda uz nedjeljnu kafu. :D
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#89052 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Meni samo nije jasno kako pristalice Trojke ovoliko mogu da brane aparthejd zakon koji nameće VP ?

OK; za HNS-ovce je sasvim jasno, jer time dobijaju apsolutnu vlast.

Ali prema novom izbornom zakonu izbori u FBIH gube svaki smisao, Bošnjaci gube pravo da biraju svoje predstavnike, bukvalno Bošnjake će predstavljati onaj ko se više svidi UZP-u ... odličan potencijal za državu BiH, nema šta.

Tako da bukvalno bošnjačke stranke (bez obzira s koje strane dolazile) - morat će se utrkivati koja će više ući u gu*icu HDZ-u.... tragikomedija

Izbori će postati skroz irelevantni.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89053 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

GandalfSivi wrote: 26/03/2023 16:38
512MB wrote: 26/03/2023 16:36 Konaković i Nikšić su osobno odgovorni za poniženje i aparthajd vlastitog naroda, koji je prije samo dvadesetak godina na vlastitoj koži pretrpio Genocid, Udružani zločinački poduhvat i etničko čišćenje.

Njih dvojica otvoreno podržavaju genocidaše i UZPovce. Tako je kako je.
Ali kako? Pa SDA je sa njima u koaliciji 30 godina.

Jebote, ovdje se pravi prica da eto jadna SDA nikada nije bila u koaliciji sa HDZ-om, ono wtf?
Ovo se desava jer svoju sudbinu poistovjecuju sa sudbinom naroda. Nema SDA, nema naroda.

Dalo se sve sto se moglo dati, drkali se guzovi, uzivala rukica na budzetu. Sada kad se to izmice, narod kao nestaje.

Kao da Beograd i Zagreb do jucer nisu upravljali njihovim koalicionim partnerima.

Po ovolikoj skiki i vriski, je li se ovdje bori za drzavu ili federaciju? Jer nivo kmeke je nesrazmjerno drugaciji.
plavi_E
Posts: 6571
Joined: 18/10/2021 19:47

#89054 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ovi sa pricom o toplim kuglicama ce ko i Tramp do kraja zivota kmecati kako su pokradeni. U njihovom ogranicennom svijetu samo SDA kupuje poslanike i niko drugi.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89055 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Bobi wrote: 26/03/2023 16:46
SaraFina wrote: 26/03/2023 16:40

Pa ko negira da su i SDA-ovci izdajnicka bagra?
Pa ima ih :D.
Strašno. S SDA tesko da se bilo ko moze porediti u izdaji, kriminalu i korupciji. HDZ i SNSD jedino.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#89056 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

sehohari wrote: 26/03/2023 16:39
tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:31

Visok iq na onoj kanalizaciji od poskok foruma gdje su najvece internet debilcine smjestene , pa to mora da je neka endemske vrsta od čovjeka :lol: :lol: :lol: , a da se ne zna njegova glavurda kad je isao da glasa iz Beča do BiH mozda bi covjek i povjerovao u tu njegovu pamet :lol: :lol:

obicna desnicarska hulja i ljudska kanalizacija
Trollamo te bolan.

Ali ostaje činjenica da fakat imaš ovdje neke likove gdje ne znaš jeli se lažno predstavlja.
makar i u trolanju pretjeruje se drama sa tim cim ti neko ne odgovara proglasi ga hrvatom , ev mirza sa svih drugih podforuma znaju ko je lik , koliko je pomagao raji dok je mogao na bhtelecom temi , da je vjernik i onda neko dodje proglasi ga hrvatom jer se ne slaze sa njegovim mišljenjem
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89057 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 26/03/2023 16:48 Mogu misliti kako je lijepo sa guzicom na zapadu raspravljati o "izdajnicima" u BiH. Razonoda uz nedjeljnu kafu. :D
Hoš me ti sponzirirati ako se vratim u BiH?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#89058 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 26/03/2023 16:50
dale cooper wrote: 26/03/2023 16:48 Mogu misliti kako je lijepo sa guzicom na zapadu raspravljati o "izdajnicima" u BiH. Razonoda uz nedjeljnu kafu. :D
Hoš me ti sponzirirati ako se vratim u BiH?
Neću, traži sebi posao. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89059 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:50
sehohari wrote: 26/03/2023 16:39

Trollamo te bolan.

Ali ostaje činjenica da fakat imaš ovdje neke likove gdje ne znaš jeli se lažno predstavlja.
makar i u trolanju pretjeruje se drama sa tim cim ti neko ne odgovara proglasi ga hrvatom , ev mirza sa svih drugih podforuma znaju ko je lik , koliko je pomagao raji dok je mogao na bhtelecom temi , da je vjernik i onda neko dodje proglasi ga hrvatom jer se ne slaze sa njegovim mišljenjem
Pa nije sramota biti Hrvat ba. Sta ti je? Sramota je biti HDZ-ovac.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#89060 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:50
sehohari wrote: 26/03/2023 16:39

Trollamo te bolan.

Ali ostaje činjenica da fakat imaš ovdje neke likove gdje ne znaš jeli se lažno predstavlja.
makar i u trolanju pretjeruje se drama sa tim cim ti neko ne odgovara proglasi ga hrvatom , ev mirza sa svih drugih podforuma znaju ko je lik , koliko je pomagao raji dok je mogao na bhtelecom temi , da je vjernik i onda neko dodje proglasi ga hrvatom jer se ne slaze sa njegovim mišljenjem
Pa moze neko biti nacionalno Bosnjak, a politicki Hrvat ili Srbin. Niti je zabranjeno, niti tu postoji neka kontradikcija.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#89061 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 16:48 Meni samo nije jasno kako pristalice Trojke ovoliko mogu da brane aparthejd zakon koji nameće VP ?

OK; za HNS-ovce je sasvim jasno, jer time dobijaju apsolutnu vlast.

Ali prema novom izbornom zakonu izbori u FBIH gube svaki smisao, Bošnjaci gube pravo da biraju svoje predstavnike, bukvalno Bošnjake će predstavljati onaj ko se više svidi UZP-u ... odličan potencijal za državu BiH, nema šta.

Tako da bukvalno bošnjačke stranke (bez obzira s koje strane dolazile) - morat će se utrkivati koja će više ući u gu*icu HDZ-u.... tragikomedija

Izbori će postati skroz irelevantni.
Ma ucijenjeni su očigledno. Nemam drugog objašnjenja za ove semantičke vratolomije koje izvode na forumu. Tobože, mi bi se sada trebali kandidirati kao Hrvati da bi izbacili HDZ?! I to je kao okej?!? :shock:

Nikako da shvate da ove 3 godine koje će dobiti na vlasti imaju dugoročne posljedice i umjesto da se svim silama bore protiv nametanja, oni predlažu da mi budemo Hrvati?! :shock:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89062 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 26/03/2023 16:52
SaraFina wrote: 26/03/2023 16:50

Hoš me ti sponzirirati ako se vratim u BiH?
Neću, traži sebi posao. :D
🥺

Nemaš srca!
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#89063 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 26/03/2023 16:52
tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:50

makar i u trolanju pretjeruje se drama sa tim cim ti neko ne odgovara proglasi ga hrvatom , ev mirza sa svih drugih podforuma znaju ko je lik , koliko je pomagao raji dok je mogao na bhtelecom temi , da je vjernik i onda neko dodje proglasi ga hrvatom jer se ne slaze sa njegovim mišljenjem
Pa nije sramota biti Hrvat ba. Sta ti je? Sramota je biti HDZ-ovac.
Kaze osoba sa hrvatskom putovnicom koja je proglasila vise bosnjaka hrvatima , nego sto hrvata ima u nekom sarajevskom naselju :lol: :lol: de ba mojne supe na viljusku :wink:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89064 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:56
SaraFina wrote: 26/03/2023 16:52

Pa nije sramota biti Hrvat ba. Sta ti je? Sramota je biti HDZ-ovac.
Kaze osoba sa hrvatskom putovnicom koja je proglasila vise bosnjaka hrvatima , nego sto hrvata ima u nekom sarajevskom naselju :lol: :lol: de ba mojne supe na viljusku :wink:
Ja nemam pojma o čemu ti. Ako sam te uvrijedila konstatacijom da nisi Robi, oprosti. 🥺
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#89065 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

MuaDib wrote: 26/03/2023 00:28 A šta da Hrvati fakat popizde i zatvore sva međunarodna predstavništva kojih 70% drže u Federaciji, i to zbog političkog isključivanja koje graniči s rasizmom. A imaju moć uvjeriti investitore da su ugroženi u tolikoj mjeri da ne mogu normalno obavljati redovne poslove. Za 30 dana bez posla bi ostalo 100 000 ljudi, šttete u budžetima bi se mjerile milijardama. A o socijalnim nemirima da ne govorim, koji bi usljedili i da li bi fakat Bošnjaci branili Bošnjaštvo, makar slamu jeli. Kakve barikade, pobune i trice, samo smanjiš privređivanje i ode sve nizbrdo.
Hhahahah pa tek sad vidim ovaj post, jebo herceg bosnu sta se ovdje pise 😆
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89066 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

GandalfSivi wrote: 26/03/2023 16:38
512MB wrote: 26/03/2023 16:36 Konaković i Nikšić su osobno odgovorni za poniženje i aparthajd vlastitog naroda, koji je prije samo dvadesetak godina na vlastitoj koži pretrpio Genocid, Udružani zločinački poduhvat i etničko čišćenje.

Njih dvojica otvoreno podržavaju genocidaše i UZPovce. Tako je kako je.
Ali kako? Pa SDA je sa njima u koaliciji 30 godina.

Jebote, ovdje se pravi prica da eto jadna SDA nikada nije bila u koaliciji sa HDZ-om, ono wtf?
Trenutna Šmitova nametanja koja Bošnjake, i ostale narode koji nisu glasači HDZa, direktno diskriminišu i zbijaju u koncentracioni logor zvani 24% podržavaju Konaković i Nikšić. Nikakve to veze nema sa SDA.

To i jeste tragedija. Svaki pojedinac koji je se nadao da će xmorka voditi politiku suprotnu SDAu je prevaren i nagužen ko zadnji levat. SDP i NIP ne da nisu ko SDA, nego su kako vidimo tri puta gori.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89067 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

512MB wrote: 26/03/2023 16:58
GandalfSivi wrote: 26/03/2023 16:38

Ali kako? Pa SDA je sa njima u koaliciji 30 godina.

Jebote, ovdje se pravi prica da eto jadna SDA nikada nije bila u koaliciji sa HDZ-om, ono wtf?
Trenutna Šmitova nametanja koja Bošnjake, i ostale narode koji nisu glasači HDZa, direktno diskriminišu i zbijaju u koncentracioni logor zvani 24% podržavaju Konaković i Nikšić. Nikakve to veze nema sa SDA.

To i jeste tragedija. Svaki pojedinac koji je se nadao da će xmorka voditi politiku suprotnu SDAu je prevaren i nagužen ko zadnji levat. SDP i NIP ne da nisu ko SDA, nego su kako vidimo tri puta gori.
Bas tri puta? Nije bar dva i po, nego bas tri puta?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#89068 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:01
512MB wrote: 26/03/2023 16:58
Trenutna Šmitova nametanja koja Bošnjake, i ostale narode koji nisu glasači HDZa, direktno diskriminišu i zbijaju u koncentracioni logor zvani 24% podržavaju Konaković i Nikšić. Nikakve to veze nema sa SDA.

To i jeste tragedija. Svaki pojedinac koji je se nadao da će xmorka voditi politiku suprotnu SDAu je prevaren i nagužen ko zadnji levat. SDP i NIP ne da nisu ko SDA, nego su kako vidimo tri puta gori.
Bas tri puta? Nije bar dva i po, nego bas tri puta?
To je ono koliko si udaljen drzava od Bosne toliko je izdaja veca :mrgreen: :mrgreen: :oops:
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#89069 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

512MB wrote: 26/03/2023 16:58
GandalfSivi wrote: 26/03/2023 16:38

Ali kako? Pa SDA je sa njima u koaliciji 30 godina.

Jebote, ovdje se pravi prica da eto jadna SDA nikada nije bila u koaliciji sa HDZ-om, ono wtf?
Trenutna Šmitova nametanja koja Bošnjake, i ostale narode koji nisu glasači HDZa, direktno diskriminišu i zbijaju u koncentracioni logor zvani 24% podržavaju Konaković i Nikšić. Nikakve to veze nema sa SDA.

To i jeste tragedija. Svaki pojedinac koji je se nadao da će xmorka voditi politiku suprotnu SDAu je prevaren i nagižen. SDP i NIP ne da nisu ko SDA, nego su kako vidimo tri puta gori.
Ovo izgleda malo kome od trojkaša može ući u glavu, ali obzirom na IQ - nije čudno što je tako.

Dobili su glasove jer su svi, evo ja prvi - smatrali da je SDA dala HDZ-u i SNSD-u sve što je mogla dati i da treba neko ko će se oštrije postaviti prema separatistima.

I na kraju gledaj šta se desilo na kraju.

Da se razumijemo, ja nisam srećom glasao za trojku, već za DF - planirao sam za SDP, ali sam nakon onih protesta pred OHR-om (na prvim sam bio prisutan) - vidio u kojem smijeru vjetar puše. Za SDA i njihove derivate nisam nikad glasao niti ću glasati, ali im je Trojka već donijela apsolutnu pobjedu na idućim izborima.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89070 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

noviforumas wrote: 26/03/2023 16:58
MuaDib wrote: 26/03/2023 00:28 A šta da Hrvati fakat popizde i zatvore sva međunarodna predstavništva kojih 70% drže u Federaciji, i to zbog političkog isključivanja koje graniči s rasizmom. A imaju moć uvjeriti investitore da su ugroženi u tolikoj mjeri da ne mogu normalno obavljati redovne poslove. Za 30 dana bez posla bi ostalo 100 000 ljudi, šttete u budžetima bi se mjerile milijardama. A o socijalnim nemirima da ne govorim, koji bi usljedili i da li bi fakat Bošnjaci branili Bošnjaštvo, makar slamu jeli. Kakve barikade, pobune i trice, samo smanjiš privređivanje i ode sve nizbrdo.
Hhahahah pa tek sad vidim ovaj post, jebo herceg bosnu sta se ovdje pise 😆
Hebo zastupništva! Šta ako Zoki strašni zapovjedi kao vrhovni komandant desantni udar na trokutistan😰
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#89071 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:50
sehohari wrote: 26/03/2023 16:39

Trollamo te bolan.

Ali ostaje činjenica da fakat imaš ovdje neke likove gdje ne znaš jeli se lažno predstavlja.
makar i u trolanju pretjeruje se drama sa tim cim ti neko ne odgovara proglasi ga hrvatom , ev mirza sa svih drugih podforuma znaju ko je lik , koliko je pomagao raji dok je mogao na bhtelecom temi , da je vjernik i onda neko dodje proglasi ga hrvatom jer se ne slaze sa njegovim mišljenjem
U Mehmeda Spahe i ispostavi u Luksemburgu je certifikacija patriota, vjernika, Bošnjaka, Hrvata, izdajnika... Ja, pošto sam kontra SDA ne mogu dobiti certifikat ni za Bošnjaka, ni za muslimana ni za patriotu. Pošto nemam cerifikat proglasit će me Hrvatom sa poskok foruma. Ja taj forum otvorio posljednji put u prvom desetljeću ovog milenija :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#89072 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:02
512MB wrote: 26/03/2023 16:58
Trenutna Šmitova nametanja koja Bošnjake, i ostale narode koji nisu glasači HDZa, direktno diskriminišu i zbijaju u koncentracioni logor zvani 24% podržavaju Konaković i Nikšić. Nikakve to veze nema sa SDA.

To i jeste tragedija. Svaki pojedinac koji je se nadao da će xmorka voditi politiku suprotnu SDAu je prevaren i nagižen. SDP i NIP ne da nisu ko SDA, nego su kako vidimo tri puta gori.
Ovo izgleda malo kome od trojkaša može ući u glavu, ali obzirom na IQ - nije čudno što je tako.

Dobili su glasove jer su svi, evo ja prvi - smatrali da je SDA dala HDZ-u i SNSD-u sve što je mogla dati i da treba neko ko će se oštrije postaviti prema separatistima.

I na kraju gledaj šta se desilo na kraju.

Da se razumijemo, ja nisam srećom glasao za trojku, već za DF - planirao sam za SDP, ali sam nakon onih protesta pred OHR-om (na prvim sam bio prisutan) - vidio u kojem smijeru vjetar puše.
Ne znam za druge, ali ja uopšte nisam glasao za SDP zbog toga. :zoka:
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#89073 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

noviforumas wrote: 26/03/2023 16:58
MuaDib wrote: 26/03/2023 00:28 A šta da Hrvati fakat popizde i zatvore sva međunarodna predstavništva kojih 70% drže u Federaciji, i to zbog političkog isključivanja koje graniči s rasizmom. A imaju moć uvjeriti investitore da su ugroženi u tolikoj mjeri da ne mogu normalno obavljati redovne poslove. Za 30 dana bez posla bi ostalo 100 000 ljudi, šttete u budžetima bi se mjerile milijardama. A o socijalnim nemirima da ne govorim, koji bi usljedili i da li bi fakat Bošnjaci branili Bošnjaštvo, makar slamu jeli. Kakve barikade, pobune i trice, samo smanjiš privređivanje i ode sve nizbrdo.
Hhahahah pa tek sad vidim ovaj post, jebo herceg bosnu sta se ovdje pise 😆
Haos, a u suštini ili ne znaju ili neće da znaju - da Hrvati BiH ekonomski opstaju samo zahvaljujući Bošnjacima i tom tržištu (predstavništva, kladionice), da nije tržišta BiH, da je taj dio kojim slučajem dio Hrvatske - bili bi po stepenu razvijenosti jedan stepen iza Dalmatinske zagore, dakle u rangu Glamora, Drvara i Grahova.
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#89074 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

dale cooper wrote: 26/03/2023 17:05
Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:02

Ovo izgleda malo kome od trojkaša može ući u glavu, ali obzirom na IQ - nije čudno što je tako.

Dobili su glasove jer su svi, evo ja prvi - smatrali da je SDA dala HDZ-u i SNSD-u sve što je mogla dati i da treba neko ko će se oštrije postaviti prema separatistima.

I na kraju gledaj šta se desilo na kraju.

Da se razumijemo, ja nisam srećom glasao za trojku, već za DF - planirao sam za SDP, ali sam nakon onih protesta pred OHR-om (na prvim sam bio prisutan) - vidio u kojem smijeru vjetar puše.
Ne znam za druge, ali ja uopšte nisam glasao za SDP zbog toga. :zoka:
Ja sam se sjetio 2010. god i izacivanja HDZ-a od strane SDP-a , tako da sam se i sad nadao da će tako biti - kad kurko...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89075 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

mirza_15 wrote: 26/03/2023 17:05
tramvajtrojka wrote: 26/03/2023 16:50

makar i u trolanju pretjeruje se drama sa tim cim ti neko ne odgovara proglasi ga hrvatom , ev mirza sa svih drugih podforuma znaju ko je lik , koliko je pomagao raji dok je mogao na bhtelecom temi , da je vjernik i onda neko dodje proglasi ga hrvatom jer se ne slaze sa njegovim mišljenjem
U Mehmeda Spahe i ispostavi u Luksemburgu je certifikacija patriota, vjernika, Bošnjaka, Hrvata, izdajnika... Ja, pošto sam kontra SDA ne mogu dobiti certifikat ni za Bošnjaka, ni za muslimana ni za patriotu. Pošto nemam cerifikat proglasit će me Hrvatom sa poskok foruma. Ja taj forum otvorio posljednji put u prvom desetljeću ovog milenija :mrgreen:
Trenutno su NiP-ovci i SDP-ovci na nižem stupnju evolutivnog razvoja od poskokovaca :)
Locked